Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Office 2010 (téma lezárva)

Hozzászólások

(#851) Fire/SOUL/CD válasza VGYke (#850) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

[link]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#852) ro_bert17 válasza ro_bert17 (#817) üzenetére


ro_bert17
őstag

Sziasztok! Ismét elővettem ezt melléklet mentéses dolgot. Tulajdnoképp amíg a 2003-ban, és azt hiszem a 2007-ben is lehet menteni a levél mellékletében történt változásokat, addig a 2010-et eddig nem tudtam rávenni. Rájöttem, hogy a védett módot hiába is kapcsolgatom...
A lényeg az lenne, hogy adott egy levél (ami valamikor beérkezett, vagy el lett küldve), benne pl. egy xls. Ezt megnyitja a felhasználó, módosít rajta, ment, úgy marad, nem mozog. :)
Jelenleg megnyit, módosít, mentene, mert ugye írás védett.
Tud valaki valami ötletet?

(#853) ro_bert17 válasza ro_bert17 (#852) üzenetére


ro_bert17
őstag

Kicsit beljebb vagyok, csak nem jó helyen keresgéltem. :B
Lehet ezt valahogy állandósítani?

(#854) retexis


retexis
tag

Sziasztok!

Van egy kis problémám az excel 2010-es változatával.
Minden alkalommal amikor elinditom, a Scroll Lock be van kapcsolva.
Nem tudom, hogy találkoztatok-e már ezzel a problémával, de van valakinek ötlete
hogy ezt ki lehet egyáltalán kapcsolni véglegesen?

(#855) Fire/SOUL/CD válasza retexis (#854) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Tehát minden alkalmazás be van zárva, a billentyűzeteden nem világít a scrollLock bekapcsolását jelző led, majd amikor elindítod az Excel-t, akkor meg "kigyullad"?
Csak az Excel-nél, Word vagy más pl szövegszerkesztőknél nem?

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#856) retexis válasza Fire/SOUL/CD (#855) üzenetére


retexis
tag

Laptopon használom, amin nincs gyárilag scroll lock billentyű.
Amikor elinditom az excel-t akkor be van kapcsolva. Ezután egy billentyű kombinációval ki tudom kapcsolni, csak rohadt idegesitő hogy minden inditáskor el kell játszanom ezt a procedurát.

(#857) Fire/SOUL/CD válasza retexis (#856) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Olyan lapost még nem láttam, amin ne lenne scrollLock, csak max (mint esetedben) bill. kombó kell hozzá (pl FN+valami). És amikor az Excel kijelzi, hogy szerinte be van kapcsolva a scroll lock, akkor működik is a funkciója?
Kérdeztem, de nem válaszoltál: csak az Excel játssza ezt el, vagy más alkalmazás is (Word , jegyzettömb stb)?
Ezért azért lenne fontos, mert ha igen, akkor lehet, hogy a laposokon oly jellemmző extra keyboard driver a hibás, vagy az van így konfigolva...

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#858) VGYke válasza Fire/SOUL/CD (#851) üzenetére


VGYke
addikt

Nekem erre ez jön be: "Kattintson a Start menü Minden program pontjára, majd a Windows Update parancsra." Mivel automatikus frissítés van beállítva és mindég telepítem ami megjelenik, a WinUpdate soha nem talál újat. Ezek szerint az Office SP1 óta (06.hó) nem is jött ki frissítés?

[ Szerkesztve ]

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#859) HZoli87 válasza VGYke (#858) üzenetére


HZoli87
veterán

Nem. Manuálisan telepített SP1 után nálam még ezt ajánlja fel a WU:

Definíciófrissítés a 2010-es Microsoft Office programok 64 bites változatához (KB982726)

(#860) Jofi81


Jofi81
őstag

Feltelepítettem az Office 2010 Professional Plust, megadtam neki a tisztaszoftveres kulcsomat, de aktiváláskor azt írja ki, hogy "Érvénytelen a megadott office-termékkulcs". Ez az első alkalom, hogy használnám ezt a kulcsot, mit csinálhattam rosszul?

(#861) eziskamu


eziskamu
addikt

Az mitől lehet, hogy naponta többször is lemerevedik az Outlook, Word, Excell és a Powerpoint is. Friss gépre egy hete lett telepítve új laptopra, frissítettem is amit csak lehetett? 32 bites Win7 van alatta.

[ Szerkesztve ]

(#862) eziskamu válasza eziskamu (#861) üzenetére


eziskamu
addikt

Valaki erre?

(#863) Callisto


Callisto
őstag

A korrketúrát hogy az istenbe lehet VÉGLEGESEN kikapcsolni a Word 2010-ben, hogy SOHA TÖBBET ne mutassa, akárhányszor akármilyen doksit nyitok meg?

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

(#864) aclandiae


aclandiae
senior tag

Sziasztok!

1. Eddig Office XP-t használtam, most telepítettem a 2010-est. Nagyon furcsa az új menürendszer és kinézet. Létezik megoldás, amivel az XP-hez hasonló kinézetet kaphat a 2010-es?

2. A .shs kiterjesztésre a google azt írja a 2010-es Excel tudja megnyitni. Hiába nyit(nám)om meg, vagy húzom bele, hiba üzenetet kapok.

(#865) kraftxld válasza aclandiae (#864) üzenetére


kraftxld
nagyúr
LOGOUT blog

1, [link]
2, Mi ez az shs file, és mi a hibaüzenet?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#866) aclandiae válasza kraftxld (#865) üzenetére


aclandiae
senior tag

1. :R
2.

[ Szerkesztve ]

(#867) aclandiae


aclandiae
senior tag

Hol tudom beállítani, hogy ne jegyezze meg a már korábban megnyitott dokumentumokat a Word és a Excel?
(a Fájl menüben => Legutóbbiak lista ne jelenjen meg)

(#868) kraftxld válasza aclandiae (#867) üzenetére


kraftxld
nagyúr
LOGOUT blog

[link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#869) aclandiae válasza kraftxld (#868) üzenetére


aclandiae
senior tag

Ez meg is van! :R
A Legutóbbi helyek rész azonban maradt. Arról nem írt a link (vagy én nem látok).

(#870) Fire/SOUL/CD válasza aclandiae (#869) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Azt nem fogják törölni, mert a legutolsó doksik, azok a Windows Intéző-hőz tartozó mappában vannak tárolva, azt kell hozzá üríteni, avagy csak a megfelelő bejegyzést kitörölni.
C:\Users\USERNAME\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Recent\

Én amúgy is használok CCleaner-t, az kipucolja ezt is, meg persze sok minden mást is...

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#871) Hókusz Pók


Hókusz Pók
aktív tag

Sziasztok!

Attól tartok nagy bajban vagyok. Családi és egyéb okok miatt december közepétől felborult az életem. Elköltöztem, ..., internetfelhasználót váltottam és természetesen időközben átálltam a 2010-es Office csomagra is. Én teljesen elégedett vagyok vele, azonban a nagy kapkodásban elkövettem egy komoly hibát. Mivel szolgáltatót váltottam és a korábbi levelezési címeim megváltoztak, jóízűen kitöröltem azt a bizonyos Outlook-adatfájlt, melyben minden címem, telefonszámom tárolva volt. GetDataBack-kel visszaállítottam, azonban nem tudom importálni és ezáltal visszaneyerni a címeket. A levelek nem lényegesek, mert azok már automatikusan a gmail-es fiókban vannak. A program nem ismeri fel a fájlt, illetve nem tudja betölteni. Van rá mód, esély, remény, hogy a sok címem és elérhetőségem valamely módon kinyerjem, visszaszerezzem a meglévő fájlból? :'( Köszönöm előre!

''Cannot delete 016: There is not enough free disk space. Delete one more files to free disk space, and then try again.''

(#872) ro_bert17


ro_bert17
őstag

Sziasztok!
Megnyitáskor legördítve a 2010, és a pl. 2003.
A 2010 esetén miért nem látszanak meghajtók?

Szerk: XP az op. rendszer.

[ Szerkesztve ]

(#873) ro_bert17 válasza ro_bert17 (#872) üzenetére


ro_bert17
őstag

Erre nincs valakinek ötlete, hogy mit lehetne esetleg megpróbálni?

(#874) Fire/SOUL/CD válasza ro_bert17 (#872) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Kipróbálni nem tudom, de szvsz az XP miatt néz ki úgy a dolog...

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#875) ro_bert17 válasza Fire/SOUL/CD (#874) üzenetére


ro_bert17
őstag

Hmm. Nem tudom. Pedig én pont abban bíztam, hogy XP-nél még össze hozható ez a dolog, mert nálam a W7-el pl. ilyen.

(#876) Fire/SOUL/CD válasza ro_bert17 (#875) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ez így is van jól, csak ne a lenyílót nyisd le, hanem az útvonal melletti lefelé nyílra kattints.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#877) Hókusz Pók


Hókusz Pók
aktív tag

871. kommentre nincs senkinek ötlete, javaslata? Óriási bajban vagyok... :(

''Cannot delete 016: There is not enough free disk space. Delete one more files to free disk space, and then try again.''

(#878) Fire/SOUL/CD válasza Hókusz Pók (#877) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

A címek (mármint gondolom a a névjegykártyákra gondolsz) azok a PST-ben vannak tárolva, abban a fájlban, amiben a levelek is. Ennek a fájlnak kell meglennie hibátlanul.
Ne importálni próbálj, hanem add hozzá az adatfájl. (Fájl menü/fiókbeállítások lenyíló/adatfájl fül/hozzáadás gomb)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#879) Hókusz Pók válasza Fire/SOUL/CD (#878) üzenetére


Hókusz Pók
aktív tag

Ezt csinálnám vele, de azt az üzenetet kapom, hogy "A következő fájl nem Outlook-adatfájl (.pst)...". Pedig ugyanúgy jelenik meg, mint egy "normális" .pst fájl. :O

[ Szerkesztve ]

''Cannot delete 016: There is not enough free disk space. Delete one more files to free disk space, and then try again.''

(#880) kraftxld válasza Hókusz Pók (#879) üzenetére


kraftxld
nagyúr
LOGOUT blog

Sérült a file, elég kevés esély arra, hogy egy agyontöredezett file-t (amilyen a pst általában) getdataback-el hibátlanul visszaállíts.
Talán néhány PST javító program ki tud belőle nyerni dolgokat, de ha ennyire fontos akkor fordulj adatmentő szakemberhez.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#881) Regirck


Regirck
senior tag

Sziasztok, van egy Office 2010-em és azt szeretném beállítani, hogy a helyesírás ellenőrzés magyar legyen viszont minden más angol. Ezt honnan tudom letölteni? Ezt próbáltam de ez nem az!

A Win7-es fórumban írták, hogy File -> Options -> Language. Ott felül meg is jelenik az English és a Hungarian a baj, hogy a magyarhoz azt írja, hogy not installed. Pedig már 3x leszedtem és feltettem a linkelt linkről!

Ezt, hogy lehet megoldani?

[ Szerkesztve ]

(#882) pzstm válasza Regirck (#881) üzenetére


pzstm
titán

Ilyet kell találnod.... ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#883) Regirck válasza pzstm (#882) üzenetére


Regirck
senior tag

Ilyet találtam és ott a hungarian csak "not installed".

(#884) pzstm válasza Regirck (#883) üzenetére


pzstm
titán

hiányzik a proofing tools :B ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#885) Mian


Mian
aktív tag

Sziasztok!

Nekem egy levelezéssel kapcsolatos kérdésem lenne, lehet, hogy nem teljesen tartozik az office témához, de nem tudtam hova tenni a dolgot.
Szóval azt hogyan lehet megcsinálni, hogy a leveleim végére automatikusan odategye a névjegyem az adott levelezőprogram vagy webes levelezőrendszer?
Remélem érthetően írtam.

(#886) Fire/SOUL/CD válasza Mian (#885) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

[link]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#887) creed30


creed30
aktív tag

Sziasztok!
Az office 2010-hez tartozó Msocache mappát szeretném törölni.Utána néztem a neten hogy lehetne.Sima törlés nem ajánlatos,két lehetőséget ajánlottak.Egyik a lemezkarbantartó általi törlés,a másik egy erre a feladatra specializálódott LISTool nevű fájl.
A lemezkarbantartó nem jeleníti meg a törlendő mappát,a LISTool progi meg a 2010-es office-al nem tud mit kezdeni.
Lenne valakinek ez ügyben tapasztalata?
Előre is köszönöm! ;)

(#888) HZoli87 válasza creed30 (#887) üzenetére


HZoli87
veterán

Én nem szoktam túlbonyolítani. TC -> Rejtett mappák mutatása, majd törlés. Eddig sosem okozott semmilyen gondot.

(#889) jeni


jeni
félisten

Szia
Igaz,hogy a 2003-s Microsoft Office csomag van meg nekem,de alapból gondolom ugyanaz,mint a 2010-es.
A gondom a következő a t-home-nél van Internet előfizetésünk.
Az office programban a saját szerveréről meg rendesen a xxxxxxxx@t-online mindkét irányban de más szerveren levő freemail-t üzeneteit,már nem tudom hozzá adni második fióknak.
Az UPC beállítások adatait fejből tudom. A t.online oldalról akár,hogy keverem többféle módon a bejövő beérkezett oldalról a TESZT nem megy végig. Az első 3 pipa okés utána nem.
Az ügyfél szolgálatos sem tudta megadni. szerintem arra mennek,hogy a kiszállással ami nekik kb.10000 Ft akkor abban az esetben kijönnek,ha igényelem. Ezt az összeget egy két adat megadásával soknak tartom. Ráadásul vidékre kéne jönniük.
A neten erről infót,hogy más levelező csomagról miképpen lehet az alapértelmezett t-online-n keresztül párosítani a beállításoknál. valakinek volt ilyen gondja,és megoldódott?

(#890) Fire/SOUL/CD válasza jeni (#889) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

POP kiszolgáló (levelek fogadásához), az mindig az adott levelezőszerver címe, az SMTP kiszolgáló (levelek küldéséhez) az meg az internet szolgáltató smtp címe. Ez esetben is utána kell járni, hogy kiszolgáló igényel-e hitelesítést, vagy titkosított csatornát használ-e, ha igen, akkor milyet és milyen port kell neki stb stb.
(Már ha jól értettem, hogy miről is írtál...)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#891) mikromanus


mikromanus
veterán

Sziasztok!

Excel 2007 és 2010-zel is dolgozgatunk. Van egy olyan hiba hogy ha egy pár nyomógombot elhelyezek az excelben és beméretezem, akkor az szép és jól néz ki, de van olyan gép és fellhasználó, akinél a méretezés egész más (nagyobbak, elhelyezkedésük kuszább és átláthatatlan). Milyen módon lehetne olyan gombot készíteni, ami ,egőrzi a méretét és pozícióját az adott excelben? Párszor már éreztem mekkora ász vagyok és megvan, aztán visszaküldték ugyanazt hogy nem igazán néz ki jól. és valóban zsák krumpli méretű gombok lebegtejk előttem mikor megnyitottam :D
Ötletek?

Köszi
Mikroman

Battletag: Mikroman#2277 - "Népszerüsítő" videók: http://www.youtube.com/user/Mikromanus SC2: Mikroman #288 Stream: http://www.twitch.tv/mikromanus

(#892) bok92


bok92
addikt

Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne, hogy van -e lehetőség olyat beállítani, hogy a word automatikusan javasoljon nekem különféle szavakat,miközben írok.Tehát pl: még nem fejeztem be egy szó írását, de eközben mutat egy javaslatot, amit space vagy enter lenyomásával tudok elfogadni Remélem, hogy érthető voltam. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#893) kraftxld válasza bok92 (#892) üzenetére


kraftxld
nagyúr
LOGOUT blog

Bocsi, de csak angol word-öm van:

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#894) bok92 válasza kraftxld (#893) üzenetére


bok92
addikt

Köszi, de én sajna nem erre gondoltam. :( Mert ez ugye utólag kijavítja helyesre a rosszul beírt szót. Én meg olyat beállítást keresek, ami előre megadja a szót tehát pl, elkezdem írni, hogy ab.., és lehetőségnek felkínálja az "ablak" szót.Lehet, hogy nincs ilyen opció, de mintha már láttam volna ilyet..

[ Szerkesztve ]

(#895) bok92 válasza bok92 (#894) üzenetére


bok92
addikt

Ja és nem tudom, hogy mennyire számít az, hogy microsoft word starter verzió van fent.

(#896) kraftxld válasza bok92 (#894) üzenetére


kraftxld
nagyúr
LOGOUT blog

Igazad van, tényleg kevertem, na itt is van:
Először ki kell jelölni a szöveget

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#897) bok92 válasza kraftxld (#896) üzenetére


bok92
addikt

Igen ez lesz az.Csak az a gond, hogy a starter verzióban nincs ilyen.De ezt majd megoldom..... Köszi szépen a segítséget! :R

(#898) Regirck


Regirck
senior tag

Sziasztok,
azt hogyan tudom beállítani, hogy folyamat fusson a háttérben a program (outlook) de az asztalon ne mutassa (uTorrent szerűen) és érkező üzenetnél mutasson egy kis ablakot. Nem mellesleg a Windows-al induljon.

Köszönöm a segítséget.

(Optionben keresgéltem, de vak vagyok és nem találtam. Angolt használok, így ha úgy írod előny, de nem feltétel természetesen.)

(#899) Fire/SOUL/CD válasza Regirck (#898) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

1. Elindítod az Outlook-ot, majd az értesítési területen jobb egér/elrejtés kis méretnél.
(Egyből látni is fogod, hogy figyelmeztetni fog, ha levél érkezik)

2. A start menüben az outlook ikonját bemásolod az indítópultba (startup)

3. Ha ezt együttesen szeretnéd elérni, akkor az Outlook 2010 parancsikonjáról készíts egy másolatot, ezen jobb egér/tulajdonságok a Futtatás melletti lenyílóból Kis méretben és leokézod, majd ezt a parancsikon másolod az indítópultba.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#900) Regirck válasza Fire/SOUL/CD (#899) üzenetére


Regirck
senior tag

Ne haragudj, de sajnos "fogyatékos" vagyok. :)

Kerestem amit írtál, de nem találta és nem tudtam megcsinálni amit írtál. Esetleg - ha időd engedi - akkor kicsit részletesebben - akár képekkel - leírni?

Remélem nem kérek sokat és ezer :R érte!

Google-ban is keresgéltem de sajnos semmi!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Office 2010 (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.