Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#23751) MC Pite válasza <Adamsky> (#23750) üzenetére


MC Pite
veterán

Tud always on-t. De csökkentett fényerővel, nem 600 nittel. Borús időben látszik valamelyest, napsütésnél gyakorlatilag nem látszik. Sokaknál ez nem gáz, tudom, és megértem.
Képekek linkje fentebb.
Illetve 60 vs 45° is fobtos eltérés, órákig a tűző napon nem 45°os lesz az óra, de ha az Epix ennyit bír, szerintem a többi amiledes is. Instinct meg FR955 60°ra va hitelesítve, adni megnyugtató, főleg olyan helyeken ahol árnyékban is van 40-42 már, de navigálok is az órával.

Edzés közbeni AOD (nagyban nézd):

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#23752) MC Pite


MC Pite
veterán

Bónuszként a monokróm mips a felélesztett amoledhez:
[link]
Illetve borús időben amoled vs transzreflektív: [link] (ennyire magától nem csavarta fel nekem az epix ilyenkor a fényt)


[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#23753) MC Pite


MC Pite
veterán

[HRV és egyebekn yt]

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#23754) <Adamsky> válasza MC Pite (#23751) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

"Tud always on-t. De csökkentett fényerővel, nem 600 nittel."
Rémlett ez, hogy mintha írtad volna, de nem voltam benne biztos, saját tapasztalatom pedig nincs (így nem akartam hülyeséget írni).
Ez akkor röviden a nesze semmi, fogd meg jól.

" ... órákig a tűző napon nem 45°os lesz az óra ... "
Ez már nekem is jutott eszembe. Láttuk már, hogy (egyes) telefonok milyen szépen képesek throttling-olni (fényerőt visszavenni), ha melegük van. Ez itt sem lehet nagyon másképp. Ördögi folyamat: világos van → fényerő növelés → még több tény → még nagyobb fényerő → a több fény, jó eséllyel nagyobb külső hőmérséklettel társul, ill. az óra kijelzője is fűti magát → fényerő visszavétele (?).

#23752
"Illetve borús időben amoled vs transzreflektív: [link] (ennyire magától nem csavarta fel ... "
Igen, egy fotó erejéig lehet "páváskodni", csak a MIP - teszem azt - 10 perc múlva is ugyanígy fog kinézni.

#23753 ← ezt majd holnap megnézem / hallgatom. Köszi!

(#23755) MC Pite válasza <Adamsky> (#23754) üzenetére


MC Pite
veterán

A Samsungok itt (óraként) küzdenek ilyenkor ezzel a throttlinggal. Majd mindjárt hárman beírnak hogy nekik meg nem, de akik edzenek vele, többen írták. De gyanítom más wear os órát is érint.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#23756) zo-lee válasza jr1994 (#23745) üzenetére


zo-lee
aktív tag

Személy szerint nekem az Instinct Solar kezelése elég körülményes volt, el is adtam ... Mondjuk nekem ez volt az első okos órám, lehet, hogy csak én voltam hozzá túl egyszerű.

(#23757) gorgocska


gorgocska
tag

sziasztok lánykámnak szeretnék venni húsvétra okosorát legyen sim kártya lehetőség (nem tudom miért neki olyan kell )lehessen látni merre császkál(13 éves)gps
ha van valakinek ötlete és nem egy vagyonba kerül légyszi irjatok tipust.köszönöm

Tcl 55c835, xbox 360,xbox SS 512gb,,Ps5

(#23758) Cyborg válasza gorgocska (#23757) üzenetére


Cyborg
őstag

Telefonja van?
... Akkor arra raksz netet, meg egy nyomkövető appot, vagy family linket, oszt csókolom.
Mellé meg kapjon egy rendes okosórát.
(Xiaomi, Huawei, ilyesmi ami tetszik neki.

(#23759) gorgocska válasza Cyborg (#23758) üzenetére


gorgocska
tag

Van teloja persze,
Köszi a hozzászólást.nem is értem miért kell olyan óra neki.na mindegy. :R

Tcl 55c835, xbox 360,xbox SS 512gb,,Ps5

(#23760) eddieke666


eddieke666
tag

Sziasztok!

Szeretnék venni egy okosórát magamnak. Amire szükségem lenne hogy jelezze ha hívnak vagy üzentem érkezik különböző applikációkon. illetve jó lenne egy GPS is a kirándulások alkalmával. Jó lenne tudni mennyot megyek ilyenkor. Nem kell felső kategóriás termék, egy mi band 4-et váltanék le.

(#23761) Cyborg válasza gorgocska (#23759) üzenetére


Cyborg
őstag

Igen.
Ilyen órákat általában 6 évesek kapnak, akik még nem rendelkeznek telefonnal, hogy nyári táborban, vagy mittomén elérjék a szüleikek.
...amúgy is elég kompromisszumot órák ezek, ismeretlen brand, bumszli is, nagyon lutri, hogy működnek -e, és általában nulla a support is.

(#23762) Tyca


Tyca
senior tag

Sziasztok, én is tanácsot szeretnék kérni óra választáshoz.

Jelenleg egy Amazfit Bip-et nyúzok évek óta, de csereérett lett, mert párszor felvált már a kijelző, mindig visszaragasztom, de gondolom már nem vízálló, meg már pattog róla a festék, szóval csere kell.
Amit nekem számít az a stabil BT kapcsolat a telóval, értesítések fogadása, ébresztés, hosszú akksi idő, kb ennyi. Nem kell a nyílt rendszer sem.
Elsősorban transflektív kijelzőset keresek, de más is szóba jöhet. Olvastam véleményeket a Stratos 3-ról, de többen panaszkodtak, hogy nem az igazi a firmware-e, meg az egy kimondott sportóra, én meg nem használnám sportolásra az órát, sőt a pulzusmérés, alvásfigyelés, GPS se érdekel, normálisan (tehát órának) kinéző cucc legyen, ennyi lenne a lényeg. Adná magát egy másik Bip vagy Bip S, de hátha tudtok más TF kijelzős órát.

Előre is kösz!

[ Szerkesztve ]

(#23763) Dwatti válasza Tyca (#23762) üzenetére


Dwatti
addikt

TF kijelzők outdoor órák. Inkább sport vagy túra óra mint okos.
Szerintem nézd meg a Garmin palettáját. Pl: Garmin Instinct 2 okosabb mint a BIP és TF kijelző.(Ha még kapható a Vivoactive 4 is )

[ Szerkesztve ]

(#23764) Kbali válasza Tyca (#23762) üzenetére


Kbali
nagyúr

Mondjuk szegény BiP soha nem volt vízálló, csak szerencséd volt :) nekem 3 évig volt meg a BiP, de vízbe sosem mertem vinni.
Én egy GTS3-ra váltottam, azt használtam több, mint egy évig, majd Apple Watch9.
Ebben a sorrendben csökkent jelentősen az üzemidő: 45 -> 15 -> 2-3 nap.

(#23765) Tyca válasza Kbali (#23764) üzenetére


Tyca
senior tag

Köszi mindkettőtöknek az infókat!

(#23766) <Adamsky> válasza Tyca (#23762) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Sajna mára a transzflektíves kijelző eléggé rétegtermékké vált. Az említésekor nekem három márka ugrik be: Garmin, Coros és Polar.
Neked - ha jól értem, mivel kb. semmi sem kell, csak hogy rezegjen, ha bejön egy Messenger üzi - sajnos mindegyik overkill. Szóval vagy megveszed a legolcsóbbat, vagy nézel valami mást (akár egy másik Bip-et) használtan.

(#23767) Dwatti válasza Kbali (#23764) üzenetére


Dwatti
addikt

AW 9. 2-3nap üzemidő?Azt hogyan csinálod ?Nekem jó ha másfél nap de inkább 1.

[ Szerkesztve ]

(#23768) Kbali válasza Dwatti (#23767) üzenetére


Kbali
nagyúr

alvás nincs, de edzés napi szinten van fél-1 óra, minden értesítés átjön (45mm-es)

(#23769) pietrrr válasza Tyca (#23762) üzenetére


pietrrr
aktív tag

Én hibrid Fossilt használok hasonló célra, igaz vízbe nem viszem.
Nekem fontos volt, hogy óra kinézete legyen, ezt az analóg mutató megadja, és az üzemidő is bőven 10+ nap az epapernek köszönhetően.

(#23770) 7Sony7


7Sony7
addikt

Sziasztok. Honor band 4 -et használok, és sikerült összekarcolni a kijelzőt. Merjem megpróbálni polírozni, vagy az érintőképernyő megsérülhet?

-

(#23771) MC Pite válasza Tyca (#23762) üzenetére


MC Pite
veterán

Garminból használt Instinct(Stratos 3 után megváltás volt nekem), Vivoactive, vagy akár a hibridek?

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#23772) Tyca válasza MC Pite (#23771) üzenetére


Tyca
senior tag

Stratos 3-mal mi volt a gond?

(#23773) MC Pite válasza Tyca (#23772) üzenetére


MC Pite
veterán

Ha eltekintünk attól hogy saccométer a pulzus, és poén az alváskövetés (covid alatt gratulált mennyit aludtam), akkor marad a középszar kijelző (transzreflektívek között, undorító inkább indigó színű világítással, ami eredetileg fehér akart lenni, de kb 10000Knszínhőmérsékletű, és borzasztó fakó, kontraszttalan lesz vele a kép) és hogy nagyon l a s s ú . Ja, meg a gombokkal néha lelőttem bringáskesztyűvel a tracket (garminnal sosem). A telós program, az értesítésekből amennyit megjelenít, a válasz hiánya, és hogy sportóraként is annyit tud mint egy band, szintén nem emelték a fényét (se ant+, se bt szenzorok, se térkép, se navi, se értelmes sportprofilok, se értelmes adatok az appban - mármint montitól a görkorizástól a síelésig mindennél kb ugyanannyi adatot mutat, és opciót enged, csak az ikon más).
T-Rex még fura karakterekkel (összecsúszások) és amoleddel tetézte ugyanezt.

És a cheetah tesztjét olvasva sokat azóta se fejlődtek.

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#23774) poolbig


poolbig
aktív tag

Hali!
Ha valakinek Vivoactive 4-e van, tapasztal olyat, hogy csak úgy magától méricskéli a véroxigén szintet? A zuhanyzásnál történő lapozgatás stb. már nem is meglepő számomra, olvastam róla, hogy "természetes" jelenség, de az, hogy folyton oxigént mér az utasításom ellenére (nincs beállítva, hogy automatán mérjen bizonyos időközönként, legalábbis nem tudok róla hogy van ilyen lehetőség), kezd idegesíteni.

(#23775) <Adamsky> válasza poolbig (#23774) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Nincs V4-em, de én a helyedben azzal kezdeném a "hibakeresést", hogy kikapcsolom az érintőképernyőt.

(#23776) MC Pite


MC Pite
veterán

Némi Instinct 2 Solar vs Forerunner 955 tapasztalat.

Anno a térképek miatt (eTrex leváltása) próbálkoztam az Epix-el, de a súly és az amoled kijelző miatt bukott hamar a dolog (bringán kb használhatatlan számomra az amoled). Na, ezeket megoldotta a FR...
Textil szíjjal 48g kellemes súlyú, és kint korrektül látható a színes transzreflektív, beltéren istűrhetően használható. De mindig rosszabbul látható mint a monokróm. Kevésbé kontrasztos, messzebb van az üveg kijelzőtől, jobban tükröződik (az ég), és a színes diagrammok jól néznek ki, de kényelmesebben olvashatók a monokróm változaton.

Ezzel is kibackelhető a háttérvilágítás nélkül a használat, de többet, jobban kell forgatni mint az I2-őt, és bringán az 1,3"os kijelzőn elvileg a hat mezős felosztás ad hasonló méretű számokat mint az I2 5 mezőse (4 nagy 1 kicsi), gyakorlatilag mivel kevésbé jól látható (főleg ha némileg rezeg is), így a 4 mezős setup számomra az egyetlen ami szóba jöhet bringán (ami nem túl sok).

Vannak fura limitációk az outdoor és fitnesz vonal között. Megkapta ugyan a diagramok görgethetőségét, húzással törlést (értesítés, ébresztés, stb) a FR (a Fenixtől), de futás és kerékpározás (értsd outizás; azaz monti, kilányommal tekerés, gravel, stb stb tekerésformák kiesnek) kivételével mindig a képembe dobja, hogy 'Balesetészlelés nem támogatott'.
Hogy a frankó számlapokat miért tartották meg az outdoor vonalra nem tudom, így fizetősen lehet informatív, jól látható és érintésre adott szekciót megnyitó számlapot használni FR-en.
Szintén fura, hogy nincs Auto Lap pozíció alapján, semmilyen tevékenységnél. :F Futásnál is szeretem, túránál, sétánál (haza vagy autóhoz érve jelez, hogy leállítsam), vagy a monti körversenyeken és még sok helyen jön jól.
Az energiaprofilok megvágása is érdekes, bár ekkora akkuidővel nem tragédia - nincs csak sima és energiatakarékos mód, pl kabát módot (lekapcsolt optikai szenzor ha pánttal használom és/vagy kívül van a kabáton, mint pl télen) vagy egyéb nincs és nem hozható létre.

Jópofa a Stamina meg a kiizzadt folyadék becslése, bár hosszabb/intenzívebb tevékenységnél ha nem tudja hogy frissítek, akkor nem tud elég pontos lenni (5-10h tekerésnél nagyon nem mindegy mit viszek be).
GPS terén a visszaverődés kiszűrős multiband király, gyorsabban talál jelet (meg pontosabb, de előbbi a szembetűnő). Autopause 1 méter után újra indít, nem kell 3-5 méterig várni hogy észrevegye a mozgást.
Sebesség terén is remekel a FR, főleg a pályák betöltése, tevékenységek mentésekor gyorsabb vagy sokkal gyorsabb az I2-től.

Hosszabb használat után elég hasznos tud lenni az érintőkijelző (kár hogy maszatos lesz tőle az üveg), mert pl listában görgetni gyorsabb így, rábökni, elindítani és visszalépni is lehet, meg törölni is. Igaz, jellemzően 3-4 lapozás fel vagy le a maximum amit szoktam használni, úgy rakom össze mindig tartalmat, esetleg a tevékenységeknél van valamivel több, de ott is a legtöbbet használt a felső/alsó pár - de tapival lehet ezen gyorsítani. Nyilván a térkép mozgatás így sokkal kellemesebb, diagramokon értékek megjelenítése, görgetése is könnyebb így(már aki ezt inkább órán nézi mint telefonon).
A gombok a FR/Fenix/Epix szériánál nekem kevésbé jönnek be mint a Instinctek esetén, részben ezért is tapiztam többet a FR-ert, a Instinctek nagy puhábban járó gombja kellemesebb, plusz kevésbé koszolódik - legalábbis sokat szívtam vele mire kitakarítottam rendesen a gombok házát ezen ( 1 és 3/4 éves).

A térkép használat viszont vegyes, mert ami megoldható telefonról, nyilván százszor könnyebb úgy, az viszont vaktérképpel (és már az 50 pontos limit eltörlésével) is megy az I2-őn is. Bringán nem sokkal többet látni térképre átváltva, gyalog azért van idő nézegetni, ott jó (bár akkor telefonon is akár). Így szinte sose terveztem óráról, mert nem is mindig találta/jelenítette meg, meg nem is tudom annyira csekkolni hogy merre tervez.
Az más kérdés, hogy mint minden más garmin óra, ez is késik egy csomót kereszteződéseknél és az útvonalról való letérés szöveggel, de ez nem lehet véletlen náluk, gondolom szerintük ez így jó.

SW-es oldalról vannak apróságok pluszban: szundi detektálás, ami tűrhetően működik(3ból kétszer észrevette, és adott nem túl hasznos tanácsokat, a BB mérés meg enélkül is megy, úgyhogy ez inkább üveggyöngy), tevékenységenként mutatja mennyit fogyasztott a BodyBatteryből, illetve nagykirály a beépítette edzések esetén a kis videó ami mutatja a gyakorlatot. Hasznos (lenne) a szegmensek jelzése az útvonalon, (nem mindig jelzett/vettem észre) de sajna a strava szakaszokhoz előfizetés kellene, a garminos meg nem sokat ér.
Kijelzőn alig jelenik meg több infó (Epixnél nagyobb volt a különbség, de ott nagyobb is a felbontás), de kicsivel azért többet látni az értesítéseknél mint az Instinct2 esetén. Ha valamit elnevezek/keresek a térképen, akkor érintős billentyűzet ezen is van (androidon legalábbis, ios passz) mint az Epixen. Összefoglalóból lehet mappázni is a FR esetén.

Szenzor pontosságban nincs érdemi difi, a FR kicsit lassabban, az I2 hamarabb reagál, tévedni hasonló mértékben szoktak, és igen még az elevate 4 sem mindig elég bringázáshoz, kislányommal tekerve sokszor láttam 5x-6x-es pulzusokat, amik a valósnak kb a fele volt, pedig nem feküdt fel ruhán, normálisan volt meghúzva a szíj, és sokat nem is változott a pulzusom - de nyilván ezért is használok edzésekhez pántot.

Átlag juzernek, futóknak, outisoknak jó altenatívája a Fenixeknek, a robosztus felépítésű, pengén látható kijelzőjű Instinctek viszont megférnek mellette, és egyéni preferencia kérdése, hogy a színes kijelző, nagyobb sebesség, térkép, (jobb gps a sima I2 esetén); vagy a részletesebb testreszabhatóság és a jobban látható kijelző, erősebb védelem a fontosabb I2/I2X viszonylatban. Vagy a súly és GPS a (sima) Fenix 7 esetén.

Nagy kérdés számomra, hogy I3 esetén tényleg bekerül-e a monokróm egyszerű térkép (mint a F2 esetén), vagy sem :)
Pár kép: [link]

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#23777) poolbig válasza <Adamsky> (#23775) üzenetére


poolbig
aktív tag

Igen, valószínű, hogy a kijelzőhöz hozzáér "valami" és elkezdi csinálni, de miért érzékeny ennyire? Mindenesetre gondoltam már erre, de ha a kijelzőt kikapcsolom és elmúlik a probléma, akkor mi értelme az érintőkijelzőnek kikapcsolt állapotban?

(#23778) mirci18


mirci18
addikt

Sziasztok.

Az alábbi órák közül melyik az ajánlottabb?

[Redmi Smart Band 2]
[Xiaomi Smart Band 8 Active]
[Xiaomi Mi Band 8]

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#23779) poolbig válasza poolbig (#23777) üzenetére


poolbig
aktív tag

Mindig lépegessek ki amikor matatni akarom az órát, utána meg zárjam le folyton manuálisan? Ez elég gáz úgy ha tudjuk, hogy egy mobil telefonnál meg van oldva, hogy csak az ujjad érintését érzékelje csak a kijelző és mondjuk egy ruhadarab (az ingem ujja, mert arra gyanakszom) ne tudjon már rajta műveleteket végrehajtani. :(

[ Szerkesztve ]

(#23780) <Adamsky> válasza poolbig (#23777) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

" ... mi értelme az érintőkijelzőnek ... " – a kérdés jogos, bár szerény véleményem szerint az érintőkijelzőnek nincs túl sok értelme, hacsak térképet próbál bogarászni az ember az óráján.
Szo*tam eleget érintőkijelzővel uszodába ... kössz, soha többet!

#23776 MC Pite
Érdekes, hogy az Instinct kijelzője mennyivel jobban látszik még az FR-nél is. Vajon mi lehet ennek az oka? Az, hogy távolabb van az "üvegtől" a kijelző?

#23779 poolbig
Itt se - teszem azt - egy ruhadarab zavarja meg a kijelzőt, hanem a nedvesség. Minden esetre érdekes, hogy - még ha így is történik, hogy - a tökömbe kezd el véroxigén szintet mérni? :F Nálam (FR255) ahhoz be kell lépni a menübe, lelépkedni a véroxigénszintig, majd rányomni a mérésre. Esetleg magát az alkalmazást vedd ki a menüből (ha úgyse nagyon használod, ill. a tapi kijelzőt többet).

(#23781) Kbali válasza mirci18 (#23778) üzenetére


Kbali
nagyúr

Mire használnád? Adj valami támpontot a javaslathoz.

(#23782) mirci18 válasza Kbali (#23781) üzenetére


mirci18
addikt

Lépés mérése,Alvás figyelés.
Pulzus mérés,Véroxigén szint mérés.
Köszönöm a segítséged előre is.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#23783) MC Pite válasza <Adamsky> (#23780) üzenetére


MC Pite
veterán

Passz. Direkt nem solart vettem FR-ből, hogy jobban látszódjon. Sokat ront a plusz távolság, de talán a színes panel is kompromisszumosabb. Az üveg rajta pluszban isntöbbet ront mint az I2 fóliája.
I2-bők a nem solar pedig még bőven jobban látszik, főkeg lapos szögeknél (FR-nél nem akkora a difi).

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#23784) MC Pite válasza MC Pite (#23783) üzenetére


MC Pite
veterán

Próbáltam a legjobban látható szöget megtalálni: [I2 solar vs FR955]

Itt meg I2 vs I1 solar: [link]

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#23785) <Adamsky> válasza MC Pite (#23784) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Neked ennyi órád van (egyszerre)? :F :Y
Egyébként nyilván látszik a különbség, de szvsz. nem vészes.

Látom, Te is a Glance Pro-t használod. ;)

(#23786) MC Pite válasza <Adamsky> (#23785) üzenetére


MC Pite
veterán

2 van max egyszerre, de egyik megy pár hét után. De a képek megvannak korábbiakról, és mindig van kicsi átfedés, hátha csalódok a (nekem) újba, mint az már volt párszor, és olyankor a korábbi marad.

A másik számlap jobban tetszik, de már sztem nem veszem meg, marad az I2, megy a FR.

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#23787) wwhy


wwhy
veterán

Srácok, egy kis segítséget kérek:
- sport: futás (szabadban és futópad), alkalomszerűen 1-2 óra bicajozás
- minél pontosabb pulzusmérés
- esetleg lehessen hívást felvenni, de WhatsApp, emil jöjjön át
- "klasszikus" forma
- Samu kizárva

Kinézettek:
- Huawei GT4, esetleg GT3 Pro
- Garmin Vivomove Trend

Mi lenne az ideális jelölt / mit javasoltok?

[ Szerkesztve ]

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#23788) tlala válasza mirci18 (#23782) üzenetére


tlala
addikt

Akkor inkább egy Huawei Band 8 vagy 7.
Pontosabb adatokat szolgáltatnak a tesztek szerint.

(#23789) arcitec válasza wwhy (#23787) üzenetére


arcitec
addikt

Garmin és akkor már Forerunner (hasonló árban) amiben van GPS, Bluetooth/ANT+ stb ..
mellkaspánt használatával(+ költség) nézz körül, esetleg kérj bolti tanácsot: [link] ;)

[ Szerkesztve ]

(#23790) poolbig válasza <Adamsky> (#23780) üzenetére


poolbig
aktív tag

Hali!
A véroxigén mérő az első widget (Pulse Ox) az órámon ha lefelé söprök az ujjammal. Talán emiatt indulhat el mindig magától olyan könnyen. Így, hogy lezártam a kijelzőt, így is rendszeresen észreveszem, hogy megjelenik a lakat ikon a kijelzőn, vagyis "valami" megérinti a kijelzőt és hát az óra jelzi, hogy az bizony le van zárva. Most annyit csinálok, hogy a widgetek között csinálok egy másik sorrendet és ha az új widget, ami az első elérhető lesz lefelé söprésnél, lesz az új önindító favorit, akkor egyértelmű, hogy a kijelző szórakozik. Azt is kipróbálom, hogy rövid ujjú felsőt hordok most egy darabig, elindul-e bármi magától úgy, hogy tényleg semmi nem ér a kijelzőhöz. Gyanús, mert mintha lett volna erre is példa korábban.

(#23791) mirci18 válasza tlala (#23788) üzenetére


mirci18
addikt

Köszönöm a választ.
De ez már számomra drága.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#23792) dj.joshuatec


dj.joshuatec
friss újonc

Kérlek, segítsetek.

Olyan órát keresek, amelynek van belső tárhelye és tudok rá zenét másolni. Futás közben nem szeretnék telefont magammal vinni.

Az alábbiakat találtam.
- Amazfit T-Rex pro
- Amazfit T-Rex 2
- HUAWEI Watch Fit Special Edition

Van még olyan óra, ami itthon is kapható és nem kerül 80-100e forintba?
Köszi

(#23793) tlala válasza mirci18 (#23791) üzenetére


tlala
addikt

Jogos - én néztem be a listád kategóriáját.
Akkor a javaslatom a Xiaomi Smart Band 8 Active.

(#23794) mirci18 válasza tlala (#23793) üzenetére


mirci18
addikt

Köszönöm a választ.
Nekem is ő maradt a szimpatikus.
Nyomban rendeltem belőle kettőt.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#23795) juuzer


juuzer
addikt

Sziasztok!

Jelenleg egy Galaxy Watch 4-et használok, igazából semmi bajom nincs vele, max az üzemidő.

Mivel szeretnék többet túrázni, arra gondoltam, hogy beneveznék egy Garmin órára.

Kérdésem az lenne, hogy melyik a legolcsóbb, már túrázásra is alkalmas Garmin?

Azt tudom, hogy a Forerunnerek futóórák, de nem tudom, hogy valamelyik támogat e pl. túrázás formát. Igazából ezen kívül a szokásos HR - alvás trackelésre használnám, illetve a BodyBattery-ről tök sok jót hallottam, hogy hasznos. Plusz nem tudom, legyen benne mondjuk egy általános workout trackelés, ha esetleg valami más sporthoz is felvenném (kondi, stb.).

Okosórás működést tekintve nekem annyi elég, hogy tudjak előre megadott üzenetekkel válaszolni alkalomadtán egy értesítésre. Tényleg inkább arra lenne szükségem, hogy ha mondjuk elmegyek egy túrázós hosszúhétvégére, akkor ne a Galaxy Watch haljon meg nekem, bírjon ki pár napot.

Amoled nem fontos.

Igazából nem akarok egy vagyont rászánni, azért is kérdeztem, hogy melyik az, ami olcsóbban is tudja már ezeket, mert egyébként akkor rohannék egy Fenix 7-ért.

Igazából Venu SQ/SQ 2-t néztem meg a forerunner 55-öt és a 255-öt.

Előre is köszi a segítséget! :)

Vamos a la playa.

(#23796) Orgi válasza juuzer (#23795) üzenetére


Orgi
őstag

Szerintem Instinct 2, az a túrázós vonal.

(#23797) MC Pite


MC Pite
veterán

+1, ha mégse, inkább FR(2)55.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#23798) juuzer


juuzer
addikt

Köszi!

Esetleg még a Forerunner 165-öt néztem, bár elég új. De ahogy néztem az is tud hiking módot.

Vamos a la playa.

(#23799) <Adamsky> válasza juuzer (#23798) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

" ... még a Forerunner 165-öt néztem ... "
Igaz, úgy látom mindkettő tudja a point-to-point navigálást, de az FR255 ugye MIP (transzflektív) kijelzős. ;)
... ahogy az Instinct 2 is (csak az nem színes). Én utóbbi és az FR255 közül választanék (szimpátia alapján) a helyedben.

[ Szerkesztve ]

(#23800) spleenszuru


spleenszuru
őstag

Sziasztok!

Teljesen okosóra noobként érkezem kérdéssel.
Arra gondoltam, szeretnék venni egyet magamnak, maximum 50 ezer Ft-ig (de ennyibe sem muszáj kerülnie), amitől azt várnám el, hogy:
- Tudjak vele fizetni
- Google alapú
- Némi vízállóság, pl. eső ellen
- Telefonommal kapcsolatba tudjon lépni, tehát pl. telefonálni tudjak vele (Xiaomi Redmi Note 9 Pro-m van, és ha váltok, igencsak marad a márka, de az android biztos
- Sport funkciókat sem vetném meg, de a fentiek fontosabbak
- Hosszú akkuidő előny

Ki lehet jönni ennyiből, ilyen elvárásokkal, vagy szép álom?
Amennyiben nem, menjünk fel 100 ezerig, de ezt inkább csak azért, hogy megnézzem azok mit tudnak.

Pl. tetszene a Xiaomi Watch 2, de az nem ez az árkategória.

Köszönöm előre is.

Malaka!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.