Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenMediaVault

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:12:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17901) szpeti40 válasza Horvi (#17900) üzenetére


szpeti40
addikt

Vagy ha a latest image-t használja és úgy deploy-olja, akkor is a legfrissebb konténerrel csinálja meg a portainer a konténert, csak figyelni kell, hogy a régi, már nem használt image-et töröljük. Hamar tele lehet szemetelni a rendszert nemhasznált image-ekkel :))

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#17902) Horvi válasza szpeti40 (#17901) üzenetére


Horvi
őstag

Igen úgy is meg tudja oldani. Csak lehet portainerrel egyszerűbb. Bár az nem derült ki, hogy manageli a konténereket.
Na igen a régi imageket törölni kell, van mikor megfeledkezem róla aztán nézem, hogy mi a fene zabálja a helyet :DD

Hello darkness, my old friend...

(#17903) Roxkex válasza Horvi (#17902) üzenetére


Roxkex
senior tag

Igen, portrainer van hozzá ! - Szóval ez a része megoldva amint jön egy udéjt, mert most frissítettem pár napja pont de akkor rászántam magam és újra beállítgattam és hát még 1x nem szeretném XD

És ezt a "sima jogosultság kezelést" hogyan tudom megvalósítani ? :D

Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

(#17904) agent_k válasza Roxkex (#17903) üzenetére


agent_k
őstag

Miért döntöttél úgy, hogy docker alól futtatod a plexet?
Simán mellé lehet telepíteni az omvnek ahogy nálam is van. Egyszerűbb lesz úgy az élet :)

De visszatérve a kérdésedre, a plex configját kint kell tartani a host fájlrendszerén és akkor nem kell minden update után újra beállitanod. Ha már minden áron docker akkor érdemes a watchtowert is telepíteni valami hasonló konfiggal:

version: "3"
services:
watchtower:
command: --cleanup --interval 86400
image: containrrr/watchtower
network_mode: bridge
restart: always
volumes:
- /var/run/docker.sock:/var/run/docker.sock

A VPN-es kérdésre pedig, meg lehet adni a konfigban,, hogy milyen ip címeket érjen el a kliens csatlakozáskor. Én lusta vagyok így a kliens konfigban adtam ezt meg, de minden bizonnyal szerver szinten is be lehet állítani. Jogosultság kezelésben a plex is jó, lehet felhasználókat definiálni jelszóval. Bár én még akkor csináltam ezt amikor volt plex passom, lehet kell hozzá most is.

(#17905) szpeti40 válasza Roxkex (#17903) üzenetére


szpeti40
addikt

És mi volt a módszer ahogyan frissítetted? Csak mert nem kellett volna eltünnie a beállításoknak.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#17906) paizinho


paizinho
tag

Sziasztok !
Egy kicsit elakadtam, azt gondolom UnionFS környékén. Próbálkoztam több módon, de elakadtam. Bocs, ha egy kicsit hosszú, de röviden igyekeztem leírni mivel próbálkoztam.

Előzmények:
A qBittorrentet letöltések egy ideje Errored státuszba kerülnek. Az Errored-re google barátunk javaslatai a nem megfelelő jogosultság problémára vezették vissza a státuszt.
A letöltés indításakor a hibaüzenet : file_mmap .... error: No such device
Erre is jogosultság problémák jöttek vissza először.

A könyvtár jogokat nézve OK : a docker-t futtató a tulajdonos (full), a többi rx.
Az OMV felületéről a share Reset Permissions-t és az ACL-t is lefuttattam, nem volt változás (Errored)
Az ACL-t lefuttatam a docker-t futtató a tulajdonos (full), a többi full, nincs változás (Errored).
Újratelepítettem a qBittorrentet is (még konfig törléssel is), nincs változás (Errored).

A qBittorrent letöltési könyvtára UnionFS-en van, tudok rajta mindent is csinálni.
A letöltési hibaüzenet alapján találtam olyat is, hogy a fájlrendszer esetleg nem mmap képes.
Na itt elakadtam, mert nem vagyok Linux guru és a javasolt megoldások meghaladják a képességeimet.

Tesztként a qBittorrent downloads könyvtárát átraktam az OMV boot disk-ről leválasztott megosztásra.
Na itt működik a letöltés, ezért gondolom, hogy az UnionFS környékén lehet a gubanc.

Nekem már csak a UnionFS újrahúzása maradt a listámon, ami egy kicsit már macerásabb, mert pl.: a Share-ket is újra kell csinálni.
Persze ez sem megoldhatatlan, csak időt kéne rá találni.
Mit gondoltok, megoldás lehet az UnionFS újrahúzása?
Vagy más megoldás is létezik?

Segítségeteket előre is köszönöm.

(#17907) .mf válasza szpeti40 (#17898) üzenetére


.mf
veterán

Kicsi az esély rá, hogy a lemez makkant volna hirtelen meg, mert telepítés előtt még egy élő rendszer volt. Próbáltam még sok dolgot, kiszedtem a második hálókártyát, lehúztam a CD-DVD-t is, másik SATA port és kábel, a HDD helyett egy másik SSD, a telepítéshez használatos pendrive-ot is ellenőriztem, hogy nem az hibás.
Ha más is így járna, ápdét:
- OMV6 esetén ha a telepítés sikeresen lefut, első boot közben nv_tco kapcsán hibaüzenet
- OMV5 esetén ha a telepítés sikeresen lefut, első boot közben valahol elakad, nem írja ki hol
- Ubuntu server 22 LTS már a live rendszert is nagyon lassan kezdi betölteni, s közben elakad
- Ubuntu server 20 LTS pedig simán felment rá egyből...

Úgy tűnik valahol 2020 után kieshetett a chipset támogatása a mainlineból - OMV6 az nv watchdoggal problémázott, 22 LTS pedig a chipset sata résznél állt mindig be.

Mindenesetre: Ubuntu server 20 LTS most már legalább fut rajta. Ismertek hozzá valami jó webguit, amivel OMV-hez hasonlóan NASként lehet kezelni a gépet?

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#17908) szpeti40 válasza .mf (#17907) üzenetére


szpeti40
addikt

Cockpit?

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#17909) .mf válasza szpeti40 (#17908) üzenetére


.mf
veterán

Köszi, jól néz ki, úgy látom sok dolgot tud, de pont a SMART nincs köztük, ami - mint NAS - elég fontos lenne.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#17910) Caipi


Caipi
tag

Sziasztok!

Szeretnék tanácsot kérni. OMV5-ról updateltem OMV6-ra. Rendben végig futott, be tudok jelentkezni. Viszont észrevettem, hogy az update óta a Transmission nem húzza be automatikusan a .torrent fájlokat. Docker alatt fut, eddig bementettem a fájlokat a Watchdir-be és onnan automatikusan működött.
A tudásom ezen téren elég alap, szval nem tudom, hogyan és mit kellene néznem, állítanom ahhoz, hogy újra automatikusan működjön.
Portaineren keresztül a transmission logjában ezt találtam, amikor egy .torrent fájlt próbából bementettem a Watchdir-be:
[2022-06-06 12:38:21.761] Couldn't read "/watch/Roman_Kulikov_Jezsi_Tumanovszkij_-_A_ket_mutans.torrent": Permission denied (/home/buildozer/aports/community/transmission/src/transmission-3.00/libtransmission/utils.c:286)
[2022-06-06 12:38:25.761] Couldn't read "/watch/Roman_Kulikov_Jezsi_Tumanovszkij_-_A_ket_mutans.torrent": Permission denied (/home/buildozer/aports/community/transmission/src/transmission-3.00/libtransmission/utils.c:286)
[2022-06-06 12:38:25.761] watchdir Failed to add (corrupted?) torrent file: Roman_Kulikov_Jezsi_Tumanovszkij_-_A_ket_mutans.torrent

Tudtok segíteni, hogy hol lehet a megoldása ennek?

Köszönöm,
Caipi

(#17911) szpeti40 válasza Caipi (#17910) üzenetére


szpeti40
addikt

Szerintem a konténernek nincs joga a könyvtárhoz.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#17912) Roxkex válasza szpeti40 (#17905) üzenetére


Roxkex
senior tag

Hihi :D Eléggé hááááát nem mondanám frissítésnek azt, hogy reinstalloltam XD

Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

(#17913) szpeti40 válasza Roxkex (#17912) üzenetére


szpeti40
addikt

Akkor lehet nem adtál meg /config mappát, azért tüntek el a beállítások.
Hogyan raktad újra?

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#17914) .mf válasza .mf (#17907) üzenetére


.mf
veterán

Na végre, siker :)
Oldmobil fórumtárs ugyanilyen lapot használt anno az 5.x telepítéséhez, gond nélkül. Elültette a bogarat a fülemben, hogy 1.20-as bios volt a lapján - ugyan nálam is az volt, de ha már, akkor rápróbáltam a biosra, van egy újabb verzió - és azzal végre az SSD-n még rajta lévő 6.0.24-es most nem állt meg az nv_tco hibaüzenetnél, ment tovább és bebootolt :)

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#17915) Roxkex válasza szpeti40 (#17913) üzenetére


Roxkex
senior tag

De, de volt neki !
Csak szerintem az egész containerjét töröltem. Már nem emlékszem az az igazság, de amiket fent írtatok azok tetszenek ;) - Úgyhogy ha jön kövi updéjt a plexhez akkor úgy fogom felpattintani !

Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

(#17916) szpeti40 válasza Roxkex (#17915) üzenetére


szpeti40
addikt

Nembaj ha a konténert törlöd, ott nincsen semmilyen adat tárolva, ha ugyan azt a /config mappát csatolod vissza, akkor marad minden a régi :K

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#17917) .mf


.mf
veterán

Nos, miután sikerült végre életre kelteni a rendszert, csatlakoztattam az adatlemezt is, formáztam ext4-re, felmountoltam, létrehoztam shared foldert, usert, beállítottam sambát, látszik is a laptopomról, eddig jó.
A laptopról elkezdtem rá fájlokat felmásolni - a laptopon nincs Eth port, így wifin; és a sebességek sajnos nem túl acélosak, 5-7 MBps... Értem én, hogy ezeréves Atom, de ennél egy kicsit többre számítottam.
Na mindegy, a kérdés: van az előző setup, ami a régi routerre USB-n kötött HDD, ext3-mal, ezt váltja ki az OMV. A lemezen van kb 2.5 TB adat. Annak az írás-olvasása még rosszabb volt, ekkora adatmennyiséget átmozgatni napokba vagy hetekbe telne. Ha USB-n az OMV-s gépre kötöm azt a HDD-t, akkor van eszköz, amivel OMV-n belül tudom kezelni, vagy lépjek be az OMV alatt futó debianba és ott tudom csak?

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#17918) jézusom


jézusom
addikt

Sziasztok!
Van egy kis gondom és nem tudom mire vélni.
OMV bejelentkezéskor úgy csinál, mint ha be tudnék lépni, de vissza dob a bejelentkező oldalra. Biztos, hogy jó a jelszó mert ha rosszat Írok, akkor Írja is a hibát.
Azt esetleg el tudom képzelni, hogy valami jogosultságot (nincs webui jogsi?), pár mappát csináltam dlna-nak, de igazábol Így meg se tudom nézni. Puttyval be tudok lépni root joggal, ha az segitség lenne.
Az omv alatt most is üzemel a qbittorrent, meg docker is.
Esetleg ssh-n vagy winscp-vel meg lehet javitani?

(#17919) szpeti40 válasza jézusom (#17918) üzenetére


szpeti40
addikt

Nézd meg hogy nem fogyott-e el a helyed a root partición.
Biztos már felzabálta a vírus ;]

[ Szerkesztve ]

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#17920) jézusom válasza szpeti40 (#17919) üzenetére


jézusom
addikt

ohh :R :C

és tényleg csináltam helyet és jó lett :)

(#17921) jézusom


jézusom
addikt

Na jó, azért van még problémám.

Qbittorrent fut az OMV/Docker/portainer-ben.
Valahogy sikerült úgy csinálnom, hogy nem működik, amivel nem is lenne probléma mert próbálom újra húzni. A probléma csak az, hogy nem tudom miket kéne kitörölni, mert például a user/pass sehogy nem áll vissza gyárira, akárhogy kiveszek minden stacket, imaget portrainerben. Persze a hiba is megmarad.Gondolom valami mappákat is ki kellene törölni az omvben, nem?
BeállÍtom én újra a torrentet, csak valahogy tiszta lappal kéne kezdeni.

Végülis hogyan lehetne full szűz reinstallt csinálni a qbittorrentnek?

(#17922) szpeti40 válasza jézusom (#17921) üzenetére


szpeti40
addikt

Töröld a /config mappát amit csatolsz a qbit kontérnernek.
Bár kamikaze törölgetés-újrahúzás helyett én inkább megoldanám hogy mi baja lehet. :K

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#17923) jézusom válasza szpeti40 (#17922) üzenetére


jézusom
addikt

Köszi a gyors választ!

Sajnos nem jöttem rá mi volt a hiba. Újra húzni elég egyszerű nekem hogy megvan a stack txt.

(#17924) agent_k válasza szpeti40 (#17922) üzenetére


agent_k
őstag

Nem kell, nincs rá szükség ;] :D

(#17925) szpeti40


szpeti40
addikt

Másnál sem megy a gmail mint smtp szerver?
Nekem jun 7 óta nem hajlandó 1db emailt sem elküldeni. :(

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#17926) tama777 válasza szpeti40 (#17925) üzenetére


tama777
tag

Nálam megy.

(#17927) Faby válasza szpeti40 (#17925) üzenetére


Faby
senior tag

Csak egy tipp, kétfaktoros belépés be van állítva? (2FA)
Május vége óta a gugli szigorított a belépési feltételeken, nincs már olyan, hogy kevésbé biztonságos alkalmazások engedélyezése, csak ún alkalmazás jelszó használatával enged belépni (idézet egy másik topikból, crok fórumtárs tollából)

" erre való a Google belépés 2FA kényszerítése óta az un. alkalmazás jelszó (myaccount.google.com -> bal oldalon Security -> Signing in to Google -> App passwords -> itt adj hozzá egyet egy olyan névvel amiről tudni fogod hogy azt konkrétan erre fogod használni) majd a levelezőkliens bejelentkezéskor névnek a Google fiók nevet és ezt a jelszót add meg így úgy éred el a leveleket hogy a fiókjelszót nem használtad."

A barátok azok, akik jól ismernek és mégis szeretnek Téged!

(#17928) szpeti40 válasza Faby (#17927) üzenetére


szpeti40
addikt

Nincs még benyomva a 2 faktoros azon a fiókon, de köszi, megpróbálom amit írtál :R

Szerk:
Valószínüleg ez a beállítás lenne az, de már nem lehet bekapcsolni :(

[ Szerkesztve ]

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#17929) Faby válasza szpeti40 (#17928) üzenetére


Faby
senior tag

Szia, nem egészen.

Az, amit te kiemeltél, az a régi opció, ennek segítségével tudtál hozzáférést adni a (gugli által) kevésbé biztonságos(nak tartott) alkalmazásoknak.

A kétfaktoros azonosítás beállításával _ÉS_ alkalmazásjelszó beállításával tudsz ezután hozzáférést adni a fiókodhoz.

A barátok azok, akik jól ismernek és mégis szeretnek Téged!

(#17930) szpeti40 válasza Faby (#17929) üzenetére


szpeti40
addikt

Jaa, akkor ehhez aktívnak kell lennie a 2FA-nak is, köszi :R

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#17931) szpeti40 válasza Faby (#17929) üzenetére


szpeti40
addikt

2FA-t beállítva, alkalmazás jelszóval működik is, köszi a segítséget :K :R

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#17932) nyirzoz válasza szpeti40 (#17931) üzenetére


nyirzoz
aktív tag

Érdekes, mert nekem nincs bekapcsolva a 2FA és küldi szépen a maileket.
Lehet, hogy elér majd hozzám is, de addig nem változtatom.

(#17934) jézusom


jézusom
addikt

Hali!

Root belépésnél van olyan, hogy default pass? Elvileg telepítesnél megadtam jelszót root felhasználónak. Sajnos a helyi konzolon root felhasználóval rohadtul nem tudok belépni és nem ertem miért, amikor 2 perccel előtte csináltam. Ssh-n ugyan úgy nem tudok belépni.
Valami ötlet?

[ Szerkesztve ]

(#17935) szpeti40 válasza jézusom (#17934) üzenetére


szpeti40
addikt

"Root belépésnél van olyan, hogy default pass?"
Nincs

Valami ötlet?
nem root jelszóval betudsz lépni?

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#17936) jézusom válasza szpeti40 (#17935) üzenetére


jézusom
addikt

Van egy user azzal se enged be sshn, de webre igen.

(#17937) szpeti40 válasza jézusom (#17936) üzenetére


szpeti40
addikt

és annak a usernek van joga az ssh-hoz?

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#17938) jézusom válasza szpeti40 (#17937) üzenetére


jézusom
addikt

Nem adtam semmi jogot, most csináltam, de ugye root se működik. Ha nincs ötlet holnap megint telepítek, de full legyalulom az ssdt. Nem tudok jobbat.

(#17939) szpeti40 válasza jézusom (#17938) üzenetére


szpeti40
addikt

Innen távolról nehéz kitalálni, hogy mit kattogtattál, elég egy betűt elírni véletlen és akkor már nem enged be a root.
Újratelepítgetések helyett én még mindig a hibakeresés -> megoldást ajánlanám, mert így nem fogsz fejlődni szerintem. :))
(Vannak nagyon jó ingyenes linux videók)

[ Szerkesztve ]

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#17940) jézusom válasza szpeti40 (#17939) üzenetére


jézusom
addikt

Nem fogok linux oktatásokat nézni, mert az omv nem fogadja el a jelszavam. Amúgy igen tanulnám, de csak egy OMV-t akarok működőre...Kétlem, hogy találnék egy olyan videot, amiben "hogyan Írjuk be a jelszavunkat" van. :)
De nem hinném, hogy elnyomtam egy betűt, nem egyszer próbáltam. Itt komolyabb gond van.
Rendesen legyalulom, alapból azt kellett volna, windóznál is csakis úgy csinálom.

(#17942) tradeelek11 válasza jézusom (#17940) üzenetére


tradeelek11
Topikgazda

"Amíg azt teszed, amit eddig, azt kapod, amit eddig."
(Jim Rohn)

Tisztelettel :R

(#17943) szpeti40 válasza jézusom (#17940) üzenetére


szpeti40
addikt

"de csak egy OMV-t akarok működőre"
Az OMV is egy Debian, csak van rajta egy csili-vili webes felület, de ugyan olyan Linux, ugyan úgy érteni kell hogy mit csinálsz.

"Kétlem, hogy találnék egy olyan videot, amiben "hogyan Írjuk be a jelszavunkat""
Ilyet nem, azért aki Linuxt akar használni, általában túljut egy username/pass hitelesítésen:U

"Itt komolyabb gond van."
Ebben mindketten egyet értünk :K ;]

"windóznál is csakis úgy csinálom."
Te tudod, nekem nagyjából 6 éve fut ugyan az a win, windows 8.1 óta frissítgetem, sose raktam még újra, köszöni szépen fut szépen, ha valami hiba jön a rendszerben, általában hibakeresek és megoldom, hogy tanuljak is belőle :K

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#17944) agent_k válasza jézusom (#17938) üzenetére


agent_k
őstag

Rakd újra az a biztos! ;]

(#17945) jézusom


jézusom
addikt

Ezt birom, kérdezek valamit, hátha valakinek van ötlete, erre kapok egy élet vezetési tanácsadást :DD

(#17946) Horvi válasza jézusom (#17945) üzenetére


Horvi
őstag

Nézd meg a weben, hogy mi a helyzet az SSH service-el. Mik a beállítások ott mert nem vagyok benne biztos, hogy alapból az ssh belépés a root-ra engedélyezve van.

Hello darkness, my old friend...

(#17947) jézusom válasza Horvi (#17946) üzenetére


jézusom
addikt

Na ez Így működik végülis :) Valahogy root-al igy sem tudtam belépni, nem tudom egyáltalán van e ilyen root userem.
Weben adminnal léptem be, csináltam egy másik usert, annak adtam root meg minden féle jogot, hogy tudjak mivel sshzni. A dockerhez meg smbhez másik usert fogok használni root jogok nélkül.
Ez Így jó szerinted? És köszi! :R

(#17948) jézusom válasza jézusom (#17947) üzenetére


jézusom
addikt

Na jó, a mester tervem mégse működik.

Úgy néz ki hiába adtam egy usernek minden féle jogot, ssh-n nem tudtam pl az omv-extrast feltenni.
Viszont!
Sima useremmel(ennek adtam jogokat) konzolba: sudo bash majd utána a passwd paranccsal tudtam érvényes passt gyártani :P

igy szépen lefutott a sudo igényű extras telepÍtés :P

(#17949) szpeti40 válasza Horvi (#17946) üzenetére


szpeti40
addikt

Valamelyik debian verzió óta, ha jól emlékszem, a root felhasználóval már nem lehet belépni ssh-n.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#17950) tradeelek11 válasza jézusom (#17945) üzenetére


tradeelek11
Topikgazda

Ha a userednek van sudo joga, akkor ha ssh-án
belépsz a userrel és kiadod sudo passwd root
parancsot akkor betudod írni az új root jelszót!

Tisztelettel :R

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenMediaVault
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.