Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5001) Fritziiiii


Fritziiiii
újonc

Hello
Azt meg tudja mondani valaki miert van az hogy az rpm eddig 2500 korul volt 74 fokon de most maxra huzom aftefburnerbe es akkor is csak 1500?? Egyik naprol a masikra.. Igy hamarabb fel is melegszik. Rtx 2060

(#5002) Bjørgersson válasza Fritziiiii (#5001) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Szia!

Biztos, hogy nem a CPU fant nézed GPU fan helyett véletlen? Nem köcsögségből kérdem. :) GPU-Z és HWiNFO is csak 1500 RPM-et lát 2500 helyett?

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#5003) Glaz-dozfhut válasza Fritziiiii (#5001) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Nem lehetetlen, hogy a ventilátor szimplán elromlott. Hány éves is a generáció? Egyébként egy ventilátor van rajta?
Én még ezt használom és a sajátom is majdnem 3 éves és nem az elején vettem. Merthogy egy "super" variáns.

- Glaz-doz-fhut -

(#5004) Bjørgersson válasza Glaz-dozfhut (#5003) üzenetére


Bjørgersson
félisten

El tud így romlani ventilátor, hogy ~60%-ra csökken a max fordulat?

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#5005) Glaz-dozfhut válasza Bjørgersson (#5004) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Csak eltud. Nem vagyok szakmabeli, de feltételezem van átmenet a két állapot közt; megy, nem megy. Ha csak egy közönséges ventilátor nézünk. Esetleg feszültséget nem kap rendesen.

- Glaz-doz-fhut -

(#5006) Fritziiiii válasza Fritziiiii (#5001) üzenetére


Fritziiiii
újonc

Geforce experiencen nezem a teljesitmenyt. Haverom most azt mondta h azert mert atdugtam tvrol monitorra es az nem hd igy nem fogyaszt annyit.de afterburnerbe raadom a maxot akkor is 1550forog kb.koszi mindenkinek a valaszt amugy

(#5007) Bjørgersson válasza Fritziiiii (#5006) üzenetére


Bjørgersson
félisten

A kettőnek semmi köze egymáshoz. :)

Próbálj esetleg csökkentett módban DDU-val egy teljes pucolást, majd tiszta driver-telepítést.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#5008) Fritziiiii válasza Bjørgersson (#5007) üzenetére


Fritziiiii
újonc

Ugye? En is ezt mondtam haveromnak aztab egy masik is azt mondta.. de mi koze lenne a monitornak hozza?! Megprobalom a drivert ujrarakni

(#5009) Bjørgersson válasza Fritziiiii (#5008) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Semmi. :N

Majd írd meg, hogy magához tért-e.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#5010) Fritziiiii


Fritziiiii
újonc

Csak valami driver szopodas volt itt.
felraktam a regebbi verziot es ott megint 2500kornyeken van pedig nincs se nagyobb hangja se semmi. Erdekes. Mondjuk azota le se tolti az experience a legujabb verziot

(#5011) athomi válasza athomi (#4980) üzenetére


athomi
veterán

És el is búcsúzom, nem sok ráfordítással sikerült váltanom egy új RX6600-ra.

(#5012) Fiddlestick


Fiddlestick
aktív tag

Sziasztok!

Nem tudom jo helyen jarok-e. Olyan kerdesem lenne hogy van egy frissen telepitett gepem, friss driverrel, gigabyte 2060 kartyaval. Warzone2-ben, van fixen 120fps-em nvidia dlss bekapcsolva, ultran van a jatek. A karakterek korul van egy ilyen "pixeles köd" es tolem a 100-200meterre levo fak total pixelesek. Valaki tudja mi lehet a baj ? Minden mas jatek szepen fut, de ez kifejezetten csunya. :F :R
Elnezest ha rossz a topik.

Legalább annyi gerinc legyen benned, hogy válaszolsz az üzenetedre, főleg ha látszik mikor voltál utoljára belépve!!

(#5013) Bjørgersson válasza Fiddlestick (#5012) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Szia!

Szerintem a Warzone 2 topikjában hamarabb kapsz használható választ. :)

Legközelebb pedig ne offban írj. ;)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#5014) SyMbioTe

Sziasztok!

Van itt valakinek tapasztalata esetleg az Alzás Lenovo 2060 undervolttal kapcsolatban? (eGPU-ként lehetett venni egybe, én kivettem belőle VGA-t)
Mit bír el nagyjából, vagy milyen feszültségeket érdemes belőni (tudom, próbálgatni ,tesztelgetni kell, ez tisztasor, csak iránymutatásnak, hogy kb. mi a reális)
Jelenleg terhelés alatt (COD WWII, FHD, minden kimaxolva) 1830Mhz - 1043mV-on, ez néha felmegy 1860Mhz - 1050mV-ra, mellette 68-70fok gpu és ~1950rpm venti.

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#5015) Bjørgersson válasza SyMbioTe (#5014) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Szia!

Kezdésnek szerintem egy 1900 MHz @ 950 mV-ot megpróbálhatsz nyugodtan. Ha többórányi játék alatt is stabilnak tűnik, akkor lehet még tolni az órajeleket 15 MHz-enként felfele vagy a feszültséget egy-egy lépcsőnként lefele.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#5016) Bjørgersson válasza SyMbioTe (#5014) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Jutottál valamire?

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#5017) SyMbioTe válasza Bjørgersson (#5016) üzenetére

Hopp, sorry, elfelejtettem válaszolni. :))

Nem volt időm vele aztán foglalkozni, de napokban megejtem, visszajelzek mindenképp, és köszönöm a választ. :R :R

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#5018) Bjørgersson válasza SyMbioTe (#5017) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Semmi gond, csak kíváncsiskodtam. :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#5019) SyMbioTe válasza Bjørgersson (#5018) üzenetére

MSI AB-nél hogy működik ez a curve editor? Mert most akárhogy próbálom állítgatni, folyamat visszadobja a korábbi értékre (pl beállítom 1900-ra, leokézom, és visszadobja 1890-re). :U Én bénázok valamit?

Eddig csak az AMD kártyát undervoltoltam, de annak a saját szoftverében lehetett.

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#5020) chungee


chungee
addikt

Napot!
Eddig Radeon kártyám volt, most váltottam Nvidiára, EVGA 2060. Az lenne a kérdésem hogy venti görbét hol tudom beállítani :F

(#5021) Bjørgersson válasza chungee (#5020) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Szia!

Ha jól tudom, csak külső progival tudod, mint pl. MSI Afterburner vagy EVGA Precision.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#5022) Bjørgersson válasza SyMbioTe (#5019) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Sajna egy kicsit pepecselős, főleg az AMD szoftveréhez képest.

Afterburnerben nyomj egy Ctrl+F-t, utána egy ilyen ablakot fogsz látni: X tengely mentén a feszültségek, Y tengely mentén pedig az órajelek. A 950 mV-hoz tartozó pötyit mozgasd 1900 MHz-re, majd utána sajna egyesével ugyanezt kell tenned a tőle jobbra lévő pötyikkel. Amint ezzel megvagy zárd be az ablakot, majd nyomj egy applyt az Afterburner "fő" ablakában.

Amivel egy kicsit tudod gyorsítani a folyamatot:
Ctrl + fel = 10 MHz fel
Ctrl + le = 10 MHz el
Tab = következő pötyi jobbra
Shift + Tab = előző pötyi balra

Nem is értem, hogy a jobbra-balra nyilakkal miért nem lehet mozogni a pötyik közt... :)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#5023) SyMbioTe válasza Bjørgersson (#5022) üzenetére

Pedig így próbálgattam, de 1900-ra csak azért se engedi. :F
Vagy 1890 vagy 1905-re ugrik.

Mindegy, elsőre bepróbálom 1890-el

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#5024) Bjørgersson válasza SyMbioTe (#5023) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Valószínűleg ott van a boost-lépcső, nem baj az. :)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#5025) SyMbioTe válasza Bjørgersson (#5024) üzenetére

No, kicsit állítgattam, 950mV-1890Mhz-en eddig stabil ~2 óra játék után (Warzone 2, minden kimaxolva). Játék közben 1860Mhz-en megy terhelés alatt, a menüben / töltés közben szokott 1890-re felugrani :F

GPU hőfokok 66-68 között, 70 fölé nem megy, venti 1500-1600Rpm, szóval erősen érezhető a javulás. :D

Majd még valamelyik nap lehet állítgatok rajta kicsit.

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#5026) Bjørgersson válasza SyMbioTe (#5025) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Mondjuk így utólag belegondolva az 1900 MHz-cel lehet keveset mondtam, azon betonstabil kell legyen. Következőnek megpróbálhatsz egy nagyobbat ugrani, mondjuk 1950 MHz-re, ha jól számolom, ott van egy boost-lépcső.

Mankónak még azt megnézheted, hogy az "origo" pötyi + mennyit ír ki.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#5027) SyMbioTe válasza Bjørgersson (#5026) üzenetére

:R
Oksi, majd írok mire jutottam vele

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#5028) SyMbioTe válasza Bjørgersson (#5026) üzenetére

Rápróbáltam 1950-re 950mV-on, de ~10perc után kifagyott a gép, játék közben 1905Mhz-en ment.

Szóval szerintem maradok ennél az 1890-nél egyelőre, ez stabil eddig. :)

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#5029) Bjørgersson válasza SyMbioTe (#5028) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Akkor úgy tűnik a sima és a super 2060-nak különböznek az igényei, fura. :o

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#5030) weiss válasza Bjørgersson (#5022) üzenetére


weiss
addikt

Ezt hogy kell értelmezni? Matekban az y a függő tengely, x a független, de itt mintha fel lenne cserélve, nem? Mert ez olyan, mintha a feszültséghez tartozna az órajel, és nem fordítva, pl. a képen 2025 MHz-hez egy teljes fesztartomány tartozik 950 mV-tól 1250 mV-ig.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#5031) Bjørgersson válasza weiss (#5030) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Én egyszerűen csak arra gondoltam, hogy Y = függőleges, X = vízszintes tengely. :)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#5032) weiss válasza Bjørgersson (#5031) üzenetére


weiss
addikt

Ja nem szemrehányás akart lenni, csak tényleg nem értem a működését. :)

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#5033) Bjørgersson válasza weiss (#5032) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Mert nem túl logikus, legalább szerintem sem. :)

Az ilyen kisimított görbék esetén a legmagasabb órajelhez tartozó legalacsonyabb feszültséget veszi fel és tartja a kártya. Esetemben ez ugye 2025 MHz @ 950 mV. Ha kevés a feszültség az adott órajelhez, akkor ugyanúgy kifagy, mint OC esetén, nem lép feljebb.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#5034) chungee


chungee
addikt

Estét!
EVGA GeForce RTX 2060 6GB-hoz milyen utángyártott léghűtő megy rá :F Kicsik sokalom a 78-82 celsius fokot rajta játék közben. Venti RPM már maxon van

(#5035) weiss válasza chungee (#5034) üzenetére


weiss
addikt

Power limitet próbáltad már lejjebb venni? BTW, én erről inkább levenném a saját ventijét, és tennék rá egy 12 cm-es házventilátort.

[ Szerkesztve ]

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#5036) chungee válasza weiss (#5035) üzenetére


chungee
addikt

A power limit csökkentése nem fog beleszólni a játékélménybe :F

(#5037) Bjørgersson válasza chungee (#5036) üzenetére


Bjørgersson
félisten

De, nagy valószínűséggel bele fog.

Megfelelő a ház szellőzése? Mennyire van tele porral a kártya hűtése, esetleg az egész ház?

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#5038) weiss válasza chungee (#5036) üzenetére


weiss
addikt

Én nem játszok, benchmarkokban meg nem igazán vettem észre csökkenést. De hisz próbáld ki, 5 perc, mit veszíthetsz?

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#5039) Glaz-dozfhut válasza chungee (#5034) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Magától is vissza fog szabályozni, mert 83 fok a felső határ gyárilag. Gpu-z ben megtekinthető az advanced fül alatt.

- Glaz-doz-fhut -

(#5040) chungee


chungee
addikt

Koszonom a valaszokat :R

(#5041) chungee


chungee
addikt

Sziasztok!
Nvidia vezerlopultban mi a helyes konfiguralas :F Mert Apex Legends-ben nkem sokkal kevesebb fps-sem van mint YT-bon, ugyanolyan a pc-vel rendelkezo videosnak :( RTX2060 6GB+Ryzen5 3600+ DDR4 16GB RAM. Elozo gepem DDR3-as RAM rendszer volt, RADEON RX580 8GB-tal. Upgrade-eltem annak remenyeben de ugy erzem Apex-ben nem nyertem sokat vele FPS-ben. Story offline alapu jatekoknal viszont nagy a fejlodes, hiszen ott 60FPS korlattal nyomom :C :DD

[ Szerkesztve ]

(#5042) csurenzoo válasza chungee (#5041) üzenetére


csurenzoo
aktív tag

Lehet kicsit megkésve ;] , de hátha segít még:

(#5043) Istvan2020


Istvan2020
aktív tag

Sziasztok
Rog Strix 2060 nat meghűti ez a hűtő, mert valahol olvastam a 2 es szériánál nem a legjobb az asus hűtője, igaz lehet a tuf ra gondoltak.

(#5044) LendvaiFeri1 válasza Istvan2020 (#5043) üzenetére


LendvaiFeri1
addikt

4. éve tökéletesen működik. :K

So lock up your daughter, lock up your wife, lock up your back door and run for your life

(#5045) Istvan2020 válasza LendvaiFeri1 (#5044) üzenetére


Istvan2020
aktív tag

:R

(#5046) eami válasza Istvan2020 (#5043) üzenetére


eami
addikt

nekem super van ebből, de nincs vele gondom, de engem annyira az sem érdekel ha kicsit melegszik a cucc.

(#5047) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Fú de szar a Gigabyte. Már az első 2 percben kiderül.
https://www.youtube.com/watch?v=efuTRf3ewkg

(#5048) weiss válasza bobalazs (#5047) üzenetére


weiss
addikt

Az én Asusom ugyanilyen kalap 💩

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#5049) weiss válasza weiss (#5048) üzenetére


weiss
addikt

Nade, ma ráapplikáltam egy ősrégi AC Accelero S1-et, és teljesen jól le tudja hűteni egy extra 12 cm-es ventilátorral.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#5050) taqfruit


taqfruit
újonc

Sziasztok!

Van egy Strix RTX2060-am aminek az RGB világító szál megadta magát a tetején. Valaki irányt tudna mutatni nekem hogy mi ennek a müanyag szálnak a neve és hol kaphatnék hozzá? Angolul láttam fiber opticnak hívják de nemtudom hogy ez magyarul is az optikai szálat takarja-e.

(#5051) Fritziiiii


Fritziiiii
újonc

Szevasztok. Bepasztaztam a 2060 aztan most nem erzekeli az alaplap.nincs jel. A regi kartyaval jo. Mi a heret basztam el..? Csak szetszedtem meg osszeraktam

(#5052) weiss válasza Fritziiiii (#5051) üzenetére


weiss
addikt

Milyen pasztával? Folyékony fém?

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#5053) Fritziiiii válasza weiss (#5052) üzenetére


Fritziiiii
újonc

Arctic mx 4

(#5054) weiss válasza Fritziiiii (#5053) üzenetére


weiss
addikt

Nem törtél le sehonnan semmit?

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#5055) Fritziiiii válasza weiss (#5054) üzenetére


Fritziiiii
újonc

Azt biztos lattam volna ha leesik valami. Ventilator is megy rajta jel meg nincs

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.