Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2001) Winne válasza Årpi (#1995) üzenetére


Winne
nagyúr

Ezt gondoltam én is, de ez a linkelt darab mégcsak nem is oc. :)

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#2002) apa111 válasza Winne (#2001) üzenetére


apa111
aktív tag

Szia!
Az amit linkeltél az gyárilag OC-s . :)

Nagyon el enyésző a különbség gyorsaságban a gyártók közt. Itt egy [link] itt tudsz mazsolázni össze hasonlítani :)

Üdv : Gábor

(#2003) Årpi


Årpi
őstag

A Gainwardnál a "GS" jelöli tulajdonképpen az OC-t.

 iPhone 15 Pro |  MacBook Air M3 | 7800X3D / 4070 Super PC | 

(#2004) mcs válasza PeTeR_33 (#1991) üzenetére


mcs
veterán

Az a 25% csak 2,4. :D
Amúgy nagyjából mindegy, hogy melyiket választja az ember, mert talán a legolcsóbb Manli Gallardot kivéve egyikkel sem lehet annyira nagyon befürödni. Ár-érték arányban számomra az Asus Dual tűnik a legjobbnak a tetemes, és széles kiterjedésű bordája miatt.

[ Szerkesztve ]

(#2005) Winne


Winne
nagyúr

Köszi!

Reggel megrendelem valamelyiket, de ahogy nézem többen is azt mondjátok, hogy kb mindegy, mert nagy különbség nem lesz a Palit Gainward MSI 3asból hasonló árban.

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#2006) mcs válasza Winne (#2005) üzenetére


mcs
veterán

Az MSi-t én csak azért választottam, mert újan sose vettem azt, és emiatt vezérelt a kíváncsiság. :D

(#2007) Kront


Kront
tag

sziasztok!

eddig nagyon jó tapasztalatom volt az EVGA kártyákkal, most is az van a gépben. cserélném egy 2060-asra (2 ventis XC ULTRA GAMING). tudtok bár mi olyan okról (pl. ciripelés), ami miatt más gyártót kellene választanom. az árába bár mi beleférne (bár melyik ASUS, AORUS), de maradnék a megszokottnál, ha nincs valami különös oka, hogy ne azt vegyem.

[ Szerkesztve ]

(#2008) Winne


Winne
nagyúr

"7000MHz helyett 14000MHz sebességű memória"

Az létezik, hogy ez igaz az MSI javára?

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#2009) edari válasza Winne (#2008) üzenetére


edari
őstag

Csak szimplán az effektív órajelet tüntették fel.
Valójában az MSI is 7000-en megy.

[ Szerkesztve ]

(#2010) Winne válasza edari (#2009) üzenetére


Winne
nagyúr

Köszi a gyors helpet, ezt rendelem végül a sok tanakodás után.

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#2011) PeTeR_33 válasza Kront (#2007) üzenetére


PeTeR_33
tag

Szia!

Teszteket láttam az említett kártyáról.
Szóba jött nálam mielőtt megvettem az MSI-t.
70fokig tud melegedni játék közben úgy,hogy halk.
Hááááááááttttt.Nagyságrendileg 150.000ft-ért.Én azt a hőmérsékletet sokallom.
Nem nagy művészet a 70 fokos üzemi hőfokot hozni csendesen.

Ezt tudta volna 2060 Ghost vagy Palit Gaming Pro is.....
Ennyi pénzért elvárnám a 60 maximum 65 fokos üzemi hőmérsékletet.

Ha vissza olvasol én is prémium kategóriás 2060-at kerestem.
De ennyi pénzért köszönöm nem kérem.
70fokot csendesen nem művészet hozni.150.000ft-ot az a kártya nem ér.

Inkább egy Asus,Aorus,MSI vonalon gondolkodnék a helyedben.

Összességében jól megépített kártya az EVGA.Nyugodtan megveheted ha a pénz nem akadály,de eladásnál 1 év múlva a kutyát nem fogja érdekelni a hűtés meg,hogy mennyiért vetted.Nagyobbat fogsz bukni rajta mint egy "átlag" 2060 tulaj.

Neked kell eldöntened.

, GIGABYTE Z390 AORUS ELITE,I5 8600K,PALIT RTX 3070 GAMING PROBE QUIET STRAIGHT POWER 10 700,CORSAIR VEGENANCE LPX 3200 16GIGA,SAMSUNG EVO SSD 500G

(#2012) Lord Myn válasza Winne (#2008) üzenetére


Lord Myn
senior tag

Azért itt vannak jó nagy hülyeségek...

- Nincs 1 db HDMI kimenet - miért is nincs? :F
- Nincs 1 db DisplayPort kimenet - persze, hogy nincs, mivel 3 db van... :))

"War does not determine who is right - only who is left."

(#2013) Winne válasza Lord Myn (#2012) üzenetére


Winne
nagyúr

:DDD :DDD

Valami trükkös módon nézi őket egymáshoz képest. :DD

Amúgy beszéltem velük, cégre venném és Ők csak 1 év garit adnak a céges vásárlásra, beszéltem az iPonnal is, náluk meg nincs különbség, csak drágább, de még úgy is ott éri meg jobban akkor megvennem.

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#2014) PeTeR_33 válasza Winne (#2013) üzenetére


PeTeR_33
tag

Azt nem értem ha cégre veszed miért nem vállalsz be egy drágább modellt?

Gondolom az Afat vagy a kártya árát költségként el tudod számolni.Avagy az Afat vagy fél afat vissza kapod.

Ha bármely állítások igaz én inkább gondolkodnék egy MSI gaming X en.
15000ft a felár de ég és föld a különbség.

Nem mindig kifizetődő ha fillér baxó az ember.

Legyen szó a ventusról vagy a Gainward,palitról.A mellett hogy hangosak a magas fordulat miatt és a miatt hogy állandoan forognak a ventik azt most poritékolom hogy 1-1.5éves korára lesz ott a csapágyazással gond.
Föleg elnézve a palit és gainward papír ventillátorait.

[ Szerkesztve ]

, GIGABYTE Z390 AORUS ELITE,I5 8600K,PALIT RTX 3070 GAMING PROBE QUIET STRAIGHT POWER 10 700,CORSAIR VEGENANCE LPX 3200 16GIGA,SAMSUNG EVO SSD 500G

(#2015) PeTeR_33 válasza Winne (#2013) üzenetére


PeTeR_33
tag

Nekem az a hit vallásom,hogy az ember ne legyen minden esetben tipikus magyar....
Hogy jó nekem a legolcsóbb nem baj az ha hangosabb kicsit mint a drágább modell.
Csak arról feledkezik meg mindenki hogy a hangos magas fordulaton forgó kártya ventillátora hamarabb adja meg magát mint a félpasszív halkabb modellek...
És akkor persze ott a gari.Ami nálunk elég szopás....

Az ember nem azért vesz drágább modellt mert sok a pénze.

A drágább kártya is elromolhat.De a minőségibb masszívabb hűtés egyfajta biztosíték arra hogy egy hossźú távon tartósabb megbízhatóbb kártyája lesz a vevőnek.
Kisebb az esély a meghibásodásra.

[ Szerkesztve ]

, GIGABYTE Z390 AORUS ELITE,I5 8600K,PALIT RTX 3070 GAMING PROBE QUIET STRAIGHT POWER 10 700,CORSAIR VEGENANCE LPX 3200 16GIGA,SAMSUNG EVO SSD 500G

(#2016) Vasshammer válasza PeTeR_33 (#2014) üzenetére


Vasshammer
tag

Egy ellenvéleményt megfogalmaznék.
Gigabyte WF2 és Artic Cooling Twin Turbohoz képest halkabb a Gainward Phoenix GS kártyám. Nyilván a WF2-es Giga tudott passzívban működni, annál a funkciónál nem halkabb.

A venti anyaga és vastagsága nem befolyásolja negatívan a csapágy élettartamát....tudtommal :)
Itt egy kép a Gainward hűtésről yt-ról

Én picit hiányolom a backplate meglétét a Gainwardon, azt szoktam szeretni.

[ Szerkesztve ]

Üdv, VH

(#2017) PeTeR_33 válasza Vasshammer (#2016) üzenetére


PeTeR_33
tag

Egy sikló csapágynak sem tesz jót a 2000rpm es ventillátor fordulat.

Ha jól tévedek én a hszemben nem csak arra vonatkozóan fogalmaztam meg hogy nem sok virág vasárnapja van annak a hűtőnek hogy papír ventillátorok vannak rajta.Hanem azt mondtam h a magas fordulat és a papír venti..

Bármelyik topikot olvastam eddig.A giga kártyák ventillátorai voltak azok melyek sok esetben zörögtek.
A ventik ugyanazok az aoruson mint a windforceon.Esetleg a méretük más.

[ Szerkesztve ]

, GIGABYTE Z390 AORUS ELITE,I5 8600K,PALIT RTX 3070 GAMING PROBE QUIET STRAIGHT POWER 10 700,CORSAIR VEGENANCE LPX 3200 16GIGA,SAMSUNG EVO SSD 500G

(#2018) Vasshammer válasza PeTeR_33 (#2017) üzenetére


Vasshammer
tag

Beállítottam egy emlékeztetőt mához egy évre, jelzek majd, hogy mi a helyzet venti fronton :D Én arra utaltam, hogy a ventilátor anyaghasználat nem tényező. mármint de, ha szeretsz csavarhúzót dugdosni a lapátok közé, valószínűleg azt kevésbé szereti :)
Nekem nem ment még 2000rpm-el GPU-Z szerint a fordulat. Nem állítottam semmit a kártyán. Mondjuk én csak BF5 alatt teszteltem, nem volt stresszteszten...

Üdv, VH

(#2019) Winne válasza PeTeR_33 (#2014) üzenetére


Winne
nagyúr

Azért vagyok fillérbaszó, mert a 1660Ti-ról már feljöttem 125e Ft-ra és nem akarom még efelett elkölteni a havi rezsimet pluszban egy "ugyanolyan" teljesítményű kártyára?

Nekem soha egyik videokártyám ventillátora sem ment tönkre, még csak nem is lett hangosabb, pedig volt egypólusú ref kártyám is, amit az én 5 évem után, több ezer gaming óra után, az utánam lévő tulaj is használja 3-4 éve.

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#2020) Kront válasza PeTeR_33 (#2011) üzenetére


Kront
tag

köszönöm a választ. nem játékra veszem, sima irodai munkára, néha kép/videovágásra, így az esetek 99.99%-ban alapjáraton fog menni. ráadásul 3-4 évig meg szoktam tartani (most is egy 960-ast vált), akkor meg már úgy is bukom szinte a teljes árát brand függetlenül.

(#2021) Lord Myn válasza PeTeR_33 (#2017) üzenetére


Lord Myn
senior tag

Nekem több ellenérvem is van:

A félpasszív megoldású volt az elmúlt két VGA kártyám és nyáron kénytelen voltam egyedi venti profilt beállítani, mert 50+ fok környékére is felment passzív módban, ami nem volt bejövős.

A Ventusom 800-1600 között forog terhelés függvényében és a 800-as fordulatot nem hallod (a lassú ház+táp ventik is elnyomják a hangját), nekem még nem lett csapagyás VGA-m, pedig ennél gyengébb minőségűek is voltak bőven és volt olyan is amit kb. 3 évig használtam. A full terhelésen lévő 1600-as fordulat meg számomra még messze nem zavaró (mondjuk régi motoros vagyok, volt egyszer OTES hűtésű kártyám is, na AZ zavaró volt...).

A drágább, komolyabb hűtéssel rendelkező, félpasszív modellek olyan szinten vannak túlárazva (néhol +20-25 ezer forint), hogy abból már kb. kijön egy kategoriával magasabb alapszintű VGA. Nekem ennyit nem ér mínusz 8-10 fok hőmérséklet, akkor már inkább venném a nagyobb kategóriát (kivéve, ha csúcsmodellt vennék, 300e forint felett már nem tétel az a +20 ezer).

"War does not determine who is right - only who is left."

(#2022) Male válasza Kront (#2020) üzenetére


Male
nagyúr

Nagyon hasonló a felhasználásunk akkor, ráadásul én meg 950-ről váltottam rá :)

(#2023) Winne


Winne
nagyúr

Gaming Z olcsón, de nyilván nem mertem megrendelni. :DDD

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#2024) rolcsy94


rolcsy94
tag

Szaisztok. van egy Gainward RTX 2060 Phoenix GS vga-m és monitort szeretnék venni hozzá. 27"-ra gondoltam. Kérdés, hogy fogja-e bírni a 2560 x 1440 felbontást vagy maradjak inkább a 1920 x 1080-nál? Mert olvastam hogy a FullHD már nem a legjobb 27"-os monitoroknál.

Ezt néztem ki, csak nem tudom hogy van-e benne g-sync.

Tudna valaki segíteni esetleg?

100-110k lenne a plafon árban.

(#2025) snecy20 válasza Winne (#2023) üzenetére


snecy20
veterán

Forgalmazza a 4 mancs ebáruház. :D

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#2026) Male válasza snecy20 (#2025) üzenetére


Male
nagyúr

Nem rossz :) ...forgalmazott termékek köre ha átkattintod: kutyaeledel és VGA... érdekes párosítás :DDD

(#2027) Heroes fan


Heroes fan
őstag

Az én kártyám a far cry 5-ben 80-90 fps között van az jó érték? Final fantasy 15-be 80-90 fps. Kindom crome 52 max.

(#2028) Floyd80 válasza Heroes fan (#2027) üzenetére


Floyd80
addikt

Kingdom-ban nem kell ultrára tenni mert felesleges, írják is, hogy az csak egy kísérleti mód.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#2029) Heroes fan válasza Floyd80 (#2028) üzenetére


Heroes fan
őstag

Ja értem hight-ra leveszem akkor.

(#2030) Floyd80 válasza Heroes fan (#2029) üzenetére


Floyd80
addikt

Árnyékon lehet a legtöbbet hozni, de a többi beállításnál alig van különbség medium-high között, városban még így is be tud lassulni.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#2031) mcs válasza Floyd80 (#2030) üzenetére


mcs
veterán

Az optimalizációk egy koronázni való gyöngye. :D

(#2032) csabsz13 válasza rolcsy94 (#2024) üzenetére


csabsz13
aktív tag

szerintem kell a 1440,ha 27esben gondolkodsz.
amit néztél monitort, abban G-sync nincs, de AMD freesync van. G-sync monitort abban az árban, amit írtál sajnos nem fogsz találni.

AMD Ryzen 2600x 3.6GHz - BE QUIET! Shadow Rock Slim - MSI B450 Tomahawk - KINGSTON HyperX Predator 32GB DDR4 3200MHz - ZOTAC RTX2070 AMP! EXTREME - FSP Aurum Gold 550M - Bitfenix Merc Alpha

(#2033) maajsz válasza rolcsy94 (#2024) üzenetére


maajsz
senior tag

Saját tapasztalatból azt mondom kell a 27"-hez az 1440p ha átlag távolságból nézed (50-80 cm). Én is 2060+1440p(144Hz) kombót hajtok, persze sok címnél nem hajtja ki, kompetitív FPS játékokról nem tudok nyilatkozni, egyébként egész jól elboldogul vele.
A g-sync miatt meg ne aggódj, mert egy ideje kedves nvidia úgy döntött, hogy támogatja a freesync szabványt, így vélhetőleg menni fog ennél is. Persze van "hivatalosan" támogatott monitor lista de a magasabb árkategóriában jó eséllyel támogatja.
Azt hozzá tenném, hogy a kinézett példányod TN panel ami ennél a méretnél szvsz húzós, mert közelebbről nézve a széle torzítani fog (már az IPS-nél is látszik a kontraszt változás). Ha 20-30k-val megtoldod már az Acer Nitro becsorog IPS-el, ha kemény a plafon, 27-en megúszod fhd-ban ennyiért, csak akkor tarts egy 80 centis távot, hogy ne tűnjön pixelesnek a téma (viszont a 2060 sokkal jobban teljesít alatta).

(#2034) AAAgold válasza rolcsy94 (#2024) üzenetére


AAAgold
senior tag

én 27"-os VA panelen vagyok FHD-val, nekem teljesen rendben van a dolog

"Miért imádják az aranyat? Nem lehet megenni..."

(#2035) Heroes fan válasza Floyd80 (#2030) üzenetére


Heroes fan
őstag

Ja értem, a kártya ilyen 68 fokos proci meg felmegy 74-re is.

(#2036) edari


edari
őstag

Sziasztok
Aki(knek) gaming z kártyájuk van, azok megtudják mutatni hogy nekik alap venti profillal hogy hűt a kártya?
Szerintem az enyém abnorálisan.
Nálam így néz ki

A meredek emelkedés a problémám, ugyanis elég zajos (főleg egy gyakorlatilag néma 1060 gaming x után).

(#2037) edari válasza edari (#2036) üzenetére


edari
őstag

Bocsi a dupla posztért, így kicsit több látszik.

(#2038) PeTeR_33 válasza edari (#2037) üzenetére


PeTeR_33
tag

Nálam így néz ki.

[link]

[ Szerkesztve ]

, GIGABYTE Z390 AORUS ELITE,I5 8600K,PALIT RTX 3070 GAMING PROBE QUIET STRAIGHT POWER 10 700,CORSAIR VEGENANCE LPX 3200 16GIGA,SAMSUNG EVO SSD 500G

(#2039) PeTeR_33 válasza PeTeR_33 (#2038) üzenetére


PeTeR_33
tag

Nem lehet,hogy arról van szó,hogy a kártya felmelegszik 60fokra.Felpörgeti a ventit-leállítja folyamatosan???

56% fölött ami kb 1900Rpm felett még nem láttam járni a ventilátorokat...

Egy árnyalattal még lehetne csendesebb.A 1070 Jetsreamemhez képest hangosabb.De hangosnak semmiképp nem nevezném.
Hallani a hangját.Én azt szeretem benne,hogy nagyon szépen tisztán szólnak a ventik.

[ Szerkesztve ]

, GIGABYTE Z390 AORUS ELITE,I5 8600K,PALIT RTX 3070 GAMING PROBE QUIET STRAIGHT POWER 10 700,CORSAIR VEGENANCE LPX 3200 16GIGA,SAMSUNG EVO SSD 500G

(#2040) edari válasza PeTeR_33 (#2039) üzenetére


edari
őstag

Neked pont az első venti bekapcsolása nem látszik. :DDD

Hang alapján nem. Úgy hangzik mintha folyamatosan menne.

Egyébként írtam az iponnak, hátha volt már ilyennel ügyük (nem feltétlenül 2060-al), és hogy ezt lehet-e garanciában intézni.

(#2041) pergabb


pergabb
senior tag

2060-as kártya alá egy i7 6700 elég, vagy már kevés?

(#2042) maajsz válasza pergabb (#2041) üzenetére


maajsz
senior tag

Kissé szűkös, kérdés a felbontás, célzott fps? Nagyobb felbontáson (1440p+) 60fps-ig elmegy, 1080p-n 100 felett már benne marad egy adag.

(#2043) pergabb válasza maajsz (#2042) üzenetére


pergabb
senior tag

1080p a cél, de nem hajtja ki, akkor váltás jön prociban (is)

(#2044) , válasza pergabb (#2043) üzenetére


,
addikt

GTX 1080-hoz is bőven elég volt az i7-6700, RTX 2060-hoz hogyne lenne már elég?

(#2045) pergabb válasza , (#2044) üzenetére


pergabb
senior tag

van oldal, ami szerint cpu limites lenne már a kártya :) biztos ami biztos megkérdeztem.

(#2046) qad


qad
senior tag

144Hz-es monitorhoz használom, 1080p-n és hidd el nem elég az I7-4790K proci sem minden esetben. 60 fps-hez persze hogy hibátlan, de az 1080p 60 fps az office szint vagy magasabb felbontásra válts vagy tényleg élvezd a 120+ fps előnyét 1080p-n(ez az igazi és az olcsóbb).Már csak abból a szempontból sem hogy nem csak nem hajtja ki 100% környékére hanem itt már nem kicsit el is melegszik. Tehát inkább teszek egy sokmagos procit teljesítmény centrikusra, hogy maximális órajel közelében működjön, minthogy kisebb procival 70-90%-os terhelés mellett túlmelegedjen és még a videokártyát sem hajtja ki. Pedig nem játszok olyan játékot amit más 200 fps felett használ, pl. Counter Strike.

(#2047) koko52 válasza , (#2044) üzenetére


koko52
veterán

A 2060 az új driverek miatt egy szinten van az 1080-al vagy gyorsabb nála. Ha RT on akkor meg nem is kérdéses.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#2048) snecy20 válasza pergabb (#2045) üzenetére


snecy20
veterán

Nem tudom ez honnan ered, ha időben nézzük, a 1080 megjelenésekor csak egy gyorsabb asztali mainstream proci volt gyorsabb a 6700-nál, a 6700K...

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#2049) koko52 válasza snecy20 (#2048) üzenetére


koko52
veterán

Most is CPU limites a 2080ti.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#2050) qad


qad
senior tag

Tesztelgettem egy kicsit, 4790K oc nélkül 90-105 fps, oc 4700 all core 139-144 fps de egyszer beesett 126-ra. Sajnos ez csak egy próba erejéig jó mert ez az oc a + 30-35 C fok miatt nem tartható már csak azért sem mert jön a nyár. Remélem az következő amd jól tuningolható lesz min 5 GHz-ig, ha nem akkor gyűjteni kell intelre :D.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.