Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-02-21 21:56:38

LOGOUT.hu

OFF topik itt: [link]
Aktuális ajánlatok topikja: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1051) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

Jujj, Intel elrontotta, csak Gen3-mas PCIe csatornákat támogat, meg fogja fojtani a 3080-at.
Vagy lehet, hogy annyira mégsem.

Quake 2 34FPS a 3080-on 4K-ban :DDD ;]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#1052) PitLee válasza Laraxior (#1045) üzenetére


PitLee
őstag

Éreztem én, hogy meg nem értett zseni vagyok tuning terén a különleges rácsavarozós videokártya hűtésemmel. :DDD :DD
kép

(#1053) Laraxior válasza PitLee (#1052) üzenetére


Laraxior
titán

Ó, ez még semmi ;]

Látnád az én taknyolásaim...de kit érdekel hogy néz ki, ha a hűtés jobb, mint a gyári :D

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#1054) syIex


syIex
veterán

Ez is jó kis teszt [2080 Ti vs 3080 va 1080 Ti] és van benne UltraWide ismét. :K

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#1055) Laraxior


Laraxior
titán

Hoppácska, ez már megérkezett.... valahova.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#1056) syIex válasza Laraxior (#1055) üzenetére


syIex
veterán

Bizakodva álljunk neki a jovohetnek! :C

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#1057) TESCO-Zsömle válasza Laraxior (#1049) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

azért nem baj ha marad alatta hely pluszban (legalább egy slot)

Vagy olyan házat (mATX?), ahol ott már a perforált lemez van és szívja a frisset kívülről.

Azt is furcsállom, hogy a kártyák tetejére miért csak egy backplate megy és kész.

Mert a legfelső SLOT-ba már kella clearance a CPU-hűtőnek. ;)

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#1058) Locutus válasza PitLee (#1052) üzenetére


Locutus
veterán

Csavar, ugyanmá :DDD
kb 10 éve a 4870-em :D

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#1059) -=RelakS=- válasza Locutus (#1058) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Ezt a helikoptert egy ilyen alaplapra kéne tenni :D

[ Szerkesztve ]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#1060) kevike576


kevike576
senior tag

Jó lesz az a sima tuf hűtés is XD

[link]

(#1061) AsakuraDave válasza kevike576 (#1060) üzenetére


AsakuraDave
őstag

[link] Úgy tűnik végre a TUF jelző nem egy kamu marketing "gamer" cucc.
MSI RTX3080 nem OC verzió ellen mondhatni nyert :D Vagyis ugyanazt tudják és valszeg ez lesz a legtöbb AIB-vel. Max lehet hogy egy kevésbé "neves" AIB hűtése gagyibbra sikeredik majd.

There's only one thing that hurts people more than lies. It's saying out loud the truth and facts.

(#1062) Locutus válasza kevike576 (#1060) üzenetére


Locutus
veterán

Azt honnan is tudjuk, hogy ez nem az OC? Mondja valamikor?

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#1063) boogie84 válasza Locutus (#1062) üzenetére


boogie84
veterán

2:24-nél nem látok OC-t. Ha igen, akkor sem számít sokat: casekingen 28€-t.

(#1061) AsakuraDave
Eddig a TUF hűtés a best. Úgy néz ki.

[ Szerkesztve ]

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#1064) kevike576 válasza AsakuraDave (#1061) üzenetére


kevike576
senior tag

Msi valamiért nem követte az új vonalat: lukas backplate, felfelé áramló levegő és ellentétes forgás irány

(#1065) Locutus válasza boogie84 (#1063) üzenetére


Locutus
veterán

Lehet, de pont ezt nem tudjuk még jelenleg, hogy a sima TUF fizikailag ugyanaz e tényleg, mint a TUF OC.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#1066) kevike576 válasza boogie84 (#1063) üzenetére


kevike576
senior tag

:K :D

(#1067) KRoy19 válasza Locutus (#1065) üzenetére


KRoy19
őstag

Ugyan az, ez biztos.

(#1068) Locutus válasza KRoy19 (#1067) üzenetére


Locutus
veterán

Na, had lássam én is, mitől ennyire biztos?

Youtubeon csak az első 20 találatban van 5 olyan videó, ahol nem teszi hozzá, hogy OC, de a dobozán azoknak is ott van. Szerintem reviewerek közül mindenki OC-t kapott.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#1069) ffodi válasza Locutus (#1065) üzenetére


ffodi
veterán

Gyári weboldal szerint a hűtő ugyan olyan (van VRAM heatsink stb.), egyedül kb. 40 MHz GPU órajel hátránya van a "simának" az OC verzióval szemben (ami könnyen orvosolható). Ha jól emlékszem kb. 10k volt a különbözet a két verzió között, valószínűleg csak marketingfogásról van szó.

[ Szerkesztve ]

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#1070) Locutus válasza ffodi (#1069) üzenetére


Locutus
veterán

Nézd én nem vitatom, hogy igazad van-e, csak annyit mondok, hogy bizonyítékát még nem láttuk egyetlen tesztben sem. Nem csak a hűtésben, akár a PCB-re rakott alkatrészekben is lehet különbség. Nem kell, de lehet. A múltban az volt a jellemző, hogy nincs különbség, de amennyire masszív lett ez a TUF most, én nem csodálkoznék, ha csak az OC lenne ennyire jó. És az asus oldalára felpakolt PR fotók sem bizonyítanak itt semmit :)

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#1071) ffodi válasza Locutus (#1070) üzenetére


ffodi
veterán

Ha lesz különbség, úgyis megtudjuk a következő hetekben, akár itthoni tapasztalatokból is, mert többen rendeltek "sima" verziót. :)

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#1072) KRoy19 válasza Locutus (#1070) üzenetére


KRoy19
őstag

Akkor vedd meg mind a kettőt és győződj meg róla a saját szemeddel, mert hát ugye csak úgy lehetsz benne 100%-ig biztos. :U

[ Szerkesztve ]

(#1073) Locutus válasza KRoy19 (#1072) üzenetére


Locutus
veterán

De te biztos vagy benne, amint fentebb is írtad. Még mindig várom, hogy honnan :)

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#1074) GabeE3e


GabeE3e
tag

Sima TUF:

[link]

(#1075) syIex válasza Locutus (#1073) üzenetére


syIex
veterán

Mert ez eddig mindig így volt és az árkülönbség is ezt mutatja. Ha másabb alkatrész lenne benne nem annyival lenne olcsóbb. :U

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#1076) KRoy19 válasza Locutus (#1073) üzenetére


KRoy19
őstag

A gyártó oldalán lévő specifikációk alapján, plusz több tesztben elmondták, hogy csak a órajel különbség van a két verzió között pl. Itt

Plusz idáig még nem fordult elő olyan a világtörténelemben, hogy egy gyártó azonos típusjelzésű OC és nem OC verziúja között bármilyen fizikális különbség lett volna.

Ha neked ez nem elég bizonyíték akkor nem tudok mit tenni.

[ Szerkesztve ]

(#1077) AsakuraDave válasza Locutus (#1073) üzenetére


AsakuraDave
őstag

Az egész "OC" kiadás csak egy marketing fogás, főleg egy RTX kártyán amik limitálva vannak.
Eladják +10-30k-t a nem OC felett annak aki beveszi illetve "fél", hogy ő manual OC-ni nem tudna vagy csak tönkre tennék a kártyát. Semmi más különbség nincs a két kártya között, kemény 20-40Mhz többlet :DDD

There's only one thing that hurts people more than lies. It's saying out loud the truth and facts.

(#1078) Kaci84


Kaci84
őstag

Elolvasva a hsz-eket több embernek ezt tudom válaszolni.
Sajnos hiába lett egy adott áron megrendelve a bolt ha nem tudja annyiért adni mégsem vagy nem akarja símén törli a rendelést. Szóval a bolt jóindulatán múlik.
Másfelöl lén lehet inkább hagynám a Brit boltot. Egrészt lehet fizetésnél nem kis plusz, hogy a kártya szolgáltató vagy bank a Ft-ot először EUR-ra asztán Fontra váltja jobb esetben. Másrészt az EU-ból kilépve a jótállási szabályok és a garis postázás is hátrányos lehet majd a VGA kapcsán. Persze csak ha nem olcsóbb jóval.

(#1079) Találtgyerek válasza syIex (#1022) üzenetére


Találtgyerek
addikt

Ha megérkezne, mindenképp írd meg a tapasztalatidat a kártyával kapcsolatban!

06-3o/9759I39

(#1080) Locutus válasza GabeE3e (#1074) üzenetére


Locutus
veterán

Fentebb már volt szó erről a videóról, hogy sehol sem látni, hogy ez OC vagy sem, mivel senem mondja, senem a dobozát nem mutatja. Más youtubeo videókban is lehagyták az OC jelzőt, aztán a dobozán mégis rajta van.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#1081) Locutus válasza AsakuraDave (#1077) üzenetére


Locutus
veterán

Nem elméletekről, meg múltbéli tapasztalatokról vitatkozunk. Szimplán csak bizonyítéka nem volt eddig egyetlen tesztben sem a dolognak a 3080 TUF kapcsán.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#1082) Linem


Linem
senior tag

Én megvárom a 3080 20GB-ost, de ha túl drága lesz, akkor marad a 3070 Ti. :U

(#1083) warcat válasza Locutus (#1070) üzenetére


warcat
veterán

Megértem a félelmedet, de irreális.Bármi extra hasznot amit ilyen sunnyogó spórolással zsebre tudnának rakni azt megöli kb, hogy másik gyártósor/gyártási folyamat kellene hozzá, ráadásul ott a szar PR meg a vásárlók dühe.Az sem valószínű,hogy nekiálltak volna a chipek között válogatni, turkálni.

EA: It's in the crate!

(#1084) warcat válasza Linem (#1082) üzenetére


warcat
veterán

Micron saját sajtóközleményében írta (2020.09.01), hogy 2 GB chipek 2021-től lesznek elérhetőek.Kétlem, hogy novemberben ebből kártya lenne, tehát hosszabb várakozás lesz, de legalább látod majd mit tud a Big Navi :)

EA: It's in the crate!

(#1085) KRoy19 válasza Locutus (#1081) üzenetére


KRoy19
őstag

Senki nem fogja neked semmilyen tesztben egymás mellé rakni az OC és a síma verziót, mert rajtad kívül mindenkinek egyértelmű, hogy ugyan az a kettő, így sajna bizonyíték nélkül maradsz. :)

Vagy kérdezd meg az Asus talán, ha ők mondják akkor elhiszed.

[ Szerkesztve ]

(#1086) AsakuraDave válasza Linem (#1082) üzenetére


AsakuraDave
őstag

Ha csak a memória mérete változik, már nem tudom melyik youtuber videójába halottam de talán a moore's law is dead csávótól, hogy elég valószínű, hogy csak 2x annyi gddr6x memó elég szépen meg fogja dobni az árat és nagyon közel kerülne a 3090 árhoz és teljesitménybe maradna ugyanott a 10gb-os verzionál hisz eddig nem nagyon van játék ami 4k maxba 10gb-nal több vramot használna(ne allokáciorol beszéljünk). Munkára persze jobb lesz "sokkal" de játékokra sztem nem lesz érzékelhető. 2080Ti-on ott +1GB vram és még is gyorsabb a 3080 -1gb vrammal minden felbontás/beállításon(eddig és valszeg marad is az X verzió miatt a vram sebesség 1gb difinél többet fog érni +elvileg ezeken van valami SSD-ből betöltő vramozás akármi amihez nem értek).
Más példa:
PS5 16gb ggdr6/256bit (448Gb/s) vs RTX3080 10gb gddr6X/320bit (760.3Gb/s)
Szerintem ha a 20gb-os kiadás csak a vram töblettel jön nem fogja megérni, majdnem 3090-es ára lesz.
De én csak egy laikus vagyok így ezeket ne vegyétek kézpénznek. :B :B :B

There's only one thing that hurts people more than lies. It's saying out loud the truth and facts.

(#1087) Kaci84 válasza KRoy19 (#1085) üzenetére


Kaci84
őstag

Alapvetően azért sokszor igaz,de amennyire tudom lehetséges, hogy az OC verzióra esetleg válogatott gpu-t raknak illetve Samsung ram míg a símán egy gyengébb vezió. Persze ez sem jelent hű de sokat.

(#1088) AsakuraDave válasza Kaci84 (#1087) üzenetére


AsakuraDave
őstag

Szerintem akkor azt már a Strix verziókra tartogatják. De ezzel is max annyit tól a kártyán, hogy minimálisan fixebben tudja az órajeleket. De OC TUF vs NEM OC MSI ugyan azt a max órajelet éri el manual tuningba. (amivel az alap TUF OC edition fölé mentek)

There's only one thing that hurts people more than lies. It's saying out loud the truth and facts.

(#1089) arn válasza KRoy19 (#1085) üzenetére


arn
félisten

2070nel kulon gput adtak ki erre... :) barmi lehet. Regen volt egyket verzio egy generacional, most meg 5%onkent adnak ki szinte egy kartyat lassan.

megneztem, az asusnak 139 turing alapu kartyaja van, nem akadnak fenn nagyon egy kis modositason. Ampere eddig 4...

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#1090) boogie84 válasza Linem (#1082) üzenetére


boogie84
veterán

Kétlem h az új specifikációs kártyákból idén látunk felhasználónál. Megjelenés napján kb nem lehet hozzájutni a már létező példányokhoz sem. :U

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#1091) KRoy19 válasza Kaci84 (#1087) üzenetére


KRoy19
őstag

Ha már itt tartunk akkor arram meg végképp nincs semmi bizonyíték, hogy az OC verzióra válogatott GPU menne.

(#1092) Locutus válasza KRoy19 (#1085) üzenetére


Locutus
veterán

Én a hiedelmeiddel nem akarok vitatkozni. Azt írtad biztos vagy benne, de ezekszerint semmivel sem tudod alátámasztani, pedig azt hittem te találtál valamit a neten, amit még senki más. Szóval jobb is hagyni itt ezen a ponton ezt a témát. Aki akarta értette.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#1093) Tuskone válasza Locutus (#1092) üzenetére


Tuskone
lelkes újonc

The ASUS GeForce RTX 3080 TUF Gaming is not the flagship—the ROG STRIX will be released soon. On the other hand, this means the TUF Gaming is more affordable at just $730 for the OC version and $700 for the non-OC version, which is identical to the OC version otherwise.

Forrás: ASUS GeForce RTX 3080 TUF Gaming OC Review | TechPowerUp

Én is úgy tudom, nem személyes tapasztalatból, de információkból, hogy identikusak, csak OC előre van húzva egy picit rajta.

(#1094) KRoy19 válasza Locutus (#1092) üzenetére


KRoy19
őstag

Igen találtam valamit a neten, mint írtam is, úgy hívják, hogy ASUS support. Náluk van a bizonyítékod, bár ezek után abban is kételkedek, hogy nekik elhiszed.

Részemről is ennyi, nem erőlködök tovább, hiszel amit akarsz.

[ Szerkesztve ]

(#1095) AsakuraDave válasza Locutus (#1092) üzenetére


AsakuraDave
őstag

[link]
Tessék, TUF, Eagle, FTW3 kártyák.
A FTW3 nyert +0.7%-al a TUF elött, utolsó az Eagle.
:R

[link] 50:23 Techjesus a vmemóriáról röviden és tömören :D :R

[ Szerkesztve ]

There's only one thing that hurts people more than lies. It's saying out loud the truth and facts.

(#1096) arn válasza AsakuraDave (#1095) üzenetére


arn
félisten

Ugy tudom eleg nagy a szoras a gpuk kozott, mi kerul ra... ilyan par szazalek ideoda siman lehet, ugyanannal a tipusnal. Az kell venni amelyik jobb ugyanannal az arnal. Pl ha van egy 700 euroert, nem igazan ertem az ilyen parszazalekos letjogosultsagokat 50-100-150 eurokert.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#1097) elite.cs11 válasza Kaci84 (#1087) üzenetére


elite.cs11
senior tag

Tudtommal a third party kártyakiadók nem válogathatnak a kártyák között, de nem néztem utána teljesen, csak redditen hallottam nem egyszer

(#1098) AsakuraDave válasza arn (#1096) üzenetére


AsakuraDave
őstag

Nem az out of box OC-t kell nézni hanem a MANUAL OC -ban mire képesek.
Ezek a chipek,memók limitesek ugyan ott lesz a végük +-1-3%. Max ha nagyon tudsz mókolni és ráforrasztasz minden xirxart lehet a WTF3 vagy a TUF tudni fog 5000V-n menni és 60.000Mhz-en ketyegni...

There's only one thing that hurts people more than lies. It's saying out loud the truth and facts.

(#1099) torma1981 válasza AsakuraDave (#1095) üzenetére


torma1981
veterán

Giga Gameing is jól sikerült. Gyors, csendes, hűvös. :D Nagyon jó volt 2080-van is a széria.

(#1100) bunfi válasza Laraxior (#1055) üzenetére


bunfi
őstag

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.