Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1701) 13 sanyika válasza PeTeR_33 (#1699) üzenetére


13 sanyika
tag

2060-ból nincs x.Vram vagy VRm hűtés nélkül is egy jó kártya a gaming z.De lehet,hogy hűtés sincs rajta.

(#1702) Hauptmann válasza 13 sanyika (#1701) üzenetére


Hauptmann
addikt

Hm, emlékszem, hogy itt a PH-n egy kártyát hogy fikáztak az MSI fanboy-ok, hogy nincs rajta VRM hűtés. Gondolom, most azzal magyarázzák, hogy a Gaming Z-n nincs, hogy nem is kell. :DDD

(#1703) PeTeR_33


PeTeR_33
tag

Én régóta olvasom ezt a topikot.
Fikázásra nem emlékszem.
Arra inkább hogy meg lett említve hogy a 2060 Gaming Z-n sem VRM sem VRAM hűtés nincs.

Ennek ellenére 15-20ezer forintos felárral árulják egy Gainwardhoz képest.

Én nagyon vártam az MSI 2060 Gaminget.
Ki is fizettem volna a felárat.De ilyen hiányosságokkal nem tudom megvenni.
Hiába a kiváló hűtés.

, GIGABYTE Z390 AORUS ELITE,I5 8600K,PALIT RTX 3070 GAMING PROBE QUIET STRAIGHT POWER 10 700,CORSAIR VEGENANCE LPX 3200 16GIGA,SAMSUNG EVO SSD 500G

(#1704) vhunor válasza dewil666 (#1693) üzenetére


vhunor
őstag

Nem tudom, nem gyári feszen használom.

[ Szerkesztve ]

(#1705) Hauptmann válasza PeTeR_33 (#1703) üzenetére


Hauptmann
addikt

Nem itt, hanem talán a 1060-as topic-ban.

(#1706) zakarmihaly válasza Hauptmann (#1705) üzenetére


zakarmihaly
tag

mondjuk 2 ugyanazon nevű hűtés más-más kártyákon is lehet nagyon eltérő. pl az 1060-on levő ASUS DUAL-t nagyon sokan dicsérik, míg ugye az 1660 TI-n levő ASUS DUAL egy kalap fos

(#1707) koko52 válasza zakarmihaly (#1706) üzenetére


koko52
veterán

Csak rá kell nézni. Egy vicc az a kártya. [link]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#1708) Floyd80 válasza PeTeR_33 (#1699) üzenetére


Floyd80
addikt

Csendes, én még nem vettem vissza a ventit fix-re game alatt. A venti alatti műanyag zörgött.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#1709) 13 sanyika válasza PeTeR_33 (#1703) üzenetére


13 sanyika
tag

Jó kártya a gainward is,de számomra elfogadhatatlan,hogy csak egy Dp port van rajta.Ezért választottam az msi-t.Egy év cseregarim van rá,utána úgy is eladom.Ez már a 4. RTX kártyám.

(#1710) kingpython


kingpython
aktív tag

Sziasztok!

Az ASUS ROG-STRIX-RTX2060-O6G-GAMING videokártyák mind Samsung memóriások, vagy ha nem honnan lehet megtudni ezt, mert nemsokára ilyen kártyát szeretnék venni?

[ Szerkesztve ]

ASUS ZenFone 2 ZE551ML 4/32GB WW

(#1711) 13 sanyika válasza kingpython (#1710) üzenetére


13 sanyika
tag

Ez szerencse kérdése.Nem lehet tudni.Nem fix,hogy a rog is samsungos is.

(#1712) kingpython válasza 13 sanyika (#1711) üzenetére


kingpython
aktív tag

Oké értem, köszönöm!

ASUS ZenFone 2 ZE551ML 4/32GB WW

(#1713) 13 sanyika válasza kingpython (#1712) üzenetére


13 sanyika
tag

Mondjuk az én gamingem samsung ramos.

(#1714) csigi válasza kingpython (#1710) üzenetére


csigi
addikt

Az enyém pedig Micron.

nofene

(#1715) SkyTrancer


SkyTrancer
senior tag

miért számít hogy milyen ram van rajta ?

[ Szerkesztve ]

(#1716) koko52 válasza SkyTrancer (#1715) üzenetére


koko52
veterán

Samsung jobban hessőlt bánya idején :DDD

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#1717) Źşë' válasza SkyTrancer (#1715) üzenetére


Źşë'
addikt

van egy urban legend miszerint a micron ram verziós 2070 és fölötte megnyeklettek artifact hibákkal, reméljük alatta azárt már jobb a helyzet :DDD

"Nem abban van az élet mértéke, hogy mekkorát tud kérdezni az ész, hanem abban, hogy milyen nagyot tud felelni a szív."

(#1718) Hauptmann válasza SkyTrancer (#1715) üzenetére


Hauptmann
addikt

Valamint állítólag a Samsung memória jobban bírja a tuningot.

(#1719) SkyTrancer válasza Źşë' (#1717) üzenetére


SkyTrancer
senior tag

urban legend
Samsung ramos kártyák is meghaltak mint a picsa
Egyértelmű nem a ram okozta a hibát hanem maga a gpu
Ennek meg ezer oka lehetett, de pontosat senki sem tudott

Tuninggal kapcsolatban szintén nem mondanám, legalábbis 2080-as kategóriában a micron ramossal is lehetett hozni ugyan azt a szintet

Azt hittem valami más egyéb volt
Innentől fogva tökmindegy milyen ram

(#1720) koko52 válasza Hauptmann (#1718) üzenetére


koko52
veterán

RTX 2060-am Samsung ramos, ram OC nulla, egyből fagy. Irreális fesz kell neki már 100hz-ért is.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#1721) vhunor válasza AAAgold (#1694) üzenetére


vhunor
őstag

Igen, Ctrl+F és ott tudod a frekvencia-feszültség görbét testreszabni.

(#1722) Źşë' válasza SkyTrancer (#1719) üzenetére


Źşë'
addikt

olvasgattam a külföldi/hazai fórumokat és az emberek ezt a lehetséges (közös) kiváltó okként felhozott dolgot emlegették, meg amúgy is ha vram hibás a kártya akkor szokott artifactolni, ill. ha túlmelegszik, túlhúzod a ramot, gpunál meg berotyizik leginkább

"Nem abban van az élet mértéke, hogy mekkorát tud kérdezni az ész, hanem abban, hogy milyen nagyot tud felelni a szív."

(#1723) SkyTrancer válasza Źşë' (#1722) üzenetére


SkyTrancer
senior tag

hát persze, ez az elsődleges, csak mivel minden típusú ramnál előfordult így ez a feltevés nagyon sántít
Nem mellesleg kiszivárgott egy olyan infó is anno, hogy olyan vegyszerekkel kezelték a szilícium lapkákat amik szennyezettek voltak és sok gpu-t érinthetett, ami szintén okozhatott ilyen hibákat
És mivel samsung, micron stb ramokat is érintett a dolog így nem lehet biztosat állítani
Sok ok lehet, ezen kívül is
Tekintve, hogy valakinél 1-2 nap után tönkrement a kártya.
Volt olyan is, akinél nem azonnal, csak szépen lassan
Pl mindig visszább és visszább lett véve a gpu stb mert akkor még "jó" volt, majd aztán meghalt az is
Semmi melegedés semmi tuning
Én mindenesetre ramokkal nem foglalkoznék
Pláne nekem október 19-én vásárolt micron ramos 2080-am hibátlan pedig kapott már kemény tuningot tartós stresszeket mindent

[ Szerkesztve ]

(#1724) Vasshammer


Vasshammer
tag

Sziasztok!

220V-ról melyik BARCODE-al kell megvenni, hogy GS-t kapjak?
A 426018336-4313 nem akciós náluk. Gainward honlapja szerint az a GS verzió

Köszi

Üdv, VH

(#1725) koko52 válasza Vasshammer (#1724) üzenetére


koko52
veterán

Én csak simán a Phoenixet a kosárba dobtam és jött a GS.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#1726) Cheesus


Cheesus
senior tag

Sziasztok :)

Gépfrissítés előtt állok, és egy régi konfigot szeretnék felturbózni egy új VGA-val, és később lenne csak kicserélve a többi alkatrész. A jelenlegi konfigban egyébként egy i5-4570-es és egy Gigabyte GV-N760OC-2GD 2GB GDDR5-ös VGA van.
Addig jutottam, hogy leszűkítettem két kártyára a választást, az egyik az 1660-as, a másik pedig a 2060-as.
A kérdés csak az, hogy szerintetek maradjak az 1660-as kártyánál, vagy "fektessek" bele a 2060-as VGA-ba, hiába lesz nagyon CPU limites a rendszer egy ideig?

https://www.twitch.tv/csehla

(#1727) Źşë' válasza Cheesus (#1726) üzenetére


Źşë'
addikt

attól függ meddig akarsz várni, mert ha addig megjelenik a következő gf széria akkor egyértelmű a választás
ezen teszt szerint a 2 vga között van egy ~34% különbség, esetleg nézzél róla a linkelt review-ban játékteszteket, melyik játék érdekel, milyen felbontáson, milyen fps értékekkel

"Nem abban van az élet mértéke, hogy mekkorát tud kérdezni az ész, hanem abban, hogy milyen nagyot tud felelni a szív."

(#1728) PeTeR_33


PeTeR_33
tag

Srácok!

Segítsetek kicsit!

A GAINWARD és a PALIT modelleken is forognak terhelés nélkül a ventik???

Palit Gaming PRO és Gainward Ghost közt agyalok.

, GIGABYTE Z390 AORUS ELITE,I5 8600K,PALIT RTX 3070 GAMING PROBE QUIET STRAIGHT POWER 10 700,CORSAIR VEGENANCE LPX 3200 16GIGA,SAMSUNG EVO SSD 500G

(#1729) koko52 válasza PeTeR_33 (#1728) üzenetére


koko52
veterán

Igen. Kb totál némán.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#1730) PeTeR_33 válasza koko52 (#1729) üzenetére


PeTeR_33
tag

Véleményed szerint Gainward Ghost vagy Palit Gaming Pro??

Egy árnyalatnyival mintha a Palit mintha masszívabb lenne.

Szemre mi a véleményed??

Ejjjj de nehéz dönteni.

[ Szerkesztve ]

, GIGABYTE Z390 AORUS ELITE,I5 8600K,PALIT RTX 3070 GAMING PROBE QUIET STRAIGHT POWER 10 700,CORSAIR VEGENANCE LPX 3200 16GIGA,SAMSUNG EVO SSD 500G

(#1731) koko52 válasza PeTeR_33 (#1730) üzenetére


koko52
veterán

Tök ugyan az a két kártya. A műanyag domborzata talán más. Dobj fel egy érmét :DDD
Ha számít: ha a 220V-nál rendelsz pl Phoenixet akkor nagy eséllyel GS-t kapsz ;)

Saját mérésem: [link]

[ Szerkesztve ]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#1732) PeTeR_33 válasza koko52 (#1731) üzenetére


PeTeR_33
tag

Csak a PCX nél vásárolok.
Nem ismerem az általad említett boltot.

PCX nél veszek rá csere garanciát ha gond van 1hét alatt lezavarják a garit. (Tapasztalat)

Teljesen mindegy h 120vagy 125000 a vége.

Minőségi kártya legyen.
Vagy ha mégis gond lenne vele ne baszakodjanak a garanciával.

, GIGABYTE Z390 AORUS ELITE,I5 8600K,PALIT RTX 3070 GAMING PROBE QUIET STRAIGHT POWER 10 700,CORSAIR VEGENANCE LPX 3200 16GIGA,SAMSUNG EVO SSD 500G

(#1733) koko52 válasza PeTeR_33 (#1732) üzenetére


koko52
veterán

Kb 2x annyi értékelésük van mint a PCX-nek, tehát nem az alja féle. Most 115 náluk a Phoenix és ingyen viszik. Persze a te dolgod...

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#1734) PeTeR_33


PeTeR_33
tag

No uraim.

Csatlakozok a topikhoz egy PALIT RTX 2060 Gaming Pro val.

A kártya hétfőn érkezik.
Igény esetén összeugraszthatom egy Palit GTX 1070 Jetsreammel.
Full HD felbontáson.
Az alábbi játékokkal tesztelném.

-f1 2018
-Division 2
-Devil May Cry 5
-Rise Of Tomb raider
-Shadow of Tomb Raider
-Doom

1920×1080as felbontáson egy 8600k és 16giga ram társaságában lenne tesztelve.

Írjatok lenne e igény egy ilyen tesztre és neki ugrok.

, GIGABYTE Z390 AORUS ELITE,I5 8600K,PALIT RTX 3070 GAMING PROBE QUIET STRAIGHT POWER 10 700,CORSAIR VEGENANCE LPX 3200 16GIGA,SAMSUNG EVO SSD 500G

(#1735) koko52 válasza PeTeR_33 (#1734) üzenetére


koko52
veterán

RTX 2060 a GTX 1080-al van egy súlycsoportban (ha nincs RT), de érdekességként felteheted.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#1736) dewil666 válasza PeTeR_33 (#1734) üzenetére


dewil666
őstag

Én is pont olyanról váltottam olyanra :DDD
Ezt jól megfogalmaztam :DDD

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#1737) Male válasza Cheesus (#1726) üzenetére


Male
nagyúr

Szintén i5-4570, és ez a két kártya játszott... én végül a 2060-at vettem (ASUS Dual OC lett), és nem bántam meg. Ezekre sokkal jobb hűtőket raknak, mint az olcsó 1660-akra, a drága 1660 meg hiába jó hűtős, ha már árban is sokkal közelebb van.
Amúgy nem érzem, hogy proci limitem lenne, bár nem ellenőriztem, csak játszottam :) ( Valley benchmark az egyetlen, aminél néztem, de az simán 99%-ot írt a GPU terhelésre, a proci meg valami 30-40% volt talán... persze az egy tesztprogram, nem valós játék )

(#1738) PeTeR_33


PeTeR_33
tag

Dewil666

Tapasztaltál lényegi előrelépést???

Összességében én azért veszem ezt a kártyát mert nagyon viszket a kezem egy új VGA után.

RTX 2070volt tervbe.De Full HD felbontásra overkillnek éreztem.Illetve sok döglött meg azokból is.

[ Szerkesztve ]

, GIGABYTE Z390 AORUS ELITE,I5 8600K,PALIT RTX 3070 GAMING PROBE QUIET STRAIGHT POWER 10 700,CORSAIR VEGENANCE LPX 3200 16GIGA,SAMSUNG EVO SSD 500G

(#1739) dewil666 válasza PeTeR_33 (#1738) üzenetére


dewil666
őstag

Gyorsabb és hűvösebb a 2060 hiába kisebb a hűtő rajta.
Röviden tömören.

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#1740) PeTeR_33 válasza dewil666 (#1739) üzenetére


PeTeR_33
tag

Palitból neked is Gaming PRO van??

Valóban annyira csendes mint mondjár??

Allergiás vagyok a hangos alkatrészekre.

, GIGABYTE Z390 AORUS ELITE,I5 8600K,PALIT RTX 3070 GAMING PROBE QUIET STRAIGHT POWER 10 700,CORSAIR VEGENANCE LPX 3200 16GIGA,SAMSUNG EVO SSD 500G

(#1741) dewil666 válasza PeTeR_33 (#1740) üzenetére


dewil666
őstag

Igen az van!
Hangtalan!

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#1742) Heroes fan


Heroes fan
őstag

Az afterbounterrel néztem hogy a videókártya nincsen feszültség alatt 0-át ír ki ilyenkor mivan?

(#1743) AAAgold válasza Heroes fan (#1742) üzenetére


AAAgold
senior tag

rossz az ab, rossz a driver, rossz a kártya :) ezek közül valamelyik

"Miért imádják az aranyat? Nem lehet megenni..."

(#1744) Heroes fan válasza AAAgold (#1743) üzenetére


Heroes fan
őstag

A kártya nem lehet rossz. Az adalékáram az hol van hogy megnézzük be van e kötve.

(#1745) PeTeR_33


PeTeR_33
tag

Heroes fan

GPU-Z mit ír???

Tapasztalsz hibajelenséget üresjáratban vagy terhelésnél??

A kolléga szavaival értek egyet.Simán lehet MSI Afterburner bug,driver

GPU-Z vel ránézhetsz.
Ha nem tapasztalsz hibát ne foglalkozz vele.

[ Szerkesztve ]

, GIGABYTE Z390 AORUS ELITE,I5 8600K,PALIT RTX 3070 GAMING PROBE QUIET STRAIGHT POWER 10 700,CORSAIR VEGENANCE LPX 3200 16GIGA,SAMSUNG EVO SSD 500G

(#1746) Vasshammer válasza koko52 (#1733) üzenetére


Vasshammer
tag

Húzzunk be mégegy strigulát. 220V.hu - akciós berendelve - GS érkezett :)

Üdv, VH

(#1747) koko52 válasza Vasshammer (#1746) üzenetére


koko52
veterán

Lesznek bajok leltárnál :C
Nekem 2030-ig boostol a gpu, majd írd be neked meddig ment fel.

[ Szerkesztve ]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#1748) Heroes fan válasza PeTeR_33 (#1745) üzenetére


Heroes fan
őstag

Megoldódott csak újra kellett indítani az egész gépet teljesen leállítva.
De a játékok nagy része még nem javult meg, mivel az egyik ac rész se indul el, automobilista, saint rowok, és a brutal doom is 1 fps-re bezuhan és játszhatatlanná válik a wad. A tápegységem a hibás hogy kevés neki?

(#1749) Wasp91


Wasp91
aktív tag

Sziasztok.
Az mennyire igaz, hogy az MSI Gaming Z-n nincs VRM hűtés?
A Techpowerup tesztjében úgy tűnik van ott valami fém lapka, ami gondolom hűti.
[link]

Enyésszen minden rút kötöttség korlátozás, szabály életterem ne szűkítse ócska, poros morál

(#1750) Heroes fan


Heroes fan
őstag

Azt írták hogy kevés a tápegységem a gépemhez és azért csinálja ezeket a hibákat.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.