Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenMediaVault

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:12:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17451) Solten válasza m165le3 (#17449) üzenetére


Solten
addikt

Milyen nagyszeru-egyszeru otlet, persze eszembe se jutott... :B :D

Saor Alba

(#17452) Meddu válasza Multibit (#17394) üzenetére


Meddu
tag

Felhívtam őket azt mondták hogy náluk minden rendben van. Hiba az én készülékemben van. Érdekes mert azóta elkezdett működni néhány port. Kár hogy az ami fontos lenne az nem.
Várok egy kicsit míg bekötik az optikát.

(#17453) Multibit válasza Meddu (#17452) üzenetére


Multibit
veterán

Hagyjuk...

(#17454) stigma válasza Meddu (#17452) üzenetére


stigma
addikt

Hi, megpróbálok segíteni, de csak akkor tudunk ha a feltett kérdésre is válaszolsz, nem úgy mint ahogy Multibit kollégának tetted :DDD

Első hs-ed ez volt, hibába ütköztél : Link
Erre a kérdésre neki nem válaszoltál: Link

Tehát akkor én is megkérdezem? NAT-olva vagy vagy esetleg szolgáltatót váltottál?

NAT-olva vagy a leggyorsabban úgy tudod kideríteni, hogy bemész a router menüjébe és megnézed az ott írt WAN IP-t micsoda (nem a belső ip-s 192.XXX.XX.XX-re gondolok)
Keresel egy oldalt ahol lecsekkolhatod az IP-et mit ír a gép.

Illetve megnézed, hogy az a portod amit kinyitottál openVPN-re az nyitva van e tényleg: 1,2,3

Esetleg logot kéne nézned, de mivel nem használok openPVN-t ezért nem tudom hol van, mert amúgy nem írtad le, hogy Pluginból vagy dockerben telepíted.

Viszont ennyi idő után arra gondolok, szerintem 1 évente tanusítványt kell újítani, mert lejár, szerintem az lesz a nyűgöd. De amiket írtam nézd meg mind.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#17455) Meddu válasza stigma (#17454) üzenetére


Meddu
tag

Szia. Megnéztem a routerben lévő ip címet és a" Port Checker" -ben irt ip cím egyezik.
valószínű hogy nem vagyok NAT-olva .
Tesztelve a portot valamelyik nyitva van de van olyan is ami nincs.
"Port Forwarding" -ban engedélyezve van mindegyik tesztelt port.
"Protocol : TCP AND UDP "

(#17456) stigma válasza Meddu (#17455) üzenetére


stigma
addikt

Hi, akkor a fele sikerült amit írtam, viszont tanusítvány megújításban vagy valaki segít neked, vagy "google a barátod" alapon csinálod.

Én openVPN-t nem használok, így segíteni nem tudok neked.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#17457) Multibit válasza Meddu (#17455) üzenetére


Multibit
veterán

Használok OpenVPN-t, de nálam a routeren fut a szerver (ezért offtopic-ba teszem a mondandómat). Tehát, ha másra nincs szükséged, OpenVPN-hez elég egy port nyitása, ami vagy TCP, vagy UDP. Ha default értéken hagytál mindent, akkor ez 1194/UDP.
Azt írod, hogy korábban jól működött a rendszered elérése kívülről. Most viszont semmilyen eszközről nem éred el? Ha minden igaz, nem vagy NAT-olva. Nem kapcsoltad be az OMV tűzfalat (ha korábban ki volt kapcsolva)? OMV verzióváltás nem kavarhatott be? Hogy működik OMV alatt az OpenVPN szervered? Natív, vagy dockeres megoldás van rá? Nem módosítottál az OpenVPN szerver beállításain? Esetleg nem volt újabb, módosított kliens export? Nem cseréltél routert a közelmúltban? Szolgáltatói eszközcsere nem volt? Ki az internet szolgáltatód? A semmitől nem történik ilyen változás.

[ Szerkesztve ]

(#17458) Adamo_sx


Adamo_sx
aktív tag

Csak információképpen pár tapasztalat az OMV5-ről OMV6-ra váltással kapcsolatban (És egy kis Docker), amíg friss az élmény :-).
Nos az OMV 5 alatt egyedül a miniDLNA plugint használtam, ezt kikapcsoltam és töröltem is az upgrade előtt. Nem volt eddig Docker, de használok transmission-t és tvheadend-et, azonban ezeket mind natív módon installáltam, simán, mint egy Debian rendszeren (mert végül is az OMV is az). Az oprendszer külön ssd-ről fut, nincs más mellette, 16 GB. (esxi-ben van, virtualizálva)
Szóval vettem egy nagy levegőt, és kiadtam a következő parancsokat terminálban (SSH alatt):
apt update
apt upgrade
omv-release-upgrade
A release upgrade eltartott egy darabig, de gond nélkül lefutott és megcsinálta az upgrade-et.
A kiindulási verzió az 5.6.25 volt, az új pedig a 6.0.11 (amit azóta már update-eltem 6.0.12-re).
Szóval, ha nem túl bonyolult konfigot használ az ember, akkor úgy tűnik sikerülhet is az upgrade. Ettől függetlenül biztonsági mentés nélkül nem javaslom senkinek sem.

Én mindenesetre úgy felbuzdultam ezen, hogy az új verzióban bekapcsoltam a Dockert és mindjárt telepítettem is egy Seafile-t. Ebben sokat segített stigma kolléga leírása, bár azért belefutottam egy-két meglepetésbe, ami miatt végül az első stack-et el is dobtam és újrakezdtem, de még azért messze nem mondanám, hogy mindent értek is. Egyelőre azért úgy tűnik, sikerült :-).

Egy fontos észrevétel, ami talán valamikor hasznos lehet másnak is, nem csak Dockerrel kapcsolatban: ha rosszul adod meg a "volume" helyét (én sikeresen a rendszerdiszkre tettem), és teleírod a rendszer partíciót, akkor bár a rendszer gond nélkül ment, de a webes felületre nem tudtam belépni. Látszólag elfogadta a felhasználó/jelszó párost (a log alapján valóban sikeres belépésnek minősült), de kis homokórázás után kidobott a bejelentkező képernyőre, azaz a webes felületen nem lehetett belépni Ilyenkor azért jól jött, hogy a Portainer-be és SSH-n még be voltam jelentkezve. SSH-n kiderítettem, hogy elfogyott a lemezterület, Portainerben pedig végül töröltem a Seafile stack-et és a volume-okat, így visszaállt a rend. (Lehet, hogy lehetett volna módosítani az elérési utakat, és átmásolni a tartalmat, de kezdő Dockeresként ez volt a legegyszerűbb.)

(#17459) kutga válasza Adamo_sx (#17458) üzenetére


kutga
nagyúr

Hol tudom megnézni, hogy melyik verzión vagyok?

Let the Zone take me if I am.

(#17460) Adamo_sx válasza kutga (#17459) üzenetére


Adamo_sx
aktív tag

Több helyen is elérhető, de például belépsz a webes felületen és "Diagnostics -> System Information". (Angolul használom, de valami hasonló lehet a magyar is)

(#17461) kutga válasza Adamo_sx (#17460) üzenetére


kutga
nagyúr

Ilyen van igen, köszi.

Let the Zone take me if I am.

(#17462) stigma válasza Adamo_sx (#17458) üzenetére


stigma
addikt

Hi,köszi, hogy mindig van valaki (most kivételesen nem én voltam :DDD ) aki az ajánlott telepítés helyet upgradel, minthogy tiszta telepítést csináljon.
Ezt ne vedd magadra, csak ajánlott OMV4-5-ről az újat tiszta telepítéssel csinálni, nem pedig verzió frissítéssel. OMV6 nem tudom, hogy már stabil vagy sem, de szerintem nem lesz gondod vele.
Lényeg, hogy nem lett bajod, igaz gondolom VM.ben egy backupot aztért csináltál gondolom.

Docker-t meg tanulgasd szerintem, mert jól jön ha tudsz futtatni 1 vagy több stacket vagy parancssorból docker-compose-t. :D

Ha Seafile nem jönne be, még van bőven cloud amit kipróbálhatsz, igaz fontos, mire kell és hány usernek, kell e sync vagy sem:
- Owncloud,Nextcloud, FileCloud(ha még van), Seafile , Pydio

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#17463) _q


_q
addikt

Múltkor problémám volt a wireguard sebességével. Arra jutottam, hogy a digi mobil kb 3Mbit/s, míg a telekom 45Mbit/s letöltést tud és talán ez lehet a probléma forrása. Először docker wireguardot próbáltam, utána a javasoltak szerint pivpn-t. Sajnos nem változott semmi, egyedül a mobilnet forrása változtatott.

(#17464) stigma válasza _q (#17463) üzenetére


stigma
addikt

Hi, újabb okosságot nem tudok írni, de lehet a Digi mobillal lesz probléma.
Pixel 6-os fórumban sok mindenki panaszkodik netre és hívásra, esetleg egy teló beállításokat nézhetsz, hátha segítség:
AP beállítás: Link
Digi Mobil topic: Link - 1 hszben picit másabb a beállítás mint a pdf-ben

Itt már mindent kiveséztünk szerintem :D : képméret,bélyegkép,pi erőforrások, mobilnet

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#17465) _q válasza stigma (#17464) üzenetére


_q
addikt

Köszi ez inkább infó volt részemről, hogy mire jutottam, mert ígértem kipróbálom amit ajánlottatok.

(#17466) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Üdv. Kollégák "kicsit" le vagyok maradva jelenleg OMV4-em van és dobálgatja már egy jóideje az anacron hibákat, ezeket most kilőttem(OMV fórumon találtam parancsokat omv-extrasra), de gondolom már igencsak kéne váltanom. Szóval ahogy olvastam mástól(meg IT-sként is azt gondolom) nem upgrade-lni kéne, hanem frissen telepíteni. Na igen, csak le kéne backupolni rendesen mindent úgy, hogy vissza is állítható legyen OMV5 telepítés után is. Futtatott torrentfájlok, megosztások, userek stb. Kézzel kéne kalapálni az összeset? Illetve anno nem volt OMV5-re extras(pl Plex), az most már van esetleg? Jónéhány plugin is van, pl SSD miatt: flashmemory. Plex, usbbackup. Ezek mind vannak 5-re is? Illetve ezt a Dockert szerintem már megkérdeztem anno is és 1. hsz-be is le van írva, de még mindig nem áll össze a fejembe, hogy ez nekem miért is jó.

Köszönöm a segítséget! :R

(#17467) Kronk


Kronk
őstag

Sziasztok,

Felbuzdulva Adamo_sx kollega sikeres frissítésén, egy backup után én is lefrissítettem a rendszert 5-ről 6-ra.
Viszonylag gyorsan lefutott.
Mivel eddig is minden cuccom a dockerben futott, talán ezért sem volt semmi gond, semmit nem töröltem le.
Simán megy minden, ami nem tetszik, hogy a kezdő lapon nem lehet átmozgatni, átméretezni tetszőlegesen az elemeket/widgeteket.

http://totesz.myminicity.com/

(#17468) Kenderice


Kenderice
senior tag

Megint megpróbáltam feltenni a pihole-t.
Megcsináltam a konténert de nem indul el mert arra panaszkodik, hogy a 0.0.0.0 címen használja valami az 53-as UDP portot.
SSH-ban meg úgy írja, hogy a port a 127.0.0.53. IP-n van nyitva.

Hogy lehet ezt kikapcsolni és miért van egyáltalán használva ez a port?
Ez mindenkinél így volt vagy csak nálam van meghülyülve az OMV?

(#17469) agent_k válasza Kenderice (#17468) üzenetére


agent_k
őstag

(#17470) Kenderice válasza agent_k (#17469) üzenetére


Kenderice
senior tag

Kösz a semmit.
Már mindent megcsináltam amiről itt és a neten infót találtam.
A resolve.conf fájlt módosítottam, de még mindig használja valami az 53-as portot, csak tudnám mi a rákért.
Hogy lehet, hogy másnak gond nélkül felmegy? Nálam ilyen hülye az OMV?

(#17471) stigma válasza Kenderice (#17468) üzenetére


stigma
addikt

Hi, kb 20-40 hsz-el fejlebb a konkrét pihole telepítést leírtam, ami akkor jó ha nem használsz webszervert (Nging Proxy Managert): Link

53-as portot használja a resolved.conf fájl/szolgáltatás, pár dolgot át kell írnod.
Fontos elmondani, hogy ha nem használsz webszervert - pl: Nginx Proxy Manager, traefik,swag, stb - tehát nincs netes elérésű konténered akkora resolved.conf fájlt kell szerkeszteni illetve a OMV 80-as porját célszerű átteni másik portar pl.:100-as vagy szabadon választható.
Azok után hogy feltelepítetted, még kell a routerben is konfigurálni.

Ha van webszervered, mely a netes dolgokért felel, akkor másik hálózatra(macvlan) kell tenni.

Ez mondjuk egy sima telepítés, ami lehet kiindulási alap részedre: Link

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#17472) agent_k válasza Kenderice (#17470) üzenetére


agent_k
őstag

az oszt' igen. :U

Próbáljunk már meg egy kicsit konstruktívabbak lenni ennél. Mi az a minden amit megcsináltál?

Az OMV gépen ezt a parancsot kiadva mi a kimenet?
sudo netstat -tulpn | grep :53

(#17473) dan1


dan1
tag

Sziasztok,
mega.nz-hez letöltés vezérlő web UI-val létezik? Olyasmire gondolok hogy telefonon bedobok pár linket(fájlt vagy mappát) és a NAS pedig letölti szépen.

(#17474) kutga válasza Adamo_sx (#17460) üzenetére


kutga
nagyúr

Hétvégén én is frissítettem. Nem kapcsoltam ki semmit, dlna, smb, transmission fut omv alatt, eddig nincs gond vele.

Let the Zone take me if I am.

(#17475) hunaqua


hunaqua
addikt

2.5 SSD-n van az OMV. Erről szeretnék biztonsági mentést csinálni. Elvileg a Win32disk megcsinálná,de usb alatt nem látja a gép. Hogyan tudnám láthatóvá tenni? (a MinitoolPartition az látja)

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#17476) stigma válasza hunaqua (#17475) üzenetére


stigma
addikt

Hi. Gondolom a rendszerről szeretnék egyszeri backup-ot készíteni ugye?
Pontosan nem írtad le, de gondolom most kivetted a NAs-ból a rendszer SSD-t, majd azt próbálod meg Windows alatt lemeteni iso-ba gondolom.

Backupra ott van az omv-extrák között az backup pugin, amivel mappákat, rendszer stb tudsz menteni, illetve szintugy pluginnál van az usbbackup is amivel asszem külső HDD-re tudsz backup-ot készíteni. Utóbbiban nem vagyok biztos.

Pár hete el vagyok havazva, egyenlőre én is csak a backup plugint tettem fel ami 5mp, még a rendszerről telejs backupt nem készítettem, de tervben van :D

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#17477) hunaqua válasza stigma (#17476) üzenetére


hunaqua
addikt

Igen,a rendszer ssd-ről szeretnék mentést csinálni (illetve utána ezt másolni egy másik ssd-re). Ahogy a Oscam,vagy CoreElec-ről szoktam. Erre tökéletesen jó a Win32Disk cucc,de itt ugye nem látja az usb-re dugott SSD-t.

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#17478) dan1 válasza dan1 (#17473) üzenetére


dan1
tag

Megoldottam. My jDownloader lett végül a megoldás.

(#17479) stigma válasza hunaqua (#17477) üzenetére


stigma
addikt

Szántam rá, most meló után 15 percet, hogy utánaolvassak.
A legegyszerűbb feltenni a backup plugint és ott beállítani a dolgokat: [kép]

Full OS backupra mentem, ahogy nézem kb 17GB-nyi a rendszer kötetem (OMV+docker imagek miatt) amit az OMV NAs-ban egyik mappába szépen kiment mint láthatod.
Itt többfajta beállítási lehetőséged is van, amit ír a Módszer alatt.
Amúgy itt tudsz egy job-ot is ütemezni, ha mondjuk heti 1x egy bizonyos időben ki akard menteni valahova, ezzel meg tudod tenni.
Ha külső USB-s mentést akarsz, akkor gondolom ott van az usbbackup, de ezt sosem használtam.

Ezenkívül még van Snapraid+MergerFS amit tradeelek11 barátunk használ és írt már.

Azt fejből meg nem mondom neked, hogy ha gond van a rendszerrel ezt a backup-ot hogy töltöd vissza, de lehet hamarosan megmondja neked valaki.

[ Szerkesztve ]

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#17480) hunaqua válasza stigma (#17479) üzenetére


hunaqua
addikt

Jól elcsesztem.Megsértődött az SSD ,kezdhetem majd előröl az egész telepítést.

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#17481) _q


_q
addikt

Chiphiány óta végleg leálltak az asrock ITX alaplapok gyártásával? Tudtok valami hírt róla, hogy lesz boltban kapható?

(#17482) stigma válasza _q (#17481) üzenetére


stigma
addikt

Chiphiány még ki fog tartani szerintem egy ideig, mert az új széria Celeron N5 széria (Intel Celeron N5105, N5095) még NAS-ok esetében sem igazán jött ki.
Bármelyik mo-i nagy áraházat megnézed szinte semmi sincs.
Ha mindenképp venni akarsz - ami nehéz - , akkor használtan lehet N3150,J1900 találni, ami igaz már nem mai példányok, de alap NAS feladatokra tökéletes ha pici ITX kell (ha jól emlékszem)
Vagy jön a kompromisszum és a picit több fogyasztás és valami s1150 itx lap + proci+ram +hütő.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#17483) agent_k válasza _q (#17481) üzenetére


agent_k
őstag

Látszólag minden olyan modern itx alaplap gyártással leálltak amit nem lehet legalább 65-70 ezerért eladni.

(#17484) banshee12


banshee12
friss újonc

Sziasztok, nem tudom volt-e már ez a kérdés, ha igen bocsi.
Az lenne a gondom, hogy van egy vinyó amit, be akarok iktatni a szerverbe, de vannak rajta adatok. Betudom úgy üzemelni a dolgot, hogy ne formázza a vinyót, és hozzáférjek az adatokhoz?

(#17485) stigma válasza banshee12 (#17484) üzenetére


stigma
addikt

Hi, a legfőbb lényeg ami kimaradt, hogy miből-mibe tennéd.
- A HDD amin adatok vannak és kiszedtél valahonna, mire van formázva?
- Win gépből szedted ki ?
- Szerver amibe beletennéd OMV?

99% hogy ha Win alól szedted ki és mondjuk pl.: NTFS a fájlrendszer nem fog menni, vagyis látni fogja a rendszer, de ez nagyon nem jó így.
Ha szerverbe teszel egy HDD-t akkor mindenképp én megformáznám, hogy jól lássa.
OMv esetén ext4-re, adatokat átmenteném máshova ha lehetséges.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#17486) kutga válasza stigma (#17485) üzenetére


kutga
nagyúr

Hasonló kérdésem lenne nekem is, ntfs usb vinyót szeretnék omv alatt használni. Omv alól meg tudom formázni ext4-re? A rajta lévő adatokat előtte lementem.

Let the Zone take me if I am.

(#17487) szpeti40 válasza kutga (#17486) üzenetére


szpeti40
addikt

"Omv alól meg tudom formázni ext4-re?"

Persze

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#17488) _q válasza stigma (#17482) üzenetére


_q
addikt

Köszi, a J1900-at néztem, de az sajnos tényleg régi. Benchmark szerint 1000 pont körül hoz, ehhez képest az N5105 4x többet. Valahol a kettő közötti kellene J4xxx. Akkor marad a használt és a türelem amíg lesz.

#17483agent_k
Gondolom nem éri meg arra a kevés ITX-re külön sort fenntartani. Bár érdekes, mert a mini pc-ket meg lehet kapni J4xxx cpu-val.

(#17489) Multibit válasza _q (#17488) üzenetére


Multibit
veterán

A J1900-zal az a legfőbb baj, hogy hiányzik belőle az AES NI támogatás.

[ Szerkesztve ]

(#17490) cigam válasza stigma (#17485) üzenetére


cigam
félisten

Miért "baj", ha NTFS? Hiszen írod is, hogy simán látni fogja.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#17491) stigma válasza cigam (#17490) üzenetére


stigma
addikt

Hi, igen látni fogja, de mondjuk másolás vagy egyéb igénybevétel esetén pl.: torrent kijöhet a sebesség különbség.
Régen HTPC-s korszakomban linux alá NTFS-t tettem, mivel full kezdő voltam, és utólag kipróbáltam OMV-ban is asszem, de hálózati másolásnál illetve torrentnél belassultam.
Azóta bármilyen új HDD-t teszek a NAS-ba teljes törlés +ext4 lesz a nyerő.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#17492) cigam válasza stigma (#17491) üzenetére


cigam
félisten

Mennyire régen? Hiszen ma már a Kernekbe van integrálva az nfs fájlrendszer támogatás. Nem lehet akkora difi köztük. Megmérni nem tudom, mert nekem sincs NTFS lemezem, és nem is találtam 1 évnél fiatalabb tesztet, ami a Kernekbe épített modult használja, és nem az nfs-3g csomagot.

Ugyanakkor szerintem banshee12 nyugodtan beleteheti a gépbe/vagy rádughatja USB-n. Valószínűleg baja (adatvesztés) nem lesz belőle.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#17493) stigma válasza cigam (#17492) üzenetére


stigma
addikt

Hát 2017-ben mikor ezt a logout-os cikket írtam, ezévben OMV-ben próbáltam.
Én ebben annyira nem vagyok már profi, csak követem a doksikat, mi az ideális fájlrendszer, ilyen mélyen nem vagyok linux guru.

Persze tegye be nyugodtan, csak épp a lényeget nem tudni, miből szedte ki a HDD-t, milyenre van formázva, de reméljük elolvassa a hsz-et amiket neki ,,gyártottunk" :DDD

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#17494) _q válasza Multibit (#17489) üzenetére


_q
addikt

Tehát még linux rendszer használata esetén (windwosal szemben a linux biztonságosabb ugye) is sebezhetőbb külső támadás ellen?

(#17495) stigma válasza _q (#17494) üzenetére


stigma
addikt

Okoskodni nem akarok, a külső behatást engedd el szerintem :DDD
Multibit-nek igaza van , ezt nem tudtam, akkor J1900 kiesik a pakliból.

A legtöbb helyen/esetben "user error" vezet a külső támadásokhoz, amiket feleslegesen kiengedett portok és tűzfalszabályok okoznak.
A nagyoknál is mostanság megesett ez (Asustor és Qnap)NAS-ok esetén is volt példa, hogy van olyan backdoor amin keresztül be tudnak jönni. pl: telenet/ssh port kiengedve netre jelszóváltoztatás nélkül, vagy gyári appoknál az alapértelmezett admin nem került tiltásra.

A mai világban sokmindenre kell figyelni, mikor bármit veszel, viszont ha nagyon akarnak úgyis meghekkelnek, szóval nincs mit tenni :DDD
Én eddig hiszek abban, hogy addig nem hekkelnek meg:
- Míg nincs egy erős jelszód
- admin-hoz közőtö jogokat korlátozod pl.: docker esetében más felhasználóval futtatsz
- ahol tudsz netre engedett appoknál 2FA-t használsz.
- routerben csak azokat a portokat engeded ki netre amiket használod is.

Nekem 2 NAS-om van itthon OMV és Xpenology. Xpeno NAS esetében 2FA kell a belépéshez + 10 próbálkozás után bannolja az ip-t ha sikertelen.
OMV esetén Dashboard nincs kiengedve, csak a szükséges Docker konténerek pl.: Plex,Nextcloud,Photoprism, stb.
Ahol tudok 2FA be van kapcsolva, telóval összelőve.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#17496) cigam válasza _q (#17494) üzenetére


cigam
félisten

??
Az "csak" a HW-es titkosítást támogatását biztosítja, ill. J1900 esetében annak hiánya.
Ha nem használsz az eszközön/mentésen titkosítást, nem fog hiányozni.

Ennek nincs köze a külső támadások elleni védelemhez. A titkosítás inkább fizikai védelem. Ha ellopják/elromlik/kidobod, egy másik gépbe rakva nem férnek hozzá az adatokhoz.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#17497) Multibit válasza _q (#17494) üzenetére


Multibit
veterán

Ahogy cigam írta, a titkosítási algoritmusok hw támogatásához hasznos. Pl. VPN használatakor jól jön :K

(#17498) KaiotEch válasza _q (#17488) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Mire használsz Te egy NAS-t, amire nem elég egy J1900-as teljesítménye? Céges környezetbe menne? Nekem konkrétan ez van és köröket ver egy 2 fiókos Synology-ra(na nem a szoftverezettségre), ahol 1-2 magos 1.2-es SOC van.

(#17499) _q válasza Multibit (#17497) üzenetére


_q
addikt

VPN-t használom, így akkor jó tudni, hogy nem támogatja, köszi.

#17495stigma, #17496cigam
Nem tudtam pontosan mire jó, ezért tippeltem csak.

#17498KaiotEch
Nem akarok megint mindenkit fárasztani, mert már végig rágtuk a témát, szóval csak röviden: pi4-et használok amin 1Gbit-et nem tudom kihasználni, nextcloud lassú (képmegosztás is tudja fogni a hardvert stigma tesztje alapján) és még wordpress-t nem is futtatok rajta. Synology-ban nem gondolkozok.

(#17500) Kinsiinoo válasza KaiotEch (#17498) üzenetére


Kinsiinoo
senior tag

Lehet menne neki rajta pár VM, több konténer, transcode, stb.

Samsung S23 Ultra 12/512

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenMediaVault
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.