Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:29:23

LOGOUT.hu

nVidia GeForce GTX 970 / 980 (GM204)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18001) Asbee válasza Reggie0 (#18000) üzenetére


Asbee
veterán

Melyik naptól? :)

Amugy akinek hianyzik az AA 1440p-ben annak tudok egy jo hardveres megoldast: rakjon tejuveget a monitor ele.

Na ennyit erről. Ebből is látszik, aki használt ilyen felbontást tudja miről beszélek.

[ Szerkesztve ]

(#18002) dergander válasza kovsol (#17935) üzenetére


dergander
addikt

Nekem asszem a boost alapon 1380Mhz,szerintem kamatozik ha 1519re lövöm fel. Valamint még ami számít az a vram oc alapórajelhez képest elég durván növekszik az fps. A bios tweakelésnél is figyelni kell,észrevettem hogy ha túl nagy a 3D clock és a max boost közt akkor játékok alatt sokszor hibázik a kártya.

(#18003) rapidsquirel válasza Asbee (#18001) üzenetére


rapidsquirel
aktív tag

Én is használtam, 980-at, szűrők nélkül nem volt elég. 1db 970-et pedig bődületes "hiányosság" ajánlgatni 1440p-re. ;)

[ Szerkesztve ]

"Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, a tisztán látók pedig tele vannak kételyekkel."

(#18004) Asbee válasza dergander (#18002) üzenetére


Asbee
veterán

Érdemes tuningolni mert a 970 nagyon szépen meghálálja. 1500 környékén ott vagy az alap 980 szinten. Arra figyelj érdemes azért régebbi, alacsonyabb gépigényes játékokkal is tesztelni, hogy kisebb feszültséghez nehogy túl nagy órajel legyen.
A G1-ben én is ezt szerettem, alapon is durvát boostolt.

[ Szerkesztve ]

(#18005) proci985 válasza Asbee (#18004) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

G1 ilyen szempontbol tenyleg jo, teljesen elhetoen parametereztek fel, enyem 1400+on ment alapbol surround alatt is, kemenyen terhelve.

de ahogy lattam jellemzoen az osszes most kaphato 970 mar ok: vannak halkabb kartyak (jetstream, msi gaming, asus strix), vannak atmenetiek (asus black, exoc black), vannak tuningok (G1, SSC ACX 2.0) es van a HOF, de kb mind jo valasztas igazabol es nincsenek nagy kulonbsegek.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#18006) Asbee


Asbee
veterán

Akkor zárásnak pici idézetek tőled, hogy ki hazudik ki nem:

1. Ebben az esetben az az egyetlen logikus megoldás, ha a srác megveszi először a 980-at, aztán később a monitort, ha lesz rá pénze. Minden egyéb "megoldás" csak: kényszer és hiábavaló.

1. 1440p-n még a 1db 980 is elhal

- Tehát az elején még logikus volt a 980 rá, már elhal

2. Én a 980 ref. kártyámmal sem mertem volna belevágni az 1440p-be, tuningolva sem, szűrők nélkül a fene megette az egészet, elhiheted.

2. Én is használtam, 980-at, szűrők nélkül nem volt elég

- Öhöm...

3. Te nem használsz szűrőket, ebből indulsz ki, lelked rajta. Engem ez nem elégít ki.

3. 1440p-n még a 1db 980 is elhal, nem 1 970, szűrők nélkül tehetetlenül vonaglik és csúnya a kép. Pont
Ebben az esetben az az egyetlen logikus megoldás, ha a srác megveszi először a 980-at, aztán később a monitort, ha lesz rá pénze. Minden egyéb "megoldás" csak: kényszer és hiábavaló.

- Téged nem elégít ki a szűrök kikapcsolása, de mégis tudod hogy nélkülük csúnya és használhatatlan a játék. Bár az előbb még logikus lépés volt. Meg próbáltad is 980-on. Vagyis az elején még nem de már igen.

4. Mondtam, hogy 1440p ultrawide monitoron próbáltam a 980-at és a 780ti sli-t. Én azt állítottam, és állítom, hogy 1080p-1440p-ben, 780ti sli is épp hogy elég.

- Soha nem írtad, azt hogy oda éppen elég. Sőt leírtad, hogy te nem próbáltad a 780sli-t 1440p-ben, csak kiszerkesztetted így azt sajnos nem tudom pontosan idézni

5. 1440p ultrawide monitort cseréltem vissza 27 col 1080p-re Nekem a 780ti SLI elég volt

5. Mondtam, hogy 1440p ultrawide monitoron próbáltam a 980-at és a 780ti sli-t

Mindenki maga eldöntheti ki hiteles ki nem. Innentől és nem reagálok semmilyen kommentedre, ha van benned kis becsület a többiekre való tisztelettel nem folytatod a hazudozást.

[ Szerkesztve ]

(#18007) Asbee válasza proci985 (#18005) üzenetére


Asbee
veterán

Régebben én is írtam párszor, hogy nem nagyon lehet mellé nyúlni. Mondjuk nekem az Asuson a vrm brutál módon melegedett, de amúgy nagyon jó kari az is.

(#18008) rapidsquirel válasza Asbee (#18007) üzenetére


rapidsquirel
aktív tag

:C
1db 970 nem elég 1440p-re, szűrők nélkül sem, akárhogy küzdesz.

[ Szerkesztve ]

"Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, a tisztán látók pedig tele vannak kételyekkel."

(#18009) rambustibi válasza Malibutomi (#17983) üzenetére


rambustibi
őstag

:D :DD

Klaus: Audi C5 RS6 2.7V6 biturbo (Audimaxpower Team) "Der will nur spielen"

(#18010) Scholes9 válasza Asbee (#18001) üzenetére


Scholes9
nagyúr

😄

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#18011) dewil666


dewil666
őstag

Na srácok!
Tudjátok mit most már teljesen bele törődtem ebbe a 3,5Gb memória kezelésbe hiszen FC4-ben is max 1.8Gb ramot szik. Hozzá kell tennem hogy nem régen cseréltem FHD-ra a régi monitorom és ugye ahhoz képest minden sokkal szebb. Illetve még a cicergésbe is beletörődtem (csak a FC4 menünél van furmarknál sincs) mikor kiszámoltam hogy a vételárból származó költségem miatt mennyivel kell kevesebb adót fizetnem. A GTX 970 G1 104000ft-ért vettem számlával boltból és adó után 64e ft-ra jön ki. Szerintem ennyiért ajándék ez a kártya :DD

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#18012) ÁdiBá válasza KAMELOT (#17965) üzenetére


ÁdiBá
addikt

:K
i7 4,6Ghz / GTX980 1455*1950 / DELL U2713HM 2560x1440! :B

Elég a GTX980 a WQHD felbontáshoz kellemesen játszható minden játék teljesen kimaxolva mérsékelt szűrőkkel.

Viszont ha úgy nézzük a játékokat hogy mindenhol min fps minimum 60 legyen, akkor természetesen nem elég a GTX980, sőt a volt 780Ti SLi se lenne elég.

[ Szerkesztve ]

ÁdiBá

(#18013) #16729600


#16729600
törölt tag

Az 1440p akkora nagy durranás lenne FHD hoz képest, egérmozi nagyságú "24-"27 kijelzőt használva ? :)
4k hoz biztosan nem elég a 980 sem, egy ekkora monitorhoz meg kell szemüveges tartó, az meg elég kényelmetlen lehet :)

(#18014) ÁdiBá válasza #16729600 (#18013) üzenetére


ÁdiBá
addikt

70% több pixelt jelenít meg a WQHD monitor mint egy FullHD kijelző.
Szerinted észre venni?

Nekem a következő monitor 4K lesz egy ésszerű 29-30 körüli monitoron.
MONITOR nem TV.

[ Szerkesztve ]

ÁdiBá

(#18015) #16729600 válasza ÁdiBá (#18014) üzenetére


#16729600
törölt tag

Egy normális kijelzőn biztosan észre lehetne venni.Én mondjuk a magam részéről mindig beájulok azon,amikor is a több százezres ( esetleg SLI VGA rendszerek mellé ) Ilyen láthatatlan/élvezhetetlen méretű kijelzőket vesznek a felhasználók. Mondjuk Mikkamakka toboz kecójában elmegy egy ilyen,nah de máshol ?? :Y :))

(#18016) ÁdiBá válasza #16729600 (#18015) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Magam részéről csak annyit, hogy én ezen a monitoron használom ezt a kártyát.
27'' számomra teljes mértékig elegendő bárhova.

Bocsánatot kérek. Zeratul bepofátlankodott a képbe. ;]

[ Szerkesztve ]

ÁdiBá

(#18018) dergander válasza Asbee (#18004) üzenetére


dergander
addikt

Tesztelgetem én csak épp régi játékokkal már nemnagyon tolom,most a favoritom a H1z1 annál viszont erősen hat az overclock. Próbálgattam még a Dying lightot is az is nagyon szereti a tunningot ;] Nemtudom mi a kártyám maximuma,de az biztos hogy 1519Mhz 1.212volton semmi hiba nincs...Lehet menne feljebb is de most egyenlőre nem killódok,meg ha menne is feljebb szerintem már nemsokat. :))

(#18019) daveoff


daveoff
veterán

Szerintem komolyabb játékra(számítógép-asztalnál ülve) a legideálisabb a 23"-24" FHD kijelző, ennél nagyobb már nem jó, az már túl nagy, nehezebben látod be, kisebbek a dolgok, stb. A másik meg, hogy az itt emlegetett U2713HM monitornak olyan brutális input-lagja van, hogy képtelenség vele normálisan játszani, és a legtöbb 1440p-s monitor ilyen. Plusz a FHD monitorhoz már nem kellenek kompromisszumok, egy 970/980-al szinte minden játékban stabilan 60-100fps feletti teljesítményt lehet elérni. Más célra(pl filmekre) meg nem is igazán jó az 1440p-s monitor, mert nincs rá tartalom. Szerintem még az 1440p-s monitorokat sem kellene erőltetni, nem hogy a 4k monitorokat...... :U

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#18028) Szinyák válasza rambustibi (#17916) üzenetére


Szinyák
őstag

Szerintem ennek semmi köze a vram használathoz, Nekem 3,5 gb vram használat fölött nem csinál ilyeneket pl: dying light , szépen megy röccenés lagg mentesen is 3,5gb fölött is....

Szinyák

(#18029) keIdor válasza Asbee (#17985) üzenetére


keIdor
titán

Én is már három éve használok 1440p-t, 3 éve! Pedig még GTX-580-al léptem be és néhány hónap kivételével végig egy kártyával használtam ekkora felbontást. Még szűrőt is használtam a legújabb AAA játékoknál is, elment minden 2xMSAA-val, és/vagy SMAA, FXAA-val. BF4-be egy ideje már simán mehet neki a 4xMSAA is, például, mivel 100fps felett van gyakran az egész, igaz ez már 980-al. De egy 780Ti-vel is én használtam 4xAA-t BF4-ben.
Egyetértek veled, kompromisszum, semmi másról nem szól ez az egész. A 8xAA-kat meg DSR-t persze el lehet felejteni egy kártyával meg én aláírom azt, hogy aki 1440p-s, annak mindig a legújabb kell, egy VGA elég, de az legyen a legújabb. Egyébként nagyon ritkán kellett akármit is vissza vennem ahhoz, hogy 60fps meglegyen. Far Cry 4-ben ilyen volt az árnyék, nem "nVidia" beállításon van, csak Ultra-n, különbséget nem látok, de +20fps. Én az SLi-vel sokkal többet szívtam, mint azzal, hogy egy GPU-val hajtok 3,6 millió pixelt.

Én már többet vissza nem bírnék menni 1080p-re, már az zavaró számomra, hogy minden óriási nagy Windows-ban és "nem férek el" ha több ablak megvan nyitva. 24" eleve kicsi nekem, 27"-en meg pixeles, főleg 3 év 27" 1440p után.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#18030) Asbee válasza keIdor (#18029) üzenetére


Asbee
veterán

Örülök, hogy más is aki huzamosabb ideje van ezen a felbontáson tudja miről beszélek. Nem kell akkora kompromisszumokat kötni, hogy a játékélmény rovására menjen. Persze aki ész érvekkel tud jönni, mint daveoff, hogy input lag (ami nálam sem az igazi de ez van), meg komoly játékos és a méret miatt nem az igazi, (nem csak hazudozik össze vissza) az teljesen érthető. Mondjuk nálad nincs input lag probléma a "kis" Asuson. :D
Én tuningolt 7970-en próbáltam először ezt a felbontást. Már ott is lehetett használni. 23-24-es mérettel nincs bajom, viszont 27 1440p után nem tudnám elviselni 27 1080p-t. Legalább is abból a távolságból ahonnan nézem.
Aki tényleg próbálta nem csak mondja, úgyis tudja, hogy egy 970-el is lehet használni. Persze az adott csúcs mindig jobb ez nem vitás.

Mondjuk az egész úgy indult, hogy vívódott 1080p-1440p és 970-980 között a kérdező. Mivel mindenből a nagyobb nem lehetett én egy jó monitort a jövőre való tekintettel jobb befektetésnek tartok.

(#18018) dergander: Nekem h1z1 nagyon bevált tuning tesztre. Erdős részen sok FPS-el nagyon szépen használta a vga-t, sokkal jobban "fűtött" mint sok más újabb játék. Sajnos mostanában nem voltam fent. :(

[ Szerkesztve ]

(#18031) keIdor válasza Asbee (#18030) üzenetére


keIdor
titán

2 évig használtam a Dell U2711-et és több hónapig az U2713H-t (nem a HM-et) én elvoltam azokkal is, de hozzáteszem én szinte csak Single Player-t játszok, de CS:GO-ban is hoztam én össze olyan statokat azokkal, hogy tudjam nem a monitor volt a szűk keresztmetszet az biztos.:) Mondjuk a 21/0-ás dust2-t sose felejtem el és only AWP, ahol számít a lag, nem is kicsit.:D
Egyébként mindenki ki tudja próbálni, ott a DSR, azt nézze meg mindenki, hogy neki elég-e. Az biztos, hogy ész nélkül nem szabad mindent kimaxolni, pláne nem élsimítást, sőt, minden SSAA-t el lehet felejteni úgy ahogy van, de ezzel még 1080p-n is meg lehet fektetni bármit. Illetve a cél 60fps, aki többet szeretne az tényleg már multi-GPU terület, de én a 144Hz ellenére nem törekszem rá, elég az 40-60 közötti tartomány. Most jöhet a kérdés, hogy nekem hogy elég 40 és 60fps közötti tartomány. A válasz G-Sync, de ez is olyan, hogy aki még nem próbálta, az nem fogja érteni. Látni kell és játszani vele a G-Sync-el.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.