Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) b.


b.
félisten

akciózzák az MSI ventust Iponban, 120 K [link].(igaz játék nincs hozzá)Alakul, nagyon erősen gondolkodom, hogy rendelek egyet a Metro megjövetele előtt.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#202) snecy20 válasza b. (#201) üzenetére


snecy20
veterán

Alakul, ja. Azért is mondtam még korábban, hogy hamarosan ennyiért a "jobb" modellek fognak menni, lesz itt még ~100-105k körüli ár is remélhetőleg, ami a kínálat alját illeti árban. A Strix 2060-akat várom 2 hónapon belül ~130k körülre.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#203) b. válasza snecy20 (#202) üzenetére


b.
félisten

Az jó lenne. február első hetét megvárom, 15 ig még van idő,- akkor jön a játék,- hátha lesz egy kicsit halkabb modell. Ha nem, akkor a Ventus is megfelel szerintem nekem, bár a Palit/ Gainwardot dícsérik hang szempontjából és 6 K val drágább csak.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#204) szabi325 válasza Foglalt név (#189) üzenetére


szabi325
tag

Azt esetleg meg tudnád nézni hogy a Te kártyád rev. 2.0 vagy sem?
Én is azzal a kártyával szemezek amit Te vettél csak nem tudom miért adtak ki máris egy 2.0-ás verziót...

(#205) snecy20 válasza b. (#203) üzenetére


snecy20
veterán

Kicsit így vagyok vele én is, a Metro és a Dirt Rally 2.0 érkezéséig van időm - ezt csak azért írom mert minden kedvező benyomásom ellenére tegnap eladtam a Ventust, úgy érzem nem járja hogy a usernek manuálisan kelljen levinnie a feszültséget 0.95V vagy azalá, hogy beférjen a TDP limitbe - Project Cars 2 alatt, 1440p very high-n bizony már lehetett nézegetni a power limit feliratot, meg a 2Ghz-ről 1820Mhz környékére visszadroppoló órajelet, úgyhogy csak figyelmesen a vásárláskor! :)
Jelen állás szerint 2060-ból már csak ROG Strix variánst vennék 8+6pinnel, mert ott meg van szépen emelve a TDP keret.

[ Szerkesztve ]

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#206) b. válasza snecy20 (#205) üzenetére


b.
félisten

Én nem tuningolok igazából,de ha jól láttam akkor 7 % így is kihozható stabilan a ventusból is ami azért nem rossz. EVGA szokott erősebb PCB hidat használni , náluk szerintem van rá esély hogy stabil maradjon.
időközben gV linkelte manli-t is [link] ami a neve ellenére egész jól teljesít a teszteken mind hangban mind hőmérséklet adatokban.[link] 112 K most hivatalos kisker garival.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#207) PeTeR_33 válasza b. (#206) üzenetére


PeTeR_33
tag

Milyen felbontás mellé keresed a kártyát??

Láttam NV találgatósban,hogy vacilálsz a 2070 és a 2060 között.
Ugyanebben a cipőben járok..

Én azon a véleményen vagyok,hogy 1080p-hez kompromisszum mentesen nagyon jó a 2060.1440p-n 6 giga rammal már rezeghet a léc....

Megvárom az új Metro tényleges tesztjeit.Mit kér 1080p-n az alapján fogok dönteni.

Hála HSM kollégának totál elbizonytalanodtam. :DDD

, GIGABYTE Z390 AORUS ELITE,I5 8600K,PALIT RTX 3070 GAMING PROBE QUIET STRAIGHT POWER 10 700,CORSAIR VEGENANCE LPX 3200 16GIGA,SAMSUNG EVO SSD 500G

(#208) b. válasza PeTeR_33 (#207) üzenetére


b.
félisten

Jelenleg egy 1080P-s monitort használok, mert Multizok és a 144 Hz/ eközeli FPS-ről nem akarok lemondani.1440P ben meg nem tudja abszolválni a kártyám pl COD alatt .
jelenleg egy 1070 karim van,arról nem olyan nagy előrelépés a 2060,de hogy őszinte legyek a 2070 se, hisz 15 % van a 2 RTX kártya között teljesítményben alapórajelen. árban meg azért a normális 2070 majd 50% felár egy Ventushoz képest .
Valahogy nincs meg a 2070 megfelelő árazása, 2 GB ide vagy oda. Ha olyan 150 K körül lenne akkor nem gondolkoznék, venném a RTX 2070 karit de jelenleg 180 K inkább.Így meg a 2060 egyre jobb ajánlat.
Az 1070 elmenne kb 85 K ban, még 1 év garis, ahhoz 40 K-t kellene hozzátennem hogy kapjak kb + 15 % teljesítményt és plusz 2 év garit valamint RTX -et ami nekem tetszik és ki szeretném próbálni. szóval szerintem ennyit megér.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#209) snecy20 válasza b. (#206) üzenetére


snecy20
veterán

Igazából az van, hogy a 2060 egy közel 1080 szintű kártya (mínusz ~5-10%), ami annyit jelent hogy az 1x8 pin + PCI sín által biztosított energiafelvételi lehetőség szerintem soványka, illetve Pascal-Turing váltásnál sem nagyon történt lényeges fogyasztás/teljesítmény előrelépés sem, csak minimális. Példakánt, a korábbi 1080 Aorus kártyám 2x8 pin-t kért! Szóval gyanítom, hogy a mókolás nélkül fixen tartható 2Ghz-es órajelhez csak a 8+6 pines modellek jönnek szóba, de még utána kéne olvasni ennek, ill. megvárni itt is a felhasználó tapasztalatokat.

Ha nem tervezel pl tuningot, undervolting görbét akkoris állítani kell a Ventusnál, mert nekem rögtön és nekifutásból, OC nélkül futott ki a kártya a TDP keretből, bár az 1.068V körüli értékkel eleve túl is feszelte a MSI a kártyát gyárilag.

Ilyen téren talán a 2070-nel biztosabbra mehet az ember, meg a 8GB VRAM stb., bár nyilván drágább is, de kezdenek föltűnni a 175k körüli árak.

[ Szerkesztve ]

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#210) DeckardCain válasza b. (#208) üzenetére


DeckardCain
senior tag

2070-ről ugyanez a véleményem.
Egyszerűen nem látom értelmét, jelen árak mellett.

180e körül indul az MSI armor, ami már nem rossz. MSI gaming, strix, evga xc ultra pedig már 210-230e... Ezekkel szemben a strix 2060 155e. 149-150ért már van non OC verzió is.

1060 6gb-os strix-ről váltanék ha a 2060 is hozza azt hangban mint a mostani akkor nekem megéri az a ~20e felár az olcsóbb modellekhez képest.
1-2 hónapot várok amíg rendeződnek az árak.. (remélhetőleg valamennyire az intel cpu árak is, mert platform csere is lesz)

[ Szerkesztve ]

(#211) mcs válasza szabi325 (#204) üzenetére


mcs
veterán

Hagyd a fenébe a Gigát. Írd be Youtube-on, hogy ,,Gigabyte RTX fan noise", és meglátod, hogy miért kerülendő. :D

(#212) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

Nem akarjuk összeszedni egy táblázatban (vagy az első hozzászólásban) a különböző kártyákkal szerzett tapasztalatokat? :) Hőmérséklet, órajel, zajszint (tudom, ez relatív), tuning, egyéb megfigyelések. Például az MSI Ventus helyett könnyen lehet, hogy az Inno3D mezei 2060-asa jobb vétel (csak spekulálok). Nem tudunk semmit például a szintén hasonló árszinten mozgó egyventis EVGA XC-ről sem.

(#213) DeckardCain válasza Alvin_ti4200 (#212) üzenetére


DeckardCain
senior tag

RTX 2060 - 6 Card Comparison - Which Should You Buy?

Egész jó összehasonlítás hang és hőmérséklet terén.
1 ventis EVGA is tesztelve van.
3 ventis giga-n meglepődtem.

[ Szerkesztve ]

(#214) Sh4rKy


Sh4rKy
senior tag

Project Cars 2-t beszéltétek itt néhányan...

Brands Hatch, viharos időjárás, 3 körön át a tömeggel haladva, minden maxra húzva, 1080p.
Amit kikapcsoltam az a Motion Blur, mert nekem attól kifolyik a szemem :DDD

i5 7400 + 16GB DDR4 + MSI RTX 2060 Ventus, minden gyári értéken hagyva az alábbi eredmény született.

Min: 28FPS
Átlag: 34.548FPS
Max: 45FPS




Ami a közben felvett értékekből számomra látszik, hogy a fő probléma a kártyával a hőfök (ezáltal a zaj is), bár nem ideális környezetben van a gépház, de ettől független ahogy már egy korábbi posztban említettem a régi Gigabyte 1060 ugyan ezen a helyen ~10 fokkal hidegebb volt... :U

Annyit hozzátennék, hogy napos időben bekapcsolt V-SYNC-el ugyan ezekkel a beállításokkal már más helyzet volt egy Red Bull Ringen

Min: 45
Átlag: 57.275
Max: 60

[ Szerkesztve ]

Az is lehet hogy minden kincsem csak egy másodperc töredéke...

(#215) b. válasza Sh4rKy (#214) üzenetére


b.
félisten

hát a supersamlping miatt ez nem igazán FHD hanem magasabb felbontás azért.talán a 4 K hoz közelít inkább.

sati : na az jó . majd meglátom mennyiért megy éppen akkor, Kb 2 hét múlva feldobom apróra.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#216) Archttila válasza b. (#208) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

A Founders-t adtam el 95-be. :)

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#217) mcs válasza Sh4rKy (#214) üzenetére


mcs
veterán

Elnézve a fordulatot és a hőmérsékletet, borzalmas körülmények között hajthatod. Még a procid is tűzforró. :D
Ha például asztalban van a gép, akkor instant érdemes kirakni onnan. :)

[ Szerkesztve ]

(#218) snecy20 válasza Sh4rKy (#214) üzenetére


snecy20
veterán

Ilyen 30-40 FPS.-ekkel ennek mi értelme? Autós játék elég csapnivaló ilyen sebességen. Szerintem hagyd el a Supersamplinget, rögtön 2, 2.5x annyi FPS-ed lesz.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#219) mcs válasza snecy20 (#218) üzenetére


mcs
veterán

Ha csak az MSAA van highon, úgy mennyit fut? Én úgy játszok az 1060on, és átlagban 50-80 fps-t szalad időjárástól és pályától függően.

(#220) snecy20 válasza mcs (#219) üzenetére


snecy20
veterán

Amíg nálam volt a kártya, 1440p@165Hz-en nyomtam minden ultrán, és általában 120-140FPS körül kaptam, SuperSampling nélkül, közepes szintű élsimítással.
Szépen vitte nagyon a PC2-t. 1080p-n meg álomszerűen jól futhat.

Így volt bekonfigolva:

[ Szerkesztve ]

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#221) miresz


miresz
veterán

Nézegettem a 2060-akat,hát mint ne mondjak elég gyér a kínált a gyártók részéről. Pláne nekem a méret miatt még jobban meg van kötve a kezem. Az 1060-ak között sokkal nagyobb volt a választék!
2 kártya között vacilálok:
EVGA

PALIT (Gainward ugyan ez)

Ahogy olvasgattam a különböző oldalak tesztjeit nem sok különbség van köztük, hang szempontjából. Palit 1060 jet -stream-em volt az nagyon jó,és halk kártya volt,de a 2060-as Palitnak köszönő viszonyban sincs a hűtője ahhoz képest! Az EVGA minőségibbnek tűnik nekem,de kicsit tartok az 1 ventilátortól,bár tesztek alatt minimális különbség van a két kártya között hangban. Az EVGA felé hajlok jobban,az kényelmesen el is férne a monitoromban. Ha esetleg valakinek van tapasztalata az említett kártyákkal,az kérem ossza meg velem! :)

[ Szerkesztve ]

(#222) Sh4rKy válasza mcs (#219) üzenetére


Sh4rKy
senior tag

MSAA HIGH-on, ugyan az a pálya és helyzet:

Avg: 69.793 - Min: 56 - Max: 90

OC-vel (core +115MHz, mem + 600MHz, nyugalom itt már megszellőztettem a házat :DDD)

Avg: 73.326 - Min: 59 - Max: 90

Napos időjárás után pedig következő:

Gyári értékek:

Avg: 115.907 - Min: 81 - Max: 150

OC-vel:
Avg: 115.402 - Min: 102 - Max: 144

:R

snecy20
Semmi értelme a 30FPS-nek, csak valaki kérdezte, hogy mit tud SS-el, ezért böktem be ide :R

[ Szerkesztve ]

Az is lehet hogy minden kincsem csak egy másodperc töredéke...

(#223) snecy20 válasza Sh4rKy (#222) üzenetére


snecy20
veterán

Semmi értelme a 30FPS-nek, csak valaki kérdezte, hogy mit tud SS-el, ezért böktem be ide

Jah ok, sorry. :)

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#224) Hun'reeth válasza kissit (#196) üzenetére


Hun'reeth
őstag

Köszi, azt olvastam de nem sokra jó ha az MSI van a FE-vel összehasonlítva csak (ez inkább reklám -cikk mint teszt), engem a 2060-asok egymáshoz képest viszonyított zaja érdekel.... amire (#213) DeckardCain -től jött hasznos infó!
Ez már végre jó valamire köszönöm! :R
(ráadásul a mért hangteljesítmény szint nem igazán mérvadó a valódi zajosság szempontjából)

A Gainward GS verzióban gondolkodom leginkább - annó imádtam a Gef3 Ti200-amat tőlük - csak sajna annak a hangjáról egyelőre nincs szubjektív vélemény.
De a Palit is jó nekem ha csendes. ;]

''Öregember nem gyorsvonat!''

(#225) miresz válasza Hun'reeth (#224) üzenetére


miresz
veterán

A Palit,és a Ganiward full ugyanaz! Én is nézegettem már őket. A Palitról azt írják,hogy nincs fan stop (Gainwardon sincs) de elég halk,terhelésen is,ezért melegebb a kártya terhelésen. Nem nagy különbségek vannak hang tekintetében egyik gyártó közt sem. Még esetleg a Zotac-on gondolkodtam el,az 5 év gari miatt.

[ Szerkesztve ]

(#226) apa111


apa111
aktív tag

Tessék urak Gainward teszt ,hőfok, tuning ,zaj ,csak végig kell nézni.[link]

(#227) Foglalt név válasza szabi325 (#204) üzenetére


Foglalt név
addikt

Az enyém 1.0, ami nem tudom mit jelent.
Az eddig tapasztalatom egybevág azzal, amit több fórumon is olvastam, hogy a kerregést valószínű a kártya lógása okozza(ha kicsit megemeltem a hátsó sarkát ujjal, akkor elmúlt), most éppen álló helyzetben tesztelem, de szerintem így nem fog előjönni, ráadásul így a hűtése is ésszerűbb, mert felfelé dobja ki a levegőt. Az kellemetlen, hogy nem ehhez való a házam.

Gyors info még. Az afterburner sem a ventit, sem a feszültséget nem akarja vezérelni, a saját Aorus program viszont látszólag igen.

[ Szerkesztve ]

(#228) Tomoty válasza b. (#206) üzenetére


Tomoty
aktív tag

Extra olcsó az OC-s Manli Gallardo [link]
, és 1770-en Boost-ol a GPU [link]. 114-ért szerintem ajándék.
És már nem is olyan nevesincs gyártó a Manli. Pl a 1080TI-nél a PNY-vel "koketált" [link].

[ Szerkesztve ]

Postázás mostanában elég nehézkes, van egy extra aktív 3 éves fiam (aki a 2 nap ovi - majd 1 hét megfázva otthon periódusát éli). Szóval elnézést, ha csúszik az alkatrészek postázása. Sajnos amíg nem hívsz fel, addig nincs módomban jegelni a vásárolandó alkatrészt. Előre köszönöm a megértésedet.

(#229) Mika1227 válasza Tomoty (#228) üzenetére


Mika1227
őstag

Igen de ha jól látom 1 év garit írnak!

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#230) snecy20 válasza Tomoty (#228) üzenetére


snecy20
veterán

Nincs nekik raktáron, a garancia 1 év, és a webshop-ról sem hallottam még életemben + Manli-t csak a végszükség esetén, ha már minden más gyártó kihalna a színről. :D

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#231) llacee


llacee
őstag

Sziasztok!

1060 6G-ről váltanék.
1440Pben játszom 60hz monitor.
Fizikai korlát 260mm kártya fér a gépbe.
Főleg RTS, vagy autós játék ritkán FPS
Elvárás: nincs terhelés ne menjen a ventilátor.

Kérdés:

1070Ti használtan még garanciálisan vagy 2060.

RayTracing nem érdekel.

1080ból nincs 260mm kártya 2070 nagyon túlárazott.

(#232) bunnyhu válasza DeckardCain (#213) üzenetére


bunnyhu
senior tag

Jó kis teszt, meglepett a giga halksága. Mindegy, mostmár úton az ROG, az legalább a leggyorsabb, windows módban meg gyanítom a venti úgyis állni fog, és az a fontos. Egyébként az ASUS-nál valószínűleg nem a 0db-s bios módot használták, ami kimondottan arra van kihegyezve, hogy halk legyen. De az biztos, hogy a gigabyte oldalon szépen lerajzolt egymással szembeforgó ventilátorban van ráció, nem is értem miért nem használja a többi gyártó, annyira logikus az előnye. A sebesség terén durva, mennyire nem számít hogy OC vagy sem. Valószínűleg jó hibahatárral dolgoznak a gyárban. Az biztos, nagyon jól sikerült jószág a 2060 mindent összevetve.

https://divecenter.hu

(#233) snecy20 válasza llacee (#231) üzenetére


snecy20
veterán

Mostmár mindenképp a 2060 ajánlottabb - driveresen még fog gyorsulni, illetve a 1070Ti használt, valamint 2060 bolti új ára között már nincs egetrengető különbség. A 1060 -> 2060 egy teljesen észszerű döntés. :K

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#234) llacee válasza snecy20 (#233) üzenetére


llacee
őstag

Köszi, csak a 6GB miatt vacilláltam, mert hosszútávra gondoltam 1440p-re.

Fanstopposból melyik a leghalkabb még 26cm limitbe beférő?

(#235) Borisz76 válasza llacee (#234) üzenetére


Borisz76
veterán

Választék a lap alján : [link]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#236) snecy20 válasza llacee (#234) üzenetére


snecy20
veterán

1440p-n már kompromisszumos lehet a 2060 a jövőben, ergo a grafikai minőséggel ott már játszadozni kell majd... ha hosszabb távra tervezel, akkor épp emiatt lehet hogy meg kellene fontolnod egy olcsóbb 2070 modell beszerzését a 8GB VRAM miatt. Mértem a múltkor, BF V 1440p@ultrán bekért már most 5800MB VRAM-ot.
Abszolút megvan a 2060-nak az ereje az 1440p-re, de oda a 6GB idővel egyértelműen kevés lehet... ezért is ajánlgatják szerintem inkább 1920x1080-ra, vagy 2560x1080p-re ezt a kártyát.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#237) Foglalt név válasza Foglalt név (#227) üzenetére


Foglalt név
addikt

Szóval Giga OC v1 és v2.
"Meghackerkedtem" az oldalukat, ha levennék leírom, amit találtam.
Az újjal ellentétben a régin nem egy sorban vannak a csatlakozók, hanem az egyik DP alul a második kártyahelyen trónol. A back plate a rajz alapján nem rugós alátétekkel csatlakozik. A chip nem a VRM után, hanem a kártya elején található, ez a kártya ábrájáról és a heatpipe-ok kivezetéséből is látható(ez fontos lehet, mert a régire nem fér fel egy Arctic hűtés pl. pont emiatt). Ezentúl a hőelosztáson is segíthet, mert a réginél nem szimmetrikusan helyezkedik el a borda. A lamellák a régin merőlegesek az újra(ennek az ábrája, ahol a szembeforgó ventiket mutatja csalás), a kártya teteje és alja között futnak. A régi borda biztosan egy tömbből lett kimarva az új szereltnek tűnik.

(#238) mcs válasza Sh4rKy (#222) üzenetére


mcs
veterán

Teljesen jó értékek, és a procid sem fogja vissza különösebben, ami az enyémtől alig néhány %-al lassabb. :)

[ Szerkesztve ]

(#239) Hun'reeth válasza miresz (#225) üzenetére


Hun'reeth
őstag

Most épp Palitom van, az is elég csendes (nálam ez nagyon fontos szempont) viszont a Gainward valahogy szimpibb talán a régi idők miatt. Köszi. :)

(#226) apa111: köszi, ez hasznos volt, jóm hogy végre valakinek eszébe jutott nem csupán megmérni a zajszintet de megpróbálni videón keresztül átadni a hangot. Köszi!
Gainward lesz ebből, már csak megvárom míg 120 körülre megy az ára a GS -nek.

''Öregember nem gyorsvonat!''

(#240) szabi325 válasza Foglalt név (#237) üzenetére


szabi325
tag

Huh köszi szépen az elemzést, én hirtelen észre se vettem ezeket a különbségeket csak a specifikációt hasonltítottam össze :B

(#241) Foglalt név


Foglalt név
addikt

Miután sikerült a fél napot rááldozni az új jövevényre a tapasztalatok.
A Gigabyte 2 ventise is zörög, akárcsak a többi. Idegesítő, fekvő és álló helyzetben is jelentkezik ha változik a fordulatszám. A Giga rev2 mellett szól viszont, hogy rajta kívül csak az ASUS kártyákon került eléggé hátra GPU, hogy egy rendes custom hűtés ráférjen.
A hűtés játékok alatt küzd a kártyával, 80% körül jár, ami már rendesen zúg.
1080p-ben régebbi címekkel sincs stabil 144 fps. Nem ritka az 5GB memóriahasználat.
1440p-ben jobbára megvan a 60 fps. A mem használat tovább nő, érzésre eléggé a határon van. Jövőállóság szempontjából intő jel.
2160p 40 fps, a RAM kevés, ezért akad is.
A hűtés miatt mindenképpen visszaviszem a kártyát, viszont nem tudom mi legyen.
A 2070-en legalább van 8GB ram és az USB-C-t sem spórolták le, viszont az 50% felár pofátlannak tűnik. SLI továbbra sincs, ami pár év múlva fájó pont lehet.
A 2080-nál van SLI, viszont még mindig kevés 4k-ra. 2x annyiért, mint a 2060.
A 2080ti háromszoros áron, egy ma még éppen jó kártya 4k-ra.

[ Szerkesztve ]

(#242) bunnyhu válasza Foglalt név (#241) üzenetére


bunnyhu
senior tag

SLI már elég régóta létezik, de én még nem hallottam játékról ami kihasználta volna. Én amiatt biztos nem izgulnék. Az USB-C már inkább fájó pont, főleg hogy a referencia kártyán van.

https://divecenter.hu

(#243) Foglalt név válasza bunnyhu (#242) üzenetére


Foglalt név
addikt

A bányászok miatt az elmúlt évben egy crossfire setup-al nyomtam és amikkel játszottam(Crysis 3, Tomb Raider) 90% felett adott hozzá a második kártya. Ha nincs ez a lehetőségem, akkor kihagytam volna egy évet vagy vettem volna horror áron valamit, úgyhogy nagyon hálás voltam ezért az opcióért.

[ Szerkesztve ]

(#244) snecy20 válasza Foglalt név (#241) üzenetére


snecy20
veterán

Kompromisszum az élet. Nézz egy használt, 1+ év garanciás 1080Ti-t, idén és jövőre biztos nem lesz gond vele 1440p-n.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#245) PeTeR_33 válasza Foglalt név (#243) üzenetére


PeTeR_33
tag

Szia!

Milyen játékokkal tesztelted a 2060-at??
Full HD felbontás on mik voltak a tapasztalataid??

Full HD-ra venném a 2060-at,de 6 giga ramot eléggé keveslem.

Az érdekelne,hogy a memória zabáló játékokban,hogy teljesít a játék.

AC Odessey vagy origin,esetleg Rise of tomb raider vagy Shadow of tomb raider

, GIGABYTE Z390 AORUS ELITE,I5 8600K,PALIT RTX 3070 GAMING PROBE QUIET STRAIGHT POWER 10 700,CORSAIR VEGENANCE LPX 3200 16GIGA,SAMSUNG EVO SSD 500G

(#246) DeckardCain válasza PeTeR_33 (#245) üzenetére


DeckardCain
senior tag

Full hd-n szerintem nem lesz nagy gond a 6gb vrammal. Nem kell parazni.
Ott az rtx 2070, de még az olcsobbak is 170+rol indulnak.
Tán az MSI armort merném megvenni az olcsobbak közül onnan. De egy olcsóbb 2060hoz kepest az is 40-50e plussz. És csak 10-15%-al gyorsabb meg a 2giga vram ugye.
Nálam 2560*1080as felbontashoz lesz párosítva az rtx 2060. Nem parazok. Nyilván lehet hogy valamit ultra helyet highra kell tenni.

(#247) snecy20 válasza PeTeR_33 (#245) üzenetére


snecy20
veterán

Battlefield V 1080p ultrán eszi a gépet rendesen, de megáll a VRAM fogyasztás 4.5 - 4.8GB körül. Szóval a 6GB-nak egy ideig még elégnek kéne lennie 1080p-n.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#248) b. válasza PeTeR_33 (#245) üzenetére


b.
félisten

itt egy videó róla. AC odyssey ultra beáállítás 1080P, 5,2 GB ram .[link] itt pedig 1440P max settings.[link]
Itt már a GPU erő a korlátozó nem a vram, de az is egyébként 5,4-5,5 GB tehát belefér és a frametime se éppen rossz.Youtubon tudsz nézelődni ez ügyben.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#249) bunnyhu


bunnyhu
senior tag

Tudja valaki egyébként, hogy milyen programmal teszik ki az infókat a kijelzőre? Több ilyen tesztet láttam már, de sehol nem írták le a proggy nevét.
https://www.youtube.com/watch?v=I-DXzX8CAUI

[ Szerkesztve ]

https://divecenter.hu

(#250) prtvlogan válasza bunnyhu (#249) üzenetére


prtvlogan
aktív tag

MSI Afterburner-el.

Ment pü

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.