Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:29:23

LOGOUT.hu

nVidia GeForce GTX 970 / 980 (GM204)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23351) hackeeeee válasza KAMELOT (#23350) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ez lesz az esti, vagy holnapi program.

Van egy FM2-es vas, igaz egy CM elitepower 500-al, de arra, hogy adjak egy drivert a vga-nak, arra épp elég lesz, abban kipróbálom.

Driver telepítés után kap reboot-ot, ha pár újraindítás után jó lesz, akkor sajnos gyanús, hogy lap lesz. :(

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#23352) maross válasza hackeeeee (#23351) üzenetére


maross
veterán

Elegnek kell lennie annak a tapnak, nem lesz vele gond.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#23353) hackeeeee válasza maross (#23352) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Amúgy, még 1 érdekes dolog van.. Legalábbis számomra érdekes.

Mégpedig: Ugye DP-re van kötve a monitor, HDMI-re pedig egy TV.

Korábban, ha bekapcsoltam a gépet, és a TV-t, akkor mindkét helyen láttam a képet, a windows logóig, (post, bios..stb) utána lekapcsolta a hdmi-t, ha volt driver. Ha nem volt driver, akkor mindkét helyen láttam a képet. Most pedig, nincs a tv-n kép, ha éppen jó a driver, akkor tudok klónozni, másolni, de reboot-kor akkor sem látok képet HDMI-n.

Ez vajon számít, vagy ez normális, cask Én emlékszem rosszul?

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#23354) pkornel válasza bajusz15 (#23314) üzenetére


pkornel
aktív tag

Én is úgy voltam hogy bevárom az AMD karikat de annak semmi értelem mert , mivel csak felső kategória lesz új kártya többi meg átnevezés csak drágábban fogjál árulni őket... Meg már most is a 970 bőven megéri az árát! :K

(#23355) Lauda


Lauda
félisten

Dying Light rendesen szipkazza a vramot [link]. :D Gpu szinte vegig 98 % teker, max 67 fok, gpu fan max 38%. Vrm max 73 fok.

(#23356) maross válasza hackeeeee (#23353) üzenetére


maross
veterán

Passzolom, en mindig csak egy helyen latom amikor bootol, akar ket monitor van rakotve, akar 2 monitor + tv.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#23357) hackeeeee válasza maross (#23356) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Akkor viszont lehet rosszul emlékszem, és a radeon-oknál volt így. De valamiért úgy rémlik, hogy ennél is így volt.

Majd még annyit megpróbálok, hogy kihúzom a dp-ről a monitort, hdmi-re pattintom a monitort, és akkor mit csinál.

Köszönöm a tippeket, ezeket megpróbálom ma este/holnap.

Jelentkezem a fejleményekkel.

Véleményem szubjektív...

(#23358) gaben88 válasza Assdak (#23328) üzenetére


gaben88
őstag

OC nelkul ez jo eredmeny! Udv a klubban! :C

iPhone 13 Mini, PS5, PC, iPad Pro 10.5, Switch OLED, Steam Deck, Quest 2

(#23359) ittakary válasza Assdak (#23328) üzenetére


ittakary
nagyúr

TIL: a GPUz/Sensors széthúzható :D

(#23360) KAMELOT válasza maross (#23356) üzenetére


KAMELOT
titán

Nekem két helyen bootol. Egyik DP másik DVI kábelos. Utána már kiterjesztve látom a képernyőt!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#23361) Csabee86


Csabee86
senior tag

Sziasztok,

Nyomtam egy kis Ryse-ot. Látvány áll leejtős, minden maxon és olyan stabilan hozza a 60 fps-t, hogy csak na. Most már nagyon várom a Witcher 3-at. Eddig azt kell mondanom, hogy semelyik játék nem izzasztotta meg ezt a kártyát. :)

(#23362) Lauda válasza Csabee86 (#23361) üzenetére


Lauda
félisten

GTA5 kimaxolva sem? ;] Ha 20 fps-nel tobb lesz majd szolj. :D

[ Szerkesztve ]

(#23363) hackeeeee válasza KAMELOT (#23360) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Meg vagyok győződve, hogy amikor bepattintottam a vga-t a gépbe, akkor mind2 kijelzőn volt bootscreen. De segáz, majd teszek egy próbát, hogy csak HDMI-n van-e kép, mert ha nincs, akkor az is sokmindent elárul. :(

Véleményem szubjektív...

(#23364) yodamester10 válasza Csabee86 (#23361) üzenetére


yodamester10
őstag

Vagy ott a Project Cars ;)

[ Szerkesztve ]

(#23365) Lauda válasza yodamester10 (#23364) üzenetére


Lauda
félisten

Metro rudeuxok, minden max , SSAO 4X. :P Barmelyik kartyat meg lehet akasztani.

[ Szerkesztve ]

(#23366) KAMELOT válasza hackeeeee (#23363) üzenetére


KAMELOT
titán

Próbáld ki másik gépben a kártyát. Szrintem a kártyával lesz valami gond! Ha más nem vidd vissza és kérjél helyette újat!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#23367) hackeeeee válasza KAMELOT (#23366) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Úgyis csak hétfőn fogom tudni intézni legkorábban, ha azzal van galiba. Addig még megpróbálom vele, amit lehet. Csak az a gond, hogy 9 körül érek haza este.

Véleményem szubjektív...

(#23368) Assdak


Assdak
őstag

Arra van esetleg valakinke ötlete, hogy lehet beállítani, hogy a DVI port legyen az elsődleges output, ne a HDMI?
Valamiért mindenképp a TV t veszi elsődleges kijelzőnek, hiába állítgatom be.

(#23369) hackeeeee válasza Assdak (#23368) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Tudtommal azt nem tudod módosítani.

Véleményem szubjektív...

(#23370) ThePoweR válasza hackeeeee (#23369) üzenetére


ThePoweR
senior tag

Na b*. Én meg abban reménykedtem hogy nvidia-n majd máshogy lesz. HDMI-re még ha akarnám se tudnám kötni a 144hz miatt.

(#23371) hackeeeee válasza ThePoweR (#23370) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Tudomásom szerint nem lehet felcserélni a sorrendet semmilyen módon.

Mondjuk a vezérlőpultban érdemes szétnézni, de ha jól emlékszem erre nincs ehetőség, csak azt írja, hogy mely csatlakozókon van eszköz.

Véleményem szubjektív...

(#23372) TTomax válasza Assdak (#23368) üzenetére


TTomax
nagyúr

Bemész az nV panelba megfogod azt amelyik kijelzőt elsődlegesnek akarod és szépen odahúzod az első helyre.

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#23373) Assdak válasza TTomax (#23372) üzenetére


Assdak
őstag

Ettől még az elsődleges PC kijelző a HDMI portra kötött tv marad.

(#23374) Montesantos


Montesantos
senior tag

Sziasztok!

Van valakinek erről a kártyáról tapasztalata: [link] Sli-ben gondolkodok.

Gabi

(#23375) KAMELOT válasza Montesantos (#23374) üzenetére


KAMELOT
titán

Szerintem TITAN X vegyél!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#23376) Montesantos válasza KAMELOT (#23375) üzenetére


Montesantos
senior tag

a ref hűtőtől borsózik a hátam :) igaz nem tudom mennyire hangos a titan, az a gond hogy lenne vevőm a jelenlegi msi-re de helyette keddre kell valamit szerezzek és két db evga-ra gondoltam

Gabi

(#23377) ittakary válasza Montesantos (#23376) üzenetére


ittakary
nagyúr

Nem gázos annyira, mint amennyire félsz tőle.

Két EVGA együtt bőven hangosabb lesz mitn a TX egyedül :)

(#23378) TTomax válasza Assdak (#23373) üzenetére


TTomax
nagyúr

Mert az szoftveresen sehogy,csak egy megoldás létezik. A monitort dugod fel HDMIre és a TV-t DVIre... minden egyes portnak megvan a prioritása,ezen sajnos nem tudsz változtatni.. a HDMI mindig az első marad ha radeon ha nvidia...vagy teljesen kihagyod a hdmi portot...esetleg még talán az működhet ha beszerzel egy dp-hdmi átalakítót és azzal dugod fel a tvt,az biztos hogy nem tudod szoftveresen beállítani,a kábelokkal kell játszani.

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#23379) Asbee válasza ittakary (#23377) üzenetére


Asbee
veterán

Biztos, hogy nem lesz hangosabb. Már egy 980 refnél sem lenne hangosabb a TX pedig azon is túltesz.

(#23380) TTomax válasza Montesantos (#23376) üzenetére


TTomax
nagyúr

Nekem 980SLI-m volt,MSI Gaming...akkor még egy HAF-Xben volt a gépem.Egy szem TitanX egy picivel halkabb mint a két 980volt,mondjuk aztán nálam mindkettőre kompakt víz került,úgy már más volt...A TitanX ref hűtője alapon nem hangos,pont ez is a gond vele mert nem boostol miatta a kártya hagyja felmelegedni.Custom profillal már jobb a helyzet,akkor kb olyan hangos lehet mint két custom 980.Amiért én cseréltem... nagyon bika a két 980,olyan beállításokat lehet neki lőni amitől sajnos elfogy rajta a VRAM és akkor baj van.Nagyban függ attól milyen felbontásra szeretnéd ha 1440p+ vagy több monitorra szeretnél akkor vagy vársz a 980Ti-ig vagy TitanX.Ha ez alatt,akkor jobb a 980SLI,az 1440p a vízválasztó...1440p-ben már volt olyan játék ahol bizony elfogyott a VRAM A 980SLIröl,de amúgy bírta volna,ilyen játék volt pl a Watch Dogs,meg a GTA5.Persze nem szükséges mindent kimaxolni...csak ha már valaki két 980at vesz akkor nehezen tűri a kompromisszumokat,ez viszont már a te döntésed. :)

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#23381) Montesantos válasza TTomax (#23380) üzenetére


Montesantos
senior tag

Nekem is haf-x házban jelenleg egy msi van amivel tökéletesen elégedett vagyok (régen volt ennyire halk, jó fogyasztású kártyám) A monitorom 2560X1440 amihez néha kevés a 980 (persze tudom visszább kell kicsit venni :D ) Kedden jön a W3 ami nekem a játékok csúcsa ha hozza a W2 játékélményét.
Igaz nem szükséges minden maxra tolni de ha már beruházok (nem kis összeget) akkor ne kelljen kompromisszumot kössek főleg a vram terén.... attól félek én is hogy elfogy a memória a kártyán... ennél a felbontásnál...

Köszi a korrekt választ gondolkozok erősen rajta....

Gabi

(#23382) TTomax válasza Montesantos (#23381) üzenetére


TTomax
nagyúr

Én is Witchert várom,már elő van töltve...erre készítettem be a két Titan X-et...Nos egy Titan X gyengébb mint két 980...erezhetően.Én a TE helyedben megvárnám jövő hét keddet,és akkor már jobban fogod tudni mire lesz szükséged,lesznek 980SLI eredmények,meg Titanx eredmények is...Ne kapkodd el,mert meg fogod bánni,még egy pár napot üldögélj rajta,hidd el megéri. :)

(#23383) Asbee
Ahh ne is mond... :W

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#23383) Asbee válasza TTomax (#23382) üzenetére


Asbee
veterán

Aztán tessék milyen szépen butították a játékot. :W

(#23384) Montesantos válasza TTomax (#23382) üzenetére


Montesantos
senior tag

üldögélnék én :) de 5 hete raktam fel az msi kártyát eddig a jóisten se érdeklődött iránta... most lenne vevőm viszonylag jó árban de keddre oda kellene érjen neki :) szintén w3-at akar játszani

nekem is kedden jön a w3 de lehet nem lesz csak integráltam addigra 5-10 fps-re jó lesz az is :D

[ Szerkesztve ]

Gabi

(#23385) maross


maross
veterán

i7-2600k 4200->4400 ra valtoztatva a +5% procibol +1% eredmeny lett 3dmark grafiikus tesztekben, ugy erzem kar kihajtanom a proci lelkét.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#23386) TTomax válasza Montesantos (#23384) üzenetére


TTomax
nagyúr

Ha jó áron vinné,add el... ;)

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#23387) ThePoweR válasza TTomax (#23382) üzenetére


ThePoweR
senior tag

Két TX 8x PCI-E-ben? Ejnye bejnye. :D

[ Szerkesztve ]

(#23388) TTomax válasza ThePoweR (#23387) üzenetére


TTomax
nagyúr

Teljesen hibátlan,főleg ha 3.0.Ha egy 295X2-öt nem limitál egy 2.0 16X akkor ezt sem... merthogy ugyanaz a sávszél a kettö.

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#23389) ThePoweR válasza TTomax (#23388) üzenetére


ThePoweR
senior tag

[link]

Na de az az 1%!!!4négy :DDD

(#23390) TTomax válasza ThePoweR (#23389) üzenetére


TTomax
nagyúr

Mi a négy? :F Nézd már meg a linkedet... 1!% lassulást mértek a 980al PCI-E 8X 3.0ban.. Titan X el se mérnének többet...

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#23391) ThePoweR válasza TTomax (#23390) üzenetére


ThePoweR
senior tag

Tudod szokták így írni. Amolyan szarkazmusra utaló jel. Mivel a felkiáltójel a 4-es szám helyén van és gondolom sejted kik szoktak 10 felkiáltójelet írni. :D Egyébként 1%-ot írtam.

(#23392) TTomax válasza ThePoweR (#23391) üzenetére


TTomax
nagyúr

Ja értem... nem foglalkozunk 1%al.. :DDD

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#23393) Vistaboy válasza Montesantos (#23381) üzenetére


Vistaboy
veterán

Szerintem se kapkodd el a vásárlást, mert az is lehet, hogy elég lesz egy darab GTX 980 még 1440p mellett is a Witcher 3-hoz. Sajnos sokat butítottak rajta a tavalyi bemutató óta. Persze nem mondom, hogy attól csúnya lesz, elvégre a legújabb videókon is szép a grafika, de azért a gépigény erősen visszaesett, ha figyelembe vesszük az akkori és mostani minőséget.

Simán benne van az is, hogy a Witcher 2 "Legjobb mintavétel" beállításának mintájára a Wild Hunt grafikus menüjében is lesz egy opció, ami látványban nem hoz sok javulást, viszont komolyan megterheli a GPU-t. Persze megjelenéskor próbaképpen mindenki csutkára fogja rakni, még egy húzott GTX 970 esetén is, hiszen senki nem tudja előre, hogyan fut a játék a gépén. Egy-két nap és kiderülnek azok a trükkök, melyekkel kis kompromisszum árán játszhatóvá lehet tenni a programot.

Mondjuk én pont azért vettem GTX 980-at, hogy ne kelljen kompromisszumot kötni 1920x1200-ban, viszont jövőre váltok én is 1440p-re, úgyhogy akkorra biztos kiderül, melyik beállítás az, amit le lehet tiltani az elfogadnató sebesség érdekében. :)

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#23394) Stukker1987


Stukker1987
senior tag

Üdv Srácok!

Kérdés:

Asus GTX 970 Strix áldozathoz van techpowerup adatbázis helyett frissebb bios. Szerintetek ha a clock részen nem változtattak,akkor érdemes felrakni vagy skippelhetem? Lehet benne valami optimalizálás vagy max venti fordulatszám értékeket változtattak?

Eredendő bűnünk: vagy mindenben hiszünk, vagy semmiben sem.

(#23395) torma1981 válasza Vistaboy (#23393) üzenetére


torma1981
veterán

Szia. Tényleg érdekes ez a minőségi romlás. Talán modokkal majd lehet javítani rajta. De szerintem 970 GTX-en ultrán simán fog futni 1080p-n.

(#23396) maross válasza Vistaboy (#23393) üzenetére


maross
veterán

a 2013-asat meg majd kiadjak 2016-ban Definitive Edition neven ujabb 40 euroert, nincs ezzel gond.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#23397) KAMELOT válasza maross (#23396) üzenetére


KAMELOT
titán

Már rájöttünk. Tiszta COD marketing. Ott is a MW3 óta nem javítottak semmit csak max csillógósíbb lett a játék.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#23398) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Nos, az elsődleges tesztek alapján ugy néz ki, hogy talán sikerült orvosolni a hibát.

Ma kiderült, hogy csak Hdmin és dpn szórakozott a kártya, DVIon nem. Másik gépben is jelentkezett a hiba. Rá szántam magam és @vgaval frissítettem biost és eddig ugy néz ki, hogy megoldódott a gond. Meg nem mondom biztosra, de talán. (Kopkopkop)

Most visszaraktam a kártyát, és tesztelem tovább.

Jelentkezem a fejleményekkel.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#23399) rapidsquirel válasza KAMELOT (#23397) üzenetére


rapidsquirel
aktív tag

A COD marketing rosszabb, eladják a semmit, megcélozva a 12 éves korosztályt.

"Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, a tisztán látók pedig tele vannak kételyekkel."

(#23400) Sheol


Sheol
aktív tag

Witcher hármat akarok játszani jövő héten 2560x1440 felbontásban, mivel ez a monitorm natívja.
Folyamatos 60 fps-t akrok, nem szir-szar akadozást.
GTX 970 is elég lehet, vagy inkább GTX 980?

(Mondjuk nyilván a játék megjelenése után derül ki pontosan, de hátha vannak már előzetes infók erről.)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.