Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-02-21 21:56:38

LOGOUT.hu

OFF topik itt: [link]
Aktuális ajánlatok topikja: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51) Motyi válasza FearFmRadio (#50) üzenetére


Motyi
senior tag

Ausztriába biztos lehet rendelni [link], a szlovákokhoz nem tudom lehet-e (csehekhez igen). Az FE és az AIB kártyák teljesítménye között lehet gyárilag eltérés, mert az AIB kártyákból a gyártók adnak ki gyárilag OC verziókat, de manuálisan lehet az FE kártyákat is húzni. Ez majd a megjelenés után jobban átlátható lesz, amikor lesz teszt a hűtések hatékonyságáról és a tuningpotenciálról is.

[ Szerkesztve ]

(#52) tupacamaru válasza prime77 (#47) üzenetére


tupacamaru
veterán

És még ha a tápcsatlakozónak is találtak volna egy normális helyet, mondjuk a kártya végébe, akkor szuper lenne. :U

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#54) Kashim válasza kevike576 (#53) üzenetére


Kashim
őstag

Mondjuk azt a 2-3%-ot nem nevezném húzásnak egyelőre.

(#55) KRoy19


KRoy19
őstag

Na jövök én is ide. Egy MSI Ventus a kiszemeltem. Masszívnak tűnik a hűtése, szerintem szép is és nincs rajta millió karácsonyfaizzó, plusz az ára is elég baráti.

(#56) mihellers56 válasza KRoy19 (#55) üzenetére


mihellers56
tag

Merre nézegezed?

(#57) KRoy19 válasza mihellers56 (#56) üzenetére


KRoy19
őstag

Néztem már pár külföldi oldalon és mindenhol az olcsóbbak közt van, szóval arra számítok, hogy itthon is relatíve jó ára lesz.

(#58) mihellers56 válasza KRoy19 (#57) üzenetére


mihellers56
tag

Privátban kükdenél linket?

(#59) VoltanIgor válasza KRoy19 (#57) üzenetére


VoltanIgor
tag

Én is a Ventust nézegettem, az előző szériában is jó ára volt, na és csak 2 nyolcas csati kell hozzá, mint a mostani 2080S-hez. Kíváncsi vagyok, mennyi lesz

(#60) Dency01


Dency01
aktív tag

Érdekes cikk - Nem minden chip egyforma

Annyi pénzem sincs hogy gyalog hazamenjek.

(#61) 3L1T3 válasza Dency01 (#60) üzenetére


3L1T3
addikt

Ez mindig is így volt! :) Nem tart fent semelyik gyártó sem 4-5 gyártósort egy chip miatt. Mellesleg ez nem érdekes cikk, maga a PCWORLD a GAMESTAR-al karöltve egy szenny.

[ Szerkesztve ]

ASUS ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI ֎ Intel® Core™ i9-14900K ֎ G.SKILL Trident Z5 RGB 64GB (2x32GB) DDR5 6400MHz CL32 ֎ Arctic Liquid Freezer III 420 A-RGB Black ֎ ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4090 OC Edition 24GB GDDR6X ֎ SAMSUNG 1TB 980 PRO M.2 PCIe ֎ Lian Li O11 Dynamic EVO XL

(#62) KRoy19 válasza Dency01 (#60) üzenetére


KRoy19
őstag

Érdekesnek érdekes, de gyakorlatilag semmi jelentősége, mert hiába küldenek a review-ereknek bin2-es kártyát, azok nyilván nem szénné húzva fogják tesztelni, hanem alap értékeken amire nyilvánvalóan képes lesz egy bin0-ás chip is.

A szilícium lottó jelenség mindíg is jelen volt, tehát eddig is az volt , hogy vagy kifogtál egy olyan kártyát ami röhögve kitolt magából még plusz x% teljesítményt, vagy nem volt benne semennyi extra és persze a kettő közti példányok.

Szóval szerintem nincs itt semmi látnivaló, max annak aki nem ismerte korábban ezt a jelenséget.

(#63) Dare2Live válasza prime77 (#21) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

"Mire ide elérnek a kártyák, lesznek vagy 350 ezer forintok.
Az egyébként 220 ezresnek induló kari.
"

Talán ennyi ár+ nem de mindig az van hogy az első 3-4-5-6hétben rárakja a nagyker/kisker az extra hasznot. Ha megveszed ennyiért is nem ér rá mért ne tenné?

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#64) boogie84


boogie84
veterán

Üdv urak,
mit gondoltok technikailag az MSI hűtése lehet olyan hatékony mint az Asus megoldása?

[ Szerkesztve ]

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#65) 3L1T3 válasza boogie84 (#64) üzenetére


3L1T3
addikt

2080Ti-ből tudok kiindulni ahol nálam a STRIX halkabb és hűvösebb volt mint a Gaming X Trio.

ASUS ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI ֎ Intel® Core™ i9-14900K ֎ G.SKILL Trident Z5 RGB 64GB (2x32GB) DDR5 6400MHz CL32 ֎ Arctic Liquid Freezer III 420 A-RGB Black ֎ ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4090 OC Edition 24GB GDDR6X ֎ SAMSUNG 1TB 980 PRO M.2 PCIe ֎ Lian Li O11 Dynamic EVO XL

(#66) KRoy19 válasza boogie84 (#64) üzenetére


KRoy19
őstag

Majd a tesztekből kiderül, mert volt már jópár kártya a világtörténelemben aminek a hűtése ránézésre nagyon ütősnek tűnt aztán a gyakorlatban meg a hulladék kategória volt.

Azonos gyártók azonos típusú hűtése is volt, hogy egyik generációban jó volt, a másikban viszont sokkal gyengébb.

[ Szerkesztve ]

(#67) Laraxior


Laraxior
titán

Az FE verzió hány slotos? :F
A Ventust néztem én is még, ugyanúgy, mint a Gaming X 2.7slot, ergo a hűtés kb ugyanaz, de a GamingX-nek 3x8pines tápcsati kell, a Ventusnak meg csak 2x8.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#68) Laraxior válasza boogie84 (#64) üzenetére


Laraxior
titán

Az Asus 2.9 slot magas, az MSi 2.7

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#69) KRoy19 válasza Laraxior (#67) üzenetére


KRoy19
őstag

Az FE 2 slotos.

A trio hűtése picit jobb lehet, mert szélesebb is meg hoszabb is a ventus-nál 20mm-el és 200g-al nehezebb is.

(#70) Laraxior válasza KRoy19 (#69) üzenetére


Laraxior
titán

..és a Strixről mi lehet tudni? Mert akkor a Ventust hanyagolom. GamingX és a Strix közül valamelyik.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#71) KRoy19 válasza Laraxior (#68) üzenetére


KRoy19
őstag

Nem igazán lehet hűtési hatékonyságra következteni abból, hogy hány slotos a kártya.

A kártya szélessége, hossza, kialakítása (milyen a borda, milyen a ventillátorok kialakítása hőcsövek száma stb) legalább ugyan olyan fontos, mint az, hogy milyen vastag.

[ Szerkesztve ]

(#72) LoyalGuard


LoyalGuard
tag

Bár árak még nincsenek, de ha megnézitek az árfigyelőt... :D

[link]

"A pénztártól való távozás után reklamációt nem fogadunk el!" - Ősi kínai mondás

(#73) Laraxior válasza KRoy19 (#71) üzenetére


Laraxior
titán

Asusra azért még nem nagyon volt panasz. Csak hát meg is kérik pluszban az árát :(((

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#74) KRoy19 válasza LoyalGuard (#72) üzenetére


KRoy19
őstag

Semmit nem jelent, mert a Ventus oc-re ír 290k- Az Auros Extreme-re meg 267k-t ezek csak ilyen hasraütésszerűen beírt árak.

(#75) KRoy19 válasza Laraxior (#73) üzenetére


KRoy19
őstag

Azért volt olyan amikor gyengébbre sikerült pl 5700 XT.

(#76) Laraxior válasza KRoy19 (#75) üzenetére


Laraxior
titán

Asszem talán a 980Ti is kisebb hűtővel jött, mint kellett volna, és az 1080Ti-re már normális magasságú, méretű borda került.
2080Ti-re nem nagyon volt panasz. 3 slottal most sem lőhetnek nagyon mellé. Főleg, hogy látszódik, hogy milyen borda van a VGAn, nem csak annyir írtak ki, hogy hány slotos.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#77) boogie84 válasza Laraxior (#73) üzenetére


boogie84
veterán

A GAMING X TRIO és az O10G-GAMING hömérsékletben sztem pár fok eltérés lehet. Árban viszont biztos h drágább lesz az Asus. Ezért is kérdeztem, hogy lehet h annyival jobb e az Asus megoldás, vagy tokéletes lehet az MSI is...

(#65) 3L1T3
Köszi az infót! Aztért a kérdés, mert az Asusnál mint a ref kártyánál átfúj a kártyán levegőt, míg az MSI-nél nem halad keresztül levegő. EVGA kártya kb lyukacsos fém hátlappal érkezik..

(#78) KRoy19
Igaz. De attól félek nem marad kártya. :D Marketing alapján kb venni fogják mint a cukrot.

[ Szerkesztve ]

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#78) KRoy19 válasza Laraxior (#76) üzenetére


KRoy19
őstag

Mint mondtam csak a tesztek után fogjuk tudni biztosra, hogy melyik hűtés hogy sikerült. Gamers Nexus és Hardware Unboxed teszteket érdemes megvárni ezzel kapcsolatban.

(#79) Laraxior válasza boogie84 (#77) üzenetére


Laraxior
titán

840 vs 878EUR, az Asus javára, a nem OC verziókkal. Caseking-nél. (GamingX vs Strix)

Asus TuF/OC: 799/827EUR
VentusOC: 788EUR

A Strixen pl bőven nagyobbnak látszódik a borda, mint a TUF-on, ez kb okés is.

Szerintem a Gaming X trio sem lesz rossz választás, kb egálban lehet a Strixszel. :K

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#80) Laraxior válasza KRoy19 (#78) üzenetére


Laraxior
titán

A tesztek 95%-a szart sem ér. Kb mindegyik nyitott házban van tesztelve, a melyik meg éppen nem, annál klimatizált a helység, neadjisten nincs is annyi cucc a gépházban, mint egy normális gamernek, ahol azért SSD, és HDD van vegyesen, neadjisten egy hangkártya stb...
Az csak nagyon saccperköböre jó. Sosem adtam ezekre.
Megnézegetem, de sosem várok olyan eredményt a cuccaimtól, mint amiket olvasok neten.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#81) KRoy19 válasza Laraxior (#80) üzenetére


KRoy19
őstag

A teszt pont arra való, hogy azonos körülmények között összehasonlítsa a kulönböző hűtések hatékonyságát, szóval innetől kezve az is mindegy, hogy ha mínusz 10 fokban tesztelnek.

Amikor a teszteket nézed nem azt kell nézni, hogy x kártya hány fokos, hanem azt, hogy egymáshoz képest mennyi a különbség.

(#82) 3L1T3 válasza boogie84 (#77) üzenetére


3L1T3
addikt

Én jelenleg egy Gaming X Trio 2080Ti-t használok, első MSI kártyám, de az ASUS minden tekintetben minőségibbnek hatott, a nyák is sokkal letisztultabb. Nem értek egyet az ASUS árazásával, de valahogy tényleg minőségibbnek hat az egész cucc.

ASUS ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI ֎ Intel® Core™ i9-14900K ֎ G.SKILL Trident Z5 RGB 64GB (2x32GB) DDR5 6400MHz CL32 ֎ Arctic Liquid Freezer III 420 A-RGB Black ֎ ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4090 OC Edition 24GB GDDR6X ֎ SAMSUNG 1TB 980 PRO M.2 PCIe ֎ Lian Li O11 Dynamic EVO XL

(#83) boogie84 válasza Laraxior (#80) üzenetére


boogie84
veterán

Csak beállított hömérsékleteű szobában, azaz klimatizált helyen tudod összehasonlítani a hűtést. Ha minden más hömérsékleti tényező azonos akkor jön csak ki a kártyák közötti különbség.

Nem tudom itthon hogy alakulnak az árak, egyik tag ajánlotta ezt az oldalt: [link] [link]
Van más ajánlat, ha esetleg itthon eluralkodna a káosz és sokkal drágábbak lennének?
UK-ből már nem éri meg megvenni őket vám+áfa miatt.

(#82) 3L1T3
MSI 1080ti gamin x-szel én nagyon meg vagyok elégedve. 71 fok max a gpu. Sztem az hibátlan kártya. Persze nálam kimaradt a 20as széria szerencsére. :B

(#81) KRoy19
Azért az az érték sem kutya, hogy fány fokos az a gpu! ;)

[ Szerkesztve ]

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#84) 3L1T3 válasza boogie84 (#83) üzenetére


3L1T3
addikt

Nekem is kimaradhatott volna a 2080Ti ... :U

ASUS ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI ֎ Intel® Core™ i9-14900K ֎ G.SKILL Trident Z5 RGB 64GB (2x32GB) DDR5 6400MHz CL32 ֎ Arctic Liquid Freezer III 420 A-RGB Black ֎ ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4090 OC Edition 24GB GDDR6X ֎ SAMSUNG 1TB 980 PRO M.2 PCIe ֎ Lian Li O11 Dynamic EVO XL

(#85) Laraxior válasza boogie84 (#83) üzenetére


Laraxior
titán

Én a Casekinget figyelem, gyakorlatilag máshol nem is látok vásárlási lehetőséget, de beállítottam az nVidiát is, hogy szóljon, ha lehet venni az FE-t. 699-ért lehet nekem még jobb választás lenne, úgyis előbb-utóbb vizezni akarom, ahhoz mg biztosan találok blokkot. :B

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#86) kevike576


kevike576
senior tag

itt van már pl ár ha valakit érdekel:

https://www.playitstore.hu/hirek/asus-rtx-3080-3090

(#87) KRoy19 válasza boogie84 (#83) üzenetére


KRoy19
őstag

Persze lehet nézni, hogy hány fokos a gpu, de mivel egy nyitott tesztpadon vannak tesztelve a kártyák x küső hőmérséklet mellett ezért azzal tisztában kell lenni, hogy amikor te hazaviszed és berakod a gépházadba az adott kártyát az soha nem lesz annyi mint amit a tesztben láttál.( hacsak nem pontosan ugyan olyan körülmények között fogod használni)

Ezért mondtam, hogy a tesztben látott értékek csak referencia értékek és inkább csak arra szolgálnak, hogy összehasonlítsák a különbőző hűtések hatékonyságát és nem arra, hogy megmondják azt, hogy neked otthon hány fokos lesz a gpu, mert az sok ismeretlenes egyenlet.

[ Szerkesztve ]

(#88) 3L1T3


3L1T3
addikt

Ha minden igaz akkor pénteken már lesz nálam Strix 3080 :B

[ Szerkesztve ]

ASUS ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI ֎ Intel® Core™ i9-14900K ֎ G.SKILL Trident Z5 RGB 64GB (2x32GB) DDR5 6400MHz CL32 ֎ Arctic Liquid Freezer III 420 A-RGB Black ֎ ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4090 OC Edition 24GB GDDR6X ֎ SAMSUNG 1TB 980 PRO M.2 PCIe ֎ Lian Li O11 Dynamic EVO XL

(#89) Találtgyerek válasza 3L1T3 (#88) üzenetére


Találtgyerek
addikt

Várjuk a tesztet! ;)

06-3o/9759I39

(#90) Gerzsi válasza 3L1T3 (#88) üzenetére


Gerzsi
tag

király :Y

(#91) boogie84 válasza 3L1T3 (#88) üzenetére


boogie84
veterán

Kulfoldog vagy gondolom. Melyik tipus? Honnan?

[ Szerkesztve ]

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#92) SZULTA


SZULTA
tag

sziasztok!
segítségeteket szeretném kérni.
GeForce RTX 3080 iChill X4,
GeForce RTX 3080 Gaming X Trio
között vacilálok.
+1 jelenleg egy 1080ti Gaming X em van és maximálisan elégedett vagyok vele halk és hűvös mondjuk az én gagyi rossz szellőzésű házamba 74 fok 67% venti nyáron
viszont ez az ichill es hűtés nagyon tetszik.
melyiket lehetne érdemesebb választani? ami még feltűnt az inno3-d-n 2 táp csati van az msi-n 3
köszönöm :R

(#93) boogie84 válasza SZULTA (#92) üzenetére


boogie84
veterán

Csak a tesztekbol leszunk okosabbak, hogy melyik kartyanak milyen a hutese. Most meg csak a dizajn tudjuk ertekelni. :D

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#94) Termii


Termii
csendes tag

Hali,
engem a gigabyte megoldása tett kíváncsivá. Az egymás alá lógó ventillátorok, a fix behúzó lapátok oldalt. Valamint a nagy teljes felületes vapor chamber.
Már csak az a kérdés, hogy mi a különbség az extreme és master verziók között, talán csak a gyári OC szintje. Vélemény?

(#95) xEon1337 válasza Termii (#94) üzenetére


xEon1337
őstag

Csak a gyári OC.

"Less but better" - Dieter Rams

(#96) KRoy19 válasza xEon1337 (#95) üzenetére


KRoy19
őstag

Plusz az Extreme-en 3x8pin csatlakozó van 2x8pin helyett.

(#97) Termii válasza KRoy19 (#96) üzenetére


Termii
csendes tag

De az a plusz vajon mennyire lesz plusz?

(#98) xEon1337 válasza KRoy19 (#96) üzenetére


xEon1337
őstag

Jogos, ez eddig fel sem tűnt.

A 4 év garancia miatt miatt ilyet akartam, de basszus 4 slot széles. mATX házban felejtős, meg amúgy is hosszabb lesz, mint 315 mm, nekem meg ennyi a max hely.

EVGA FTW3-ra pályázok, esetleg ha jól sikerül, akkor XC3, végső esetben (a hossza miatt) még MSI Ventus játszhat, de ez mindig egy olcsó sorozat volt, ezért félek tőle.

[ Szerkesztve ]

"Less but better" - Dieter Rams

(#99) KRoy19 válasza Termii (#97) üzenetére


KRoy19
őstag

Mármint az órajel mennyivel lehet több az extreme-en gyárilag?

Tippre 50-70mhz.

(#100) Kicsimix válasza Termii (#94) üzenetére


Kicsimix
őstag

Lesz valami launch eventjük ([link]) bár nem tudom miért húzzák ennyi ideig.. Illetve remélem az oldalát hamarabb fellövik.

...Kockázat nélkül nincs vereség... : ------------)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.