Hirdetés

2024. június 17., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  ON TOPIC [újabb ámokfutás] (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#22901) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

Épp Stiller Kriszta verseit olvasgatom, hát mit ne mondjak, elég érdekesek, de tetszenek :D .

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#22902) degu válasza Viszlát (#22896) üzenetére


degu
senior tag

Pedig itt is egyre javul a helyzet! :K
/Pl. nincs tomeg a moziban,az uszodaban kulon savod van,egyre kevesebben allnak sorba segelyert,az ingyenkonyhan mindig kapsz repetat,nem tudnak ejjel,az utcan kirabolni,stb./

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#22903) Viszlát válasza degu (#22902) üzenetére


Viszlát
addikt

Értem ám az iróniát. :)

Normális ember nem kíváncsi arra a szociális és egzisztenciális terrorra, ami a Magyar Királyságban folyik. :(

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#22904) transmission


transmission
tag

Na valaki segítsen nekem :D
Könyvből szeretnék kivágni, de íly módon: LINK

ezt hogy lehetne a legegyszerűbben kivitelezni? :D

http://www.neobux.com/?rh=6C616375733131 Internetes pénzkeresés! Ha többi infó kell, privátban írj!

(#22905) lujó55 válasza transmission (#22904) üzenetére


lujó55
őstag

Börtönbe küldenél egy kis "olvasnivalót"? :DDD

(#22906) transmission válasza lujó55 (#22905) üzenetére


transmission
tag

nem, szülinapi ajándék lenne :DD de azért egy 600 oldalas könyvnek nem szeretném egyesével kivágni az oldalait :DDD

http://www.neobux.com/?rh=6C616375733131 Internetes pénzkeresés! Ha többi infó kell, privátban írj!

(#22907) lujó55 válasza transmission (#22906) üzenetére


lujó55
őstag

Az szerintem lehetetlen.
Így készen kivágva nem lehet kapni?

(#22908) transmission válasza lujó55 (#22907) üzenetére


transmission
tag

Itt az első posztban sniccerrel vágják ki.. de mire én kivágok egy kanna formát.... :D

http://www.neobux.com/?rh=6C616375733131 Internetes pénzkeresés! Ha többi infó kell, privátban írj!

(#22909) FehérHolló válasza transmission (#22908) üzenetére


FehérHolló
veterán

Igazából az első ötletem egy energiakorlátos lézer lett volna, de ezek alapján valószínűleg nem ilyenre vágysz. :(

Skynet is real. It's called Google.

(#22910) lujó55 válasza transmission (#22908) üzenetére


lujó55
őstag

áhh, szerintem kókányolás.

(#22911) transmission válasza FehérHolló (#22909) üzenetére


transmission
tag

Pont egy olyat szeretnék, mint amit linkeltem képet :) És egy kanna menne bele.. Barátnőmnek hónapfordulóra :D

lujó55: igen az meg a másik..

[ Szerkesztve ]

http://www.neobux.com/?rh=6C616375733131 Internetes pénzkeresés! Ha többi infó kell, privátban írj!

(#22912) fokukac válasza Viszlát (#22896) üzenetére


fokukac
nagyúr

hát, az az összeg még nem annyira nagy a jelenlegihez képest,, hogy engem motiváljon...

de egy szakmámbeli bérért már lehet, hogy elmennék.

sajna elfelejtettem németül, meg amúgy is csak a rigó utcai nyelvjárást ismertem...

londonnal szemezek, éa luxemburggal...

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#22913) Algieba válasza Viszlát (#22903) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Részemről visszavonultam az alkotói elefántcsonttornyomba. Fölösleges idegeskednem olyan ügyek miatt, amikhez semmi közöm. Valójában a hazai közélet 99% közönséges cirkusz, porhintés.

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#22914) Viszlát válasza fokukac (#22912) üzenetére


Viszlát
addikt

Persze, de annak az otthoni fuvarszervezőnek, aki jelenleg örül ha 130-140-et hazavisz, igencsak nagy előrelépés ez a fizetés (még az albérleti költségeket leszámítva is).

Nekem is London lesz, remélhetőleg már nem is olyan sokára, de folyamatosan akad valami ami késlelteti a mozdulást. :(

Algeiba: a közéletre magasról teszek, azokra a dolgokra gondoltam, amiket nap mint nap megél az ember, húsbavágó összegek és életfeltételek.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#22915) FehérHolló válasza Viszlát (#22914) üzenetére


FehérHolló
veterán

Nem csak tőled, hanem úgy mindenkitől:
Családostul gyerek nélkül (párom+én) mennyire kellemetlen kiköltözni angolok lakta vidékre, vagy ahol beszélik a világnyelvet?

Kedvesem zenetanár, én mérnök.

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#22916) Algieba válasza Viszlát (#22914) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Én levittem az igényeimet a lehető legalacsonyabb szintre, aminél még nem érzem úgy, hogy végleg lecsúsztam, és jobb lenne a kötél mint a küzdés.
Alkotok, kertészkedek, gondolkozok. Aztán sokat alszom, hogy enyhítsem az idegrendszeremre nehezedő nyomást, a folyamatos stresszt.
Összeférhetetlenné váltam az emberek jelentős részével. Valójában a legtöbb emberre potenciális vetélytársként tekintek. Hiszen megfogyatkoztak a szétosztható, megszerezhető javak. Előbb-utóbb egyre többen fognak rabolni és ölni, vagy menekülni.
Én meg felkötöm magamat. Nincs test, nincs gond.

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#22917) venember83


venember83
nagyúr

-

[ Szerkesztve ]

(#22918) föccer válasza venember83 (#22917) üzenetére


föccer
nagyúr

Semmi baja. :N

A hiba az ön készülékében van.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#22919) Viszlát válasza FehérHolló (#22915) üzenetére


Viszlát
addikt

Unokatestvérem és a férje együtt költöztek, sokkal könnyebb dolguk volt. Eleve két fizetéssel számolhatnak, már könnyebb kifizetni egy nagyobb szobát (500-at fizetnek a dupla ágyas szobáért ketten, míg a lakótársuk a szimpláért 400-at). A leányzó is zenetanár, dolgozott is rövid ideig, nagyon jól megfizették, de gondja volt a nyelvvel, így most tanfolyamra jár, aztán újra belevág.

Algeiba: szép kilátások... Bár tőlem nagyon távol áll mindenféle szuicid gondolat, lelépek, még mielőtt ez megváltozna. :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#22920) venember83 válasza föccer (#22918) üzenetére


venember83
nagyúr

Megjavult pár perc alatt.

(#22921) BlacKSouL válasza Algieba (#22916) üzenetére


BlacKSouL
addikt

nem megfogyatkoztak. Koncentrálódnak. Nyíló olló.
amúgy meg ne magad kösd föl. Régen Lenint akasztották a falra. Most is lenne ötletem...

DOKTOR KOTÁÁSZ!!!

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#22922) transmission


transmission
tag

van itt aki laptop felhasználó? :D

http://www.neobux.com/?rh=6C616375733131 Internetes pénzkeresés! Ha többi infó kell, privátban írj!

(#22923) Algieba válasza BlacKSouL (#22921) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Ez is helyes meglátás, ha belegondolok, hogy a Föld erőforrásainak jelentős részét mintegy 2%-nyi ember bitorolja.
Fura ez az egész. Hogy a fenébe csinálta az emberiség, hogy az alapvetően ingyenes természeti javakat meg lehet venni, el lehet adni.
Oké, most nem lapozok fel egy történelemkönyvet, mert alapvetően tisztában vagyok a folyamatok kezdetével és már látom is a végüket... Jaj, de "kellemes" lesz egy újabb erőszakos újraelosztás. :(

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#22924) FehérHolló válasza Viszlát (#22919) üzenetére


FehérHolló
veterán

Köszönöm a válaszod!
Némethonról van szó még mindig, igaz? A 400/500 pénzben meg ugye nincs benne a rezsi?

transmission: Rá lehet fogni. Kérdés?

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#22925) transmission válasza FehérHolló (#22924) üzenetére


transmission
tag

miért van az hogy amikor írok, folyamatosan alrébbugrik a kurzor? És így tök random helyekre írok...

http://www.neobux.com/?rh=6C616375733131 Internetes pénzkeresés! Ha többi infó kell, privátban írj!

(#22926) FehérHolló válasza transmission (#22925) üzenetére


FehérHolló
veterán

Tapipad? Noticsikló? (=pöcökegér)

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#22927) transmission válasza FehérHolló (#22926) üzenetére


transmission
tag

igenigen. de írás közben nem érek hozzá

http://www.neobux.com/?rh=6C616375733131 Internetes pénzkeresés! Ha többi infó kell, privátban írj!

(#22928) Viszlát válasza FehérHolló (#22924) üzenetére


Viszlát
addikt

Nem, ők angolországban élnek már másfél éve. A rezsi nincs benne, de nem is vészes, nem komoly tétel. Nem szeretném rózsaszínre festeni a helyzetet, mert ott is dolgozni kell, de az tény, hogy ha nem féltek a munkától, főleg az elején, akkor nincs miért aggódni, meg tudjátok vetni a lábatokat.

De egyébként kukkants be az Angliai élmények, tapasztalatok topikba, jópár sztorit megtalálsz. :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#22929) concret_hp válasza Algieba (#22923) üzenetére


concret_hp
addikt

onnan is lehet ám nézni, hogy afrikában, meg ázsia nagy részén ennél sokkal rosszabbul él a többség, sőt még dél amerikában is :U (nem konkrétan neked válasz)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#22930) FehérHolló válasza transmission (#22927) üzenetére


FehérHolló
veterán

Egyelőre nincs értelmes ötlet. Talán annyi, hogy ha bedugsz egy egeret és letiltasz minden más beviteli eszközt a driverben, amikor USB-s egér van csatlakoztatva, akkor is ezt cselekszi?

Viszlát: Dolgozni itthon is dolgozunk. Szerencsések vagyunk, hogy nem kényszerből, hanem hivatásból és félig-meddig élvezettel. :)
A pénz mértékegysége ebben az esetben valószínűleg a font, de még így is elviselhető. Angliába mondjuk pont nem szeretnék menni, de ez most mellékes.

Skynet is real. It's called Google.

(#22931) Viszlát válasza concret_hp (#22929) üzenetére


Viszlát
addikt

Jajj ezt de szeretem. :)

Igen, valóban így van, ritka genny egy világban élünk, minél jobban belegondolsz, annál gyomorforgatóbb. De kérdem én, a nap végén amikor az ikszedik adótehert is kinyögve, nem tudsz enni adni a gyerekednek, akkor mit is számít az, hogy mi történik a világ másik felén. Vagy ne is dramatizáljuk ennyire a dolgokat, csupán ha azt a helyzetet veszem alapul, hogy fél vagy akár egész életek munkáját teszi semmivé néhány gazdasági/politikai döntés.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#22932) transmission válasza FehérHolló (#22930) üzenetére


transmission
tag

Igen, ugyan ez :(

http://www.neobux.com/?rh=6C616375733131 Internetes pénzkeresés! Ha többi infó kell, privátban írj!

(#22933) concret_hp válasza Viszlát (#22931) üzenetére


concret_hp
addikt

persze alapvetően én is azt mondom, hoyg lehetne sokkal jobb is

vagy fullba vagy sehogy :D

(#22934) Algieba válasza concret_hp (#22929) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Szoktam olvasni külföldi híreket is. :( Elképesztően brutálisak tudunk lenni mi emberek. Pedig elméletileg rendkívül fejlettek vagyunk, és mégis közönséges vadállatokként viselkedünk bizonyos helyzetekben.
Elég csak megnézni, hogy mit művelnek a piacért harcoló drogbandák Mexikóban.

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#22935) Mr.Csizmás válasza Algieba (#22934) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

nempolitikai kérdés:

magyarországról szoktál külföldi sajtóvisszhangot olvasni?

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#22936) Algieba válasza Mr.Csizmás (#22935) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Nem. Miért? Pozitív a kép rólunk? ;] Vagy tényleg az egész világ hírközlésében az lett a trend (sokkoljuk a népet), hogy a véres eseményeket mutatjuk be. Pedig a világ nagy méretének hála a nagyobb része nyugis, csak az állatok ölik egymást, pl. a pók ráharap egy légyre, a gólya lecsap egy gyíkra, a macska felpofoz egy egeret, majd megadja neki a kegyelem tarkóharapást... Csupa móka és kacagás a létezés! :)) Azt hiszem, igen-igen szadista és mazochista lény az úgynevezett "Isten".

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#22937) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

modtam mar hogy omadom az akkusztiksu gitart?:- )

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#22938) bobsys válasza fokukac (#22895) üzenetére


bobsys
addikt

Magyarorszagi fizetesemnel 63.5 % jott most ki (ugyanazzal a fizuval mint amivel eljottem)
Mostani fizetes itt kengurueknal 70,7%
Magyarorszagi nem olyan rossz igaz ott joval brutto 200 folotti fizetesem volt
Itt atlag fizu + 30%

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#22939) bobsys


bobsys
addikt

Tegnap fel 6kor hazaertem es nincs net. Fel 10 utan sikerult beszelni a service deskel (addig csak automata, hogy sok hivas van probaljam kesobb).
Ticket megnyitva valami van a vonallal.
Hivom oket ma, hogy mi a helyzet es kozli a csoka, hogy a Telstranak kell megnezni (Ausztral MATAV) de ok nem igazan dolgoznak mert husvet van igy igen valoszinu, hogy kedden fognak eloszor ranezni a vonalra es hivnak, hogy hany nap mire megoldjak :Y
Havi 60 dolcsiert

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#22940) Mawyx


Mawyx
senior tag

Már mindjárt 7óra, de még fő meg sül a kaja :U

[ Szerkesztve ]

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#22941) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

Újabb reggel, újabb kegyetlen nap :U .

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#22942) Mawyx válasza Viszlát (#22894) üzenetére


Mawyx
senior tag

Nem vettem, de válaszoltam részletesen és örültem, hogy tipikus nőnek tituláltál :)

(#22898) Winner_hun: néha hullámokban jön a munka, van hogy rengeteg van és nem győzöm, van hogy nincs semmi, de mást meg nem csinálhatok. Sokszor anyagra várok...

(#22904) transmission: én tapétavágó késsel estem neki, az eredményt inkább nem fényképeztem le :D Pedig működhet, ha türelmesebb vagyok, több lapot átvág, egy kanna meg nem olyan bonyolult. Én kézzel szorítottam le és elcsúszott, össze kellene valami kézi satuval szorítani, nemtom milyen szorító a neve. Ha látszik rajta, hogy kézi, az nem baj, ettől sajátkezű ajándék, csak ne cakkos szélű, életlen ollóval széttrancsírozott legyen.

[ Szerkesztve ]

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#22943) zolynet válasza Tothgera30 (#22941) üzenetére


zolynet
addikt

30felett minden nap ajándék
fizetés = lottónyeremény :D

Life is too short to stay stock!

(#22944) fokukac válasza bobsys (#22938) üzenetére


fokukac
nagyúr

hi!

200k alatt elég bonyolult, mert adójóváírás - kompenzáció, apjafasza, minden bekavar.

viszont a 200 k alatti részre már nincs szuperbruttó, így effektíve 16% az szja, és erre jön rá 18,5% járulék - tehát, ha a bonyolító tényezőktől eltekintünk, 34,5% az elvonás, elvileg 65,5% marad.

a 200 k fölötti részre 16% x 1,27 = 20,32% az szja, és 18,5% a járulék, tehát 38,82% az elvonás, és 61,18% marad.

Mivel nincs több adósáv, minden 200k fölött megkeresett forintra 38,82% a határ-adókulcs.

Ui. ha belevesszük a teljes munkaerő-költséget (a cég által fizetett 27% járulékot), akkor az látszik, hogy 127 egység bérköltségből ~61,18% jut el a munkavállalóhoz, tehát 51,83% megy az államhoz, és 48,17% a nettó :)

szupernettó, magyar módra :P

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#22945) kételkedem válasza fokukac (#22944) üzenetére


kételkedem
addikt

Matolcsy az áfáról azt írja: "jobb volna öt kulcs - 5, 15, 20, 25, 30 százalékkal -, de az unió még nem engedi". Az ígéri, a kormány bevezet egy egyszerűbb vállalkozói adót a kisvállalkozások számára - 30 foglalkoztatottig -, továbbá kedvező adózású "szabad vállalkozási zónákat" alakít ki az elmaradott térségekben.

"Magyarországon cendes adóforradalom zajlik. Megtettük az első lépéseket, hogy itthon legyen az Európai Unió, sőt a globális gazdaság egyik leghatékonyabb adórendszere"

"Megyünk azonban egy ötkulcsos, élőmunkát terhelő adózás felé, ami elismeri a magyar munkaerő kínálati és keresleti egyenlőtlenségeit. A 100 százalékos általános kulcs mellett van már 50 százalékos (közszférából kilépők esetén 1 évre, kétszer 4 órás női munka esetén) és 0 kulcsunk (rehabilitációs kártyával rendelkezők és start-munkások), de még szükségünk lesz egy 25 és egy 75 százalékos kulcsra is" - írja Matolcsy, vélhetően a szociális hozzájárulási adóról (korábbi tb-járulék).

[link]

simplicity!

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#22946) Tim82 válasza fokukac (#22944) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ennek köszönhetően hiába keresek bruttó 50k-val többet most áprilistól, a nettóm gyakorlatilag változatlan (régi helyen fizetés + műszakpótlék után járó nettó kb. ugyanannyi, mint amennyit itt kapok kézhez és itt nincs műszakpótlék).

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#22947) neduddki válasza Tim82 (#22946) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

na lecsereted az lesot? mire az utosora?:- )

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#22948) Tim82 válasza neduddki (#22947) üzenetére


Tim82
nagyúr

Csak a munkakör változott, naposabb cellába tettek. :DDD

Na jó, azért talán 8-10k nettóval több lett a fizetésem.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#22949) Tothgera30 válasza zolynet (#22943) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Akkora fizetés és megbecsülés azért nincs. A dolgozó ember sz@rt se ér manapság. Örülhetek ha pár év múlva lakhelyet tudok váltani.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#22950) Mr.Csizmás válasza kételkedem (#22945) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

Megtettük az első lépéseket, hogy itthon legyen az Európai Unió, sőt a globális gazdaság egyik leghatékonyabb adórendszere"

ennyi :DDD

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  ON TOPIC [újabb ámokfutás] (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.