Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:29:23

LOGOUT.hu

nVidia GeForce GTX 970 / 980 (GM204)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24101) Melorin


Melorin
addikt

[link]
Ennek a hűtése, meg úgy a kártya szerintetek jó?

A kovetkező árkategória ez és ehhez jár kupon is. Ez mennyire számít jó kártyának?

Ha ezek nem jók, LeC-től veszek egy Strix vagy Black-et százhat-ért, de ahhoz nem jár játék.

(#24102) #85154688 válasza Melorin (#24101) üzenetére


#85154688
törölt tag

Vicc ez a karesz...el nem tudnák egy ilyet képzelni a gépemben....Ez olyan búcsús kategória amit a pórnépnek szánnak....

(#24103) Asbee válasza #85154688 (#24102) üzenetére


Asbee
veterán

Ez olyan búcsús kategória amit a pórnépnek szánnak....

Micro gépbe, normálisan hűtve, normális nyákkal és még teljesítményt is kapsz. Mi is a gond?


[link]

Nehogy azt hidd a Strix felépítése sokkal különb ennél, mert nagyobb. Nyilván nem hűtésre gondolok.

[ Szerkesztve ]

(#24104) Lauda válasza Melorin (#24101) üzenetére


Lauda
félisten

Ha veszel 120-ert blacket az aquaban, abbol meg olcsobban jossz ki. Palit 970 nem tudom van-e valakinek itt, szerintem nincs vele sok tapasztalat. Azt a kis pocskoszorut szerintem ne vedd meg, Volt itt egy ilyesmi a topikban, de csak gond volt vele ha jol emlekszem, meg nem ment rendesen tuningban sem.

[ Szerkesztve ]

(#24105) Asbee válasza Asbee (#24103) üzenetére


Asbee
veterán

Upsz a második kép link lett, legalább infó a Mini Gigáról:




A szám celsius fok Heaven Benchmark alatt:

Gigabyte GeForce GTX 970 Mini 62
Inno3D GeForce GTX 970 HerculeZ X2 77
EVGA GeForce GTX 970 Superclocked ACX 2.0 73
Galax GeForce GTX 970 OC 72
Gigabyte GTX 970 G1 Gaming 63
MSI GeForce GTX 970 Armor 2X 70
MSI GeForce GTX 970 Gaming 4G 69
Palit GeForce GTX 970 73
Zotac GeForce GTX 970 79
Nvidia GeForce GTX 970 73
Palit GeForce GTX 970 JetStream 74

És nem hangos. Itt a teszt, igaz orosz, de nagyon részletes.:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#24106) nejad válasza Melorin (#24101) üzenetére


nejad
aktív tag

Egyértelmű, a Palitot, a két kupont el tudod passzolni, meg én boltból venném, persze ezt mindenki maga dönti el, de ha pénz szűkében vagy haprón 90k-ért már kapsz 970-t.

(#24107) Melorin válasza Lauda (#24104) üzenetére


Melorin
addikt

Miért jovok ki jobban?
Amúgy holnapig kell dontenem.

(#24108) Lauda válasza Melorin (#24107) üzenetére


Lauda
félisten

Azt a masodik bekezdesre irtam. Mert 120 a cucc, gta-t eladod (ha mar megvan persze) 10-12-ert, a ket kupont meg 7-ert mondjuk, bar en eladtam multkor 9-ert. Szamold ki es akkor normalis garleveled van szamlaval, elallasi lehetoseggel stb.

Az elso bekezdesre a palitot irnam en is.

(#24109) #85154688 válasza Melorin (#24107) üzenetére


#85154688
törölt tag

Na a lényeg, hogy egy normális igényes VGA-t vegyél, ha pl. egy ilyen csonka kinézetű féltéglát el akarsz adni 1,5-2 év múlva akkor szerinted kinek fog kelleni? Az illető inkább ad érte egy 5000-10000Ft-al többet de egy normális 2-3 ventivel felszerelt VGA-t fog megvenni még ha használt is. Asbee: Most öszintén haver, ha te pl 1 év múlva használt VGA-t akarnál venni itt az aprón és látnál egy ilyen Mini Gigabyte kártyát és pl 8000 ezerrel drágábban egy Asus Black-et akkor melyiket választanád őszintén még akkor is ha ugyan az a teljesítményük???? Na ugye....Akkor miről is ebszélünk tesó?

[ Szerkesztve ]

(#24110) DragoX


DragoX
tag

Sziasztok!

Szeretnék érdeklődni, hogy az Asus 970 Black idle-ben mennyire hangos/custom profillal le lehet-e kapcsolni a hűtést, és ha igen, tud-e értelmes hűmérsékletet tartani. Halk gépet szeretnék épiteni (főleg idle-ben), de a Styx-et úgy néztem elég sanszos, hogy ciceregni fog.

(#24111) Lauda válasza DragoX (#24110) üzenetére


Lauda
félisten

Szia!

Idleben es terhelve sincs hangja. Olyan hatekony a hutese, hogy folyamatos 99% terheles mellett is csak 37-38% porognek a ventilatorok es igy tartjak a kartyat max 67-69 C fokon. A vramok is 70 fok korul vannak jatek alatt.

(#24112) lowzor válasza Asbee (#24103) üzenetére


lowzor
veterán

Neked racionálisabb választás lett volna egy ilyen Mini, mint a Black, mert ezen minden hőcső érintkezik, meg a memóriák is kontaktusban vannak a bordával :P
Teljesen érthetetlen számomra, hogy miért vettél Black-et, mert az volt az elved, hogy hiába működik valami jól, mégis szar, mert nem érintkezik minden teljes mértékben :N

(#24113) dergander válasza #85154688 (#24109) üzenetére


dergander
addikt

Azért nem így kell ezt felfogni,egy mini házba bőven elfér egy ilyen kártya,és van aki szeretne kompaktabb PC-t fejleszteni,ez annak jó.

(#24114) kiszpista900 válasza Lauda (#24111) üzenetére


kiszpista900
aktív tag

én azért megnézem azt a vrm 70 c terhelve! 38% venti fordulat mellet ! én azt mondom érdemes be állitani a venti szabályzást !kb 70% a ventinek alig van hangja :U am nekem most strixem van ! cicerget de befejezte ! 50% megy a venti max terhelés mellet és kb hangtalan ! gpu 54C max vrm olyan 72-74C

[ Szerkesztve ]

(#24115) KAMELOT válasza dergander (#24113) üzenetére


KAMELOT
titán

Akkor már vehetett volna PALIT-ot az tuti jó!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#24116) dergander válasza KAMELOT (#24115) üzenetére


dergander
addikt

A Palit is azért nagyobb mint a mini Giga... Nekem ha mini PC házam lenne tuti a mini Gigát választanám.

(#24117) #16729600


#16729600
törölt tag

A vga knál nem úgy van mint a kolbásznál? :F Minél nagyobb/hosszabb rőf van belőle annál jobb? :U A 390X el is az lesz a bajom,hogy viszek érte egy bőröndnyi lét és kapok érte egy családi gyufa méretű dobozkát benne a kártyával.Hol itt az igazság kérem? :Y :)

[ Szerkesztve ]

(#24118) hackeeeee válasza Asbee (#24105) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nézegettem már máshol is, egész jól néz ki.

Véleményem szubjektív...

(#24119) Asbee válasza hackeeeee (#24118) üzenetére


Asbee
veterán

Akinek kis kártya kell szerintem simán vállalható. Persze ezzel nem kell 1500-as tuningra számítani halkan hűvösen.

(#24120) Melorin válasza Asbee (#24119) üzenetére


Melorin
addikt

A hangját nem igazán bírtam az orosz oldalról lecsekkolni :DDD
Szóval ha nem tuningolom, akkor elvileg hűvös és halk is marad a kártya?

(#24121) Asbee válasza Melorin (#24120) üzenetére


Asbee
veterán

Elvileg igen. De ha csak az ár a lényeg, akkor játék eladással jobban jársz mással. Azért olyan órajelen nem túl acélos a 970.

[ Szerkesztve ]

(#24122) Lauda válasza kiszpista900 (#24114) üzenetére


Lauda
félisten

Ennek semmi akadalya, mit szeretnel latni? :) Furmarkolni nem fogok, minden masban allok a rendelkezesedre. :)

A strixet es a blacket ne keverd, mert mas hutes, mas nyak. ;)

[ Szerkesztve ]

(#24123) Melorin válasza Asbee (#24121) üzenetére


Melorin
addikt

Én nem nagy fps különbséget látok a tesztekben a tuningtól. :U

(#24124) Asbee válasza Melorin (#24123) üzenetére


Asbee
veterán

Te csak heaven benchmarkal játszol?

[ Szerkesztve ]

(#24125) Melorin válasza Asbee (#24124) üzenetére


Melorin
addikt

Szóltam akárcsak egy szót is Heaven-ről? Inkább a topiklakók szeretnek azzal ahogy látom.
A neten kutatva 4-5 fps-t nyernek OC-val játékokban.

[ Szerkesztve ]

(#24126) Asbee válasza Melorin (#24125) üzenetére


Asbee
veterán

Van ott több különbség is, csak teszteken teljesen kimaxolt beállításokkal mérnek meg sokszor 1440p.

(#24127) JackFeryll


JackFeryll
őstag

Kicsi kártya eladhatósága tényleg kérdéses. Meleg, zajos és ebben a kategóriában (gamer?) ritka hogy valakinek ne legyen minimum ATX méretű háza.

(#24128) Melorin válasza Asbee (#24126) üzenetére


Melorin
addikt

Mutass kérlek akkor olyan tesztet ahol hétköznapi körülmények között oc-nak.
Amúgy nekem pont 29cm vga fér a házamba :D

(#24129) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Ez esetleg ismerős valakinek?

DXGI_ERROR_DEVICE_REMOVED
0x887A0005

The video card has been physically removed from the system, or a driver upgrade for the video card has occurred. The application should destroy and recreate the device. For help debugging the problem, call ID3D10Device::GetDeviceRemovedReason.

Jelenlegi állás szerint ugyan azon a ponton fagy ki. - Crysis 3.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#24130) Asbee válasza Melorin (#24128) üzenetére


Asbee
veterán

Bocs de ha nekünk nem hiszel, meg a kereső nem elég, hogy milyen szép gyorsulások vannak, hiszem akár 200-300 Mhz OC-ről beszélünk akkor hiába keresek teszteket. Egyébként meg ilyen 1440p kimaxolt grafikánál ahol van 40 fps az 5-6 fps is számít.
Szerintem bármelyik 970 tulaj megkérdezed azt fogja mondani szépen skálázódik tuningra.

(#24131) kiszpista900 válasza Lauda (#24122) üzenetére


kiszpista900
aktív tag

:R az igaz ! de érdekes akkor a vrm majdnem annyi mint a gpu ! akkor nem jol mér ! bár igaz nem egyforma a két kártya ! de am nem érdekel annyira csak fura volt számomra :) de ha igy van az csak jó :C ;)
igaza van az elöttem szolonak...jol megy és jol gyorsul ! :R

[ Szerkesztve ]

(#24132) Lauda válasza kiszpista900 (#24131) üzenetére


Lauda
félisten

de érdekes akkor a vrm majdnem annyi mint a gpu ! akkor nem jol mér !

Ezt mivel tamasztanad ala? ;) A strixen meg jol mer, mert ott mas a hofok? Eszmeletlen micsoda kovetkeztetes.

Akkor megnyugodtal, vagy futtassak neked valamit esetleg? ;)

[ Szerkesztve ]

(#24133) kiszpista900 válasza Lauda (#24132) üzenetére


kiszpista900
aktív tag

nem kell :D

(#24134) DragoX válasza Lauda (#24111) üzenetére


DragoX
tag

Értem. Csak érdekességképpen érdeklődnék, hogy szoftveres úton le lehet állítani a ventijét?

(#24135) Lauda válasza DragoX (#24134) üzenetére


Lauda
félisten

Nem tudom ezt sajnos, a kartyanak amugy ennyi hangja van: [link]

(#24136) KAMELOT válasza hackeeeee (#24129) üzenetére


KAMELOT
titán

Neked igen fura problémák jönnek elő a kártyával. Nálam amióta betettem azóta semmi gond. Csak feltettema drivert és okés!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#24137) Asbee válasza KAMELOT (#24136) üzenetére


Asbee
veterán

És ez kizárja, hogy másnak ne lehessen problémája? :U

[ Szerkesztve ]

(#24138) hackeeeee válasza KAMELOT (#24136) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Semmi alatt nem jött elő eddig, csak itt. Magára a hibára keresve pedig, nem egyedi eset, és nem csak C3 alatt jön elő, ahogy olvasgattam.

Azóta újraraktam a játékot, visszaállítottam a mentésem, más ponttól játszottam, semmi hiba.

A bios hibát ne számítsuk. Mondjuk azt máig nem értem, hogy mitől jött elő. De mindegy, azóta sincs felbontás probléma. (kopkopkop)

Korábban Te is szenvedtél épp BF3-mal, ha jól emlékszem. Tény, hogy más gond volt, de attól még bogár volt.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#24139) Tarill


Tarill
őstag

sziasztok!

msi 970 gtx gaming vga-m van és a következő történt, kb 3 óra gta5 után mikor kiléptem az asztalon lévő kis alkalmazáson látom h 90 fok körül van a vga amit nagyon sokallottam nem láttam még sose ennyin, és ami feltűnk hogy 0% terhelésen is elég lassan hül vissza, megvezéreltem msi afterburnerrel a ventiket h 100%-on mennyenek és semmi... venti fordulatszám 100% volt de 0 RPM és nem is lehetett hallani semmit, levettem a gép oldalát újraindítottam a gépet és láttam hogy bekapcsolásnál is csak az első venti forog a kártyán, a második semmit se csinál, kézzel elindítottam és azóta jó, forog msi vezérlésre is és hallani is hogy mennek rendesen, RPM szenzor is mutat már minden fain. Az lehet hogy régóta nem kapott ilyen terhelést a kártya ahova venti is kellett neki és "leragadt a 2. venti" ? mert egy jó ideje nem igen terheltem, vagy amiket kap (wot, wow) mindet viszi passzívan azokhoz ventit se kapcsol :/ ja és minden alapon van nincs húzva a kari semmibe sincs piszkálva illetve legfrissebb whql nv driver van fent

[ Szerkesztve ]

(#24140) Asbee válasza Tarill (#24139) üzenetére


Asbee
veterán

Sajnos ez az MSI-s venti probléma. Frissíts biost a kártyán.

(#24141) Melorin válasza Asbee (#24130) üzenetére


Melorin
addikt

De hiszek csak nem láttam még sehol húzással növekedő fps számokat, szóval kíváncsi lennék mégis mennyi az annyi.
Egyébként Black lett belőle, remélem nem bánom meg :)

(#24142) Asbee válasza Melorin (#24141) üzenetére


Asbee
veterán

De hiszek csak nem láttam még sehol húzással növekedő fps számokat

Valamit akkor nem jól nézel, mert az összes tesztben növekedés van tuningra. Ne 100 fps növekedéseket várjál. A 970 kb 1500-as gou órajelen ref 980 szintet hoz. Talán így érthetőbb...

[ Szerkesztve ]

(#24143) Assdak válasza Asbee (#24140) üzenetére


Assdak
őstag

Azt honnan lehet tudni, melyik a legfrissebb BIOS? Illetve honnan lehet letölteni az újat? MSI csoda live updatere a BIOS verzióra azt írja unknown.

(#24144) Tarill válasza Asbee (#24140) üzenetére


Tarill
őstag

remek, azt hogy is kéne? :D eddig mondjuk nem tűnt fel sose hogy csinálná :/

(#24145) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

Mennyire melegedos a referencia 980? Mennyire lehet ajanlani azta kartyat ?

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#24146) Asbee válasza MiklosSaS (#24145) üzenetére


Asbee
veterán

Ugyanannyira mint a többi. :D Viccet félre téve átlagos. Szerintem nem halk közel sem ha az ember akar kis tuningot de elviselhető azért. Custom venti profil kell mert különben boostból vissza vesz, bár akkor elég halk.

[ Szerkesztve ]

(#24147) hszilard666 válasza MiklosSaS (#24145) üzenetére


hszilard666
veterán

Elvileg csak külsőben olyan a hűtés mint a GK110 es nagytesóban, ha nem muszáj kifele hajtani a napszelet, Én inkább customot ajánlanék.

[ Szerkesztve ]

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#24148) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

Egy haver szeretne venni eleg olcson, csak olvastam hogy ezek a hutok mar nem olyanok mint a kepler-en voltak.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#24149) Melorin


Melorin
addikt

Melyik drivert érdemes feltenni jelenleg?

(#24150) brumi1024 válasza Melorin (#24149) üzenetére


brumi1024
veterán

Én a legújabbnál elég sokszor összefutottam a "Képernyőillesztő nem válaszolt" problémával a Witcher 3 alatt, így az eggyel régebbit javaslom.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.