Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1251) Dobrika válasza Astrolagoon (#1250) üzenetére


Dobrika
tag

Egy nyári zivatar egy picike áramingadozás aztán elvitte az évekig kuporgatott élettartamod.

Ebben nincs semmi ráció. :DDD

(#1252) Astrolagoon válasza Dobrika (#1251) üzenetére


Astrolagoon
junior tag

Dehogynem.De te is érted mit akartam elmondani mégha nemértésnek is néz ki :DDD :R

Most nézem bakker bottleneck check szerint az i5 6400-am 50% hagy a Gaming Z ben hahahah van hová fejlesztenem.

(#1253) Ferke77 válasza Astrolagoon (#1252) üzenetére


Ferke77
aktív tag

Nekem az i7 8700 0.25%-ot ad. Ezek szerint azzal jó párost alkot a 2060 :)

(#1254) Astrolagoon válasza Ferke77 (#1253) üzenetére


Astrolagoon
junior tag

Az remek.Kölcsönadod örökbe?Most vadászok én is egy i5 7600K-t .Volt is fent az aprón várom,hogy jelentekezzen a tulaj.

(#1255) Ferke77 válasza Astrolagoon (#1254) üzenetére


Ferke77
aktív tag

Jó kis procik ezek az i5-ök, annó a 3470-et nagyon szerettem. A vga meghálálja majd a kb. 1Ghz órajel különbséget :)

(#1256) TechN7ne válasza pendre54 (#1246) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

;]

Dobrika

Nagy az unalom ,meg ezért nem szabad használtan kártyát venni ,csak ha ismerjük a volt körülményeit.

[ Szerkesztve ]

(#1257) Zimmi91


Zimmi91
addikt

Sziasztok!

Tervezem lecserélni a kis 1060 3G VGA-m és egy RTX 2060-on gondolkozom.
Egy i7-3770 mellé lesz, mennyire fogná vissza a proci? FPS-ben gondolom nem lenne visszaesés ?!
Nyáron tervezem alaplap+cpu+ram cserét.

1660TI-n gondolkodtam még de nem sokkal drágább a 2060 és tesztek alatt jóval jobb eredményeket hoz.

Akinek lenne tapasztalata szívesen fogadom! :)

" Just remember Manchester is RED! "

(#1258) LendvaiFeri1 válasza Zimmi91 (#1257) üzenetére


LendvaiFeri1
addikt

Szia!

[link]

So lock up your daughter, lock up your wife, lock up your back door and run for your life

(#1259) Brekkk válasza Zimmi91 (#1257) üzenetére


Brekkk
senior tag

Nem rossz kombó. Nekem is ez van. Azért néha értezni, hogy elfogy az I7 3770 alóla.
Főleg CPU igényesebb játékoknál.
60 FPS játékhoz vállalható de néha belassulások vannak.

(#1260) Zimmi91 válasza LendvaiFeri1 (#1258) üzenetére


Zimmi91
addikt

Köszi, ezt az oldalt nem is nagyon használtam eddig, ezek alapján elég nagy előrelépés lenne még a 3770 mellé is, aztán a jövőben meg még inkább :DDD

(#1259) Brekkk

Rápróbálok, jónak tűnik :) CS:GO, PUBG, WOW meg FIFA ezekkel játszom mostanság.

" Just remember Manchester is RED! "

(#1261) csabi0805


csabi0805
aktív tag

Sziasztok!

Csatlakozok én is a klubbhoz egy Palit GamingPro OC-val.
Eddig nagyon tetszik.
Egy RX 480 4Gb-ról jövök át.
Nyomtam a Forza Horizon 4-el versenyt 43 fok volt a kártya maximum hőmérséklete. :C Minden maxon egy Zalman Z9 Plus házban.
Nagyon de nagyon tetszik.
Egy kicsit nagy ugrás volt ez. :)

Valahogy még nem akarom elhinni,hogy nincs akadás röccenés stb.
Egyenlőre halkabbnak tűnik mint a Sapphire Rx 480 4Gb kártyám. :Y
Persze az is nagyon jó kis kártya volt szerettem azt is.

[ Szerkesztve ]

(#1262) tipuka válasza csabi0805 (#1261) üzenetére


tipuka
addikt

Egy Metro Exodust nézz meg majd légy szí :D

Nekem a Strix-szel alapon 55 avg. fps felett van picivel (elfelejtettem lementeni a pontosat), 1900 mhz fölé boostol,
115 mhz core clock-ot és 350mhz memory clock-ot adva neki már 59 avg fps fölé megy, 2000 mhz fölé boostol így, 54 fok fölé nem megy 1 óra után se, ezek a beállítások.
Resolution: 1920 x 1080; DirectX: DirectX 12; Quality: Ultra; Texture filtering: AF 16X; Motion Blur: Low; Tesselation: Full; Advanced PhysX: Off; Ray Trace: Off; DLSS: Off; Hairworks: Off; Shading Rate: 100;
Bár szerintem az i7 6700k lefogja valamennyire, mert néztem összehasonlításos videókat, ahol ugyanez a vga van különböző procikkal és 10%-ot simán hagy a vga-ban. Mondjuk mindegy is, mert lock-oltam 75fps-re a kártyát, mert annyi hz-s a monitorom, szóval félig pihen sok játékban, mert R6-ban is 168avg fps-m van Ultra maxos beállításon, így megy vagy 50%-on a kártya, legalább hosszú élete lesz, persze 1-1 játék majd megfogja izzasztani, de 95%-ban pont nem olyannal játszok egyelőre. :D

Ha kíváncsi valaki valamilyen játékra, ahol van még beépített benchmark, szóljon és készítek képet, most nem szúrtam be, nem tudom van-e rá igény.

[ Szerkesztve ]

(#1263) pendre54 válasza tipuka (#1262) üzenetére


pendre54
addikt

Én éppen ezekben a percekben váltottam be az MSI Gaming Z-hez kapott kupont, a Metro Exodusra, és most töltöm le a játékot. Este megnézem, hogy mit villant a kártya, egy i7-4790-es procival, 16 GB RAM-al, egy ilyen monitoron. :) [link]

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#1264) csabi0805 válasza tipuka (#1262) üzenetére


csabi0805
aktív tag

Hogy kell képet berakni?

55 lett nekem is,minden alapon van.

[ Szerkesztve ]

(#1265) tipuka válasza pendre54 (#1263) üzenetére


tipuka
addikt

Ohh, de jó lenne az a szexi monitor nekem is. :B
A benchmarkot majd fullhd-ben is futtasd le kérlek, ha nem gond, 1 perc az egész. :D

csabi0805: na, az jó :)
mikor írsz, az emojik alatt van a képfeltöltési lehetőség. :)

(#1266) csabi0805 válasza tipuka (#1265) üzenetére


csabi0805
aktív tag

Már megvan viszont már kitöröltem a benchet.
Csak megtaláltam közben.

[ Szerkesztve ]

(#1267) csabi0805 válasza csabi0805 (#1266) üzenetére


csabi0805
aktív tag

Bocsi.
Itt van:

[kép]

(#1268) arpii válasza Zimmi91 (#1260) üzenetére


arpii
aktív tag

Ne vedd 100%-ig halálbiztosnak az ott közlött eredményeket. Volt guru3d-n CPU teljesítmény szórás chart azonos GPU-val, teljesen más eredmények jöttek ki, mint az említett oldalon.
Azt mondanám, hogy azokban a címekben, amikben most 50% körüli CPU mellett 100%-ra ki tudja hajtani a VGA-t, ott duplájára, vagy többre fog nőni az FPS szám, de pl. mint a Tomb Raiderben és hasonló CPU igényes játékban BF1, 5 nem lesz dupla annyi, csak mondjuk felével több vagy 3/4-ével, mint amennyi most van.

(#1269) zakarmihaly


zakarmihaly
tag

sziasztok!
GAINWARD RTX 2060 6GB PEGASUS OC DDR6 ez jó vétel lenne? vagy mi ajánlott az olcsóbb 2060ok között? fontos lenne a dvi + hdmi port is

(#1270) tipuka válasza zakarmihaly (#1269) üzenetére


tipuka
addikt

szia!

1 ventiset kizárólag akkor vennék, ha csak annak van hely.
Amin van dvi: Palit GamingPro, Gainward Phoenix, EVGA, PNY XLR8, ASUS Dual
HDMI gondolom mindegyiken van.

[ Szerkesztve ]

(#1271) mcs válasza zakarmihaly (#1269) üzenetére


mcs
veterán

Nézz olyan kártyát, amin kettő HDMI is van, és vegyél DVI-HDMI átalakító kábelt. :)

[ Szerkesztve ]

(#1272) tipuka válasza mcs (#1271) üzenetére


tipuka
addikt

mondjuk egy Strix tökéletes erre a célra, 2hdmi, 2dvi ;]
persze más is jó. :)

[ Szerkesztve ]

(#1273) mcs válasza tipuka (#1272) üzenetére


mcs
veterán

Melyik Strix ez? Ahogy látom, van belőlük jó néhány különböző verzió. :)

(#1274) Dobrika válasza mcs (#1273) üzenetére


Dobrika
tag

Ha már látod, akkor nézd meg a kimeneteket is és azt is látod, hogy melyiken van 2 DVI.

(#1275) Źşë' válasza mcs (#1271) üzenetére


Źşë'
addikt

ha 144hz re akarja a dvi-t, akkor nem ajánlanám az egyszerű mezei átalakítót még DP-portra sem, mivel nem tudja átvinni a jelet 144hz, csak 60 (a hdmi meg pláne, ha régebbi a monitora akkor 1.4 vagy ez alatti a verziója gondolom, 1080p-t meg max 120hz en képes nyomatni, azt is 3D-re, amúgy 60hz), olyan átalakító amin tudja használni a 144hz-es monitorját (DP->Dvi) az kb 100$ körül mozog, értelmetlen pénzkidobás

én is ebben a cipőben evezek, van egy régi monitorom, amin csak Hdmi, Dsub és Dvi van, 144hz-es és 3D-s - nem egy régi darab mert kb 4-5 éves - elég kevés az olyan új vga ami érdemleges vételű és van rajta Dvi - Én az Asus Dual OC-ra voksolnék, abból is az OC-s verzióra, 2 venti és elég faja kis hűtése van - ahogy nézem van olcsóbban is de akkor nem kapsz játékot mellé

"Nem abban van az élet mértéke, hogy mekkorát tud kérdezni az ész, hanem abban, hogy milyen nagyot tud felelni a szív."

(#1276) tipuka válasza mcs (#1273) üzenetére


tipuka
addikt

mind a három strix ugyanaz, csak más az órajel, bár arra meg az afterburner ad megoldást. :D

(#1277) zakarmihaly


zakarmihaly
tag

és mi a helyzet konkértan ezzel? GAINWARD RTX 2060 6GB PEGASUS OC DDR6

(#1278) zakarmihaly válasza Źşë' (#1275) üzenetére


zakarmihaly
tag

én most konkrétan az asus dual gtx 1660timeg cserélem le. nem tudom mennyi különbség van az 1660 meg a2060 közötti hűtőn , de az enyém iszonyatosan melegszik, nagyon gagyi a hűtése, azért cserélem le

(#1279) tipuka válasza zakarmihaly (#1277) üzenetére


tipuka
addikt

előbb írtam ,hogy 1 ventiset ne, ha befér nagyobb is a házba. :)

(#1280) zakarmihaly válasza tipuka (#1279) üzenetére


zakarmihaly
tag

ja igen bocsi, 2 ventisre gondoltam persze. akkor az mehet? valahol azt írták hogy rossza a hűtése... nem akarok egy forró kártyát egy másk forróra cserélni :D

(#1281) tipuka válasza zakarmihaly (#1280) üzenetére


tipuka
addikt

Szerintem a Phoenix -re gondoltál, az a 2 ventis. :D
Azaz olcsóbb kategóriában egész jó. :)
Van még kicsit drágábban, ami jó lehet, Giga Gaming Pro, 3 ventis.
Ha van pénzed ,akkor MSI Gamining Z, Giga Aourus Extreme és az én kedvencem, egyben legdrágább 2060-as, Asus Strix a nyerő trió. :DDD
Keresőt használva találsz még tapasztalatokat a többiektől, sajnos minden típusról nem tudok írni, hogy jó-e vagy sem.

(#1282) Źşë' válasza zakarmihaly (#1278) üzenetére


Źşë'
addikt

annak a 1160Ti-nek a hűtése tényleg elcseszett egy valami, gyakorlatilag a 2 venti mindegyikének a fele fedi le a hűtőbordát, tehát kb olyan minta 1 venti hűtené, vagy még ennél is rosszabb talán... a nyákon lévő alkatrészeket "fújja" inkább

"Nem abban van az élet mértéke, hogy mekkorát tud kérdezni az ész, hanem abban, hogy milyen nagyot tud felelni a szív."

(#1283) zakarmihaly válasza Źşë' (#1282) üzenetére


zakarmihaly
tag

nem is értem hogy merték ezt kiadni. persze első sorból szoptam be. szóval most próbálom kicseréltetni. 108ért vettem 8ezer ráfizetéssel már tudok venni gainward 2060at, most ezen gondolkozom

[ Szerkesztve ]

(#1284) Dobrika válasza zakarmihaly (#1283) üzenetére


Dobrika
tag

Mit jelent az, hogy melegszik?

(#1285) zakarmihaly válasza Dobrika (#1284) üzenetére


zakarmihaly
tag

zárt házban 87 fokot is elérte utána lekapcsoltam. de nyitott házzal (plusz direkt hűtve egy házhűtővel) is 80 fokig simán elmegy. egyszerűen gagyi a hűtése

[ Szerkesztve ]

(#1286) mcs válasza Źşë' (#1282) üzenetére


mcs
veterán

Nekem volt ugyanilyen hűtéssel 1050es, és az is felmászott 75 fokra. Felpörgés közben eléggé érdekesen morgott, viszont a max fordulatot elérve csendesebb lett. :D
Fura egy konstrukció, ami egy kisebb étvágyú kártyára elegendő, nem pedig egy 120 wattos zabáldára.

[ Szerkesztve ]

(#1287) Dobrika válasza zakarmihaly (#1285) üzenetére


Dobrika
tag

Az kemény. Pedig a 1060-am rendben volt a Dual-ból 74-75 fokon ment max.

(#1288) mcs válasza Dobrika (#1287) üzenetére


mcs
veterán

Azon teljesen más jellegű hűtés van egy sokkal termetesebb bordával és hőcsővel. Ezen az 1660 Ti-n pedig komikus a réz káddugó az amúgyis bolhafingnyi borda közepén. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1289) Dobrika válasza mcs (#1288) üzenetére


Dobrika
tag

Áhha, zon nagyon pici borda volt, a 1050 ti strixen kétszer akkora volt a borda. A 1060-on nagy a burkolat,d e alatta a borda az pöttöm. :)

(#1290) mcs válasza Dobrika (#1289) üzenetére


mcs
veterán

Akkor ugyanúgy optikai csalódás, mint a Giga Windforce 1060, mert annak is iszonyatosan vékony bordája van, hiába széles. :D

[ Szerkesztve ]

(#1291) Dobrika válasza mcs (#1290) üzenetére


Dobrika
tag

Hát nem tudom mi csalt meg téged, de én szétszedtem és vizet raktam a kártyára, akkor aztán pláne látszódott, hogy nagyon kicsi a borda.

(#1292) mcs válasza Dobrika (#1291) üzenetére


mcs
veterán

Cseréltem az említett Gigán a hűtést Arctic Twin Turbora, és akkor döbbentett meg a sovány valóság. :)
Első ránézésre igényesebbnek nézett ki a Dual 1060.

[ Szerkesztve ]

(#1293) Dobrika válasza mcs (#1292) üzenetére


Dobrika
tag

A minőségével nem volt baj, sőt a legjobban összerakott kártya szerintem a 1060-akból. A hűtése is elég volt rá, persze nem volt olyan halk, mint a drágább csúcsváltozatok, csak egyesek azt várták tőle annó...

(#1294) mcs válasza Dobrika (#1293) üzenetére


mcs
veterán

2060ból pedig végképp nem lett olcsó jancsi a Dual, amivel egy ideig én is szemeztem. Orbitális fémtömb.
Nem értem, miért pont az egyel kisebb kategóriás 1660 Ti-t kellett elxarni.

[ Szerkesztve ]

(#1295) tipuka válasza mcs (#1294) üzenetére


tipuka
addikt

Hogy a drágább felé tereljenek. :D

(#1296) pendre54


pendre54
addikt

Üdv!
Pár napja használom az MSI gaming Z kártyát, és a LED világítást szeretném rajta kilőni. Na most ugye, a termék honlapján ott van ez a Mystic Light 3-as progi, amivel az RGB világítást lehet szabályozni, viszont hiába töltöm le a Win 10-es változatát, a telepítés után nem indul el a program, valami olyasmi üzenettel, hogy ez a platform nem támogatott. A legújabb, naprakész 64 bites Win 10 van fent, az ahhoz írt változatot szedtem le az MSI oldaláról, szóval ez nem lehet gond.
Valakinek valami ötlete, hogy mi más módon lehetne esetleg kilőni, a karácsonyfa díszkivilágítást?

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#1297) btf válasza pendre54 (#1296) üzenetére


btf
aktív tag

Épp ma váltottam 1660 Ti-ra, de a hűtő ugyanaz, én is elakadtam a led szabályzásnál, aztán sikerült megoldani:

Innen töltsd le a Dragon Centert: [link] (Utility alatt van)

Mivel alapban nincs benne a Mystic Light, a programon belül kell letölteni:

Follow the steps below to get "Mystic Light " in interface:

1. Click the Live Update icon in the button.
2. Click the Scan icon and choose Mystic Light.
3. Install Mystic Light and get started now!

Nekem bejött, a Dragon Centerben levő Mystic Light működik, be is állítottam hogy állandóan zölden világítson, ha már "zöld" kártya. :DD

[ Szerkesztve ]

“Keep away from people who try to belittle your ambitions. Small people always do that, but the really great make you feel that you, too, can become great.” - Mark Twain | "PS4 Pro = PS4 Professional" - Alex Battaglia (Digital Foundry - 2021)

(#1298) Floyd80


Floyd80
addikt

Gainward teszt még nem volt szerintem:

[link]

[link]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#1299) zakarmihaly válasza Floyd80 (#1298) üzenetére


zakarmihaly
tag

a cikk alapján, meg úgy a tapasztalatok alapján akkor ajánlott a gainward,nem ? ha sikerül cseréltetnem a pcx-szel akkor szerintem ezt választom a gtx 1660ti helyett

(#1300) Floyd80 válasza zakarmihaly (#1299) üzenetére


Floyd80
addikt

Igen, a két ventis Gainward/Palit egész jól összerakott kártya ebben az ársávban, a hűtés ugyanaz, utóbbit guru3d-n tesztelték. [link]

A német cikkben határesetnek tartották a ventit fullon (2.050 U/Min 67 °), de így is 40db alatt van és be lehet lőni halkabbra.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.