Hirdetés

2024. június 22., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  ON TOPIC [újabb ámokfutás] (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#50251) bobsys válasza bandus (#50247) üzenetére


bobsys
addikt

Eh,most megprobaltam megegyszer es nekem is bedobta a telefonos account verification dolgot es nincs kihagyas opcio

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#50252) BlacKSouL válasza bobsys (#50251) üzenetére


BlacKSouL
addikt

:K

Mindegy hogy Skynetnek hívod, vagy Google-nak, Facebooknak vagy pinának, előbb-utóbb öntudatra ébred, és akkor jobb, ha épp egy földalatti atombunker 9 méter vastag bezárt páncélajtaja mögött lesztek... :K

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#50253) Viszlát válasza Mawyx (#50248) üzenetére


Viszlát
addikt

És ha ezt bezárod és hagyod a francba, és megpróbálod egy másik ablakban a belépést, akkor beenged?

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#50254) Mawyx válasza bobsys (#50251) üzenetére


Mawyx
senior tag

Köszönöm, hogy megpróbáltad :K

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#50255) Integra válasza dragonfx (#50232) üzenetére


Integra
titán

németország sem fenékig tejfel, ne gondold, hogy kolbászból van a kerítés, egyre keményebb... ha nincsen rendes képzettséged, nem beszéled a nyelvet, felhúzod a szopóálarcot és beállsz a brazil gépsorba a darálóba.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#50256) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Váá hajnalban kell kelni, 7:35-kor Játék határok nélkül M3-on:)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#50257) neduddki válasza Winner_hun (#50256) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

jo hogy monod allitla van a digin is be kik habginyi

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#50258) fokukac válasza neduddki (#50257) üzenetére


fokukac
nagyúr

a sok nosztalgiázós múltba néző... :P

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#50259) Integra válasza Winner_hun (#50256) üzenetére


Integra
titán

azmiaz?

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#50260) fokukac válasza Integra (#50259) üzenetére


fokukac
nagyúr

egy 20 évvel ezelőtti vetélkedő, ahol az egyes európai országok csapatainak kellett hülye labdás-mászós-csúszkálós csapatfeladatokat csinálni, mint valami akadályversenyen.
Amúgy tényleg jó volt. :)

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#50261) Integra válasza fokukac (#50260) üzenetére


Integra
titán

ahhaaa, akadályversenynek hívják, ilyet csináltunk mi is ált. iskolában, jó volt :)
vakon is jobb műsornak tűnik, mint bármilyen valóságsó, meg táncos, éneklős népvakító ostobaság.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#50262) pohár válasza Integra (#50259) üzenetére


pohár
félisten

ezt hogy nem ismerted? :Y
24 éves fejjel még én is ismerem, fiatal koromban mindig néztem esténként is :D

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#50263) neduddki válasza fokukac (#50258) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

tanatam 3 axn-t is:- )

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#50264) Integra válasza pohár (#50262) üzenetére


Integra
titán


alapvetően teljesen kimaradt a magyar tv, szinte 100%-ban. nagyon korán volt már műholdas televíziónk, dj kat show és a szombat reggeli super channel rajzfilm maratonok... :))

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#50265) tildy válasza Integra (#50264) üzenetére


tildy
nagyúr

Dehat az ment a kulfoldi adokon is, nem? Vagy en most a Zarda-val keverem?

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#50266) Integra válasza tildy (#50265) üzenetére


Integra
titán

biztos, csak sosem néztem ilyeneket, de jútúbon kutattam egy picit, ez vicces :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#50267) pohár válasza Integra (#50266) üzenetére


pohár
félisten

hejj, pont itt lakok Szoboszlótól ~20km-re :))

amúgy magra egyfolytában kerülnek ki a felvételek, ahogy leadták őket a TV-ben

[ Szerkesztve ]

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#50268) concret_hp válasza Integra (#50255) üzenetére


concret_hp
addikt

de legalább nem főváros meg "vidék" van, hanem van jópár nagyváros ahol van igény magasan kvalifikált munkaerőre. (persze nálunk is van audi gyár meg stb, de ha akarod érted mire gondolok)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#50269) Integra válasza concret_hp (#50268) üzenetére


Integra
titán

igen, decentralizáltabb az egész ország, profi infrastruktúrával és vasút hálózattal. sokkal több az élhető város úgy, hogy semmiben sem szenvedsz hiányt. de azért igazán komoly város csak berlin, hamburg, münchen, talán még frankfurt.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#50270) concret_hp válasza Integra (#50269) üzenetére


concret_hp
addikt

de nekem pl pont az élhető város és a megfelelő munka metszete az ami hiányzik itthon, nekem legalábbis bp nem tartozik az élhető városok közé.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#50271) Integra válasza concret_hp (#50270) üzenetére


Integra
titán

centralizált országokban nehezebb megtalálni az ideálisat, valóban, így magyarországon is, hogy van budapest, meg minden más. minden nehézsége ellenére budapest mégis egy meglepően jól élhető város még mindig. szerintem :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#50272) Winner_hun válasza Winner_hun (#50256) üzenetére


Winner_hun
félisten

Eddig városbemutató volt, most kezdődik, [stream] (vagy TV, de az nekem nincs:P)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#50273) Pttypang válasza Integra (#50269) üzenetére


Pttypang
veterán

Tegnap az egyik munkatársam pestről jött miskolcra, mondta ,hogy 7 éve vonatozik elég gyakran, de ma volt az első alkalom, hogy nem ,hogy pontosan ért be a vonat, hanem 3 perccel hamarabb, ki is teszi a jegyet a falra :DDD

Everybody lies.

(#50274) EQMontoya válasza Pttypang (#50273) üzenetére


EQMontoya
veterán

3-4 éve már csak autózom az említett útvonalon. Meguntam én is a b@szkodást a MÁVval. Pedig csak pár hetente járok erre...

Same rules apply!

(#50275) tildy


tildy
nagyúr

Ugy nez ki igazam lesz, otthon meg a fu sem no. A hetfo (dec 23) 4 ora tajban elinditott atutalas meg mindig nem ert at a masik szamlara. Nonszensz.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#50276) Integra válasza Pttypang (#50273) üzenetére


Integra
titán

azt a jegyet érdemes is :)
amúgy németeknél is úgy késik a bahn, mint annak a rendje.. nem kell félteni őket sem :DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#50277) EQMontoya válasza tildy (#50275) üzenetére


EQMontoya
veterán

Volt szerinted azóta munkanap? :) Sajna, ez ilyen, majd 30-án átér.

Same rules apply!

(#50278) emvy válasza tildy (#50275) üzenetére


emvy
nagyúr

Lehet Magyarorszagot fikkantani, de a clearing evtizedek ota munkanapokhoz kotott mindenhol. UKban egy eve valtozott, mashol is jon nemsokara a gyorsitas.

while (!sleep) sheep++;

(#50279) tildy válasza EQMontoya (#50277) üzenetére


tildy
nagyúr

Azert legalabb a mai napot atrakhattak volna, valahol nagyon nem vicces, hogy egy utalas 1 het utan erjen at, magyar-magyar szamla eseten.

Emvy: en ertem, meg mi is intezhettuk volna korabban , de igy jott ossze, ha par perccel gyorsabbak szuleim, atmegy. Azert legalabb hetfon befogadhattak volna este 8-ig az atutalast, vagy valami, ha mar a kovetkezo munkanap az egy hettel kesobbi hetfo.

A bank oldalan amugy sehol semmi unnepi nyitvatartas kiiras , vagy valami.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#50280) emvy válasza tildy (#50279) üzenetére


emvy
nagyúr

Ez nem jofejseg, hanem processz kerdese.

while (!sleep) sheep++;

(#50281) tildy válasza emvy (#50280) üzenetére


tildy
nagyúr

Azert mondjuk keves olyan hely van Europaban, ahol egy "helyi" atutalas 1 het utan megy at :U

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#50282) EQMontoya válasza emvy (#50280) üzenetére


EQMontoya
veterán

Nyilván nem fogják ezért átírni a fél rendszert, nincs az a manager, aki bevállalja kockázatot...

Same rules apply!

(#50283) tildy válasza EQMontoya (#50282) üzenetére


tildy
nagyúr

Es a rendszer vajh honnet tudja, hogy dec 27 pentek, nem munkanap? Mindegy:(

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#50284) Winner_hun válasza tildy (#50279) üzenetére


Winner_hun
félisten

Szerintem ez az egész itthoni utalásos szánalmasan lassú még a 4 órás húdejókvagyunkvazze üzemmódban is. Nem hiszem el hogy ne lehetne megoldani az azonnali utalást... csak ülni akarnak más pénzén, kicsit kamatoztatni.. na de mindegy, majd 20 év múlva lesz megint egy adag parasztvakítás amikor kitalálják hogy azonnal megkapd a pénzed..

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#50285) tildy válasza Winner_hun (#50284) üzenetére


tildy
nagyúr

Mint emvy irta, itt UK-ben kicsit mas a rendszer, es igen, megoldhato, nekunk itt azonnal ( vagy 1-2 percen belul) atmegy az utalasok igen nagy resze , akar bankon kivulre is .

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#50286) BlacKSouL válasza tildy (#50285) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Mer az ortodox rendszer..

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#50287) Lauda válasza tildy (#50275) üzenetére


Lauda
félisten

Hasznalj akkor uk szamlakat. Hihetetlen, hogy karacsonykor veletlen beolvasok ide es megint az orszagot mocskolod. Jobb is, ha a hozzad hasonlok elhuznak innen.

(#50288) tildy válasza Lauda (#50287) üzenetére


tildy
nagyúr

Nem az orszagot, hanem a banki rendszert szoltam le. Bocsanat, van amire nem lehet, csak magyar szamlat hasznalni, mert bizonyos rendszerek csak magyar bankkartyat fogadnak el otthon szamlakiegyenlitesre. :U

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#50289) emvy


emvy
nagyúr

- az automatikus clearing hianyanak oka nem az, hogy a bank akar ulni a penzeden (sot, ez rossz a banknak, mert a clearing elott nem erkezik meg hozza, tehat a clearing alatt levo penzek konkretan nem igazan hasznalhatoak)
- ha nincs munkanapokon clearing, es ezt valaki tudja, akkor ne a bankot szidja, hogy 1 hetig nem megy at a penze, hanem gondolkozzon elore
- a munkaszuneti napok magyar rendszerenek van elonye es hatranya is, a hatranya ez, amit itt lentebb illusztralnak, az elonye meg az, hogy ha van egy keddi szabadnap, akkor nalunk csinalnak belole egy negynapos hetveget, Angliaban meg hetfon munkanap van
- amig nem volt full elektronikus clearing, addig sehol nem csinaltak munkanapokon kivul, sem UK-ban, sem Magyarorszagon, evtizedes tavlatokban 1 ev kulonbseg az automatikus rendszerek bevezeteseben nem nagy durranas, nem jobb egy angol bank, mint a magyar. UK-ban 'nem mas a rendszer', hanem vilagszerte vezetik be az intraday clearinget, es ezt epp UK-ban vezettek be eloszor (az uvegszalas netet meg Magyarorszagon, na puff)
- az, hogy egy elfogadohely csak magyar bankkartyat fogad el, ezer okbol fakadhat, pl. a Google Play Nemetorszagban csak nemet bankkartyat fogad el, aminek nem az az oka, hogy nem tudna a fizetest feldolgozni
- az unnepi nyitvatartast akkor szokas kiirni, amikor a hivatalos munkaszuneti napokhoz kepest valami valtozas van

Az informalatlan hulyesegetet kerjuk berekeszteni. Koszonjuk.

while (!sleep) sheep++;

(#50290) bobsys válasza emvy (#50289) üzenetére


bobsys
addikt

denemerted,egy het! ;]

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#50291) bandus válasza EQMontoya (#50274) üzenetére


bandus
veterán

Ugy nagy atlagban 1:45os szintidot megyunk tiszauj-bp, haztol hazig, osszehasonlithatatlan a vonattal, marmar mennyei erzes :)

szerk: plusz a vonatert fizetni is kell :D

[ Szerkesztve ]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#50292) tildy válasza bobsys (#50290) üzenetére


tildy
nagyúr

Igen, leginkabb amiatt morgolodok.

Emvy: "nem mas a rendszer" , oke felreertheto volt a fogalmazas, ertsd ugy , kicsit maskepp mennek a dolgok. Mondjuk gyorsabban. Mar akkor ( kb 3 eve) atert 5 percen belul itt az utalasom (Lloyds->Halifax) , mikor odahaza meg csak masnap. Ez nem egy ev.

Az unnepi nyitvatartast meg nem csak valtozas eseten szoktam latni, hanem szokas alapbol kitenni. Szerintem.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#50293) concret_hp válasza tildy (#50292) üzenetére


concret_hp
addikt

sztem kb. tavaly ilyenkor tudni lehetett a szabdnap-munkanap csereberéket, ha olyan qrva fontos, akkor oda kellett volna figyelni, ha nem akkor meg főleg nem értem miért kell 10x beírni :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#50294) tildy válasza concret_hp (#50293) üzenetére


tildy
nagyúr

2x irtam be, a tobbi valasz volt masok valaszara :U

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#50295) fokukac válasza tildy (#50292) üzenetére


fokukac
nagyúr

csak halkan megjegyzem, hogy
Már 10 éve is volt napon belüli átutalás, viber-nek hívták. 10000 forintba került.
Amúgy pedig minden nap az átutalás határideje 4 óra, akármi történik.
ha 4 óra előtt utaltad volna, még aznap átment volna.
Magyarország pedig leállt 6 napra ez tudható volt

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#50296) Integra


Integra
titán

"Igen, és ebben a közegben csak így tudnak érvényesülni. Másrészt pedig ebben a világban egy nőnek az a feladata, hogy egy férfit ékesítsen, a státuszát emelje, miközben a férfinak meg az a feladata, hogy eltartsa a nőt. Ez egy szimbiózis, üzleti kapcsolat." - találó.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#50297) emvy válasza tildy (#50292) üzenetére


emvy
nagyúr

> Az unnepi nyitvatartast meg nem csak valtozas eseten szoktam latni, hanem szokas alapbol kitenni. Szerintem.

Jaja, UK-ban meg paki gyroszos is egy evre elore kirakja, tudomen. :C

while (!sleep) sheep++;

(#50298) tildy válasza emvy (#50297) üzenetére


tildy
nagyúr

Valaki nagyon vicces(nek hiszi magat) :DDD De hogy a banknak mi koze a paki gyrososhoz, azt nem tudom.

Ilyesmire gondoltam amugy. [link]

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#50299) pohár


pohár
félisten

nem tudom mit kell tolni, hogy ilyesmit találjon ki az ember :DDD :DDD

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#50300) NoLF válasza pohár (#50299) üzenetére


NoLF
addikt

Furcsa dolgok kellenek hogy lezajlodjanak az egyen fejeben, annyi szent...

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  ON TOPIC [újabb ámokfutás] (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.