Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-02-21 21:56:38

LOGOUT.hu

OFF topik itt: [link]
Aktuális ajánlatok topikja: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#701) arn válasza Alvin_ti4200 (#696) üzenetére


arn
félisten

Az ebay egyre nagyobb shit... teli van fake eladoval es vasarloval. Vmit ki kellene talalniuk erre, hogy gyakran masok fiokjat hasznaljak erre. Es megteszik egy csomoszor ugyanazzal az “aruval”. Hogy lehet egy ekkora ceg ilyen luzer? En mar nagyon reg nem vettem rajta semmit, vagy max vmi filleres cuccot.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#702) Cifu válasza #98320896 (#689) üzenetére


Cifu
nagyúr

Tévedésben vagy. Az nVidia a DLSS-el "elhozta" azt, amit a konzolokon régóta csinálnak. A konzolok elsöprő többségben nem natív felbontáson renderelnek, hanem mindenféle trükköket vetnek be. Például a megjelenítési felbontás alatt renderelik le a képkockát, aztán felméretezik (FHD-ban játszik a user, de simán lehet, hogy 720p-ről lett felskálázva valójában).

Ez az utóbbi időben tovább lépett előre, a checkerbox renderingen túl megjelent a dinamikus felbontás (ha elkezd esni az FPS, a játék alacsonyabb felbontásban kezd el renderelni és felskálázza azt), sőt, ezek keveréke is.

Ez már PC-n is itt van, a "desired FPS" és hasonló beállítási lehetőségek ilyesmi megoldásokat takarnak.

Szóval a konzolok teljesítményét úgy érdemes összevetni a PC-vel, ha PC-n is minden trükköt bevetnek. Ha DLSS mellett nézed az értékeket, hirtelen egy RTX2060 is egész vállalható a Control játékban, még Ray-Tracing mellett is. Jobb, mint PS4Pro-n, Ray-Tracing nélkül.

Úgyhogy az ilyen "4K-n kell játszani konzolon" megjegyzések valójában megtévesztőek. Mert nem, egy relatíve olcsóbb RTX 2060 is tud 4K-t úgy, ahogy a konzolok (lásd Death Stranding DLSS 2.0 tesztek). A PS5 és XBox Series X esetén is ez lesz. 4K-nak adják el, ezt pedig PC-n is majd a DLSS 2.0 és hasonló technológiák melletti értékekhez kell mérni - és nem a natív felbontásban mért értékekhez...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#703) arn


arn
félisten

Tobb kereskedonel van 800 eur koruli ar az “olcso” kartyakra. Akkora a kereslet, hogy nem tudom mire erik utol ezt a gyartok mennyiseggel.

Ha most nem jon ossze a vasarlas rendes arban, en kiszalltam, aztan majd veszek akkor, megnyugodott a piac (ez inkabb lesz a jovo ev eleje). Az amd nagyot kaszalhatna, ha idoben tudna gyartani, de erre szvsz kb semmi esely.

a tegnapi amazonos zotac 1500 eurnal jar :)

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#704) hadogabi1


hadogabi1
senior tag

Beszeltem egy ismerossel aki ilyen helyen melozik. Allitolag asus bol csak tuf ot fognak kapni 5 db ot osszesen es strix et nem is kapnak. Szerinte az aqua is ezt csinalta es a webshopba be volt allitva mennyit adhatnak el de tenyleges kartya nincs a kezukbe. Nem orultem neki strix oc 360 ert berendeltem aquatol de valoszinu oktober lesz belole mint a leirasban hiaba volt kedd beirva atvetelre. Az o webshopjuk majd csak akkor rakja fel ha tenyleg naluk lesz a kartya. Gondolom hasonlokeppen gondolkozik ipon pcx es tarsai is. Alza nal fennt vannak a kartyak de nem rendelheto amig szinten nem kapjak meg kb.

TUF Gaming X670E-Plus Wifi, AMD Ryzen 7 7800x3d, Inno 3D 4090 Ichill X3, Arctic Cooling Liquid Freezer II 420 RGB, Lian Li LANCOOL III Mesh RGB, Kingston Fury 6000 Cl32 2*16GB, GIGABYTE SSD M.2 2280 NVMe 1TB AORUS, GIGABYTE SSD M.2 2280 NVMe 2TB AORUS,

(#705) elite.cs11 válasza hadogabi1 (#704) üzenetére


elite.cs11
senior tag

Erdekes...

En is azt rendeltem aqua-tol, ha oktoberig megkapjak, akkor oke. En csak azert izgulok, hogy mi van ha azt se tudjak tartani

(#706) MomoSinX válasza arn (#703) üzenetére


MomoSinX
aktív tag

Az szép... Még jó hogy nem töröltem azt a rendelésem és 779 euróból megúszom ha tényleg megkapom. Ma szerintem délután folyamán kiderül megkapom-e tényleg vagy ők törlik.

Edit: Bár ha tényleg 21 és 23 között jönne meg az előrejelzésük szerint, akkor max vasárnap adják fel gondolom.

[ Szerkesztve ]

(#708) kzkz válasza gabor0928 (#571) üzenetére


kzkz
őstag

Köszi. Tehát ha 3db 60hz-es monitorral nyomom, akkor semmit nem ér nekem a többlet FPS. (kivéve, ha 60FPS alatt vagyok most).

(#709) Locutus válasza #98320896 (#707) üzenetére


Locutus
veterán

Jobb helyeken le se veszik a pénzt addig, míg el nem küldik.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#710) arn válasza #98320896 (#707) üzenetére


arn
félisten

en ilyenkor szoktam bolti atvetel + kp rendelni :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#711) elite.cs11 válasza kzkz (#708) üzenetére


elite.cs11
senior tag

Nagyon lesarkítva igen. De egy 60Hz-es monitoron is jobbnak fog érződni a 80 Fps, mint a 60

(#712) nexplo


nexplo
őstag

Kíváncsian várom ki teszi fel ide az első képet ahol a saját 3080-as a kezében van ;]

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#714) Tengri válasza nexplo (#712) üzenetére


Tengri
senior tag

3090 is jó? :DDD

"Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, azt hagyjátok békén..."

(#715) -=RelakS=- válasza nexplo (#712) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Én arra vagyok kíváncsi, ki lesz az első, aki kártya helyett csak egy bocsi e-mailt kap :DD

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#716) szasanyi válasza elite.cs11 (#711) üzenetére


szasanyi
félisten

Ez nem igaz. 60Hz@60FPS ad tökéletesen sima játékmenetet (képmegjelenítést). Ha nincs lekorlátozva és túllépi a 60FPS-t akkor lesz képi anomália ami - szerintem - nagyon zavaró.

(#717) -=RelakS=- válasza szasanyi (#716) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Jepp, ha nem stimmel a képfrissítés, az még 120Hz-en is zavaró. 240Hz-es monitort kell venni, ott már csak akkor zavaró, ha figyeled :DDD
Ezért is lennék kíváncsi 480Hz-es monitorokra, hogy ott még kellene-e szórakozni G-Sync-el és Free-sync-el, vagy ott már olyan gyors a képváltás, hogy akármilyen képfrissítési anomália sem zavarna.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#718) Black_Sheep válasza -=RelakS=- (#715) üzenetére


Black_Sheep
tag

Attól félek, én leszek az. Tegnap rendeltem amazonról a Zotac-ot, az árát nem vonta le, ma pedig már nincs fent.

(#719) -=RelakS=- válasza Black_Sheep (#718) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Akkor együtt kapjuk a bocsi e-mailt ;)

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#720) Andor22 válasza szasanyi (#716) üzenetére


Andor22
aktív tag

próbáld ki 1x a 240hz 240fpst :)

(#721) elite.cs11 válasza szasanyi (#716) üzenetére


elite.cs11
senior tag

Igaz amit mondasz, nem is állítottam ennek ellenkezőjét. Csak azt mondtam, hogy akkor is lehet érezni a töb fps-t, ha a monitorod nem tudja "megmutatni".

Ha anomália alatt tearing-re gondolsz, az akkor történik meg, amikor a GPU "képalkotási" frekvenciája és a monitor képfrissitési frekije összeütközik, eltér, stb. Tehát amikor a monitor egy olyan frame-et akar mutatni amit pl a GPU még nem teljesen fejezett be. De ez nem mindig következik be akkor ha a képfrissítésnél magasabb FPS_ed van, bár akkor van rá esély, hogy bekövetkezik, igen.

(#722) kornel76 válasza nexplo (#712) üzenetére


kornel76
aktív tag

Én most kaptam mailt a casekingtől , hogy beérkezésre várnak , de feldolgozták a rendelésemet. Sztem 2-3 hét és megkapom :Y :DD .

DIABLO 3 BattleTag: HelldogHun#2707 <Hurkak> / Mechwarrior Online : HelldogHun / SW Battlefront 2 - H3LLD0G-HUN

(#723) szasanyi válasza Andor22 (#720) üzenetére


szasanyi
félisten

Ááá, szédülnék... az árától. ;]

(#724) GabeE3e válasza Black_Sheep (#718) üzenetére


GabeE3e
tag

Amazonnál, akkor vonják le az összeget, ha feladták. Nekem a rendeléseknél még azt írja szept 24-28 a kiszállítás, de ebből nem hiszem, hogy lesz valami, viszont elvileg így, hogy megvan rendelve az ár az ennyi lesz, ha lesz nekik, szóval majd kiderül :)
Amúgy bestseller lett computer zubehör kategóriába a zotacos kártya 24h alatt, megnézném hány rendelést kaptak :D

[ Szerkesztve ]

(#725) PuMbA válasza szasanyi (#716) üzenetére


PuMbA
titán

Neked nincs igazad, próbáld ki. Autós szimulátorban sokkal jobb időket megyek 90-120fps-sel, mint 60fps-el és 60Hz-es monitorom van. :) Képtörés is inkább 70-80fps-nél van, de minél több pl. 100fps+, annál kevésbé látszik. Én észre se veszem ennyivel.

Gondolj bele. Ha 60 Hz-en vagy, akkor 16ms-onként frissíti a képet a monitorod. Ha egy ilyen időablakban 60fps-ed van és a 2. ms-ra jut mindig az elkészült képkocka, akkor 14ms-ig kell várnod, hogy ez a képkocka megjelenjen a monitorodon és már tökre nem azt látod, amit pl. a kormányon elforgattál. Ha mondjuk 120fps-ed van, akkor a 2. és a 10. ms-ra is jut egy elkészült képkocka és a monitorod a 10. ms-os képet jeleníti meg, ami sokkal közelebb van az aktuális kormányállásodhoz vagy egérmozgásodhoz. Azaz kisebb input lag -> pontosabb játék.

[ Szerkesztve ]

(#726) Laraxior


Laraxior
titán

Had szóljon az a Crysis Remastered ;]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#727) Black_Sheep válasza GabeE3e (#724) üzenetére


Black_Sheep
tag

Nekem 21 és 23 közötti érkezést predesztinál. Hány órakor adtad le a megrendelést?

(#728) boogie84 válasza sittes79 (#530) üzenetére


boogie84
veterán

Zotac GeForce RTX 3080 Trinity Review
Ahogy a teszteket néztem az Asus TUF hűtés eddig a legjobb. ASUS GeForce RTX 3080 TUF Gaming OC Review

ASUS RTX 3080 TUF OC 42°C 63°C 35 dBA 2014 RPM
ASUS RTX 3080 TUF OC (Quiet BIOS) 43°C 71°C 31 dBA 1562 RPM
MSI RTX 3080 Gaming X Trio 44°C 76°C 32 dBA 1500 RPM
Palit RTX 3080 Gaming Pro OC 49°C 72°C 36 dBA 1965 RPM
NVIDIA GeForce RTX 3080 FE 34°C 78°C 36 dBA 1977 RPM
ZOTAC RTX 3080 Trinity 50°C 73°C 32 dBA 1520 RPM

[ Szerkesztve ]

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#729) -=RelakS=- válasza Black_Sheep (#727) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Nekem is azt írja, hogy Arriving 21 Sep - 23 Sep, szóval nekünk lehet, hogy hamar kiderül a trackingből.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#730) arn


arn
félisten

amazonos zotac:

The following items are no longer available from the seller you selected. We have moved the following items to the saved Items section of your Basket:
ZOTAC Gaming GeForce RTX 3080 Trinity

#1 Best Seller in Computer & Accessories :D

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#731) Andor22 válasza boogie84 (#728) üzenetére


Andor22
aktív tag

aorus 3080 xtreme sem rossz szerintem
;)

[ Szerkesztve ]

(#732) arn válasza boogie84 (#728) üzenetére


arn
félisten

jelenleg 809-849 euroert nem kaphato. mennyivel jobb a zotac 699es nem kaphato ara :DDD

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#733) Laraxior válasza arn (#730) üzenetére


Laraxior
titán

Nekem azt írja, hogy holnap érkezik :B
Bár kétlem... de hátha.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#734) arn válasza Laraxior (#733) üzenetére


arn
félisten

lehet ti meg idoben rendeltetek - de teszteljetek csak, en meg max visszamondom. nekem szept 28at irnak a local webshopnal.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#735) -=RelakS=- válasza Laraxior (#733) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Német amazonnal volt már, hogy írták, hogy holnap érkezik valami, amit délelőtt rendeltem. Este 6 után mozgott először Lengyelországban, másnap délelőtt megkaptam :Y
Szóval estig még nem dőlt el semmi ;)

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#736) MomoSinX válasza -=RelakS=- (#729) üzenetére


MomoSinX
aktív tag

Nekem is ugyanezt adta meg mikor rendeltem.

(#737) boogie84


boogie84
veterán

Srácok, dobjatok legalább linket, mert ez a szerintem jó a hűtése az karcsú egy picit.
Topikgazda esetleg ha lenne összefoglaló bedobhatná a tesztekről a linkeket. Vagy a nyákról készült fotókat stb. Tegnap óta annyi hsz van h szinte követhetelen a topik. :D

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#738) MomoSinX


MomoSinX
aktív tag

Közben figyelem Aqua, Ipon, Alzát...hátha felcsöpögtetnek valamit ma is.

(#739) GabeE3e válasza Black_Sheep (#727) üzenetére


GabeE3e
tag

17:34 vagy 16:30 azt hiszem, de nem tudom, mert már 15:30-kor is betettem kosárba, csak rendelés előtt teszteket néztem, mert paráztam, hogy fail a hűtése.

[ Szerkesztve ]

(#740) Rison77


Rison77
senior tag

Ipontól friss információ, 1-2 héten belül "felbukkanhat" néhány típus, de elsősorban a gainward-ot várnak.
Szóval ez a lufi szerintem kidurrant októberig, nem érdemes spammolni az F5-öt, hátha felbukkan valahol valami.

(#741) szabeska válasza boogie84 (#737) üzenetére


szabeska
addikt

Tele van tesztekkel a net (google) :U

F1

(#742) Black_Sheep válasza Laraxior (#733) üzenetére


Black_Sheep
tag

Van esély: "Having spoken to a customer service rep, there are a fair number in stock, and it's entirely possible you'll get first or second batch."
Az mondjuk elég vicces, hogy USA-ból rengetegen akadtak rá erre az amazon.de-s Zotacra, ezerszám rendelték tengerentúlra. Nem lennék most a Zotac-nál termelésvezető vagy logisztikus... :D

(#743) boogie84 válasza szabeska (#741) üzenetére


boogie84
veterán

Igazad van, ide csak a bla bla meg a kamukártyák kamuárairól, meg az itthon hány hét múlva melyik típus hozzászólok jöjjenek!
Én azért tennék fel hasznosat is ha nem gáz. Ha igen ne olvasd el, ne bökj a linkre!

5 Best CPUs For RTX 3080
Gigabyte RTX 3080 Gaming OC 10G Review

[ Szerkesztve ]

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#744) arn válasza GabeE3e (#739) üzenetére


arn
félisten

ket dolog tunt fel nekem mint negativum: alacsonyabb az orajele, de hasonlo fogyasztas mellett. a hutes alapvetoen jonak tunik, de az idle magas.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#745) arn válasza Black_Sheep (#742) üzenetére


arn
félisten

ki kellene ezeket a usereket lodozni, vagy masodik sorba allitani.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#746) GabeE3e


GabeE3e
tag

1500 euró :P és szerintem el fogja adni gyorsan.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#747) Laraxior


Laraxior
titán

Azért a vrm-re tehettek volna valami bordát a fiúk. :B

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#748) arn válasza GabeE3e (#746) üzenetére


arn
félisten

azert errol is jo lenne teszt, mindenhol az oc verzio van :) a sima lehet semmivel sem jobb, mint a zotac pl.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#749) -=RelakS=- válasza Laraxior (#747) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Kétkörömnyi kis vackot mekkora radiátorral kell hűteni :DDD

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#750) Laraxior válasza -=RelakS=- (#749) üzenetére


Laraxior
titán

Ha nem lenne hangkártyám, simán rába**nék egy CPU Coolert. Annyi van itthon, mint a nyavaja, valamelyik csak rámegy. A GTX480ra is ráment a True Black ;]

Most látom, hogy van rajta, mondjuk nem túl nagy :(

[ Szerkesztve ]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.