Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenMediaVault

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:12:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17951) Horvi válasza szpeti40 (#17949) üzenetére


Horvi
őstag

Lehet, a debian alapvetően kívül esik a látóteremen. Csak itt OMV-nél találkozok vele.

Hello darkness, my old friend...

(#17952) szpeti40 válasza Horvi (#17951) üzenetére


szpeti40
addikt

Talán a frissebb ubuntuknál is mintha ugyan ez lenne, de azt már nem mondom biztosra.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#17953) Horvi válasza szpeti40 (#17952) üzenetére


Horvi
őstag

Ha nem felejtem el hétfőn megnézem a melóban, ott éppen van kéznél ubuntu.

Hello darkness, my old friend...

(#17954) jézusom válasza tradeelek11 (#17950) üzenetére


jézusom
addikt

Köszi! ezt nem ismertem. Elmentem ezt is.

(#17955) kinghaxor


kinghaxor
aktív tag

Sziasztok. Találkozott már valaki olyannal, hogy konténerből futtatott qbittorrent esetében a telefonon lévő androidos remote gui-ban nem lehet leállítani illetve elindítani a torrenteket? Nem reagál a torrent melletti gombra. Torrentet lehet hozzá adni, az működik, törölni is lehet őket, de elindítani, megállítani nem. Ha törlöm az androidos appot az nem oldja meg a problémát. Van valakinek ötlete? Töröljem a konténerből és csináljam meg újra az egészet?

(#17956) szpeti40 válasza kinghaxor (#17955) üzenetére


szpeti40
addikt

A webes felületen se lehet start/stoppolni?

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#17957) stigma válasza kinghaxor (#17955) üzenetére


stigma
addikt

Hi, már szpeti40 megelőzött, de nekem is az alábbi javaslataim lennének:

- próbáld meg telón böngészőből, hogy működnek a gombok vagy sem. Ha igen akkor nem a konténerrel lesznek a gondok.
- Appok esetén én nem mindig az alkalmazást törlöm le, csak a cache-t mint gyorsítótár, meg legtöbbször ezzel van a gond.

Ha a telón/más eszközön bönégszőből sem megy az irányítás akkor konténer gond lesz.
Én egy régebbi qbittorrent konténert ahsználok, asszem a 4.3.9-est azzal semmi bajom nincs.
Lehet az is gond, hogy a telón lővő app frissólt amiben nem jól működnek a dolgok, ezeket zongorázd végig kérlek.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#17958) kinghaxor válasza stigma (#17957) üzenetére


kinghaxor
aktív tag

Kipróbáltam amiket írtatok. Másik telefonon sem működnek a gombok az appban. Illetve működnek mert a torrentet leállítja / elindítja csak ez az appban egyáltalán nem látszik. A gomb megnyomására látszólag nem történik semmi. De a webes felületen megnézve már látható a változás. Csak az appban nem történik semmi. A webes felületen 1-2 másodperc késéssel ugyan de működnek a gombok. Illetve még annyi, hogy ha az appban megnyomom mondjuk a stop gombot a torrent mellett akkor úgy ahogy írtam látszólag nem történik semmi de ha bezárom az appot kényszerített leállítással és utána újra megnyitom akkor már ott is látszik, hogy megtörtént az adott művelet.

[ Szerkesztve ]

(#17959) stigma válasza kinghaxor (#17958) üzenetére


stigma
addikt

Hi, a webes felületen lévő 1-2mp-es késés van az nem gond.
Így hogy kipróbáltad telón webes felülettel, másik telón appal akkor mindenféleképpen az appal van gond.
Én a Qbittorrent Remote Lite-ot használom, 1.3.2(38) as verzióval nekem minden megy, ezt elfelejtettem írni.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#17960) kinghaxor válasza stigma (#17959) üzenetére


kinghaxor
aktív tag

Nekem a legfrisebb play-es verzió volt fent. Most viszont felraktam egy régebbit és azzal érdekes módon működik rendesen minden. 1.2.2 a verziószáma.

(#17961) avena71


avena71
tag

Sziasztok. OMV 5-öt használok RPi4 (4GB)-en High Endurance SD-ről, konténerben fut a Home Assistant és a Transmission. De ugye a konténeres HA nem teljes értékű, ezért szerintetek van olyan lehetőség, hogy a HA OS-t feltenném a microSD-re, egy SSD-ről pedig futna az OMV a Transmissionnal, MiniDLNA-val és egyéb konténeres cuccokkal? Vagy van jobb javaslat?

(#17962) szpeti40 válasza avena71 (#17961) üzenetére


szpeti40
addikt

Egyszerre csak egy oprendszer tud futni. HA OS és OMV együtt nem fog menni, csak virtualizálva.
A HA OS nemtudom milyen linux lehet, de ha valami debian ez is, akkor lehet mellette tudsz még dockerezni.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#17963) tradeelek11 válasza avena71 (#17961) üzenetére


tradeelek11
Topikgazda

Debian az alapja annak is. De sajnos nem lehet.
Viszont ajánlanám a HA Supervised telepítését.

Tisztelettel :R

(#17964) jézusom válasza avena71 (#17961) üzenetére


jézusom
addikt

Szia! Egyszerűbb külön gépet venni HA alá, akkor mehet a supervised.

(#17965) avena71


avena71
tag

Egy régi Zyxel NAS-t váltott ki a Pi4, a lényeg a hálózati adattárolás volt. A HA csak ráadás lett, de lassan nélkülözhetetlen lesz :)
Akkor Supervised, köszi :R

[ Szerkesztve ]

(#17966) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Sziasztok. Cserélem a PC-m komponenseit, egy 10 éves i5-öt upgrade-elek Gen.10-es i3-ra. Úgy döntöttem, a régi konfigomat, ahelyett, hogy eladom, NAS-ként fogom tovább használni. Jelenleg RPi3 látja el nálam ezt a feladatot, OMV5 fut rajta, de főként torrentnél igencsak előjön a hardver korlát. Szóval az lenne a kérdésem, hogy nem lehet valami backupot csinálni a beállításokról és visszatölteni az új rendszerre? Vagy inkább csináljak mindent előről, tekintve hogy tiszta, új rendszer, más platform. Ill. ha már újat telepítek, érdemes OMV6-ot? :R

(#17967) stigma válasza Gabesz87 (#17966) üzenetére


stigma
addikt

Hi, Backup a beállításokról nem lehetséges mert 2 más platformon vagy => Rpi(ARM) vs X86

Tiszta telepítés kell, vagyis én azt csinálnék. Kis SSD-re mehet a rendszer, ha van otthon, mert azért gyorsabb mint egy HDD-s bootolás, igaz bootolás után már mindegy mit használsz :DDD .
OMV6 mehet, igaz még én is OMV5-ön vagyok, de nemsokára áttérek ha időm engedi.

OMV-extrák is vannak hozzá, nem tudom mit fogsz használni, viszont ha több mindent akarsz majd akkor erősen ajánlott a Docker megismerőse pl.: auto letöltő, cloud,képnézegető, stb

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#17968) szpeti40 válasza stigma (#17967) üzenetére


szpeti40
addikt

"de nemsokára áttérek ha időm engedi"
Én még OMV4-en vagyok, nemtudom mióta mondogatom ezt magamnak már :D
Valahogy sosem jön ki a lépés. :O

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#17969) Multibit válasza szpeti40 (#17968) üzenetére


Multibit
veterán

OMV5-öt használok. Ahogy magamat ismerem, még egy darabig ez marad. Hacsak, elő nem áll valami kényszerhelyzet :B

(#17970) Gabesz87 válasza stigma (#17967) üzenetére


Gabesz87
addikt

Rendben van. SSD-t is átteszem, arra fog menni az OMV (120GB-os), így terveztem eleve. Mellette meg lesz 4+2TB WD RED HDD. Nem vagyok túl nagy Linux guru, szóval kb. mindent guide-ok, videók, tippek, fórumok alapján csinálok, Dockert is így állítottam be. Próbálkoztam vele, beállítottam már Transmissiont, Plex szervert, de nem mélyültem még el benne. De Transmission, Sonarr, Radarr, talán Plex szerver, NextCloud tervben vannak. Képnézegető az mire jó a Dockerben? Nyilván számtalan már érdekes alkalmazás van még Dockerre, ami szóba jöhet, csak nem ismerem :)

(#17971) stigma válasza Gabesz87 (#17970) üzenetére


stigma
addikt

Igaz, mint amit #17969Multibit kolléga is írt, igazából OMV5-el sincs semmi baj, mert tökéletesen működik, max azt nem tudom meddig kapja meg a támogatottságot(biztonsági frissítések, stb)
OMV6 nemrég lett végleges, úgy hogy már egy jóideje tölthető és ahsználható, de voltak benne hibák, amiről a fórumban max páran nyilatkoznak majd neked.

Régi hsz-em, ahol a stacket és Dockerhez kellő alapot leírok.: Docker leírásom

Lougout-on van egy Portainer írásom is ha kellene, de nagyon sok youtube video van ami alapján el lehet sajátítani pl.: Youtube Dbtech videok.

Képnézegető : Szarul fogalmaztam, inkább fototároló/képnézegető alias google Drive.
Ebből nagyon sok van amit dockerben tudsz használni: PhotoPrism, Piwigo, chevereto vagy micsoda, Lychee, stb.

Ezeket Google Drive helyett tudod használni, másokkal megosztani. Képeket indexel, méretez át, multiuser támogatottság, stb.

Egy jótanács, nem kötelező megofadni. Én 12 év Tranmission után tértem át Qbittorrentre, mert a Qbittorrent támogatja a töbszálas letöltést. Ha jobb neted van, akkor célszerű majd ezt használni ehhez van Win-es GUI is: Electorrent

[ Szerkesztve ]

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#17972) Gabesz87 válasza stigma (#17971) üzenetére


Gabesz87
addikt

:R Köszi
Igen, a meglévő OMV telepítésemnél anno használtam a leírásaidat szerintem :) Hasznos volt! Portainert használtam Dockerezéshez, ne mvolt végül is túlzottan bonyolult. Plex-el gyűlt meg a bajom kicsit.
Köszi a torrent tanácsot. Nem akarom magam szo..atni, szóval akkor egyből azt fogom használni, nem a Transmissiont.

[ Szerkesztve ]

(#17973) szpeti40 válasza Gabesz87 (#17970) üzenetére


szpeti40
addikt

Nekem ezek futnak dockerben, hátha adok neked vagy másoknak is ötletet, miket lehet megvalósítani, persze én is szívesen fogadok hasznos appokat :D

- changedetection: Weboldal változás figyelő oldal, tud változásnál rengeteg csatornán szólni, lehet konfigurálni, hogy az oldalon miket vegyen figyelembe
- ddclient: Ez a külső IP-met frissítgeti a domainemhez, semmi extra
- dozzle: docker logokat gyűjti össze egy helyen, mobilon is szuperül lehet böngészni
- grafana: Különböző adatokból, adatbázisokból generál grafikonokat szép webes felületen
- glances: a linuxos top parancshoz hasonló, csak webes felület, néha hasznos ha csak gyorsan rá kell nézni valamire
- heimdall: ez egy ilyen webes dashboard, különböző oldalak linkjeit tudod ide kirakni, nem kell gondolkozni, hogy pl a glances melyik porton is volt, hanem itt szépen össze van gyűjtve
- jackett/sonarr/radarr kombó: szokásos média figyelő appok szerintem ezek már sokszor volt itt róluk szó :D
- LibreSpeed: házi speedtest szerver, praktikus ha a lokális sebességet szeretnéd tesztelni otthon mindenféle eszközről
- netdata: hasonló mint a glances, ez is monitoring felület, de sokkal-sokkal részletesebben
- nginxproxymanager: Ha van domained akkor hasznos az aldomainek rendezgetéséhez
- ombi: Plex-hez hasznos, ha barátok/ismerősök is néznek, lehet filmeket/sorozatokat kérni rajta, automatikusan akár le is tölti megfelelő minőségben
- phpipam: IP Address Management, ezt csak ismerkedés céljából raktam fel
- qbit: szokásos torrent kliens, hasít
- tautulli: Plex monitoring app
- wireguard: VPN szerver, gyors, ezt szoktam használni, nincs rá panaszom, jobban bejött mint az OpenVPN
- uptime-kuma: Monitoring app, egyszerű, átlátható webes felülettel, különböző monitoring módszerekkel (pl ping, port figyelés, http weboldal válasz kód figyelés)

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#17974) Gabesz87 válasza szpeti40 (#17973) üzenetére


Gabesz87
addikt

:Y ejha, ebből a listából nekem csak a qbit, sonarr, radarr ismerősek :) Lesz mivel ismerkednem később. Köszönöm

(#17975) oOKitsuneOo


oOKitsuneOo
tag

Üdv Mindenki!

Esetleg, ha valakit érdekel egy kis reklám szűrés.
Lokálisan és vpn-en keresztül is működik.

Leírást itt találtok: link

(#17976) Klusi86


Klusi86
tag

Sziasztok. Sikeresen kizártam magam portainerből a https kapcsolat engedélyezésével. Azóta sem a 9000 sem 9443 porton nem érem el. Omv felületnél átállítottam a portot advanced fülnél 9443-ra. Eltávolítottam majd újra telepítettem a portainert, de a beállítások megmaradtak, továbbra sem érem el. Van valami mód arra pl, hogy terminalban be ssh-zva omv-re, meg tudjam változtatni a beállításokat? Vagy ha törlöm a portainer beállítás fájlait is, akkor ha újra telepítem akkor megmaradnak a dockerban futtatott szolgáltatások?

(#17977) szpeti40 válasza Klusi86 (#17976) üzenetére


szpeti40
addikt

Hogy hogy kizártad magad?
Csak állítsd le a portainer-t, töröld a config mappában található dolgokat és inditsd el, nem kell újra sem gyártani a konténert, "gyári beállításokkal" fog elindulni.
A portainer is csak egy docker konténer ami a többi konténert vezérli, ha törlöd nem lesz hatással a többire :K

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#17978) Klusi86 válasza szpeti40 (#17977) üzenetére


Klusi86
tag

Hát úgy, hogy nem állítottam be cert-et csak elhúztam a csak https kapcsolat engedélyezése csúszkát. Utána ennyi. A kapcsolat visszautásítva kiírás jön ki, amikor megpróbálom elérni. Köszi a választ, gondoltam, hogy lényegében csak egy gui a docker menedzseléshez, de azért rá kérdeztem :R

(#17979) amargo válasza oOKitsuneOo (#17975) üzenetére


amargo
addikt

Szerintem ez mehetne az összefoglalóba, mert szépen összeszedted, köszönjük :)

A WireGuard Easy [link] -t nem ismertem, jópofa.
Egyedül csak egy kérdés, miért nem volt jó a default az WG_ALLOWED_IPS-nél?

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#17980) tradeelek11 válasza amargo (#17979) üzenetére


tradeelek11
Topikgazda

Ahogy készen vagyok az összefoglalóval,
akár mehetne is :)
Viszont mivel docker ami nem csak OMV alatt fut,
inkább ide [link] kellene ahova szintén belinkelte
a kollega, Viszont ott nincs összefoglaló meg topik gazda sem.

Valaki írjon egy összefoglalót, ajánlott konténerekkel
és betetetem.

Tisztelettel :R

(#17981) oOKitsuneOo válasza amargo (#17979) üzenetére


oOKitsuneOo
tag

Igen igazad van, az a személyes beállításom. Hétvégén kijavítom.

(#17982) szpeti40 válasza amargo (#17979) üzenetére


szpeti40
addikt

Na ilyen wireguard guit keresek már régóta köszi :R

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#17983) Speedy0713


Speedy0713
csendes tag

Sziasztok!

Használ valaki több lan kártyát egy gépbe?
Működik probléma nélkül?

Sajnos a qbittorent és a plex nem túl jó barátok ha sok a torrent.
Így arra gondoltam hogy a plex is kapna egy háló kártyát meg a torrent is.

Jelenlegi hálózati felépítés:
telekom ont-pppoe passtouth-Asus router
Na az elképzelésem:
plex lan menne a telekom ont-be, torrent és a többi az Asus-ba.

Szerintetek lenne értelme?

A tényleges gondom az ha megy a torrent akkor távolról (helyi hálózaton nincs gond) nagyon nehezen indulnak a filmek. Ha áll a torrent vagy csak kevés megy (kb 50) akkor nincs ilyen gond. Próbáltam a feltöltést korlátozni de az sem segített, én a kapcsolatok számára gyanakszom, ezért gondoltam hogy külön választom.
úgy gondolom a telekom ont a plex-el megbirkózik.

Köszi elore is

(#17984) szpeti40 válasza Speedy0713 (#17983) üzenetére


szpeti40
addikt

"Szerintetek lenne értelme? "
Szerintem nem.

Nálam egy hálókártyával 500+ torrenttel megy Plex-en a 4k HDR film is kivül, belül.

Inkább valami más gondra panaszkodnék nálad.
Milyen vason fut a szerver?
Nincs véletlen transzkódolás amikor csak teker?
Milyen háttértáron vannak ezek a dolgok?
Itt inkább valami háttértár "problémára" gyanakodnék.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#17985) Speedy0713 válasza szpeti40 (#17984) üzenetére


Speedy0713
csendes tag

Nincs kódolás
rendszer: SSD (transzkodolás is)
2x 6tb szoftveres RAID
2tb + 2x3tb szoftveres RAID

mindegy melyik tömbről játszok le, ugyan az a jelenség.

i5-3470
6gb memória

minden megy nekem is kívül és belül, csak ha megy a torrent akkor olyan fel perc míg elkezdődik a film, ha nem megy akkor 2mp,és nem is kimondottan teker csak fekete a kép.

[ Szerkesztve ]

(#17986) szpeti40 válasza Speedy0713 (#17985) üzenetére


szpeti40
addikt

Hát érdekes, akkor itt tényleg nem háttértár probléma.
Nekem fut a torrent mindig és nem tapasztaltam még ilyet.
Milyen router?
Nem teker a proci olyankor?

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#17987) Speedy0713 válasza szpeti40 (#17986) üzenetére


Speedy0713
csendes tag

Asus n56u b1 (padavan)
nem teker se a router se az OMV.
az a baj hogy fogalmam sincs. Csak tapogatózom.
A kapcsolat számra is csak azért gondoltam mert ha a szervert a telekom ont-re közöm közvetlenül akkor minden elmegy rajta, ha meg állítom a torrentet ( 1500db) akkor szépen lassan helyreáll.

(#17988) Multibit válasza Speedy0713 (#17983) üzenetére


Multibit
veterán

Ezt írod: helyi hálózaton nincs gond.
Ez nem OMV probléma. Fogd vissza drasztikusan a torrentben a szálak számát! Mi a routered típusa? Nem koppan 100%-on a router processzora? Nincs aktiválva benne olyan funkció, ami kinyírja a hw NAT-ot? Mekkora a net előfizetésed feltöltési sebessége? Távoli lejátszásnál az számít.

(#17989) Speedy0713 válasza Multibit (#17988) üzenetére


Speedy0713
csendes tag

Asus n56u b1 (padavan) nem láttam még de holnap nem majd folyamatosan a terhelést! Szerintem nincs olyan aktiválva.
1000mbit. (Telekom)
a szálak korlátozását holnap megnézem.

[ Szerkesztve ]

(#17990) Multibit válasza Speedy0713 (#17989) üzenetére


Multibit
veterán

Ha az Asust kiiktatod és úgy nincs gond, akkor az tűnik a gyenge láncszemnek. Vagy visszafogod a terhelését, vagy erősebb vasat veszel helyette. Az 1500 torrentből mennyi az aktív seed egy időben? Jól értem, az Asus nélkül (csak a szolgáltatói eszközt használva) nincs probléma a távoli lejátszással?

(#17991) Speedy0713 válasza Multibit (#17990) üzenetére


Speedy0713
csendes tag

A szolgáltatói eszköz teljesen leáll, ha közvetlenül rá van kötve. Pontosan nem néztem de olyan 30-40 tori szokott aktív lenni.

(#17992) Multibit válasza Speedy0713 (#17991) üzenetére


Multibit
veterán

Akkor javaslom, hogy gyakorolj önkritikát ;]
Vedd vissza a szükséges mértékig a torrentben a sebességet és a szálak számát :K

(#17993) Horvi válasza Speedy0713 (#17991) üzenetére


Horvi
őstag

Persze mert a szolgáltató eszköz nem ilyesmire van kitalálva. Az egyik opció, hogy lekorlátozod a torrentet meg a szálak számát.
Vagy átrakatod a szolgáltatói eszközt bridge módba és utána kötsz egy rendes routert ami elég acélos(én ezt az utat jártam).

Hello darkness, my old friend...

(#17994) szpeti40 válasza Horvi (#17993) üzenetére


szpeti40
addikt

"Vagy átrakatod a szolgáltatói eszközt bridge módba és utána kötsz egy rendes routert ami elég acélos(én ezt az utat jártam)."

Ezt én is tudom ajánlani, semmi problémám nincsen :K

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#17995) Speedy0713 válasza Speedy0713 (#17983) üzenetére


Speedy0713
csendes tag

Na nagynehezen sikerült külön választani a dolgokat!

Halo 1 plex - telekom ont.
Halo 2 minden más-asus router.
Annyi hátránya van hogy ami az asus mögött van, mivel más az ip így távoli lejátszó, de működik szépen.
Most pár napig tesztelem.

(#17996) kinghaxor válasza szpeti40 (#17984) üzenetére


kinghaxor
aktív tag

Lehet hülye kérdés de a plex hogy jut ki a netre? Vpn-en keresztül engeded ki vagy van neki saját titkosítása? Én simán csak kiengedem wireguard-al az smb megosztást és úgy nézem a filmeket, de így csak az sd megy akadás nélkül. Sorozat részek esetén 720p. Jó lenne feljebb tornászni, hogy filmek esetén is menjen a 720p legalább. A net nagyjából 40 megabyte letöltésre képes, annak csak elégnek kellene lennie egy 720p anyaghoz. Kicsit más kérdés, létezik olyan alkalmazás open media vault-ra amivel saját felhőt tudok csinálni? Fotókat szeretnék feltölteni telefonról. Jó lenne ha automatikusan működne. Valamint szükségem lenne még egy letöltés vezérlőre amivel a telefon böngészőjén elindított letöltést az otthoni szerver tölt le. Van ezekre valakinek ötlete?

(#17997) szpeti40 válasza kinghaxor (#17996) üzenetére


szpeti40
addikt

"Lehet hülye kérdés de a plex hogy jut ki a netre?"
Kinyitottam neki a megfelelő portot.

"A net nagyjából 40 megabyte letöltésre képes,"
Ha kívülről szeretnél filmezgetni, akkor a feltöltés számít, mivel kifele forgalmazol

"Kicsit más kérdés, létezik olyan alkalmazás open media vault-ra amivel saját felhőt tudok csinálni?"
Persze: [link] [link]

"Valamint szükségem lenne még egy letöltés vezérlőre amivel a telefon böngészőjén elindított letöltést az otthoni szerver tölt le."
Mármint a szerveren futó torrentet akarod managelni?
Van qbit remote app telefonra. VPN-en vagy egyéb más módon keresztül tudod távolról is irányítgatni.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#17998) kinghaxor válasza szpeti40 (#17997) üzenetére


kinghaxor
aktív tag

A feltöltés is 40 körül van. Sőt az általában még több is. Nem Torrentre gondoltam. Mondjuk telefonon böngésző alkalmazásból elkezdek letölteni egy file-t, mondjuk egy program exe file-ját ami nem a telefonra töltődik hanem a szerverre. Mondjuk egy telefonról elérhető böngésző ami a szerveren fut és oda is tölt de távolról elérhető telefonról. Nem tudom mennyire érthető. Lehet hogy ilyen nem is létezik.

[ Szerkesztve ]

(#17999) tradeelek11 válasza kinghaxor (#17998) üzenetére


tradeelek11
Topikgazda

A firefoxnak van dockeres változata, de én so sem próbáltam :)
Parancsolj: [link]

Tisztelettel :R

(#18000) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Gyors kérdés: most telepítem az OMV6-ot. Tartomány név nekem alapból home. DBTech videó és Itteni összefoglaló alapján is local-nak kéne lennie. Átírjam, vagy maradhat a home?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenMediaVault
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.