Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1901) PeTeR_33


PeTeR_33
tag

(#1898) Ittyke

Ennek a kártyának a hűtése csúcs.

Eszem ágában sincs nekem itt bizonygatni semmit....
Azt azonban el tudom mondani,hogy aki 1070-ről vált és a 1070-ből Palit Jetsream vagy Phoenix kártyája volt annak számára csalódás lesz a Palit 2060 vagy a Gainward Phoenix.

1070ből a Gainward és a Palit fent említett hűtői szuper halkak és szuper hűvösek voltak.

Nem rossz kártya Palit 2060 Gaming Pro sem a Gainward Phoenix,de az olyan számára mint én annak hangos.

Ezt arra alapozom,hogy volt nálam Palit és Gainward 1070.Ás volt nálam mindkét 2060-ból.

[ Szerkesztve ]

, GIGABYTE Z390 AORUS ELITE,I5 8600K,PALIT RTX 3070 GAMING PROBE QUIET STRAIGHT POWER 10 700,CORSAIR VEGENANCE LPX 3200 16GIGA,SAMSUNG EVO SSD 500G

(#1902) TechN7ne válasza PeTeR_33 (#1901) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Ezek a Gaindward/Palit kártyák a vga történelem alja volt és jelenleg is az.
Általában lassabbak ,sz@rabb képük van ,hűtés meg olyan amilyen.
Egy kis hozzáértéssel elég rá nézni a kártyákra és nem kell itt a sok pancsertol tanácsot kérni.
2060 ,akkor az Asus Dual és nincs is párja.

(#1903) rumkola válasza TechN7ne (#1902) üzenetére


rumkola
veterán

húúú ezért mit fogsz kapni
:D :DD :DD

(#1904) tipuka válasza TechN7ne (#1902) üzenetére


tipuka
addikt

Igyál egy kávét inkább, mert ezt olvasni is rossz volt. :D

(#1905) PeTeR_33 válasza TechN7ne (#1902) üzenetére


PeTeR_33
tag

Látom megragadtad a hszem lényegét.
Én magánvéleményt írtam tapasztalatokra támaszkodva.

A hisztivel és sértődéssel nem tudok mit kezdeni.

Nem dícsértem az MSI-t mert még SEMMIT NEM BIZONYÍTOTT...

A lényeg h jól megmondtad nekem és te lettél a király.Főleg h itt többségben van az GW Palit tulaj.

Nyomasd nyugodtan.
Tudod minden cirkusznak megvan a maga bohóca...

[ Szerkesztve ]

, GIGABYTE Z390 AORUS ELITE,I5 8600K,PALIT RTX 3070 GAMING PROBE QUIET STRAIGHT POWER 10 700,CORSAIR VEGENANCE LPX 3200 16GIGA,SAMSUNG EVO SSD 500G

(#1906) Motion_Blur válasza rumkola (#1903) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Reméljük mindenki értette az iróniát :))

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#1907) arpii válasza PeTeR_33 (#1897) üzenetére


arpii
aktív tag

Az XFX black edition-ök 400, 500 szériánál és felfelé az összes kártyán ilyen alaphűtéssel van szerelve. Nem kell ájuldozni, van olyan gyártó a piacon, aki nem csak parasztvakítással él és megfizethető is. A normális hűtés itt kezdődik:

Kár, hogy nem kóperálnak az Nvidia-val, beférne még oda egy ilyen gyártó.

Ami a Gaming Z-n van annyi pénzért, mondjuk ki kerek perec sz@rt se ér. Tessék megnézni a Guru FLIR felvételét. A platnyi alatt mi lehet, ha a felfogató csavar 83 fokos a VRM környékén? Amellett majdnem folyik lelelé az alkatrész :D

[ Szerkesztve ]

(#1908) mcs


mcs
veterán

Valaki használ közületek 75 Hz-es Freesync monitort? Ha igen, akkor egy mezei 60 Hz-eshez képest van számottevő difi?
Én éppen egy LG IPS monitor tv-t használok, de viszonylag jó áron tudnék 24MP59G-t venni. Nagyon filózok rajta, hogy megérné-e. :)

(#1909) PeTeR_33 válasza arpii (#1907) üzenetére


PeTeR_33
tag

Mutasd már meg légy szíves hol ajuldoztam én a kártyáról vagy a hőmérsékletről...??

Vissza lehet keresni pár napja mit írtam a VRM ről.105foknál van az,hogy eléri a határt.Ott kezdi el vissza venni az órájelet.

Mondjuk azt,hogy üzem közben nem ideális a 83fok.De legyen 90.

1évre tervezem a kártyát.

Láttam en jól ezt a hőtérképet.De csendes kártyát akartam.Ezért választottam az MSI-t

, GIGABYTE Z390 AORUS ELITE,I5 8600K,PALIT RTX 3070 GAMING PROBE QUIET STRAIGHT POWER 10 700,CORSAIR VEGENANCE LPX 3200 16GIGA,SAMSUNG EVO SSD 500G

(#1910) gyantaszuz válasza PeTeR_33 (#1909) üzenetére


gyantaszuz
tag

Na mostmar alld a sarat, ha hazhoz mentel... :D
Amugy nekem is gaming z van, bevalt. Csak a semi-passive fan miatt valasztottam. Egy arban volt a gigabyte-tal, viszont a minosegere (coil whine, cicerges) panaszkodtak redditen. Egyebkent a gigat valasztottam volna.

[ Szerkesztve ]

(#1911) arpii válasza PeTeR_33 (#1909) üzenetére


arpii
aktív tag

Nem azért mondom, nem rossz kártya ez, az egyik legjobb. Csak én általában amúgy is belekötök mindenbe :D
Néha van, amibe nem tudok, mert mérnöki szemmel tökéletesen átgondolt, jól megépített model-el találkozok. Ja és én soha nem pár hónapra vásárolok semmit, hanem a végleges elévülésig vagy tönkremenetelig. A legtöbb választott hardver mind a mai napig üzemképesen van elcsomagolva a szekrény mélyén.

(#1912) TechN7ne válasza arpii (#1907) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

+1

XFX néha oda teszi magát ,de akkor nagyon. :K
Itt csak az megy ,amit Jóska Pista megvett.

(#1913) koko52 válasza TechN7ne (#1902) üzenetére


koko52
veterán

Van egy 1060-ad, talán képeken láttál 2060-at de trollkodsz. A Gainward Phoenix GS-em 56C-os és 2030-ig boostol. Ez itt van a gépemben. Köszi, helló.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#1914) gaben88 válasza TechN7ne (#1902) üzenetére


gaben88
őstag

Jézus anyám, te még soha nem láttál szerintem közelről, működés közben Gainward Phoenix vagy Palit GameRock kártyát pl a 9X0 és 10X0-es generációban. A legjobb léghűtős kártyák közé tartoznak! A 2060-as kártyáikat nem ismerem, de tesztek alapján és amilyen áron mennek, annyiért nem lehetnek rosszak.

iPhone 13 Mini, PS5, PC, iPad Pro 10.5, Switch OLED, Steam Deck, Quest 2

(#1915) PeTeR_33 válasza gaben88 (#1914) üzenetére


PeTeR_33
tag

Bizony hogy jó választás a Palit és a Gainward is.

Számomra nagyon meglepő,hogy mit hoztak ki azokból a hűtőkből.
A palit gaming pro 65fokon tetőzött.
A Gainward Phoenix 66fokon.
Egy nagyon jól szellőző házban.
És azt azért nem mondanám h üvöltött a venti.
Aki kevésbé érzékeny a zajra annak nagyon jó választás lehet mindkettő

, GIGABYTE Z390 AORUS ELITE,I5 8600K,PALIT RTX 3070 GAMING PROBE QUIET STRAIGHT POWER 10 700,CORSAIR VEGENANCE LPX 3200 16GIGA,SAMSUNG EVO SSD 500G

(#1916) 8Ba8


8Ba8
csendes tag

Jól látom, azon veszekedtek, hogy kinek melegebb, a kártyája? LUL. Le kéne tiltani a gépeteken az afterburnert, és meg volnátok nyugodva!

(#1917) PeTeR_33


PeTeR_33
tag

(#1916) 8Ba8

Látod,pont ezzel van a baj,hogy páran így fogjátok fel...
Én tapasztalatot írtam le arra vonatkozóan,hogy mit tapasztaltam a Palit,Gainward,Msi trióval.

Mindegyik kártyát remek hűtésű kártyának találom.
Azonban van egy réteg aki számára nagyon fontos,hogy csendes legyen a gépe.
Aki a közel múltban használt Palit Jetsreamet avagy gainward Phoenix-et annak csalódást fog okozni ez a két gyártó a 2060-as szegmensben.

20éve vagyok gamer számos VGA megfordult már a gépemben.
Nálam a valaha volt 2 legjobb hűtés a Vapr-x,Vaporx Tri x,Palit Jetsream teszem azt super jetsream.

Nagyon magasra tette a lécet az elmúlt generációban számomra a Palit.Sokat vártam tőle 2060.as modelleknél is.Csalódást okozott.De ez nem jelenti azt,hogy egy rossz kártya lenne.

Mikor azt mondom,hogy hangosabb a Gainward,Pailt,vagy ha azt mondom,hogy számomra hangos azt nem úgy kellene felfogni,hogy én le akarom szólni azt a kártyát.

[ Szerkesztve ]

, GIGABYTE Z390 AORUS ELITE,I5 8600K,PALIT RTX 3070 GAMING PROBE QUIET STRAIGHT POWER 10 700,CORSAIR VEGENANCE LPX 3200 16GIGA,SAMSUNG EVO SSD 500G

(#1918) Hauptmann válasza 8Ba8 (#1916) üzenetére


Hauptmann
addikt

Ja, röhejes, hogy egyeseknek arra áll fel, hogy 1 fokkal hűvösebb a kártyája. :DDD Az 1060 topicban is nagyon nyomatták ezt az MSI tulajok.

(#1919) PeTeR_33 válasza Hauptmann (#1918) üzenetére


PeTeR_33
tag

Látom neked is erősséged a szöveg értelmezés.. :C :U

(#1916) 8Ba8

"Jól látom, azon veszekedtek, hogy kinek melegebb, a kártyája? LUL. Le kéne tiltani a gépeteken az afterburnert, és meg volnátok nyugodva!"

Legyél már olyan kedves ,hogy rámutatsz olyan hsz-re ahol veszekedés van??
Vagy még inkább érdekelne az,hogy ki akar itt bizonygatni bármit is.
A magam részéről annyit írtam,hogy az MSI csendeseb és halkabb mint a Palit,Gainward

Azért engedjétek már meg nekem,hogy a véleményemet leírjam....

Itt többen félre vezették a fórum társakat.Vissza lehet keresni mikor kérdeztem a topikot a Palit Gainward modellekről.Ilyen csendes olyan csendes.
Baromira nem csendes egyik sem.

[ Szerkesztve ]

, GIGABYTE Z390 AORUS ELITE,I5 8600K,PALIT RTX 3070 GAMING PROBE QUIET STRAIGHT POWER 10 700,CORSAIR VEGENANCE LPX 3200 16GIGA,SAMSUNG EVO SSD 500G

(#1920) PeTeR_33 válasza PeTeR_33 (#1919) üzenetére


PeTeR_33
tag

........És ennek a drága topiknak köszönhetően kellett visszaküldenem kettő darab kártyát aminek a visszaküldése közel 10.000ft költséget okozott a számomra

Épp tegnap beszélgettem róla az egyik barátommal,hogy az a legnagyobb probléma az ilyen viszonylag olcsón elérhető kártyákkal,hogy ezzel arányosan felhígul a topik is

Aki fogott a kezében életében normálisan megépített kártyát.Palit 1070Jetsream,1070 Phoenix,Gigabyte aurus,Asus strix,MSI Gaming az nem fog olyan baromságot állítani,hogy a 2060 gaming pro,2060 Phoenix csendes kártya.

Mert nekem ez a topik a valótlan állításaival kárt okozott.

Azért írtam le a véleményem,hogy más ebbe ne szaladjon bele.

Azt hiszem 20év gamerkedés után.Közel 30VGA-val a hátam mögött tudom i a csendes

R9 280X Tri-x,1070Jetsream után amik a közel múltban voltak

[ Szerkesztve ]

, GIGABYTE Z390 AORUS ELITE,I5 8600K,PALIT RTX 3070 GAMING PROBE QUIET STRAIGHT POWER 10 700,CORSAIR VEGENANCE LPX 3200 16GIGA,SAMSUNG EVO SSD 500G

(#1921) dewil666 válasza PeTeR_33 (#1920) üzenetére


dewil666
őstag

Szerintem eleg lenne már a nyűgösködésből!
És is Palit JS 1070 ről váltottam Palit 2060-ra és én egy minimális hangosodást vettem észre (elhanyagolható igaz háztól is függ) de ezt lehet msi ab-val állítani. Pedig én is túl vagyok 8+ 1060 és 3+ 1070-es vga-n A Xreme-től a Strixen és Giga minin át mindenen!
Hangos karit még nem hallottál pl.: Asus dual 1060, windforce ...

De ne hogy félre értsen itt valaki nem kötekedni és kötöszködni akarok!!!

Amik eddig Nálad voltak 2060 vga-ak mind kiválóak voltak csak jobban allergiás vagy a kicsit hangosabb szél zajra.
Esetleg azt le írhatnád ha csináltál tesztet, hogy a 3 vga között milyen különbségek jöttek ki teljesítményben!

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#1922) #13056512 válasza mcs (#1908) üzenetére


#13056512
törölt tag

Üdv nekem van egy AOC 22V2Q monitorom és bár csalóka a 60 és 75Hz közötti kis számbeli különbség mégis van számottevő különbség ezt főleg akkor fogod észrevenni ha huzamosabb használat után visszamész 60Hz -re bántani fogja a szemed. A freesync jó cucc ha épp működik csak sajnos egyre több játéknál nem, vagy hibákat produkál pedig hányszor el lett itt mondva hogy ez nem programfüggő pedig de.

(#1923) PeTeR_33 válasza dewil666 (#1921) üzenetére


PeTeR_33
tag

Teljesítményt nem mértem.

Műszaki különbséget azonban észre vettem a kártyák közt.
A Palit és a Gainward tesók.De érdekes módon nekem a Ghost Heaven 4.0 alatt 66fokig melegedett.2200Rpm-et forgó ventik mellett míg a Palit Gaming Pro 64 fokon állt be 2000-2050 RPM-en.

A Gainward-nak a ventillátorainak nagyobb a ventilátor motor zaja.
A Palit Gaming Pro egy árnyalattal halkabb mint a Gainward Ghost.

Teljesítményt 1 alkalommal mértem.Sokan azt mondják nincs értelme 1070ről váltani.30-35%-al erősebb a 2060 a 1070-nél.Division 2,F1 2018,heaven 4.0,unigine superposition.
A minimum 30% erő többlet kijön.

Az MSI Gamingnél alapjában nem tetszik,hogy mikor bekapcsolnak a ventik.Elég agresszívan indulnak el a ventilátorok.Golyó csapács ide-golyó csapágy oda ezen azért ráncolom a szemöldököm.
Tegnap vettem át az MSI-t.Egy heavent futtattam le.Azóta csak netezek.Nem tudok még róla több pozitívat vagy negatívat mondani.

Igény esetén szívesen Benchmarkot lefuttatok.

[ Szerkesztve ]

, GIGABYTE Z390 AORUS ELITE,I5 8600K,PALIT RTX 3070 GAMING PROBE QUIET STRAIGHT POWER 10 700,CORSAIR VEGENANCE LPX 3200 16GIGA,SAMSUNG EVO SSD 500G

(#1924) dewil666 válasza PeTeR_33 (#1923) üzenetére


dewil666
őstag

Jó lett volna így a 3 karit letesztelni ugyan azon körülmények között.
De azért ez is több a semminél!
Érdekes az Msi megoldasa a ventikkel kapcsolatban.

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#1925) qad válasza PeTeR_33 (#1920) üzenetére


qad
senior tag

Írd csak le nyugodtan a véleményed, mert szerintem többeket érdekel egy olyan ember véleménye akinek ugyanazon gépében több kártya is volt már. Ez az igazi viszonyítás. Attól függetlenül én pl. inkább csak olvasni szeretem a véleményeket és baromi ritkán írok hsz-t. Amúgy meg mindenki azt az egy kártyát dícséri amit megvett, ritka az hogy egy embernek több kártya is járt a kezében. Ezért is számít többnek a te véleményed.
Amúgy meg ha hangról van szó akkor a Manli galardo amit lehúztok, rettenetesen csendes, de viszont 70 fok körül tanyázik a hőmérséklet ha hajtva van. Ja nálam a hajtás az amikor 120-144 vagy magasabb fps-t préselek ki belőle. Ha fixálnám én is office gép szintre az fps-t(azaz 60 Hz~60 fps) akkor a Manli is 56 körül tanyázna.
A Dying Light pl. 64 fok körüli hőmérsékletre állt be, ott állítgattam is a grafikán hogy 140-170 fps körül száguldjon, azaz tartani tudja a minimum 144 fps-t.

(#1926) Hauptmann válasza PeTeR_33 (#1919) üzenetére


Hauptmann
addikt

Higgadás van, nem konkrétan neked írtam, hanem úgy általánosságban. Illetve itt a ph-n kissé túl van értékelve az MSI. A másik az, hogy pont az MSI tulajok szeretik fikázni más gyártó kártyáját, aztán meg hogy most a 2060 Gaming Z-n nincs rendes VRAM, meg VRM hűtés, az rendben van.

[ Szerkesztve ]

(#1927) Floyd80 válasza PeTeR_33 (#1920) üzenetére


Floyd80
addikt

Tiszteletben tartva véleményed, de ezt a topicra fogni, meg hogy kárt okozott, azért kicsit erős:)

Mikor visszavitted a Palit-ot, szerintem itt szóltak, hogy a GW ugyanolyan lesz, mert csak a műanyag-design más.

Főleg a zaj olyan dolog, hogy nem lehet mások véleményére alapozni. (klímát vettem anno, mindenki szerint csendes, nekem zajos.) Nekem is volt Asus DCU is előtte, volt benne anyag szépen, de nem mondanám azt, hogy csendesebb volt, magas rpm-mel ugyanúgy porszívó.

De az sztem kijelenthető, aki 65 fok körül tudja tartani a Palit/GW-t, annak csendes lesz a kb. 1800-as RPM-mel, mert azt tényleg nem lehet hallani. Nekem volt már 69 fok és ott már be kellett szabályozni. De éppen ezért, mert én is csendre törekedtem, nem is OC kártyát rendeltem, csak ezt kaptam. :) A +35W TDP azért éppen elég, hogy a határon legyünk az elviselhető zajszinttel, mivel az alap verzióra tervezték a hűtést.

Végig lehet követni, hogy a vélemények kb. arról szólnak, hogy ezért az árért ez egy korrekt kártya, se több-se kevesebb, budget megoldással értek el viszonylag normális hűtést, zajszintet, sőt lehet mondani, hogy halkat, ezt a nagyobb oldalak tesztjei is alátámasztják, kb. 2050-2100-as RPM-nél van már hangja, ez igaz.

"Cooling & Noise Levels
The card tops out at roughly only 64 Degrees C while gaming. So that's not bad at all, the acoustics I'd rate as okay not silent, but normal acoustic levels in the 39 DBa range. You can silently hear the card, but that's it really. We've heard no noticeable coil whine. But I do want to note that any graphics card at a high-enough FPS can make some coil-whine. "

"Beide Propeller rotieren mit rund 1.020 Umdrehungen pro Minute (29 Prozent Laufleistung). Das Ergebnis ist leiser, als man vermuten könnte: 0,1 Sone ertönen aus 50 Zentimeter Entfernung von den Rotoren, was in einem geschlossenen Gehäuse nicht hörbar ist. Der Vorteil ständiger Belüftung ist, dass die Komponenten stets kühl bleiben (im Leerlauf unter 30 °C) und ein hörbares Anspringen der Propeller vermieden wird.

Unter Last wird eine deutlich größere Hitze erzeugt, was die Lüftersteuerung mit höheren Touren kommentiert. 2.050 U/Min bei 67 °C Kerntemperatur und somit 2,4 Sone Lautheit stehen höchstens im Messprotokoll - das ist gut, allerdings keine Empfehlung für Zeitgenossen, die das Gras wachsen hören.

Damit Sie wissen, welche Lautheit beim manuellen Tuning machbar ist, haben wir weitere Lüfterstufen für Sie getestet. Mit 50 Prozent PWM-Impuls (~1.750 U/Min) sinkt die Lautheit auf 1,5 Sone, mit 60 Prozent (~2.100 U/Min) steigt sie auf 2,6 Sone. Wer nach besonders geringer Lautheit oder starker Kühlleistung giert, setzt hingegen 40 Prozent (~1.400 U/Min) für leise 0,8 Sone respektive 70 Prozent PWM für 2.450 U/Min und 3,9 Sone. Beides ist nur mit entsprechenden Takt- und Spannungseinstellungen sinnvoll."

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#1928) Rem-X


Rem-X
senior tag

huhh nagyon közel kerültem ahhoz, hogy eladjam a krátyát úgy ahogy van. Egyszerűben felbasz, hogy játékok szarabbul futnak mint előtte az RX480-nal, ugyanebben a gépben úgy hogy közben a GPU nem képes teljesen "felpörögni"... 50-60%-on pörög végig egy BF5-ben például... Mielőtt az jönne hogy a proci nem tudja kihajtani, a Ryzen 5 2600-os meg 40-50%-ot hoz ki magából... Teljesen mindegy, hogy low vagy ultra beállításokat választok... ilyen a világon nincs... ahogy olvasom több RTX tulaj panaszkodik erre... kvázi úgy tuom csak 90% fölé vinni a GPU terhelést ha valami benchmarkot engedek rá...

Azért nem értem mert teszt videókat nézve, másoknál simán pöög 90-95-99%-on is és az én 70 átlag FPS-emhez képest ugyanezzel a konfiggal kihoznak 100-105-öt is... Rettenetesen idegesít a dolog!

Van esetleg itt olyan aki szintén R5 2600-azzal nyúzz a Battlefieldet és megnézné nekem, hogy nála mennyire van terhelve a GPU és milyen értékek jönnek?

Try again, fail again, fail better!

(#1929) mcs válasza Hauptmann (#1926) üzenetére


mcs
veterán

Nekem MSi tulajként csak a Gigától van félelmem, amennyit sikerült a Pascal kártyáival szívnom, illetve a Youtube is tucatszám van tele ventizörgős esetekkel. Még az Aorust se vállalnám be szívesen, pedig lehet, hogy a mostani Turingok jobban sikerültek belőle.

[ Szerkesztve ]

(#1930) AAAgold válasza Rem-X (#1928) üzenetére


AAAgold
senior tag

Dx11 vagy dx12? Rayttacing be van kapcsolva? Felskálázás nincs 100% felett játékban vagy nvidia centerben? Nincs fps lock bekapcsolva? Milyen felbontáson vagy?

"Miért imádják az aranyat? Nem lehet megenni..."

(#1931) Rem-X válasza AAAgold (#1930) üzenetére


Rem-X
senior tag

DX12-ben teljesen játszhatatlan olyan szinten szaggat a cucc, ezért csak DX11-en próbálom.

- Felskálázás teljesen alapon
- 1080p-ben játszom csak
- nem annyira a lock a gond, mert a monitorom 75hz-es csak így nem is jó ha fölé megy mert a screen tearing megőrjít..A gond hogy a stabilizált 60 vagy 75 fps-ről is leugrál, dropol, akár 40-50-re is és rettenetesen zavaró. Főleg úgy hogy a GPU az afterburner szerint 65%-on megy maximum...

Try again, fail again, fail better!

(#1932) nyulnyulu válasza Rem-X (#1931) üzenetére


nyulnyulu
senior tag

én 2600 at használtam nemrég gw 2060 al,de nekem nem volt ilyen problémám,simán ment 99%os terhelésen a gpu bármelyik játéknál,plafonban 62-65 fokon,abszolult hang nélkül!

privátra illik válaszolni

(#1933) rumkola válasza Rem-X (#1928) üzenetére


rumkola
veterán

vsync

[ Szerkesztve ]

(#1934) rumkola válasza Rem-X (#1931) üzenetére


rumkola
veterán

most írod, hogy fps lockkal használod :))))
kapcsold ki és nézd meg az nélkül

(#1935) Rem-X válasza rumkola (#1934) üzenetére


Rem-X
senior tag

Másképp kérdezem akkor. Ha FPS lock nélkül tud 120FPSt is és 100-at átlagban, akkor miért nem tudja FPS lockkal tartani a 75-öt szépen minden ilyen nagy akadás nélkül?

Try again, fail again, fail better!

(#1936) prtvlogan válasza PeTeR_33 (#1923) üzenetére


prtvlogan
aktív tag

Ha megvan egy picit cibálva még a 2070-es kártyák alját is utoléri itt-ott.

[Far Cr 5] (saját mérés)

[2070] (youtube)

[ Szerkesztve ]

(#1937) rumkola válasza Rem-X (#1935) üzenetére


rumkola
veterán

Talán visszaveszi az órajeleket a vga mert nincs terhelve és hirtelen sem boostol fel amikor kellene. Nvidia vezérlő pultban állíts át a teljesítmény beállítást mondjuk teljesítmény centrikusra vagy higy hívják most.

(#1938) Rem-X válasza rumkola (#1937) üzenetére


Rem-X
senior tag

Igen igen ezeket feltoltam mind.

Try again, fail again, fail better!

(#1939) rumkola válasza rumkola (#1937) üzenetére


rumkola
veterán

Akkor nyomj benne egy visszaállítást. Mást nem tudok.

(#1940) AAAgold válasza Rem-X (#1935) üzenetére


AAAgold
senior tag

fps lock lehet, bekavar, mert visszaveszi a teljesítményt és nem tudja elég gyorsan megemelni magát, amikor kellene

"Miért imádják az aranyat? Nem lehet megenni..."

(#1941) #13056512 válasza Rem-X (#1935) üzenetére


#13056512
törölt tag

Ez ilyen nekem is 75Hz -s freesync monitorom van a Metro Exodusnál lettem rá figyelmes ha 72fps -re volt lockolva akkor 40-72 fps között ingadozott, ha kikapcsoltam a syncet és fps lockot 80-130 fps között maradt azonos részletességi beállitások mellett. :F

(#1942) zakarmihaly


zakarmihaly
tag

mostanában játszogattam mindenféle játékot és sokszor látok olyat hogy hirtelen leesik 30 fpsre a játék, aztán visszaugrik és szépen fut tovább. megnéztem msi afterburnerrel és a vga usage is leesik nagyon alacsonyra, mondjuk 60%-ról 20%-ra. nvdia control panelbe teljesítménycentrikuson van a játék, windows 10 beállítás pedig ryzen ajánlotton. próbáltam a windows 10-ben teljesítménycentrikussá tenni, de úgy nagyon szarul futott egy két játék, úgyhogy visszaraktam a ryzen ajánlottra. nem mondom h játszhatatlan és használhatatlan a gép, de azért elég idegesítő. amiben tapasztaltam. jellemzően erősebb hardverigényű játékoknál van ez, pl division 2 vagy bf5, míg pes19nél egyáltalán nem csinál ilyet

(#1943) gyantaszuz válasza zakarmihaly (#1942) üzenetére


gyantaszuz
tag

Battlefieldben nekem is csinál ilyet. Máshol nem jellemző. Elengedtem.

(#1944) koko52 válasza zakarmihaly (#1942) üzenetére


koko52
veterán

Nekem akkor fordult elő, ha Ryzen specen volt. Most teljesítmény specifikuson van és teljesen megszűnt. A hot fix-et is érdemes feltenni. Az nvidia nem adja be, neked kell letölteni.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#1945) AAAgold válasza zakarmihaly (#1942) üzenetére


AAAgold
senior tag

Nekem dirt rallynál csinált ilyet - vsync fix 60fps-sel megyek a pályán, kipördülök a bokrokba, beesik az fps, majd 30fpsre fixálódik hiába megyek az úton újra - aztán magához tér pár másodperc utánés újra fix 60fps

Nem tudom, hogy a vsync on, valamelyik effekt, az alacsony swap file méret, vagy a virágbolti patch miatt volt ez, de végül valamelyik effekt csökkentésével elmúlt

"Miért imádják az aranyat? Nem lehet megenni..."

(#1946) zakarmihaly válasza koko52 (#1944) üzenetére


zakarmihaly
tag

most átraktam teljesítménycentrikusra és ugyanúgy droppol néha. hotfix és a legfrissebb driver is fennvan és minden teljesítménycentrikuson

(#1947) Lord Myn válasza AAAgold (#1945) üzenetére


Lord Myn
senior tag

Vannak olyan alkalmazások, ahol valamiért a v-sync úgy működik, hogy ha a 60 fps alá beesne, akkor automatikusan a half v-sync lép életbe (tehát 60 alatt rögtön 30-ra ugrik), általában egy játékon belüli v-sync off-on megoldja a problémát (a GTA V-nél és a Project Cars-nál találkoztam ezzel a jelenséggel még GTX 970-es kártyánál).

"War does not determine who is right - only who is left."

(#1948) rumkola válasza Lord Myn (#1947) üzenetére


rumkola
veterán

úgyúgy, vagy fast sync nv kontroll panelben (vagy nv inspectorban)

(#1949) zakarmihaly


zakarmihaly
tag

amúgy nem igazán értem ezt az egészet. direkt overkilleltem a gépet és egyszerűen így is képtelen tartani a rezzenéstelen 60 fpst 1080p-n egy ilyen konfig? mert nem tartja, oké hogy csak néha esik be, de miért esik be?

[ Szerkesztve ]

(#1950) Floyd80 válasza zakarmihaly (#1946) üzenetére


Floyd80
addikt

Nekem F1 2018-ban csinált olyat (ha jól emlékszem a Dirt engine ugyanez), hogy 120-130-as FPS mellett kifagyott egy pillanatra a kép , addig össze is törted az autót :), majd ment tovább minden ugyanúgy. Vsync-kel viszont stabil volt végig, nem is ment 60 alá. Legújabb driver-rel meg vsync nélkül is hibátlan.

Metro Exodus-ban, vannak kisebb droppok, átlag 80-100 FPS-nél, fordulásnál néha belassul, megakad a kép, de nem zavaró, mondhatjuk hogy micro lag.

De pl. itt van a CPU-VGA gyilkos Kingdom Come, ami tökéletesen megy, fps az durva helyeken (város, világítás, eső, sok ember, árnyék együtt) 50-60-ra lemegy (és nincs semmi ultrán :) ), természetben 120 kb, de folyamatos a kép, nincsenek akadások.

Még annyit szoktam, hogy a Gigának van ez a game booster app-ja, ez kilő minden felesleges dolgot játék alól, persze nem ettől kellene függenie.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.