Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3001) Create. válasza qad (#3000) üzenetére


Create.
addikt

így van, szépen néz ki az a + pár száz pont benchmarkokban, de játékban nem sokat ér, felesleges kínködni vele szerintem is. Én se használom oc-va, csak megnéztem hol a vége hiba nélkül.

(#3002) Heroes fan válasza Create. (#2999) üzenetére


Heroes fan
őstag

Így húztam fel

Így állítottam be elsőnek.

(#3003) Create. válasza Heroes fan (#3002) üzenetére


Create.
addikt

hát a ramra mehet kezdésnek +900 is szerintem, , ha nincs artifact tesztekben, akkor +100-at lehet adni rá. A core clockra meg +90-100 körül, azt utána kisebb léésekben emelni, +10mhz-val pl. Pl a 3dmark firestrike elég haklis az instabil oc-ra, az olyankor kilép és 0pontot ad, én azzal tesztelném.

(#3004) Heroes fan válasza Create. (#3003) üzenetére


Heroes fan
őstag

Beállítottam 900-ra és 100-ra, de a bencmarkot akkor lehet lefuttatni ha a háttérbe nem mozog semmi?,mert nem lehet elindítani mivel loadingot nagy nehezen beadja és sehova tovább nem megy. Ha húzom ha nem.

(#3005) Create. válasza Heroes fan (#3004) üzenetére


Create.
addikt

ha alapon se indul el akkor ott van valami gond. Lehet újra kellene rakni a win10-et. A háttérben futó cuccok max pont veszteséget okoznak, de attól végig kellene fusson (kivéve, ha összeakadnak).

(#3006) qad válasza Heroes fan (#3004) üzenetére


qad
senior tag

Jól értem hogy egyszerre állítod a memóriát és a gpu órajelét? Ha igen akkor egyenként kezdd el a teszteket futtani, azaz egy értéket állíts egyszere. Ha a gpu órajelét már nem tudod tovább emelni, mert utána már fagy csak akkor kezdd el kisebb lépcsőkben emelni a memória órajelt. Ellenkező esetben nem fogod tudni megállapítani melyik érték átállításától fagyott ki a program.

(#3007) rayman2006


rayman2006
tag

Sziasztok.
Tudja valaki mia különbség a
RTX 2060 6GB GDDR6 WINDFORCE OC (rev. 2.0) és sima
RTX 2060 6GB GDDR6 WINDFORCE OC
között?
Köszönöm.

(#3008) Create. válasza qad (#3006) üzenetére


Create.
addikt

Tök mind1, mert alapon se jó neki.

(#3009) Create. válasza rayman2006 (#3007) üzenetére


Create.
addikt

kis eltérés van, pl a portot lentebb tolták egysíkba van most már a 4 port. De itt a link: [link]

[ Szerkesztve ]

(#3010) Heroes fan válasza qad (#3006) üzenetére


Heroes fan
őstag

Most volt újrarakva a win 10. Okés egyessével majd megnézem, most telepítek gamekat.

(#3011) rayman2006 válasza Heroes fan (#3010) üzenetére


rayman2006
tag

Köszönöm az infókat.

(#3012) Heroes fan válasza rayman2006 (#3011) üzenetére


Heroes fan
őstag

Szívesen.

(#3013) Zuri válasza rayman2006 (#3011) üzenetére


Zuri
tag

Én az Asus Dualt venném, Gigabyteból max csak a gamingeket mert a winforceokon gagyibb a hűtés. Ahogy írták az Asuson van félpasszív mód, meg ezek közül a legminőségibb is.

(#3014) qad válasza Create. (#3008) üzenetére


qad
senior tag

Ez az információ elkerülte a figyelmemet, visszavonok mindent, Sry.

(#3015) Heroes fan válasza rayman2006 (#3011) üzenetére


Heroes fan
őstag

Játékokba az fps nagyon jók, hőmérsékletek is frankók sokkal jobb mint amikor még szar volt a gépem.

(#3016) rayman2006 válasza Zuri (#3013) üzenetére


rayman2006
tag

Köszi az infót.
Úgy tudtam windforceokon is van félpasszív csak bizonyos hőnél mennek a ventik.

[ Szerkesztve ]

(#3017) mcs válasza rayman2006 (#3016) üzenetére


mcs
veterán

Van azokon is félpasszív mód, de a ventillátoraik lötyögősen vannak felhányva a helyükre.

[ Szerkesztve ]

(#3018) Zuri válasza mcs (#3017) üzenetére


Zuri
tag

Igen azokon van de azt hiszem a Ventuson nincs, a Windforceknak gyengébb a hűtése, az asusé már sokkal komolyabb(a jól tudom jobban lefedi a hűtőborda a vrm-eket is és jobb a hőelvezetése a masszívabb bordázat miatt), a windforcenak a back plate is műanyag asusnak már valami aluminium plusz egyetlen rtx modell azt hiszem amin van még dvi csatlakozó a többin kívül valamint hőmérséklet/zaj szerint is jobb az asus. Igaz kicsit lehet vastagabb is mint a többi felsorolt. Csak nézd meg a hűtőbordázatot annyi pénz különbségért a felsoroltak között az asus éri meg a legjobban.

[ Szerkesztve ]

(#3019) mcs válasza Zuri (#3018) üzenetére


mcs
veterán

Ja, az Asus Dual ár érték arányban kiváló a szendvics vaskosságú hűtésével. :)
A Ventus valóban nem állítja le a ventijeit, hanem üresben 800on járnak.

(#3020) Create. válasza mcs (#3017) üzenetére


Create.
addikt

Nekem a gainward phantom gs volt olyan, giga aorust kaptam, ez tökéletes.

(#3021) Heroes fan


Heroes fan
őstag

Lefuttattam 71-ig felment a gpu, 4956-ot kaptam pontban. 35-40 fps között volt.

(#3022) Glaz-dozfhut válasza Heroes fan (#3021) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

De milyen kártyád is van? Úgy látom egyszer sem írtad. Sem májusban, sem azóta. Ha szimpla 2060-al rendelkezel, akkor teljesen jó eredmény.
szerk.: Hja, ebből tudnom kéne: [link]

[ Szerkesztve ]

- Glaz-doz-fhut -

(#3023) Glaz-dozfhut válasza Glaz-dozfhut (#3022) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Pár napja mintha néztem volna az adatlapodat és úgy rémlik nem volt kitöltve. Most meg ott van.

- Glaz-doz-fhut -

(#3024) Heroes fan válasza Glaz-dozfhut (#3022) üzenetére


Heroes fan
őstag

Oc-zott verzió.

(#3025) Heroes fan


Heroes fan
őstag

Az adatlapomon ott van a rendes neve.

(#3026) zakarmihaly


zakarmihaly
tag

sziasztok!
az adatlapomon a konfigom és az a gondom hogy egyszerűen alig van játék amivel stabil, rezzenéstelen 60 fpssel tudok játszani. oké hogy szinte minden játék szarul van optimalizálva, de ez tényleg normális? division 2- tükörsimán fut, vagy pl az új cod, ezek ugye jól is vannak optimalizálva és ezért gondolom hogy nem a géppel van a gond.
de a battlefield v, az új ghost recon, vagy akár az outer worlds (pedig ennek aztán nincs nagy gépigénye) egyszerűen beszaggat néha. persze nem játszhatatlan, de elvileg ez a gép 60 fps FHD-ra "overkill".. ehhez képest meg úgy tűnik hogy mégse. és még csak nem is ultra beállításokat várok el, hanem mondjuk egy stabil highot.
próbáltam a vsync offot és riva tunerrel beállítani a 60fps korlátot, de így is van problémám. BFV-ről ha elveszem az fps limitációt akkor 110+ fps van, de ha korlátozom akkor meg a 60-ról is droppol... miért van ez?

[ Szerkesztve ]

(#3027) Create. válasza zakarmihaly (#3026) üzenetére


Create.
addikt

Ezek a játékok mind fosul optimalizáltak. Bfv-ben talán segíthet, ha dx11-ben futtatod. Az outer az még nagyon új, a breakpoint meg úgy szar ahogy van.

(#3028) qad válasza zakarmihaly (#3026) üzenetére


qad
senior tag

Próbáld meg azt, hogy G-Sync beállításaiban az összes variációból vedd ki a pipát. Restart és próba.
A többi tippem az alap dolgok mint windows 10 összes aktuális frissítése(1903 verzió), no meg a driverek amik még ludasak lehetnek.

(#3029) AAAgold válasza zakarmihaly (#3026) üzenetére


AAAgold
senior tag

az is segíthet, ha fix mhz-re állítod a procid, mert ezt a fajta lagot okozhatja néha az is, hogy a proci állítgatja a sebességét

"Miért imádják az aranyat? Nem lehet megenni..."

(#3030) Attila2019


Attila2019
tag

Üdv. Rtx 2060 super kártyából melyik a legmegbízhatóbb? Asus strixból 3 fajtát találtam esetleg Aorus?

Teljesítményben melyikkel járnék jobban ez vagy az rtx 2070?

(#3031) Create. válasza Attila2019 (#3030) üzenetére


Create.
addikt

Nekem aorusom van, szerintem elég jó kártya lett. Ha árban egálban van kb, akkor a 2070-et vedd, minimálisan gyorsabb. Szerintem a strixx fajták csak gyári oc-ban különböznek, de ebben nem vagyok 100%-ig biztos.

(#3032) Heroes fan


Heroes fan
őstag

Szerintetek a generációváltás erejéből mennyit fog levonni a karinak mint sebesség. Elég lesz még a 2060 vagy kezd majd szépen kevés lenni.

(#3033) Attila2019 válasza Create. (#3031) üzenetére


Attila2019
tag

Most majdnem egy árban van a 2060 super Aorus és a sima 2070 rog strix (470 Euro)

(#3034) Create. válasza Attila2019 (#3033) üzenetére


Create.
addikt

èn az asus rtx2070 rog strix-et venném, ha kb egy áron van.

(#3035) zakarmihaly válasza AAAgold (#3029) üzenetére


zakarmihaly
tag

kösz ez úgy néz ki javított a helyzeten!

(#3036) Forraszto


Forraszto
tag

Hello.

Van egy távoli célom, 1440p-s monitor játszani, és ehhez első fázisban egy megfelelő VGA vétele a terv.

Sokáig bíztam ezekben a 1660-akban, Super és társai, de úgy látom 100e körül vannak, és 1440p-re nem az igazi azért, úgyhogy ok, akkor legyen 2060.

Akartam várni, hogy majd csak lesz valami, annyira azért nem sürgős, de most megláttam ezt, és nem hagy nyugodni.

MSI GeForce RTX™ 2060 VENTUS 6G OC - 114e

Olyan 100 körül szánok rá, de itt már elgondolkodom. Van valami olyan gond ezzel a kártyával, ami miatt inkább ne?

Illetve, közelegnek az ünnepek, elképzelhető hogy lesz valami ármészárlás, boltok közti battleroyal, vagy valami, vagy 2060-at ennyiért már nem igen kapni mostanában? (igen, tudom, egy év múlva aprón feleennyi, de az még 1 év :)) )

Köszi a válaszokat.

[ Szerkesztve ]

(#3037) Źşë' válasza Forraszto (#3036) üzenetére


Źşë'
addikt

szokásos emag hülyítés, 160ba soha nem került egy 2060as sima 6gb-os vga, (max az ilyen túlhúzott asus rog brandek nagyon szélsőséges példával)

megnézel egy árukeresőt ott látni hogy milyen árak között ingadozi ka vga

tapasztalatok vannak itt fórumon is, 1-2 embernél

"Nem abban van az élet mértéke, hogy mekkorát tud kérdezni az ész, hanem abban, hogy milyen nagyot tud felelni a szív."

(#3038) maajsz válasza Forraszto (#3036) üzenetére


maajsz
senior tag

Ha arra játszol, hogy kilegyen a 60 fps 1440p-n okés a kari, de ha 144 Hz-es monitort tervezel (és szeretnéd is kihajtani) akkor még érdemes toldani legalább 2070S szintig.

(#3039) Forraszto válasza maajsz (#3038) üzenetére


Forraszto
tag

Az ok, megbékélek én a 60Hz-el szerintem, 144-hez még egy 2080 is elkél ahogy olvasom, anyira azért nem őrülök meg.

(#3040) Forraszto válasza Źşë' (#3037) üzenetére


Forraszto
tag

Igen, azt sejtem, de hát az "akciók" manapság már csak ilyenek. :F

Viszont ettől függetlenül, ennyiért ez a kártya jó ajánlat-e? Mert 120 alatt nem nagyon látok nagyobb gyártó 2060-át. Giga van még, de az állítólag hangos.

[ Szerkesztve ]

(#3041) jeni


jeni
félisten

Szia!
A legfrissebb Nvidia-Geforce 440.xx szoftverrel nektek is gondok vannak vele? A hiba jelenség az,hogy egyes weboldalon nem mindig,de egyes képeket, sötéten hagyja ,nem jeleníti meg. Akkor javul meg ha az adott oldalra ráfrissítek.
MSI 2060 Z-gaming a karim.
Vissza tettem a gépemre korábban mentett 431.70 verziót. Megnézzem ezzel is csinál-e ilyet?

[ Szerkesztve ]

(#3042) SirKero


SirKero
őstag

Miért nem tudom telepíteni az új Nvidia drivert? ( MSI RTX 2060 Gaming Z ) :O

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#3043) mcs válasza SirKero (#3042) üzenetére


mcs
veterán

Vezérlőpultban egyenként eltávolítod a mostani drivert minden komponensével együtt, és ráeresztesz egy DDU-t. Pont az ilyen gebaszok miatt nem érdemes soha egyből ráfrissíteni, hanem inkább előre pucolni.

[ Szerkesztve ]

(#3044) Atom_Anti válasza SirKero (#3042) üzenetére


Atom_Anti
senior tag

Ilyen nekem is volt, rossz drivert töltöttél le. A DCH-s verziót töltsd le!

(#3045) mcs válasza Atom_Anti (#3044) üzenetére


mcs
veterán

Az meg a másik. A DCH-nak van valami előnye a Standarddal szemben?

(#3046) jeni válasza SirKero (#3042) üzenetére


jeni
félisten

nekem automatán végig ment de a kép kihagyások miatt a korábbit vissza tettem.
azonos kártyánk van.
amúgy mikor a telepítés során felkínálta a további teendőket, volt egy kis négyzet alul,hogy a korábbit törölje vagyis tisztán menjen? én ezt kipipáltam.

[ Szerkesztve ]

(#3047) SirKero válasza Atom_Anti (#3044) üzenetére


SirKero
őstag

Köszönöm :R Ez felment egyből :C

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#3048) rhonin válasza Attila2019 (#3033) üzenetére


rhonin
senior tag

Szerintem ezt vedd:
https://www.mediamarkt.at/de/product/_asus-grafikkarte-rog-strix-rtx2060s-a8g-gaming-8gb-90yv0dg1-m0na00-1735110.html

Bár nem tudom honnan rendelnéd de ennyiért szerintem nagyon jó vétel. :Y ;]
De gyorsnak kell lenni mert csak ma ennyi az ára.

[ Szerkesztve ]

(#3049) Źşë' válasza rhonin (#3048) üzenetére


Źşë'
addikt

kár hogy a Media Markt nem árul idehaza vgakat :/ brutál ár, ha tehetném meg is venném 134k ~

"Nem abban van az élet mértéke, hogy mekkorát tud kérdezni az ész, hanem abban, hogy milyen nagyot tud felelni a szív."

(#3050) Chaser


Chaser
titán

144hz-es monitorhoz tervezek venni 2600 supert, sync mellett vannak vele gondok?
msi gaming x, gb aorus a két kiszemelt, melyikkel vannak jobb tapasztalatok? - ugyanannyiba kerül mindkettő ahonnan venném -
nem bánnám ha minél halkabb lenne load is a kártya - godolom félpasszív módot mindkettő tudja -
tüzetesebben nem néztem utánuk, gb kártyák kapcsán több helyen is futottam abba, h nehezményezték a ventik hangját - drágább modelleken is -, valami hülye "mellék hangjuk" lehet idővel, amit vagy elintéznek garban vagy nem

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.