Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 13:32:02

LOGOUT.hu

A legtöbb kérdésre (igen, talán arra is amit éppen feltenni készülsz) már jó eséllyel megtalálható a válasz valahol a topikban. Mielőtt írnál, lapozz vagy tekerj kicsit visszább, és/vagy használd bátran a keresőt a kérdésed kulcsszavaival!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42401) T.Peter válasza szasanyi (#42400) üzenetére


T.Peter
őstag

Generalot irt, nem felskalazot. A koztes frame-ek minoseget dicserte, nem a felskalazott vegeredmenyt.

(#42402) gbors válasza Abu85 (#42399) üzenetére


gbors
nagyúr

Ez sztem műprobléma. Akkora profit margin mellett, amivel az NVIDIA dolgozik, sokkal kisebb faktor a gyártási ár. Az R&D pedig nem drágult meg akkora mértékben.
A 4000-es szériával az NVIDIA csinált egy 70%-os áremelést across the board, csak a chipek átnevezgetésével ezt igyekezett eltakarni - és mivel nagyon sokat léptek előre perf / mm2 terén, ez egészen jól sikerült is. Szóval a költségnövekedést minden bizonnyal tűrhetően kompenzálták - a további áremelések újfent szólhatnak az extraprofitról, amennyiben persze ezt a piac ezt hajlandó finanszírozni. Ha meg nem, akkor lehet who'sthechickent játszani, és fenyegetőzni azzal, hogy elhúznak a gamer piacról :)

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#42403) szasanyi válasza T.Peter (#42401) üzenetére


szasanyi
félisten

A végeredményt látjuk, ezért pont az a lényeg! Az átlag gamert nem érdekli a technológiai rész mivel a legfontosabb szempontja, hogy mennyi FPS és milyen minőségben jelenik meg a szeme előtt. Esetleg még az, hogy mennyit kell(ett) azért kifizetnie, és talán még az közbeni fogyasztás.

(#42404) T.Peter válasza szasanyi (#42403) üzenetére


T.Peter
őstag

Abban egyetertek, hogy a vegeredmeny egy moslek (legtobbszor), szoval nem szamit ha a generalo a legjobb (ha egyaltalan Abunak igaza van), de ettol meg meg lehet emliteni, hogy az a resze jobb mint a tobbi, mert vannak, akiket erdekelnek a reszletek.

[ Szerkesztve ]

(#42405) Quadgame94 válasza b. (#42379) üzenetére


Quadgame94
senior tag

Ha annyiért jönne... Viszont erre az AMD meg kiadja a 7950 XT-t 899 USD-ért.. vagy hasonló. Amit kizártnak tartok az az, hogy a 4070 Ti Super 799 legyen. 899l esz az vagy 949. Hiszen majd 4080 teljesítményt tudna ami most kb. 1100-1200 USD. Minusz 400 dollárt nem engednek el.

(#42406) Busterftw válasza hahakocka (#42398) üzenetére


Busterftw
veterán

Mi az, hogy meredek? 10%-al ugrott meg? 40%? Csak Angliaban?
Eladtak 200 helyett 280 darabot, 40%-al megugrott!
Rakhatod a peldadat az "ismeroseim AMD-t vettek" koze.

Azt nezd mennyi ment el globalisan, mennyi a gaming revenue.
Ez szamit, nem az, hogy Q4-ben az AMD 2% market sharet szedett ossze, mert az elmult 10 evben 5-10%-ot ingadozott, de az overall mennyiseg/market share kb ugyanaz.

(#42407) szasanyi válasza T.Peter (#42404) üzenetére


szasanyi
félisten

Meg lehet említeni, de én nem arról beszéltem (sót, képet is linkeltem az összehasonlításról). Már nagyon unom, hogy az AMD ~20 éve képtelem utolérni az NV-t, de amúgy k*vajó technológiát használnak. :((
Inkább lenne fordítva, és lenne nagyobb árverseny és 2 szinte azonos választási lehetőség. Mert most kábé két területen kicsit jobb, de minden más téren rosszabb helyzet van.

(#42408) Quadgame94 válasza Busterftw (#42406) üzenetére


Quadgame94
senior tag

Még Q3 adat sincs, nem hogy Q4 :D dGPU market share adat nincs, csak az overall GPU. De igazából teljesen valid amit írsz. Az AMD ingadozik nagyon, ahhoz 4 v 5 negyedév kellene folyamatos növekedéssel, hogy trendnek hívjuk.

(#42409) Quadgame94 válasza szasanyi (#42407) üzenetére


Quadgame94
senior tag

Mire gondolsz nagyobb árverseny alatt? Az AMD maga árazta be a termékeit, amelyeket maga fejlesztett ki. Az RX 7700 XT és a 7800 XT semmi extra. Sőt. Árverseny édes kevés mikor technológiai hátrányban vagy, viszont alá sem vághatsz nagyon mert akkor azzal a saját termékedet devalválod. Lásd: Xbox Game Pass és az első napos megjelenések, miközben a Sony 70 dollárért adja az exkluzívjait, mert annak az az értéke.. Nem egy pizza ára.

(#42410) Busterftw válasza Quadgame94 (#42408) üzenetére


Busterftw
veterán

Meg ha visszamennek a lassan 10 eve nem latott 30% fole, akkor sem valtozna sok minden.

En sem ertem a hypot a 7800XT-korul, amikor pont ez az a kartya, ami epp alig jobb mint a 6800XT.
De talan vegre megtudjuk mennyi az annyi, ha mar "siker" es "meredek". :U

(#42411) szasanyi válasza Quadgame94 (#42409) üzenetére


szasanyi
félisten

Ha semmivel sem lenne rosszabb a 7800XT mint az RTX 4070 akkor lenne igazi alternatívan, és talán ár versenyben is előrébb lennénk. Mert akkor talán az NV árat mérsékelne, de ha nem akkor sem kellene választani mi legyen jobb vagy rosszabb (kicsit több natív FPS, fogyasztás, ár, felskálázási képesség).

(#42412) Abu85 válasza szasanyi (#42400) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A DLSS 3.5 nem is a képgenerálásról szól. Az képgeneráló a 3-ban érkezett.

#42402 gbors : Az NV számára kisebb margin mellett nem éri meg itt részt venni. Ezt vagy elfogadja a piac, vagy nem fizeti ki a hardvereik árát.

#42407 szasanyi : Nem lesz árverseny semmiképpen. A VGA-piac nem fajsúlyos annyira, hogy ezért árversenyezzenek. Ezt már korábban is írtam, hogy a VGA-piacon az árak növekedni fognak. Ha nem bírjátok, akkor alternatívaként ott a konzol.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#42413) Busterftw válasza Abu85 (#42412) üzenetére


Busterftw
veterán

Valoszinuleg az lesz mint az autoknal, ki lesz arazva egy csomo ember.
Ha csak nem tortenik valami technologiai attores.
Marad az alternativ kozlekedes es a konzol.

[ Szerkesztve ]

(#42414) D55 válasza Busterftw (#42413) üzenetére


D55
aktív tag

"Valoszinuleg az lesz mint az autoknal, ki lesz arazva egy csomo ember."

Átadják akkor itt is önként a teljes piacot szép lassan majd Kínának, vagy mi? :U

(#42415) szasanyi válasza Abu85 (#42412) üzenetére


szasanyi
félisten

Ezt értem viszont azt továbbra sem, hogy az AMD miért nem tud még mindig felzárkózni (illetve csak részben).
És már jó ideje van PS5, bár nem azért mert tudnék dVGA-t venni hanem mert vagy nem olyan mint szeretném (12GB/192Bit) vagy ami olyan azért meg nem vok hajlandó annyi pénzt bele lapátolni (4080).
Őszintén szólva az AMD nálam az energiahatékony(talan)ság és az FRS3 miatt nem alternatíva.

(#42416) paprobert válasza Abu85 (#42412) üzenetére


paprobert
senior tag

"Az NV számára kisebb margin mellett nem éri meg itt részt venni."

Te jó ég, így beszívni ezt a céges blöfföt... :N
Az AI ultra high margin - small scale, a gaming high margin - large scale.

Szerinted hogyan lesz az NV-nál "economies of scale", ha amúgy a gaming termékek számaránya 5 az egyhez? Nagy számban fogyó gaming vonal nélkül sehogy.
Ha jól tudom, most 5:1 körüli az arány, az AI lufi tetején. Korábban még nagyobb volt a különbség.

A olcsó waferhez nagy megrendelés kell, ezt pedig a gaming alapozza meg. Az csak egy körülmény, hogy az elmúlt évben megtöbbszörözték az AI GPU gyártást, mondhatjuk ideiglenes kilengés.
A bulk gamer GPU cipeli a hátán a datacentert, hogy ne törpemegrendelő legyen az Nvidia a TSMC és a Samsung szemében.

[ Szerkesztve ]

640 KB mindenre elég. - Steve Jobs

(#42417) gbors válasza paprobert (#42416) üzenetére


gbors
nagyúr

No igen. De még ha az economy of scale-től eltekintünk, akkor is megéri nekik kisebb marginnal a piac - csak éppen Jensen minden tizedszázalékot úgy enged el, mintha a körmeit tépnék ki tüzes fogókkal. És hát a 4000-es szériánál sajnos igazuk is lett - ment a nagy morgás a userek részéről, aztán végül csak elmentek a 4080-ak 1200 dollárért, vagy esetleg kicsit kevesebbért. Majd ha sikerül úgy árazniuk, hogy a felére esik vissza a forgalom több hónapos távlatban is, akkor elgondolkodnak - de az utóbbi 15 évben talán egyszer nyúltak komolyabban mellé az árakkal (GTX 280), akkor ment is azonnal a korrekció. A többi meg csak üres duma.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#42418) Abu85 válasza szasanyi (#42415) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A 4080 alapján úgy sejtem, hogy 16 GB/256 bit kellene. Nos ehhez nem kell 1199 dollárt költeni. 499 dollárért a 7800 XT is 16 GB/256 bit. De neked az nem kell, mert AMD. Nem baj a döntésed, de ne a piacot vagy az AMD-t hibáztasd azért, mert nem akarsz AMD-t venni. Az NVIDIA-hoz való ragaszkodás a saját egyéni döntésed, fizesd meg, vagy szökj meg az AMD-s PS5-re.

#42416 paprobert : Mivel a TSMC-nél sorban állnak a waferért a cégek, így nem fog nagy mennyiségre kedvezményt adni, mert ha nem kell a nagy mennyiség, akkor ott a következő cég ugyanarra a gyártósorra. Ez már egy jó ideje így van. Akkor adna a TSMC kedvezményt, ha nem állna húsz másik érdeklődő sorban.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#42419) b. válasza Abu85 (#42418) üzenetére


b.
félisten

Tehát szerinted azért mert a 7800XT 16 GB és 256 bit ezért egyenértékű a 4080 kártyával.
Akkor minek is venne bárki 7900XT-t vagy XTX-et...

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#42420) Abu85 válasza b. (#42419) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nem, de 16 GB és 256 bit, mert a hsz-ből arra következtetek, hogy ilyet szeretne minimum. Gondolom nem szereti valamiért a 12 GB és 192 bitet. Nem tudom, hogy utóbbival mi a baja, de én mondjuk azt sem értem, hogy miért egy céget hibáztat a saját döntési határaiért. Ezeket a határokat egyénileg húzta meg. Sok értelme nincs, de felőlem gondolkodhat így, nekem ez nem gond, csak saját magát limitálja, és másra hárítja ennek a felelősségét. A célom az, hogy ezt értékelje ki magában, mert nem a cégek a hibásak azért, hogy xy limitet szabott magában, vagyis a saját döntését kell megváltoztatnia. Tehát vagy enged a 16 GB és 256 bit határból, vagy vesz RX 7800 XT-t, vagy fizet egy rakás pénzt a 4080-ra. Ezek a választások. Egy dolognak viszont semmi értelme. Mást hibáztatni a döntésképtelenségért.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#42421) b. válasza Abu85 (#42420) üzenetére


b.
félisten

És az miért zavar téged hogy ha AMD-t hibáztatja?
Ugyan úgy elcsalták a nevezékeket ahogy az Nvidia. Ha Nvidia nem lépi ezt meg AMD lenne a legnagyobb szarban most .
Nekem nem jön le sehol az hogy ő a 256 bitre és a ramra gondolt.
Gondolom amúgy Nvidia 4070 Superrel a 7800XT-t célozza.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#42422) Busterftw válasza Abu85 (#42420) üzenetére


Busterftw
veterán

Ezzel a "kritériummal" én sem értek egyet, tőlem aztán lehet 64bites is, ha hozza a teljesítményt.

(#42423) Abu85 válasza b. (#42421) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Mert teljes hülyeség. És egyébként a 12 GB/192 bitet említette, míg a 4080-at elmondta, hogy azt elfogadná, csak nem adna rá annyi pénzt. És mivel a 4080 16 GB/256 bit, ezért valószínűleg ez a határ nála.

Hozok neked egy egyszerű példát a pszichológiai háttérről. Tegyük fel, hogy van egy igényed. Nevezetesen a 16 GB/256 bit. Most ne menjünk bele abba, hogy ez miért hülyeség, ez van. Van egy 499 dolláros termék ilyen speckóval, és van egy 1199 dolláros. És azt az x gyártót hibáztatod, amely a 499 dolláros terméket kínálja, mert nem tudod megvenni a másik, y gyártó 1199 dolláros termékét olcsóbban. Ez logikailag nem megmagyarázható, mert ha valóban a 16 GB/256 bit lenne a nyers igényed, akkor már rég megvetted volna a 499 dollárost. Valójában tehát egy úgynevezett azonosulási háttérről van szó, ami megakadályozza, hogy a saját magad által felvetett igények szerint az olcsóbbat válaszd. Erre a gyártók rájátszanak, mert vannak könnyen befolyásolható emberek, akiket meg tudnak győzni arról, hogy nem az az y cég a hibás az árért, aki az 1199 dolláros terméket adja, hanem az, amelyik a 499 dollárost, és ebben az a szép, hogy úgy meg tudnak etetni, hogy fel sem tűnik mekkora a logikai bukfenc a háttérben, mert az érzelmi azonosulás miatt nem fogod logikusan átgondolni. Ez a legegyszerűbb manipulációs technikák egyike, amit kb. minden cég alkalmaz.

#42422 Busterftw : Nyilvánvaló. Nem a GB és a bit a fontos, de ez is a gyártók manipulációs technikáinak a hatásából születik. És annyira erősek ezek a technikák, hogy egyes embereknek nehéz elengedni a GB-okat és a biteket.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#42424) b. válasza Abu85 (#42423) üzenetére


b.
félisten

Itt van amit írt:[link]
Ha valaki azt szeretné , hogy AMD legyen ugyan olyan jó vagy jobb mint az Nvidia akkor az hibáztatás.Ha valaki azt mondja az Nvidiára hogy legyen ugyan olyan olcsó mint az AMD, az helyes dolog.
Szerintem Egyik sem hibáztatás, hanem elvárás.
Én is elvárom hogy legyen olcsóbb a az Nvidia más meg elvárja hogy ne legyen kompromisszumos az AMD semmiben.
Nekem ez utóbbi mindegy, elöbbi nem, de a kettő sajnos összefügg.( ene) egy más, kartel mentes világban.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#42425) Abu85 válasza b. (#42424) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

De nincs olyan, hogy minden cég mindenben jó. Az AMD-nek és az NV-nek is megvannak a maga gyengeségei és erősségei. Az AMD-nek az erőssége az új, explicit API-k kevés processzoridőt felemésztő implementációja, ami speciel az NV-nek a gyengesége. Az NV erőssége a régi API-k kevés processzoridőt felemésztő implementációja, ami speciel az AMD gyengesége. Az AMD erőssége az átgondolt VRAM-felosztás CPU-oldali eléréshez, ami speciel az NV gyengesége. Az NV erőssége a felskálázó temporális rekonstrukciója, ami speciel az AMD gyengesége. Meddig folytassuk?

Az a kettős mérce, amikor ezt nem látjuk be. Most annak a felhasználónak is igaza van, aki elkezdi hibáztatni az NV-t, hogy nem tud olyan hatékony DirectX 12 és Vulkan meghajtót írni, mint az AMD, hogy gyengébb processzorral később jöjjön a procilimit? Ugyan már. Pont ugyan úgy egy azonosulási háttérről lenne szó itt is...

Azt elvárhatjátok, hogy versenyezzenek a cégek, de elképesztően torz azért hibáztatni x céget, mert egy dologban rosszabb, mint y, majd y-t hibáztatni azért, mert egy másik dologban rosszabb, mint x. Ha kell az adott funkció perkáljatok, ha nem meneküljetek, de a siránkozás nem fog segíteni, ez csak torzítja tovább az elmét.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#42426) D55 válasza b. (#42424) üzenetére


D55
aktív tag

"Én is elvárom hogy legyen olcsóbb a az Nvidia más meg elvárja hogy ne legyen kompromisszumos az AMD semmiben."

Egyébként kb. mintha mindig is ez lett volna az alapfelállás. Az AMD kompromisszumosabb, de olcsóbb, az nVIDIA kompromisszummentesebb, de drágább, ezt szerintem el is fogadták a legtöbben régóta. A gond itt most szerintem az, hogy mennyire megborultak az arányok. Hogy két nyers paramétereiben egyező kártya között több, mint 2x-es árkülönbség legyen.

De ha higgadtan végiggondolom az egészet, lehet ez a mostani ("nem vagyunk mi rászorulva a ti pénzetekre") hangulatkeltés az nVIDIA irányából meg pont inkább beugratós módon egy jelentősebb árcsökkentést vetít előre az új SKU-k esetén. Mert hogy nem nagyon fogytak le sehol a kifutó modellek így karácsony előtt pár nappal sem... Bármit keres az ember, szinte sehol nem kapni már semmit készletről, ellenben a (felső)középkategóriás GeForce 40 VGA-k még mindig ott tornyosulnak mindenhol, amennyire én látom. Elég életszerűnek tűnik így tehát, hogy az utolsó pillanatig próbálnak majd tagadni, hogy a már kint lévő szériákat ne borítsák a fejükre a kereskedelmi partnerek, ha nem tudnak tőlük kifizetődő áron szabadulni :U

[ Szerkesztve ]

(#42427) Abu85 válasza D55 (#42426) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A nagyobb kereskedőpartnerek kapnak kompenzációt, ha jön egy új sorozat és ezért a régebbit nem tudják az eredeti áron eladni. Szóval erre van egy alapvető garancia az eladók felé, hogy az NV átvállalja a költségek egy részét. Persze ehhez partnernek kell lenni, állandó rendelési kötelezettséggel. Egyébként ilyen az AMD-nél és az Intelnél is van.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#42428) szasanyi válasza Abu85 (#42420) üzenetére


szasanyi
félisten

Nem egészen arról van szó 12GB/192bit azért gáz (szerintem) mert egyrészt a 4070 árazása miatt (a 4070Ti-ről nem is szólva) simán lehúzás az NV részéről. Butított a költségcsökkentés miatt, mégis drágább mint az AMD azonos kategóriájú (és összességében nem kevésbé korszerű) kártyái. Másrészt azokban a játékokban (mert ugye emiatt vesznek a népek drága kártyákat) ahol számít a memória sávszélesség ott konkrétan hátrányt jelent.
A következő, fontos körülmény számomra - bár erre már utaltam -, hogy az AMD csak 25-30% többlet teljesítményfelvétel árán képes kábé azonos teljesítményszintet hozni játékokban. Ha a 7800XT szintén 200W körül mozogna és nem 250-260W-ot fogyasztana ugyanott ahol az a 4070 esetében 200W (vagy annyi sem) akkor rendben lenne.
Értem az okfejtésed az előnyök-hátrányok tekintetében - és bár nem tetszik, de ez van - így azzal kompromisszumot is kötnék. De az, hogy ekkora többletfogyasztás plusz (illetve mínusz) FSR3 és RT terén is... Persze ott a 7900XT is, de az már inkább 4070Ti kategória, ami összességében szintén jobb és szintén kevesebbet fogyaszt. Szóval akárhogy nézzük, az AMD az FSR3 képminősége és az energiahatékonyság még mindig nem jó.
Sajnos a jelenlegi RTX 4000-ek árai nem fognak leesni, míg a SUPER-ek biztosan drágábbak lesznek. Ez ugye a "kemény valutánk" és a "csekély" ÁFA-nk miatt (a magyar kereskedőket csak zárójelben jegyzem meg, mint szintén nem előnyt) nálunk ez borítékolható. Azt nem tudom, hogy az AMD tartogat-e valami újdonságot jövőre ami jobb alternatíva lehet a jelenlegi termékpalettához képest. Azt sem - bár gondolom nem -, hogy az NV SUPER kártyái és/vagy árazásuk hoz(hat)nak-e AMD-s árcsökkenést.

(#42429) Abu85 válasza szasanyi (#42428) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ez a drága-olcsó dolog függ a gyártástól is. Az AMD a chiplet miatt olcsóbban gyárt, ezért ők tudnak 16 GB/256 bites kártyát adni 500 dollár környékén. Az NV a teljes lapkához extrémdrága 5 nm-t használ, ami a gyártás szempontjából nem mindegy. A 6 nm-es node egységnyi területre vetített ára tizede az 5 nm-nek. Óriási különbség ez.

A memória-sávszélesség manapság ritkán jelent erőteljes limitet, mert a mai leképezők már tiled rendszerek, ha nem modernebb klaszteres vagy fás megoldások. Tehát a felépítésük olyan, hogy kíméljék a memória-sávszélességet, helyette inkább több számítási és memóriakapacitást használnak a fejlesztők. Szóval amit érzel a tesztekben az egyes játékoknál, az inkább a 12 és 16 GB közötti különbség, és nem a 192 és 256 bit közötti.

A Super kártyákról egyelőre annyit tudni, hogy annyival azért nem lesznek jobbak, hogy felborítsanak mindent, másrészt egyáltalán nem lesznek olcsók. Az NV nagyrészt azért drága, mert a teljes lapkához 5 nm-et használnak. Az AMD azért tud olcsóbb lenni, mert a lapka egy nagy részét a tizedannyiba kerülő 6 nm-en csinálják a chiplet miatt. Ezen nem tudnak változtatni, mert a TSMC a gyártó, és a TSMC annyira nem megy bele az árvitába, hogy ha egy cég nem hajlandó a kért árat megfizetni, akkor elhajtja a kapacitásról a céget, mert sorban áll a következő cég, aki gyártana rajta, annyiért, amennyit a TSMC kér. Ez a legnagyobb limit jelenleg az árakat tekintve.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#42430) b.


b.
félisten

Boldog karácsonyt :)

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#42431) b.


b.
félisten

[NVIDIA GeForce RTX 50 Series "Blackwell" On Course for Q4-2024]
MLiD hír alapján szval...

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#42432) gainwardgs válasza b. (#42431) üzenetére


gainwardgs
addikt

Starting price 2500€+your kidney :K

(#42433) b.


b.
félisten

[link]
Asus Dual RTX 4070 Super

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#42434) M@trixfan válasza b. (#42431) üzenetére


M@trixfan
addikt

Moore’s Law régebben nagyot ment, de kritizálták is sokan utóbbi időben. Most ha MLiD rumor akkor az tuti, vagy “take it with a grain of salt”? :)

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#42435) gbors válasza M@trixfan (#42434) üzenetére


gbors
nagyúr

Inkább "take it with a grain of probably bullshit" :)

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#42436) b. válasza M@trixfan (#42434) üzenetére


b.
félisten

WCC már hitelesebb,változtattak a hozzáálláson, pedig az volt régen az alja. Mlid sikeresen átvette a szerepét.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#42437) Raymond válasza gbors (#42435) üzenetére


Raymond
félisten

Ez most csak arra megy ki hogy az kovetkezo egy evben lesz minden honapban egy hir valahogy igy:

RTX 50 comes in 2024
RTX 50 comes in 2025
RTX 50 comes in 2024
RTX 50 comes in 2025
......

Teljesen vilagos mar nagyon regota hogy az AI Blackwell cuccok jonnen 2024-ben (a vege fele valamikor) es a konzumer kartyak majd 2025-ben. A CES-en lehet lesz bemutato es tavasszal pedig jonnek a kartyak vagy a bemutato es a kartyak is kesobb lesznek. Az is aszerint hogy mibol mennyi van raktaron. Amibol keves van az jon eloszor a tobbi pedig amikor a 40-es sorozat keszelete megcsppant. Ugyanugy ahogy eddig minden valtaskor.

Csak ebbol nem lesznek klikkek ha ezt nem ignoralja a MLiD es tarsai es nem jatsza a hulyet.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#42438) D55 válasza b. (#42431) üzenetére


D55
aktív tag

the generational performance uplift of "Blackwell" over "Ada" will be smaller still, than that of "Ada" over "Ampere."

Majd az árazással elrejtik ezt. Annyit kell megint feljebb menni, hogy mindenki csak a pénztárcájából / bankkártyájából spriccelő vérre és sikolyokra figyeljen, magára a termék relatív tudására ne :DDD 2020-as évek üzletpolitikája, eddig minden cégnek bevált és még egyikhez sem mentek oda belenyomni az arcukat a megelőzö 6-7 évtized nagyrészt korrekt versenypiaci viszonyait szemléltető grafikonokba, hogy "eltévedtetek ám hirtelen kicsit, vagy inkább nagyon" :B

[ Szerkesztve ]

(#42439) b. válasza D55 (#42438) üzenetére


b.
félisten

Ez a mondtad semmit nem jelent
Az Ada-Ampere váltás brutálisan nagy volt. az hogy kisebb lesz , nem sokat jelent megjósolni sem kell hozzá nagy tudás úgy ha monilotikus lesz.
A teljes értékű GA102 és a telejs értékű AD102 között( ilyet még nem láttunk) szerintem lazán 60-80 % fölötti teljesítménykülönbség van( ha lenne 4090 Ti szerintem 15 % simán benne van) miközben a fogyasztás csökkent. Hozzá tenném az RX7900XTX és a 6950 XT között kb ennek a fele van..
nem nehéz 60 % alatti előrelépést megjósolni egy hírben
Ettől függetlenül azzal elégedettek lehetünk, Kár előre bármiféle negatív vagy pozitív dolgot mondani mivel semmit nem tudunk róla.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#42440) D55 válasza b. (#42439) üzenetére


D55
aktív tag

"A teljes értékű GA102 és a telejs értékű AD102 között( ilyet még nem láttunk) szerintem lazán 60-80 % fölötti teljesítménykülönbség van( ha lenne 4090 Ti szerintem 15 % simán benne van) miközben a fogyasztás csökkent."

Teljesen igazad van. Technológiai oldalról.

Én viszont vásárlóként (is) azt nézem, hogy mi az amit a kezünkbe kapunk és mennyivel jobb ár-érték aránnyal, mint az előző generáció esetén. Évtizedekig ez volt a jellemző a hardware-ek piacán, nyilván ezek után ez már alapelvárás, amin nem változtatunk csak azért, mert a gyártóknak manapság megtetszett a nagyobb profitráta. Vagy esetleg csak a flagship termékek esetén legyen ez és mellé a középkategóriában lennének rendkívül versenyképes árú ajánlatok (mondjuk a mostani infláció után a jó magyar 27%-os ÁFÁ-val bruttó 150k körüli sáv!), akkor mondhatjuk, hogy az R&D megtérül valahol. Így viszont nincs megtérülés, ha úgy tekintjük, gyakorlatilag visszaélnek a "befektetéseinkkel".

(#42441) b. válasza D55 (#42440) üzenetére


b.
félisten

Ezek nem alapvető élelmiszerek. Szerintem Nem nevezheted befektetésnek, csak ha dolgozol és pénzt keresel velük. Szórakozás, luxuscikk ha úgy tetszik.
Igazából ha megnézed , egy nemrég 1600 -2000 dolláros 3090 Ti teljesítményét megkapod 800 dollárért.Ezzel nem azt akarom mondani, hogy olcsók vagy nem lennének drágák, értem mit akarsz mondani ezzel,de amí g akét cég egymásról gondoskodik, kartel teamet játszanak addig sanos ez lesz.
Nézd meg az összes EU és amcsi Elektromos autó gyártó már most pánikol a BYD EU megjelenése miatt.
Hamarosan olcsóbb lesz a Tesla és a német autók felhozatala.
Szükség lenne a konkrencia harcra és azt az Intel jelenthetné egyedül de mivel az AI szegmens akkora falat lett igazából már a gaming vonal már harmadrendű dolog
nekik is sajnos, tehát már a konkurencia harc sem jelenhet megoldás. Erre rájön a dráguló gyártás még habnak.
Innetől az van hogy el kell fogandunk ami lesz vagy van, mert nem látok esélyt a jelentős javulásra személy szerint.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#42442) gbors válasza Raymond (#42437) üzenetére


gbors
nagyúr

Igen, és aztán amikor megjelenik, akkor belinkelik azt a féltucat cikket, amiben a helyes jóslat volt - "mi megmondtuk!" :K

#42440 D55:
Teljesen igazad van. Technológiai oldalról.

Pont ezért nem jelent semmit az upliftes mondás - nem tudjuk, hogy a chipekre vonatkozik, vagy a termékekre (ja, és még azt sem, hogy igaz-e). Szerintem bízhatunk az NVIDIA-ban, ki fogják számolni, hogy hogyan legyen a javulás ár / teljesítményben annyira alacsony (cca. 15-25%), hogy még éppen megvegye a nép :D

#42441 b.:
Igazából ha megnézed , egy nemrég 1600 -2000 dolláros 3090 Ti teljesítményét megkapod 800 dollárért.

Ez nagyon nem jó megközelítés, általában sem (előző generációs luxuscikk nem mérce), de a specifikus esetben különösen nem - a 3090-esek orbitális felárát szinte csak a memória mérete indokolta, azt pedig most sem kapod meg 800 USD áron.

[ Szerkesztve ]

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#42443) b. válasza gbors (#42442) üzenetére


b.
félisten

Aki bizony 1000 vagy 2000 kártyán van annak ez mérce. Nagyon sokan 2-3 generáció alatt váltanak.
A régi kártyákon lejár a garancia , ha elromlik mit veszel? Én ha most 2060-70 kártyán lennék a 4070 super -4070 Ti fele nyúlnék.és majd ha a 4090 teljesítményére vágyom majd megveszek egy 6070 kártyát 3 év múlva.
egyszerűen ezen nem tudsz változtatni, tények. A 3090 Ti ennyibe került ma meg egy 4070 Ti ezt hozza. Mint írtam is ez nem azt jelenti hogy jó, csak nem tudsz ellene tenni, mert ennyiért adja AMD is ezt a teljesítményt.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#42444) D55 válasza b. (#42441) üzenetére


D55
aktív tag

"Szórakozás, luxuscikk ha úgy tetszik."

Ez rendben lehetne egész addig, ha nem 2-3 évig tudna csak kiszolgálni egy-egy aktuális modell a kategóriájához illő szinten (tehát ha nem lenne jelen a technológia gyors fejlődése miatti kíméletlen avulás). És itt nem csak arról van szó, hogy a presztizsértékéből veszít ilyen hamar, mint pl. egy sportautó (egyes körökben, ahol annyira a külsőségek számítanak), hanem a használati értékéből is. Így viszont már bármilyen célt is szolgál és bármennyibe is kerül, kereskedelmi szerepét tekintve inkább egy kopó-fogyó alkatrész, amit jól tervezhető és igen alacsony kitettségű keresleti viszonyok jellemeznek, így szerintem az egyensúly jegyében kínálati oldalról is megkövetelhető a minél szigorúbb kritériumok szerint számonkérhető tisztességes árazás gyakorlata ;]

[ Szerkesztve ]

(#42445) b. válasza D55 (#42444) üzenetére


b.
félisten

Nem igen találkoztam az utóbbi időben olyan játékkal amivel ne tudnék játszani a 3 éves 3080 kártyámon. Értem én hogy mindenkinek aza mérce hogy full extra grafika 4 K ban 120 FPs de valójában nagyon sok játékhoz ott a DLSS az 1440P és mellé egy max 60 FPs cél és ahhoz még egy 2080 Ti is elég lehet akár ,természetesen kompromiszumokkal,de bőven konzolos grafikai szint felett. Én azt mondanám, az utóbbi időben nem a játékok grafikája indokolja a grafikus kártya cserét hanem az optimalizálatlan félkész portok tömkelege. Egy jól megvalósított Unreal 4 vagy egy SnowDrop engine tökéletesen kimaxolható lenne 2 generációval előző kártyákkal is.
Aki nem akar kompomisszumot kötni az Options fülön annak biztos van pénze rá.. :DDD
Mégegyszer leírom hogy nagyon drágának találom ezta generációt mindkét gyártó részéről és látszik hogy lehúzzák rólunik abőrt is,de nem látok kiutat ebből, ha az ember játszani akar PC-n.
Épp mai hír hogy a 2 nm 50 % kal drágább lesz , mint a 3 nm...[2nm Wafer Pricing Expected to See a 50% Price Bump Compared to 3nm, Attributed to High Manufacturing Costs]

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#42446) D55 válasza b. (#42445) üzenetére


D55
aktív tag

Persze, most így én is egész kényelmesen elvagyok még a 3060 Ti-vel 1440p-ben, a DLSS-t szeretem is magas preseteken a szép élsimítása miatt, illetve mostmár végre FG-m is van az FSR modnak köszönhetően, így az eyecandy-s RT-s singleplayer címekben is pont kellemes 100-120 körüli stabil framerate-et tudok agresszív upscaling nélkül :)
(Ettől függetlenül hamarosan jön majd valami 40xx SUPER modell nemsokára, mert ezt fixen megvennék tőlem anélkül, hogy az eladással kéne külön bajlódnom)

Csak arra gondoltam, hogy egy igazi luxuscikk az más területeken pont attól luxuscikk, hogy nem avul el, ma is sokat ér, holnap is, 10 év múlva is és 100 év múlva is, plusz a gyártó kis túlzással sokszor kb. a saját gyermekeinek is tekinti onnantól az eladott termékek tulajdonosait. Azért így nézve az nVIDIA viszont elég távol van ettől, különösen az FG-s dolga amivel nekem személy szerint sikerült is pont ilyen téren csalódást okoznia, holott a korábbi jó tapasztalatok miatt (pl. a 10-es szériára engedélyezett RT) egyfajta elvárás is volt az ilyesmi a részemről, amikor a 30-as szériából választottam magamnak annak idején.

[ Szerkesztve ]

(#42447) b. válasza D55 (#42446) üzenetére


b.
félisten

jah értem. :R igen ebben van valalami.
Hát számítástechnikában , telefonokban és szórakoztatóelektronikában azért ez más már sajnos. :(
Lásd a mostani 500 ezres szifon és samsung telefonárak. Borzalmas.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#42448) gbors válasza b. (#42443) üzenetére


gbors
nagyúr

Dehogyis, aki még 1000-es vagy 2000-es kártyán van, azt pont nem érdekli, hogy a 3090 Ti mennyiért volt vesztegetve. Ezek a 90-es kártyák két szűk réteget szolgálnak ki - akinek valamiért kell a sok VRAM, és akinek az abszolút top kell. Az utóbbi kategória a következő generációval már áll is tovább, és ezek a termékek gyakorlatilag irrelevánssá válnak. Szerintem amúgy a 3090 játék célra eleve irreleváns volt, a 3080 alig volt lassabb, és a hivatalos ára a fele volt. A bányászat kicsit összemaszatolta az egész képet, de MSRP-k alapján ez lehetett a valaha volt legrosszabb kategóriaugrás.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#42449) Z_A_P válasza D55 (#42446) üzenetére


Z_A_P
addikt

"DLSS-t szeretem is magas preseteken a szép élsimítása miatt"

...RIP éles és részletes képminőségű játékok 1958 - ~2020. [...] . Végleg beléptünk egy új korba, ahol a grafika sokat fejlődött, de beáldozták érte az éles és hibamentes képet.

[link]

OK

(#42450) hokuszpk válasza b. (#42445) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

"Épp mai hír hogy a 2 nm 50 % kal drágább lesz , mint a 3 nm."

nemazert, de ezt ABU evekkel ezelott felvazolta.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.