Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-11-03 08:23:58

LOGOUT.hu

Modst3R fórumtársunk részletes cikke: [link]
2016 májusában az nVidia bemutatta a(z) GeForce GTX-1080 és GTX-1070-es újgenerációs termékét, ami már a Pascal architektúrára épül. A GP104-es maggal van dolgunk, ami fölfogható a GP102 kistestvérének, erre épül majd a Quadro P5000-es termékük is.
A teljes GP104 2560 CUDA maggal rendelkezik, azonban ennyi csak a GTX-1080-ban aktív, a GTX-1070-nek 1920 aktív egységgel kell gazdálkodnia. A lapka mérete: 314 mm², TSMC gyártja 16nm FF+ -on.
Figyelem! Ezek az órajelek csak a Founder's Edition-re vonatkoznak, ettől a különböző gyártói, ún. custom kártyák eltérnek, a fogyasztás szintén eltérhet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30201) VTom válasza Motion_Blur (#30198) üzenetére


VTom
veterán

És még bele is írja, hogy trollok kíméljenek :) nem bírja a konkurrenciát? :U

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#30202) Televan74 válasza Motion_Blur (#30198) üzenetére


Televan74
nagyúr

Akkor én tegnap 300.000 -ért jó árban árultam a GTX1080 -at.Amúgy a magas bolti árak ellenére is reálisan 180.000-190.000 körül lehet vásárlót találni a GTX1080 -ra.Többet nem nagyon fizetnek érte, inkább nem vesznek.Ez tapasztalatom 1,5 hét sikertelen hirdetés után. :D
Ha valaki szeretné csinálok egy próba kört,190.000 -ről indulva,hol kapok privát áradatot! ;]

[ Szerkesztve ]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#30204) VTom válasza Televan74 (#30202) üzenetére


VTom
veterán

Persze, én is ezt mondtam, meg lehet nézni, melyik hirdetések vannak jegelve.
Csak vérszemet kaptak most sokan, hogy mennyit lehet keresni a kártyán. Csak utána esnek pofára, mert venni nem tudnak semmit helyette.
Nem viszi el senki a túlárazott kártyákat, az emberek nem hülyék.

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#30205) warcat


warcat
veterán

Aki villámgyors ,leüthet egy Giga 1070 G1 Gaminget 181 690ért

[ Szerkesztve ]

EA: It's in the crate!

(#30206) XinAgent válasza warcat (#30205) üzenetére


XinAgent
tag

Már nem. :D

Az árfigyelőn itt sem nem történt változás...

[ Szerkesztve ]

Én különb vagyok mint a többi ember, mert belölem csak egy van a többiből pedig sok.

(#30207) warcat válasza XinAgent (#30206) üzenetére


warcat
veterán

Arra ne is számíts, ráadásul a raktárfigyelő sem szól csak ha már raktáron van pár órája a termék.
Emagon is volt 1 darab 190-ért.

EA: It's in the crate!

(#30208) woros válasza warcat (#30205) üzenetére


woros
őstag

De ki akarna 1070-et 180-ért?

(#30209) snecy20 válasza woros (#30208) üzenetére


snecy20
veterán

1080 áráért az 1070 nem buli. :)

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#30210) Bird


Bird
addikt

Áldom az eszem amikor premierkor 150k-t adtam ki az 1070 FE-mért. ;]

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#30211) Dr. Gonzο


Dr. Gonzο
senior tag

Mennyiért tudnám eladni most az EVGA GTX 1080 FTW Hybridemet ami pár hónapos? ;]

(#30212) adly77 válasza Dr. Gonzο (#30211) üzenetére


adly77
tag

Nekem 180 ért vittek el az 1070Ti-t és versenyt futottak ki ér előbb a kártyáért

(#30213) Usery válasza Televan74 (#30202) üzenetére


Usery
tag

150 k, ha nagyon el akarod adni. Mondjuk én használtért nem adnék annyit. :)
Nincs világvége. Földrengés sem nyelte el az nvidia gyárait. Termelnek ezerrel. A helyzet egy picit túl van dramatizálva és nem túl sokáig tartható ez az állapot. 2-5 hónap. Nvidia nem sieti el a volta megjelenését. Csak felesleges vga-t adnék el.

(#30214) Bird válasza adly77 (#30212) üzenetére


Bird
addikt

Versenyt futottak, mintha az életük múlott volna rajta. :D ;]

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#30215) Lidl válasza Dr. Gonzο (#30211) üzenetére


Lidl
senior tag

Próbálkozz 350-ért ;]

Én is gondolkoztam karácsony környékén, hogy cseréljem-e a 1080-amat egy 1080TI-re.
Akkor még kb.70-80-at kellett volna rádobnom.

Most, ha eladom a 1080-at 190-ért, akkor 280-300 körül vehetnék TI-t, ha találok.

De szerintem ez már nem éri meg. Még a 70-80-ba is azért nem ugrottam bele, mert szerintem nem éri meg nekem, így meg pláne...

Azt hiszem most nem cserélem olyan hamar a VGA-mat.
Csak meg ne halljon, mert akkor a gariztatás is kérdéses :O

Lidl

(#30216) snecy20 válasza Lidl (#30215) üzenetére


snecy20
veterán

Na de ezaz, hogy már 230 körül is elvinnék a te 1080-asod. :)

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#30217) ssgk


ssgk
aktív tag

Sziasztok !

Kettő közül ?
MSI GeForce GTX 1080 Gaming X 8GB GDDR5X 256bit
ASUS GeForce GTX 1080 TURBO 8GB GDDR5X 256bit

Pro kontra ? :)

(#30218) Televan74 válasza ssgk (#30217) üzenetére


Televan74
nagyúr

MSI Gaming X jobb és csendesebb hűtés.
Asus TURBO kifelé fújja a meleget a házból.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#30219) Motion_Blur válasza ssgk (#30217) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Turbo akkor ajánlott ha a házban nem elég erős a szellőzés és megrekedne a levegő. A Turbo hasonlít a ref kártyákhoz és a forró levegő nagy része hátul távozik.

Egyéb esetben az MSI egyértelműen :R

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#30220) ssgk


ssgk
aktív tag

Köszi szépen mindenkinek :R

(#30221) warcat


warcat
veterán

amazon.co.uk-n is érdemes rákeresni pl a gtx 1080 Ti-re, aki szörnyülködni szeretne, a majd 2000 fontos MSI Gaming X-nél már csettintettem egyet,ez igen,ez már prémium életérzés :))

EA: It's in the crate!

(#30222) snecy20 válasza warcat (#30221) üzenetére


snecy20
veterán

Szvsz sok esetben a user-ek is gerjesztik ám rendesen az áremelkedést...

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#30223) s.bala31 válasza seven7 (#30177) üzenetére


s.bala31
őstag

Nekem ilyen van, augusztusban vettem. Pár száz hsz-el korábban írtunk róla tapasztalatokat. :) Röviden egy alap GTX 1080. Ventik 70%-ig nem hangosak (számomra), de kell egy jól szellőző ház is, mert hajlamos gyári beállításokkal gyorsan 78 C-ra melegedni. Alulfeszelve kicsit agresszívabb venti profillal kordában lehet tartani a hőmérsékletét.

(#30224) shteer válasza woros (#30208) üzenetére


shteer
titán

ETH-ra többet hoz a 1070 ;]

..szerintem jónak tűnik

(#30225) TTomax válasza warcat (#30221) üzenetére


TTomax
nagyúr

Holnap érkezik meg pont onnan a Giga Aorus Xtreme 1080Ti-m 683font font,(kisszállitva)igaz open boxos,de 4 év garit be tudom húzni rá.

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#30226) dergander


dergander
addikt

Szerintetek meddig tart még ez a bitcoin láz?

Értelmes áron nem lehet már semmilyen videókártyát se kapni. Ja és amúgy miért is növelnek árat? A kártyák előállítása még mindig ugyanannyi mint 1 éve,vagy olcsóbb.

Teljesen tönkretett mindent ez az egész, a gyártók sajnálkoznak pedig ömlik a pénz a kezük alá. A gamerek meg sírnak mert lassan már egy mezei 1070-es kártya is 200e forint felett van. Meddig fog még ez elmenni,mi lesz a vég?

(#30227) Televan74 válasza dergander (#30226) üzenetére


Televan74
nagyúr

Múltkor olvastam hogy majd csak márciusba lehet valami pozitív változás a raktárkészletekben.5-20$ emelés van állítólag a memória árak miatt.

Én úgy gondolom,ha még sokáig tart ez az állapot a PC gaming súlyos sebeket kap,amik nehezen vagy talán soha nem gyógyulnak be.Lehet hogy sokan a konzolról már sosem térnek vissza.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#30228) Melorin válasza Televan74 (#30227) üzenetére


Melorin
addikt

Sebaj, van elég játék amit még ki kéne játszani és amihez bőven jók a jelenlegi VGA-k :D Még ha összedől is a piac, el vagyunk látva azt hiszem.

[ Szerkesztve ]

(#30229) Usery válasza dergander (#30226) üzenetére


Usery
tag

Senki nem tudja.
Ha érdekel téma, nézz bele az 'Egekben a vga árak..." topicba. (kripto gumiszoba ;) ) Ott megy vita rendesen. Kiemelném bot1978 által linkelt cikket. Nem az a lényeg benne, hogy mennyire értéktelen szemét az egész. Hanem, hogy egy szűk körnek igen sok van belőle. Idő míg elpasszolják a balfékeknek és nem akarják túl olcsón. Ezt kell kivárnunk.

(#30230) Lidl válasza Melorin (#30228) üzenetére


Lidl
senior tag

Én is csak attól tartok, hogy esetleg behal a VGA és gariztatni kell.
Mert akkor ha nincs amire cseréljék, akkor visszaadják a pénz, ami már nincs pariban a jelenlegi árakkal.
Na akkor aztán pisloghatunk, hogy mit is vegyünk a pénzből ;)

Mondom ezt úgy, hogy még soha nem romlott el egy VGA-m sem. ;)
(egy x1950-em nem ment a gyári órajeleken, csak alacsonyabban, ennyi volt az össz VGA hibám)

Szóval azért nem vagyok teljesen nyugodt a jelenlegi helyzet miatt.

Lidl

(#30231) CriticalHit


CriticalHit
őstag

Addig nem lesz gamer VGA árcsökkenés, amíg valamelyik gyártó nem hoz ki egy kifejezetten bányászatra optimalizált VGA-t.

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#30232) shteer válasza CriticalHit (#30231) üzenetére


shteer
titán

Vaaaagy, fel nem töltődnek a nagykerek újra mint a nyáron. Addig marad az extraprofit.

..szerintem jónak tűnik

(#30233) demmer123


demmer123
őstag

VTom

Újra pasztáztam a EVGA 1070 FTW kártyámat.
Semmi különöset nem láttam a pasztán pedig 1 éve volt pasztázva MX4-el.Nem volt semmi kiszáradás sem.

Tettem THERMAL GRIZZLY KRYONAUT pasztát lehet még sokat is hogy ne legyen az hogy keveset rakok,remélem ha túl sok lett a blokk kinyomja a fölösleget.

-4-5-6 fokkal hűvösebb lett a kártyám lehet még többel is.Eddig mindig csak MX4 pasztákat használtam de SOHA többet nem fogok ezek után.

[ Szerkesztve ]

(#30234) Dtomka válasza demmer123 (#30233) üzenetére


Dtomka
veterán

Ebből is az derül ki, hogy az egy jó fajta paszta:

(#30235) snecy20 válasza CriticalHit (#30231) üzenetére


snecy20
veterán

De az még a gyártási kapacitásra vonatkozó problémára nem hoz megoldást.
Mert jelenleg ott tartunk hogy többszörös az igény a kiszolgálás számosságához képest.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#30236) tiv83us válasza Usery (#30229) üzenetére


tiv83us
veterán

Ize, linkelned a cikket? Kb 1000 hsz-nal tart az a topik :U ;]

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#30237) Archttila válasza Bird (#30210) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Én is :D

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#30238) shteer válasza tiv83us (#30236) üzenetére


shteer
titán

kiszamolo.hu cikk, teljesen hiteles, Nobel díjas szakértőktől 😆
De érdemes elolvasni, röhögni jó 😬

https://kiszamolo.hu/a_bitcoinrol_meg_egyszer/

..szerintem jónak tűnik

(#30239) Usery válasza tiv83us (#30236) üzenetére


Usery
tag

Cikk a gumiszobából. [link]

(#30240) CriticalHit válasza snecy20 (#30235) üzenetére


CriticalHit
őstag

A bányászok kiesésével csökken a kereslet, helyreáll a termelési kapacitás, majd normalizálódik az ár. A kieső extraprofitot pedig a kifejezetten bányászatra optimalizált kártyával pótolja a gyártó.

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#30241) Something_ válasza CriticalHit (#30240) üzenetére


Something_
őstag

Csak a banyasz akkor vesz ilyen vgat, ha fele annyiba kerul, mint a gamer kartya es ugyanugy 3 ev gari van ra :-)
Vannak kifejezetten banyasz kartyak, amik 20%al olcsobbak kb, mint a gamer kartyak, viszont 3-6 honap gari van ra, amit Mo-n nem igazan lehet arulni hivatalosan, mert torvenybe utkozik a garanciaideje. Ergo az atlagos banyasz nem tud es nem is fog ilyen kartyat venni, csak akiknek farmjuk van.

(#30242) laychi


laychi
veterán

Urak. van egy MSI GTX 970 Gaming 4G-m, már nincs rá gari.
Lenne egy cserelehetőség MSI GTX 1070 Gaming X 8G-re, 300Euro-t kér a tulaj.
Szerintetek reális? én 250-et ajánlottam,de azt kevesli(én nem) :D

Szerintetek mi lenne a reális árkülönbözet?

(#30243) laychi válasza laychi (#30242) üzenetére


laychi
veterán

Számla nincs meg 1,5 éves,szóval nem sikerült megegyezni.
Lenne egy giga gaming g1 400 euroért számla nélkül bontatlan ismerőstől.
Félelmem csak azzal van,hogy ki se lett próbálva,mi van,ha gyári hibás? :S

(#30244) bandi0000 válasza laychi (#30243) üzenetére


bandi0000
nagyúr

kevés sztem a gyári hibás, bár attól gari nélkül nem vennék semmilyen hw-t, pláne nem kártyát

reális ára a 970-nek sztem 50k körül van, 1070-nek meg 120k körül, persze most meg vannak őrülve az árak, ha tudod add el áron felül a 970-et és várj míg lentebb mennek az árak

Xbox One: bandymnc

(#30245) turbokappa


turbokappa
senior tag

Beléptem a klubba egy msi gtx 1080 (maximum😂)
armorral.
Jelenleg egy i5 6600 fogja hajtani, z deszkába all-core moódban.
Kérdés i7 6700k v 7700k legyen benne. Esetleg dobjam ki az alaplapot procistól aztán z-370,megéri gamingre?

[ Szerkesztve ]

A semmiért vállalom a felelősséget!

(#30246) tibcsi0407 válasza turbokappa (#30245) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Ha már dobod a lapot procistól, akkor inkább egy Ryzen konfig. Most az árcsökkenés után sokkal jobb vétel lett.

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#30247) snecy20 válasza laychi (#30242) üzenetére


snecy20
veterán

275-ben megegyezhettetek volna. :D

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#30248) laychi válasza bandi0000 (#30244) üzenetére


laychi
veterán

Csak egy átmeneti kártya kellene ez esetben mindenképp hogy,ne igp-zzek...

Ó hát igen...meg mikor fog itt lejjebb menni az ár?

Komolyan mondom használtat meg már alapból félek venni a sok 0-24 100% járatott mining kártya miatt...
Több terhelést kap a kártya pár hónap alatt,mint másnál 3-4 év játék/desktop használat mellett.
És ezek a majmok verték fel pont az árakat. A régi kártyákért meg ugyanúgy nem adnak többet az emberek.
Nem tudom milyen álmot kergetnek ezek az emberek,azt hiszik milliárdosok lesznek,mert 6-8 kártyát megvesznek? :D
Nevetségesek komolyan.
Ha olyan nagy biznisz,akkor miért látom mindenhol,hogy bérbe fix áron akarnak dolgozni?Miért nem maguknak termelik a cash-t?
Meg eladják,mikor használhatnák?... ugyan már.
Csak az a baj,hogy nem csak ők esnek pofára majd,hanem jelenleg az ő elvakultságuk miatt iszzuk mi is a levét.
Meg majd sok felhasználót jól átcsesznek a hulladék kártyáikkal,mikor eladják őket.

(#30247) snecy20 A 250-es ajánlat is már túlzás volt. 35-40%-kal jobb a kártya teljesítménye+4gb vram
A kártyám értékének pedig ~125%-át ráígértem alsó hangon :)

[ Szerkesztve ]

(#30249) tkesy válasza laychi (#30242) üzenetére


tkesy
őstag

Fentebb említett 1070-em volt múlt hét szombatig, amikor is kemény 15 perc hirdetés után már el is vitték 165k-ért...

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#30250) laychi válasza tkesy (#30249) üzenetére


laychi
veterán

Ja csak gondolom gari is volt rá meg számla mellékelve.
Nem úgy, mint ez esetben.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.