Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33011) Strezi válasza Fisha (#32998) üzenetére


Strezi
őstag

Egy kis történet, hátha segít ;)

Eléggé ugrál a pillanatnyilag szükséges sávszél a mozgás alapú HEVC(h265) tömörítés miatt, ezért elég nagy puffer kell(ene).

Nekem sok-sok filmig nem volt gond LAN kapcsolattal és Plex / XPLay lejátszással. Aztán jött az első film, ami konzisztensen akadt (kb. két éve!), mert meghaladta a 90-100Mbps-t a pillanatnyi sávszél. Kapcsolatban volt a hangsávval is, de egyértelműen a kép "mozgalmassága" ami leginkább megdobja az igényt. Akkor váltottam 5GHz WiFi-re, amivel megint egy évig nem volt gond.

Aztán kb rendszeresek lettek az akadások, aminek a Plex szerver aktuális verziója volt az oka. Próbáltam kábellel, WiFI-vel, soha nem lett már folyamatos ugyanaz a film sem, amit előtte többször megnéztem. Persze közben szerveren is variáltam, SSD, RAM egyik sem segített. Láttam, hogy nem haladja meg a szervertől a hálózati forgalom a kb 80-90Mbps-t, természetesen 5G WiFI-n, a routerig pedig Gb LAN kapcsolattal. TV-be kábellel, ugyanaz...

Ezek után váltottam az Emby-re, ami mind szerverként mind WebOS appként elérhető. Ne, evvel megint megy minden film szépen (WiFI-n ismét). Konkrétan látom a szerveren, hogy a hálózati forgalom vígan felmegy akár 150Mbps-is...

Azért "küzdök" a belső lejátszással, mert nekem ez a leg kényelmesebb, csak bekapcsolom a tévét és megy...

[ Szerkesztve ]

... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.