Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:29:23

LOGOUT.hu

nVidia GeForce GTX 970 / 980 (GM204)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24451) Lauda válasza hakydakillah (#24446) üzenetére


Lauda
félisten

A WF3-ak azok ket hocsovesek, a G1 az negy, de ez neked nem fog szamitani gyakorlatilag semmit. A WF3 csupasz hatulju, a G1-en van backplate, de az csak disz, hutesi funkcioja nincs. A G1-en van vilagitos felirat, ami kikapcsolhato ugy tudom. A ket WF kozott csak a gyari orajel a kulonbseg. Azt vedd meg, amelyik a legolcsobb, mert hutesben mindegyik jo, az orajelet meg afterburnerrel at tudod loni, tuningban altalanossagban jol mennek a gigak.

Nincs mit!

(#24452) beci43 válasza brumi1024 (#24440) üzenetére


beci43
senior tag

Witchert utálom,a többi játékkal nincs gondom,mondjuk én inkább szimulátoros vagyok. :R

[ Szerkesztve ]

(#24453) ffodi válasza Shodan (#24389) üzenetére


ffodi
veterán

Pont azért készítettem a szkriptet, hogy ne kelljen semmit csinálni, csak bemásolni a fájlt és elindítani. ;)

Ez alapján tehát nem kell semmit letiltani. :)

[ Szerkesztve ]

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#24454) Shodan válasza ffodi (#24453) üzenetére


Shodan
addikt

Értem, köszi! Akkor így fogok tenni! :R

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#24455) Melorin válasza Melorin (#24450) üzenetére


Melorin
addikt

Kipróbáltam a tuningot. GPU: 1530MHz VRAM: 1952MHz.
Valley:

(#24456) Poiro7


Poiro7
aktív tag

Cicergés mizériám GTX 970

Vettem egy ASUS Strix-et cicerget :(

Visszavittem, vettem egy ASUS Black-et, cicerget :(

Visszavittem, vettem egy Palit-ot, cicereg :(

Visszavittem, vettem egy Gigabyte-ot, cicereg :(

Visszavittem, ismét vettem egy ASUS Black-et és egy új tápot Thermaltake Berlin 630w
Kevésebbé cicereg és rájöttem ez a cicergés a tápból jön :D :D :D
De legalább össze tudjátok hasonlítani ~10perc FurMark teszt milyen melegedést okoz a különböző kártyáknál :C

[ Szerkesztve ]

(#24457) Ren Hoek


Ren Hoek
veterán

Üdv!
Erősen agyalok egy 970-en, talán Giga G1 lenne, esetleg MSI.

Láttam közületek nagyon sokan váltottatok 290X-ekről... Most nagyon őszintén kérdezem, zöld és vörös szemüvegtől függetlenül :D 3 kérdésre keresek választ:

1. Egy jobb hűtésű 290X, pl Tri-X esetleg Vapor-X mennyivel hangosabb egy 970-hez képest? Tudom ott a plusz 100 Watt, de inkább a zaj érdekel, kevésbé a fogyasztás....

2. Esetleg Skyrim HD modoknál előjöhet a 970 3.5 GB-os memóhatára?

3. Cicergés még mindig jellemző ezekre a kártyákra, (Giga pl?) mennyire zavaró/szokható a dolog ha belefut az ember? Ventire kevésbé vagyok érzékeny, viszont cicergésre eléggé...

Köszi a választ :)

(#24458) ThePoweR válasza Poiro7 (#24456) üzenetére


ThePoweR
senior tag

Az mondjuk eleg boss. :D Nem küldtek rád valami verőembert, hogy mit küldözgeted vissza a karikat? :D

(#24459) Poiro7 válasza ThePoweR (#24458) üzenetére


Poiro7
aktív tag

Nem de már ismernek :D :D :D
Online vásárlás esetén 14 napig lehet elállni a vételtől indoklás nélkül.

(#24460) h1mpi válasza Poiro7 (#24459) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Én régóta megvagyok győződve, hogy a tápom miatt nem cicergett soha vga nálam.

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#24461) kovsol válasza h1mpi (#24460) üzenetére


kovsol
titán

Az előző kártyám nálam nem ciripelt, aztán az új tulajnál megjött a hangja. Szóval biztos van összefüggés a táppal is.

May the Force be with you!

(#24462) yodamester10 válasza Ren Hoek (#24457) üzenetére


yodamester10
őstag

Ha teheted 980-at vegyél,ha esetleg nem akkor inkább msi,vagy palit.A dx12 meg alap,mert azt a 290x nem tudja.Nekem a giga még ingyen sem kellene de ez a saját véleményem.

(#24463) Poiro7 válasza h1mpi (#24460) üzenetére


Poiro7
aktív tag

Nem véletlenül cseréltem ennyiszer a videokártyát, annyira megfoghatatlan ezen magas frekvenciájú hang forrása. De emeld ki a tápod a helyéről és rögtön leesik :D

(#24464) Lauda


Lauda
félisten

Melorin Szepen megy tuningban a blacked! :C

prohardver27 Szep kis mizeriat jartal vegig. Azert sokat elmond a black huteserol, hogy 10 perc furmark alatt 76 fokos vrm es 66 fokos gpu, mindezt 38% ventivel. :DD

Ren Hoek Sajnos barmelyik 970 cicereghet. Az osszes custom huteses kartya jo valasztas, amelyik szimpatikus azt valaszd.

[ Szerkesztve ]

(#24465) Melorin válasza Lauda (#24464) üzenetére


Melorin
addikt

Á, szóval akkor ez jó? :DD Nem volt viszonyítási alapom.
A vram sztem még mehet feljebb de nem volt türelmem tovább próbálkozni.
Ja, feszt még nem is emeltem. Kellene?

(#24466) Lauda válasza Melorin (#24465) üzenetére


Lauda
félisten

Persze hogy jo, ezek a blackek amennyi eddig van a topikban, 1490 korul kifulladnak. Igazibol nincs jelentosege annak a 40 mhz-nek gyakorlati szempontbol, de mint ertek akkor is jobb, mint a tobbi. Feszhez en meg nem nyultam, abban a tobbiek tudnak segiteni. ;)

(#24467) ÁdiBá válasza yodamester10 (#24462) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Én azt hittem az R9 290X is tudja a DX12.
Hiszen a butább GM204/GM200 tudja...

[ Szerkesztve ]

ÁdiBá

(#24468) Poiro7


Poiro7
aktív tag

Coil Whine ahogy nálam szól :W

3Dmark Ice Storm alatt

[ Szerkesztve ]

(#24469) ÁdiBá válasza Poiro7 (#24468) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Te jó isten!

Nem semmi, nincs viszonyításom hozzá hogy mennyivel cicereg jobban az én GTX980-asom.
Ennek is van hangja azért. De úgy érzem nem olyan erős mint nálad.

ÁdiBá

(#24470) Lauda válasza Poiro7 (#24468) üzenetére


Lauda
félisten

Jesszusom ez mi? :C Kb hova tartottad a telefont? amivel felvetted? :DDD Tesztelnek egyet nalam is.

(#24471) XaraX válasza Poiro7 (#24468) üzenetére


XaraX
addikt

Hú, ez szörnyű. :Y

(#24472) balint107 válasza Ren Hoek (#24457) üzenetére


balint107
aktív tag

Helló

A Sapphire R9 290X csak hangosabb és rosszabb hűtésű lehet. Ráadásul egy 970 minden szemponból jobb kártya. Nincs semmi korábbi kártya olyan jó, mint a GTX 970-ek (giga és állítólag az MSI) Ebbe beleértem a GTX 780 TI-t is, még ha 1-2%-al erősebb is helyenként. Nem beszélve arról,ha kicsit emelsz az órajelent egy lényegesen jobb kártyát kapsz (még a sima oc-nál is)

Nekem a Skyrim modoknál (170 mod, ENB 2K, textúrák stb.) inkább alapvető optimalizálási problémák vannak. Az, hogy nincs meg mindenhol messze a 60 FPS GTX 970-el, az független a 3,5 memónak 4 helyett. Ezen az sem segítene.

A cicergés viszont baromi nagy szívás. Eddig két GTX 970-em volt. Az első Gigabyte GTX 970 OC, semmi cicergés nem volt, de gondoltam beváltom egy G1-es változatba, ami azért csak igényesebb darab a sima OC-nál. Az anyaga is jobb, nem műanyagból van a hűtő rajta, több hővezető cső, még jobb hűtés, nekem a led is fontos volt a kártyán, mert szeretem annyira a Gigabyte-ot, hogy szépen világítson rajta a Windforce felirat.
Viszont ez meg olyan gyönyörűen cicergett, hogy mutogatni kellett volna, hogy látjátok emberek, ezt nevezzük a 970-ek esetében cicergésnek :D...

Nem tudom ki, hogy van vele, de engem baromira irritált. Egy olyan kártyánál, aminek ezen kívül akkor sem hallod a hangját, ha fülelsz, leveszed a hangot és csak a gép hangját figyeled. A cicergés, máskor meg nyekergés, mikor hogy, olyan szinten jelen volt, hogy már akkor hallani lehetett terhelésen, ha beléptem a szobába. Azt nem tudom egyformán ciceregnek-e a cicergős kártyák, de ez nekem bőven túl tett hosszútávon a tolerancia szinten, bár az is igaz én fokozottan allergiás vagyok a gépzajra....Most visszaküldtem gariba, remélem kicserélik, mert ha nem balhét csapok. 110 ezer forintért nekem nem ilyenek az elvárásaim. De még a feléért sem. :R

(#24473) XaraX válasza XaraX (#24471) üzenetére


XaraX
addikt

Úgy látom, nagy szerencsém volt az MSI-vel, semmiféle hasonló hangok nem jönnek belőle.
Igaz, ki is vágnám nagyon gyorsan, azt hiszem. :D
Nem tudom, mennyire lehet tápfüggő, nekem elsöként egy Corsair HX 650 volt mellette, aztán ideiglenesen egy VX 450 hajtotta, amíg meg nem jött a végleges táp, egy EVGA 850 G2.
Viszont egyikkel sem tapasztaltam cicergést.
A hx 650 nem bírta elég sokáig passzív üzemben, kb 180 W terhelésnél már bekapcsolta a ventit, ezért váltotta a G2.
Ez 380 W-nál még passzívan megy, jobban meg nem tudtam még leterhelni. :)
(#24472) balint107
Giga és állítólag az MSI
Igazolom, hogy nem csak állítólag.
Cicergés 0, hangja 60 fokig semmi, aztán is alig, és tuningban sem rossz.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#24474) Poiro7 válasza ÁdiBá (#24469) üzenetére


Poiro7
aktív tag

A kulcs szó 3Dmark Ice Storm alatt, és a gépházon kívül volt a teló csak felhangosítottam (Sound Forge) :DD :DD :DD

[ Szerkesztve ]

(#24475) Ren Hoek válasza balint107 (#24472) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Hát bosszantó lehet... nekem pl AMD kártyával is cicergett, de nekem is kellett egy kis idő, mire rájöttem, hogy a tápból jön (Corsair CX400)... rettentő zavaró volt.
Aztán jött egy tápcsere, Antec NEOeco 520C-re és megszűnt szerencsére. (Seasonic beles) Illetve kb 5-10 centire odahajolva nagyon halkan lehet hallani pont ugyan azzal a frekvenciával, de inkább mikrocincogás - fél méterről nem hallani.

Mellesleg ez a bajom nekem is... Gariban ezért elvileg nem cserélik, csak ha elállsz... nekem meg nincs lelkierőm végigcserélgetni a termékpalettát és várni a refundra. Ráadásul én egy picit hosszabb távra tervezek, 320K-s tandíj mellett nem nagyon ugrálhatok. Szóval 1.5-2 évre tervezek, ekkor meg különösen érvágás... Még ha meg is szokom, feldobom majd akkor apróra "Cincogós kártya, 3.5 GB VRAM, de amúgy fullos".
(Persze utóbbi probléma sokszorosan el van túlozva, gyakorlati hatása nincsen, ezt pontosan jól tudom... de eladásnál karc lehet)

Csak azért pro-nak mindig ott van az a -100 Watt :) Ez verhetetlen DX11-re...

(#24476) Lauda válasza Poiro7 (#24474) üzenetére


Lauda
félisten

A fenykepezogeppel tudok felvenni hangot, max majd kiszedem a videobol, hogy ne legyen nagy meret. Odateszem a vga melle, kivancsi vagyok en is. :))

(#24477) balint107 válasza ÁdiBá (#24469) üzenetére


balint107
aktív tag

Crysis főmenübe az összes kártya cicereg, vagyis nyekereg. De mivel a 970-es amúgy is nyekergős, így az kétszer olyan hangerővel tette XD, mint a GTX 660, 670, 770,korábban és mint a jelenleg a gépembe lévő MSI 680 :D...

(#24478) Poiro7 válasza balint107 (#24477) üzenetére


Poiro7
aktív tag

Furcsa mód a GTX770-es kártyával nem cicergett a rendszer :F
Tehát ez táp+videokártya hiba. De lehidalnak ha megint visszaviszek valamit :D

(#24479) Melorin válasza Poiro7 (#24468) üzenetére


Melorin
addikt

Uhh, akkor én visszaszívom az élménybeszámolómat, miszerint az én Black-em halkan cicereg: Az én kártyám nem cicereg, inkább csak nagyon halkan szimplán sípol, de csak ha odahajolok akkor hallani, azt is alig. De nem nyekereg.

(#24480) Poiro7 válasza Ren Hoek (#24475) üzenetére


Poiro7
aktív tag

Pedig a Corsair CX400 Seasonic belsős :Y

(#24481) Ren Hoek válasza Poiro7 (#24480) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Az lehet, de egy öreg darab már... Régebben nem tűnt fel hogy ciceregne, mert már a venti is sz.r volt benne :D

Úgy írnám le, pl Heaven alatt jelenettől és FPS -től függően cicergett. Idle-ben nem csinálta...
Ez pedig rettentő idegesítő, mert az agy csak a konstans dolgokat tudja megszokni, neurobiológia ált isk :D
Tehát lehet egy folyamatos terhelés alatt szóló ventit könnyebb megszokni, mint a néha előjövő változó frekvenciás cicergést.

(#24482) Lauda


Lauda
félisten

Ice storm alatt megneztem en is a hangokat. A gepet a vga kozepehez, annak magassagaba, tole kb 5 centire tartottam. Sajnos belazavar nagyon a raptor kerregese ;] :P es az elessegallito kattogasa, ettol fuggetlenul lehet hallani hogy dolgozik a vga, 1200-1400fps-t rajzol itt: [link]

Fehercsoki Sorry, most mar ok. :R

prohardver27 Nekem a V700 csendben van.

[ Szerkesztve ]

(#24483) Fehercsoki válasza Lauda (#24482) üzenetére


Fehercsoki
aktív tag

"Ez a videó privát."

[ Szerkesztve ]

(#24484) Poiro7 válasza XaraX (#24473) üzenetére


Poiro7
aktív tag

Szerencsés vagy itt egy video a EVGA SuperNOVA G2 cicergéséről :DDD
Már majdnem vettem egyet :O

(#24485) Shodan válasza Poiro7 (#24456) üzenetére


Shodan
addikt

Ez a cicergés mizéria kicsit fel van fújva szerintem. Először is a venti a gigabyte-on hangosabb mint ahogy ezt a cicergés dolgot hallani. Másodsorban pedig szerintem ahogy itt írtad is szerintem a táp is elég jelentősen befolyásolja a dolgot. Engem jobban zavar az hogy hangosabb a venti folyamatosan minthogy windows élményindex alatt ha leveszem a ház oldalát és a kártyára tapasztom a fülem akkor hallok valami kis nyöszörgést.

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#24486) Asbee válasza Poiro7 (#24484) üzenetére


Asbee
veterán

Mindennel lehet cicergés ezt kéne végre megérteni. Nálam semmi nincsen a G2-vel. És nem ilyen több ezer fps tesztekből kéne következtetést levonni. A 60 ezres corsair AX tápom ezért cserélték gariban. Ha ilyen 100 fps felett is extra hangosan csinálja játékokban minden kártya a gépedben, akkor alap, táp is közre játszik.

[ Szerkesztve ]

(#24487) Shodan


Shodan
addikt

Hát igen én is most átvittem haveromhoz a kártyámat és ott jobban volt hallható. Szóval lehet hogy nem ilyen vargáné tápokkal kellene hajtani a karikat és akkor nem lenne probléma. :)

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#24488) Poiro7


Poiro7
aktív tag

Ez egy jó video a probléma bemutatására.
Nem mindegy milyen VGA+táp párosítás van a gépünkben :W
Mert vagy a táp, vagy a VGA és ha szerencsénk van egyik se cicereg :C

(#24489) Asbee válasza Poiro7 (#24488) üzenetére


Asbee
veterán

Ez még mindig 3D mark... Már mondtam hol nézd meg. Egyébként ismerjük a dolgot, hiába sírod tele a topikot attól nem fog megjavulni...

[ Szerkesztve ]

(#24490) sheep válasza Shodan (#24487) üzenetére


sheep
addikt

Ja, Vargéné & Tsa helyett egy jó kis Codegen és megoldódna minden cicergés :)

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#24491) Poiro7 válasza Asbee (#24489) üzenetére


Poiro7
aktív tag

Watch Dogs alatt is hallható és engem ez zavar :O
Igaz ott kevésbé hangos, de a barátnőm szerint olyan mint a hajnyíró hangja.

[ Szerkesztve ]

(#24492) XaraX válasza Poiro7 (#24484) üzenetére


XaraX
addikt

Hibás darab mindenből akad, de majdnem biztos vagyok benne, hogy nem akadékoskodtak volna a cserénél, ha ilyet fogtam volna ki.

(#24493) Lauda válasza Poiro7 (#24491) üzenetére


Lauda
félisten

A baratnod csak azt probalja veled tudatni, hogy inkabb az o visitasaval legyel elfoglalva, ne a vga-val. :))

[ Szerkesztve ]

(#24494) Ren Hoek válasza Lauda (#24493) üzenetére


Ren Hoek
veterán

:C
Általánosságban:
Amúgy azesetben van felfújva, ha normál körülmények között játékban nem hallatszik, csak odahajolva 5 cm-re. Ki játszik úgy, hogy odahajol a gépházhoz :D

Nekem is amúgy olyan ciripelős hajnyíró volt inkább... de azt még fülesen keresztül is hallottam. Na akkor tényleg problémás a dolog. Ha ilyen van VGA-nál, nem tudom felfogni, ezt miért nem tudják valahogy megoldani egy 110K-s VGA-nál már. Akkor taknyozzák össze ragasztóval mint a tápokban :K

[ Szerkesztve ]

(#24495) Speed® válasza yodamester10 (#24462) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Ha teheted dezinformálást hagyd a kamuoldalakra (értsd ne írj butaságot).
Szigorúan véve a 290X tudja csak igazán a DX12őt (Tier3), nV csak Tier1..
Más kérdés, hogy jár-e bármi hátránnyal..esélyes, hogy utóbbi lesz alap..

(#24499) SoulReaver


SoulReaver
veterán

Hali!

Nem sokára szeretném lecserélni a 960-at egy 970-re.

Az lenne a kérdésem, hogy a mostani konfigom és majd a 970 -hez, elég lesz még az 550-es táp?

(#24500) TTomax

Köszi! :R

ÉS úgy is, hogy húzva van, szinte minden a gépemben, amit lehet? :)

[ Szerkesztve ]

(#24500) TTomax válasza SoulReaver (#24499) üzenetére


TTomax
nagyúr

Elég,még egy 980at is elvinne. :) Az egy jó fajta táp.

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.