Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:29:23

LOGOUT.hu

nVidia GeForce GTX 970 / 980 (GM204)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39001) SoulReaver válasza #92888064 (#39000) üzenetére


SoulReaver
veterán

Hol fogyott el neked a vram a 970-nel? Meg ez a 3,5gb ram is nevetséges már... Fhd-ban észre nem veszel semmit ebből. Uhd, 4k hoz meg kevés a kártya, ott elfogyhat, de aki arra a felbontásra 970-et vesz játszani, az meg is érdemli..

Mellesleg fűtés szezon.. Tudommal az amd mindig is többet zabált és melegebb is volt, mint egy nv kártya.

[ Szerkesztve ]

(#39002) #92888064 válasza SoulReaver (#39001) üzenetére


#92888064
törölt tag

2 fűtési szezonban volt az említett 2 kártya, és szerintem kifejezetten előnyös abban az időszakban. az nem kérdéses, hogy az amd többet fogyaszt.
forzánál már közel voltam a 3,5 gigához, és nem tudtam eldönteni, hogy miért döcög furán a játék az egyik mapon. de általánosságban fhd-ra korrekt a 970, azért is vettem ilyet.
mindkét kártya rendben van. ha egy 970 tulaj tette volna fel a kérdés, hogy r9 390-re cseréljen-e, ott már más lenne a gyerek fekvése. combosabb táp és szellősebb ház kell az amd-nek, de ha ezek már megvannak (tulajként illik), akkor én biztosan nem cserélnék egy morpheus-os 390-et fűtési szezon előtt, ami papíron még minimálisan jobb a 970-nél. azért adtam el a 290x-et, mert nyáron nem mertem bevállalni klíma nélkül, szóval a helyében max tavasszal cserélnék. persze a hőtermelésen kívül még rengeteg szempont van, amiért cserélni szeretne valaki.

(#39003) SoulReaver válasza #92888064 (#39002) üzenetére


SoulReaver
veterán

Jah, kicsit túl szaladtam ezen a fűtés dolgon... Nem jött át az irónia:)

Viszont ezt a 3,5gb ramot akkor sem tudom hova tenni... Ha túl is lépi a 3,5gb ot, akkor is max lassabban, de meg van összesen a 4gb, nem lehet észrevenni...

(#39004) #92888064 válasza SoulReaver (#39003) üzenetére


#92888064
törölt tag

a ram már lerágott csont, mikrolagos lesz 3,5gb felett, de tulajként nem félek fhd felbontást használva. több kijelző és nagyobb felbontás esetén bele lehet futni pár elbaltázott konzolporton kívül.
próbáltam előnyt (gta jobban megy, fogyasztás) és hátrányt (ram méret, papíron minimálisan kisebb teljesítmény) is felsorolni. majd a többiek is kifejtik a cserével kapcsolat véleményüket, és a kérdező ezek alapján eldönti a csere sorsát. én "nem"mel szavaztam.

[ Szerkesztve ]

(#39005) gaben88 válasza ghostmat (#38999) üzenetére


gaben88
őstag

Nem, pedig szerintem több játékban jobban megy a 970 FHD-ban, mint 390-en.

iPhone 13 Mini, PS5, PC, iPad Pro 10.5, Switch OLED, Steam Deck, Quest 2

(#39006) dadabu


dadabu
csendes tag

Sziasztok van egy msi gtx970 oc kártyám, ha csak a sima hd kábelt dugom rá nem ad képet, vga kábelel tudom csak használni, de ha bedugom mind kettőt akkor van kép de nemtudom átállítani csak hd kábelra valamiért, igazábol annyira nem is értek hozzá ez az első újabb karim nem értek hozzá mit hol kéne beállítani

[ Szerkesztve ]

(#39007) F e Z o válasza dadabu (#39006) üzenetére


F e Z o
veterán

Nem kell állítani semmit, automatikusan felismeri az adott eszközt a kártya? Sima hdmi-n is lenni kellene képnek.

H2O über alles!

(#39008) dadabu válasza F e Z o (#39007) üzenetére


dadabu
csendes tag

rádugom hd-t bekapcsolom gépet és nincs kép csak a gép megy, rádugtam mind2-öt nvidia programjában megnéztem és ugy igazábol felismeri elvileg de semmit nem tudok állítani rajta

(#39009) ghostmat válasza #92888064 (#39004) üzenetére


ghostmat
tag

Köszönöm a kimerítő választ! és gaben88 neked is!

mindkét oldalról voltak kártyáim, most ezzel elég jól elvagyok, emg jó a 8GB, csak néha beakad egy-két játék, de majd beállításokkal játszom ( Dark Souls 3, Far Cry 3, AC Black Flagben vannak ilyen "húzások-akadások" annak ellenére, hogy nem 100% a GPU Usage). Ezért gondoltam hátha megérné.. de akkor marad majd egy beszámítós 1060 valamikor ha lesz aprón.

(#39010) Cs1csó válasza dadabu (#39008) üzenetére


Cs1csó
félisten

Üdv a HD kábel az HDMI kábelt jelent? Az egyik végét a monitorba dugod a másik végét a gépház hátulján kikandikáló vidikari szintén HDMI kimenetére. Ha ezután bekapcsolod a gépet és a monitort is akkor lennie kellen képnek még akkor is ha nincs is még a dedikált nvidia driver feltéve. Eszközkezelőben látszódik a videókártya - bár ha a másik csatin ad képet akkor kellene de rénézhetnél hogy ott minden okés - vezérlőpult- eszközkezelő és ott kb. legalul - ha gond lenne akkor ott is jelezné.Hozzáértő szerelte be a kártyát? Esetleg biosban valami letiltva - biosban f10 f5 kombóval - ha jól tudom a sorrend nem biztos állítsd esetleg vissza az alap beállításokat - LOAD DEFAULT .- vagy valami ilyesmi-

Esetleg egy másik HDMI kábelt is ki lehetne próbálni és vagy ezt a kábelt pl. tévé - lejátszó, set top box stb. között.

[ Szerkesztve ]

(#39011) Bib válasza Sziszifeca (#38976) üzenetére


Bib
őstag

Eszembe jutott ,nálam is volt ilyesmi csgo-nál Win10 adversary update után. Az xbox alkalmazásnál a játévideó -rögzítőt ki kell kapcsolni az alkalmazásban.

(#39012) MésziGab


MésziGab
tag

Hy
MSI GTX 970 4GB GAMING megér 67.000 Ft-ot?
2016.03 hóban vásárolt elvileg húzva nem volt.

(#39013) ricsi8800gt válasza MésziGab (#39012) üzenetére


ricsi8800gt
addikt

:K

Opel Astra H Caravan 2007 Z16XER,Yamaha Yz450f 2007

(#39014) SoulReaver válasza MésziGab (#39012) üzenetére


SoulReaver
veterán

Mert, ha már húzva van/volt, az csak szar lehet? :)

[ Szerkesztve ]

(#39015) NFree válasza SoulReaver (#39014) üzenetére


NFree
addikt

Hát eszetlen oc-val meg lehet röviditeni a kari életét. S tisztelet a kivételnek de vannak itt a forumokon olyan tulajok akiktől nem szivesen vennék vga-t, csak ha sok gari van rá. ;)

vga

(#39016) F e Z o válasza NFree (#39015) üzenetére


F e Z o
veterán

Azért vga esetében korlátozott a tuning, nem úgy mint egy cpu-nál, ahol valóban szét tudod feszelni.

H2O über alles!

(#39017) SoulReaver válasza NFree (#39015) üzenetére


SoulReaver
veterán

Úgy sem derül ki, ha csak ide nem rakott fel eredményt pl egy bios moddolt vga-ról.

(#39018) NFree


NFree
addikt

Nem mondok részleteket s nem is akarok a lényeg tisztelet a kivételnek s ennyi ,van itt egy két topikban olyan kommentek , hogy csak úgy füstöl. Elég sokat trámárkolok töbnyire nekem ez a hobbim , de szerencsére kimondottan nem sikerült még tönkre vágjak 1 db vga-t sem . (kicsit füllenetek mert egy 9800gtx meghalt nállam) de az már akkor beteg volt mikor betettem a gépbe.
Azt sem tudom elmondani, hogy amit eladtam vga-t azokkal mi van mert a gts 450 óta az összes megvan. (már cak azért , hogy milyen gazdia voltam. S egyenlőre mind megy .
A multkor ugye pont boncolgattuk a témát itt a hőfokok miatt stb ezért nem is akarom itt feltartani a topikot , de azért bele lehet itt nyúlni szétkurt vga-k ba . :R :R
volt már 770 lightningom ami kicsit megfeszelve ment 1,36v anyit amennyit . De az is szar volt már mikor vettem viszont szar állapotba használtam 1 évet s utánna gariztattam eközben míg nállam volt nem volt jele degradációnak.

[ Szerkesztve ]

vga

(#39019) SoulReaver válasza NFree (#39018) üzenetére


SoulReaver
veterán

Nálam a vga tuning az kimerül annyiban, amennyit az msi afterburner enged. :) Aki füstig húzza, az biztos nem saját pénzbő vette, vagy túl sok van neki és azért nem érdekli..

Én elvből nem veszek használt cuccot, mert nem bízom a véletlenre... Inkább spórolok.

(#39020) NFree válasza SoulReaver (#39019) üzenetére


NFree
addikt

Nekem nincs gondom egyenlőre a használt cuccal :R újra nincs pénzem a amit újonnan vettem az egy gts 450 ami még megvan , meg előtte egy 9800 gtx et azt sajnos eladtam . A többi motyóm használt . Inkább a lényeg a gari ha baj van a karival nállam egyből kijön ;] s ha van gari legariztatom ennyi . igaz kellemetlen de így volt új 770 lightningom is az is üzemel, pl annak 1,3 v ot enged az afterburner . Anyival ha nincs hűtve rendesen már lehet degradálni a gpu-t . Meg nem akarok tényleg részletek írni de olvastam már olyanokat , hogy megveszi az emberünk a karit agyig húzza , van aki mókolt biossal 1,25v stb . s ha tönkremegy legariztatja . Igen ám általába mindíg a második tulajnál adja be a kulcsot amikor már lejárt a gari. Ja meg ó birja az a 80-90 fokot mert anyit ír rá a gyártó. hát köszönöm , én ilyen karikat ha lehet nem vennék. De könyen belenyúl az ember.
Pl legutóbb mikor vettem egy 980 classit , hibás volt a dvi port . Ebből sokat nem lehet levonni de inkább viszabizniszeltem mert már bizonytalan volt . Még jól ment a kari de nem mertem reckírozni. Ja és az az áló venti miatt bizony 75-80 fokon üzemelt . persze nállam ez orvosolva lett ventiprofillal. De na mivan akkor ha pont egy forrasztás engedett a gpu-nál a sok hőingadozás miatt s azért nem volt digitális jel a karin. Ezért kellett tőlle megváljak fájó szívvel .

vga

(#39021) cyberkind válasza SoulReaver (#39019) üzenetére


cyberkind
félisten

Hogy lehet füstig húzni, amikor feszültség lock van, amit csak kb forrasztással kerülhet ki az ember, azt meg nehéz eladni utána. :D

Paranormal Cocktivity

(#39022) SoulReaver válasza cyberkind (#39021) üzenetére


SoulReaver
veterán

NFree kommentjére reagáltam csak. Egyébként bios modban nem tud többet megadni?

[ Szerkesztve ]

(#39023) cyberkind válasza SoulReaver (#39022) üzenetére


cyberkind
félisten

Nem mert elvileg hardveresen van korlátozva az egész. :)

Paranormal Cocktivity

(#39024) SoulReaver válasza cyberkind (#39023) üzenetére


SoulReaver
veterán

Valamennyit csak tud még nyomni rajta :)

(#39025) NFree válasza cyberkind (#39023) üzenetére


NFree
addikt

Az egy dolog , nem minden kari megy csak forrasztós módszerrel pl msi , és evga simán progival szétfeszelhető. ott van pl a kitolt tdp limittel a giga kari , rendben , hogy nem sok feszt lehet neki adni de annyi áramot vesz fel ami már káros lehet gyári léghűtéssel hosszabtávon .
Jelenlegi karijaim a 480 tól mindet szét tudom feszelni progival semmi forrasztás. mondjuk msi és evga-ról van szó.
És ahogy elézzük sok jó tanácsokkal látjuk el a forumtársakat tuning ügyben s ahogy nézem sokan nem törődnek a hűtéssel.
Persze mindenki azt tesz a saját hardverével amit akar, csak amikor eladásra kerül (soha nem volt tuningolva) , s rá 4. nap megadja magát a kari az egy kicsit bosszantó. Persze ez sem jelenti azt , hogy azért halt el mert előtte szét volt tuningolva csak kellemetlen mindkét félnek.
Elektronyos dolgok ezek csak beszélgetünk rólla s találgatunk ha épp probléma van ;) :R

vga

(#39026) cyberkind válasza NFree (#39025) üzenetére


cyberkind
félisten

Jajj, hogy te azt is feszelésnek veszed, így már értem, de ezekkel se füstöl el, nálam a tdp 130-ra van kitolva, pici pluszfesz meg nincs adva mert 1501 felett behal a kártya.

Nálam a TI agyonhúzva 60fokos egy Gta 5-ben 99% terhelésen, és a hűtés nem hangos, szerinted van ennél jobb gyári hűtés? :D
Giga Xtreme-ről van szó.

Ezen még van LN2 bios is, ami 1.27-et ad a gpu-nak, és ez tényleg annyit ad, amit észre is lehet venni de még ezzel sincs baj, igaz 60 helyett 70fok lenne a Gta-ban de már az 1600-at se tudja, tehát abszolút nem kell félteni, a 480 meg egy teljesen más kategória, az annyit tud majdnemhogy minden téren mint a 970 2 éve, na nekem ez nem tetszik abban.

(#39024) +SoulRiever-
Tud de nagyon minimális, az ilyen moddolt biosos és talán nyákos(ha egyáltalán moddolt ez) kártyák tudják mint az Xtreme, de nem sok értelme van ha a gpu nem bírja.

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#39027) SoulReaver válasza cyberkind (#39026) üzenetére


SoulReaver
veterán

Azért írtam, hogy addig húzom, amennyit az msi after enged, azt kész.

Nekem egy asus 9800gt állt meg anno, de nem tudom, hogy miért. Se kép se hang.. Azt pedig nem is húztam, viszont használtan vettem.

(#39028) Golyo69


Golyo69
senior tag

Csatlakozom egy Gainward GTX 970-nel a topikhoz :)

Amin már nem gyári hűtés van hanem egy Accelero Mono Plus

Még csak ma raktam a gépbe így sok tapasztalatom nincs vele , de nagyon halk a hűtő és hűt rendesen

Xiaomi 13T + Haylou Solar Plus RT3 | Xbox Series X + LG 65NANO866 +HiMedia Q5 Pro + Denon X1400h+Optoma HD 27 + 120" + I7 11700KF+7800XT 64GB DDR4 + DELL S3422DWG

(#39029) blu79 válasza Golyo69 (#39028) üzenetére


blu79
addikt

- szia, és mennyivel hűt jobban mint a gyári hűtő?

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#39030) Golyo69 válasza blu79 (#39029) üzenetére


Golyo69
senior tag

Akitől vettem kb 2 nap után cserélte le mert hangos is volt és pontosan nem tudom de 70-75 fok körül volt terhelés alatt..most terhelés alatt 50 fok körül mozog

Xiaomi 13T + Haylou Solar Plus RT3 | Xbox Series X + LG 65NANO866 +HiMedia Q5 Pro + Denon X1400h+Optoma HD 27 + 120" + I7 11700KF+7800XT 64GB DDR4 + DELL S3422DWG

(#39031) NFree válasza Golyo69 (#39028) üzenetére


NFree
addikt

Ezt most miért csinálta :F
Szerkeztés gombot nyomtam erre lett 2 hsz . :W
Bocsi :R

[ Szerkesztve ]

vga

(#39032) NFree válasza Golyo69 (#39028) üzenetére


NFree
addikt

Üdv gratt a karihoz.
Az 50 fok terhelés alatt az rendben van :K nekem a vizes 770 felszökik 54-55 ig :(

vga

(#39033) F e Z o válasza NFree (#39032) üzenetére


F e Z o
veterán

Csak nekem tűnik léggel 50 fok kevésnek terhelés alatt egy 200W tdp-s hűtőtől?

H2O über alles!

(#39034) morfondőr válasza F e Z o (#39033) üzenetére


morfondőr
őstag

Abból a hűtőből én sem nézem ki, hogy 50 fok körül tartja a gpu-t! Okés, hogy 120 mm-es a venti, de csak egy van, és a borda nem olyan méretes. Mondjuk AC cuccokról csak jót tudok mondani, nekem is volt már VGA-n is, de azért a fizikát nem lehet meg**szni! :DDD Biztos, hogy fullon megy a kártya?

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#39035) SoulReaver válasza Golyo69 (#39030) üzenetére


SoulReaver
veterán

Az nem rossz azért :) G1-re vajon van ilyen hűtő?

(#39036) Golyo69 válasza SoulReaver (#39035) üzenetére


Golyo69
senior tag

Nem tudom hogy van-e :)

Kicsit furán néz ki a kártyán a nagy hűtő de rendben van teljesen...nagyon halk és jól hűt,

Majd megnézem ma dálután hogy pontosan mennyi az annyi!

Xiaomi 13T + Haylou Solar Plus RT3 | Xbox Series X + LG 65NANO866 +HiMedia Q5 Pro + Denon X1400h+Optoma HD 27 + 120" + I7 11700KF+7800XT 64GB DDR4 + DELL S3422DWG

(#39037) SoulReaver válasza Golyo69 (#39036) üzenetére


SoulReaver
veterán

Nekem is jól jönne, mert a 70 fok nem túl sok, de azért még is jobb lenne a vga-nak, ha nem ennyin tekerne játékok alatt. Auto ventivel persze. Ha maxra tekerem a fordulatot, akkor hangos, de legalább jól hűt. Akkor 70 alá tudom vinni a hőfokot.

(#39038) F e Z o válasza SoulReaver (#39035) üzenetére


F e Z o
veterán

Mivel univerzális, így elég sok videókártyára fel lehet tenni a hűtőt. Bár én ha már hűtést cserélnék, egy Alpenföhn Peter-nél nem adnám alább.

H2O über alles!

(#39039) SoulReaver válasza F e Z o (#39038) üzenetére


SoulReaver
veterán

Elég nagy batár, de nem látom, hogy jó lenne-e 970-re.

Ez a 3 slot foglalás is necc :)

(#39040) F e Z o válasza SoulReaver (#39039) üzenetére


F e Z o
veterán

Azért mert valami régebbi, s nem frissítették az oldalt, még nem azt jelenti, hogy újabb kártyákra nem megy fel. GPU körüli furattávok állandóak NV-nél is, csak általában a rövid kártyáknál illetve elöl a DVI-nál lehetnek fennakadások. Ha rákeresel ebben a topikban, Te is láthatod, hogy G1-en volt már Peter az egyik srácnak, húzottan 60 fok körül meg is állt a GPU.

H2O über alles!

(#39041) zzola


zzola
félisten

Üdv.
Evga.eu.com-ról nem tudjátok a UPS mennyi idő alatt szállít hozzánk?
Köszi.

(#39042) NFree válasza F e Z o (#39033) üzenetére


NFree
addikt

Nem ismerem a hűtőt sajnos , nem kételkedem a kolléga szavában elképzelhető hűvösben az 50 fok. egyik ismerősömnél volt az 580 am valami batár hűtőt rakot rá s az is megfogta 50 fokon. de akkor majd ha hazaér megmondja mennyi az annyi.

(#39041) Zolar
Sajnos nem tudom , de ha túl vagy rajta majd beszámolhatsz mert engem is érdekel a dolog. :R

[ Szerkesztve ]

vga

(#39043) SoulReaver válasza F e Z o (#39040) üzenetére


SoulReaver
veterán

Nekem gyári hűtővel, maxra tekerve 67 C- volt. 1505mhz/8000

Annyira nem zavaró a kis süvöltés :) 3300 fordulat asszem.

(#39044) rup1u5 válasza zzola (#39041) üzenetére


rup1u5
nagyúr

RMA-ztattam már náluk kártyát. UPS-el gyorsan BP-re ért és online nyomonkövethető a csomag. Pontosan nem emlékszem már de kb 4-5 munkanap.

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#39045) zzola válasza rup1u5 (#39044) üzenetére


zzola
félisten

Köszi. A 970-es ~72k-ért van postával, elgondolkodtató.

(#39046) rup1u5 válasza zzola (#39045) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Következő kártyám valszeg onnan fogom rendelni én is. :K

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#39047) fogtunder


fogtunder
nagyúr

Így két nap után kissé kezd idegesíteni a hang, amit a Strix OC kiad tartós terhelésen. még mindíg nem vészes, de kvázi a fejemtől fél méterre van a gépház és perforált mindkét oldala. Van értelme ezért alulfeszelni, vagy annyira úgyse fogom tudni, hogy ne pörögjenek fel a ventik? Most terhelés alatt ilyen 60%-on mennek.

Vagy nézzék rá vizet, ha csöndet akarok?

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#39048) laychi válasza fogtunder (#39047) üzenetére


laychi
veterán

Lehet valamelyest csökkenne vele a ventifordulat, de ha tuningolod, akkor throttlingol a gpu frekiből, ha nagyon alá mész a gyári fesznek.

Gondolom annyira meg képben vagy, hogy alulfeszelni meg biosmoddinggal tudod csak.külső szoftverrel nem.

[ Szerkesztve ]

(#39049) fogtunder válasza laychi (#39048) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Egyelőre még nem nagyon néztem utána semminek, a BIOS moddingról se tudtam, de jó, hogy mondod, így lehet inkább nem erőltetem nagyon. Tuningolni tovább nem nagyon akarom, legalábbis egyelőre.

Átnézek a vizes topikba, hogy mit mondanak költségvetésre, de félek, hogy nem fog tetszeni.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#39050) msgt.fubar


msgt.fubar
senior tag

Jópofa ez a kis kártya :)

Kíváncsiságból cseréltem le a Gigabyte GTX 970 G1-et erre, és eléggé meglepődtem mit ki tudott magából préselni: 9.759 pont (3DMark Firestrike)

Mindezt 17 cm hosszúságban, 145W-os fogyasztással. :Y

gottagofast

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.