Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1201) Astrolagoon válasza edari (#1198) üzenetére


Astrolagoon
junior tag

Crysis 2 alatt nem ment 54 fölé 20 perc eddig sosem ott hangtalan.
Mindjárt tolok tesztnek Witcher 3 at nagyfelbontású textúra moddal is.
Eddig egyetlen alkalommal hallottam felpörögni a ventiket 5 másodpercre azt se játék alatt idel valamioért tolt egyszer egyet a kártya.Ha neked hangos akkor lehet kifogtál valami hibásat.

[ Szerkesztve ]

(#1202) tipuka


tipuka
addikt

Tud valaki segíteni légy szí ? :D
Az alaplapot és a vga (asusa maximus viii hero és asus strix rtx2060) világítását szeretném szabályozni azonos színre, de nem találom hozzá az oldalán a progit. :D

(#1203) Årpi válasza tipuka (#1202) üzenetére


Årpi
őstag

Ez kell neked szerintem.

 iPhone 15 Pro |  MacBook Air M3 | 7800X3D / 4070 Super PC | 

(#1204) pendre54


pendre54
addikt

Üdv!
Nos, ha már "itt a kupon, hol a kupont" játszunk a topikban, csatlakoznék én is, egyelőre még csak érdeklődőként. Hétfőn hozzák, az MSI Gaming Z kártyát, amit az Aqua-ból rendeltem, és ez az üzlet benne van a kuponos akcióban.
A kérdésem az lenne, hogy milyen formában kellene az üzleteknek ezt kupont elküldeni?
Egy külön kis lapon van, ami olyasmi mint a kaparós sorsjegy, azaz le kell majd kaparni arról a részről a fedőréteget, ahol a kód van, vagy esetleg emailben küldik meg, mondjuk ennek a verziónak nem örülnék, mert ha már ketten tudnak róla, ott bármi megtörténhet. Esetleg a kártyára van valami matrica ráragasztva?
Egy biztos, ha nem kapom meg a kódot, én kiverem a balhét. Engem a Metro játék érdekel, és nem azért a szaros 10 e Ft miatt, hanem abból van elegem, hogy pont azzal élnek vissza, hogy úgy gondolkoznak, ekkora összeg miatt nem fognak cirkuszolni a vevők. Ha nem lesz kód, megy a dörgedelmes email, amiben kilátásba helyezem, ha záros határidőn belül nem kapom meg, bejelentést teszek, a regionális nemzeti fogyasztóvédelmi hatósághoz, amit egyébként ténylegesen meg is fogok tenni, és ezt javaslom mindenkinek, aki esetleg így jár.
Több bejelentés után, azért változni fog a leányzó fekvése a kereskedők hozzáállásában.
Van tapasztalatom, anno 12 évet dolgoztam a közigazgatásban, és pont olyan munkakörben, aminek része volt bizonyos fogyasztóvédelmi feladatok ellátása.

[ Szerkesztve ]

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#1205) Astrolagoon válasza Astrolagoon (#1201) üzenetére


Astrolagoon
junior tag

Szerk.

Witcher 3 maxon 60-65 fok és nem hangos.Nem pörög fel és le a venti.Egységesen halk marad a kártya.
Még tolok valami Furmarkot ,stb megnézem a hangját .

(#1206) tipuka válasza Årpi (#1203) üzenetére


tipuka
addikt

Köszi, leszedtem, de csak a vga-t érzékeli a progi az alaplapot nem. :D Legalább a vga-t beállítottam.
Menő, hogy zenére is tud vibrálni meg minden, de az csak 5 percig menő meg vicces, epilepsziás rohamot kapnék tőle hosszútávon, szóval egy állandóan világító szín lett. :D
Nem vágom miért, volt régebben egy alaplapot is állítható szintén aura synces asus progi, de nem találom sehol.

(#1207) Astrolagoon válasza Astrolagoon (#1205) üzenetére


Astrolagoon
junior tag

Megvolt a Heaven benchmark is 68 fokig melegedett de szinte hangtalan.Egy kis moralylás azért itt már hallható de full csendes szobában se semennyire nem zavaró.Jó cucc ez a Gaming Z.Most csak a gyári intel procihűtőm kell cserélni na az a foggal ütödő csapágy hang hahaha.

(#1208) btf válasza pendre54 (#1204) üzenetére


btf
aktív tag

Nálam 2016-ban Aqua-s GTX 970 vásárlásakor az volt hogy rákérdeztem hogy tényleg jár-e Division játék a kártya mellé, mondták hogy igen, de most épp elfogyott. (egyébként kinyomtatta volna a srác egy papírfecnire külön)

Felírták a nevem egy papírra és mondták ha kapják a következő adag kódot (kb. 1 hét) akkor küldik e-mailben, ami meg is történt, pár napon belül.

Szerintem ami fontos, hogy a számládon legyen rajta a plusz játék. (hogy később tudj esetleg reklamálni ha kell)

Az Nvidia honlapján a hivatalos Magyar partereknél az Aqua és az Ipon van rajta a listán, náluk kéne kapnod játékot.

“Keep away from people who try to belittle your ambitions. Small people always do that, but the really great make you feel that you, too, can become great.” - Mark Twain | "PS4 Pro = PS4 Professional" - Alex Battaglia (Digital Foundry - 2021)

(#1209) tipuka


tipuka
addikt

Ki, hogy áll a tuninngal? :D
Egyelőre nagyon tetszik ez a Strix, 50-54 fok között megáll a játékok alatt, most nézném mennyit hoz fps-ben a tuning. :)

[ Szerkesztve ]

(#1210) Astrolagoon válasza tipuka (#1209) üzenetére


Astrolagoon
junior tag

1080p ben játszom .Erős Cpu limittel(I5-6400 irtozatos kevés neki majd tervezek váltani)
Nem nagyon látom értelmét húzni eddig minden fut faszán 60+ FPS-el.
Meglátjuk mit hoz a jövő-Procim is hagy benne húzható a kártyám is szóval napos a hangulatom jó vétel volt. :K

(#1211) 13 sanyika válasza tipuka (#1209) üzenetére


13 sanyika
tag

A strix a legjobb hűtésű kártya.
Kíváncsian várjuk az eredményeket!

(#1212) Źşë' válasza tipuka (#1209) üzenetére


Źşë'
addikt

tieden nincs DVI gondolom?

"Nem abban van az élet mértéke, hogy mekkorát tud kérdezni az ész, hanem abban, hogy milyen nagyot tud felelni a szív."

(#1213) tipuka válasza Źşë' (#1212) üzenetére


tipuka
addikt

Nincs rajta, de, ha beütöd a google-be, a képeken te is látod. :D

Astrolagoon: Én 1080p@75hz-n játszom, de kíváncsiság az mindig megvan. :D

[ Szerkesztve ]

(#1214) Źşë' válasza tipuka (#1213) üzenetére


Źşë'
addikt

csak mert épp most nézek iponon egy asus dual fanos verziót azon van dvi ^^ de ja STRIX-ed van vágom :DDD

"Nem abban van az élet mértéke, hogy mekkorát tud kérdezni az ész, hanem abban, hogy milyen nagyot tud felelni a szív."

(#1215) mcs


mcs
veterán

Éppen nézem az Ipon oldalán, hogy a Ventus 2060 meghibásodási aránya 4,1%. :Y
Ez reális lehet, vagy csak a vásárlókat ösztönzik arra, hogy más típusokból is gyakrabban vásároljanak?

(#1216) snecy20 válasza mcs (#1215) üzenetére


snecy20
veterán

Szerintem az egyik legkelendőbb típus az ára miatt, többen veszik, így nyilván több a meghibásodás is.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#1217) mcs válasza snecy20 (#1216) üzenetére


mcs
veterán

Nehezen tudom elképzelni, hogy már ennyi hibásodott meg belőlük.

(#1218) Dobrika válasza snecy20 (#1216) üzenetére


Dobrika
tag

Vagy az ára, hűen tükrözi a problémát. :)

(#1219) snecy20 válasza mcs (#1217) üzenetére


snecy20
veterán

Kicsit én is furcsállom, de ez még mindig nem egy olyan túl magas meghibásodási ráta. :) 100-ból 4, avagy minden 25.-ik...

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#1220) 13 sanyika válasza snecy20 (#1219) üzenetére


13 sanyika
tag

Azért ha tiéd a 25. darab,akkor nem ilyen véleményed lenne neked sem.
Nem kötekedni akarok.
Én megnyertem a 25.-et,nem ezen a véleményen vagyok.

(#1221) LendvaiFeri1 válasza 13 sanyika (#1220) üzenetére


LendvaiFeri1
addikt

Mi a probléma? :F

So lock up your daughter, lock up your wife, lock up your back door and run for your life

(#1222) mcs válasza snecy20 (#1219) üzenetére


mcs
veterán

Így utólag eszembe jutott, hogy páran talán a coil whine miatt küldhették vissza, mert az van neki bőven. Engem például nem zavar, sőt, meg is tud mosolyogtatni a nyekergése, amikor néhány száz fpsel futtat valamit. :)

[ Szerkesztve ]

(#1223) Dobrika válasza mcs (#1222) üzenetére


Dobrika
tag

Na igen, csak az a gáz, hogy egyesek nem azért költenek egy rakat pénzt a PC hűtésére például, hogy a vonyítást hallgassák. :)

(#1224) mcs válasza Dobrika (#1223) üzenetére


mcs
veterán

Csendesített gépben kínos lehet. :D
Az átlagos hangerejű táp, ház és cpu ventik viszont el tudják nyomni.

(#1225) Lord Myn válasza mcs (#1224) üzenetére


Lord Myn
senior tag

Nekem alig van cw (gyakorlatilag 0), 1000+ fps-nél lehet valami ici-pici tücsökciripet hallani (ha odarakom a fülem a gép oldalához), de még az előtte lévő 1070-esen is hangosabb volt, az azelőtt lévő 970-esen meg már 100 fps fölött előjött egy nagyságrenddel hangosabb cw, igaz akkor még másik ház/táp volt nekem.

De egyébként nem vagyok biztos benne, hogy a cw-t beleszámolják a hibaarányba... Szerintem csak az számít bele amit szervízbe küldtek, az nem amit sima vásárlástól való elállással vittek vissza, hiszen az papíron jó termék.

"War does not determine who is right - only who is left."

(#1226) mcs válasza Lord Myn (#1225) üzenetére


mcs
veterán

Nekem már 100-150 fpsnél is van valamennyi ciripelés. Mondjuk a tápom már 6 éves és csapágybajoskodik a ventije is.

(#1227) pendre54


pendre54
addikt

Üdv!
Ma délelőtt hozta a futár az új MSI Gaming Z kártyámat, és kezdődött a kálváriám. Ebben a topikban nem részletezném, az azonnali kérdések topikban leírtam mindent [link] , szóval itt is megköszönném, ha volna valakinek valami ötlete.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#1228) Dobrika válasza pendre54 (#1227) üzenetére


Dobrika
tag

A csökkentett módos DDU valószínűleg többmindent pucolt, mint kellett volna. Sosem értettem mi értelme a DDU-val szórakozni NV kátyánál. Telepítsd újra és menni fog.

(#1229) Mika1227 válasza pendre54 (#1227) üzenetére


Mika1227
őstag

Nekem Vega 56 karival voltak gondjaim, nem ilyesmi de ez most mindegy is. A BIOS-ban van a PCI-E beállításoknál olyan, hogy AUTO vagy Gen 1-2-3. Alapból AUTO-n van próbáld meg valamelyikre áttenni hátha segít! Nálam megoldotta a problémát!

[ Szerkesztve ]

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#1230) 13 sanyika válasza pendre54 (#1227) üzenetére


13 sanyika
tag

Honnét rendelted,ha szabad?

(#1231) pendre54 válasza 13 sanyika (#1230) üzenetére


pendre54
addikt

Aqua.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#1232) Zuri válasza pendre54 (#1227) üzenetére


Zuri
tag

Ugyebár ha dduzol majd normálba indítod a wint akkor pár percen belül leszedi a vga-dhoz a microsoft adatbázisában szereplő legfrissebb drivert(experience nélkül). Nekem automatikusan a 3-mal a legfrisebb előttit tette fel. Egy restart után már fel tudtam telepíteni a legfrissebbet is minden tökéletesen működik. Esetleg azt várd meg amíg automatikusan felrakja először a drivert a win10. Utána a próbáld a legfrissebbet. Én átcserélem mindig a kártyát, azzal ddu előző driverek restartal kombinálva, automatikus drivert felrakja, restart, majd a legfrissebb driver.

[ Szerkesztve ]

(#1233) pendre54 válasza Zuri (#1232) üzenetére


pendre54
addikt

Ez a fajta vajákolás se segített, csak egy tiszta Win telepítés, és azon már hasít a cucc. :)

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#1234) mcs válasza Zuri (#1232) üzenetére


mcs
veterán

Ha az új driver telepítése előtt a szolgáltatásokban letiltod a windows updatet, nem fog belekontárkodni egy húsz havi verzióval. :)

(#1235) Zuri válasza mcs (#1234) üzenetére


Zuri
tag

Nem tudom nekem eddig nem okozott sosem effajta gondot a windows. Nemrég váltottam így 1060-asról RX 480-ra majd arról 2060 gamingz-re hiba nélkül, ezen a gépen a rendszert már több mint egy éve nem telepítettem újra,windows updatet sem erőltetem de automatikusan telepíti általában ddu után a majdnem legfrissebb drivert.

(#1236) tthomasso válasza Zuri (#1235) üzenetére


tthomasso
tag

Én a DDU-val takarítás előtt mindig letiltom a netet, majd mehet fel a legfrissebb driver. És a windows update így nem tud bele szólni.

Ha fáj az igazság, akkor ne várd el senkitől, hogy igazat mondjon!

(#1237) Dobrika válasza tthomasso (#1236) üzenetére


Dobrika
tag

Érdeklődnék, hogy miért nem egyszerűen csak feltelepítitek a drivert és kész? Csak mert az működik és nincsenek ilyen gondok.

(#1238) tthomasso válasza Dobrika (#1237) üzenetére


tthomasso
tag

Az általam leírt módszer is évek óta működik, gondom még nem volt.Normál úton is el lehet távolítani a régi drivert, de akkor még a registryben is takarítani kell.Rátelepíteni nem célszerű, abból már láttam összeakadást.

Ha fáj az igazság, akkor ne várd el senkitől, hogy igazat mondjon!

(#1239) Dobrika válasza tthomasso (#1238) üzenetére


Dobrika
tag

Amiről te beszélsz az még a 9600-as ati kártyáknál volt, az NV drivert nyugodtan simán elindíthatod, semmi baja nem lesz, épp a DDU szokta összeomlasztani a rendszert, mert a VGA-hoz nem kötődő csipszet driverét is hajlamos letakarítani és vissza sem lehet rakni, nem törli le teljesne de nem indítható el, ezért nem tud indulni a VGA driver, ahogy a korábban író emberkénél is történhetett. NV kártyánál telepíteni sem szoktam, berakom a másik kártyát, magától felrakja, villan egyet a kép és kész is van. Ez a DDU-s megoldás, az AMD-nél még talán szükséges lehet (régen mindenképpen kellett, mert az AMD telepítője katasztrófa volt), de NV-nél semmi értelme.

[ Szerkesztve ]

(#1240) Lord Myn válasza Dobrika (#1239) üzenetére


Lord Myn
senior tag

Nekem már előfordult, hogy gond volt az nV driver cserével és DDU-zni kellett, de egyébként tényleg nem jellemző és általában működik a sima driver fel módszer (kb. 50 nV kártyám volt az elmúlt 18 évben, TNT2-től az RTX-ig).

"War does not determine who is right - only who is left."

(#1241) Napsugár66


Napsugár66
csendes tag

Sziasztok!

Kaptam kupont az új vga-m mellé, aminél már metro exodus is választható, ha tovább szeretném adni akkor bárki beválthatja, akinek rtx-es kártyája van?
köszi előre is!

cicák <3

(#1242) Lord Myn válasza Napsugár66 (#1241) üzenetére


Lord Myn
senior tag

Tudtommal igen. :K

"War does not determine who is right - only who is left."

(#1243) pendre54


pendre54
addikt

Üdv!
Közel két napos szenvedés után, sikerült beüzemelni az új Msi Gaming Z-met, és lenne egy kérdésem. Még annyit megjegyeznék a kérdésem előtt, hogy kb. 95 % valószínűséggel megvan, hogy mi okozta ezt a gondot, és így utólag, jó eséllyel nem is kellett volna emiatt újrahúzni a Wint, de most már mindegy.
Szóval a kérdésem, hogy milyen programmal lehetne manuálisan csökkenteni a kártya feszültségét? Korábban az egyik kolléga már írta, hogy az ő kártyájánál, a gyárilag beállított 1.060mV-ot, manuálisan levitte 0,985 mV-ra, és azon is stabil a kártya.
Mivel az én kártyám MSI, így adta magát, hogy felraktam az MSI Afterburnert, de ott a Core Voltage(%) menü eleve nullán áll, csak növelésre van lehetőség. A Power Limit-et lehet visszább venni százalékosan, de olyan program van-e, ahol konkrétan a kártya aktuális mV értéke látszik, és abban lehet le is, meg felfelé is konkrét mV értékeket beállítani?

[ Szerkesztve ]

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#1244) Dobrika válasza pendre54 (#1243) üzenetére


Dobrika
tag

Miért akarod csökkenteni a feszültségét? Hagyd a kártyát békén gyári állapotában áés akkor talán rendesen fog működni. :)

(#1245) maajsz válasza pendre54 (#1243) üzenetére


maajsz
senior tag

Az Afterburnerbe tudod unlockolni a voltage controllt éppen, ha utána visszaveszed a power limitet tudod monitorozni, hogy alá feszeli e a karit.

(#1246) pendre54 válasza Dobrika (#1244) üzenetére


pendre54
addikt

Például azért, mert az i7-4790-es procimat is, simán alulfeszelve használom már elég régóta úgy, hogy maximális terhelésen sem éri el az 1,000 V-ot, és több órás, folyamatos játéknál is, soha nem problémázott ezen. Alapon meg elég neki a 0,625V-os érték. Valami hasonlóval kísérleteznék a kártyával is.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#1247) Astrolagoon válasza pendre54 (#1246) üzenetére


Astrolagoon
junior tag

De mit nyersz vele?
Se élettartamot se észrevehető villanyszámla nyereség nem lesz..Mindegy csináld persze te cuccod....

[ Szerkesztve ]

(#1248) pendre54 válasza Astrolagoon (#1247) üzenetére


pendre54
addikt

Lehet, hogy igazad van, de csak a proci példámra tudok hivatkozni, hogy ugye ez se egy mai csirke már, de így alulfeszelve, még a legnagyobb nyári hőségben se láttam soha még 70 fokosnak, és az élettartam szempontjából hátrányt ez tuti, hogy nem jelent.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#1249) Lord Myn válasza pendre54 (#1248) üzenetére


Lord Myn
senior tag

Indíts rajta egy AVX2-es LinX tesztet és fogod látni 70 fok felett elég gyakran... :DDD

Az én 4790-emen ha csak netezem, akkor kb 30-35 fokosak a magok, komolyabb munka/játék alatt 50-60 fokosak, de ha elindítom a LinX-et simán felmegy még 85 (!) fokra is egy-egy mag. :Y

"War does not determine who is right - only who is left."

(#1250) Astrolagoon válasza pendre54 (#1248) üzenetére


Astrolagoon
junior tag

De bakker az országunk nem egy CERN...Sőt gondolom a lakóhelyed se Nasa minőségű kábelezés..

Egy nyári zivatar egy picike áramingadozás aztán elvitte az évekig kuporgatott élettartamod.De mint írtam csináld .Egy jobb Cpu hűtővel többet nyernél megaztán évzizede nem láttam elhasználodó procit se..Részemről ennyi :R

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.