Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1551) Hauptmann válasza koko52 (#1550) üzenetére


Hauptmann
addikt

Pontosan, az egy dolog, hogy a GPU viszonylag hűvös, ha a VRM meg VRAM elmelegszik. Szóval ezért nem értem a csoda MSI gagyi hűtését (a Strix-nél azt hiszem, hűtve van minden).

(#1552) zakarmihaly


zakarmihaly
tag

sziasztok!
úgy gondoltam belevágok amibe már régóta bele akarok és kezdetnek írtam egy blogbejegyzést az új szerzeményemről, egy Gainward rtx 2060ról. gyertek,nézzétek, olvassátok, várom az építő jellegű kritikákat is!
https://logout.hu/bejegyzes/zakarmihaly/gainward_phoenix_rtx_2060_teszt.html

(#1553) tipuka válasza koko52 (#1550) üzenetére


tipuka
addikt

megnéztem, 1 óra játék után, hogy mennyi, 55 fok felé a vrm se megy. :DDD

(#1554) KAMELOT válasza 13 sanyika (#1548) üzenetére


KAMELOT
titán

Igen a GPU annyi és a nyák meg a VRM meg a többi hány fokos 80-90-100???
Nekem ha a gpu 75C akkor az egész nyák meg a többi is annyi vagy hűvösebb!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#1555) adamssss


adamssss
veterán

Kicsit off a tema de lehet hogy csak en vagyok lama.

Gondolkodom a cseren. Jelenleg egy 1070-em van. Teljesitmenyben is adna egy kis plusz-t meg erdekel az rt.
Gondoltam elolvasom a PH! tesztet. Nem talaltam sehol. Ez lehetseges vagy en vagyok ennyire vak?

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#1556) snecy20 válasza adamssss (#1555) üzenetére


snecy20
veterán

Hát, egy negyed évvel meg szokott késni az oldal a teszteket illetően. :)

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#1557) koko52 válasza snecy20 (#1556) üzenetére


koko52
veterán

Inkább fél-egy évet :(

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#1558) snecy20 válasza koko52 (#1557) üzenetére


snecy20
veterán

Radeon VII teszt az mondjuk érkezett egyből. :DDD

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#1559) koko52 válasza snecy20 (#1558) üzenetére


koko52
veterán

Ne feszegessük a határokat ;)

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#1560) SyMbioTe válasza adamssss (#1555) üzenetére

Sajna lehetséges, csak 2080/Ti teszt van. Valamiért az RTX kártyákkal eléggé elkéstek, pedig ennyit azért nem szoktak.

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#1561) adamssss válasza snecy20 (#1556) üzenetére


adamssss
veterán

Akkor meg annyit a temahoz, hogy ez az oldal (ami a tartalmat illeti) egyre melyebben van.

Nem tudom, hogy mi az oka (anyagi, management, munkaerohiany, stb.) de van egy 600 000-es felhasznalo bazis es nem tudnak nekik minosegi tartalmat alkotni. Rohej, hogy itt vannak az uj nv kartyak 3 honapja es nincs teszt. Eskuszom ott lakom a szerkesztoseg mellett bemegyek es ha adnak egy konfigot megirom a tesztet. Ingyen. De ez ami itt megy nonszensz.
(Az meg mar tenyleg csak a jeghegy csucsa hogy a radeon 7-rol a -1 oraban volt teszt...)

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#1562) KAMELOT válasza adamssss (#1561) üzenetére


KAMELOT
titán

Ja érdekes, hogy nincs egy gépük amiben tesztelnék az adott kártyákat? :DDD

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#1563) snecy20 válasza adamssss (#1561) üzenetére


snecy20
veterán

+1, de ha valaki ezt egy megfelelő topikban megpendíti, mindig meg van magyarázva, hogy miért így meg miért úgy. Szintén ugyanez van a tesztelési metódusokkal, a tesztek játékok listájával, stb...

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#1564) Hauptmann válasza snecy20 (#1558) üzenetére


Hauptmann
addikt

Mert az AMD, és a PH-nak arra áll fel. :DDD

A tesztekről meg annyit, hogy annyira látszik az erőlködésük, hogy a Radeon és/vagy az AMD győztesen kerüljön ki, hogy az már szánalmas. De amíg a teljesen AMD fanboy abu cikkeket írogathat itt, nagyon nincs miről beszélni.

[ Szerkesztve ]

(#1565) KAMELOT válasza Hauptmann (#1564) üzenetére


KAMELOT
titán

Lényeg, hogy a driverek tele vannak bugokkal évek óta! Meg nem beszélve arról alulmaradnak rendesen valamelyik címekben.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#1566) arpii válasza KAMELOT (#1565) üzenetére


arpii
aktív tag

Nem akarok személyeskedni, de Ti ketten tuti abból a táborból valók vagytok, akik boldogan rendelték meg a 1050 Ti és hasonló lehúzásokat, majd még reklámoztátok is, hogy milyen jó annyiért. Félreértés ne essék, Én teljesen kiábrándultam már minden gyártóból, de akkor is azt mondom, hogy belépő szinten és also-középmezőnyben az AMD perf/price mutatója verhetetlen. Lehet vitatkozni, az összes grafikon ezt fogja mutatni.
Béta drivereket beleértve mindig frissítek a legújabbra, soha, jelentem, az elmúlt 2 év alatt egyszer sem volt probléma vele.
Ami a teszteket illeti, Én már nem is vagyok kíváncsi egy 28. tesztjére ugyanannak a kártyának. Száz külföldi oldal letesztelt már minden típust. Az önjelölt tesztelők a Youtube-on szekérderékszám hozzák a videókat. Nem mondom, hogy egy egész szabadnapra való cikkáradat van a PH-n mostanság, de egy-két technikai jellegű olvasmány előfordul. Másra meg nincs is nagyon ideje az átlag olvasónak.

(#1567) 13 sanyika válasza KAMELOT (#1554) üzenetére


13 sanyika
tag

Gond nélkül megy +20%-ot a memória órajel,nem érdekel hány fokos.

(#1568) Phobion


Phobion
őstag

Sziasztok!
Aorus Xtreme-el van itt tapasztalata valakinek?

Szerk.: gyártói oldalon 500w tápot ajánlanak hozzá, 550-es megfelel?

[ Szerkesztve ]

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

(#1569) snecy20 válasza Phobion (#1568) üzenetére


snecy20
veterán

Bőven, még OC-zott CPU mellett is.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#1570) Phobion válasza snecy20 (#1569) üzenetére


Phobion
őstag

Szuper, köszi!

ROG Strix és Aorus között vacilálok.

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

(#1571) LendvaiFeri1 válasza Phobion (#1570) üzenetére


LendvaiFeri1
addikt

Nekem strix van, nem bántam meg, sőt. Szerintem ez a legjobb.

So lock up your daughter, lock up your wife, lock up your back door and run for your life

(#1572) dudu5130


dudu5130
őstag

2060-bol melyik a best buy? Vagy itt nem igazán van ilyen?

(#1573) maajsz válasza Phobion (#1568) üzenetére


maajsz
senior tag

Nálam seasonic 550 gold mellett megy az aorus, oc-val sem közelíti meg a limitet, eddig nagyon bejött a kari. A strix is nagyon jó hűtésű, de nekem túl fanboi kinézetű minden strix cucc és ennek az aorusnak nagyon bejött a dizájnja is.

(#1574) koko52 válasza dudu5130 (#1572) üzenetére


koko52
veterán

Mindenki a saját lovát dicséri. Gainward Phoenix GS forever!!!

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#1575) nyulnyulu válasza dudu5130 (#1572) üzenetére


nyulnyulu
senior tag

én is a gw phoenixet mondanám,hűtése jó,62-65 maxon és 1950 körül boostol és nem kerül 130-140 ezerbe!Asusnál 30-40+ a márkanév!

privátra illik válaszolni

(#1576) zakarmihaly válasza dudu5130 (#1572) üzenetére


zakarmihaly
tag

ár-érték arányban mindenképpen a gainward phoenix szerintem. írtam egy logout bejegyzést is róla, nézd meg ha gondolod, kicsit feljebb linkeltem

(#1577) Phobion válasza nyulnyulu (#1575) üzenetére


Phobion
őstag

Rendben lenne ez a GW Phoenix, de számomra fontos, hogy ennyiért legyen már a kártyán backplate
EVGA is okés lenne, de azokon sincs :W

---------
Aorus-nak még kicsit utánajárok.
SZERK.: Amit nem értek, hogy mit jelent ez a Rev 1.0 meg Rev 2.0? Honnan tudhatom, hogy melyiket vásárolom meg?

[ Szerkesztve ]

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

(#1578) koko52 válasza nyulnyulu (#1575) üzenetére


koko52
veterán

Főleg hogy dobsz hozzá 5-öt és 2070-et kapsz.

[ Szerkesztve ]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#1579) Phobion válasza koko52 (#1578) üzenetére


Phobion
őstag

Sose értettem ezt a gondolkodást, akinek jó a belépő 2060, vagy nincs pénze prémium 2060, az hogy venne 2070et? Aki prémium 2060at szeretne, ott megint csak azt feltételezem, hogy nincs pénz prémium 2070-re és nem jó a belépő 2070 se. :DDD

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

(#1580) qad


qad
senior tag

Sziasztok, a kérdésem az lenne hogy a kártyátokról megadott hőfokokat hogyan adjátok meg? Gondolok itt a terhelés vagy fps összefüggésre. Pl.: 97%-os terhelésen 50 C fokos a gpu. A másik hogy full hd 60 fps-es a monitorod és az nvdia vezérlőpult beállításait és a játékban lévő beállításokat sem bántva 50 C fokos a gpu.

Azért próbálok pontosítani, meg kérdezek ennyit mert alacsony értéknek tartom a 50-54 C fokot egyeseknél.

(#1581) 13 sanyika válasza koko52 (#1574) üzenetére


13 sanyika
tag

Én nem dicsérem az msi gaming z 2060-amat.Az előbb húzták le.

(#1582) tipuka válasza Phobion (#1579) üzenetére


tipuka
addikt

Igen, én is 2070-et akartam volna először, de 40-50k felár a 2060-ashoz képest, ami Aorus vagy Strix lett volna szintúgy. :)

(#1583) , válasza Phobion (#1568) üzenetére


,
addikt

Nagyságrendileg kb 250W körül eszik egy mai gép játékok alatt.

(#1584) dudu5130 válasza zakarmihaly (#1576) üzenetére


dudu5130
őstag

A phoenix és a phantom között mi a különbség?

(#1585) mert_csokis válasza qad (#1580) üzenetére


mert_csokis
senior tag

50-54 fokot maximum alacsony terhelésnél produkálhat, már ha maradunk a 2060-as példájánál.
Sok játéknál lehet fixálni az fps számot például 60-ra. Ilyenkor kevésbé terhelődik a kártya, mint ha kitolná magából a maximumot.
Normál 60hz-es monitorral rendelkezőknél ez a legjobb megoldás. Nem dolgoztatja a kártyát feleslegesen, a játék is simábbnak hat, megszűnnek a micro lagok is.
Jó példák erre a Witcher 3, a Far Cry New Dawn vagy akár a Dishonored 2 is.
Jobb hűtéssel rendelkező kártyák ilyen esetekben simán megállhatnak 54-55 fok körül.
És ott vannak a különböző monitorozó programok, amivel szépen mérheted a vga kihasználtságot, hőfokot, mindent.
Én erre a célra a GPU-Z nevű kis progit használom.

adidas UltraBOOST 21 (FY0371) 41 1/3-os méretben eladó

(#1586) mert_csokis válasza mert_csokis (#1585) üzenetére


mert_csokis
senior tag

Hozom a példákat.

Alapon:

Far Cry New Dawn után:

adidas UltraBOOST 21 (FY0371) 41 1/3-os méretben eladó

(#1587) tipuka válasza qad (#1580) üzenetére


tipuka
addikt

Nekem nem volt semmi se lekorlátozva fps-ileg, direkt úgy néztem meg a játékok alatt, amúgy 75fps korlátosan használom, mert 75hz-s a monitorom. GPU-Z és AB megy a háttérben folyamatosan, mert a Windows-zal együtt indul.

(#1588) koko52 válasza dudu5130 (#1584) üzenetére


koko52
veterán

Phantom csak 2070-esben van nem?
Egyébként nálam a GS 2000 fölé is boostolt test alatt. De olvastam hogy másoknál is, holott a gyártó 1830-at ad meg :) A hőmérsékletem 62C (nagy ház,AIO vízzel a hő felül kitolva) házventi nincs.

[ Szerkesztve ]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#1589) Archttila válasza arpii (#1539) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Koszi szepen a reszletes ismertetot, de sajnos nem sikerult eltolni a tearing :D csikot.

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#1590) dudu5130 válasza koko52 (#1588) üzenetére


dudu5130
őstag

És tényleg. Pedig mintha iponon úgy láttam volna, hogy 2060-ból is van. Akkor ezt én néztem el.

(#1591) zakarmihaly válasza dudu5130 (#1590) üzenetére


zakarmihaly
tag

phoenixeket láttam meg pegasust, a pegasus 1 ventis, olyat nem vennék. a gainwardból van sima meg GS, a GSnek magasabb az órajele egy kicsivel. én azért a simát vettem, mert ahhoz járt az Anthem is (amit egyébként nem ajánlok mert egyelőre egy hulladék játék :D)
gw phantommal gtx 970-nél találkoztam, az jó kis hűtés volt és elég csendes is

[ Szerkesztve ]

(#1592) dudu5130 válasza zakarmihaly (#1591) üzenetére


dudu5130
őstag

Viszont még azt olvastam, hogy a Palit 2060 Gaming Pro ugyan az mint a Phoenix. Mondjuk egy árban is vannak.

(#1593) AAAgold


AAAgold
senior tag

Csak beadtam a derekam én is, Gaiward Phoenix 2060 (majdnem) boldog tulaja vagyok

Jó, csak nagy fps/terhelés mellett besípol rajta valamelyik tekercs...

"Miért imádják az aranyat? Nem lehet megenni..."

(#1594) snecy20 válasza AAAgold (#1593) üzenetére


snecy20
veterán

Elállással cseréltetheted, de nagyon lutri hogy a következő nem fogja-e csinálni, vagy szintén jelen lesz a coil whine.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#1595) koko52 válasza AAAgold (#1593) üzenetére


koko52
veterán

Hát én nem hagynám. Gariztasd!
Dudu5130: Így van, a burkolat más. A Palit picit drágább.

[ Szerkesztve ]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#1596) AAAgold válasza snecy20 (#1594) üzenetére


AAAgold
senior tag

Nem tudok élni elállással, a gari meg nem tudom él el coil whinera

"Miért imádják az aranyat? Nem lehet megenni..."

(#1597) nyulnyulu válasza AAAgold (#1596) üzenetére


nyulnyulu
senior tag

én ugy tudom arra nem vonatkozik a gari,meg amugy pl más táppal meg nem csinálja!Én most adtam el a gw phoenixet,a vevő letsztelte nálam mindenféle tesztel,játékkal,még a ház oldalát is lekaptuk,és semmi sem volt,otthon az ő gépében cicerget...

privátra illik válaszolni

(#1598) koko52 válasza AAAgold (#1596) üzenetére


koko52
veterán

[link]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#1599) dudu5130 válasza koko52 (#1595) üzenetére


dudu5130
őstag

A Palit oc és a Ph GS ugyanabban az árban vannak.

(#1600) AAAgold válasza koko52 (#1598) üzenetére


AAAgold
senior tag

vsync on-ra raktam, így nem vészes a dolog, ritkán sípol csak

BF5 menüjében, meg Heaven benchmark alatt van érdekes hangja, amúgy nem

"Miért imádják az aranyat? Nem lehet megenni..."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.