Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-11-03 08:23:58

LOGOUT.hu

Modst3R fórumtársunk részletes cikke: [link]
2016 májusában az nVidia bemutatta a(z) GeForce GTX-1080 és GTX-1070-es újgenerációs termékét, ami már a Pascal architektúrára épül. A GP104-es maggal van dolgunk, ami fölfogható a GP102 kistestvérének, erre épül majd a Quadro P5000-es termékük is.
A teljes GP104 2560 CUDA maggal rendelkezik, azonban ennyi csak a GTX-1080-ban aktív, a GTX-1070-nek 1920 aktív egységgel kell gazdálkodnia. A lapka mérete: 314 mm², TSMC gyártja 16nm FF+ -on.
Figyelem! Ezek az órajelek csak a Founder's Edition-re vonatkoznak, ettől a különböző gyártói, ún. custom kártyák eltérnek, a fogyasztás szintén eltérhet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30301) tibcsi0407 válasza PH4TE (#30300) üzenetére


tibcsi0407
félisten

MSI Gaming X GTX1070 8GB

https://utdetailing.hu/

(#30302) snecy20 válasza PH4TE (#30300) üzenetére


snecy20
veterán

Már csak a VRAM mennyisége miatt is az első.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#30303) TTomax válasza PH4TE (#30300) üzenetére


TTomax
nagyúr

Ha tuningtól nem félsz,és van elég tápod akkor a Matrix Platinum.OC 2 OC az az erősebb.

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#30304) PH4TE válasza TTomax (#30303) üzenetére


PH4TE
újonc

Nem szeretném kihajtani a lelkét egyiknek sem. A 1070 re van még 2 év gari a 980ti -re viszont nincs semmi,bár új dobozos fóliás.

(#30305) TTomax válasza PH4TE (#30304) üzenetére


TTomax
nagyúr

Ha nincs gari a Ti re akkor a 1070.A 980Tiben több lehetőség van ha élni akarsz vele,ha csak alapon hajtanád mindkettőt akkor nem igazán veszed észre,hogy melyik van a gépedben.

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#30306) PH4TE


PH4TE
újonc

Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat akkor marad a 1070. üdv Peti

(#30307) warcat


warcat
veterán

Nvidia német oldalán (nvidia.de) most raktáron van a GTX 1070 Founder kiadás 429 euróért.
1 darabot lehet venni, német/osztrák címre szállítják.

EA: It's in the crate!

(#30308) Bossp


Bossp
addikt

Valaki már próbálkozott +feszt adni a 1070-nek? (nem az Afterburner +20%-ra gondolok meret ahogy nézem az nem igen ad neki.) Hanem a görbén alapból 1,075 után ugyan azt az orajelet kapja 1,2-ig. valaki próbálta ott feljebb vinni? az mennyi pluszt hozna? és a tdp limit nem korlátozná le ekkora plusz fesszel? :R

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#30309) Jack@l


Jack@l
veterán

Nemsokára lesz dögivel kártya:
ETH $800.15 USD (-28.73%)

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#30310) shteer válasza Jack@l (#30309) üzenetére


shteer
titán

Ettől még biztosan nem

..szerintem jónak tűnik

(#30311) L4mie válasza shteer (#30310) üzenetére


L4mie
veterán

attól viszont igen, hogy a bányász napi bevétel befeleződött az elmúlt 2 hétben :U így már lehet nem kapkodják el olyan szinten a kártyákat......
Ettől még a gyár/nagyker fenntarthatja a hiány állapotát.

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#30312) Something_ válasza L4mie (#30311) üzenetére


Something_
őstag

Nincs kartya, nem birnak eleget gyartani kinaban, hamarosan 2 hetre leall kina, a kinai ujev miatt.

Rakjatok ossze :-)

(#30313) troll81


troll81
addikt

hello Asus Strix GeForce GTX1080 A8G Gaming jo fele vga?mi az ajanlott gyarto? MSI GTX 1080 Gaming X 8GB? :F

Keresek megint jo par evre megbizhato eros vgat. :K

(#30314) Puma K válasza troll81 (#30313) üzenetére


Puma K
veterán

Mind a kettő jó választás.

Viszont egyiknél sem lehet leszedni a hűtőt garanciavesztés nélkül ha újra szeretnéd idővel majd pasztázni.

EVGA, KFA2 és Zotac kártyáknál lehet bontani ha ez szempont, de vásárlás előtt járj utána ezeknek a gyártóknak mit írnak a szétszedésről.

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#30315) Tomassy00 válasza adly77 (#30264) üzenetére


Tomassy00
senior tag

Nekem gtx 770 változatban volt Lightning, ha jól tudom ugyan ez a hűtés volt a 7970 en is. Nekem is csak jó emlékeim vannak vele kapcsolatban, azt még "anyagból" készítették sőt ha hiányzik csak elugrok a rokonhoz és megsimizgetem a kis Lightningocskát :)

[ Szerkesztve ]

(#30316) TTomax válasza troll81 (#30313) üzenetére


TTomax
nagyúr

Mindkettő nagyon jó, a strix egy picit jobb.

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#30317) laychi


laychi
veterán

Nvidia-tól vásárolt ref kártyákról le lehet garivesztés nélkül szedni a hűtést?
Van valami hátránya a hűtésen kívül az oem gyártókéhoz képest?(gondolok itt a power limitre-W-ban,illetve a powerlimit kitolhatóságában)
Sajnos ahogy néztem még mindig nincs bios editor hozzá szükség esetén)

(#30307) warcat na pont erre ugrottam rá és nincs is már :(

[ Szerkesztve ]

(#30318) warcat válasza laychi (#30317) üzenetére


warcat
veterán

Készleteznek be időnként de percek alatt elfogy mert ez messze a legolcsóbb jelenleg, kb 30 percig volt raktáron.

EA: It's in the crate!

(#30319) Pro!Petya válasza troll81 (#30313) üzenetére


Pro!Petya
addikt

+1 a Strixnek. (minimal Oc-val csinálsz belőle egy O8G-t v csak simán flasheled a biosát az uttobira) ;]

[ Szerkesztve ]

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#30320) laychi válasza warcat (#30318) üzenetére


laychi
veterán

És esetleg a másik kérdésemre tudsz érdeálaszt?

(#30321) Pro!Petya válasza laychi (#30320) üzenetére


Pro!Petya
addikt

Ez alapján nekem úgy jön le h nem ..

[link]

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#30322) blu79


blu79
addikt

Sziasztok , egy gyors kérdés, adott egy videókátya , teljesen alapórajelen , semmi tuning, mindegy milyen játékot indítok el pár másodpercen belül vagy 1 2 perc és kiírja hogy "Program bezárása" , adott játék pl ACS.exe működése leállt ez milyen hiba lehet? Videókártya hibás? Nagyon fontos lenne :R

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#30323) kornel76 válasza blu79 (#30322) üzenetére


kornel76
aktív tag

Próbáld ki egy erősebb táppal, szerintem az vacakol.

DIABLO 3 BattleTag: HelldogHun#2707 <Hurkak> / Mechwarrior Online : HelldogHun / SW Battlefront 2 - H3LLD0G-HUN

(#30324) Kean_Sorbo válasza blu79 (#30322) üzenetére


Kean_Sorbo
őstag

.

[ Szerkesztve ]

Vasvellával nem lehet szilvát aszalni!

(#30325) snecy20 válasza blu79 (#30322) üzenetére


snecy20
veterán

Na ez elég nehéz kérdés, végig kéne próbálni több mindent...

1. Videokártyát szedd ki a foglalatból és tedd be újra, lehet hogy kontakthiba
2. Alaplapi driverek, .net keretrendszer, Visual C++ driverek ellenőrzése hogy fent van-e minden ami aktuális
3. VGA driver uninstall, majd egy másik verzióval megpróbálni
4. Tápellátásbeli gond, legyen az vagy a gép fő tápegysége, vagy a VGA-ba menő külső tápcsatlakozó.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#30326) Tomassy00


Tomassy00
senior tag

Esetleg betenni még a sütőbe, 200 fokon 30 percre hátha még nyers egy kicsit és az a baj ;)

(#30327) Bossp


Bossp
addikt

Akárhogy állítom a fesz órajel grafikont nem megy sehogy 1,075 V fölé a kártya, hiába rakom fel Afterburnernél a Core V is +100%-ra bármit is jelentsen ez. a grafikon elméletig 1,2 V-ig szabályozható. valaki már jutott ilyen magasságokig? ezzel a fesszel a 60 C-t is nehezen érem el jó pár óra terhelés után! (: Msi gaming X fix 75 % venti fordulaton. :R

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#30328) snecy20 válasza Bossp (#30327) üzenetére


snecy20
veterán

Utolsó 3 legyen bepipálva MSI Afterburner-ben:

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#30329) blu79 válasza snecy20 (#30325) üzenetére


blu79
addikt

Köszönöm :R utánanézek. A drivercserét kipróbáltam... ugyanaz a hiba... a táp egy fsp raider 550w ... elvileg ennek elégnek kéne lennie... előtte 980Ti volt a gépbe... itt csak nagyritkán jött elő.. volt már 1070 ... 1080... stb... de ezeknél semmi vagy csak nagyon ritkán... most egy 770 van ennél van a gond... csak azért írtam ide mert itt hamarabb válszolnak (reméltem) de már a másik topicban is írtam.. most kipróbálom a kártya kivételével , csatlakozók ellenőrzésével..... és amit írtál még újratelepítésükkel... az furcsáltam picit hogy míg a kátya hűtőbordája hideg a kártya maga forró... mármint a hátulja... valley tesztben nem hibázik... 78C megy fel , egy phantomról van szó... pl Far Cry Primal itt megy egy 4-5 percet... de a AC Syndicate itt egyböl kidob... vagy még be sem tölt vagy játék indítás után... a FC4 itt is elmegy 5 percig kb... :R

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#30330) Bossp válasza snecy20 (#30328) üzenetére


Bossp
addikt

Az utsót nem pipáltam, egyébként mekkora teljesítmény növekedés préselheti így ki belőle? :D Próbáltátok már 1,2 V-on? Egyébként az reaális hogy a Bios verzió ami fent van rajta arra Asus Strixet dob az overclockers.net? :D gyárilag ez volt rajta.

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#30331) blu79 válasza blu79 (#30329) üzenetére


blu79
addikt

Mególdódott a probléma. A videókártya remek! :) rájöttem mi volt a gond ;)

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#30332) Milka 78 válasza blu79 (#30331) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Mi volt?

(#30333) blu79 válasza Milka 78 (#30332) üzenetére


blu79
addikt

Biosban volt a gond... lett új házam... átpakoltam és bios beállítások elmentek... beállitottam újra ... nem is volt gond amíg nem vettem a videókártyát és játékot el nem indítottam... Sokmindent kipróbáltam és úgy döntöttem csinálok egy cmos reset-et . Ezután újra beállítottam biosban mindent és ezután jó lett. Minden ok, nem dobál ki. Tanulság : cmos reset :D :R

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#30334) lajkaa


lajkaa
csendes tag

sziasztok!
Adott egy Palit GTX 1070 gamerock. 2 ventis. Észrevettem, hogy játék alatt nagyon hangos lett a hűtés, játékból kilépve szintén. Minden ventilátor-szabályozó programmal próbáltam állítani de nem reagált. Ahogy benéztem a házba észrevettem, hogy a 2 ventiből csak az egyik megy, de az maxon folyamatosan.
Tud valaki valamiylen megoldást erre?
Segítséget előre is köszönöm!

Amit ma megtehetsz, azt megteheted holnap is!

(#30335) imi123 válasza lajkaa (#30334) üzenetére


imi123
őstag

Próbáltad kézzel megmozgatni kikapcsolt állapotban azt a ventit ami nem mozgott?
Lehet megszorult a csapágy és a működő nem tudja limit hőre hűteni,ezért megy folyamatosan.

Tévedni emberi dolog, de állati kellemetlen.

(#30336) lajkaa válasza imi123 (#30335) üzenetére


lajkaa
csendes tag

próbáltam megmozgatni de nem indult be. A másik pedig folyamatosan maxon megy, hiába 30 fokos a kártya. :/

Amit ma megtehetsz, azt megteheted holnap is!

(#30337) imi123 válasza lajkaa (#30336) üzenetére


imi123
őstag

Windows 10?
Raktál fel esetleg valami tuning progit?

Tévedni emberi dolog, de állati kellemetlen.

(#30338) Televan74 válasza lajkaa (#30336) üzenetére


Televan74
nagyúr

Lehet garanciális probléma is,ha eddig problémamentesen üzemelt nálad.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#30339) snecy20 válasza Bossp (#30330) üzenetére


snecy20
veterán

Jobban tudja úgy tartani a kártya a boost-olt OC-s órajeleket, ha nem ingadozik a feszültség.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#30340) lajkaa válasza imi123 (#30337) üzenetére


lajkaa
csendes tag

win10 igen, csak az afterburnert tettem fel a ventiszabályozás miatt.

Amit ma megtehetsz, azt megteheted holnap is!

(#30341) turbokappa


turbokappa
senior tag

Deepcool ducase v2 megfeleő lenne egy msi armor 1080+i5 6600 -hoz?

[ Szerkesztve ]

A semmiért vállalom a felelősséget!

(#30342) =HG= válasza lajkaa (#30340) üzenetére


=HG=
addikt

Töröld le az AB-t !

(#30343) lajkaa válasza =HG= (#30342) üzenetére


lajkaa
csendes tag

nem segít :/ Egyedüli megoldást redditen írtak a problémára, de ott több embernek belelógott a kábel az egyik ventibe, ezért viselkedett ugy a kari mint nekem. Arra gondolok, hogy nálam pedig tönkremehetett az egyik, ezért megy maxon folyamatosan a másik.
Gari sajnos nincs rá. Érdemes bevinni valahová? Tudják cserélni a hűtést?

Amit ma megtehetsz, azt megteheted holnap is!

(#30344) MésziGab


MésziGab
tag

Sziasztok

Megérkezett és beszerelésre került az EVGA Geforce GTX 1080 Hybrid :DD

A gyári EVGA Precision XOC programot használjam,vagy van más jobb alternatíva?
Egyéb jó tanács a kártyával kapcsolatban?

(#30345) laychi válasza lajkaa (#30343) üzenetére


laychi
veterán

Vegyél rá arctic twinturbo vagy xtreme hűtőt, vagy, ha van Aio-d, akkor egy nzxt kraken g12-t.
Én utóbbit most rendeltem be a 970-re.

(#30346) TTomax válasza lajkaa (#30334) üzenetére


TTomax
nagyúr

Szépen szedd le a vga hütöt,majd csavarozd le róla a műanyag keretet a ventikkel együtt. rakd vissza a vga hűtőt és szép lassú mozdulatokkal de határozottan gyorskötegelözz rá két arra alkalmas 120mmes ventit...pont rá fog férni.Ha akarod még vissza is dughatod őket a vgara egy spliterrel,(akkor onnan szabályozható marad)de én inkább adnék neki egy direkt 7Vot molexröl. :) Cserébe mindig hűvös marad a vga,sosem lesz hangos,és soha de soha többet nem kell foglalkoznod a venti szabályozásával. :)

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#30347) NFree válasza lajkaa (#30336) üzenetére


NFree
addikt

Valószinű meghalt az egyik venti és a másik is ezért megy rosszul , ez a jobbik eset rosszab ha meghal a karin a ventivezérlő, . szerezz rá másik ventit vagy másik hűtést , ha garis a kari akkor gari .

+1 (#30346) TTomax válasza lajkaa (#30334)

[ Szerkesztve ]

vga

(#30348) TTomax válasza MésziGab (#30344) üzenetére


TTomax
nagyúr

Csendben jegyzem meg,hogy a hűtőt forgasd el valamerre,mert így vissza tudja szívni a levegőt,és vissza is fogja egy idö után.Az lenne a legjobb ha alul lennének a csonkok,de ha már csak 90fokkal oldalra kerülnek is jobb mint most.Az meg se forduljon a fejedben hogy nincs levegő a rendszerben,mert lennie kell.Ugyanis a hőtágulás miatt szükség van rá,és amíg a levegő préselhető addig a víz nem. :)

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#30349) lajkaa válasza TTomax (#30346) üzenetére


lajkaa
csendes tag

nagyon szépen köszönöm mindenkinek a tanácsokat :) :R :R

Amit ma megtehetsz, azt megteheted holnap is!

(#30350) Bossp válasza snecy20 (#30339) üzenetére


Bossp
addikt

De sajna ez sem oldja meg. 1,094 a max :( esetleg valami Biost tudtok ajanlani? 60C nem lehet a vége... Xd

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.