Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) snecy20 válasza maajsz (#100) üzenetére


snecy20
veterán

Ez így van. Mondjuk ehhez a Ventus-hoz nem is adott az Ipon már korábban sem, de ha jól látom akkor az Aqua sem ehhez a modellhez.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#102) snecy20


snecy20
veterán

Eddig jók a benyomásaim az MSI Ventus kapcsán, viszont javaslatot várnék hogy a Power Limit-et hogyan tudnám kiütni - 106%-ot engedélyez, és nem jó hogy Power Limiten fut a kártya.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#103) edari válasza snecy20 (#102) üzenetére


edari
őstag

MSI 1060-on is asszem annyi volt a max.
Most az Asus-on 125% a max. Lehet bios függő?

Egyébként mivel terhelted, hogy power limitbe ütköztél?

(#104) snecy20 válasza edari (#103) üzenetére


snecy20
veterán

Nem volt nehéz beleütközni, a 106%-ba. :D
3DMark Timespy.
Ha csak nem lesz rá másik BIOS, akkor marad az undervolt / MSI Curve.

[ Szerkesztve ]

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#105) miresz


miresz
veterán

Sziasztok!

EVGA RTX 2060 XC BLACK GAMING-ről véleményetek? Nem találtam róla sok tesztet,csak egyet. Fan stop asszem ezen sincs sajnos.

[ Szerkesztve ]

(#106) snecy20


snecy20
veterán

Egyelőre eddig jutottam 3DMark Firestrike alatt, nyilván majd annak, akinek boostol a cucc 2100Mhz-ig, sokkal többet dobhat. Hogy a Power Limiten belül maradjak, a 0.975V@2Ghz-et lőttem be, így nagyjából tartja terhelés alatt az 1950-1985 Mhz-et.

Firestrike@19018

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#107) PeTeR_33 válasza snecy20 (#106) üzenetére


PeTeR_33
tag

Szia!

Eddig mi a véleményed a kártyáról??

Milyen játékokkal tesztelted?
Mikrolaggot tapasztaltál??

Shadow of tomb raider illetve Rise of Tomb raiderrel nem volna kedved csinálni egy tesztet??

Mivel VGA nélkül vagyok pillanatnyilag kölcsön tudom adni a Steam fiókomat. :B

, GIGABYTE Z390 AORUS ELITE,I5 8600K,PALIT RTX 3070 GAMING PROBE QUIET STRAIGHT POWER 10 700,CORSAIR VEGENANCE LPX 3200 16GIGA,SAMSUNG EVO SSD 500G

(#108) snecy20 válasza PeTeR_33 (#107) üzenetére


snecy20
veterán

Próbáltam Battlefield V, F1 2018, Dirt Rally, GSync 165Hz-es monitor mellett semmi mikrolag. :)
Egyik legolcsóbb típus a piacon, ez pár dologban észrevehető, pl. blackplate ami műanyag, csak 80%-os fordulat felett hatékony hűtés, illetve hát ez a power limit dolog, ami nem egy tragédia, csak be kell lőni hozzá a feszültséget. Egy Strix-hez képest jelenthet ez mondjuk -5%-ot FPS-ben, cserében amaz drágább 20-25%-kkal.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#109) ovics


ovics
aktív tag

sziasztok,

van értelme 1070-ről erre a kártyára váltani? igazából nagyon gondolkozok a dolgon, bár talán azért is, mert kicsi újítást szeretnék vinni a rendszerbe, de ha már csere, akkor nyilván előre szeretnék lépni és nem egy helyben toporogni.

(#110) snecy20 válasza ovics (#109) üzenetére


snecy20
veterán

Szerintem nincs, 1070-ről 2070-re érdemes minimum váltani, csak hát ahhoz elég sokat kéne hozzápótolni ha eladod a 1070-ed. Kivéve, ha feltétlen RayTracing-re vágysz nem túl drágán , de kompromisszumosan.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#111) ovics válasza snecy20 (#110) üzenetére


ovics
aktív tag

igazából olyan 25k-ból meg tudnám oldani a cserét, ezért gondolkoztam el rajta, nézve a teszteket hogy néhol hozza a 1080-at, de ezek szerint annyira nem kell kapkodni

(#112) Borisz76 válasza ovics (#109) üzenetére


Borisz76
veterán

Nincs értelme.

Nálam Saphire HD 7970 volt,eladtam.
Most a i7 3770K CPU IGP-t nyüstölöm :B

Váltanék RTX 2060-ra csak nem tudom még , hogy konkrétan melyik gyártó kártyáját vegyem.
FHD-n használnám mivel ezt támogatja a TV és a monitorok is. Összesen 3 kijelző.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#113) snecy20 válasza ovics (#111) üzenetére


snecy20
veterán

Nekem 1060 6G-ről rendben volt a váltás, bár nyilván ilyenkor még anyagilag bukó picit a történet, de 1070-ről nem mentem volna tovább. :N

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#114) snecy20


snecy20
veterán

Ami esetleg többeket érdekelhet, kiváncsi voltam RayTracing alatt a 2060 teljesítményére, és messze nem éreztem kínosnak a dolgot, ráadásul 1440p-n. Minden grafikai opció high-on volt, kivéve a RT, ami ultrán, az FPS szám pedig ~43 és ~50FPS között ingott. 1080p-n nyilván jobb a helyzet.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#115) snecy20


snecy20
veterán

A korábbi legjobb 1070Ti eredményem sikerült megverni a 2060-nal TimeSpy alatt.

RTX 2060@OC@8342 vs. GTX 1070Ti@OC@7960

Ebből persze a Graphics Score volt a legérdekesebb:

RTX 2060: 8186
GTX 1070Ti: 7731

Mindezt úgy, hogy a teszt legalább 30%-ában belenyalt a kártya a power limitbe, és visszadroppolt rendesen.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#116) mcs válasza snecy20 (#115) üzenetére


mcs
veterán

Ha ezt az RTX 2060at meg tudnám venni egyszer 100, max 110ért, kétség nélkül belevágnék az i3 8100 ellenére is, legfeljebb DSR-el kiiktatnám az esetleges cpu limitet. :)
A Project Cars 2 vígan szaladhat vele 60 fps felett, de a Forzát is szívesen kipróbálnám már komolyabb vram limit nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#117) snecy20 válasza mcs (#116) üzenetére


snecy20
veterán

Szerintem a 110k reális célkitűzés lehet hamarosan. :)

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#118) maajsz válasza mcs (#116) üzenetére


maajsz
senior tag

Attól, hogy bottleneckelteted a gpu-t nem lesz több fps, max kicsit jobb kép (ha lesz, vagy segítesz valamit a stutteren). No meg a 100% cpu load sem feltétele a bottlenecknek. Am én is 8100-et használok, de úgy döntöttem uppolok most procit (szigorúan apróról, tudom rablás az intel bolti ára) és pár közvetlenebb tapasztalatszerzés ill esetleges árbeállás után bepróbálom a 2060-at. Nem játszok crazy vram igényes gamekkel, de sok felől hallom a 6g-s limit parát, így pár hetet várok.

(#119) Archttila válasza maajsz (#118) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Allitolag a ddr6 es a 1080nal is szelesebb savszel miatt no para... De majd az okosok kijavitanak

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#120) Foglalt név válasza snecy20 (#117) üzenetére


Foglalt név
addikt

Katasztrófálisak a magyar árak :U Én most rendeltem egyet 106eFt és a játékon felül jár hozzá 6eFt értékű Steam bón.

(#121) Archttila válasza maajsz (#118) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Dupla...

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#122) apa111 válasza snecy20 (#115) üzenetére


apa111
aktív tag

Szia!
Érdeklődnék ,hogy ez a kártya limit amit írtál / 30% / az mit jelent ?? Húztad a kártyát vagy csak alap gyári használaton futtattad a teszteket? Ezt egy laikus kérdezi :) :)

Üdv : Gábor

(#123) maajsz válasza Archttila (#121) üzenetére


maajsz
senior tag

Ezt nem tudom én sem, de hogy a nagyobb sávszél csökkentené a vram kihasználtságot.. nem hinném, egyszerűen a 2060 a ddr6 miatt gyorsabb 192 biten is. Vannak olyan gamek amik egész jól alkalmazkodnak (YT-n látható a 1060 3/6g variánsok hasonlítgatása), meg vannak olyanok amik kevéssé és rosszabbul érinti őket ha beleszaladnak a vram limitbe.
Igazából látni, hogy 2 évente a vga visszaesik 2 kategóriát kb, akkor a 2060 akkora filmezős kari lesz, kicsit szarkasztikusan túlozva. Kérdés addig kihúzza e, de az hogy a 2070/80/Ti nem jött több rammal mint a 10-esek szerintem barátságos képet fest ilyen szempontból. Megnézem most az Anthem teszteket vele mit mutatnak, de újan 1070Ti-t venni ~30k-val drágábban a +2g ramért sztem passzolós, használtba meg kb pár ezerrel megy alatta és a driver frissítések egyre inkább csak az új szériának barátai.

(#124) apa111 válasza apa111 (#122) üzenetére


apa111
aktív tag

Már látom a választ a húzásra :) igen húzva volt a kártya.

(#125) snecy20 válasza apa111 (#122) üzenetére


snecy20
veterán

Lényegében amit elértem vele, az 2Ghz, 0.965 mV feszültséggel. Ezt tudja is fixen tartani 58°C-ig. Így el tudtam érni, hogy mindenhol bent maradjon a 106%-os power limiten a kártya. 3DMark Timespy alatt ezt még így is átlépi, ott visszaejti a frekvenciát 1900Mhz környékére. Játékok alatt rendben.

Magyarán: Az MSI Ventus 2060 leginkább azoknal ajánlott akik nagy OC-t nem terveznek, illetve nem esik nehezükre MSI Afterburnerben a Voltage Curve-t igazítani. Alapból vagy 100 mV-tal túl van feszelve a kártya gyárilag, ezért aztán már default, OC nélkül is kifut a power limitből.

[ Szerkesztve ]

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#126) mcs válasza snecy20 (#117) üzenetére


mcs
veterán

Az a 80% feletti hűtés hatékonyság hogyan érzelmezhető? Afelett tudja csak 60 fokra, vagy akár az alá hűteni a gpu-t? Üresjáratban leállnak a ventik?

[ Szerkesztve ]

(#127) snecy20 válasza mcs (#126) üzenetére


snecy20
veterán

60 alá nem tudja. :) 100%-os ventinél olyan 62°C lehet amit tud, de most épp nincs meleg nálam a lakásban.
Fan Stop nincs, 25%-on megy idle.

[ Szerkesztve ]

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#128) apa111 válasza snecy20 (#125) üzenetére


apa111
aktív tag

Köszönöm a részletes leírást :R :R

(#129) apa111


apa111
aktív tag

Meg jött nekem is a kártya GAINWARD PHOENIX GS gyárilag 1830-ra bostól .Alapon néztem egy két szintetikus tesztet egy r1700 4ghz mellett . utolsó képen egy gtx 1060 kártya mellett. Egyelőre csak ennyi teszt játékok hiányában ,még azt az ajándék játékot se tudom ki próbálni ,nem tudom hogy kell aktiválni a kódot. :O :O Nagyon láma vagyok hozzá :) :) :)

(#130) TechN7ne válasza apa111 (#129) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Jó az ,van rá gari ,használd egészséggel! :K

(#131) edari válasza apa111 (#129) üzenetére


edari
őstag

nvidia oldalán kell bejelentkezni, és ott van olyan hogy redeem code.
Legalábbis amit én kaptam ipontól kódot, azt ott kellett.

(#132) apa111 válasza edari (#131) üzenetére


apa111
aktív tag

Köszönöm urak :R :R Az experiensen keresztűl??

(#133) edari válasza apa111 (#132) üzenetére


edari
őstag

Nem, weboldalon,

(#134) apa111 válasza edari (#133) üzenetére


apa111
aktív tag

Nagyon köszönöm :R :R csak egy a baj ,azt írja vagy helytelenül írtam be azt a 6 szám jegyet vagy lejárt google forditó szerint ,pedig ma kaptam meg a kártyával együtt :) Elnézést ,hogy ide írok de nem tudom hogy mit csináljak vagy kitől kaphatnék segítséget :) És ha nem ide való ez a téma akkor törölje valaki :) Még annyi hogy a 6 szám jegy között ami betűből és számból áll van a kettő közt egy kötőjel ,de azt végképp nem veszi be.
Üdv : Gábor

(#135) apa111 válasza apa111 (#134) üzenetére


apa111
aktív tag

Meg van ,azt amit kaptam az alzátol 6 szám jegyű kódot ,azt előbb ő náluk kellett be váltani és utána kaptam az igazi kódot az nvidiához ,a többi már ment mint a karika csapás ,jön a játék le az originről :) Köszönöm a segítséget

(#136) edari válasza apa111 (#135) üzenetére


edari
őstag

Szívesen :R

(#137) mcs válasza snecy20 (#127) üzenetére


mcs
veterán

Igazából nem is probléma a fan stop hiánya, ha ennyire alacsonyan járatja magát. Majd ha elér egy emberibb árat, lehetséges, hogy benevezek rá. MSi kártyát még sose vettem újan, és ez a Ventus szép is küllemre. :D

(#138) apa111


apa111
aktív tag

Felraktam ezt a programot mellé , és volt egy be épített overclok funkció ,elindítottam és hw infó szerint 2190 mhz volt a max 211w mellett ,de hosszú távon biztos nem bírna ennyit ,vissza venné magát.

(#139) TechN7ne válasza apa111 (#138) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Minek?

Most vetted de már kevés? :DDD
Annyira értelmetlen piszkálni ,leírhatatlan ,nem 3 éves konstrukció az. :W

Simán vehettél volna egy garis 1080 at.

[ Szerkesztve ]

(#140) apa111 válasza TechN7ne (#139) üzenetére


apa111
aktív tag

Nem szoktam a kártyákat húzni ez csak tájékoztató jellegű ,ha valaki ilyent venne :)

(#141) miresz válasza miresz (#105) üzenetére


miresz
veterán

Köszönöm mindenkinek a kimerítő válaszokat! 😂

(#142) snecy20 válasza miresz (#141) üzenetére


snecy20
veterán

Hát, még nem sok kártyatulaj van köreinkben. :)
***************
Msi Ventus-ról kicsit részletesebben, 26:25-től.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#143) PeTeR_33


PeTeR_33
tag

Eléggé költséghatékonynak tűnik ránézésre.
160W-s TDP-hez ez a hűtő több mint határeset.

Amire számíthatsz hangos ventillátor,magas hőfokok.Ebből fakadóan droppoló órajelek.
Magyarul semmi jóra. :DDD

1070esetén is voltak hasonló próbálkozások.Ott sem sok jó sült ki belőle.

Ennyire szűkös a hely a házadban??
Iponnál ránéztem az árakra.
Pár ezer forint pótlással mérföldekkel jobb hűtésű kártyák vannak.

, GIGABYTE Z390 AORUS ELITE,I5 8600K,PALIT RTX 3070 GAMING PROBE QUIET STRAIGHT POWER 10 700,CORSAIR VEGENANCE LPX 3200 16GIGA,SAMSUNG EVO SSD 500G

(#144) btf


btf
aktív tag

KSZ-nél már lehet árat látni a Gaming Z kártyánál: 148k

Egyre inkább a Ventus fele kacsintgatok.

Jelenleg egy Gaming 970-em van, nagyon bejött ez a hűtés, de számomra nem ér meg ennyi plusz pénzt.

“Keep away from people who try to belittle your ambitions. Small people always do that, but the really great make you feel that you, too, can become great.” - Mark Twain | "PS4 Pro = PS4 Professional" - Alex Battaglia (Digital Foundry - 2021)

(#145) mcs válasza PeTeR_33 (#143) üzenetére


mcs
veterán

Rengeteg kártya hűtése felengedi 70 fok fölé a gpu-t gyárilag. 75ig pedig simán ki kell bírnia a 3 éves garanciáját, vagy akár többet is. Ránézésre masszív darabnak tűnik ez a Ventus, mint például az Asus Dualok. Legjobban majd a Gagyibájtra leszek kíváncsi, hogy vajon most is ,,röfögő" szindrómában fognak-e szenvedni a ventillátoraik, mint az előző generációjuk bő 70%-a. :)

[ Szerkesztve ]

(#146) PeTeR_33


PeTeR_33
tag

Hoppá.

A Miresz fórumtárs hsz ére próbáltam válaszolni.
Valamit benéztem.😊
A hszem az 1 ventis Evganak szólt.
Az a hűtés elégtelen.

A ventus hűtése szerintem is korrekt.
De én a gaminget akarom.

, GIGABYTE Z390 AORUS ELITE,I5 8600K,PALIT RTX 3070 GAMING PROBE QUIET STRAIGHT POWER 10 700,CORSAIR VEGENANCE LPX 3200 16GIGA,SAMSUNG EVO SSD 500G

(#147) mcs válasza PeTeR_33 (#146) üzenetére


mcs
veterán

100 watt felett fabatkát sem ér egy szem venti. Én sem értem, hogy miért erőltetik a gyártók.

(#148) munky válasza mcs (#145) üzenetére


munky
őstag

Mi volt pontosan ez a "röfögő" jelenség a Gigabyte kártyáknál?

Nekem anno volt Giga GTX 1060, de meg voltam elégedve a hűtésével. Ezek szerint csak szerencsém volt?

Azért érdeklődöm, mert 2060-ból is Gigabyte van rendelés alatt. 😊 (GAMING OC PRO 6G)

(#149) FaTHI válasza munky (#148) üzenetére


FaTHI
őstag

Nekem igaz 2080-am van Giga Gaming oc, de talán az egyik legjobb hűtése van, pedig volt nálam pár fajta a sok év alatt!

[ Szerkesztve ]

(#150) mcs válasza munky (#148) üzenetére


mcs
veterán

Passzívból beindultak a ventik, és valamilyen módon koccoltak a kerettel, és ugyanez leálláskor is. Rosszabb esetben magasabb fordulaton is zörögtek. Youtubeon van egy tucat bemutató video ezekről, és én már kétszer is beszoptam. A jelenlegi 1060asomon pont emiatt kellett hűtést cserélnem.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.