Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Office 2010 (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1051) Drag77 válasza Pali79 (#1050) üzenetére


Drag77
senior tag

Szia!

Keresd, meg a normal.dot filet majd töröld le( eklötte másold el azért)

illetve még ez is lehet a gondod http://support.microsoft.com/kb/280821

http://draginet.hu , MCSA, MCSE, UEWA, Microsoft 365 Certified: Modern Desktop Administrator Associa Microsoft Certified: Windows Server Hybrid Administrator Associatete,

(#1052) forintoska


forintoska
csendes tag

Segítséget Kérnék!
Mikrosoft office 2010-es programot szerettem volna letörölni a laptopomról a programok törlése + mentése résszel a vezérlő pultból, nem engette , inkább kikapcsolta a gépet.
Mi történt szerintetek ? Nem tudom végleg törölni ? Elöző gazdája a gépnek nem tudta jól telepíteni ezt a programot és pl. kiírja, hogy érvénytelen használat.
Lehet, hogy ez is baj ?
Mi az a legjobb hejette ami az XP fut, mert ezen több minden van ,
-szövegszerkesztés
-táblázatkezelés
-rajzolás
-stb... kb 6 program.
Eddig nem barátkozam meg vele, ha van ötlet szívesen fogadom
Üdvözlettel ,forintoska.

[ Szerkesztve ]

(#1053) forintoska válasza Drag77 (#1051) üzenetére


forintoska
csendes tag

köszönöm, majd írok még ha síkerűlt
Ismerős + mondta ,hogy van olyan program ami kítörli az ilyen rosszul telepített programokat, :) csak nem emlékszik rá honnét töltötte le

[ Szerkesztve ]

(#1054) Fire/SOUL/CD válasza forintoska (#1053) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Az a válasz nem neked szólt... :N

Te annyit tehetsz, hogy elindítod újra az Office 2010 telepítőt és azzal uninstallálod. Ha azzal sem megy, akkor lehet, hogy magával az OS-el van már gond, de azért próbáld meg ezt a célirányos szoftver-t is, vesztenivalód már nincs: Remove Office 2010 1.1

MS Office helyett alternatíva lehet a LibreOffice (teljesen ingyenes irodai eszköz)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1055) Pali79 válasza Drag77 (#1051) üzenetére


Pali79
aktív tag

Szia!

Köszi, de nem segített a dolgon, illetve a regisztrációs kulcsot nem is engedi törölni. A többit végignéztem de nem lett jobb a helyzet.

(#1056) forintoska válasza Fire/SOUL/CD (#1054) üzenetére


forintoska
csendes tag

oké, mert már az xp is gyalulom, ez biztonságosabb lesz é a libre office az szimpibb , azt fogom felrakni xp-re. Remélem hogy igy jobb lesz :R
forintoska üdvözlettel

(#1057) Fire/SOUL/CD válasza Pali79 (#1055) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hol találtál normal.dot-ot? 2010-ben normal.dotm van...
(rejtett és csak admin joggal lehet átnevezni/törölni...)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1058) Pali79 válasza Fire/SOUL/CD (#1057) üzenetére


Pali79
aktív tag

valami sablonok közt találta a total commander.

(#1059) Fire/SOUL/CD válasza Pali79 (#1058) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

De az dotm kiterjsztésűnek kell lennie, nem dot.
Minden program legyen bezárva, indítsd a TC-t (rejtett fájlok megjelenítését állítsd be) és ebben a mappában lesz a normal.dotm

C:\Users\felhasználóneved\AppData\Roaming\Microsoft\Templates\

Ha megvan azt nevezd át pl oldnormal.dotm-re és azt követően indítsd el a word-ot (nem úgy, hogy egy doksin ütsz entert, csak simán a word-ot). Egy üres doksiba írj bele valamit és mentsd el, majd kiléphetsz a word-ből. Ezt követően már jónak kellene lennie.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1060) Pali79 válasza Fire/SOUL/CD (#1059) üzenetére


Pali79
aktív tag

Megcsináltam, de nem sok minden változott :( Egy 6 oldalas doksi megnyitását stopperrel mértem. Kerek 30 mp. Ez nekem kicsit soknak tűnik. :W

(#1061) Pali79 válasza Fire/SOUL/CD (#1059) üzenetére


Pali79
aktív tag

Közbe rájöttem, hogy valószínűleg az a baja, hogy hálózatra mentünk és az onnan való megnyitás ilyen hosszú. Csak azt nem értem, hogy miért. Nemrég frissítettünk Office 2003-ról és azzal nem volt sose.

[ Szerkesztve ]

(#1062) Drag77 válasza Pali79 (#1061) üzenetére


Drag77
senior tag

pedig pont a registry lenne talán a megoldás: http://support.microsoft.com/kb/829700

milyen szervert használtok asztali oprendszer?

http://draginet.hu , MCSA, MCSE, UEWA, Microsoft 365 Certified: Modern Desktop Administrator Associa Microsoft Certified: Windows Server Hybrid Administrator Associatete,

(#1063) Pali79 válasza Drag77 (#1062) üzenetére


Pali79
aktív tag

Nem szerver, inkább csak egy minden gépről elérhető meghajtó.

[ Szerkesztve ]

(#1064) Osiris


Osiris
őstag

Sziasztok!
Hozzám került egy gép, amin a word (2010-es) azt csinálja, hogy nem hajlandó az első oldalról továbblépni ha a kurzor eléri a lap alját. Gyakorlatilag olyan mintha csak 1db A4-es lapunk lenne. A kurzor viszont a lap alján eltűnik és ha írok tovább látom, hogy a szavak száma nő és az oldalak száma is.
Találkozott már valaki ilyennel? Hogy lehetne visszahozni az alapértelmezett működést?

(#1065) Osiris válasza Osiris (#1064) üzenetére


Osiris
őstag

A megoldás a "Normal.dotm" és az összes ilyen Normal.dot származék törlése volt a "c:\user\userneve\appdata\roaming\microsoft\templates\" könyvtárból.

(#1066) Oly


Oly
senior tag

Sziasztok

Az mitől lehet, hogy Terminal Serveren (Windows Server 2003) minden Office 2010 alkalmazás megnyitásánál feldobja ezt az ablakot:

Ha kilépek az alkalmazásból, majd újra elindítom, megint kéri ezeket az adatokat.

Korábban a 2003-as office nem kért.
Majd telepítették a 2007-est, ami nem kért, de ekkor a 2003 már kért.
Majd most lezúzták a 2003-ast és a 2007-est is, helyettük a 2010 lett telepítva, ami megint kéri. :U

SonyEricsson T20 - T68 - T610 - K700 - W800 - K750 - K800 - C702 - P1 - MOTO Defy - Galaxy S Advance - Galaxy S4 - Lumia 820 - Honor 7 - iPhone 5S

(#1067) Babetta-X


Babetta-X
senior tag

Sziasztok! Lenne egy fura kérdésem. A barátnőm vett egy HP laptopot, újat, eredeti windows 7 home premiummal és eredeti office 2010-el. Ott a boltban feltelepítették, (sajnos én nem láttam, így nem tudom miket csináltak) de azóta ha bekapcsoljuk nem tölt be az office, csak le akar tölteni valamit a netről és pár percenként felhozza az asztalon, hogy az office nem válaszol amíg tölt.. Node meddig? Illetve nem lehetne netről letölteni újratelepíteni (aki feltette nem volt túl nagy spíler sajnos..)és megadni a kódot? Szerkesztés: Az a baj várok ezzel a dologgal, az indítóképernyő írja, hogy feldolgozás, utána írja, hogy nem indítható próbálja meg a vezérlőpulton a helyreállítást. :F

[ Szerkesztve ]

(#1068) borix


borix
őstag

Üdv.
Ha van Pl 200 oldal keretes szöveg a keretet lehet egyszerre törölni?Vagy csak egyesével lehet?

(#1069) Oly válasza borix (#1068) üzenetére


Oly
senior tag

Melyik program?
Milyen keret?

SonyEricsson T20 - T68 - T610 - K700 - W800 - K750 - K800 - C702 - P1 - MOTO Defy - Galaxy S Advance - Galaxy S4 - Lumia 820 - Honor 7 - iPhone 5S

(#1070) total90


total90
veterán

Hello!

Egyszerűen nem találom Word-ben, hogy hol kell megadni, hogy betűrendbe rakja a szavakat... tehát ABC sorrendbe. Valaki elárulná?

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#1071) total90 válasza total90 (#1070) üzenetére


total90
veterán

Tárgytalan, naná, hogy most találtam meg, hogy megkérdeztem :W

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#1072) Athanáz9 válasza Babetta-X (#1067) üzenetére


Athanáz9
aktív tag

ha a boltban telepítették, ott kell megoldaniuk.

Kérdezek mindig, mindenáron! A magyar kormánynak mindig mindent elhiszek. (Jaj.) - Rómáról (Italia) sokfajta felvilágosítással szolgálhatok, dokféle tárgykörben.

(#1073) gettz


gettz
csendes tag

Sziasztok!

Telepítettem egy Office 2010-et , és néha olyan "hibát" tapasztalok, hogy a Másolás-Beillesztés "rendszere" megváltozik, csak úgy random. Tehát a Beillesztéskor, nincs Irányított beillesztés. Tapasztalt valaki hasonló hibát? Vagy ez nem is hiba, hanem elnyomtam valamit véletlenül?

Válaszotokat előre is köszönöm.

Üdv,
gettz

(#1074) Babetta-X válasza Athanáz9 (#1072) üzenetére


Babetta-X
senior tag

Barátnőm visszavitte a boltba, de elhajtották, mondván szoftverre nem vonatkozik a gari és 7e/óráért megcsinálják ha akarja. :(((

(#1075) Oly válasza Babetta-X (#1074) üzenetére


Oly
senior tag

Ez hülyeség... Ami jár, az jár... Főnök, vásárlók könyve, homár... :)

SonyEricsson T20 - T68 - T610 - K700 - W800 - K750 - K800 - C702 - P1 - MOTO Defy - Galaxy S Advance - Galaxy S4 - Lumia 820 - Honor 7 - iPhone 5S

(#1076) Fire/SOUL/CD válasza Babetta-X (#1074) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Előtelepített laposra nem a boltban teszik az OS-t, hanem a lapos gyártója teszi ezt. Az általad említett eljárás csak akkor fordulhat elő, ha egy nem előtelepített lapos lett vásárolva, de vettetek hozzá egy pl OEM OS-t és azt feltelepítettétek a bolt-ban a pl szervizessel. Ez esetben viszont kell telepítőmédiát és matricát is (amit esetleg fel is ragasztottak a gép aljára) adniuk. MS Office-ra is "hasonló" feltételek vonatkoznak.

Illetve van egy 3. lehetőség, nevezetesen, hogy nem előtelepített lapost vettetek és nem is vettetek hozzá semmilyen szoftvert, csak a bolt "csak úgy" felpakolta trial-ba az OS-t meg az Office-t. Ez esetben valóban nem lehet a bolton számonkérni semmit a szoftvereket illetően, kivéve ha ezért pénzt számoltak fel, azaz a számlán tételesen szerepel az OS és az MS Office.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1077) Fire/SOUL/CD válasza gettz (#1073) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ennek tipikusan az szokott lenni az oka, hogy az Excel 2 példányban fut (2x lett az Excel elindítva) és a beillesztést nem arra a munkalapra szeretnéd eszközölni, ahonnan másoltál.
Ezt úgy lehet elkerülni, hogy ha több munkafüzetet szeretnél megnyitni egy időben, hogy az Excel Fájl menü/Megnyitás parancsát használod (így csak 1 példánya fut az Excel-nek, de ez az 1 példány nyitja a több munkafüzetet) és így már működnie kell a dolognak.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1078) Babetta-X válasza Fire/SOUL/CD (#1076) üzenetére


Babetta-X
senior tag

OEM OS-t vettek, a laptop alján ott a matrica a win7-ről (Office-ről nem tudom rajta van-e de az is dobozos változat.)

(#1079) Fire/SOUL/CD válasza Babetta-X (#1078) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ez esetben az üzletnek valóban nincs ilyen irányú kötelezettsége, mert nem is lett volna kötelességük telepíteni se az OS-t, se az Office-t.
Az is kérdés, hogy az OS lett-e aktiválva, avagy esetleg szervizcsomag nélküli-e, mint ahogy az Office- esetében is lehet ez a felállás.
Abban konkrétan sajnos nem tudok segíteni, hogy az említett "hibát" mi okozza, de ha esetleg nem szervizcsomagos se az OS, se az Office és egyszerre áltak neki automatikusan lefrissíteni magukat, akkor lehet ilyen beállás.
Azt tudom csak javasolni(ha ez járható út számodra), hogy telepítsd fel újra a W7-et, azt aktiváld be és frissítsed Windows Update-ről, majd csak ezt követően legyen az Office telepítve és frissítve az is.
Bár ez a cikk SSD-hez kapcsolódik inkább, és számos pontjában laptop esetén értelmetlen(pl SATA portokat nem kell keresni, meg arra dugdozni semmit stb stb), de talán találsz benne hasznos infót a W7 újratelepítését illetően. [link]

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1080) gettz válasza Fire/SOUL/CD (#1077) üzenetére


gettz
csendes tag

Köszönöm szépen. Tényleg ez volt a gond!! Örök hálám:)

Üdv

(#1081) ro_bert17


ro_bert17
őstag

Sziasztok!
Hogy lehet beállítani 2010-nél, hogy az alapértelmezett lapszín ne fehér legyen? 2003-nál ugye készítettél egy sablont erre, és abból indult. Gondolom itt is sablon, aztán valahova beteszegetni, hogy onnan induljon, de nem találtam írást.

(#1082) VGYke


VGYke
addikt

Sziasztok! Lehet, nem a legmegfelelőbb helyen kérdezem, de azért először itt bepróbálkoznék. Levelezőként Outlook 2010-et használok.
Első kérdésem az, hogy volt egy Infected Items nevű mappám (úgy mint Beérkezett üzenetek, Piszkozatok, stb.). Ez a mappa az outlook része, vagy az Eset Smart Security hozta létre? (már csak azért volt, mert töröltem, de belegondolva nem tudom milyen bajt csináltam vele).
Másik kérdésem a Névjegyalbumokra vonatkozna. Van 3 e-mail címem beállítva, az outlook express névjegyeit hoztam át, de valami nagyon összekavarodott. Kitörölnék minden névjegyet és újra kellene kezdeni az egész inportálást, ha egyáltalán lehetséges az outlook és express névjegyek megfeleltetése. Hogyan kezdjek hozzá?

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#1083) HZoli87 válasza VGYke (#1082) üzenetére


HZoli87
veterán

Szia!

Az Infected Items mappát az ESET Smart Security hozza létre, ez biztos. A másik kérdésedre sajnos nem tudom a választ.

(#1084) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Azt meg lehetne oldani valahogy, hogy van jó pár dolog felsorolva egymás után a következőképp:

balba glal - fasllsa
gasáé gdls - fsaélfáéas
gadllgsda gds - dgsa dgsaú

Szóval a szintaktika az az, hogy valami kötőjel és megint egy valami. Azt kéne valahogy elérni, hogy ezt be kéne tenni egy táblázatba, aminek 2 oszlopa lenne. Az egyik oszlopban a kötőjeltől balra lévő dolgok kerülnének, a másikba a kötőjeltől jobbra.

Wordben van most, de ha excellel könnyebb akkor áttehetem abba is :)

Előre is köszi! :R

(#1085) VGYke válasza Vasinger! (#1084) üzenetére


VGYke
addikt

Nem egészen világos mit szeretnél, ettől függetlenül írok valamit:
Excel A2 cellájában van: gasáé gdls - fsaélfáéas
B2 cellájában: =BAL(A2;SZÖVEG.KERES("-";A2;1)-1)
C2 cellájában: =KÖZÉP(A2;SZÖVEG.KERES("-";A2;1)+2;1000)
Ezt meg lehet "bolondítani" a tisztítással. 2007-ig TRIM(), 2010-ben TISZTÍT():
B2 =TISZTÍT(BAL(A2;SZÖVEG.KERES("-";A2;1)-1))
C2 =TISZTÍT(KÖZÉP(A2;SZÖVEG.KERES("-";A2;1)+2;1000))

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#1086) Vasinger! válasza VGYke (#1085) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Köszönöm válaszod, már másképpen megcsináltam.

A leírt megoldásod is jó lett volna egyénként, nem is értem miért nem jutott eszembe :R

(#1087) VGYke válasza Vasinger! (#1086) üzenetére


VGYke
addikt

Szivesen! Ajánlok egy másik ph. fórumot is, ahol úgy mint itt, (igaz excel és makró) kérdésekben nagyon rendes emberek laknak.

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#1088) Gerisz


Gerisz
addikt

Sziasztok!

Újraraktam a rendszerem mert szórakoztam egyet Win8-al, de most újra dolog van így visszaraktam a 7-et. Most próbálom feltenni az Office 2010-et, de ezt kapom:

[ Szerkesztve ]

(#1089) Gerisz válasza Gerisz (#1088) üzenetére


Gerisz
addikt

Megvagyok.
Miért volt ez Vista kompatibilitási módban.

(#1090) shaggy


shaggy
aktív tag

Sziasztok!

Word 2010-ben hogy lehet egy dokumentumot egyesíteni az adatforrással?
A doksiba vannak részek amiket magától frissíti és egy txt-ből veszi

(#1091) Adler


Adler
aktív tag

Sziasztok!

Kérdezném, hogy hogyan tudom lekérdezni az outlook-kal úgy a leveleimet, hogy az ne maradjon a kiszolgálón? UPC-s e-mail címem van, és ott még mindig fenn vannak a leveleim amiket már rég lekérdeztem.

Ezt hol tudom beállítani a programban?

Válaszaitokat előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

Nikon D40 kit/D90 +18-70mm AF-S IF + 70-300mm ED AF + SB-900 + MB-D80; ASUS Crosshair V Formula + AMD FX-8150 + ASUS GTX660 + Kingston DDR3 KHX1600C9D3K2/8G

(#1092) ro_bert17


ro_bert17
őstag

Sziasztok!
Már elég rég feltűnt, hogy ixpé és az office 20 10 nincs a legnagyobb barátságban egymással, bár nem panaszkodom.A mostani ügy: ixpé, office outlook 2010 exchange 3 profilllal. Sajna az alapértelmezett profilból kilépve az outlookból nem mindig áll le rendesen.
Hogy lehetne megtudni, hogy mi fogja meg? Vagy van-e valamilyen egyszerű megoldás arra, hogy minden esetben kényszerítve legyen a kilépésre?

(#1093) ro_bert17 válasza ro_bert17 (#1092) üzenetére


ro_bert17
őstag

Elképzelhető, hogy a ~11GB-os pst miatt lép ki döcögve?

(#1094) daninet


daninet
veterán

Üdv!
Másodjára esik meg velem, hogy egy teljes dokumentumom rosszul kerül mentésre. Egy esetben word-nél, egy esetben pedig power pointnál. Mindkét esetben 162b volt a fájlméret, egyszer merevlemezre, egyszer pedig egy pendrive-ra mentettem. Nem választottam le idő előtt.
A fájlnév ~$fajlnev.doc lett ékezetek nélkül, ez gondolom valami backup. Nagyon idegesítő, egy 30 oldalas 2 napnyi munka ment el.
Az eredeti doc ilyenkor eltűnik, és felülíródik ezzel. Elég sok időbe, pénzbe, és idegbe kerül a dolog szeretném tudni mi okozhatja ezt? :R

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#1095) gameresboy


gameresboy
aktív tag

Sziasztok!

A következő kérdésem lenne:
Outlook 2007-ből kiexportáltam az összes mailt .pst (személyes mappafájl) kiterjesztésű fájlba. Ezt a fájlt szeretném importálni az Outlook 2010-be, hogy minden mail és csatolmány megmaradjon.
Jó fájltípust választottam? Menni fog simán, vagy lesznek kompatibilitási problémák?

Valamint még megkérdezem, lehet volt másnak is probléma.
Outlook 2007 - minden indításnál kiírja, hogy nem megfelelően lett leállítva, s minden indításnál végez ellenőrzést, ami eltart egy ideig és lassítja a gépet. Mitől lehet ez? Kb 10-12 mailről van szó.

Üdv,
GBoy

[ Szerkesztve ]

(#1096) gameresboy válasza gameresboy (#1095) üzenetére


gameresboy
aktív tag

10-12 ezer mailről van szó!

(#1097) InfiniteReality válasza gameresboy (#1096) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Valamiért lehet az outlook lassan áll le. Mikor kilövöd meg kell nézni, hogy ottvan-e még a memóriában az outlook.exe, vagy nincs. Ha már nincs ott, ki lehet kapcsolni a gépet.
10-12 ezer mail elég sok, lehet az indexálással nem végzett még.

Másik kérdésedre válaszolva, a .PST teljesen megfelelő, Outlook 2010-ben csak meg kell nyitni és megkapod a teljes tartalmát.

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#1098) ro_bert17 válasza ro_bert17 (#1081) üzenetére


ro_bert17
őstag

Valaki esetleg? :B

(#1099) Eagl3


Eagl3
veterán

Heló!

Csinálnom kellett egy PowerPoint -os előadást, itthon 2010-es programmal megcsináltam, de amelyik gépen meg akartam nyitni szerintem 2003-as program van ezért nem nyitotta meg. Word-be elég volt átírnom a kiterjesztést, de itt nem jött össze, hogyan mi a megoldás?

(#1100) roberto211 válasza Eagl3 (#1099) üzenetére


roberto211
őstag

Elvileg azt hiszem van, a 2003-as officehoz is kompatibilitási csomag h megtudja nyitni a 2010es dokumentumokat is.. LINK

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Office 2010 (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.