Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) xEon1337 válasza prtvlogan (#500) üzenetére


xEon1337
őstag

Rossz a link.

"Less but better" - Dieter Rams

(#502) snecy20 válasza prtvlogan (#500) üzenetére


snecy20
veterán

Én meglepődtem, mert nem mutat a link sehová! :D

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#503) prtvlogan válasza snecy20 (#502) üzenetére


prtvlogan
aktív tag

(#504) Lord Myn válasza Tafaya (#484) üzenetére


Lord Myn
senior tag

Nekem kicsit karcsúnak tűnik, nálam mezei i7 4790 mellett 44xx pontot ad a Ventus, szintén minden alapon, ugyanez a driver (W10 Pro 1809).

"War does not determine who is right - only who is left."

(#505) prtvlogan válasza Tafaya (#484) üzenetére


prtvlogan
aktív tag

Lőj ki minden monitorozó programot. Nálam mikroszaggatás jellemzete a teszt elejét, amíg az asus gputweek OSD-jét ki nem kapcsoltam. Ez a pici szaggatás eredményezheti azt, hogy beesik 25 körülire az fps, így kevesebb a végső pontszám is.

(#506) mcs


mcs
veterán

Remek, hogy kezd ezeknek a 2060asoknak szép lassan felfele menni az áruk.
Most már erősen kétlem, hogy pár hónap múlva lekúsznak 125-130 alá az olcsóbb darabok. :U

[ Szerkesztve ]

(#507) dewil666 válasza mcs (#506) üzenetére


dewil666
őstag

Én is bánom hogy 112-ért nem vettem Msi-t Iponnál. Lemaradtam róla :O

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#508) prtvlogan válasza mcs (#506) üzenetére


prtvlogan
aktív tag

Aprón még találni 115.000- körül "hozzám szól" garanciás 2060-at.

[ Szerkesztve ]

(#509) mcs válasza prtvlogan (#508) üzenetére


mcs
veterán

Láttam ez egyik ilyen Ventust. Ilyenkor azért elgondolkozok azon, hogy a százezres kártyát megéri-e visszahurcolásznom Pestre, ha gáz van vele. :D

(#510) prtvlogan válasza mcs (#509) üzenetére


prtvlogan
aktív tag

Na igen, én nem pesten lakok, és a szóban forgó ventus itt helyben 135.490 lett volna, míg pestről lerendelve 120.000. Az itteni ügyintézés olyan szuper, hogyha probléma van a kártyával, helyileg ide viszed be, de ők is felküldik a nagykernek, szervíznek, de nem azonnal, hanem csak másnap, harmadnap, amikor dolga van, és egyébként is járna arra.
Az nekem megér egy felküldést, felvitelt, hogy a saját érdekemben a lehető leggyorsabban, és pontosabban tudok eljárni.

[ Szerkesztve ]

(#511) mcs válasza prtvlogan (#510) üzenetére


mcs
veterán

Megtaláltam a te hirdetésedet is, kecskeméti elvtárs! :C
Pálmában lenne a Ventus 135ért, de tegnap arra felé járva csak Gagyibájtot láttam a kirakaton keresztül.

(#512) ovics válasza prtvlogan (#508) üzenetére


ovics
aktív tag

az árak csábítanak az ilyen emberekhez, de a garancia ügyintézése azért eléggé visszatart

(#513) b. válasza prtvlogan (#495) üzenetére


b.
félisten

az 1070 is gyorsult, szóval nem sikerült rosszul ez a driver. :K

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#514) Zuri


Zuri
tag

Lehet hülye kérdés de a Gigabytenál a Gaming és a Gaming Pro között mi lenne a külömbség? Én csak azt látom, hogy 1cm-el rövidebb a Pro :U

(#515) snecy20 válasza Zuri (#514) üzenetére


snecy20
veterán

Lesem erősen a specifikációkat, de nulla különbséget látok leírás alapján. :D

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#516) Foglalt név válasza Zuri (#514) üzenetére


Foglalt név
addikt

Nézd végig az oldalt. A pro-ban pl. 4 hőcső van a sima kettőjével szemben. Ha lejjebb görgetsz, akkor látod róla a "robbantott" ábrát.

(#517) Zuri válasza Foglalt név (#516) üzenetére


Zuri
tag

Tényleg, bakker fel sem tűnt! :D

(#518) pachito


pachito
őstag

Tegnapi:

Mai:

A driver frissítés határozottan jót tett neki, a max hőmérséklet picit magas de szvsz nem annyira vészes egy 8 literes itx konfighoz képest.

(#519) Sh4rKy válasza pachito (#518) üzenetére


Sh4rKy
senior tag

Mivel mindenki ezen tesztel, gondoltam én is bebökök ide a friss driverrel eredményt....

OC-vel jelentős teljesítményt hozott...
Azért hűvősebb az OC-s teszt, mert ott rányomtam az összes hűtést, míg a stockon inkább a halkságon van a hangsúly...

Stock

OC

[ Szerkesztve ]

Az is lehet hogy minden kincsem csak egy másodperc töredéke...

(#520) mcs


mcs
veterán

Esélyes, hogy holnaptól Ventus tulaj leszek. Nem szeretnék, és szerintem felesleges is tovább várakoznom nagyobb akciókra.
Majd a DSR 4k alatti produkciójára is kíváncsi leszek picit régebbi címekben, mint pl Grid 2 és Autosport. :)

[ Szerkesztve ]

(#521) FaTHI


FaTHI
őstag

Jó pofa volt mikor megjelent a hazai boltokban a 2060 as itt volt aki arra várt hogy ha 120k akkor lesz az 100k is. Hát nem hiszem hogy 130k alatt találni normális 2060at, ez volt 2080 nál is. Aki rácsapott az első hetekben jól járt.

[ Szerkesztve ]

(#522) mcs válasza FaTHI (#521) üzenetére


mcs
veterán

Az amúgyis túlárazott 1060ak helyét az 1660 és 1660 Ti veszik majd át. A 2060nak pedig van akkora teljesítmény többlete hozzájuk képest, hogy 120 alá aligha fog bekukucskálni.

[ Szerkesztve ]

(#523) b. válasza FaTHI (#521) üzenetére


b.
félisten

attól függ mit nevezünk normálisnak .126 K most a Palit , ami szerintem teljesen korrekt kis kari.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#524) snecy20


snecy20
veterán

Hát igen, 2 hét alatt nem nagyon ment lejjebb az áruk. RTX 2070-2080-ak árát is ha megnézem, tavaly október óta semmi lényeges árcsökkenés nem volt.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#525) Zuri válasza b. (#523) üzenetére


Zuri
tag

114 ért hónap közepén lesz majd a boltokban talán Manli is. Szerintem jónak tűnik a hűtése, a csatlakozók terén sincs kiherélve mint a gainward meg hasonlóak. Teszteket kellene róla látni mennyivel magasabb a hőmérséklet vagy a zaj hogy szerintem az legyen a legjobb ár/értékben.

(#526) snecy20 válasza Zuri (#525) üzenetére


snecy20
veterán

Ezt továbbra is látom 112-ért, és 3 év a gar.
Valakinek érdemes lehet bepróbálni, aztán ha legfeljebb nem lesz belőle semmi, akkor sincs tragédia.

[ Szerkesztve ]

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#527) Zuri válasza snecy20 (#526) üzenetére


Zuri
tag

Ez is ugyan az annyi hogy a Gallardo +OC meg van ilyen spártai levonó a ventijén.

[ Szerkesztve ]

(#528) snecy20 válasza Zuri (#527) üzenetére


snecy20
veterán

Különösebben rossznak nem tűnik videós bemutató alapján. [link]

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#529) Zuri válasza snecy20 (#528) üzenetére


Zuri
tag

Tom én vagyok az aki hozzászólásban érdeklődik a hőmérséklet és a zaj iránt jó lenne tudni azokat is, vagyis nekem fontos lenne azért ne olyan helikopter hangot adjon ki mint anno az XFX RX-eim .. :D

(#530) snecy20 válasza Zuri (#529) üzenetére


snecy20
veterán

"The temperatures of the card in idle are between 40-50°C and not more than 85°C under full load.''

Az viszont nem túl jó... főleg hogy nem egy nagyfogyasztó kártya a 2060.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#531) Zuri válasza snecy20 (#530) üzenetére


Zuri
tag

Ez üres beszéd, ennyi erővel akármelyik vga-ra lehetne írni, hogy alapból 40 fok de terhelés alatt 100 alatt van, a fogyasztás 500w alatt a zaj meg hát lehet hallani amit kiabálnak......
ők se tudják azért írták, de ha már tesztelik akkor normálisan pls, nem olyan nehéz ilyeneket megállapítani gpu-zvel,meg már androidos telefonon is van decibel mérő....

[ Szerkesztve ]

(#532) Foglalt név válasza Sh4rKy (#519) üzenetére


Foglalt név
addikt

Lehet, hogy ekéztem a Gigát a hűtés miatt, de azért az eredményeket elnézve a teljesítménnyel nem volt gond:

(#533) mcs válasza Foglalt név (#532) üzenetére


mcs
veterán

Alaposan fel is eresztette a hőmérsékletet 77 fokra. Mi lesz az új kártya?

(#534) Sh4rKy válasza Foglalt név (#532) üzenetére


Sh4rKy
senior tag

Én most kb eddig jutottam, itt voltam 2000/7900 környékén... picit finomítani lehet még rajta, de így hétköznap több időm nincs rá, hogy megtaláljam a megfelelő párosítást a dolgokban... mondjuk, ha úgy nézzük, hogy gyári értékre 10% többletet rá lehet csavarni, az nem egy sz*r kártyát feltételez... :R

Most nézem, hogy egyre hűvősebbnek tűnik a kártyám :DDD :DDD
Valójában, csak feltoltam 90% fixre a ventit az utolsó tesztnél, mielőtt valaki beleköt :B

[ Szerkesztve ]

Az is lehet hogy minden kincsem csak egy másodperc töredéke...

(#535) spyamsterdam


spyamsterdam
csendes tag

Üdv mindenkinek! Az szép eredmény :C nekem gainward 2060 phoenix nem a GS verzió ennyit pörgött.

(#536) szabi325


szabi325
tag

Én is beszálltam egy Gigabyte RTX 2060 WINDFORCE OC 6G-vel, (Iponról jött és rev 1.0, szerencsére a ventillátorok kerregése nélküli változat :)

szöggyári:

(#537) mcs válasza Sh4rKy (#534) üzenetére


mcs
veterán

Normális esetben, jó szellőzési körülmények között hány százalékra mennek fel a ventik? Nálam asztalon van a gép, így nem tudom, hogy mire számíthatok majd.
Coil whine esetleg van-e valamilyen mértékben?

[ Szerkesztve ]

(#538) Sh4rKy válasza mcs (#537) üzenetére


Sh4rKy
senior tag

Sose volt semmi ilyen jelenség, max 90%-on mintha egy picit már zörgős lenne a venti... de alapból semmi

Normál esetben (ha emlékszel mostoha körülmények vannak nálam :DDD ) 70-75 fok között megáll, ha stock minden érték és ilyen 50% körül megy a venti, ha hagyom, hogy ő vezérelje... kipróbáltam múltkor asztalon kívül a gépet, mert kíváncsi voltam, ha nem ott lenne bent, a 70-et nem érte el egyszer se (60-66 között mozgott) és 50% alatt megállt...
Az a baj, hogy az előző kártyám volt túl hűvös és csendes ehhez képest, és mint tudjuk a jót könnyű megszokni... :U

[ Szerkesztve ]

Az is lehet hogy minden kincsem csak egy másodperc töredéke...

(#539) spyamsterdam


spyamsterdam
csendes tag

[link]
Itt van pár kártya összehasonlítása .
5.28 percnél dB ,túlhajtás:7:32 ,8:40 FPS

(#540) Zuri válasza spyamsterdam (#539) üzenetére


Zuri
tag

Köszi ez jól jött, nekem az jön le, hogy a Palit Pro egész jó :D

(#541) mcs válasza Sh4rKy (#538) üzenetére


mcs
veterán

Most nálam is Arctic Accelero Twin Turbo II van a Giga 1060on, amit kisujjból lehűt 60 fokra erőlködés nélkül, így valószínűleg nekem is szokatlan lesz picit elsőre a Ventus hangja. Tuninggal pedig nem fogom noszogatni, mert egy ilyen kaliberű kártyánál végképp feleslegesnek gondolom, másrészt az i3 8100 is limitálni fog kicsit itt-ott. :)
Amúgy ma kézbe vettem abban az üzletben, ahol megveszem, és szerencsére nem egy behemót termetű dög. Giga Windforce-ot is mutatott az eladó, ami viszont pár centivel hosszabbnak tűnt.

[ Szerkesztve ]

(#542) prtvlogan válasza Sh4rKy (#519) üzenetére


prtvlogan
aktív tag

Csak épp RT tesztet nem futtatott még senki! :D Ha jól láttam 2-3 eur, holnap befizetek rá, ma már a csodás Telenor internettel úgysem jönne le. Közben keresgettem a végét a strix-nek, egyenlőre 2130-ig jutottam, amit tesztekben egyenlőre tart is. Olyan sok pluszt már nem jelent a 2100-hoz képest... :)

mcs + a gigának felpörgéskor kerreghet a ventilátora is, ha rossz példányt fogsz ki. Vagy említette az eladó? .. :)

[ Szerkesztve ]

(#543) mcs válasza prtvlogan (#542) üzenetére


mcs
veterán

Tisztában van azzal, hogy nálam fekete listás a Giga pont ezért. :D

(#544) snecy20


snecy20
veterán

Jön az Asus TUF 2060, DVI-D kimenettel

Ezt is ki lehet épp várni, ha valakinek igénye lenne rá.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#545) Lord Myn


Lord Myn
senior tag

Az eredményeket elnézve elégedett lehetek a Ventus-szal, az új driverrel 4526 pontot csinált, jól tettem, hogy lecsaptam rá még olcsóért. :K

"War does not determine who is right - only who is left."

(#546) szekto válasza mcs (#543) üzenetére


szekto
aktív tag

Majd tudnál kérlek pár sort írni, hogy mennyire hangos a 1060 után a Ventus RTX 2060? :) Éppen erősen gondolkodok rajta, hogy Gigát vagy MSI-t vegyek.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B450M-DS3H // AMD Ryzen 5 2600 // 2*8 GB Kingston FURY DDR4 2666 MHz // Gigabyte RTX 2060 Gaming OC 6 GB // 1*Kingston FURY Renegade 500 GB nVME M.2 SSD // 500 GB + 1 TB WD Blue HDD

(#547) Mika1227 válasza szekto (#546) üzenetére


Mika1227
őstag

Ez engem is nagyon érdekelne!

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#548) snecy20 válasza szekto (#546) üzenetére


snecy20
veterán

Nekem már hangos volt a Ventus igazán feltekerve a ventiket, de persze ez is relatív, meg hogy kinek mi hangos.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#549) mcs válasza szekto (#546) üzenetére


mcs
veterán

Mindenféleképpen beszámolok, de még az is lehet, hogy készítek videót róla. ;)

(#550) llacee


llacee
őstag

Furák ezek a tesztek, nekem 1080oc-val 4050pont, de pl. 3dmark alatt jóval több jön ki, mint egy 2060-asnak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.