Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) bunnyhu válasza prtvlogan (#250) üzenetére


bunnyhu
senior tag

Köszönöm szépen! Közben megjött a kártyám, egy ASUS ROG STRIX OC6 lett a választott, és a saját tweekjük is tudja, úgyhogy öröm és bódottág (különösen a kártya miatt).
Első benyomások a kártyáról:
Egyelőre csak a DCS-sel teszteltem, feltoltam minden grafikai effektet úgyhogy a kártya az szépen le lett terhelve, de a proci kellemesen félgőzzel ment, azt hiszem a jó öreg 4th gen I5-ösöm elég lesz hozzá, pedig mindenhol azzal riogattak, hogy nem bírja kiszolgálni.
Majd azért még megrángatom egy-két más címmel is, pl TR aztán kiderül.

Hangja az nincs a kártyának egyáltalán. Nekem nyitott a házam szóval szellőzéssel nincs gond ellenben minden ventilátorzaj kijön - és nincs. Igaz úgy kezdtem ,hogy silent módra állítottam a bios-át is és szoftveresen is.

Összességében imádom, nem bántam meg a vételt. Nem a legolcsóbb, de ha mindent beleszámol az ember nekem azt a durván 10 rongyot megérte a felár. Ha majd nagyon kevés lesz a kártya, azt gondolom ezzel van a legnagyobb esély egy stabil manuális túlhúzásra.

Akit érdekel a teszt, itt van a videó feltöltve: youtube
Benne a vasam is, nem túl acélos, de még ahoz is jó lehet ez a VGA.

https://divecenter.hu

(#252) edari válasza bunnyhu (#251) üzenetére


edari
őstag

I5 6600K is már hagyott egy keveset a 1060-ban, I7-re váltáskor láttam csak igazán. 2060 alá biztosan nem elég egy 8. gen előtti I5 (na persze játéka válogatja).

(#253) bunnyhu válasza edari (#252) üzenetére


bunnyhu
senior tag

Nézd meg a videót, malmozik a proci, pedig a DCS egy baromira rosszul optimalizált játék.

https://divecenter.hu

(#254) prtvlogan válasza bunnyhu (#251) üzenetére


prtvlogan
aktív tag

Én is pont ilyenen gondolkozok. Sajnos lefoglaltam egy MSI Ventus-t, amin erősen gondolkozok, hogy visszamondom (- 10.000 ) A ROG-nak a hőmérséklete, Boost órajele is szimpatikusabb.
Félpasszív módot tudja ugye?

(#255) maajsz válasza bunnyhu (#253) üzenetére


maajsz
senior tag

Ne alapozz egy 10 éves játékra. A mai AAA címek bőven megizzasztják, nem beszélve a multis (vagy épp kifejezetten proci nehéz, pl AC: O) játékokról. Nálam a egy csomó fps drop szűnt meg 1060 alatt a 8100 -> 8700 cserével. (Egy párszor elhangzott már, a 100%-os cpu használat nem szükséges feltétele a bottlenecknek).

[ Szerkesztve ]

(#256) snecy20 válasza bunnyhu (#251) üzenetére


snecy20
veterán

A hűtés az brutál túlméretezett egy ilyen szintű kártyára, ami közel sem baj, sőt. Pont ezt szerettem az 1060 Strix-emnél is. Nagyon alacsony ventifordulat mellett is elég könnyen hűvösen tartható, és a boost órajelre is jó hatással van.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#257) bunnyhu válasza prtvlogan (#254) üzenetére


bunnyhu
senior tag

Félpasszív? Passzív :) Ne viccelj, nincs hagja.

Más. Újabb AAA játék, Shadow of Tomb Raider, minden maxon (a játék max beállításon felül is bekapcsoltam mindent amit lehetett) 50fps, itt azért már volt 80%-on a proci, kevés volt, de mondjuk értelmetlenül fel is toltam minden effektet.

https://divecenter.hu

(#258) bunnyhu válasza bunnyhu (#257) üzenetére


bunnyhu
senior tag

Hazudtam, most megnéztem 800-as fordulattal pörög. Semmi hangja egyébként, majd megnézem le tud-e kapcsolni teljesen.

https://divecenter.hu

(#259) bunnyhu válasza maajsz (#255) üzenetére


bunnyhu
senior tag

Egyelőre irreálisak a proci árak, úgyhogy semmiképp nem fogok váltani, reméljük hamar jön az új ryzen család és az vagy leveri az intel árakat is, vagy amd-t veszek.

https://divecenter.hu

(#260) prtvlogan válasza bunnyhu (#258) üzenetére


prtvlogan
aktív tag

Köszi! Az, hogy nincs hangja, elég szubjektív szerintem. Egy régi haverom a számomra hangtalan kártyámra azt hitte, hogy porszívózok..
Teszteket böngészem már egy ideje, azok szerint nem hangosabbak, mint az 1060 széria. A Ventusról írta ( snecy20 ? ) valaki korábban, hogy 80% felett hatékony a hűtése. A mostani kártyám egyszer ment fel 80%-ra, amikor játék közben elindítottam az afterburner-t, és manuálon maradt a csúszka. Assetto Corsa-val játszottam épp, és szólt a feleségem, hogy hallja, hogy indulnak az autók. Megőrülnék, ha a 2060-nak véletlen olyan hangja lenne...

(#261) bunnyhu válasza bunnyhu (#258) üzenetére


bunnyhu
senior tag

Visszavonom, a bios rossz módban volt, ezért forgott lassan. Quiet módban teljesen megáll a ventilátor. Egyébként NINCS különbség hangban, a 800-as fordulatnak nincs semmi hangja.

[ Szerkesztve ]

https://divecenter.hu

(#262) Brekkk


Brekkk
senior tag

Megjött az MSI RTX 2060 ventus kártyám.
Hatalmasat szívtam vele. Nem tudom a lapomba betenni. A Backplate túl vastag és mivel a memóriarögzítő fülek közel vannak a PCI-e slothoz emiatt lehetetlen a beszerelése.

(#263) Archttila válasza Brekkk (#262) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Akkor mehet is vissza.

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#264) Årpi


Årpi
őstag

Üdv mindenkinek! 2060-ra váltás előtt állok, egy i5-8400 mellé kerül, szerintem jól ellesznek egymással. Az lenne a kérdésem, hogy mely modellek ajánlottak most a leginkább hőmérséklet/hang/teljesítmény szempontokat figyelembe véve? Nem feltétlenül a legolcsóbb modellt venném, de a 160k+-t súroló kártyákat sem venném szívesen.

Előre is köszi a válasz! :R

 iPhone 15 Pro |  MacBook Air M3 | 7800X3D / 4070 Super PC | 

(#265) mcs válasza Brekkk (#262) üzenetére


mcs
veterán

Miféle szörnyszülött lapod van, hogy ennyire bizarrul van megtervezve? :D

(#266) btf válasza mcs (#265) üzenetére


btf
aktív tag

+1 Ez engem is érdekelne, csak kiváncsiságból.

“Keep away from people who try to belittle your ambitions. Small people always do that, but the really great make you feel that you, too, can become great.” - Mark Twain | "PS4 Pro = PS4 Professional" - Alex Battaglia (Digital Foundry - 2021)

(#267) Brekkk válasza btf (#266) üzenetére


Brekkk
senior tag

Asrock H67 GE/HT. Már nálam van 7 éve és tökéletesen teszi a dolgát egy I7 3770 társaságában.

(#268) mcs válasza Brekkk (#267) üzenetére


mcs
veterán

Sehogyan nem tudod a ram slot pöcke alá tuszkolni a hátlapot?
Lehet, hogy stabil működésű lap, de ez nem egy szép tervezési baki. Más féle, hasonlóan hosszú és vaskosabb kártya beépítése is problémás lehet emiatt.

[ Szerkesztve ]

(#269) Brekkk válasza mcs (#268) üzenetére


Brekkk
senior tag

Nem sajna nem fér be alá. Kb 1 - 1,5 mm miatt nem fér be. Talán, ha a memóriarögzítőket letörném, vagy levágnék belőle.

Amikor ezt tervezték még nem sok backplates kártya volt.
A blower kialakítású kártyák mind bemennek, illetve amin nincs hátlap.

Ez egy MATX lap. Helytakarékosság miatt tervezték így. Tudásban megfelel egy ATX-nek. Emiatt nincs elég hely a lapon.

[ Szerkesztve ]

(#270) mcs válasza Brekkk (#269) üzenetére


mcs
veterán

Nem lehet a Ventusról csak magát a hátlapot külön lecsavarozni anélkül, hogy vesszen a garancia? Vannak-e a csavarjain matricák?

[ Szerkesztve ]

(#271) tupacamaru válasza Brekkk (#269) üzenetére


tupacamaru
veterán

Szerintem ügyesen ki lehet pattintani a helyéről a memória lefogatókat.

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#272) Brekkk válasza mcs (#270) üzenetére


Brekkk
senior tag

Végül betettem a kártyát egy másik gépbe.Nem ebbe szántam, de itt legalább elfér Szépen megy benne.
Most tesztfázis jön.

Furmarkban 5 perc után 72-73 fokon stabilizálódott a hőfok. A venti nem hangos, de azért kihallatszik ilyenkor.
A ház egy HAF932. (Csak a hátsó 20 cm-es venti megy)

Első benyomásra baromi gyors a kártya. Meghajtottam 4K-n, ment vele. 25-50 FPS között.
Far Cry 5, Rise of Tomb Raider.

[ Szerkesztve ]

(#273) Sh4rKy


Sh4rKy
senior tag

Sziasztok, megbarátkoztam a kártyával, úgy döntöttem megmarad, nem cseréltem be, ~30K többletet nem ér egy jobb hűtésű asus, annyiból már erre is össze rakok egy jó hűtést, valamint ahogy méregettem egész OC barát kártyát fogtam ki...
Viszont a kérdésem az volna, hogy valaki tud e trükköt a Ventusokhoz, hogy bizonyos hőmérséklet alatt kikényszerítsem belőle, hogy lekapcsolja a ventiket?
Csak mert MSI Afterburnel sajnos 23% a legalacsonyabb szint és ezen még pont hallom, mikor éjszaka csend van és csak olvasgatnék, ami viszont zavar benne...

Köszi a tippeket előre is. :R

Az is lehet hogy minden kincsem csak egy másodperc töredéke...

(#274) b. válasza Brekkk (#269) üzenetére


b.
félisten

azokat ki lehet szedni / pattintani a foglalatból egy kis csavarhúzóval,de ha eltörik sincs nagy gond vele ha nem cibálod a házat.legalább is nálam Asusnál simán kijön.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#275) Foglalt név válasza Foglalt név (#241) üzenetére


Foglalt név
addikt

Na, tekintve hogy ma amíg a boltban voltam, nem produkálta a zörgést, ezért megint a gépben csücsül, így még rámértem pár dologra. 100%-os ventillátornál 3060-at forog. Van is hangja.
Battlefield V kód is megjött, így néztem Ray-tracing-et, ami elég kiábrándító. FullHD high-ra rakott textúrával, low RT-vel simán beszakad 30-40 fps-re.(az érdekes benne, hogy eközben a GPU, CPU 60% pislog)

(#276) mcs válasza Foglalt név (#275) üzenetére


mcs
veterán

Nem mindegy, hogy merőleges vagy függőleges helyzetben van-e a kártya. Utóbbinál nem, vagy éppen hogy alig zörög, mert ez egy speciális Giga feature. ;]

[ Szerkesztve ]

(#277) adamssss válasza Foglalt név (#275) üzenetére


adamssss
veterán

Mondjuk ez a BF5 teljesítmény nem túl acélos... Én pont az RTX miatt venném mert végre valami érdemes fejlesztés. Mondjuk szerintem a helyzet még a driverekkel meg a patch-ekkel javulni fog. ha mást nem legalább kapok 15-20% plusz teljesítményt az 1070-hez képest.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#278) snecy20 válasza adamssss (#277) üzenetére


snecy20
veterán

Azt kell hogy mondjam RTX alatt tűrhető a 2060 Battlefield-es teljesítménye 1080p-n.
+ lehet játszadozni a low-med-high-ultra szinttel. Pl. medium alatt egyáltalán nem vészes a teljesítményvesztés.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#279) adamssss válasza snecy20 (#278) üzenetére


adamssss
veterán

Ha tartja a 30+ fps-t az nekem már jó. Egyébként lehet látni játék közben a különbséget?

[ Szerkesztve ]

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#280) snecy20 válasza adamssss (#279) üzenetére


snecy20
veterán

Én 1440p-n tudtam összehozni átlag 45FPS-t. :) 1080p-n 60 körül.
Vannak is fenn a youtube-on összehasonlító videók, elenyésző a különbség a négy fokozat között.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#281) Foglalt név válasza mcs (#276) üzenetére


Foglalt név
addikt

Sajnos ezt cáfolnom kell. Órákon keresztül játszottam vele és függőlegesen is ugyanúgy berezonál. Ami érthetetlen számomra, hogy mindenhol több mm rés van a ventillátor és bármi más között. Ha viszont kézzel "megfeszítem" a kártyát valamelyik irányba, akkor változik/elmúlik a jelenség. A még bosszantóbb, hogy "statikus" terhelésnél, pl. furmark, sokkal kisebb valószínűséggel jön elő, mint játéknál, ahol folyamatosan változik a fordulatszám.

(#282) VGNGR válasza Foglalt név (#281) üzenetére


VGNGR
senior tag

És ha egyedi ventiprofillal fixre állítanád a fordulatszámot?

;)

[ Szerkesztve ]

(#283) Foglalt név válasza VGNGR (#282) üzenetére


Foglalt név
addikt

Ehhez a képhez inkább az tartozhatna: "ha nincs a gépedben videókártya, akkor nem zörög hűtése" ;]

(#284) VGNGR válasza Foglalt név (#283) üzenetére


VGNGR
senior tag

Azaz! :DD :DD

(#285) mcs válasza Foglalt név (#281) üzenetére


mcs
veterán

Tudnál videót készíteni a jelenségről? :)

(#286) szabi325 válasza Foglalt név (#275) üzenetére


szabi325
tag

Melyik boltban vetted hogy volt hozzá BF V kód? Előre is köszi.

(#287) Foglalt név válasza mcs (#285) üzenetére


Foglalt név
addikt

Már van
@szabi325: külföldia, szóval félek nem releváns.

(#288) mcs válasza Foglalt név (#287) üzenetére


mcs
veterán

Ezzel a videóval vidd vissza a boltba. Én egy percig is alig bírnám ezt idegekkel.

[ Szerkesztve ]

(#289) snecy20 válasza Foglalt név (#287) üzenetére


snecy20
veterán

Elég idegörlő. Viszont nem tudom hogy ez milyen szinten garanciális probléma. :F
Lehet hogy egy sima vásárlástól való elállás egyszerűbb lenne.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#290) TechN7ne válasza snecy20 (#289) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

azonnal...

(#291) mcs válasza snecy20 (#289) üzenetére


mcs
veterán

Annak idején a zörgős GTX 1050emet cserélte volna az a helyi bolt, ahol vettem, csak én marha, házilag próbáltam korrigálni, és sikeresen el is törtem a venti saját keretét. :D
Évek óta kapja a Gigabyte az ívet vásárlók ezreitől a külföldi portálokon és webshopokban is, mégis nagy ívben tojnak az egész dologra.

(#292) snecy20 válasza mcs (#291) üzenetére


snecy20
veterán

2 ventis 1050Ti Windforce-om volt, gond nem volt vele, ezek szerint szerencsém volt. :)

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#293) mcs válasza snecy20 (#292) üzenetére


mcs
veterán

Én nagyon szerettem a régebbi kártyáikat, és kialakításra főleg az Xtreme Gaming 950et, amit kegyetlen mód igényesen raktak össze, de a Pascal óta totál elmentek otthonról. :)
Még az Aorus is hulladék hűtésű.

[ Szerkesztve ]

(#294) Zolibacsi88 válasza mcs (#293) üzenetére


Zolibacsi88
aktív tag

Melyik olcsóbb 2060-as kártyát ajánlanátok? Gainward? Palit? Inno3d? Gigabyte? Ezek mind 130e körül mozognak. Az “egyiket se” válasz nem ér :P

(#295) mcs válasza Zolibacsi88 (#294) üzenetére


mcs
veterán

Palit vagy Gainward. Mindkettőt a Palit gyártja, így azt válaszd, amelyik számodra szimpatikusabb. :)

(#296) snecy20 válasza Zolibacsi88 (#294) üzenetére


snecy20
veterán

Majd ha lesz a palettán Palit JetStream 2060, akkor azt! :)

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#297) Zolibacsi88 válasza snecy20 (#296) üzenetére


Zolibacsi88
aktív tag

Köszönöm uraim!

Palitnak hogyan történik a gariztatása, mert azt írják 3 év GYÁRI garancia. Akkor ezt bolton keresztül felesleges intézni, de van hivatalos magyar “kirendeltség”?

[ Szerkesztve ]

(#298) snecy20 válasza Zolibacsi88 (#297) üzenetére


snecy20
veterán

Boltnak kutya kötelessége intézni ! :)

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#299) Zolibacsi88 válasza snecy20 (#298) üzenetére


Zolibacsi88
aktív tag

Szuper! Akkor hamarosan csatlakozunk a “klubhoz!” Köszi a választ!

(#300) maajsz válasza snecy20 (#292) üzenetére


maajsz
senior tag

Ezek szerint nekem is, egy német kisker garos giga 1060 oc-m van, életében meg se zörrent, félpasszív - indulásnál sem, max 72 fok eddig amíg tudtam hajtani és zéró hangnyi coil whine. Max terhelésen is halkabb mint az egy db magleves rendszerhűtő :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.