Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-11-03 08:23:58

LOGOUT.hu

Modst3R fórumtársunk részletes cikke: [link]
2016 májusában az nVidia bemutatta a(z) GeForce GTX-1080 és GTX-1070-es újgenerációs termékét, ami már a Pascal architektúrára épül. A GP104-es maggal van dolgunk, ami fölfogható a GP102 kistestvérének, erre épül majd a Quadro P5000-es termékük is.
A teljes GP104 2560 CUDA maggal rendelkezik, azonban ennyi csak a GTX-1080-ban aktív, a GTX-1070-nek 1920 aktív egységgel kell gazdálkodnia. A lapka mérete: 314 mm², TSMC gyártja 16nm FF+ -on.
Figyelem! Ezek az órajelek csak a Founder's Edition-re vonatkoznak, ettől a különböző gyártói, ún. custom kártyák eltérnek, a fogyasztás szintén eltérhet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30501) TTomax válasza Bossp (#30500) üzenetére


TTomax
nagyúr

Igen, VGA "Video Graphics Array" [link] de igen szögelni is lehet vele, meg cryptozni is csak nem igazán ezekhez készült.

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#30502) Met


Met
nagyúr

Sziasztok!

Végre összeraktam ma a gépet. Feltelepítettem a drivert és a végén kiírta hogy ezt azt nem tudott telepíteni, valami 3D vision meg valami segédprogramot, de az illesztőprogramot felrakta.
Először win7 volt a gépen, driver telepítés után ott volt az óra mellett az nvidia logo, most win10 van fent és nincs ott a logo.
Mit rontottam el?

ASUS TUF Z370-PLUS GAMING
i5-8400
Be quiet! Pure Rock BK009
Asus GTX1050 Ti 4GB DDR5 ROG Strix
Corsair 2x8GB DDR4 2400MHz Vengeance LPX Black
Be Quiet! 500W Pure Power 10 BN277

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#30503) TTomax válasza Met (#30502) üzenetére


TTomax
nagyúr

Semmit,frissítsd le a win10et és csak utána rakj fel drivert...logo mostanában hol van hol nincs driverre válogatja,asztalon jobb klikk és ha ott nincs nV menü akkor van gond.

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#30509) Dragovich


Dragovich
csendes tag

szevasztok olyan kérdésem lenne felétek hogy van egy GTX 1070-en és egyik percről a másikra megadta magát bármilyen játékba belépek egyből megáll a játék és kidob egy olyan hibát hogy a vram megtelt ez miért lehet, mit tudok vele csinálni, szerviz egyből?

(#30510) keIdor


keIdor
titán

Off és vita kitakarítva, légyszi ezeket off topikba vagy privibe...

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#30511) tkesy


tkesy
őstag

Tudja esetleg valaki, hogy az EVGA kártyáknál ugrik-e a garancia, ha lecserélem ACX 3.0-ás gyári hűtést, abban az esetben ha az egyik csavar a hátlapon le van ragasztva?
Mert kicsit zavaros számomra a dolog, eddig úgy tudtam, hogy az EVGA engedi ezt, a "warranty terms"-ben sem olvastam ilyet,- vagy csak átsiklottam felette,- és a hátlapon csak a sorozatszámot tartalmazó matricára írták rá, hogy megrongálása garanciavesztéssel jár, de ennek ellenére csak le van ragasztva az egyik csavar... :(((

[ Szerkesztve ]

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#30512) Met válasza TTomax (#30503) üzenetére


Met
nagyúr

Frissítettem wint, megjelent az nv ikon, óra mellett és a jobbklikkes menüben is.
Valamit ajánlott beállítani? pl. színbeállítások nvidiára

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#30513) BullKoxa válasza Met (#30512) üzenetére


BullKoxa
őstag

1 napja vagyok megint Zöld, jobb klik asztalon NVidia panel , ott a Display menüben a , Adjust desktop color settings, ott a 3. számnál állítottam a Digital vibrane-t 60%-ra és olyan mintha piros kari lenne a gépben , Oly színes!

[ Szerkesztve ]

(#30514) kornel76 válasza tkesy (#30511) üzenetére


kornel76
aktív tag

Az EVGA hűtéseket nyugodtan cserélheted, nem vész el a garancia.

DIABLO 3 BattleTag: HelldogHun#2707 <Hurkak> / Mechwarrior Online : HelldogHun / SW Battlefront 2 - H3LLD0G-HUN

(#30515) BullKoxa válasza kornel76 (#30514) üzenetére


BullKoxa
őstag

Szia! EVGA kártyákra hogy is van a garancia? Mostanság nincs velük baj? régebben hallottam hogy valamelyik széria nem volt tőlük tökéletes, szerintem pár éve lehetett.

Véletlenül azt nem tudod hogy az 1080-s szériából melyek azok amik az ajánlott kategória, és nincs velük baj?

[ Szerkesztve ]

(#30516) Televan74 válasza BullKoxa (#30513) üzenetére


Televan74
nagyúr

Én 60% -on használom. Tényleg nincs rá panasz,hasonló mint a Radeon kártyáimon. :K
Zöld út nem jobb,csak könnyebben járható! ;]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#30517) BullKoxa válasza Televan74 (#30516) üzenetére


BullKoxa
őstag

de gyorsabb az út is szerintem, nem hiba van neked is 1080-d :DDD . Nekem is minimum a GTX1080 a szint most, mert ha 34-s monitor is lesz akkor a kis piros kártyák nem jók. az újak meg nem az én tárcámhoz valók a pirosaknál.

[ Szerkesztve ]

(#30518) Televan74 válasza BullKoxa (#30517) üzenetére


Televan74
nagyúr

34 -s monitorhoz már kevés lett RX480.Mindenképpen jobb választás hozzá a GTX1080. :K
Legtökéletesebb a 2080 lenne,de annak az ára és az elérhetősége is kérdéses lesz. :D

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#30519) s.bala31 válasza keIdor (#30510) üzenetére


s.bala31
őstag

:R

(#30521) kornel76 válasza BullKoxa (#30515) üzenetére


kornel76
aktív tag

Az EVGA-nál a 970-es kártáyk hűtésénél volt gond talán , de nem vagyok 100%-ig biztos benn, az biztos, hogy javították és azóta nincs gond. A garanciáztatásuk pedig példaértékű. Regeled a kártyát, ha bajod van indítod az RMA-t és 2 opciód van: 1. Kiküldöd nekik a kártyát , amint megérkezik, küldik a cserét. 2. Advanced RMA-t kérsz , zárolnak a bankszámládon egy összeget küldik a karit, amint megérkezik hozzád a rosszat kiküldöd nekik , amint megkapják 2-3napon belül feloldják a pénz zárolását. Jah és 30euróért vehetsz gari kiterjesztést +2 vagy +7 évet.

1080-asból bármelyiket megvenném , kivéve a founders edition-t , illetve azt is csak bevizezném azonnal.

DIABLO 3 BattleTag: HelldogHun#2707 <Hurkak> / Mechwarrior Online : HelldogHun / SW Battlefront 2 - H3LLD0G-HUN

(#30522) pipo112 válasza Televan74 (#30516) üzenetére


pipo112
senior tag

rakjátok a felbontás menüben a dinamikai tartományt teljesre és nem kell 60%-on pörgetni a Digital vibrance-t

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#30523) Televan74 válasza pipo112 (#30522) üzenetére


Televan74
nagyúr

Mindig tanul újat az ember,kösz! :R

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#30524) laychi válasza pipo112 (#30522) üzenetére


laychi
veterán

Jaja, nvidia színbeállítás és RGB legyen ne YCbCr

-igaz cak rgb-nél lehet teljesre tenni,amúgy korlátozott

(#30527) BullKoxa válasza Televan74 (#30523) üzenetére


BullKoxa
őstag

Szia! Tudnál képet csinálni, ha te értetted az írást amit kaptunk. PÜ-ben is jöhet ha gondolod.

(#30528) pipo112 válasza BullKoxa (#30527) üzenetére


pipo112
senior tag

ezen a képen minden látszik aminek kell

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#30529) BullKoxa válasza pipo112 (#30528) üzenetére


BullKoxa
őstag

Köszönöm szépen! Aham , nekem nem is magyar!

Nekem sajna nincs ilyenem! jelenleg Vga-n HDMI-be van dugva a, monitorba pedig a DVI van,mert a monitoron nincsen Hdmi, ( még ezek vannak ) VgA és DP.. Először a TV-re volt kötve ott volt ami neked a képeden.

Erre tudsz valamit hogy ne akarjon frissíteni?

[ Szerkesztve ]

(#30531) keIdor


keIdor
titán

Kértelek Titeket, hogy mellőzük ezt, ismét kipattant a személyeskedés és a vita, már-már trágárkodás is... privátba intézzétek.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#30532) SoulReaver válasza BullKoxa (#30529) üzenetére


SoulReaver
veterán

Nekem DP a csatlakozás és van RGB meg teljes dinamika.

(#30533) Laraxior


Laraxior
titán

Na, 170-ért van fent egy Palit 1080, AC hűtővel... Durván jó ár érte.
Gondolom nem sokáig lesz fent :C

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#30534) troll81 válasza Laraxior (#30533) üzenetére


troll81
addikt

gondolom nem is rigbol szabadult az elso hiba utan... :D :DD :DDD

(#30535) Laraxior válasza troll81 (#30534) üzenetére


Laraxior
titán

Nem hinném. Tekintve, hogy egy darabot árulnak, illetve bányászkártyákra nemigen vesznek custom hűtést.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#30536) troll81 válasza Laraxior (#30535) üzenetére


troll81
addikt

:U :U na ja a 6 db vizesblockos evga se reigben lehetett,van banyasz akinek a csend is lenyeges es a szoba sarkaban megy 65 70 fokon csendben custom hutessel.szeretne 3 honapnal tovabb hasznalni,mert jol keres

(#30537) s.bala31 válasza Laraxior (#30533) üzenetére


s.bala31
őstag

Nagyon korrekt ár, emlékszem ugyanazon a héten vásárolta mint én. Akkoriban 165 ezer Ft-ért mentek ezek a Palitok. A "régi" szép idők :)

(#30538) pipo112 válasza BullKoxa (#30529) üzenetére


pipo112
senior tag

https://into.hu/hirek/2015-10-10-automatikus-driver-frissites-letiltasa-windows-10-alatt
Ezt tudom ajánlani

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#30539) BullKoxa válasza pipo112 (#30538) üzenetére


BullKoxa
őstag

Köszönöm szépen !

(#30540) Rasiel válasza BullKoxa (#30529) üzenetére


Rasiel
senior tag

Persze, hogy nincs olyanod, mert egy átalakítóval van összekötve a monitorod és a VGA-d. Ilyenkor alapból a teljes dinamikatartomány az aktív opció. DVI csatlakozó esetén nem kiválasztható ez a lehetőség, csak DisplayPort és HDMI esetén.

[ Szerkesztve ]

(#30541) =HG=


=HG=
addikt

Ha már bányászat, és kíváncsiak vagytok, hová lettek a vga-k... :D [link]

[ Szerkesztve ]

(#30542) turbokappa válasza =HG= (#30541) üzenetére


turbokappa
senior tag

Ha ezeket a használtpiacra ráöntik👍

A semmiért vállalom a felelősséget!

(#30543) syberia válasza =HG= (#30541) üzenetére


syberia
veterán

Egy gamer-kommandó lecsaphatna erre a raktárra! ;]

https://howbad.info/

(#30544) laychi válasza =HG= (#30541) üzenetére


laychi
veterán

inkább k**vának ment volna a csaj....

(#30545) tiv83us válasza syberia (#30543) üzenetére


tiv83us
veterán

:o :o :o :o :o :o :o

Mas: lehet hulye kerdes, ugyhogy kimeljetek meg :B
Ha a (jovendobeli) karim DVI-jere rakotom a 144hz-es Dellt es a HDMI-re rakotok egy masik, noname 24"-es moncsit, az mennyire befolyasolja a kari sebesseget jatekokban? Lassitja a karit valamennyire, hogy ket monitort kell kezelnie? Thx.

Pubszon: :R

[ Szerkesztve ]

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#30546) Pubszon válasza tiv83us (#30545) üzenetére


Pubszon
veterán

Én így használom, csak egy monitor és egy TV-vel, de semennyit sem lassul még több megjelenítő esetében sem.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#30547) MikaVejneGI


MikaVejneGI
aktív tag

Ez megvan már?
Rumor: Nvidia Ampere might launch as GeForce GTX 2070 and 2080 on April 12th
[link]

[ Szerkesztve ]

Steam ID: MikaVejneGI , PSN ID: MikaVejneGI mindenhol másutt: MikaVejneGI vagy ATis_HUN

(#30548) turbokappa válasza MikaVejneGI (#30547) üzenetére


turbokappa
senior tag

Ez csak spekuláció.
Mégha igaz is lenne, a bányában kötne ki a nagy része, meg csillagászati ára lenne.

[ Szerkesztve ]

A semmiért vállalom a felelősséget!

(#30549) lofagi


lofagi
addikt

Erről mit mondotok? : ZOTAC GeForce® GTX 1080 Ti AMP Edition Graphics Card

Eat sleep game REPEAT | Origin/Uplay : L0Fgi | BN: Lofagi#2966 | YT: https://youtube.com/user/lofagi

(#30550) Archttila válasza lofagi (#30549) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Ide vele ;]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.