Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:29:23

LOGOUT.hu

nVidia GeForce GTX 970 / 980 (GM204)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23301) akoska07 válasza Poiro7 (#23300) üzenetére


akoska07
nagyúr

Logikus,hiszen fix 60fps lesz.
Nagyon magas fps-nél jellemző a ciripelés.

Viszont sok kártya itt is zenél,hiába vsync bekapcs..

Így nem lehet általánosítani,hogy vsync bekapcs és megszűnik.

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#23302) #Morcosmedve válasza Poiro7 (#23300) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Ezt tudjuk, vagy FPS Limiterrel, de sajnos nem mindig működik :(

Akoska megelozott :)

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#23303) hackeeeee válasza Poiro7 (#23300) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Csak van amelyik játékban az instant teljesítményvesztést okoz, pl. limitál 30 FPS-re.

Érdemesebb alkalmazás beállításain hagyni, és max játékban ki-bekapcsolni a vsync-et.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#23304) gaben88 válasza Poiro7 (#23300) üzenetére


gaben88
őstag

En jatekban kapcsolom, en jobban szeretem, ha valami fix 60fps, mint, ha ugralna mondjuk 90-70 kozott.

Egyebkent nekem az erositom nem nagyon birja a sok fps-t (Onkyo HT-R548), mert pl P.C. alatt a menu/intro 500 fps-el megy es akkor elkezd zugni vagy a center hangszorom vagy a ket hatso... Szerintem lassan bedobja a kulcsot. Bar, ha kikapcsolom a sok intelligens EQ-t, akkor jobb a helyzet.

iPhone 13 Mini, PS5, PC, iPad Pro 10.5, Switch OLED, Steam Deck, Quest 2

(#23305) dergander válasza akoska07 (#23301) üzenetére


dergander
addikt

Pontosabban akkor cincog a legjobban minnél nagyobb terhelés éri,az egyik legnagyobb effekt az a HBAO+ valamint az Ambient Occ. ezek nagyon megzenésítik a kártyákat,vagy ha nem cincog akkor zúg.

(#23306) Poiro7 válasza dergander (#23305) üzenetére


Poiro7
aktív tag

Vajon s
ikerül cicerges mentes kártyát találnom :F
Black-ben biztam a 10 fázis miatt.

[ Szerkesztve ]

(#23307) Asbee válasza Poiro7 (#23306) üzenetére


Asbee
veterán

Nem csak a fázis a lényeg.

(#23308) akoska07 válasza Poiro7 (#23306) üzenetére


akoska07
nagyúr

Én MSI-vel kezdtem volna. ;)

Mondjuk az Asus Black-re is azt mondták,hogy kevés százalékban lehet cicergős.
Lehet pont a kis százalékból jutott neked,sajna benne van.
Vásárlástól elállsz és veszel másikat.

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#23309) Lauda válasza Poiro7 (#23306) üzenetére


Lauda
félisten

Te hol hallasz cicergest? Meghallgatnam az enyemen is. :K A blacknel nem az anyaghiany a gond ez biztos, elnezve a nyakot. :Y

[ Szerkesztve ]

(#23310) Poiro7


Poiro7
aktív tag

Játék alatt minimális, igazából a 3DMark Ice Storm tesztje hozza ki a "fax" hangot belőle. És ha már kiadok 120e huf-ot egy kártyára az ne ciCeregjen. Épp elég hogy a 4Gb csak 3.6Gb.

(#23311) rapidsquirel válasza Poiro7 (#23310) üzenetére


rapidsquirel
aktív tag

Tápod nem lehet hibás, inkább?

"Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, a tisztán látók pedig tele vannak kételyekkel."

(#23312) Remington


Remington
őstag

Nálam is enyhén cicereg a black. A Strixem az előző gazdájánál (állítólag) néma volt, nálam meg borzasztóan zúgott. Az a baj hogy táp vagy alaplap is okozhatja. A Strixnél volt lehetőségem kipróbálni a gépemben egy Corsair RM650-es táppal, azzal is ugyanúgy csinálta. Alaplapot is ki kéne cserélni. :))

https://hardverapro.hu/tag/remington#aprohirdetesei

(#23313) Poiro7 válasza Remington (#23312) üzenetére


Poiro7
aktív tag

R9 290 helyett vettem. Mert avval a tap ventije igen csak hallhatóva vált. R9290+új táp=Gtx970 :D

Nem akarok mást is cserélni, a boltos szerint mindegyik 970 cicereg. Én meg bizom benne hogy nem.

(#23314) bajusz15


bajusz15
senior tag

Sziasztok!

Szerintetek megéri most venni egy 970-es kártyát ( aqua-tol lenne a "sokjátékos" pakk :D ) vagy inkább várjak - ezzel együtt lehet elfogy ez a csomag, amit azért kicsit rosszul érintene - a 3xx szériára, hátha árcsökkenés lesz? Illetve persze a fontosabb szempont, hogy teljesítménybe, fogyasztásban mennyire lesznek jobbak/rosszabbak mint egy 970. Egy 660-as váltana, gondolkoztam egy 960-on is, de ahogy látom a 960 és 970 között elég nagy az ugrás, így szerintem az érné meg jobban, de valaki javítson ki ha nem így lenne.
Előre is köszi! :R

(#23315) ThePoweR válasza bajusz15 (#23314) üzenetére


ThePoweR
senior tag

Hát valószínűleg a 390x a Titánt célozza meg. A 390 pedig a 980-at. A többi átnevezés. Szóval fogyasztásban biztos hogy rosszabbak lesznek. Árverseny mennyire lesz azt nem tudom. A 390x biztos drágább lesz minta 980 a 390 meg valószínűleg kicsit a 980 alatt. Szerintem. :))

(#23316) Poiro7 válasza ThePoweR (#23315) üzenetére


Poiro7
aktív tag

Nem beszélve arról hogy az új kártyák az első pár hónapban sokkal drágábbak. Később árazodnak be.

[ Szerkesztve ]

(#23317) #85552128 válasza Poiro7 (#23316) üzenetére


#85552128
törölt tag

Ha igazak a sejtések akkor megjelenés után a 390/X-ből hónapokig nem is lesz normális raktárkészlet a kevés HBM miatt.
Szóval kb. "paper launch" lesz június végén...

[ Szerkesztve ]

(#23318) bajusz15 válasza ThePoweR (#23315) üzenetére


bajusz15
senior tag

Értem, végül is akkora erőre mint a 980-nak van nincs szükségem, viszont szeretnék váltani, mert a 660 kezd kevéske lenni. 960-at néztem ki magamnak, de utána olvasgatva lehet jobban járnék már egy 970-nel, főleg így a játék-bónuszokkal. Szerintetek megéri a 970 a felárat a 960-hoz képest?

(#23319) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Nos, most bő 3 órát szöszöltem a vassal, és arra a következtetésre jutottam, hogy csak a CPU-NB órajelének emelése okozza a galibát. Amint 2,4GHz-ra teszem, pár reboot után jelentkezik a hiba. Most 2,2-n hagytam, és több reboot után is úgy néz ki rendben van.

Persze majd kíváncsi leszek, hogy reggel "hideg" indítással is vajon jó lesz-e, vagy sem.

Véleményem szubjektív...

(#23320) cyberkind válasza bajusz15 (#23318) üzenetére


cyberkind
félisten

Jó lesz neked a 970, én is a 960-at néztem ki, de valahogy a lehető legrosszabb középút szerintem, mindene kevés és gyenge.

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#23321) hackeeeee válasza hackeeeee (#23319) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Sztornó, mégsem.. :(

Véleményem szubjektív...

(#23322) Lauda válasza bajusz15 (#23314) üzenetére


Lauda
félisten

Szia!

Ha most szeretnel jatszani, akkor megeri venni 970-et. Senki sem tudja mi lesz az amd-vel es gyanitom nem is erdekel pont ennyi embert. ;]

(#23323) balint107 válasza dergander (#23305) üzenetére


balint107
aktív tag

Pedig jobb lenne, ha 100+ ezerért mellőzni lehetne a zeneszerző képességeit a kártyának. Mégis hogy gondolták ezt. Nem teszteltek ezek semmit? Hiába nem hallani a venti működéséből semmit, ha a kártya meg nyöszörögni kezd.

(#23324) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Nos, úgy néz ki megvan a probléma forrása..

Valszeg meghalt a hdmi a kártyán..

Bele volt kötve a TV-m.. Ha kihúzom, azonnal jó a kép, több indításkor is. Ha be van kötve, hibás.. ÉS, a tv-re sem ad képet hdmi-n keresztül..

Most épp ad képet, és tudok kettőzni is.. de az előbb ez sem ment..

na oké, reinstall, aztán meglátjuk mi lesz.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#23325) blu79 válasza hackeeeee (#23324) üzenetére


blu79
addikt

szia, akkor valószínű gari lesz ebből?

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#23326) maross válasza hackeeeee (#23324) üzenetére


maross
veterán

hdmi kabel nem lehet rossz?

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#23327) hackeeeee válasza maross (#23326) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Használtam eddig is. Semmi gond nem volt vele. Amikor hazakerult a kartya ki is próbáltam, jól működött.

Nos, szűz rendszer es a hiba ugyan az... :(
. A monitor pedig dp kábellel megy, ha felkerul a driver 43as hibával nem megy a vga. :(

Jelenleg feladtam, nincs ötletem. :(

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#23328) Assdak


Assdak
őstag

Megjött az MSI 970. Futattam a firestrike ot. Ez milyen eredménynek számít?
Minden alapon, nem értek a tuninghoz.

(#23329) Poiro7 válasza Assdak (#23328) üzenetére


Poiro7
aktív tag

Az Ice Strom alatt cicereg (muzsikál)?

(#23330) Assdak válasza Poiro7 (#23329) üzenetére


Assdak
őstag

Nem tudom mi az az ice storm, de még eddig nem volt hangja.

(#23331) Poiro7 válasza Assdak (#23330) üzenetére


Poiro7
aktív tag

Ugyanitt (3Dmark) egy kicsit lejjebb az űrhajós benchmark :D

(#23332) Asbee válasza Poiro7 (#23329) üzenetére


Asbee
veterán

Egyébként azon nem kell meglepődni, ha ilyen régebbi több száz-ezer fps-es tesztekben, vagy játék menükben cicereg a kártya. Most egy 780ti classified van a gépemben és far cry 4 menüben 2000 fps-nél ez is vonyít pedig ilyen a tápellátása:

Játékok alatt mondjuk meg nem nyikkan, de ne az ilyen körülmény legyen a mérce.

[ Szerkesztve ]

(#23333) Assdak válasza Poiro7 (#23331) üzenetére


Assdak
őstag

Nincs hangja, max akkor mikor elindul, meg lleáll a ventillátor. Viszont akkor a fenti eredmény így alapon elfogadható?

(#23334) blu79 válasza Assdak (#23333) üzenetére


blu79
addikt

Szia igen teljes mértékben elfogadható

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#23335) #Morcosmedve válasza Asbee (#23332) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

780/780Ti ből volt vagy 10 kártyám és csak a Classified 780 cicergett közülük, de az volt a legjobb is...igaz jót is fogtam ki, aztán rendesen átpaztáztam, meg szereztem eBayen hátlapot és imádtam az általam belőtt custom bios-a :B De mint minden, az is "elavult", pedig 5 év gari volt rá, akinek eladtam egy nagyon jó VGA-t kapott, ami a 780Ti DC2OC-mnál jobban ment...

© asszongya'hogy

(#23336) ÁdiBá


ÁdiBá
addikt

Lenne egy olyan kérdésem, hogy ennek alapján állítottam be a BIOS TDP szintjét.
Így megfelelő szerintetek?!

Azért kérdezem mert nem tiszta, hogy a PSU RAIL 1 és a PSU RAIL 2 miért kell olyan mértékben megváltoztatni a gyárihoz képest, illetve, hogy nem teszek - e benne kárt ha annyira állítom amennyit látok a képen.

Szerintetek?!
Jelenleg már ezeken használom ezeken az értékeken. Nem vettem észre gondot.
1,187V 1404MHz / TDP Limit 285W

Mellesleg fiúk frissült mai nap folyamán a VGA driverem Win10 10074 verzióján, már WHQL csomag lett 352.84 verzióra.

GEFORCE WINDOWS 10 DRIVER 352.84 WHQL

[ Szerkesztve ]

ÁdiBá

(#23337) Lauda válasza Assdak (#23328) üzenetére


Lauda
félisten

Gratulalok a kartyadhoz! Az eredmenyed is rendben van. :K

--------------------------------

Tudnatok nekem abban segiteni, hogy a hwinfot ugy testreszabjam, hogy meg is maradjon abban az allapotaban? Kiszedegetem, hogy mit ne mutassson, mikor legkozelebb elindul, megint ott van minden a szenzor ablakban. :F

[ Szerkesztve ]

(#23338) hackeeeee válasza hackeeeee (#23327) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Esetleg még arra gondoltam, hogy VGA bios frissítés segíthet-e? Ugye az megjelenítőkkel kapcsolatos hibákat javít.. Bár, ugye eddig működött, és 1-ik napról a másikra kezdett el hülyéskedni.. :(

Még arra gondoltam, hogy esetleg átrakom majd a kártyát a 2. pci-e 16* foglalatba, hátha esetleg az segít.

Véleményem szubjektív...

(#23339) #16729600 válasza hackeeeee (#23338) üzenetére


#16729600
törölt tag

Valóban lehet hogy a pci slotot kellene kicsit kitisztítani,megbaszkurálni,vagy betenni a másikba a kártyát.

(#23340) Lauda válasza Lauda (#23337) üzenetére


Lauda
félisten

Kozben megtalaltam, a layout fulon lehet allitani es amit kiveszel, azt beteszi alulra. Kesobb onnan ismet lehet felulre tenni, hogy mutassa. :C

[ Szerkesztve ]

(#23341) KAMELOT válasza Assdak (#23328) üzenetére


KAMELOT
titán

Neked miért ugrál így az órajel?

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#23342) hackeeeee válasza #16729600 (#23339) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

A takarítás megvolt tegnap, amennyire tudtam, kifújkáltam, nem segített. :(

Ezért gondoltam arra, hogy megpróbálom majd a 2. 16* foglalatban, hátha abban.

Véleményem szubjektív...

(#23343) kovsol válasza KAMELOT (#23341) üzenetére


kovsol
titán

Mert töltő képernyőn nem megy maxon a kártya.

May the Force be with you!

(#23344) maross válasza hackeeeee (#23338) üzenetére


maross
veterán

áh, ha eddig jol mukodott, es egyik naprol a masikra kezdett el vackolodni, szuz oprendszeren is...az mar a kellemelten kategoria. Helyedben vinnem vissza gariba, csak nem art olyan helyzetet mondani amikor biztos elojon a hiba. Meg nem art visszatenni az eredeti vga biost, ha custom lenne rajta.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#23345) hackeeeee válasza maross (#23344) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ofkorsz gyári bios van, azon gondolkoztam, hogy saját bios-t tenni rá, frissebbet, ha van.

Sajnos igen, ezért, még annyit megpróbálok, hogy másik slot, esetleg másik gép.. Vagy egy fm2-es konfig, egy 500-as elitepower-rel... tesztre elég lehet, abban még megnézem majd, hoogy jó-e, vagy sem.

Véleményem szubjektív...

(#23346) maross válasza hackeeeee (#23345) üzenetére


maross
veterán

Ha van lehetoseged masik gepben megnezni, az a legtisztabb, ha ott is csinalja, akkor mar csomagolhatod is a vgat. Bar ebben a gepben is bo 80%-ot adok ra hogy a vga-val van valami, még mindig lehet mas is (tap-lap-ram).

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#23347) hackeeeee válasza maross (#23346) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Én tápra, lapra gyanakodtam még, de itt korábban kizárták a táp lehetőségét. Így maradt a lap, vagy a vga.

Nincs nagyon más alternatíva. Jobb esetben még meg tudom próbálni, hogy az Én konfigomat meghajtom az elitepower-rel, de nem tudom, hogy mit szólna az FX-hez, és a vga-hoz együtt.

Viszont, mint korábban is linkeltem, nem egyedi esetről van szó... :(

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#23348) KAMELOT válasza hackeeeee (#23347) üzenetére


KAMELOT
titán

Újratetted már a wint?

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#23349) hackeeeee válasza KAMELOT (#23348) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Már rég.

Véleményem szubjektív...

(#23350) KAMELOT válasza hackeeeee (#23349) üzenetére


KAMELOT
titán

Táppal tuti nincs gond! Vagy a VGA lesz a gond vagy az alaplap! Próbáld ki a vga-t másik alaplapban!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.