Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  ON TOPIC [újabb ámokfutás] (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#22101) pohár válasza bandus (#22099) üzenetére


pohár
félisten

wow... Imodiumot is próbáltad? ha az nem fog meg, akkor semmi... :(

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#22102) Mr.Csizmás válasza bandus (#22097) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

dzsiszus.

tavaly ausztriában szedtem össze valami fosvahányósat, villachból elég soká tartott hazaérni :/

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#22103) bandus válasza pohár (#22101) üzenetére


bandus
veterán

akartam venni, de minden gyógyszertárban mást ajánlottak helyette :)

Tothgera: igen, én is ettől tartok... de elég elbaszott rosszkor jött :W bár inkább itthon, mint kint madridban... de akkoris, már úgy vártam az utazást is, emg a meccset is, erre úgytűnik nem lesz belőle semmi :/

[ Szerkesztve ]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#22104) pohár válasza bandus (#22103) üzenetére


pohár
félisten

hát én a helyedben ma csak főtt krumplit, kekszet meg pirítóst ennék, 3x1-2 széntabletta és sok tea, és holnap rendesen felkelsz mint ha a reptérre mennél (vagy még előbb kicsit), és ha megy a hasad akkor maradsz, ha semmi baj akkor valószínűleg később se lesz már :N

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#22105) Tothgera30 válasza bandus (#22103) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Ahogy pohár írta, természetesen van még remény, holnapra rendbe jöhetsz és akkor minden rendben van.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#22106) gaborbol válasza bandus (#22103) üzenetére


gaborbol
őstag

1 tabla etcsokolade, ha nem hasznal akkor imodium, az tuti fog, csak ne szedj be belole tul sokat, mert akkor jon a masik veglet :)

(#22107) bandus


bandus
veterán

köszi a tanácsokat, ezt fogom tenni. kis kex is, meg ilyesmi. nagyon szeretnék elmenni, szóval remélem ez a plusz lelki erő is segít :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#22108) pohár válasza gaborbol (#22106) üzenetére


pohár
félisten

tényleg, ez eszembe se jutott, pedig imádom az étcsokit :D

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#22109) Mr.Csizmás válasza bandus (#22107) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

10 percig mikrózott krumpli, egyszer a kollégáimmal ettem ilyet, főttkrumpli címén. majd' egy hétig nem kellett ülnöm a csészén.

1-2 szemet.

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#22110) FehérHolló


FehérHolló
veterán

Tegnap este indultunk volna haza hárman ottómobillal. Kulcs be, POST sikeres, lámpa fel (hogy el ne felejtsem), aztán indítónál az egész meghalt. Tizedik próbálkozás után már a fényszóró is alig pislákolt. ~19:40-kor feladtam. Indítókábel nincs. Lakásba fel, csomagból laptop ki, internetre fel. Praktiker 8-kor zár. Google maps szerint 1.5 kilométer.
Egyéni rekordot futottam, kevesebb, mint 5 perc alatt ott voltam. Még épp beengedtek, a pénztárat zárás körül hagytam el. Szomszédok vagy rég vidéken, vagy elhajtottak a késői időre hivatkozva, ma reggel egy kedves barátom röffentett be minket, hogy el tudjunk indulni haza. Szerencsére épp útba estem neki, szóval nem kellett túl nagy szívességet kérnem.
Az úton meg annyi vasárnapi autós volt, hogy külterületen is csak 80-nal mentünk az esetek nagyobbik részében, hosszú (és tömött) sorokban. De legalább haladtunk.
230 km alatt 12 rendőrautóval találkoztam. Minden tiszteletem, hogy ilyenkor ilyen szép számban felügyelik a forgalmat.

Mellékes megjegyzések: szomszéd taxis bácsi 7k-ért vállalta volna a bikázást, 2 hónapja az ismerősömnek 5k-ért csinálták meg. Indítókábel (300A, fél méter, 8mm érvastag) pedig 2.5k forint volt. A barátom által elpocsékolt benzin körülbelül fél liter.

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#22111) FehérHolló


FehérHolló
veterán

Március 15-én a Kossuth tér tele van lengyel bérencekkel és lengyel nyelvű transzparensekkel. Éljen Magyarország!

u.i.: Most nem volt elég magyar nemzetiségű bértapsoló, mint tavaly a múzeum előtt?

Skynet is real. It's called Google.

(#22112) szg88 válasza FehérHolló (#22111) üzenetére


szg88
őstag

Guszta lehet. (hányás smiley nincs)

(#22113) Tothgera30 válasza FehérHolló (#22110) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Nekem hasonló volt a story, tegnap szedtem elő a motort és az akku már nem bírta bepörgetni. Még délután vettem bele egyet, este be is indítottam, ma pedig ki is próbáltam a gépet.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#22114) Traxx válasza Kalandor (#22089) üzenetére


Traxx
őstag

Nem szoktam ilyet írni, de erre +1. Igazad van. Amikor én jártam egyetemre, akkor nem tudom, volt-e ilyen "kedvezmény" (2005-ben végeztem). De ha lett volna, nem használtam volna ki. Lehet hülyeség, vagy büszkeség, de akkor is. Nyelvvizsgán se kértem felmentést, mert tudtam magamról, hogy meglesz...és igazam is lett :) Magának a papírnak ugyan ezt leszámítva sosem vettem hasznát, de a nyelvtudásnak igen (angolról van szó).

Amúgy én egy kerekesszékes srácot ismertem az egyetemről, és egy ismerősöm egy szintén mozgássérült lánynak és egy vak fiúnak volt a mentora (ha ez jó szó rá). És ők kb. a legjobbak voltak az adott szakon, ami a tanulmányi eredményt illeti.

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#22115) FehérHolló válasza FehérHolló (#22111) üzenetére


FehérHolló
veterán

A miniszterelnökünk lengyelül mondta el beszédének egy részét..

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#22116) lujó55 válasza FehérHolló (#22115) üzenetére


lujó55
őstag

Miért? :F
Vagy most hirtelen aktuálissá vált a lengyel-magyar ősi barátság?
"Lengyel, magyar két jóbarát. Együtt harcol, issza borát" vagy valami ilyesmi, ha jól emlékszem, bár már régen volt az érettségi :U

(#22117) Viszlát válasza FehérHolló (#22110) üzenetére


Viszlát
addikt

Amikor mindenki a politikusokat szidja, hogy miattuk tart ott az ország, ahol, akkor szoktam ezeket a történeteket elővenni. Pénzt kérni a bikázásért, ami nekem semmibe sem kerül, maximum az időmet áldozom rá??? Ez annyira szánalmas, hogy csak wtf-ezni tudok két perce. Az ilyen rohadjon le a semmi közepén és ott számolgassa az így szerzett pénzét. Hihetetlen...

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#22118) BlacKSouL válasza FehérHolló (#22110) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Tipp:

CTEK MXS 5.0
[link]

Ha minősítenem kellene a minőségét (kidolgozás, használt anyagok, működés, felhasználóbarátság, kezelési utasítás) akkor 10/10. Ebből kiindulva hátha van valami abban amit a hatékonyságáról állítanak. Hosszú ideje az első elektronikai eszköz, amin látszik, hogy nem kínai (még akkor sem ha véletlenül ott gyártják)

Tipp2:

Motor indítása előtt semmilyen fogyasztót ne kapcsolj be (lámpa pláne, ventilátor, rádió, ablakemelő, index, féklámpa...stb) A "lámpa fel" kapásból minimum 120 W fölösleges fogyasztás, azaz 10A. Feltételezve az önindító 1kW-os, annak meg 83A kell. Ezt összevetve egy 55 Ah-s akksi töltésmennyiségével...

[ Szerkesztve ]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#22119) degu válasza Viszlát (#22117) üzenetére


degu
senior tag

Hat szerintem is egy mocskos sakal,aki kihasznalja,es megprobalja penzre valtani mas szorult helyzetet...de hat a mai vilagban ezek vannak egyre tobben. :W
/Egyebkent en sem fogadtam el soha a segitsegert penzt,meg akkor sem,amikor kulfoldon,turistakent,egy francia csoka kocsijat inditottam el,es mindenaron fizetni akart erte-pedig minden filler jol jott volna.../

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#22120) FehérHolló válasza BlacKSouL (#22118) üzenetére


FehérHolló
veterán

Második és harmadik próbánál nem ment semmi fogyasztó, ami felesleges lett volna (lámpát is lekapcsoltam). Utána melegíteni akartam az akksit a reflektorral (közben indító próbák), de pár percen belül totál halvány lett, így végleg feladtam, mert egyértelművé vált, hogy nem a hideg a baja.

Akksitöltőt már nézegettem, de lemondtam róla, mert ennyiért már majdnem új akksit tudok venni. Az is olcsóbb, ha havi egyszer elmegyek az autóval a "kisbótba" (30 perces kör mondjuk). Egyébként egy 8 hónapos Bosch akksi csinált velem ilyen gazságot. Mentségére legyen, hogy 3 hónapig állt az autó.

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#22121) bobsys válasza FehérHolló (#22110) üzenetére


bobsys
addikt

Nagy parasztsag penzt kerni. Fereg dolog na.

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#22122) FehérHolló válasza Viszlát (#22117) üzenetére


FehérHolló
veterán

Válasz neked, degu-nak és bobsys-nek:

Én azon már fenn sem akadtam, hogy valaki ilyenért pénzt kér. Hozzátok képest elég tapasztalatlan vagyok, de az ilyesmihez már sajnos hozzászoktam.

BlacKSouL: 24V-os az akksim, nem 12. :)

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#22123) BlacKSouL válasza FehérHolló (#22122) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Busszal jársz? ;]

[link]

[ Szerkesztve ]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#22124) FehérHolló válasza BlacKSouL (#22123) üzenetére


FehérHolló
veterán

Személygépjárművel. :P
Boschnál tényleg 12V-ost "ajánlanak" hozzá, így lehet, hogy rosszul emlékszem. Világosban kibontom.

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#22125) neduddki válasza FehérHolló (#22124) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

honnye nem vot nked vmi kozod a delejez tanulmanid allt???:- )))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#22126) FehérHolló válasza neduddki (#22125) üzenetére


FehérHolló
veterán

Pont az zavart meg, de ez most lényegtelen. :)

Skynet is real. It's called Google.

(#22127) bandus


bandus
veterán

asszem rednbejöttem. kérdés, hogy elmenjek-e azért dokihoz? bár ilyenkor szerintem rendelés sincsen.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#22128) bobsys válasza bandus (#22127) üzenetére


bobsys
addikt

Mikor megy a gep?

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#22129) bandus válasza bobsys (#22128) üzenetére


bandus
veterán

fél4kor.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#22130) bobsys válasza bandus (#22129) üzenetére


bobsys
addikt

En nem mennek dokihoz, ha delig nincs para akkor irany a repter es jo szorakozast.

szerk: foleg, hogy gondolom csak ugyelet van es ott lehetnek vagy ezren

[ Szerkesztve ]

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#22131) kraftxld válasza bandus (#22129) üzenetére


kraftxld
nagyúr
LOGOUT blog

Parafadugót bekészíteni vészhelyzet esetére aztán hajrá :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#22132) tbs válasza kraftxld (#22131) üzenetére


tbs
addikt

Felesleges. A túlélési statisztikákban előkelő helyet foglalnak el a szárny mögötti budik. ;)

(#22133) bobsys válasza tbs (#22132) üzenetére


bobsys
addikt

Ezt jo tudni :))

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#22134) Mr.Csizmás válasza tbs (#22132) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

illetve a farokrész a legtöbbször egybenmarad. ( -> katasztrófák képei)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#22135) gaborbol válasza kraftxld (#22131) üzenetére


gaborbol
őstag

Egyiptombol jottunk haza, es hat az utolso nap elkapott minket is a tema, de eszmeletlen kemenyen. Check in a repteren, mondom a gep leges levegebe szeretnek ulni es nem az ablak mellett :)
Erre a mogottem allok, szoval titeket is elkapott, megtennel egy szivesseget? Nem beszelunk angolul, nekunk is oda kernel jegyet? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#22136) bandus válasza gaborbol (#22135) üzenetére


bandus
veterán

:D

alattomos egy dolog az biztos, sosem jön jókor, de rám általában a legrosszabbkor...

legutóbb hányással is párosult, egy végigtanult hét után a vizsga napjának hajnalán jött rám, persze szépen hagyhattam is ki :/

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#22137) neduddki válasza bandus (#22136) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

1 stresz
2 virus
vagymegfinkabb az elso hozza a asodikat
e ibs-val szrakoztataom magam, neh osszezaalhaotk mindet, neha leg ha csak renezek, Lopedium valt be eddig a legjobban

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#22138) bandus válasza neduddki (#22137) üzenetére


bandus
veterán

inkább a második, mivel nem vagyok az a vizsga előtt izgulós típus, legyen az röpzh, szigorlat, záróvizsga :) szerencsére. ezt nagyon tudom értékelni, néha falramászok, amikor a zasszony már 5 nappal a vizsga előtt tiszta ideg :D

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#22139) fokukac


fokukac
nagyúr

anyámtól kaptam ajándékba egy utángyártott akkist, a Thinkpad-be, 2010 elején valamikor.
már 3 hónap után a kétharmadára csökkent a névleges kapacitása valamiért (53 Ah-ról valami 36-ra.
18 ciklus van benne, alig használtam akksiról.

most fél órát ültem vele a szoba közepén. majd közölte, hogy lemerült, azonnal cseréljem.
megnéztem, már csak 31 Ah-t ír névleges kapacitásnak....

ennyit ért egy akksi. hihetetlen.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#22140) FehérHolló válasza fokukac (#22139) üzenetére


FehérHolló
veterán

A kulcsszó az utángyártott, de ezt szerintem te is érzed.

Skynet is real. It's called Google.

(#22141) BlacKSouL válasza fokukac (#22139) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Hmm, pedig 36 Ah egy Suzukit is beindít még.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#22142) pohár válasza bandus (#22127) üzenetére


pohár
félisten

na, mondtam én hogy rendbe leszel :D
azért még ma 1-2 tábla étcsokit gyűrjél be, az a biztos :))

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#22143) fokukac válasza FehérHolló (#22140) üzenetére


fokukac
nagyúr

jaja, csak azért, hogy 18 tölts után beszarjon, ezt nem gondoltam volna.
lehet, hogy gyakrkabban kellett volna meríteni...

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#22144) szg88 válasza fokukac (#22143) üzenetére


szg88
őstag

Után gyártottak között is van minőségbeli különbség, de általában rosszabbak mint az eredeti. (mondjuk ez azér durva) nem lehet, h selejt? Nincs rá vmi gari?

(#22145) venember83 válasza fokukac (#22139) üzenetére


venember83
nagyúr

Gariztasd édesanyádnál. :D

(#22146) Tim82 válasza fokukac (#22143) üzenetére


Tim82
nagyúr

Most nem azért, de ~2 éves akku és rohadtul nem tettél semmit a karbantartásáért (havonta, kéthavonta egyszer kb.10% alá meríteni). Akkor meg mi is a rinya tárgya? ;]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#22147) BlacKSouL


BlacKSouL
addikt

Használ valaki mobil-split klímát? Tehát nem csövest, hanem kirakható kültérist. Mennyire vastag a köldökzsinórja? Mennyire van kezelhetővé integrálva? Milyen hosszú?

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#22148) BlacKSouL


BlacKSouL
addikt

Kardionál érdemes pihenőnapot tartani? Javasolt ütemezés? Előnye, hátránya?

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#22149) pohár válasza BlacKSouL (#22148) üzenetére


pohár
félisten

szerintem kérdezz rá a gyúrós topikban :K

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#22150) KrAt


KrAt
veterán

Akiknek konvektora van: ti hogy fűtötök mostanság? Első telem itt, eddig panelban laktam, ott meg ugye adott volt :)

Ugye mostmár jó idő van, azt megszoktam, hogy reggel visszaveszem a fűtést N-re, árnyékolók fel, hadd süssön / melegítsen a nap (télen folyamatosan ment a fűtés, mert ha levettem, úgy éreztem, hogy a falak kihűltek, de hiába volt utána 19-20 fok, fáztam..)
Ellenben most a kis konvektort (háló szoba) lekapcsoltam teljesen, mert a nagy (elő szoba, onnan nyílik az összes többi szoba) már be tudja fűteni a kis szobát is. Viszont reggel óta áll a nagy is, és még mindig 19 fok van.. Kapcsoljam be valami kisebb értékre a nagy konvektort, vagy hagyjam, nem fog annyira kihűlni a lakás?

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  ON TOPIC [újabb ámokfutás] (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.