Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenMediaVault

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:12:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17151) tradeelek11 válasza _q (#17148) üzenetére


tradeelek11
Topikgazda

Amiről te beszélsz ott egy Wg klienssel csatlakozol,
egy VPN szerverhez (ami jó részt fizetős),
mint pl. írtam nekem ez Wg kliensen a NordVPN.

Tisztelettel :R

[ Szerkesztve ]

(#17152) Horvi válasza _q (#17148) üzenetére


Horvi
őstag

Igen jól érted. Biztonságos de nem arra való amire gondolod. Az a lényeg, hogy a belépési pont(telód mondjuk) és a szerver között biztonságos csatornát hozzon létre. Így bárhol a világon eléred az otthoni szervered. Nem rejti el a böngészésedet.

Hello darkness, my old friend...

(#17153) _q válasza Horvi (#17152) üzenetére


_q
addikt

Köszi. Ez így önmagában mondjuk a router beépített VPN szerverével kellően biztonságos? Néha jól jött volna ha a NAS-t elérem távolról, de nem próbáltam még ki élesben azt gondoltam erre külön kellene valami más.

#17151tradeelek11
Köszi, így kettőtök hozzászólásából már értem.

#17150tradeelek11
NAS-ra telepítetted az OPNsense tűzfalat + wireguardot nordvpn-el, hogy külső hálózatról a lehető legbiztonságosabban elérd a NAS-t, viszont belső hálón lévő többi eszközöd a routeren keresztül csatlakozik a net-re, azokat nem akarod külön védeni?

-----------

Ha ezek jobban érdekelnek melyik topikban szokott ilyenekről szó esni? Beleolvasnék célirányosan is a kivitelezésbe, milyen lehetőségek vannak stb.

[ Szerkesztve ]

(#17154) Oldman2 válasza stigma (#17135) üzenetére


Oldman2
veterán

A leírtak alapján feltettem... működik.

Valami azonban nem kafa, ui. pl. ez jelenik meg:

Miközben a gép a 192.168.50.107 címen érhető el (belülről).
:F

(#17155) tradeelek11 válasza _q (#17153) üzenetére


tradeelek11
Topikgazda

Kérdésedre a válasz, kérlek szépen:
az Opnsense az egy "opensource" router és tűzfal szoftver: [link]
ami nálam most egy ilyenen fut : [link]

Így természetesen ami a hálózatomon van minden ugyan úgy (hogy most jól, vagy rosszul
mindegy is :) ) védve van .

De vagyunk itt még páran aki ezt használjuk :)

Itt tudsz utánna olvasni: [link]

Tisztelettel :R

[ Szerkesztve ]

(#17156) Horvi válasza Oldman2 (#17154) üzenetére


Horvi
őstag

Szerintem azért mert ha jól rémlik defaulton a docker létrehoz egy hálózatot és lehet ez a hozzá tartozó IP range. Pl nekem az adguard ha default konfiggal van indítva akkor ezt kapja network-nek:

#17153 _q Nem tudom, hogy a routernek milyen VPN szervere van. Igazából ha dockerből nyomod a wireguard szervert akkor nem is kell használni a router szerverét.

[ Szerkesztve ]

Hello darkness, my old friend...

(#17157) agent_k válasza szpeti40 (#17147) üzenetére


agent_k
őstag

Több ok is van, de legfőképpen azt emelném ki, hogy régimódi gyermek vagyok. Én amíg nem szükséges tovább menni addig megállok a vmware-nél meg a citrix/xen/xcp-ng hypervisoroknál.
Mondok mást, csak a nézőpont miatt. Például én virtualizáció nélkül nem tudnám elképzelni az itthoni home szerveres infrastruktúrámat. Van erőforrásom, hogy külön legyen a pihole, külön a vpn. (Ráadásul mindez HA-ban, mert egy Rpi nano is kiszolgálja ugyanezt csak hogy meglegyen a redudancia. :) ) külön egy plex vm, legyen egy omv is. Ha valahol karbantartás van, a többi szolgáltatás nem áll. A szaktudásom megvan a telepítések és az update-ek elvégzéséhez. Illetve nem futottam bele még olyanba, hogy a függőségek megborítsanak. Tudom, hogy létezik ilyen, csak én nem használok olyan szolgáltatást. Ettől függetlenül van dockerem az omv-n teszt jelleggel néhány dologra. Jópofa az is el lehet vele lenni, ha minden klappol akkor kenyeret nem kér és működik is. De a docker alaptézise a continuos development/deployment amikor a fejlesztő változtat valamit akkor akár napon belül is gyorsan ki lehessen tenni és tesztelni.
De ez nem hitvita. Ez csak arról szól, hogy kinek mennyi erőforrás áll rendelkezésre vagy hogy szervezi az erőforráskiosztását. Te inkább dockerrel ahogy olvasom, én meg inkább vm-el. De ezzel nincsen szerintem semmi baj.

(#17158) tradeelek11 válasza agent_k (#17157) üzenetére


tradeelek11
Topikgazda

Ebben pont ez a jó szerintem, egy adott feladatra,
van több "jó" megoldás. Nem csak egy fajta.
És ez így van jól :)
Soha nem hittem abban ,hogy van a "Szent Grál"
ami mindenkinek jó.

Részemről, amúgy is örülök a több nézőpontból
történő megközelítésnek.

Tisztelettel :R

(#17159) Kukuri Kriki


Kukuri Kriki
csendes tag

Üdv mindenkinek!

Olyan gondom van hogy, a megosztott tartalmat csak nagyon nehezen vagy inkább sehogy nem érem el. A letöltési sebesség megközelítőleg 100-250 Kbyte, ami arra sem elég hogy szaggatás mentesen nézni lehessen a videót. Kis idő után el is dobja a kapcsolatot. Ha egy kliensről töltök rá anyagot akkor megvan a normális sebesség. Olyan mintha valami korlátozná a letöltési sebességet. Hálózati elérésnél és FTP elérésnél is lassú a letöltés.
Nem régen frissítettem rajta mindent amit csak lehetett. Lehet ez volt a gond. Viszont nem tudom hogy mitévő legyek.

Üdvözlettel
Kukuri Kriki

Csak egy isten van a világon. Az pedig a HONDA

(#17160) _q válasza tradeelek11 (#17155) üzenetére


_q
addikt

Köszi. Tehát akkor neked nem "gyári router" kezeli a netet, hanem a HP gépet használod DIY módon. Ez lett volna a másik tippem. Ez már kicsit off de még egy kérdés, wifi részét hogy oldod meg? Mert igaz hogy egy ilyen HP hardveresen erősebb mint a vele egy áron kapható gyári routerek, de míg az utóbbinál a több antennás dual wifi megoldott, addig a HP-nál nem hiányzik vagy hogyan oldod meg?

(#17161) tradeelek11 válasza _q (#17160) üzenetére


tradeelek11
Topikgazda

Jó a kérdés :)

Ugye egy "Consumer" Router 3 dolgot csinál : útválasztó/tűzfal, van pár switch portja, és a wifi. Ez nálam Opnsense az rákötve egy POEs Vlanos Unifi switchre, és arra rá van aggatva
pár Unifi AP.
De ezt olcsóbban úgy tudod megoldani hogy veszel egy olcsóbb Vlanos switchet,
[link] és erre tudsz régebbi wifis routereket szétszórni "AP" módban.

Sőt hogy őszinte legyek azért csináltam meg tavaly az Opnsenses gépet,
mert egyszerűen nem találtam ár értékben normális Gatewayt Unifibe.

Ja, ez ahogy én használom de lehet bele tenni wifi kártyát is :)
[link] (én nem használtam)

Tisztelettel :R

[ Szerkesztve ]

(#17162) szpeti40 válasza Kukuri Kriki (#17159) üzenetére


szpeti40
addikt

Ugye kábelen van a szerver?
Nem pörgeti véletlen valami a háttérben a hálózatot?
A hálózati grafikonon látszik ha igen, nálan akkor volt hasonló dolog, amikor az omv-n (fogalmam sincsen hogyan) bekaptam valami bányászós vírust, az nyomta ki magából a kimenő csomagokat, de annyira, hogy az egész itthoni hálózatomat megfingatta.

Smb-n is ugyan ez a helyzet? Hogyan csatoltad fel a kliensen az elérni kívánt mappákat? A háttértárat sem tekeri semmi?

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#17163) _q válasza tradeelek11 (#17161) üzenetére


_q
addikt

Köszi az infót. Érdekes és el lehet vele bőven játszani :D Pont most vettem egy AX-es router-t, így ez inkább kíváncsiság miatt érdekel, majd olvasgatok szerintem róla.
Olvastam van aki S905X3-as média boxra tesz openwrt-t, mert ott is erősebb hardvert lehet kapni ~16 ezer Ft-os áron, ahol még a hasonló árú routerek kb. fele olyan hardverrel szereltek, csak a wifi része ott is a gyenge pont. Illetve az openwrt-t se ismerem, hogy egy opnsense-hez képest mivel másabb. Továbbá itt vannak már az AX-es eszközök.

Jelenleg a pi4-et tervezem leváltani egy erősebb hardverre. Illetve most a wireguard is felkeltette az érdeklődésem. Jól sejtem, hogy dinamikusan változó IP (digi) esetén kelleni fog egy duckdns vagy egyéb domain, amire meg mondjuk ddclient-el küldöm a friss IP-t? Nextcloud-nál így van megoldva, annak a gondolatmenete alapján kellene itt is?

(#17164) agent_k válasza _q (#17163) üzenetére


agent_k
őstag

kell a dyndns/duckdns/no-ip/akármi igen.
De ha routerben van bejelentkezési lehetőség egy dinamikus dns szolgáltatásba az is megfelelő.

[ Szerkesztve ]

(#17165) tradeelek11 válasza _q (#17163) üzenetére


tradeelek11
Topikgazda

Ez a "vas" kérdés is egy érdekes történet. mert akitől vettem az pont OMV-ére
használta a HP-ét.(sőt az utóbbi időbe megint aktívabb fórum tag)
Azért ez csak 4 mag meg ment bele egy 120as SSD meg összesen
8 GB RAM és így is csak tizen valahány Watt :) (és így már felszabadul :DD )

A 4 portos NIC megy a "nagy" gépbe, és hasonlóan lesz beállítva:
[link]

Tisztelettel :R

(#17166) _q válasza tradeelek11 (#17165) üzenetére


_q
addikt

Ez már haladó szint úgy érzem :D

#17164agent_k
Köszi, van egy domain-em már nextcloud miatt, cloudflare-ben be lehet állítani több subdomain-t és akkor elvileg lehetne használni. Bár ahogy nézem swag-ban meg nincs wireguard, amivel a proxy menedzselést oldottam meg nextcloud-nál is. Utána olvasok ennek, hogy mik a lehetőségek.

(#17167) Kukuri Kriki válasza szpeti40 (#17162) üzenetére


Kukuri Kriki
csendes tag

Szia!

UTP kapcsolat van a router és OMV között. Valamint a router és a kliens között is.
Nem látok forgalmat a hálózaton.
SMB csak az általános beállításoknál van engedélyezve. Így a kliensen helyi hálózati megosztásban látom a mappákat.

Csak egy isten van a világon. Az pedig a HONDA

(#17168) Flowtation válasza szpeti40 (#17139) üzenetére


Flowtation
őstag

Én úgy tudtam, hogy omv5-től jött be a docker, persze lehet, hogy tévedek. Ha felteszem plugin-ként akkor azt lehet, hogy egy valami fut dockerben a többi meg nem?

Amúgy a docker témához általánosan: én eddig is pikk-pakk tudtam telepíteni bármit omv alá, azért szerintem még cli-ből is simán megoldható. Persze kell némi ismeret a parancsokhoz, míg kattintani egyszerűbb, de az se mindegy mire kattintasz. Nekem jó 3 éve megy az omv, olyannyira, hogy a jelszót is harmadszorra találtam el, olyan régen kellett használnom. Persze tényleg nem hitvita, valóban ez a jó benne, hogy van több megoldás is. Nem úgy mint pl. mostanában az hbo go-ra, de ez nem ide tartozik.

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#17169) tradeelek11 válasza Flowtation (#17134) üzenetére


tradeelek11
Topikgazda

Szia!

Ez alapján próbáltam ki: [link]
Nekem működött.

Tisztelettel :R

(#17170) szpeti40 válasza Flowtation (#17168) üzenetére


szpeti40
addikt

"Ha felteszem plugin-ként akkor azt lehet, hogy egy valami fut dockerben a többi meg nem?"

Azt pakolsz a dockerbe amit csak szeretnél. :K

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#17171) Flowtation válasza tradeelek11 (#17169) üzenetére


Flowtation
őstag

Igen, ITT írtam is, hogy én is ez alapján csináltam. Nekem viszont nem megy, nem tudom miért. Egy ismerősnek pl ugyanez van, csak a két elérési út más és úgy jó. :F

#17170szpeti40
Akkor ha jól értem, felteszem a plugint és utána bármit telepíthetek dockerbe amit úgy írnak, hogy azzal telepítsem?

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#17172) szpeti40 válasza Flowtation (#17171) üzenetére


szpeti40
addikt

Igen, a docker is egy alkalmazás, amiben futnak majd "konténerben" az alkalmazások.
A plugin is csak annyit csinál, hogy feltelepíti a dockert, valamint lesz az omv webuin egy kis kezelőfelület neki (v4 feletti omv-nél szerintem már ez sincs), és ott tudod kezelni, de én portainer-ben intézem már a dockeres dolgokat, ami ugyancsak dockerben fut. :D

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#17173) _q válasza agent_k (#17164) üzenetére


_q
addikt

Sajnos subdomain-ként nem tudom hozzá adni cloudflare-hez, mert nem sima HTTP(s) kapcsolat, így swag-al (nginx) nem lehet továbbítani, ezért sincs benne a listában a nextcloud és a többi http(s)-t támogató alkalmazás mellett.
Csináltam egy ingyenes duckdns-t és ddclient-el megpróbálom frissíteni az IP-t. IP frissítés nélkül működik eddig. ddclient-t helyett van más ajánlott IP frissítésre?

[ Szerkesztve ]

(#17174) szpeti40 válasza _q (#17173) üzenetére


szpeti40
addikt

Mi a baj a ddclient-tel?
Nálam is az fut, működik.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#17175) _q válasza szpeti40 (#17174) üzenetére


_q
addikt

Semmi, csak nem tudtam van-e jobb alternatíva, amit ti használtok helyette.

(#17176) szpeti40 válasza _q (#17175) üzenetére


szpeti40
addikt

Hát csak annyi feladata van, hogy IP változásnál frissít, ezt nemtudom hogy lehetne jobban megoldani :N

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#17177) _q válasza szpeti40 (#17176) üzenetére


_q
addikt

Ha nem is jobban, de másként. Mint a swag vagy proxymanager. Mind a kettő jó, mind a kettő ugyan azt csinálja csak másként.

(#17178) Kinsiinoo


Kinsiinoo
senior tag

Van itt valaki esetleg aki MergerFS mágus?

Adott egy Qbit docker benne egy közvetlen és egy FUSE mount-al.
A közvetlen az amire az "/incomplete" targetálva van így kikerülve a MergerFS leírásában megemlített ENODEV hibát. A FUSE mount egy nagy HDD pool amire befejezéskor átmozgatja a fájlokat a kliens. Minden megy szuperül amennyire látszik a Mint distro letöltögetéséből.
VISZONT gyanúsan előjön az ENODEV hiba DE csak akkor amikor "Force recheck" van nyomva valamire. A Qbit log fájljában látszik konkrétan a "No such device". A felületen csak piros felkiáltójel van ilyenkor Errored státusszal. :F
Teljesen új docker konténer. :K

Samsung S23 Ultra 12/512

(#17179) cigam


cigam
félisten

Az FTP user miért nem az ftp szolgáltatásnak megadott /FTP mappán belül landol?
Belépek, és csak egy mappát látok, az FTP-t. Bele kell lépnem, hogy az ftp "gyökér"könyvtárába jussak. Ez normális?

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#17180) szpeti40 válasza cigam (#17179) üzenetére


szpeti40
addikt

Szerintem normális, mivel több mappát is tudsz FTP-vel osztani, nem? (Nagyon rég használtam FTP-t). Így ha megosztanál még egy mappát, akkor ott lenne az is alatta.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#17181) cigam válasza szpeti40 (#17180) üzenetére


cigam
félisten

De ha belépek egy bármilyen ftp szerverre, akkor a(felhasználóhoz kiosztott) ftp könyvtár gyökerébe dob, és nem a rendszer által elnevezett mappába amibe +1 lépéssel be kell lépni.
Egy mezei ftp oldal, ahol egyből a tartalmat kapom:

Ez pedig az OMV ftp-je, ahol előbb bele kell lépni az ftp könyvtárba hogy lássam a gyökérkönyvtárat:

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#17182) Airedhyal válasza cigam (#17181) üzenetére


Airedhyal
aktív tag

Csak tipp, admin/root ként lépsz be?

[ Szerkesztve ]

(#17183) cigam válasza Airedhyal (#17182) üzenetére


cigam
félisten

Nem, direkt egy "mezei" felhasználót hozam létre, annyi extrával, hogy beleraktam az "users" (Linux) csoportba. , nem az OMV felületén létrehozott csoportról van szó.
FTP nevű megosztás van odaadva az ftp szervernek. És ezt nem értem, hogy miért mutatja az FTP mappát mikor annak a belsejét kellene:

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#17184) Airedhyal válasza cigam (#17183) üzenetére


Airedhyal
aktív tag

Ha máskép nem megy, akkor az elérési út tartalmazza azt a mappát is amit a mezei felhasználónak csináltál.
Úgy mi lesz?

(#17185) cigam válasza Airedhyal (#17184) üzenetére


cigam
félisten

Mármint a kliensben? Pl. ftp.akarki.hu/FTP/? Mert így nem fogja megtalálni a szervert, viszont a kliensben megadhatom, hogy a távoli "kezdő" könyvtár a /FTP/ legyen, de ez tüneti kezelés, és egy mezei felhasználónak ezt nem fogod elmagyarázni.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#17186) Airedhyal válasza cigam (#17185) üzenetére


Airedhyal
aktív tag

Én úgy gondoltam hogy a szerveren FTP/felhasználó mappája...

(#17187) cigam válasza Airedhyal (#17186) üzenetére


cigam
félisten

Közben megnéztem ezt a videót, és leesett. A megosztott mappákat látja vagy éppen nem, ahogy be van állítva a jogosultság a felhasználóknál.
Nem tetszik ez a filozófia, de értem hogy miért így csinálták meg.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#17188) szpeti40 válasza cigam (#17187) üzenetére


szpeti40
addikt

De hát én is ugyan ezt próbáltam fentebb neked leírni :K

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#17189) cigam válasza szpeti40 (#17188) üzenetére


cigam
félisten

De eddig nem esett le a koncepció. Arra gondolok hogy Béla eleve az FTP/Béla könyvtárba lép be (ez lesz az ő "root" könyvtára), de képes onnan "kitörni" az /FTP mappába, hogy a többi user megosztott mappáihoz hozzáférjen. (Vagy az FTP/Béla alatt lehetne egy link a többi megosztásra)

De érteni vélem a koncepciót, hogy vannak a megosztások, vannak a felhasználók, és egy szolgáltatásba belépve látod a megosztásokat.Csak ez kicsit sántít, mert a Samba esetén nem egy virtuális, "üres" mappába lépsz, be ahol látod a számodra megosztottt mappákat, hanem már eleve az egyik megosztott könyvtárba lépsz. Persze csatlakozáskor ezt megadod, ill. választanod kell egy listából. Szóval ez így kicsit összezavart.

Plusz mi ez a "Saját könyvtár engedélyezése"?

Először arra gondoltam, hogy az ftp-nek beállított könyvtár mellé mutatja az user Home könyvtárát is (/home/Béla) valamilyen módon, de akár be van pipálva, akár ki, látszólag semmi. ugyanúgy csak az uiernek kiadott megosztott mappát mutatja.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#17190) cigam válasza cigam (#17189) üzenetére


cigam
félisten

Kifutottam az időből. Csakhogy valami nem stimmel a felhasználóval. nem jön létre a /home/Béla könyvtára, pedig a passwd fájlban úgy szerepel:
Béla:x:1001:100::/home/Béla:/bin/sh
A /home-ban pedig csak a pi mappája van:
ls /home/ -al
total 12
drwxr-xr-x 3 root root 4096 Oct 30 13:12 .
drwxr-xr-x 19 root root 4096 Jan 22 10:26 ..
drwxr-xr-x 4 pi pi 4096 Jan 22 18:58 pi

Én szúrtam el valamit menet közben, vagy az OMV szúrta el a Home mappa létrehozását?

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#17191) tsilver


tsilver
aktív tag

felraktam tesztre egy T620-ra az OMV6-ot, tetü lassú lett már a megerősítés utáni képernyő frissítés is igen hosszadalmas.

ezt nem rakja fel hibával megáll,
linux-image-5.15.0-0.bpo.2-amd64 5.15.5-2~bpo11+1
(The following packages have been kept back: linux-image-amd64)

extrakhoz nem mutat kernel fájl lehetőséget így nem is tudom felrakni a rendszermagot

[ Szerkesztve ]

AudioPC, FireStick 4K Max, Home Assistant, Vu uno/4K SE, Kobra 3D

(#17192) _q válasza tsilver (#17191) üzenetére


_q
addikt

Valahol azt olvastam, hogy OMV alá nem annyira jó az AMD processzor és inkább Intelt érdemes használni.

(#17193) tradeelek11 válasza tsilver (#17191) üzenetére


tradeelek11
Topikgazda

Ezt próbáltad?
[link]

Tisztelettel :R

(#17194) szpeti40 válasza _q (#17192) üzenetére


szpeti40
addikt

Miért gondolod hogy amd procija van?

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#17195) cigam válasza szpeti40 (#17194) üzenetére


cigam
félisten

Mert AMD procival szerelték ezt a sorozatot.

Amúgy tényleg meglepő lenne, ha ez befolyásolná a működését.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#17196) szpeti40 válasza cigam (#17195) üzenetére


szpeti40
addikt

Nem néztem utána, bocsánat :R

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#17197) Airedhyal válasza _q (#17192) üzenetére


Airedhyal
aktív tag

Pedig nálam AMD FX(tm)-4320 Quad-Core Processor van omv6 alatt és jól megy.

(#17198) Kenderice válasza cigam (#17195) üzenetére


Kenderice
senior tag

Nálam omv5 megy t520 alatt.
Nincs gondom vele.

(#17199) _q válasza szpeti40 (#17196) üzenetére


_q
addikt

Én is csak gyors rákerestem mi a hardver onnan láttam, de lehet hogy a xpenology-al keverem és annál volt kritika az AMD irányában. Mindenesetre én OMV alá Intel-t néznék. A ryzen előtti CPU-k AMD vonalon egyébként se sikerültek még annyira hatékonyra. Ettől függetlenül viszont érdemes lehet utána nézni, a CPU befolyásolhat-e valamit, főleg OMV6 alatt. De simán lehet máshol lesz a hiba.

[ Szerkesztve ]

(#17200) tsilver válasza tradeelek11 (#17193) üzenetére


tsilver
aktív tag

igen így lett ez az eredmény

[ Szerkesztve ]

AudioPC, FireStick 4K Max, Home Assistant, Vu uno/4K SE, Kobra 3D

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenMediaVault
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.