Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1751) Vasshammer válasza Heroes fan (#1750) üzenetére


Vasshammer
tag

Hát, nekem is volt ilyen SMART szériás chieftec és hamar cserélnem kellett.
Most váltok / váltottam rtx-re és megint új tápokat nézek, pedig XFX TS550 bronzom van, de szeretem túlbiztosítani magam.

Üdv, VH

(#1752) Heroes fan válasza Vasshammer (#1751) üzenetére


Heroes fan
őstag

Köszi a tippet, hétfőn visszük vissza a gépet, így könnyebb lesz a szerelőknek. Milyet ajánlasz hozzá?

(#1753) dewil666 válasza Heroes fan (#1752) üzenetére


dewil666
őstag

Seasonic M12II 520 Evo Bronze
Nekem bevált.

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#1754) Heroes fan válasza dewil666 (#1753) üzenetére


Heroes fan
őstag

20W-al több csak az kevés lesz.

(#1755) Vasshammer válasza Heroes fan (#1752) üzenetére


Vasshammer
tag

Most én is nézelődök ezerrel, mindenféleképpen valami 80+ gold minősítésűt fogok én nézni. Lehet rászánom a pénzt és Seasonic Focus Plus 650 lesz belőle. De alzánál van jó áron Silverstone 750-es moduláris gold minősítésű is, CWT béllel, csak azt nem ismerem :(

szerk: kollega által ajánlott Seasonic se rossz, nem csak a W számít, sokkal hatékonyabb a SMART-nál :)

szerk2: ebből érdemes szemezgetni

Hogy on is legyek:
GTX1060 ki

rtx 2060 be

[ Szerkesztve ]

Üdv, VH

(#1756) Heroes fan válasza Vasshammer (#1755) üzenetére


Heroes fan
őstag

Cooler Master MWE Gold 750W (MPY-7501-AFAAG) Ez megéri?

(#1757) Vasshammer válasza Heroes fan (#1756) üzenetére


Vasshammer
tag

Továbbra is azt tudom mondani, hogy keresgélni kell :) Ez a topic a legjobb hozzá, én nem vagyok elektroműszerész.

Hogy válaszoljak is a CM-re, attól függ milyen árban lenne. Szerintem ez is CWT belsős, mint a legtöbb CM, de gyanítom, hogy nem a rosszul megépített fajtából.
Nem látom, hogy tud-e fél-passzív üzemmódot (bizonyos terhelés alatt nem forog a venti), illetve "csak" 12cm-es a ventije. A Silencio ventiket nem ismerem, a Jetflo vonal viszont nem hazudtolja meg a nevét, hangos, mint a fene.
De ez már tuti elbírná a konfigod, csak nem biztos, hogy ár-érték arányban ez a legjobb.

Üdv, VH

(#1758) csabsz13 válasza Wasp91 (#1749) üzenetére


csabsz13
aktív tag

igen, az ott VRM hűtés, de vannak akik ezt kevésnek érzik, mert nincs a fő hűtőbordára vezetve a VRM hője.

AMD Ryzen 2600x 3.6GHz - BE QUIET! Shadow Rock Slim - MSI B450 Tomahawk - KINGSTON HyperX Predator 32GB DDR4 3200MHz - ZOTAC RTX2070 AMP! EXTREME - FSP Aurum Gold 550M - Bitfenix Merc Alpha

(#1759) , válasza Heroes fan (#1754) üzenetére


,
addikt

Amit ráírnak egy tápra, meg amit ténylegesen le tud adni, az nem ugyanaz. Nálam amúgy az i7-8700-as gép GTX 1080 VGA-val kb 250W-ot eszik játékok alatt.

(#1760) dewil666 válasza Heroes fan (#1754) üzenetére


dewil666
őstag

Mire lesz kevés?

Hegeszteni akarsz vele?
Mi a jelenlegi hardvered?
Az enyém max 230-240w fogyaszt.
Egy az általam ajánlott táp tud 450w leadni akkor mihez kevés? :F

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#1761) PeTeR_33 válasza Heroes fan (#1756) üzenetére


PeTeR_33
tag

Be Quiet 11 pure Power 11 600W. 24.000ft ért.

De 20.000ft értel már kapst FSP raider II 650Wattost. 20.000ft ért ajándék...

Mind a kettő prémium minőségű táp.

20év tapasztalata alapján nekem a táp az FSP nél kezdődik ide sorolom még az EVGA tápokat és BE QUIET nél végződik.

[ Szerkesztve ]

, GIGABYTE Z390 AORUS ELITE,I5 8600K,PALIT RTX 3070 GAMING PROBE QUIET STRAIGHT POWER 10 700,CORSAIR VEGENANCE LPX 3200 16GIGA,SAMSUNG EVO SSD 500G

(#1762) Heroes fan válasza PeTeR_33 (#1761) üzenetére


Heroes fan
őstag

Igen ezeket én is sokat olvastam róluk hogy minőségi tápok. A jelenlegi konfigom az adatlapomon lehet megnézni. Hétfőn monitorostul visszük vissza így legalább van kiinduló táp szegmens hozzá és nem fognak átverni mert ahová visszük az exicomba ha nem írjuk le a típust akkor képesek megint rosszat belerakni.

(#1763) Vasshammer válasza koko52 (#1747) üzenetére


Vasshammer
tag

Szia,

Futtattam egy testet Afterburnerrel, nálam 2000-ig boostolt automata ventiprofillal 63 fokig ment fel a hőmérséklet.

Viszont a tápom már nem bírja, van egy kis coil whine.

Üdv, VH

(#1764) Heroes fan válasza , (#1759) üzenetére


Heroes fan
őstag

Amúgy nagyon sokat számított ez a takarítás, bő 20-30 fps-sel tud többet.

(#1765) koko52 válasza Vasshammer (#1763) üzenetére


koko52
veterán

Táppal óvatosan! Haza tudja vágni az egész rendszert.
Nálam 54c a max, boost 2030. Mondjuk nagy szellős házam van vízzel, tehát kb semmi nem fűt belül.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#1766) Chaser válasza PeTeR_33 (#1761) üzenetére


Chaser
titán

a raider a prémiumtól messze van, magában az fsp név is annyira garancia, h gagyit nem veszel, de vannak már akár azonos árkategóriában is nagyon jó tápok, illetve náluk is vannak belépők, bequiet! pl nem gyárt tápot, csak cimkéz, amit nemrég vettem abban pont egy fsp elektronika van, pure power 10, seasonic gyárt még nagyon jó tápokat, és úgy mint az fsp, ők is gyártók, nem cimkéznek, hanem az ő terméket cimkézik át mások, pl corsairben is előfordul seasonic belső

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1767) Vasshammer válasza koko52 (#1765) üzenetére


Vasshammer
tag

Na, kiderült nem táp baja van, hanem a ventiknek kellett "bejáratódni"...??? :D
Elmúlt minden baja, itt egy kis BFV eredmény: (mindenből a max-ot írtam ki, GPU-Z logból)

Üdv, VH

(#1768) Hauptmann válasza Vasshammer (#1755) üzenetére


Hauptmann
addikt

Holnap én is készítek ilyen képet, ma már lusta vagyok hozzá. Beléptem a klubba egy Aorus-sza, remélem, jó választás volt.

(#1769) csabi0805


csabi0805
aktív tag

Na gyűlünk azért szépen gyerekek! :C

(#1770) Hauptmann


Hauptmann
addikt

Előd és utód.

(#1771) Phobion válasza Hauptmann (#1770) üzenetére


Phobion
őstag

Tapasztalatok? Ez a rev 1 vagy 2?

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

(#1772) Chaser válasza Hauptmann (#1770) üzenetére


Chaser
titán

pontosabban utód és előd ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1773) mcs


mcs
veterán

Ti is érzitek az újabb driverek gyorsító hatását?
Én itt-ott észlelem. :)

(#1774) Hauptmann válasza Phobion (#1771) üzenetére


Hauptmann
addikt

Rev1. Böngésztem a Gigabyte weboldalát, de nem írták a különbségeket.

Egyelőre nincs tapasztalat, nincs időm játszani, füvet kell vágni, míg nem esik az eső. :DDD

(#1775) Archttila válasza mcs (#1773) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Hát, nálam az eddig stanbilnak hitt OC az előbb kifagyott a Metro alatt :D

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#1776) Heroes fan válasza mcs (#1773) üzenetére


Heroes fan
őstag

(#1777) mcs válasza Archttila (#1775) üzenetére


mcs
veterán

Van értelme oczni ezt a kártyát? :)
Én nem látok fps esést akkor, amikor 100 mhzet visszarepül terhelés alatt a boost, így arra következtetek, hogy a tuning se hozhat sokat a konyhára. ;)

(#1778) AAAgold válasza Heroes fan (#1776) üzenetére


AAAgold
senior tag

ram miért csak 2133mhz-en megy? amúgy soknak, vagy kevésnek érzed a 100fps átlagot?

"Miért imádják az aranyat? Nem lehet megenni..."

(#1779) gyantaszuz


gyantaszuz
tag

Tegnap nekem is megérkezett az alábbi konfig:
Ryzen 5 2600
MSI B450 Tomahawk
Hyperx Predator 2x8GB 3000Mhz
MSI Gaming Z RTX 2060
FSP Hyper 500 M
Crucial P1 M2

Próbaképp belőttem egy Witcher 3-at über beállításokkal fhd-n és azt néztem, hogy MSI Afterburner töltések után elég sokszor jelez power limitet (természetesen tapasztalható egy kis stutter ilyenkor).
Ez mennyire normális gyári órajelen/feszültségen?

Egyébként a kártya gyors és szuper. Overwatch, bf1, battlefront 2 közben, maximalis beállításokon nem igazán kúszik 62 fok fölé.

(#1780) redhunter


redhunter
senior tag

Sziasztok ,tudnátok abban segíteni hogy melyik most a legolcsóbb dp port-tal szerelt kártya Nvidia oldalon.Netezős ,filmnézős gépbe kellene ,de a monitoron már csak dp port van szabadon ,a gépemben meg most nincs VGA így csak az alaplapi VGA HDMI van.De azt meg nem akarnám alakítgatni ,ezért gondoltam egy olcsóbb kártyára.

PSN - RedFoxHun

(#1781) redhunter válasza redhunter (#1780) üzenetére


redhunter
senior tag

Bocs ezt nem ide akartam.

PSN - RedFoxHun

(#1782) Archttila válasza mcs (#1777) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Konkretan az Exodusnal helyenkent 5-7 fps a haszon, :) amugy meg mindegy mert alulfeszelve hasznalom :)

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#1783) mcs válasza Archttila (#1782) üzenetére


mcs
veterán

Az alulfeszelésre kíváncsi lennék én is, miként hat a hőfokra és boostra. Mennyire érdemes állítani Afterburnerben?

(#1784) Archttila válasza mcs (#1783) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Attol fugg mit fogtal ki a silicon lotton :D Nekem az 1905 MHz@0.925mv mellett hasit es olyan 5-6C a temp difi, amihez persze alacsonyabb ventifordulat tarsul igy csendesebb is a kartya.

Mondjuk nekem eleg kicsi hazam van szoval minden mv szamit :DD

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#1785) DNS_65 válasza PeTeR_33 (#1703) üzenetére


DNS_65
senior tag

Bocs a laikus kérdésért, de ennyire fontos ez a rész, illetve mit veszítesz ha nincs hűtve a VRM?
Mármint 3év gari így is úgy is, ha bexarik, hát visszaviszed - bár mivel nem raktak rá nem hinném, de lehet hogy tévedek.

(#1786) Heroes fan válasza AAAgold (#1778) üzenetére


Heroes fan
őstag

Mert a proci ennyit tud kezelni. Nem csak érdekelt.

(#1787) mcs válasza Heroes fan (#1776) üzenetére


mcs
veterán

A GTA 4 a világ egyik legoptimalizálatlanabb játéka, és a töredékét sem tudja kihasználni a modern erőforrásoknak. 2080 Ti-vel se futna sokkal jobban. :)

[ Szerkesztve ]

(#1788) Rem-X


Rem-X
senior tag

Sziasztok!

Van itt olyan aki szintén egy Ryzen 5 2600 mellett használja a kártyát és szívesen segítene nekem kideríteni mi lehet az oka, hogy a konfigom nem hozza azt a teljesítményt, amelyik BÁRMELYIK tesztben láthatok? 3200-as RAM-ok mellett egy B450-es MSI Gaming Plus lapban vannak a cuccok és kvázi minden játékban elmaradok jelentősen (20-25%-kal is) a különböző leírásokban, youtube videókban bemutatott értékektől... :(

Minden stockon...

Köszi előre is!

Try again, fail again, fail better!

(#1789) Heroes fan válasza mcs (#1787) üzenetére


Heroes fan
őstag

Igen ezért is érdekelt a dolog. Az 5-is össze vissza hullámzik, 70-120 között van, de a kezdő területen a bankos részen felment 187-re is. 4K-ban meg olyan 50 körüli.

(#1790) Archttila válasza Rem-X (#1788) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Nekem 2600 van 3333-as ramokkal, bar a cpu a metro miatt most OC-van, de altalaban stock-on megy alulfeszelve...

Pontosan mire lennel kivancsi?

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#1791) Chaser válasza Rem-X (#1788) üzenetére


Chaser
titán

kártya órajeleit nézted? nem hinném h butított lenne a gw gs, de azért ránéznék
illetve tdp limit nem lett lentebb tolva?

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1792) koko52 válasza Chaser (#1791) üzenetére


koko52
veterán

Nekem is az van és sok mindenkinek. Kiváló és pl nálam 2030-ig boostol. Az eredményeim jobbak az átlagnál.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#1793) gyantaszuz válasza gyantaszuz (#1779) üzenetére


gyantaszuz
tag

Erre esetleg van valakinek valami tippje/trükkje?
Sajnos csak 105%-ig lehet emelni a power limitet és elég idegesítő a dolog. :)
Gondoltam kicsit szabadjára engedem a kártyát, ezért a példa kedvéért BF1-ben levettem a vertical syncet (60 hz-es monitorom van), es kb játszhatatlan a játék, highon, ultrán, mindegy.
Lehet, hogy visszaküldős a kártya?

(#1794) qad válasza gyantaszuz (#1793) üzenetére


qad
senior tag

Első körben próbáld ki azt hogy az energiagazdálkodást állítsd át teljesítmény centrikusra. Nálam régebben ki volt téve az ikonja és egy kattintás volt. Most már annyira kevés a procim hogy mindig maximumon teker. Második körben ugyanezt a videokártyával csak még a monitortechnológiát állítsd át rögzített frissítésre. Energiagazdálkodási mód: Maximális teljesítmény előnyben részesítése. Annyi a különbség hogy itt játékonként állítsd be. Azaz ne a globális beállításokban állítgassad, hanem a program beállításaiban amikor fut a játék. A játékot indítsd újra. Monitorozd az értékeket és nézd meg hogy 100% közeli terhelésen van-e a kártya, de persze nem minden játék van magas fps-re optimalizálva(utána kellene olvasni). Nála ez segített mert állandóan visszavette magát 1300-1400 Mhz-re, azaz alapon ment.

Írd majd meg a tapasztalataidat. Ha minden igaz akkor maxon fog menni és búcsút inthetsz a 62 C foknak.

(#1795) gyantaszuz válasza qad (#1794) üzenetére


gyantaszuz
tag

Igen, én is erre gondoltam közben, hogy átpattintom az adaptívot teljesítményre.
Így egyelőre stabilabb framerate-eket produkál 70-72 fok mellett.
A további nyomogatás holnapra marad.
Egyébként a thermal throttling hány foktól lép fel ezeknél a kártyáknál?
Köszi szépen!

(#1796) qad válasza gyantaszuz (#1795) üzenetére


qad
senior tag

Lépcsőzetes a throttling is. Legalábbis nálam 40-50-60-70 foknál vannak a lépcsők és 15 Mhz-el veszi vissza az órajelet.

[ Szerkesztve ]

(#1797) koko52 válasza gyantaszuz (#1795) üzenetére


koko52
veterán

Baxki, milyen hőfokok ezek? Kicsik a házaitok, vagy rossz a szellőzés? Nálam 60-ig sem megy el 2 óra játék után. Boost 2030, de 1830 alatt se járt még. GPU 99-100% (1440p) Gainward Phoenix GS

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#1798) gyantaszuz válasza qad (#1796) üzenetére


gyantaszuz
tag

Köszi!

Ha nem bf1 megy, 52-58 fokig melegszik. Szerintem nem vészes. A gigabyte 1050-em is 68 fokig melegedik kicsivel nagyobb hazban, blowout hutes mellett ugyanebben a címben. De például overwatchban ultrán 52 fok, 1050 highon pedig 62.
Valamint egyelőre a gyári CPU hűtőt használom amivel a kb 70 fokra is felkuszik a hőmérséklet, ha számít.

[ Szerkesztve ]

(#1799) Heroes fan válasza gyantaszuz (#1798) üzenetére


Heroes fan
őstag

Nálam 63-65-nél áll meg.

(#1800) dewil666 válasza koko52 (#1797) üzenetére


dewil666
őstag

Nekem az új Tomb Raider alatt 66fok a maximum (3 óra játék alatt). Igaz a környezeti hőmérséklet is 25fok.

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.