Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:29:23

LOGOUT.hu

nVidia GeForce GTX 970 / 980 (GM204)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24251) #35434496 válasza Gyula84 (#24250) üzenetére


#35434496
törölt tag

Volt érezhető gyorsulás? :D

(#24252) #Morcosmedve válasza #35434496 (#24251) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

:C szerintem nem :))

© asszongya'hogy

(#24253) Gyula84 válasza #35434496 (#24251) üzenetére


Gyula84
veterán

pont ezért nem váltok mindig :) így meg ütős volt a változás :D

Nem rossz, de nem is jó, de legalább nem rossz.

(#24254) stratova válasza hackeeeee (#24246) üzenetére


stratova
veterán

Szerintem nem volt, de hogy a ménkübe lett magasabb a Texture Fill-Rate (<- ROP) mint Titan X-nél?

[ Szerkesztve ]

(#24255) ToXeN


ToXeN
tag

Másnak is melegebben jár a kártyája Witcher 3 alatt? Vagy csak jön a nyár? :) 74 fok úgy általában 100% ventilátornál Gigabyte 970 G1 Gaming. Eddig sem volt jó a házhűtésem (konkrétan nincs) de olyan 69 foknál megállt GTAV alatt. Tudom, nem számít, de eléggé hallható az az 5 fok különbség.

"The days are long but the years are short"

(#24256) hackeeeee válasza stratova (#24254) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hát, ez egy jó kérdés. Mondjuk lehet az is, hogy a GPU-z rosszul ismeri fel a kártyát (még).

Véleményem szubjektív...

(#24257) brumi1024 válasza ToXeN (#24255) üzenetére


brumi1024
veterán

Az nagyon soknak tűnik 100%-os ventivel, nálam anno G1 nem ment 70 fok fölé 60-65%-os ventivel semmilyen játék alatt (Witcher 3-mal nem próbáltam). Csak MSI 980 Gaminggel próbáltam a Witcher 3-at, itt 65%-os ventivel 70 fokos a kártya (68-ig nem is mennek a ventik), de a táp passzív üzemben pont ráengedi a meleg levegőt.

[ Szerkesztve ]

(#24258) Lauda válasza ToXeN (#24255) üzenetére


Lauda
félisten

Nem bantasbol irom, de custom huteses kartyat betenni egy hutes nelkuli hazba....Konkretan pecsenyesutot csinaltal a szamitogephazbol. A gta amugy nem terheli allandoan maxon a kartyat, lehet a witcher alatt nagyobb a terheles, ezert melegebb. Nalam is igy van, a gta alatt 59-64 fok kb, project cars kozben pedig 67-68, ott szinte vegig csutkan dolgozik a gpu.

(#24259) eldarin válasza ToXeN (#24255) üzenetére


eldarin
tag

Én is azt veszem észre, hogy Witcher 3 nagyon melegít, eddig a max 64 fok volt G1-el, de Witcher alatt 68-at is elérte már.

(#24260) ToXeN válasza Lauda (#24258) üzenetére


ToXeN
tag

Én nem tudtam, hogy a házhűtés kötelező, viszont a zajtól falra mászok. Azaz pont egy ventilátor az ami nem hiányzik, de ha rá is veszem magam nem tudom hova tennék egy halk 12-es ventit, hogy jobb legyen a kártyának. Mindig furcsálltam, hogy másnak milyen hideg a 970-ese, nem lehet hogy ezen pasztát kéne cserélni?

"The days are long but the years are short"

(#24261) Fehercsoki válasza ToXeN (#24260) üzenetére


Fehercsoki
aktív tag

Szerintem ne cserélj rajta pasztát, mert akkor ugrik a gari. Xilence Redwing 120 már 1k körül kapható, szerintem érdemes lenne venni néhányat.

(#24262) cyberkind válasza ToXeN (#24260) üzenetére


cyberkind
félisten

Ha meg halk, de szar hatásfokú ventit veszel, annak se lesz sok értelme.

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#24263) Lauda válasza ToXeN (#24260) üzenetére


Lauda
félisten

Nem kotelezo termeszetesen. En onmagaban sem jaratnek egy ilyen gepet szellozes nelkuli hazban, nem egy custom gtx970-el. Az osszes alkatreszed elettartama le fog valoszinu rovidulni az allando melegtol. Kellene a hazadba legalabb ket venti befele es ketto kifele. Persze ez a te dontesed, maradhat igy is, csak jotanacs. Nem szukseges atpasztazni a kartyat. Ezeknek a huteseknek az a lenyege, hogy a kornyezetnek leadja a hot. Namost ha van a hazban 60 fok, oda mar nehez barmit is leadni.

[ Szerkesztve ]

(#24264) KAMELOT válasza ToXeN (#24260) üzenetére


KAMELOT
titán

Halk 12-es ventit nem fogsz tenni esetleg tegyél 14 vagy 20-23 ventiket a gépbe! Azokkal jobban jársz!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#24265) Asbee válasza ToXeN (#24260) üzenetére


Asbee
veterán

Nem lenne egyszerűbb 1-2 ventit bepakolni vagy ha nem tudsz egy normális házat venni? Mindjárt csend lenne. Még ha nem is lenne sokkal hűvösebb a kártyád, ha nagyon halk gépet akarsz, de legalább nem a házban "főznéd" a cuccokat és valamennyire kimenne a meleg.

(#24264) KAMELOT: Dehogynem lehet találni halk 12-es ventit. Persze ha valaki mindent agyonszabályoz akkor nem kell extra teljesítményre gondolni. 600-800-as fordulaton ellehet velük simán lenni és szinte semmi hang.

(#24266) brumi1024 válasza ToXeN (#24260) üzenetére


brumi1024
veterán

Ez pont az az eset, ahol a kevesebb nem több, és normális házventikkel valószínűleg jelentősen csendesebb géped lehetne.

(#24267) maross válasza ToXeN (#24260) üzenetére


maross
veterán

12-esekbol is van marha halk, de ha befer a hazba vehetsz 14-eset is. legmozgas kell a hazban, apropenzert nyerhetsz 5-10 fokot. Nalam van harom hazventi, de még igy is a videokartya a leghangosabb. Jo lenne alapjaraton lejjebb venni, de ha jol ertettem nem lehet egy bizonyos szazalek ala (giga wf3, msi afterburner).

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#24268) Lord Myn válasza stratova (#24254) üzenetére


Lord Myn
senior tag

Biztos, hogy rossz adat tudtommal "csak" 176 textúrázó lesz benne. Szóval a helyes értek: 176 GTexel/s.

Viszont felvet egy kérdést, hogy ha itt is letiltottak SMX blokkokat, akkor nem lehet, hogy ez is úgy lesz 384-bites, mint a 970 256-bites? Szóval, hogy igazából "csak" 352-bites lesz és amit elér ezen a sávszélen memória, az meg 5632 MB? Illetve, hogy 96 ROP helyett 88 lesz benne? Vagy majd ez is csak pár hónap után derül ki. :F

"War does not determine who is right - only who is left."

(#24269) stratova válasza Lord Myn (#24268) üzenetére


stratova
veterán

Bocs a ROP teljesítmény elvileg stimmel (96-tal számolva) a TMU sántít ahogyan írtad is. Hogy hogyan tiltogatják, talán a szintetikus teszteken derül ki.

[ Szerkesztve ]

(#24270) Lord Myn válasza stratova (#24269) üzenetére


Lord Myn
senior tag

Abból indultam ki, hogy a 970-est is 64 ROP-pal harangozták be, azután kiderült, hogy csak 56 ami működik is.

"War does not determine who is right - only who is left."

(#24271) ToXeN válasza Asbee (#24265) üzenetére


ToXeN
tag

Köszönöm a tanácsokat mindenkinek, megnézem majd mit tehetek az ügyben.

"The days are long but the years are short"

(#24272) hackeeeee válasza Lord Myn (#24268) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hát, majd kiderül, mi lesz ebből.

Viszont a kevesebb ROP egységnek majd látszódnia kellene majd a GPU-Z-ben is. De ugye ez még nem publikus.

Őszintén szólva, nem tudom, hogy meg mernék-e ezt lépni a 970-es "balhé" után. Főként úgy, hogy itt már közel 1GB memóriáról volna szó.

Véleményem szubjektív...

(#24273) Assdak válasza ToXeN (#24255) üzenetére


Assdak
őstag

Nálam Be Quiet Silent Base 800 ban, szintén felmegy 74-76 fokra a kártya, csak nem 100% venti mellett.
3 házventilátorral. Nálam szintén a csendesség volt az egyik fő szempont. Ezeket a 60 fokokat max terhelésen amiket itt irkálnak szerintem csak szúnyoghálóvá lyuggatott házakban hajtóműzaj mellett lehet tartani. Mondjuk nekem MSI van, nem G1.

(#24274) Asbee válasza Assdak (#24273) üzenetére


Asbee
veterán

HAf 932 plus házamban 5 halk 12-es ventivel viszont oldalt lyukacsos a G1 65 fok volt kb. Az egy brutál jól szellőző ház. Corsair air 540-ben ugyanúgy halkan porszürőzve volt 73 fok körül is. A Asus black witcher 3 -ban, szerintem legjobban "fűtő" játék most, porszűrővel 75 fokig is elmegy witcherben halkan, bélküle 70. Az sem mindegy mennyire áramlik be a levegő.

(#24275) Assdak válasza Asbee (#24274) üzenetére


Assdak
őstag

Hát pont ezt mondom. Hogy egy kifejezetten jól szellőző házban felmegy 65 fokig, akkor a 75 nem annyira vészes.
Nálam a 3 db gyári Be Quiet Pure wings ( amik alapból nem szar ventik ) lettek cserélve Silent Wings-ekre, mert még a PureWing-ek hangja is zavart.
Nálam is proszűrőzve van elől, felül, hátul. Viszont én azt vettem észre, hogy a +1-2 venti nem osztott-szorzott a hőfokokon.

(#24276) dergander válasza hackeeeee (#24272) üzenetére


dergander
addikt

Várjunk ezzel a memória botránnyal,ne feledjünk hogy a Titán X 12Giga VRAMal került gyártásra,ergo ha megvan csonkítva akkor 2 GB VRAM minusz,de a 980 TI csak 6Gb VRAMal kerül a boltok polcaira tehát itt kiesik a lassú VRAM lehetősége,mint ahogy a 970nél is megkellet volna csinálni hogy kevesebb VRAMal fordalmazzák,mondjuk 3GB-al,és nem lenne anomália.

(#24277) Fehercsoki válasza Assdak (#24275) üzenetére


Fehercsoki
aktív tag

Nem vészes a 75 fok, de hogy mindezt 100%-os fordulatszám mellett éri el az már gáz, mivel a G1 nagyon hangos 100%-on és persze mellé elég jól is hűt.

(#24278) hackeeeee válasza dergander (#24276) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ahogy mondod. :K

Véleményem szubjektív...

(#24279) Asbee válasza Assdak (#24275) üzenetére


Asbee
veterán

Olyan házban ahol okosan lehet rendezni sokat hozhat a +1-2 venti. Nálam azoknál a kártyáknál ahol tudom a vrm hűtés rendben van, nekem a hang a fontosabb és inkább menjen el akár 80 fokig egy ref 85 fokig.

(#24280) dergander válasza Fehercsoki (#24277) üzenetére


dergander
addikt

Nekem a G1 még sose ment 100%on,az a bajuk a G1-esek hogy idle-ba nagyon magas fordulatszámra lőtték be.(1500+RPM). Legalább hűvösen marad 23-25celsius , pedig a házam nem a legjobb,de nincs kedvem módosítani.

(#24281) KAMELOT válasza Asbee (#24265) üzenetére


KAMELOT
titán

Igen azok már a drágább fajták!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#24282) ittakary válasza hackeeeee (#24278) üzenetére


ittakary
nagyúr

(#24283) Assdak válasza Asbee (#24279) üzenetére


Assdak
őstag

Erre az okosan lehet rendezni-re esetleg mondhatnál példát. Nálam elöl van kettő, hátul egy. E mellé felülre tudok rakni kettőt még, illetve a táp elé még egyet. Hőfokban nagyjából 1 fokot javított, ha telepakoltam. Viszont az airflow rendesen össze lett zavarva.

(#24284) gaben88 válasza ToXeN (#24255) üzenetére


gaben88
őstag

Nálam is a bench progikat leszámítva Witcher 3 alatt a legmelegebb a kártya. Gyári venti profillal olyan 50-60%-os ventikkel játék alatt 72 fok volt a max, Zalman R1-es házban low ventikkel házventikkel.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Mini, PS5, PC, iPad Pro 10.5, Switch OLED, Steam Deck, Quest 2

(#24285) ÁdiBá


ÁdiBá
addikt

2013 Nov óta.:
GTX780Ti-GTX780Ti(Sli)-GTX780Ti DCU2-R9 290X-GTX980

Öregszem...

ÁdiBá

(#24286) nagy.matyika válasza Asbee (#24265) üzenetére


nagy.matyika
aktív tag

Én is ebben a cipőben járok a G1, habár nekem csak 66 fokig megy fel a házamban a hőmérséklet. Az a baj, hogy a memóriák ennél lényegesen melegebbek, akció közben, ha megfogja az ember a hátlapot, akkor durván éget. Nem gondolnám egészségesnek. Ebből kifolyólag sokat agyaltam, hogy mit csináljak, mert én sem szeretem a nagy zajt. Ilyen feltételek mellett már 70%-on tekert a venti manuális profillal és ha följebb nyomtam, akkor se hozott sok mindent, mert a nagy proci hűtő alapból is fűti a házat. Mindezt 23 fokos szobahőmérsékleten produkálta, 25 fokban 70 fokig is felszaladt, szóval nyáron ez még lenne több is.

Végül rájuk esett a választásom:

http://www.blacknoise.com/site/en/products/noiseblocker-it-fans/nb-eloop-series/120x120x25mm.php

A házamban található gyári Thermaltake venti halk és megfelelő teljesítményű is, viszont két ilyet még beteszek mellé. A design kedvéért egy megy a ház hátuljára, egy meg megy az oldallapra, hogy a vga-ra nyomja a friss levegőt. Tetszik a kábel menedzsment része, mert így gyakorlatilag egy esetleges szerelésnél nem kell mindig azzal szórakozni, hogy lehúzzam az alaplapról a venti csatlakozóját, hanem elég csak a ventiről lehúzni és maradhat mindenki a helyén + két különböző hosszúságnak köszönhetően, akár még igényesen el is lehet vezetni őket. Nem kifejezetten olcsóak, de specifikáció alapján ígéretesek, na meg a 6 év garit se viccből adják szerintem.

A házam egyébként lyuggatott, viszont pont emiatt jól szellőzik és nem kell, hogy minden venti maxon tekerjen. Remélem így a kártya ventijét is visszavehetem majd jócskán, mert néha zavaró tud lenni, még úgy is, hogy nem igazán hangos.

[ Szerkesztve ]

Intel I7 4770K, Gigabyte Z87-HD3, KLEVV Urbane 2400 MHz 2*8 GB, Gigabyte GTX 970 g1 Gaming, OCZ Agility 3, WD Green 1 TB, Scythe Grand Kama Cross 2, Noiseblocker Eloop stb.

(#24287) bajusz15 válasza nagy.matyika (#24286) üzenetére


bajusz15
senior tag

Na most jól elbizonytalanítottatok, nekem meg be van rendelve a G1 970.. :D Phanteks Enthoo Pro-ban lesz, ott elől 20as venti, hátul 14, ha megjön a kártya én is csinálok teszteket, aztán írok, hogy milyen a hűtés, milyen hőfokokat produkál.

(#24288) Asbee válasza nagy.matyika (#24286) üzenetére


Asbee
veterán

Az nem baj ha éget, csak a kezed érzi úgy nagyon meleg. Simán rendben van. A hátlapon lévő memória chipeket úgysem hűti semmi. Ha nem tapasztalsz kép szemetelést ami memória melegedésre utalhat, persze tuningnál becsapós valóban az-e vagy a sok tuning okozza, akkor semmi gond.
Én eLoopot nem vennék ház ventinek, mert kifejezetten radiátorra jó, bár az olcsóbb hűtők légszállítását biztos hozza.
A hőmérsékletektől meg nem kell félni, rendben van az. Azért mert meleg a backplate az a komponenseknek még bőven rendben van.

(#24289) zegi_norbi


zegi_norbi
tag

Hello :)

Szerintetek az Asus Strix gtx 980 jó választás lenne(még G1-en gondolkodok esetleg)? Elég szimpatikusnak tűnik a "képességei" alapján, bár a magas VRAM hőfokról olvastam.

"Whether you think you can or think you can't, you're right" Henry Ford The Witcher 3 Bioshock Infinite Assassin's Creed Rogue Linkin Park

(#24290) ffodi válasza zegi_norbi (#24289) üzenetére


ffodi
veterán

Nyugodtan veheted a Strixet, a VRM hőmérséklet esetenként a gyári ventiprofillal tényleg magas, de ez könnyen orvosolható egy egyedi szabályozással. A G1 is jó választás, mint ahogy igazából mindegyik 980 típus. :)

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#24291) ittakary válasza nagy.matyika (#24286) üzenetére


ittakary
nagyúr

édes istenem... menet közben tapogatod a kártyát, neked is sok eszed van :D

Gondolom beépített digitális hőmérő van az ujjadban, amivel megállapítottad a memóriák hőmérsékletét, és gondolatolvasással beszélgettél a kártyával, hogy "meleged van? hogy érzed magad?"

Lehet bunkónak tűnök, sőt, de amikor ilyen agyatlan hülyeségeket kezdtek el magyarázni, amivel csak a kevésbé tájékozott embereket bizonytalanítjátok el, akkor nem tudom megállni!

Tessék: bajusz15 máris írta, hogy már a megbánás szélén áll hogy berendelte a 970 G1et. Miközben szó szerint EZ A LEGJOBB 970!

Szerk: sőt majdnem lebeszélted róla zegi_norbi-t is :W

Ha nem értesz hozzá, akkor előbb kérdezz rá, és ne kezdj a saját fejed után menni! És ha mégis akkor ne ál-szakérts!

"a kártya ventijét is visszavehetem majd jócskán" - inkább NE tegyél ilyet mert megölöd a kártyádat a nagy csendmániával! Így is halkak ezek a kártyák, ne babráld! Főleg hogy félsz a magas RAM hőmérséklettől :W

[ Szerkesztve ]

(#24292) ittakary válasza zegi_norbi (#24289) üzenetére


ittakary
nagyúr

zegi_norbi és bajusz15

Nyugodtan vegyétek vagy a Strixet vagy a Giga G1et vagy akár az MSI Gaminget, mindenképpen elég jó kártyát kaptok! A Giga kártyák nagyon szép órajelre állnak be maguktól! Az enyém mindenféle nyúlkapiszka nélkül 1420MHzre áll be alapból! Nagyon ajánlott :K
Az MSI és a Giga kb ugyanolyan hangos és ugyanolyan jó hűtős, nincs közöttük különbség: amelyik olcsóbb, azt kell venni :) Az ASUS általában drágább szokott lenni, de ha találtok olcsóbban ez is jöhet!

(#24293) nagy.matyika válasza Asbee (#24288) üzenetére


nagy.matyika
aktív tag

Tapintásra elég jól bírom a meleget, lehet majd ha lesz kedvem rámérek kíváncsiságból infra hőmérővel, hogy az mit mond.

Fontos volt a halkság, na meg nem specifikációk alapján majd 20 légköbméter/órával többet szállít, mint a vele azonos fordulatú vagy minimálisan magasabb/alacsonyabb fordulatúak, de hangosabb ventik. Hiszek benne, hogy segíteni fog :DD Azt nem mondom, hogy ha nem, akkor kidobom, de legalábbis mérges leszek.

Szemetelést nem tapasztaltam, de ha most meleg 23 fokban, akkor 28-30 fokban biztosan gond lesz.

Intel I7 4770K, Gigabyte Z87-HD3, KLEVV Urbane 2400 MHz 2*8 GB, Gigabyte GTX 970 g1 Gaming, OCZ Agility 3, WD Green 1 TB, Scythe Grand Kama Cross 2, Noiseblocker Eloop stb.

(#24294) Asbee válasza nagy.matyika (#24293) üzenetére


Asbee
veterán

Akkor sem tudod az ujjaddal mérni, ha nem tudod a hőmérséklet limiteket inkább kérdezz mielőtt magadat szívatod.

(#24295) brumi1024 válasza ittakary (#24292) üzenetére


brumi1024
veterán

(Szerintem az MSI halkabb, de pár fokkal melegebb. Volt mindkettő.)

(#24296) nagy.matyika válasza ittakary (#24291) üzenetére


nagy.matyika
aktív tag

Nem haragszom, de nem tartom agyatlan hülyeségnek azt, hogy miután játszottam 2 órát, majd kikapcsoltam a gépet, kihúzkodtam belőle mindent és kivittem az udvarra, hogy kifújjam belőle unalomból a kb nem létező port, tapintásra még mindig izzott a kártya hátlapja. (60 fokos meleg vízbe belenyúlok simán, szóval nem a kis langyos hátlapon lepődtem meg.) Azt is leírtam továbbá, hogy közel van proci hűtőm a kártya hátlapjához és szépen fűtik egymást. (Az én esetemben, ezért is vettem még két ventit).

Nem beszélget az ember a memóriákkal, hanem az intelligens ember képes a következtetésre. Ha az pár ki memória fizikai kontaktus nélkül jól át tudja melegíteni a hátlapot, akkor ott meleg van :Y

Állszakértés vagy sem kész tény, hogy egy hardver minél hidegebb annál jobb neki. Tény, hogy megfelelően működik, de attól, hogy az a cél, hogy alacsonyabb hőmérsékleten operáljon, még nem vagyok bűnös. A ventillátor hatásfoka pedig nem áll egyenes arányosságban a fordulatszámával, tehát ha vissza tudok venni belőle 20%-ot, akkor jelentősen halkabb lesz és nem vesztek semmit, ha azt helyettesíteni tudom a ház ventikkel.

Ezt a degradáló hangnemet meg ha lehet a jövőben tartsd meg a közvetlen élő környezeted számára, de nem velem szemben engedd meg, főleg ne interneten keresztül, csak azért mert éppen sokkal tájékozottabbnak véled magad. ;) Kicsit uncsi úgy fórumozni, hogy egyszer csak betéved a megmondó ember a topikba, aztán leoszt mindenkit. (Lehet kulturáltan is, tisztelettel maradva a továbbiakban). Ilyenkor én is szívem szerint verném a falba a fejemet :C

Ha nem számít nektek a hőmérséklet, akkor miért vergődik mindenki azon, hogy hány fokos? Menjen, akkor amíg el nem éri a TDP limitet és jól van :DDD :DD

Egyébként nagyon jól sikerült darabnak tartom a G1-et, nem is akarnék senkit lebeszélni róla. Annyi, hogy nem kell egy szarul szellőző házba beerőltetni ventilátorok nélkül, mert azt nem szereti.

[ Szerkesztve ]

Intel I7 4770K, Gigabyte Z87-HD3, KLEVV Urbane 2400 MHz 2*8 GB, Gigabyte GTX 970 g1 Gaming, OCZ Agility 3, WD Green 1 TB, Scythe Grand Kama Cross 2, Noiseblocker Eloop stb.

(#24297) Asbee válasza nagy.matyika (#24296) üzenetére


Asbee
veterán

Innentől kezdve tök mindegy mit mondunk mert te úgyis a kezednek hiszel. Azt ugye tudod a backplate a G1-en semmilyen hűtési kontatkban nincsen a PCB-vel, csak a csavarokon keresztül melegszik így át. Ha szerinted az izzik, akkor a kártya komponensei hány fokosak lehetnek? 500?
Azért mert még kint is meleg volt azon sem kell meglepődni, hiszem semmi nem hűti a backplatet persze, hogy lassan hül ki.
Majd amikor 95 fokos a gpu-d meg 130 fokos a vrm-ed és a memória IC-k, már ha rámérsz infrás mérővel (backplate miatt nehéz) akkor aggódhatsz.
A hangnemmel én sem értek egyet, de abban van igazság, hogy ezek azért erősen félre vezető információk. :R

[ Szerkesztve ]

(#24298) nagy.matyika válasza Asbee (#24297) üzenetére


nagy.matyika
aktív tag

Nem mondtam egy szóval sem, hogy a kezemnek hiszek. :DD

Abban mi a félrevezetés, hogy egy jól szellőző házba kell tenni, aminek a szellőzéséhez jó eséllyel ventilátorok járulnak hozzá? Csodák nincsenek. Az sem csoda, hogy a kollégának 100% teker automatán a ventije. Egy picit agresszív ugyan a G1 gyári profilja, de sejtet valamit..

Hol jó a backplate hol nem. Hol megreked a kártya és a backplate között a meleg hol nem. Én le fogom hűteni pluszba ha kell hanem, mert így jobban érzem magam és nem várom meg amíg bejön a nyári kánikula és majd úgy dönt a kártyám, hogy valami enged benne.

Tisztában vagyok a dolgokkal, de talán abban értsünk egyet, hogy minél hűvösebb a kártya, annál jobb neki. Nem hiszem, hogy azzal a két + ventivel valami erőn felülit vállaltam volna, vagy valami lehetetlent/elérhetetlent. Sőt szerintem a többiek számára sem elérhetetlen a dolog. :DDD

[ Szerkesztve ]

Intel I7 4770K, Gigabyte Z87-HD3, KLEVV Urbane 2400 MHz 2*8 GB, Gigabyte GTX 970 g1 Gaming, OCZ Agility 3, WD Green 1 TB, Scythe Grand Kama Cross 2, Noiseblocker Eloop stb.

(#24299) zegi_norbi


zegi_norbi
tag

ffodi, ittakary: az Asus valóban drágább, de a "ha nem kell, akkor nem pörög minden venti" dolog tetszik nagyon benne :) A lényeg, hogy egyikkel sem nyúlok mellé ezek szerint, mert mindegyik nagyon jó :) Akkor hamarosan én is "klubtag" leszek :) Köszönöm! :)

"Whether you think you can or think you can't, you're right" Henry Ford The Witcher 3 Bioshock Infinite Assassin's Creed Rogue Linkin Park

(#24300) ffodi válasza zegi_norbi (#24299) üzenetére


ffodi
veterán

Na igen, a G1 üresjáratban is pörög, és relatíve hangos, az MSI és az ASUS pedig csendben van. :)

[ Szerkesztve ]

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.