Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:29:23

LOGOUT.hu

nVidia GeForce GTX 970 / 980 (GM204)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37001) FollowTheORI válasza ScomComputer (#37000) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Akkor lehet az a baj hogy túl sokat használtad. :DDD

Hát ha szétment a driver stack a windowsban meg a registryben akkor az újratelepítés gyanús... de azért még próbálgasd ki valami jóval régebbi driverrel is... esetleg nem DDU-zd le, ha jó hanem csak frissítsd a legújabbra.

Illetve a fogtlalatos csatlakozós témát is járd azért körbe, csak hogy kizárd. :)
Táp akkor jó, elvileg.

Hacsak nem a kártya haldoklik valami miatt... mint last resort as is lehet.
(Az meg másik gép, esetleg egy friss windows alatt kiderül.)

Afterburner vagy egyéb "nyerere" nincs fent ami kötözködhet a driverrel? :)

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#37002) ScomComputer válasza FollowTheORI (#37001) üzenetére


ScomComputer
veterán

Köszi szépen...mindenképpen átnézek mindent, a win új tegnap előtti telepítés.....
Ez a "last resort",mi lenne,mit jelentene? :B
:R
Afterburner fenn van évek óta használom nem volt semmi gondom vele soha....
A lényeg, hogy 3 monitoros rendszerem van,és ha minden jó akkor a win boot logo a középső monitoron jelenik meg....viszont ha törlöm a drivert valami miatt és újraindítok, akkor a logo "driver nékül" a jobb oldali monitoron jelenik meg....és ezt produkálta mostanában 1 héten belül kétszer is, a jobb oldalin volt a logo és olyan volt mintha driver nélkül indulna a gép... :U

[ Szerkesztve ]

(#37003) FollowTheORI válasza ScomComputer (#37002) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

végső megoldás :D

Jah ezzel a multimonitoros témával volt probléma 2-3 driverrel ezelőtt... esetleg próbáld ki mi van ha csak 1 monitorral tolod. :)

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#37004) Tommastercs válasza Colos1 (#36965) üzenetére


Tommastercs
csendes tag

Köszönöm a válaszodat ismét! Milyen am3+ cpu-t tudsz ajánlani? fx9590-t néztem. Ez bőven jó vagy nézhetek olcsóbbat is?

(#37005) Colos1 válasza Tommastercs (#37004) üzenetére


Colos1
őstag

Ezt nem tudom... :( Az AMD jelenlegi processzorairól nem tudok semmit...

Majd a többiek :)

[ Szerkesztve ]

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#37006) Racecam válasza Tommastercs (#37004) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Ezt semmiképpen ne itt! :(((
A kérdéseddel fáradj át a "Milyen processzort vegyek?" topicba.

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#37007) ScomComputer válasza FollowTheORI (#37003) üzenetére


ScomComputer
veterán

Köszi..erről a driver mizériáról tudsz egy linket dobni nekem..nagyon megköszönném... :R :R

(#37012) GeneraL_XTX


GeneraL_XTX
veterán

Ezt a processzortémát kéretik itt befejezni!! A hozzászólásokat töröltem még mielőtt itt AMD-Intel vita indulna belőle... :U

(#37013) izsóó


izsóó
csendes tag

Sziasztok! Lenne egy olyan kérdésem hogy játék közben (tomb raider2013)
hirtelen fekete képernyő majd a hangfal búg és csak a reset segít minden megfagy! egy gtx 970 em van azért is írtam ide,mindig az intronál játék közben ugyan ott fagyott meg de betöltöttem majd tovább ment de fél óra megint csinálta most simán máshol de eddig vagy 10X ugyanott .Köszönöm előre is

(#37014) GeneraL_XTX válasza izsóó (#37013) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

szia!

tuningolva van a kártya?

(#37015) izsóó válasza GeneraL_XTX (#37014) üzenetére


izsóó
csendes tag

Szia,nincs! most ment furMark 15 percet 80 fokos volt max a vga de nem volt hiba!
jó lenne tudni h mi lehet vele..régen volt tunningolva de nem vészesen,a tápom egy chiftec 600W

(#37016) GeneraL_XTX válasza izsóó (#37015) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

tápnak elégnek kéne lennie. egyrésztről kicsit gyanús nekem az a 80fokos GPU nagyon nem szabadna szerintem ennyinek lennie.milyen típusú 970-ed van?

másrészt megpróbálhatsz egy DDU-s driver frissítést, teljesen legyalulod a régit, és felrakod a legújabbat.

(#37017) izsóó válasza GeneraL_XTX (#37016) üzenetére


izsóó
csendes tag

Gainward Phantom! bocsi,mit is jelent a DDU driver? most tettem újra tegnap a windows ha ez számít valamit

(#37018) GeneraL_XTX válasza izsóó (#37017) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

és akkor gondolom friss a Driver telepítésed is? A legfrissebb van fent? A DDU az a display driver uninstaller nevű progi rövidítése, de ezen tények alapján neked erre most nem lesz szükséged.

(#37019) izsóó válasza GeneraL_XTX (#37018) üzenetére


izsóó
csendes tag

most futtatok le egy 3dmarkot hátha..
am mikor feltettem a windowst elkezdtem vele játszani simán ment tovább ment attól a ponttól ahol kifagy..majd ma feltettem a realtek audio drivert és megint kifagyott a játékban,majd le szedtem a drivert de megint kifagyott:S

(#37020) GeneraL_XTX válasza izsóó (#37019) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Hát ha az a tényállás, hogy friss a windows, friss a driver, eredeti a TR játék, és ugyanaz a hw környezet mint eddig, és ezidáig nem volt fagyási problémád elképzelhetőnek tartom hogy a kártya a hibás.... de lehet hogy csak a játék, azt így nehéz eldönteni. Ha másnál nem csinálja akkor lehet hogy csak a game akad össze valamivel.....tesztelni kell mással is.

(#37021) izsóó válasza GeneraL_XTX (#37020) üzenetére


izsóó
csendes tag

8700pont a firestrikba gond nelkul lefutott.csak tudod az a fura hogy mindig annal a pontnal fagyott meg az esetek 90%ba

(#37022) GeneraL_XTX válasza izsóó (#37021) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

érdeklődj akkor a játék topikjában, lehet másnál is előfordult, lehet nem 970 specifikus a hiba :)

(#37023) Reggie0


Reggie0
félisten

Sziasztok!

Nem tudjatok, hogy a 980 es/vagy 970 referencia kartyakon levo ventinek(blowernek) ki a gyartoja es mi a tipusszama?

[ Szerkesztve ]

(#37024) current


current
tag

Sziasztok!

Nem vagyok profi, ezért szeretném, ha valaki segítene: van egy MSI P55-GD85 alaplapom, bele tudom-e tenni az MSI Nvidia GTX 970 kártyát? Köszönöm!!!

(#37025) TTomax válasza current (#37024) üzenetére


TTomax
nagyúr

Bele. :)

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#37026) current válasza TTomax (#37025) üzenetére


current
tag

Köszi. :) Az nem gond, hogy az alaplap PCI 2.0-ás csatlakozású, a VGA meg PCI-e 3.0? :)

(#37027) blu79 válasza current (#37026) üzenetére


blu79
addikt

Ez semmit nem jelent. Működni fog :K

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#37028) TTomax válasza current (#37026) üzenetére


TTomax
nagyúr

Visszafelé kompatibilis,és a 2.0 sávszélessége is bőven elegendő lesz a vgahoz.Semmiben nem fog korlátozni,nyugodtan belerakhatod. :)

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#37029) Colos1


Colos1
őstag

Na, erőt vettem magamon és feltettem az Expirence -t.

És találtam benne egy olyan funkciót, amely nélkül nem is tudom hogy bírtam eddig élni.

Ki lehet kapcsolni a videokártyán világító feliratot :C :DD

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#37030) blu79 válasza Colos1 (#37029) üzenetére


blu79
addikt

Csak most jütté' rááá????? :)) de jó hogy rájütté' :DDD

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#37031) Reggie0 válasza Colos1 (#37029) üzenetére


Reggie0
félisten

Egyszerubb lehuzni a vilagitas tapcsatijat, es akkor nem kell felrakni azt a kemkedo vackot:)

(#37032) Colos1 válasza Reggie0 (#37031) üzenetére


Colos1
őstag

Vagy elvágni a vezetéket, sokat gondolkodtam rajta. :D

Az Expirence a Shadowplay miatt kellett...

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#37033) KAMELOT válasza Colos1 (#37032) üzenetére


KAMELOT
titán

Amúgy meg mondok még egyszerűbbet. Vegyél egy fekete szallagragasztót és olyan sávban ragaszd le. Én is azt csináltam a 970-en.

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#37034) Mika1227


Mika1227
őstag

A 970-ből melyik az ajánlott márka amelyiknek jó és csendes a hűtése, illetve melyek azok amelyek passzív módban is mennek terheletlenül?

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#37035) FollowTheORI válasza Mika1227 (#37034) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

MSI Gaming és ASUS Strix

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#37036) shteer válasza Mika1227 (#37034) üzenetére


shteer
titán

EVGA

SSC vagy FTW+

..szerintem jónak tűnik

(#37037) Mika1227 válasza shteer (#37036) üzenetére


Mika1227
őstag

Gigabyte G1?

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#37038) Cs1csó válasza Mika1227 (#37037) üzenetére


Cs1csó
félisten

Úgy tudom pont a gagyibájt nem passzív tehát mindig megy - ha alcsony fordulatszámon is - a venti.

(#37039) Mika1227 válasza Cs1csó (#37038) üzenetére


Mika1227
őstag

Mondjuk az nem zavar de terhelésnél halknak mondható?

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#37040) F e Z o válasza Mika1227 (#37039) üzenetére


F e Z o
veterán

Igen, a G1 is halk terhelés alatt.

(#37038) csicso82 : Azzal ugye tisztában vagy, hogy a gagyibájtnak van egy Xtreme Gaming karija is, amik elég jól mennek tuningban. ;)

[ Szerkesztve ]

H2O über alles!

(#37041) current válasza TTomax (#37028) üzenetére


current
tag

Köszönöm szépen a segítséget! :)

(#37042) TTomax válasza current (#37041) üzenetére


TTomax
nagyúr

Szívesen! :)

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#37043) blu79 válasza Mika1227 (#37039) üzenetére


blu79
addikt

Szia, nem mondható éppen halknak :N . Msi , Asus jelentősen halkabb terhelés alatt is :K

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#37044) dilipok válasza blu79 (#37043) üzenetére


dilipok
veterán

a hangos viszont nem ilyen... en nem fedeztem fel tul nagy kulonbseget egy msi es a jelenlegi g1 kozott :B

Nem mericskeltem, hasznaltam mindkettot. Sot, amiert itt mindjart megkoveznek, volt egy ref hutos msi is nalam, es az sem volt sokkal hangosabb (csak a boostnal vettem eszre, h jobban visszavett a kartya)

[ Szerkesztve ]

PSN ID/BF3/4: dilipok, Xbox Live ID: csatamaj0m, Battletag: dilipok#1621

(#37045) blu79 válasza dilipok (#37044) üzenetére


blu79
addikt

Én az Msi és Strix közt is észrevettem a különbséget, Msi halkabb volt azonos fordulaton

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#37046) farezozo


farezozo
csendes tag

Sziasztok!

Most,hogy jönnek az új kártyák (1070, 1080) van rá esély, hogy a 970 és a 980-nak lejjebb megy az ára, vagy belátható időn belül nem?
köszi

(#37047) blu79 válasza farezozo (#37046) üzenetére


blu79
addikt

Szia, igen , van rá esély. Most is elég jó áron adják a 970-et meg egyes 980-at is (főleg ha egy pici alku is van). De ha vársz míg itthon lehet az új szériát kapni akkor még lejebb zuhannak az árak. Ez 1.5 - 2 hónap kb

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#37048) tkesy


tkesy
őstag

Aki használ(t) Shadowplay-t tapasztalt olyat, hogy a felvett videó egy része random szaggatva (kb mintha 10-15fps lenne a játékban) került rögzítésre :F [a játék stabil 60 fps-el futott végig]
Régebben nem volt ilyen problémám, viszont ma pl 3-ból 2 videó esetében is kb 30 mp-en keresztül így rögzített, ami által tulajdonképpen élvezhetetlen lett a felvett anyag... :( :(((

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#37049) - = Zk = -


- = Zk = -
félisten

hohóó.. szállingóznak a 980-ak :))
SLi, jövőőők :DDD

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#37050) GeneraL_XTX válasza blu79 (#37047) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Hát én inkább úgy fogalmaznék hogy most vegyen, mert most mindenki pánikban van. Aztán ha megjelennek az új kártyák mindenki kamillazni fog hogy hat nem olyan olcsók is ezek mint gondolta így a régi kártyák ára is visszaáll majd.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.