Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Office 2010 (téma lezárva)

Hozzászólások

(#601) kraftxld válasza kalasz (#600) üzenetére


kraftxld
nagyúr
LOGOUT blog

IE az alapertelmezett bongeszo? Chrome telepitve van a gepen?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#602) kalasz válasza kraftxld (#601) üzenetére


kalasz
tag

Hali!
Az Opera az alapértelmezett, az ie csak szükség esetére van fent.

A tapasztalat jó iskola, csak a tandíj magas.

(#603) SP!T


SP!T
addikt

Sziasztok! Céges felhasználásra szeretnék venni Office 2010-et. Viszont nekem a Home & Student is elég lenne. Ez illegális? Muszáj a Home & Business-t vennem? Vagy lényegtelen?

Köszi!

There's a device that I've been using called a whoop.

(#604) Gorneck


Gorneck
titán

Vki elmondhatná nekem, hogy hol tudom leszedni az home & student 64bites fullos telepítőjét, mert ez a 2megás vmi viccc és mellé nem is 64bites...

Aszhem meg is van... :D

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#605) SP!T válasza SP!T (#603) üzenetére


SP!T
addikt

Én meg megkaptam a választ, ha mást is érdekel majd. NEM lehet cégesként használni. B*zi Microsoft... ;]

[ Szerkesztve ]

There's a device that I've been using called a whoop.

(#606) moonman válasza SP!T (#605) üzenetére


moonman
titán

nem véletlenül kerül fele annyiba. :) meg ugye Business-ben Outlook is van.

(#607) SP!T válasza moonman (#606) üzenetére


SP!T
addikt

De nem értem, bár sok közöm nincs a Microsoft üzletpolitikájához, de pl a Win Home-ot lehet használni céges gépeken. Home & Business és Home & Student közt pedig van felszeréltség különbség ugyan úgy, tehát feltételeztem ott az árkülönbség. Na mindegy, ez van ezt kell szeretni. :)

[ Szerkesztve ]

There's a device that I've been using called a whoop.

(#608) Kvazár


Kvazár
őstag

Sziasztok!

Az lenne a bajom, hogy nem megy az Outlook! A fura az, hogy az Office 2010 64 minden más része fut rendesen. :F

Eddig az volt, hogy feltettem az Office-t, majd beállítottam a klienst, ezek után a régi leveleket tartalmazó mappát átmásoltam, majd többet nem indult el az Outlook.

Meg nyílni megnyílik, de megfagy és csak bezárni lehet a tálcáról, mást nem lehet vele kezdeni. Volt már javítás futtatása, meg törlés újratelepítés, de a hiba maradt. Valakinek van ötlete?
Jah, Avastot használok, és gondoltam háta az fogja meg, de kikapcsolt levélszűrés esetén sem fut.

Eladó cuccaim: -

(#609) moonman válasza Kvazár (#608) üzenetére


moonman
titán

azért ez nem ilyen egyszerű. nem lehet csak úgy egy régi pst-t alátolni egy új Outlook-nak, mert mint a mellékelt ábra is mutatja, megzakkanhat tőle. indítsd el üres profilmappával, állítsd be a fiókot, majd importáld be a régi pst tartalmát Outlook-ból. (file-open-import)

(#610) polonic


polonic
félisten

A pkc-s home and studentet hányszor lehet olnine aktiválni?

(#611) Kvazár válasza moonman (#609) üzenetére


Kvazár
őstag

Már pár költözésen túl vagyok, és simán az Outlook mappa áttétele mindig bevált, de most valami nagyon nem jó.
Elméletben végülés az Avast volt a megállásért a ludas, mert most egy 90 napos Nortont tettem fel és legalább nem áll meg az Outlook.

Viszont nem valami jó. Sok e-mail fiókom van, és eddig mindig 1 közös részen kezeltem őket. Ez alatt azt értem, volt egy közös beérkezett mappa, és akármelyikre is jött levél, az ott jelent meg, és hogy melyikre jött igazából csak onnan lehetett tudni, hogy megnéztem címzettet. Erre most a fiókokat külön-külön kezdte el kezelni, és van minden fiókomhoz külön-külön beérkezett mappám, meg mindenem, és csak egy backup-ból tudtam visszaszedni a régi leveleimet, amit szintén egy külön fiókként kezel. :F

Na ez így totál használhatatlan. :(

Van erre valami ötlet? Vagy hogyan lehetne tényleg nullára vissza gyakni, hogy újra tudjam kezdeni? (Win újrahúzás nélkül.)

Eladó cuccaim: -

(#612) moonman válasza Kvazár (#611) üzenetére


moonman
titán

az lehet, hogy bevált - véletlenül - de nem ez a módja.

az egyes fiókokat egyébként mindig külön mappaszerkezetben tárolta, ha egyben volt, az azt jelenti, hogy egy volt beállítva és a többi rá volt irányítva.

(#613) Kvazár válasza moonman (#612) üzenetére


Kvazár
őstag

Igen, 1 volt és azt személyesnek nevezte. De most ezt nem akarja valaiért, erre van valai ötlet?

Eladó cuccaim: -

(#614) polonic


polonic
félisten

Na már nekem is office 2010 van a gépemen.
A kérdésem az, hogy ehhez az office verzióhoz még nem jelent meg frissítés?

(#615) polonic


polonic
félisten

Ez állandóan menni fog a háttérben?

A másik dolog, hogy a onenote-ban hol kell beállítani, hogy ne induljon a windows indításánál?
Tudom, msconfig, de a programon belül szeretném.

(#616) Gorneck válasza polonic (#614) üzenetére


Gorneck
titán

Nekem is fut, de mi a baj ezzel?

Én kaptam legalábbis ezek vannak fent:

Gorneck#1239

(#617) pzstm válasza polonic (#615) üzenetére


pzstm
titán

The Office Software Protection Platform service is generally started on demand when a user has started Office, however, there are license types which can start the service otherwise (such as those using a Key Management Server). As for stopping the service, there are several reasons we do not automatically shut down the service by default. These reasons are based on Office's cross OS version compatibility, communications from our users about their Office usage profile, preferences, resource usage profile, and differing ways in utilizing the service between Office and Windows.

That said, while we do not default our service to timing out after inactivity, if this is something your organization values, you have the ability to control this. You may set the following registry key:

Key: HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\OfficeSoftwareProtectionPlatform

ValueName: InactivityShutdownDelay

ValueType: DWORD

ValueData: The number in seconds, that the Office Software Protection Platform will stay running for, after the most recent activity. The windows default for this is 300 seconds.

After setting this key, simply restart the Office Software Protection Platform Service to use the new settings.

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#618) polonic válasza Gorneck (#616) üzenetére


polonic
félisten

Nem baj, csak érdeklődtem.
Én nem itt néztem először. Nekem is itt vannak az update-k:

De a wu meg a telepítése után nem talált, csak egyet. Na most akkor hogy van ez? :)

(#619) Gorneck válasza polonic (#618) üzenetére


Gorneck
titán

Telepítéskor sztem lehúzza amit kell...

Gorneck#1239

(#620) Fire/SOUL/CD válasza polonic (#618) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Épp ma húztam újra az office 2010 x64-et is (gépcsere volt, csak ma jutottam el addig, hogy az office is felkerüljön), szóval nálam ennyi jött le: [link]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#621) polonic válasza Gorneck (#619) üzenetére


polonic
félisten

Tényleg! Telepítés közben magára hagytam a gépet, aztán közben rápillantottam és annyit láttam, hogy applying valami, gondolom updates. És akkor telepíthette azokat.

(#620) Fire/SOUL/CD

Köszi!
Szerintem már kitaláltuk, hogy nálunk hogy volt.

A onenote-os dologban tudtok segíteni?

[ Szerkesztve ]

(#622) pzstm válasza polonic (#621) üzenetére


pzstm
titán

miért baj az, ha msconfigból kell kilőnöd? :U

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#623) polonic válasza pzstm (#622) üzenetére


polonic
félisten

Az nem baj.
Csak szeretném tudni, hogy hol van ez a lehetőség a programban.
Mondjuk, ha a live messengert kilövöm msconfigból, akkor az utána is ugyanúgy elindul, a programból kell kilőni.

[ Szerkesztve ]

(#624) Gorneck válasza polonic (#623) üzenetére


Gorneck
titán

Nálam az oké... :)

Gorneck#1239

(#625) pzstm válasza polonic (#623) üzenetére


pzstm
titán

sajnos soha életemben nem használtam....így ebben majd egy szakmai kollega segít rmeélhetőleg :K

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#626) Kvazár


Kvazár
őstag

Tudja valaki, hogy hogyan lehetne úgy leszedni az Outlook-ot, hogy semmi se maradjon meg belőle? Mert egy sima program eltávolításos office törlés esetén megmaradnak a levelek és a beállított fiókok.

Eladó cuccaim: -

(#627) Fire/SOUL/CD válasza Kvazár (#626) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ha tényleg véglegesen eltüntetnéd a levelezést, akkor ezt a mappát töröld utólag
Windows 7 és Windows Vista rendszer esetén:
meghajtó:\Users\felhasználó\AppData\Local\Microsoft\Outlook

Windows XP rendszer esetén:
meghajtó:\Documents and Settings\felhasználó\Local Settings\Application Data\Microsoft\Outlook

A fiókbeállítások a registry-ben vannak tárolva, úgyhogy ezektől egy registry bejegyzés törlésével szabadulhatsz meg

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Windows Messaging Subsystem\Profiles\Outlook

(és persze a Lomtárat üríteni utána, ha be lenne kapcsolva ;] )

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#628) pzstm válasza Kvazár (#626) üzenetére


pzstm
titán

emlékeim szerint alapból ide rakja az adatfájlokat:
C:\Users\[Username]\AppData\Local\Microsoft\Outlook

2010-es esetében ez az új alapértelmezett hely emlékeim szerint, 2007-ben meg még ez volt:
C:\Users\[Username]\Documents\Outlook Files

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#629) moonman válasza pzstm (#628) üzenetére


moonman
titán

appdata-ban vannak, az Outlook Files-t a 2010 is létrehozza az open/import párbeszédablak megnyitásakor. én pl. ott tartom a backup-jaimat, ha már létrehozta nekem. :)

(#630) Kvazár válasza Fire/SOUL/CD (#627) üzenetére


Kvazár
őstag

Köszönöm mindenkinek! :R

A registry bejegyzés kimenthető és áthelyezhető másik gépre? Vagy csak törölni lehet? :B

Eladó cuccaim: -

(#631) kraftxld válasza Kvazár (#630) üzenetére


kraftxld
nagyúr
LOGOUT blog

Ki lehet exportalni egy .reg file-ba majd ha futtatod a masik gepen akkor betolti.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#632) pubwart


pubwart
aktív tag

Sziasztok,

Egy olyan probléma lenne, hogy mrá fent a ez a verzió egy ideje, minden OK. volt, majd mostanában egy emailemben lévő linket se nyit meg.

Ez írja:

This operation has been cancelled due to the restrictionin effect of this computer. Please contact to your administrator.

Mi lehet a baj? Mit kéne átállítanom?

Where you go how is up to you

(#633) Fire/SOUL/CD válasza pubwart (#632) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

[link]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#634) polonic


polonic
félisten

Tehát akkor ez a pkc úgy működik mint az oem win? Ahol először feltelepítettem, ahhoz kötődik?
Egyébként mi történne, ha feltenném egy másik gépre is?
Az office oldalán a fiókomnál egyébként az van odaírva a kulcshoz, hogy fpp - full price product. Ez viszont a dobozos termék elnevezése, ha jól sejtem.
Most mi az igazság vajon?

(#635) polonic


polonic
félisten

Most néztem csak meg jobban a frissítéseit az office-nak.
Komolyan nem értem ezt.
Home and student verzióm van, ahhoz mi a fenének telepít outlook és publisher frissítést. Ez a verzió soha nem látja ezt a két programot. Egyszerűen minek? A #618-ban látszik is a képen. De előtte kettővel látszik, hogy Gorneck-nél is települtek ezek, tehát nem egyedi mehülyülés lehet.
Az előző kérdésemre van valami vélemény?

[ Szerkesztve ]

(#636) Fire/SOUL/CD válasza polonic (#635) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Mert az Office alkalmazások szervesen kapcsolódnak/használják egymás alapvető moduljait. Attól, hogy a H&S verzió nem tartalmazza az Outlook-ot, meg a Publishert (mint alkalmazások nem települnek), attól még a moduljaik igen.
Ahhoz kell(het), ha pl egy Excel táblában linkeket nyitsz meg, avagy űrlapot hozol létre(ez utóbbit a Publisher moduljaival generálja/állítja elő pl az Excel)

A korábbi kérdésedhez meg nem tudok mit mondani. Azóta, mióta a tisztaszovfverről olyan Enterprise változatokat kaptak emberkék, amihez még kulcs is volt(az enterprise mennyiségi liszenszes és mint olyan a telepítő nem is kér kulcsot telepítéskor, utólag kell KMS-en aktiválni őket), na azóta az ilyen kérdésektől visítva menekülök.. :DDD

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#637) polonic válasza Fire/SOUL/CD (#636) üzenetére


polonic
félisten

Köszönöm, hogy megválaszoltad, végre már tisztában vagyok vele. :)
Már régóta foglalkoztatott ez. Erre egyébként nem is gondoltam.

És arra lenne ötleted, hogy akkor mi történne, ha feltenném másik gépre is ugyanazzal a kulccsal? Csak egyszerűen nem engedné vagy ez veszélyeztetné az eredeti telepítést is, nem működne az sem utána, esetleg kulcsot is letiltanák?
Megpróbáljam vajon?

[ Szerkesztve ]

(#638) Fire/SOUL/CD válasza polonic (#637) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Nézd, amiben 100%-ban biztos vagyok az a következő: Az ilyen változatok tipikusan előtelepítve lehet találkozni, általában 60 napos trial formában, aztán ha a user azt aktiválná (megvenné), akkor kell a keycard kód. Ez a kód viszont nem jó OEM, Retail avagy pl msdn/technetről letölthető trial változatokhoz sem.

Engem ez (és innentől csak eszmefuttatás részemről, ez már közel sem biztos, hogy így is van) az OA OS-ekre emlékeztet, amik szintén előtelepített formában vannak, a kulcsuk szintén nem jók az a fentebb említett OEM, Retail avagy pl msdn/technetről letölthető trial változatú OS-ekhez sem. Az OA változatok azonban hardverhez kötődnek, ha egy ilyen OS-t aktiválnál egy másik gépen, akkor azt írja ki, hogy a liszensz már használatban van. Ha egy másik gépre pakolnád fel(mert pl vettél egy új laptopot), akkor azt csak az MS hívásával lehet elintézni, és ha meg is csinálják a szükséges módosításokat, akkor már a régi gépen írná ki az OS, hogy az aktiváció lejárt, a liszensz egy másik helyre/hardverhez jegyezték be. (vagy valami hasonló szöveg íródik ki)

De várj még, hátha jön valaki, aki ebben jártasabb és megmondja a tutit...

Szerk
Nem tudom milyen angol tudással rendelkezel, de itt számos infó le vagyon írva, ami megerősíti, hogy másik gépre nem kell felpakolni ill. aktiválni: [link] [link]

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#639) polonic válasza Fire/SOUL/CD (#638) üzenetére


polonic
félisten

Megy az angol, megnéztem ezekt a weboldalakat, köszi.

Közben kiderült, nem lehet beaktivánli a másik gépen a pkc kóddal, kipróbáltam. Úgy van ahogy az ki van hirdetve.

Azért is gondolkodtam el ezen a lehetőségen, mert (mégegyszer megnéztem, hogy jól láttam-e) a pkc-s kód mellé a fiókomnál FPP (egyébként az is kiderült, hogy nem full price product-nak a rövidítése, hanem full product package) van írva, ami a dobozos termékek megjelölése.

(#640) Jarod1


Jarod1
addikt

Hali, megtudnátok mondani diagramokat hogy tudok képként kimenteni ? :F :F

(#641) moonman válasza Jarod1 (#640) üzenetére


moonman
titán

jobbkatt-másolás, rajzprogramba beillesztés. :)

(#642) kraftxld válasza Jarod1 (#640) üzenetére


kraftxld
nagyúr
LOGOUT blog

Ha word-ben van es kepkent, akkor csak mentsd el a doksit html-kent, majd szepen kipakolgatja automatan a kepeket.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#643) Jarod1 válasza kraftxld (#642) üzenetére


Jarod1
addikt

hmm és hogy tudnám azt itt cikként megjeleníten?

(#644) kraftxld válasza Jarod1 (#643) üzenetére


kraftxld
nagyúr
LOGOUT blog

A szöveget bemásolod, képeket feltöltöd, beilleszted.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#645) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Üdv!

Hogyan tudom megjegyeztetni a Word-el, hogy mindig "Egy oldal" nézetben, 100%-os nagyítással nyissa meg a doksikat?

(#646) frisco válasza WonderCSabo (#645) üzenetére


frisco
aktív tag

Szerintem ez a legcélirányosabb amit tehetsz. LINK
MS Office MVP-k írtak választ ugyanezen kérdésre, szerintem ez Neked is segít majd.

(#647) WonderCSabo válasza frisco (#646) üzenetére


WonderCSabo
félisten

De nekem nem ez volt a kérdésem.

(#648) frisco válasza WonderCSabo (#647) üzenetére


frisco
aktív tag

Ja, hát már ez is baj? ;)
Egyébként tényleg nem ugyanaz amit Te kérdeztél de hátha valaki ezt is megkérdezi és akkor már meg is van a válasz.

(#649) WonderCSabo válasza frisco (#648) üzenetére


WonderCSabo
félisten

:W

(#650) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Sziasztok, hol tudnám beállítani/egyáltalán lehetséges-e, hogy szövegszerkesztés közben, ha entert nyomok, akkor ne másfél sort ugorjon, hanem csak szimplán egyet.
Ehhez ugyebár jelenleg nyomva kell tartani a shiftet is az enterrel együtt..
Ez már a 2007-ben is idegesített nagyon, de ott se tudtam kikapcsolni.

Sorköz ugyebár 1.0ra van állítva, de még így is nagyobb a sorköz ha shift nélkül nyomok entert.

Illetve a 2007hez volt külön program ami a klasszikus menüt hozta elő, erre is van már ilyen, vagy vajon lehet használni a 2007eshez valóval is?

Előre is köszi!:R:)

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Office 2010 (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.