Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#951) Chaser válasza Erik77 (#950) üzenetére


Chaser
titán

annyiért kapsz 8400-at, igaz alacsonyabb alapórajel, de z-s lapban all core lehet fixálni 3,8 v 3,8ghz-re, 4 magosért 60e-t adni, hogy is mondjam..elavult:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#952) snecy20 válasza Erik77 (#950) üzenetére


snecy20
veterán

4 mag / 4 szálas procit már ne vegyél, még ha szorzózármentes, akkor sem.
Ha 60-ad van rá, akkor egy Ryzen 5 2600X-nél jobbat nem tudok, ami még használható is lesz évek múlva.
Én is csak azért mondok AMD-t, mert ennyiből még egy 8600K sem jön ki, sőt, egy 20-assal drágább. (6mag, 6 szál)

[ Szerkesztve ]

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#953) Chaser válasza snecy20 (#952) üzenetére


Chaser
titán

60-ért sztem a 8400 még elmegy - de ha visszamegy 50 körülire akkor még inkább (: -, de 4 magért 60-at adni már nagyon nem szabad, mondjuk meglepne ha a 260x játékban nagyon elmaradna 8xxx inteltől 2070-es kártyáig, sőt, lehet nem is marad el

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#954) maajsz válasza Erik77 (#950) üzenetére


maajsz
senior tag

Ugyanabban az árban még mindig a 2600x éri meg a 8400 helyett minden szempontból, főleg ha platformot kell váltani. Magasabb a turboja is, illetve 6/12 a 6/6 helyett, ez meg ha nem is úgy tűnik de marha sokat számít újabb címeknél, főleg ha masszívan multi. Nem beszélve az intel gyári f.s hűtűjéről, míg a Spire egy elég jó hűtő, a 8400-hez illene venni min. egy Pure Rock szintet, hogy csendbe meg hűvős legyen.
Nem beszélve az AM4 támogatott lesz még jövőre is és ha lehet hinni a híreknek nyáron az új Zen brutál órajelekkel jön.

(#955) snecy20 válasza maajsz (#954) üzenetére


snecy20
veterán

Így sajnos, hogy tavaly nyár óta még drágultak is vagy 20%-ot a Coffee Lake procik, már nem túl csábító a 8xxx platform.

[ Szerkesztve ]

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#956) turbokappa válasza maajsz (#954) üzenetére


turbokappa
senior tag

A ryzent azért nem kell annyira isteníteni, munkában jobb tény, de játékokban a 'gyengébb ' 8400 majdnem hogy jobb.

[ Szerkesztve ]

A semmiért vállalom a felelősséget!

(#957) maajsz válasza turbokappa (#956) üzenetére


maajsz
senior tag

De tekintve, hogy nem jobb játékokban sem a 8400 (talán 1-2 címnél), sőt a 2600(x)-n még húzhatsz is, főleg ha szerencsés a szilikonod, ugyanakkor több szállal kevesebb cpu használatot produkál sok esetben, így ugyabban az árban absz nincs értelme 8400-et venni, főkeg ha komplett platform is kell. Mondom ezt úgy, hogy 8700-em van, de csak mert több mint egy éve még az árdurranás előtt a Z370 mellett voksoltam.
A pinnacle óta meg a ram kompatibilitási dolgok is eltűntek és idén itt az új Zen is, amit a socket még fogad. Most nem a ryzent akarom "isteníteni", de nem látom értelmét kifejezetten ma mondjuk 8400-et venni. Ha csak gamingre megy ki a játék, ott valid a 8700(K)-s vétel, de most 20-25% fps-ért kipengetni 2x árat, mindnki döntse el (mondjuk egy fps kompetitív fanatikusnál megértem). De egy 2060-nál mondjuk ki sem jönne a teljes diffi a két proci között, még talán 1080p-n sem.

(#958) snecy20 válasza maajsz (#957) üzenetére


snecy20
veterán

Ha az ember ma új platformot épít, akkor a 4/4, 6/6 CPU szempontjából teljesen zsákutca... előbbi már 1-2 éve is kevés volt, utóbbit pedig már kezdi utolérni a "végzete". Hamarosan az is arra a sorsra jut, hogy lehet bámulni a 100%-on pörgő magokat.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#959) nyulnyulu válasza turbokappa (#956) üzenetére


nyulnyulu
senior tag

Lehet igazad van,de mennyiért?ár érték arányt is érdemes nézni,mi mennyiböl jön ki,és az uj játékok,bizony nem muzsikálnak rosszul a ryzenek alatt!De mondok egy példát,6700k rol válltottam 2600ra,amikkel játszom sehol sem lett rosszabb eredményem,használtan oem gari nélkül 70 ért elvitték a 6700k t,és 43 ért vettem a 2600 at,lap hasonló asus z270 prime k adtam el 25 ért,27 ért vettem a giga b450 aorus elit lapot,ujonan 3 év garival,szóval abböl azt akarom kihozni,hogy én pl a zsebemet nézem,sajnos nem fosom a lóvét....pedig egész nap a budin üllnék ha fosnám... :D

[ Szerkesztve ]

privátra illik válaszolni

(#960) cimabue válasza terepkigyo (#934) üzenetére


cimabue
tag

Ne sajnáld. Most néztem egy ilyen Manli tesztet, 10 perc Heaven után a mag 69 fokos, a VRM-ek viszont már 98-99 fokosak rajta :U Azért kíváncsi lettem volna a 110ezres blower hűtős verzió mit tud, de az égvilágon semmit nem találok róla. Legalább hogy mennyire melegszik vagy üvölt-e a hűtője terhelésnél.

(#961) mcs


mcs
veterán

Nálatok mi a legkisebb boost órajel játékok alatt?
Nekem az előbb Project Cars 2 közben 1800ra is leesett 73 fokon és 98-104%os fogyasztással. :D

(#962) Brekkk


Brekkk
senior tag

Újabb negatív tapasztalat a MSI ventus kártyáva.
Maga a kártya tökéletes, gyors. Számomra nem zavaróan hangos terhelés alatt.
De amibe beleütköztem megint, az idegesítő. Nem tudom minek kell az a backplate. Ha merevítésre szolgál arra a régi MSI GTX 660 Twinfrozr fém merevítése is tökéletesen megfelelt. Egy kb 4-5 mm vastag fém erősítés a kártya tetején. Attól sem lógott a kártya már.
De ez a műanyag valami... Max arra jó, hogy jól áthevüljön és melegítse a kártyát.
Jó valamennyire merevít, de nem 100%-os. "A kártya kapott egy méretre vágott hurkapálcát és ettől már teljesen vízszintben áll."
De ez csak az egyik gond. A másik, hogy egyes lapokba emiatt nem fér el. MATX-ekből van bőven ilyen.
További probléma, hogy mögé nem tudok kártyát rakni a backplate miatt. Egyszerűen a betenni kívánt másik kártya slottakarója beleütközik a backplatbe. (Intel desktop CT gigabit LAN)

(#963) cimabue válasza Brekkk (#962) üzenetére


cimabue
tag

Hm. Azt hittem az fém. A Gaming Z-n is ilyen szutyok van? Fotók alapján azt fémnek néztem.

(#964) prtvlogan válasza mcs (#961) üzenetére


prtvlogan
aktív tag

cs go alatt 1010 mhz ~300 fps. ;]

(#965) mcs válasza prtvlogan (#964) üzenetére


mcs
veterán

Téli álmot alszik a kártya. :D
Hamarosan veszek egy i5 8400at vagy 8500at, és látom, hogy neked 8600K van húzva. Alap órajelen nézted már, hogy mit produkál a 2060? :)

(#966) prtvlogan válasza mcs (#965) üzenetére


prtvlogan
aktív tag

Soha. Nem vagyok egy tuning mester, de 1996-ban vettük az első számítógépet, ami egy 486-dx 66 mhz volt. Na ezt még jumperekkel kellett tuningolni, és bizony 20-30 mhz is komoly eredménynek számított akkoriban. Ha procit, vagy vga-t veszek, már az első perctől kezdve keresem a határait, mert ha akkor kezdem el keresni azt a pici teljesítményt, amikor már kevés a cucc, akkor már nem sokat segít. Próbálom maxon használni az adott hardvert, nem sokat lehet kicsavarni mostanában, de ha akkor kezdem el keresgélni amikor már kevés, akkor az olyan nekem, mint a halottnak a csók. 1-2 fps nem segít ki. Ellenben, ha már a kezdetekkor azt látom, hogy egy adott rendszerből sikerül mondjuk +10 %--ot kihoznom, az jó érzés. Sokan vallják azt az elvet, hogy "minek húzod, alapon nem elég?" Én viszont az látom, hogy ha egy adott hardverben, (amiért kemény pénzt kértek el) van még plusz teljesítmény, akkor miért hagyjam benne?

Egyébként az előző kérdésedre komolyan válaszolva, jelenleg 2145 mhz-n járok a 2060-al.8valószínűleg ez a legmagasabb általam elérhető is) Ez a kezdeti boost érték, A legalacsonyabb, amit láttam, az a Resident Evil 2 volt, ahol 2085 mhz-re boostolt vissza. Amit tartani szokott az általam játszott játékokkal, az a 2100 mhz. (rise of tomb raider, dishonored 2, fifa 19, pubg, sniper elite 4, assetto corsa)

[ Szerkesztve ]

(#967) Archttila válasza prtvlogan (#966) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

RE2-be a processing level illetve az image quality segitsegsegevel addig csiszolgathatod a grafikat amig fel nem szall a geped :D Told fel 200%-ra es maris megugrik a GPU hasznalat ;]

Emlekszem anno a 90's evekben amikor a Riva tuner 2 db csuszkabol allt, egyikkel a GPU-t a masikkal pedig a MEM-et lehetett huzni :) persze akkoriban sokszor a 32 bites szinmelyseg sem ment a TNT1-nek, OC ide vagy oda. :)

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#968) edari válasza cimabue (#963) üzenetére


edari
őstag

Azon fém. És mintha még értelme is lenne, ugyanis baromira felmelegszik amikor terhelés van.

(#969) maajsz válasza edari (#968) üzenetére


maajsz
senior tag

Annak van is, az Aoruson még thermal pad is a van a backplaten a gpu túloldalán, rendesen be tud forrósodni ha kihajtod, de legalább a chip hűvös marad. A WF 1060-on műanyag volt nekem is, bár technikailag nem is blackplate hanem maga a venti keret szolgált akként, de legalább a por azt lepte nem a nyákot.

(#970) Chaser válasza prtvlogan (#966) üzenetére


Chaser
titán

sztem arra kíváncsi oc nélkül mit hoz ki a 8600k a vga-ból:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#971) Floyd80


Floyd80
addikt

Sziasztok,

egy hangszigetelt házba (Silencio 650) milyen kártyával érdemes kezdeni? 125 fölé nem nagyon mennék. Visszaolvasva látom ez a Manli eleve főzőlap.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#972) Borisz76 válasza Floyd80 (#971) üzenetére


Borisz76
veterán

A hangszigetelt ház lényege, hogy a lyukakon ne jöjjön ki hang.....emiatt kevés a lyuk az ilyen házakon.
Mivel nincs lyuk ahol bemenjen a friss levegő ezért akármilyen VGA-t szerelsz be biztos , hogy magasabb hőmérsékleten fog üzemelni mint normál / átlagos házban.

Minél jobb hűtése legyen a VGA-nak amit nézel és olyan kialakítása , hogy a kártya hátuljánál fújja ki a levegőt...azaz a VGA-n lévő borítás szinte zárt legyen.
Ennek a legjobb példája talán a FE ( Founder's Edition ) kártyák.

Ilyesmire gondolok...

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#973) Floyd80 válasza Borisz76 (#972) üzenetére


Floyd80
addikt

Köszi szépen, átnézem.

Ja ez probléma, hogy szinte semmi friss levegőt nem lehet bejuttatni, ami elől van két venti kb. halottnak a csók, nem is használom (persze levehetném az ajtót, de akkor minek ez a ház), hátul viszont jobb a helyzet, a VGA-résznél rácsosra cseréltem a lemeztakarókat, meg felül van egy rekesz ami elhúzható a proci felett, a meleget azért ki tudom tolni.

A mostani két hónapja használt MSI 1060 újrapasztázva elvan 64-65 fokon kb., amit nem is akartam elhinni. (bár lehet ahogy mondtad, a hátlap meg kapja az ívet) Előtte meg R9 280 volt, na az csinált meleget, bár az ASUS DC2T hűtése elég jó volt.

Esetleg ezek a két ventis Gainwardok?

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#974) cimabue válasza Floyd80 (#973) üzenetére


cimabue
tag

Neked mindenképp akkor egy blower ventis cucc kellene. Ilyen házzal én már tuti vettem volna egy 110rugós blower manlit. Mondjuk a manli hűtője képes 5000-et is forogni, de talán be lehet lőni ésszerűen.

Tudom ez SFF, de azért érdekes video:
https://www.youtube.com/watch?v=wiDZNT7mxLQ&t=512s

(#975) Zuri válasza cimabue (#974) üzenetére


Zuri
tag

És egy nagyobb hőszigetelt házzal is ez a helyzet? (TT Suppressor F31) Itt bőven van hely, bár nem tudom itt is a levegő hogy mint van a belsejében, kényes vagyok a zajra is, de ezt olvasva van benne logika és elbizonytalanodtam én is, hogy esetleg bowleres milyen lenne...

(#976) cimabue válasza Zuri (#975) üzenetére


cimabue
tag

Azt a házat azért jól át lehet szellőztetni, akár 4 oldalról is nem?
Az a baj sosem volt blower-hűtős vga-m, így nincs viszonyítási alapom. Nálam a Ravenben a proci 30, a félpasszív 1060-as 40 fokos. Ezért én mindenképp félpasszív kártyában gondolkozom. Csak azok most közel 140k-ba kerülnek...

[ Szerkesztve ]

(#977) Stukker1987


Stukker1987
senior tag

Jövök én is egy RTX 2060-al...Ventus-ra esett a választás,az hogy nincs Zero RPM nem zavar,egyébként is jobban hallom a kb 6 házventim...jah és fejhallgatózok.

RX 480 8GB-ot vált,szóval lesz perf/watt előrelépés bőséggel.

Szerencsére nagyon jó árban sikerül megvenni,szóval nem hiszem,hogy megbánom a döntést...

Eredendő bűnünk: vagy mindenben hiszünk, vagy semmiben sem.

(#978) mcs válasza Stukker1987 (#977) üzenetére


mcs
veterán

A minimális 800 rpm-el abszolút nincs érzékelhető hangja, és 66-67 fokig tartja is ezt. 72-73nál megy fel max 1600-1700ra, de még úgy is csak természetes süvítése és motorhangja van a ventiknek. A kártya egyedüli, de igazából pici hátránya az, hogy teljes fogyasztáskor alaposan vissza tudja léptetni a gpu boostot, de ez alig néhány fps veszteséget jelenthet csupán. Küllemre és méretre aranyközépút, mert se nem giccses, se nem irdatlan nagy dög. A műanyag backplate csak a kinézetet szépíti, mert nem merevíti ki teljesen a kártyát és nem segíti a hűtés hatékonyságát. :)

(#979) mert_csokis


mert_csokis
senior tag

Sziasztok!
Ma építettem be a nemrég érkezett Manli Gallardo 2060-as kártyámat.
Mivel többször volt szó róla a fórumon, és egyébként is aktuális a téma, gondoltam megosztom veletek a tapasztalataimat
Alapon, terhelés nélkül kereken 30 fokos a kártya. Hangja semmi.
Intenzív Witcher 3 alatt 61 foknál állt meg, a ventik hangját így sem igazán érzékeltem. Cicergést sem hallottam eddig.
Az eddigiek alapján nagyon ajánlott kategóriának tűnik.

adidas UltraBOOST 21 (FY0371) 41 1/3-os méretben eladó

(#980) Zuri válasza mert_csokis (#979) üzenetére


Zuri
tag

:C :C :C Végre valaki, köszönöm az infót! :R

(#981) mert_csokis válasza Zuri (#980) üzenetére


mert_csokis
senior tag

Nincs mit. A farkasok tartsanak össze. :)

adidas UltraBOOST 21 (FY0371) 41 1/3-os méretben eladó

(#982) mcs válasza mert_csokis (#979) üzenetére


mcs
veterán

V-Syncel vagy nélküle ment a Witcher?

(#983) mert_csokis válasza mcs (#982) üzenetére


mert_csokis
senior tag

Nem használok VSync-et.

[ Szerkesztve ]

adidas UltraBOOST 21 (FY0371) 41 1/3-os méretben eladó

(#984) mcs válasza mert_csokis (#983) üzenetére


mcs
veterán

Még a legvaskosabb bordával szerelt Asusok is hajlamosak feljebb menni 61 foknál. Nekem ez nagyon irreálisnak tűnik egy olcsóbb költségvetésű kártyánál.

(#985) Drizzt válasza mert_csokis (#979) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Fel tudnad venni terheles alatt a hangjat es feltolni youtubera, vagy valahova? Szerintem nepszeru lennel vele itt nagyon.

I am having fun staying poor.

(#986) ReFleXx válasza mert_csokis (#979) üzenetére


ReFleXx
addikt

ezen video megtekintese utan nem vennek manli gallardot.

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#987) cimabue válasza mcs (#984) üzenetére


cimabue
tag

Pedig nagyjából reális is lehet amit ír, itt is kb hasonló hőfokokat írnak, csak sajnos a VRM hűtését Qrálták el picit. Zotac, Msi meg tudta oldani közel -20 fokkal hűvösebbre azt a részt. Evvan. Ez ezért 110. Ettől függetlenül jól szellőző házban, terhelésnél picit emelt ventivel simán elketyeghet. Azt írják a teszt végén, hogy az újabb mosfetek akár 130-150 fokot is kibírhatnak... who knows...

(#981) mert_csokis: mindenesetre grat a kártyához, remélem sokáig örömöd lesz benne.

(#988) Drizzt válasza cimabue (#987) üzenetére


Drizzt
nagyúr

A linkeden azt írják, hogy elfogadhatatlanul hangos.

I am having fun staying poor.

(#989) mcs válasza cimabue (#987) üzenetére


mcs
veterán

Ez nem pici, hanem eléggé nagy LQrás a kártya tartósságát nézve, de addig nincs baj, amíg a gar idő alatt pusztul meg, és nem azon túl. :)
Amúgy sikerült a legrondább 2060ast megtalálnom Iponon, ami valaha kijött: [link] :Y :D

(#990) cimabue válasza Drizzt (#988) üzenetére


cimabue
tag

Jaja, simán lehet hogy hangos. Csokis pedig azt írta, szerinte elviselhető. Szóval ez állatira szubjektív...
Nézzétek meg a többi tesztet is az oldalon, tanulságos. Volt egy Emtek Xenon kártyáról is hőkép, ott 59 a gpu és 75 a VRM hőfoka. Na az szerintem egy az egyben olyan mint a Palit/Gányward hűtése. Ezeknél úgy tűnik ügyesebbek voltak a mérnökök.

[ Szerkesztve ]

(#991) nyulnyulu válasza cimabue (#990) üzenetére


nyulnyulu
senior tag

phoenix hűtése nagyon jó,62-65 fokban megáll és nem hangos!

privátra illik válaszolni

(#992) snecy20 válasza mcs (#989) üzenetére


snecy20
veterán

Ez a hűtés ez annyira olcsó rajta, hogy akár AliExpress-es hamisítvány is lehetne. :)

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#993) Archttila válasza mcs (#989) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Azert ilyenkor erezem, h milyen jol jartam a kezmeleg 123 ezeres giga gaming oc pro val :DD

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#994) PeTeR_33


PeTeR_33
tag

Sziasztok!

Érdeklődnék,hogy Resident Evil 2 illetve Division 2 bétával van e innen RTX 2060nal tapasztalata??

2060 vásárlását tervezem egy ideje.
Ez a 2 játék az amely erősen eszi a VRAM-ot és leginkább érdekel.

Kiváncsi lennék ezen játékok alatt,hogy viselkedik a 2060 a maga 6 giga Vram-jával.

Véleményeket,tapasztalatokat kérnék. :R

, GIGABYTE Z390 AORUS ELITE,I5 8600K,PALIT RTX 3070 GAMING PROBE QUIET STRAIGHT POWER 10 700,CORSAIR VEGENANCE LPX 3200 16GIGA,SAMSUNG EVO SSD 500G

(#995) Chaser válasza mcs (#989) üzenetére


Chaser
titán

kis mokány ( : jó ez, kis házikóba meg főleg, csak az ára csúnya ;]

szerk:
meg az 1 év gar, nagyon rászoktak iponon erre

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#996) snecy20 válasza Chaser (#995) üzenetére


snecy20
veterán

Úgy vannak vele hogy teljesítik a kötelező 1 év vállalást, se többet se kevesebbet. :D

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#997) Chaser válasza snecy20 (#996) üzenetére


Chaser
titán

a magyar jogszabályok szerint, ha a gyártó x évet ad, azt kötelessége a kereskedésnek is továbbadni a vevő felé...gondolom ezt úgy oldják meg, h 1 évvel vásárolnak közvetlen gyártóktól v importőrtől, kb 1e ft-tal olcsóbban ( :
no mindegy, felőlem rájuk rohadhat, múltkor ramokat néztem, szinte mindnél 1 év, érdekes, néztem most 1160-akat, ott amiknél néztem megvan a gyári teljes gar

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#998) mcs válasza PeTeR_33 (#994) üzenetére


mcs
veterán

Vannak játékok, amik akarva akaratlanul bekajálják maguknak a vram 90%át függetlenül attól, hogy milyen grafikai beállításra vagy felbontásra teszed. Állítólag pont ilyenek az újabb Tomb Raiderek, de nálam a Quake Champions is detto ugyanez. Ha 1080p-ben, ha 1440p-ben fut, 5,8 gigányi a vram zaba.

[ Szerkesztve ]

(#999) wassabi11


wassabi11
aktív tag

Sziasztok.

Érdeklődnék hogy abból mi igaz hogy az RTX sorozat alapból hibás? Ha valóban igaz akkor milyen problémákkal lehet szembe nézni? Megéri meg venni a 2060-as kártyát?

Lehet hogy rossz topikban vagyok, de gondoltam a tulajok csak tudnak mondani valamit :D

(#1000) Archttila válasza wassabi11 (#999) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Semmi gond nincsen a 2060-as szeriaval. :)

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.