Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:29:23

LOGOUT.hu

nVidia GeForce GTX 970 / 980 (GM204)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24351) Bugfix1984 válasza Televan74 (#24350) üzenetére


Bugfix1984
aktív tag

Az első fecskék már úton vannak,de nem hiszem,hogy elsejére ideérnek... :W

[ Szerkesztve ]

(#24352) KAMELOT válasza nagy.matyika (#24286) üzenetére


KAMELOT
titán

1. Nem fogdosni kell a kártyát!
2. tegyél az oldalára egy 20-23cm ventit + alulra is tegyél egy 12-14cm ventit úgy szépen fog szellőzni a ház!
3. ha van rá lehetőség tegyél a tetejére is ventit!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#24353) gbors válasza h1mpi (#24347) üzenetére


gbors
nagyúr

És ez hogy kapcsolódik ahhoz, amit írtam? :)
(és btw. ne váltsuk 411-gyel a dollárt :) )

[ Szerkesztve ]

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#24354) yodamester10 válasza ittakary (#24345) üzenetére


yodamester10
őstag

Csak neked
Ja és ezt is manipulálták,mert neked gigád van ;)

[ Szerkesztve ]

(#24355) ittakary válasza yodamester10 (#24354) üzenetére


ittakary
nagyúr

Legmagasabb órajel (1367) ("csak giga!" ;] ) és az átlagos vagy az alatti hangerővel. Nekem 1420ra boostol magától, jó hűtésű házban.

Véleményem szerint csillagos ötös :K

(#24356) KAMELOT válasza ittakary (#24355) üzenetére


KAMELOT
titán

Nem mindegy mennyire boostol? Megy a kártyád jól és kész!
Nekem 1700-ra is boostol csak valley alatt befagyott! :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#24357) yodamester10 válasza ittakary (#24355) üzenetére


yodamester10
őstag

Engem a tuning sose érdekelt.Bf4 multiban 95-110 fps ultrán 2560x1080p-ben,na ez érdekel.

(#24358) ittakary válasza KAMELOT (#24356) üzenetére


ittakary
nagyúr

A ref kártya 1200 körül tetőzik. Ahhoz képest a Giga +20%. Ez azért már számít!

Tuning engem sem érdekel.

(#24359) #Morcosmedve válasza ittakary (#24358) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

aztán 2 perc után ledobja 1200 alá, vagy levélfúvó.

© asszongya'hogy

(#24360) JackFeryll válasza #Morcosmedve (#24359) üzenetére


JackFeryll
őstag

A ref kártya ?

(#24361) Melorin


Melorin
addikt

Megérkezett a Asus Black GTX 970 :C
Feltelepítettem net nélkül ahogy javasoltátok, majd a már előtte letöltött illesztőprogit feltettem hozzá.
Restart után is jó volt.
Aztán telepítettem a monitorom driverét, restart után kiírja a monitorom, hogy nem jó inputot kap és tök fekete marad. :F
AMD-re simán feltehettem ezt a monitor drivert. Jó lenne mert a drivere engedélyezi a 72Hz-et.

Milyen progit is tegyek fel akkor, hogy állítani lehessen a ventillátort a 970-en és akár húzni is lehessen?
Milyen tesztprogramokat futtassak rajta, amivel kiderül, hogy semmi baja nincs-e és bírja-e a tuningot?

(#24362) akoska07 válasza Melorin (#24361) üzenetére


akoska07
nagyúr

Először is grat. :)

Elsősorban é olyan játékot indítanék el,amivel több száz fps elérhető.
vagy akár egy régi 3dmark01 is megteszi,azzal végig 999 fps menne.
Az a lényege,hogy kiszűrjük cicereg-e a kártya.

Majd indítanék egy olyan játékot ami 150-200 fps körül tud,és ott is megnézni zenél-e a kártya.

ha ez rendben van,akkor jöhet a hőfok teszt.
Mindegy mi,csak 99% terhelje a gpu-t.
Valley teszt,erősebb játékok,nem tudom mivel rendelkezel.
Így kiderül mennyire melegszik,és leejti-e az órajelet.
Valaimnt a venti szabályzás is tesztelődik.

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#24363) #Morcosmedve válasza JackFeryll (#24360) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

a ref, azert ott ki kell centirozni mindent.

© asszongya'hogy

(#24364) Lauda válasza Melorin (#24361) üzenetére


Lauda
félisten

Gratulalok a kartyahoz!

A ventilatort nem szukseges szabalyozni, teszi a dolgat ahogy kell es csendesen, majd meglatod. Afterburnerrel tudsz tuningolni. Nalam a project cars szinte maxon terheli a gpu-t vegig, tesztprogramok azert hagynak neki pihenot kozben, ha sok a tuning, nalam heaven-ben is eldobja magat. A tuningot minden kartya birja, hogy adott darab mennyit tud, azt csak akkor tudod meg, amikor probara teszed. Szerintem a tied se fog tobbet menni 1480-1490-nel.

[ Szerkesztve ]

(#24365) Melorin


Melorin
addikt

Köszi a gratulációkat :DD
Kipróbáltam egy játékkal amiben 500fps volt, ott egy nagyon halk sípolás hallatszik ha a fülemet ráteszem a ház lyukacsos oldallapjára. Alapból nem hallom.
Ugyanez van 200/100/30fps-nél is.
A komolyabb terhelések még hátravannak.
Hogy tudom nyomon követni a hőfokokat játék közben meg a terhelést?

Be kell/lehet regisztrálni valahova a kártyát? Asushoz pl?

(#24366) ittakary válasza Melorin (#24365) üzenetére


ittakary
nagyúr

MSI Afterburner

(#24367) Melorin válasza Melorin (#24365) üzenetére


Melorin
addikt

Kijavítanám az előző hsz-t: Ugyanez van 200/100/30fps-nél is Ezeken egyáltalán nem sípol, csak 400-500 felett, de ott olyan halkan ahogy írtam.
Közben rájöttem az MSI AB csínjaira :)

(#24368) balint107 válasza #Morcosmedve (#24303) üzenetére


balint107
aktív tag

Tényleg nem értem mások mit tapasztalnak. Nálam a 970 G1-esnek a ventije 30%-on megy. Terhelésen 60%-on. Terhelésen kívül feltekertem 60%-ra és semmi plusz hangot nem vettem észre még így sem, hogy a terhelés alatt se hangos gépem, tápja, procihűtője, és egyéb ventik nyugalmi állapotban voltak. Csak az a nagyon picike géphang volt, ami annyi, hogy azért ment a gép. 70%-ra is felnyomattam, na akkor volt már egy picikét halhatóbb kis zümmögő hang, ami kihallatszott nyugalmi állapotban.

[ Szerkesztve ]

(#24369) balint107 válasza balint107 (#24368) üzenetére


balint107
aktív tag

ami viszont borzasztó volt az a cicergés, nyekergés, ami csak max terhelésnél jött elő.

[ Szerkesztve ]

(#24370) #Morcosmedve válasza balint107 (#24368) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

10-15% kéne üresen és hallanád, nekem is volt. Az igaz, hogy így viszont nem feltűnő az ugrás 30-60%-ra kb.

© asszongya'hogy

(#24371) szasanyi


szasanyi
félisten

Megtudja-e mondani vki, hogy a Gigabyte GTX980 WF3-ra rámegy-e a G1 Gaming BIOS-a?

(#24372) Dr. Gonzο


Dr. Gonzο
senior tag

Üdv köztetek!
Asus Matrix R9 280X Platinum lett lecserélve egy Asus GTX 970 Black-re.

(#24373) h1mpi válasza szasanyi (#24371) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Annak mi értelme lenne?

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#24374) Assdak


Assdak
őstag

Úgy néz ki a kis MSI stabilan tudja tartani az 1570 Boost clk-ot, és a +500-at a memoriáknak, plusz fesz nélkül.
W3-al nyuzom már egy hete, és semmi probléma.

(#24375) JackFeryll válasza balint107 (#24368) üzenetére


JackFeryll
őstag

Lesz az 34% is ami több mint 1600RPM pici ventik mellett.

A kártya nem kifejezetten hangos, de aki megszokta, hogy idle-ben kvázi hangtalan a gép az most észreveszi hogy van egy alapzaj... Igen ez bizony a kártya, míg a versenytársak ki tudják kapcsolni a ventit...

(#24376) szasanyi válasza h1mpi (#24373) üzenetére


szasanyi
félisten

Nem tudom, nem is érdekel. :N Csak az érdekelne, rámegy-e... kérdezték tőlem, de nem tudok válaszolni mert vagylagos a dolog és tapasztalatom ebben nincs.

(#24377) Melorin


Melorin
addikt

A Blacknek nem kéne levennie a ventiket 0%-ra ha nincs terhelés? Nálam 30-on jár mindig.

(#24378) Lauda válasza Melorin (#24377) üzenetére


Lauda
félisten

Nem, alapbol 30%-on porognek.

(#24379) brumi1024 válasza balint107 (#24368) üzenetére


brumi1024
veterán

Nem mondanám kifejezetten hangosnak a G1-et, főleg hogy volt referencia R9 290-em (soha többet :DDD ), de a Strixnél és főleg az MSI-nél hangosabb mind terhelés alatt, mind idle állapotban. A Blackkel egy szintre tenném hangban. Egyébként nagyon jó kártya volt, kár, hogy cicergett az enyém anno.

(#24380) balint107 válasza JackFeryll (#24375) üzenetére


balint107
aktív tag

jaj ne már... Ha hallanátok azt akkor, hogy az MSI 680 lightning hogy viselkedik. Helikopter indul a géppel együtt. A maga 45-48%-os terhelési ventije igen csak hallható. Hallhatóbb, mint a 970 G1-nél a 70% (terhelésen csak 60%-ra megy magától)

De én azt mondom még a 680 MSI sem hangos kártya (volt már hangos kártyám tudom milyen) Viszont anno a gigabyte GTX 670-em sokkal halkabb volt, mint az MSI 680 nálam. Még is mindenki évekre visszamenve az MSI-t dicsőíti hűtés téren, meg a DCU II-őt.

Erre most meg ez eddig talán leghalkabb kártyán (ami nálam megfordult) rágódik mindenki, hogy nem áll le a ventije, meg túlságosan pörög, meg ""hangos"" stb.. :D :R

(#24381) hakydakillah


hakydakillah
senior tag

Sziasztok,
nah a kártyám, amiről minap írtam sajnos tényleg hibás volt. Tönkremegy az ember 500éves gépe, vesz újat, erre rá a legdrágább tétel hibás :-) Elvittem szerelő haverhoz is, más gépben is így viselkedett + hiába tette a ventilek kezelését kézire, és kapcsolta ki őket, pörögtek tovább maxon. Ez van. Rohadjon meg az Asus, és a boltos bácsi, hogy pont nekem adták el a hibás terméküket, most várhatok újra :-)

[ Szerkesztve ]

(#24382) Fisherhun válasza hakydakillah (#24381) üzenetére


Fisherhun
tag

Mostanság elég sok panaszt hallok asus termékekről.
Én is beszívtam egy asus hangkarival.
De a ROG termékeket nagyon ajánlom mert fullos cuccok :P
Ezekre valszeg jobban odafigyelnek vagy nem tom ;]

(#24383) balint107 válasza yodamester10 (#24354) üzenetére


balint107
aktív tag

Nem tudom megfigyelted-e, hogy a Gigabyte OC-ja volt a legmagasabb 1367 MHZ jelen esetben (az enyém 1380-on ment) és így is a leghalkabbak között volt. A többi javarészt vagy 100 MHZ-el kevesebb tuningot kapott. Az MSI picit tűnt halkabbnak terhelésen, viszont picit kevesebben is ment, bár nem nagy különbség. :R

Egyébként a 970 az aminél nagyon sokat ér egy kis tuning is, ellentétben a régebbi karikkal. A referencia 970 a GTX 780-al vetekedig, míg egy OC változat gyári órajelen is már a 780Ti-vel száll harcba.

[ Szerkesztve ]

(#24384) bajusz15


bajusz15
senior tag

Sziasztok!

A jövő heti 980ti esetlegesen nyomhat le 970es árán? G1 most nagyon jó árban van iponon, tudom hogy várni kéne, de mégis mit gondoltok, mozdulni fog még ennél is lentebb az ár?

(#24385) cyberkind válasza bajusz15 (#24384) üzenetére


cyberkind
félisten

Szerintem csak az új ÁjeMDéé csodakártyák fogják lejjebb tolni az árát a 970-nek, a Ti drágább lesz bőven mint a 980

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#24386) hakydakillah válasza Fisherhun (#24382) üzenetére


hakydakillah
senior tag

Egyenlőre vissza kértem tőlük a pénzem, és lehet mást választok. Nekem többen a Gigabyte-os verziót ajánlották. Lehet akkor megveszem azt.
Lehet rosszkor veszek gépet, mert engem pl. az Oculust nagyon érdekel, és fene tudja milyen masinát fog kérni mire megjelenik. Dobtak most ugyan infót róla, hogy milyen gép kell hozzá, csak kérdés ha ez olyan alap konfig követelmény, akkor teljes élményhez milyen gépet fog kérni.

(#24387) Fisherhun válasza hakydakillah (#24386) üzenetére


Fisherhun
tag

Én ajánlom az msi t még.
Nagyon jó a hűtése fullos cucc igaz nekem 980 as van de nagyon megvagyok vele elégedve.

(#24388) hakydakillah válasza Fisherhun (#24387) üzenetére


hakydakillah
senior tag

Azon is gondolkodtam, Asust biztosan cserélem. :-)

Kérdezhetnék egy noob dolgot? Kártyát visszaküldtem, és voltaképp jópár év eltelt, amióta nem cseréltem gépet. Fut a rendszerem kártya nélkül is, alaplapon hdmi kimenet is van, szóval minden rendben. A kérdésem annyi lenne, hogy nem csinálok a gépnek rosszat, ha most kártya nélkül használgatom? Csak alap dolgokra - film, zene, net, word. :-) Az én időmben még graf kártya nélkül nem volt kép se, azért csodálkozom most, és kérdek rá biztos ami biztos alapon :-)

(#24389) Shodan válasza #Morcosmedve (#24370) üzenetére


Shodan
addikt

Én most akarnám biosban lejebb venni a ventit gigabyte gtx970-en. Szerintem idleben, nem mondom hogy hangos, de azért hallható. Valaki csinált itt már ilyet?
Ha flashelek biost az első commentben lévő bios flasherrel, akkor a device managerben tiltsam le addig a kártyát vagy nem szükséges?

[ Szerkesztve ]

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#24390) duc válasza hakydakillah (#24388) üzenetére


duc
aktív tag

Használhatod nyugodtan, azért van. Ettől nem lesz semmi baja :)
+1 a Giga-ra!

[ Szerkesztve ]

üdvöske, redmondi óriás, tetszetős, rendre, légkavaró, akár, megoldás, kicsike, ipar.

(#24391) hakydakillah válasza duc (#24390) üzenetére


hakydakillah
senior tag

Ok, köszi :-) Most hogy visszakapom a pénzem, már kicsit csábít a GTX980, de annak gondolom erősebb táp kellene + család mellett játszásra nincs sok időm, kb. megfelelőbb a 970.

(#24392) brumi1024 válasza hakydakillah (#24391) üzenetére


brumi1024
veterán

Ha nem volt a végletekig kicentizve a 970 alá a táp (márpedig az 500-as Hexa elegendő), akkor nem kell komolyabb táp a 980 alá. Nálam egy Raider 550 volt a húzott 4790K és a húzott R9 290 alatt, és a 290 azért éhesebb a 980-nál. A mai egykártyás rendszerekhez minőségi 500-550W-osnál nagyobb teljesítményű táp nem kell.

A játékidő továbbra sem látom, hogy függ össze az igényelt GPU-val. :)

[ Szerkesztve ]

(#24393) westlake


westlake
félisten

MSI Afterburner 4.1.1.7625
Changelog a rar-ban.

Play nice!

(#24394) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

Nemi info a 980Ti-rol. Nem tudom mennyire igaz....

[ Szerkesztve ]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#24395) ÁdiBá válasza MiklosSaS (#24394) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Ahogy látom nem igazán használja ki a Titan X a képességeit, hiszen a csökkentett GM200 GPU szinte másolja a Titan X teljesítményét, miközben számlálóból kevesebb van ellátva.
Nekem gyanús megint ez a 96 ROP, ha tiltott a GPU-ból, hozzá nyúlt vajon az L3 3MB-cache mérethez is megint a gyártó?! Mert akkor nem is 384Bit-es és nem is 96ROP egységet tartalmaz, viszont gondolom ilyen bakit már nem csinál még egyet az nvidia.

ÁdiBá

(#24396) #Morcosmedve válasza Shodan (#24389) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Lemented a gyárit, ott leveszed Maxwell Bios Tweakerben a ventit és visszateszed az itteni updaterrel.
Ott a readme a zip-ben, most nemtom mobilrol megnezni, hogy le kell e tiltani (en az nvflasht hasznaltam csak).

© asszongya'hogy

(#24397) dergander válasza ÁdiBá (#24395) üzenetére


dergander
addikt

A 384Bit az L3 gyorsítótár valamint a 96 ROP biztos nem lesz annyi,még ha az nvidia azt is fogja állítani,a VRAM viszont nem lassul mert 12 Gigáról legalább a lassú részt lecsonkították,igy lett 6Gb.
Nagyon kíváncsi leszek mennyi lesz a különbség a 980 és a nagytesó közt,ha már annyit hoz mint a 970 vs 980 és még árba is korrekt akkor elég jó kártya lesz.

(#24398) hakydakillah válasza brumi1024 (#24392) üzenetére


hakydakillah
senior tag

Köszönöm, még átgondolom. Először is fogadják el a reklamációmat, és fizessék vissza az árát :-)

Ami a játékidőt illeti bővebben kifejtve úgy értettem, hogy a kártyák nagyon hamar elértéktelenednek. Annak éri meg igazán erős vasat vennie, aki tényleg kihasználja, és mindent fullon akar nyomatni. Én meg hiába szeretnék játszani, ha 2gyerek mellett alig van rá időm. Más dolog évi 5játékra 200ezerért kártyát venni, és más évi 20-30ra. Szóval át kell gondolnom mennyire kifizetődő befektetés.

(#24399) keIdor válasza dergander (#24397) üzenetére


keIdor
titán

Hogy??
Az azért 6GB, mert a hátoldalán nincs még egyszer ennyi memória... megvan arra az esély, hogy ez 5+1GB-os legyen, vagy hasonló, most lusta vagyok számolgatni. Nekem még mindig nem szimpi, a TX kéne, csak rohadt drága. :(

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#24400) Bugfix1984


Bugfix1984
aktív tag

Na ma jött újabb email az NVIDIA-tól,azt írták,hogy ez a végleges ára a GTX980TI-nek ami így 240000Ft bruttó véglény ár. Mindenki döntse el,hogy sok vagy kevés....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.