Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-11-03 08:23:58

LOGOUT.hu

Modst3R fórumtársunk részletes cikke: [link]
2016 májusában az nVidia bemutatta a(z) GeForce GTX-1080 és GTX-1070-es újgenerációs termékét, ami már a Pascal architektúrára épül. A GP104-es maggal van dolgunk, ami fölfogható a GP102 kistestvérének, erre épül majd a Quadro P5000-es termékük is.
A teljes GP104 2560 CUDA maggal rendelkezik, azonban ennyi csak a GTX-1080-ban aktív, a GTX-1070-nek 1920 aktív egységgel kell gazdálkodnia. A lapka mérete: 314 mm², TSMC gyártja 16nm FF+ -on.
Figyelem! Ezek az órajelek csak a Founder's Edition-re vonatkoznak, ettől a különböző gyártói, ún. custom kártyák eltérnek, a fogyasztás szintén eltérhet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#690) Dyingsoul válasza Ren Hoek (#674) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Ha jön a HBM2, akkor a GDDR5X-et is le lehet húzni a klotyón. Már ha értelmes GPU van mellette. Pont ezért vennék az 1070-et: az ára miatt. Sokkal kisebbet buksz majd rajta, mint egy 230-260k-s gpu-n. Én addigra tervezek 1070-nel amíg szélesebb körben el nem terjed a HBM2. 8GB VRam elég lesz egy darabig, főleg ha úgy nézed, az elődjének a duplája. Én azt tippelem, hogy az 1080 Ti is csak GDDR5X-szel jön, talán csak az új Titan kap HBM2-t, vagy az sem. Nagyon beindult a GDDR5X memóriagyártás és sokat kell majd eladni belőle, kicsit kitolták a DDR5 élettartamát, de szerintem többet nem érnek vele. Azok a hírek amik még tavaly decemberben és év elején keringtek a HBM2-ről... Na azok alapján tökmindegy, hogy GDDR5 vagy 5X, a HBM megeszi majd reggelire.

Mellesleg én is azon kevesek közé tartozom, akik elégedettek a teszt eredményekkel, sőt kicsit meg is vagyok lepve (azon, hogy igaznak bizonyultak a hivatalos slide-ok). ;]

[ Szerkesztve ]

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.