Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-11-03 08:23:58

LOGOUT.hu

Modst3R fórumtársunk részletes cikke: [link]
2016 májusában az nVidia bemutatta a(z) GeForce GTX-1080 és GTX-1070-es újgenerációs termékét, ami már a Pascal architektúrára épül. A GP104-es maggal van dolgunk, ami fölfogható a GP102 kistestvérének, erre épül majd a Quadro P5000-es termékük is.
A teljes GP104 2560 CUDA maggal rendelkezik, azonban ennyi csak a GTX-1080-ban aktív, a GTX-1070-nek 1920 aktív egységgel kell gazdálkodnia. A lapka mérete: 314 mm², TSMC gyártja 16nm FF+ -on.
Figyelem! Ezek az órajelek csak a Founder's Edition-re vonatkoznak, ettől a különböző gyártói, ún. custom kártyák eltérnek, a fogyasztás szintén eltérhet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29601) Puma K válasza Anulu79 (#29600) üzenetére


Puma K
veterán

Linkeld melyik Asus-ról van szó.
Valamint új vagy használt?

Nézd meg a monitorod pontos specifikációját, hogy hátha nincs-e rajta véletlenül egy DisplayPort.

De lehet kapni HDMI - DisplayPort kábelt: [link]

Így nagy hirtelen az Asus Strix 1070 jutott az eszembe, hogy azon van 2db HDMI, 2db DP és 1db DVI csati:

Biztos van más gyártó is, de most azoknak idő hiányába nem tudok utánanézni :)

Nem a csatlakozók határozzák meg, hogy egy tévé smart vagy sem.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#29602) woros válasza Anulu79 (#29600) üzenetére


woros
őstag

Tényleg a legegyszerűbb megoldás a DP-HDMI kábel, én is azt használom a TV-hez, a monitorhoz meg a natív HDMI-t.

(#29603) Anulu79 válasza Puma K (#29601) üzenetére


Anulu79
addikt

Erről a kártyáról van szó.

Azért írtam, hogy nem smart tv van itthon mert sokan egyből azzal jönnek, hogy wifin is össze lehet lőni. :) Aztán miven csak hdmi csatlakozó van rajta amivel össze tudom kötni egy ez adott számomra.

A monitoron csak hdmi van meg a sima vga (kék) csatlakozó. De ha van olyan kártya amivel tényleg meg lehet oldani mindent kábel ki-be dugdosás nélkül minden alkalommal akkor nyitott vagyok rá. :)

(#29602) woros
Te tapasztaltsz valami valami különbséget a sima hdmi-hez képest?

[ Szerkesztve ]

(#29604) woros válasza Anulu79 (#29603) üzenetére


woros
őstag

FullHD-n semmi kulonbseget.

(#29605) Anulu79 válasza woros (#29604) üzenetére


Anulu79
addikt

Akkor az a lényeg, hogy nem kell ragaszkodnom a 2 db hdmi-hez. Ha egy van akkor az már fél siker. :)

(#29606) Puma K válasza Anulu79 (#29603) üzenetére


Puma K
veterán

Ezért az Asus Dual 1070-ért személy szerint nem szívesen, de nagyon max 120k Ft-ot adnék még úgy is hogy új. De ilyen konkurencia nélküli időkben sajnos elszálltak az árak.

Aki játszik és egy picit komolyabban űzi az átlagtól az nem szórakozik vezeték nélküli megoldásokkal pláne nem megjelenítésnél.

Az a megjelenítőd ami most van régebbi típus lehet ha van rajta még VGA csatlakozó (kék), de ha az igényeidnek megfelel és kiszolgál, akkor akár maradhat is, de ezt neked kell tudni felmérni.

A helyedben egy 1070 helyett inkább rámennék egy GTX 1050 Ti 4GB-os kártyára.

Egy maximumra járatott tehát tuningolt Asus Strix GTX 1070 után meglepetés volt számomra az ideiglenesen kölcsön kapott picike GTX 1050 Ti 4GB, hogy milyen jól teljesített nálam és ebben a tesztben is: MSI GTX 1050 Ti & 1050 Review – Benchmarks vs. RX 460, 470, More (az első képen balról a második verzió járt nálam a táp nélkül 1 ventilátoros MSI)

Kitöltetlen adatlap híján így látatlanban még azt javasolnám, hogy egy nagyon jó alapot adó házat és tápot vegyél inkább és aköré építsd a leendő géped és perifériákat.

Egy komplett kérdés-részletezés keretén belül itt is érdeklődhetsz: Milyen asztali gépet vegyek?
Az itt javasoltak alapján pedig lépésenként tudsz cserélni alkatrészt vagy akár alkatrészeket egyidejűleg a gépedben.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#29607) Anulu79 válasza Puma K (#29606) üzenetére


Anulu79
addikt

A megjelenítőm nem tudom, hogy mikori típus. Max. fullhd felbontást tud. A múlt hónapban vettem. Bár ettől még lehet régebbi típus. :)

Amúgy most egy Gigabyte GTX1050 Ti 4 Gb-os kártyám van amit újonnan vettem pár hónapja. :) De lehet, hogy igazad van és eköré építek egy új olyan gépet amibe egy izmosabb kártyát is bele tudok tenni. Aztán ha a jelenlegi kártyám az új géppel sem lesz megfelelő számomra akkor cserélem a kártyát is. Ez nem is rossz ötlet! :) Mindjárt szét is nézek, hogy mennyi lenne a többi komponens.

(#29608) Puma K


Puma K
veterán

Helló!

Ha a jó embernek nincs papíros garanciája egy MSI VGA-ra akkor azt itthon azért valahogy le lehetne garanciáztatni vagy kideríteni, hogy mennyi van még rá?

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#29609) Puma K válasza Puma K (#29608) üzenetére


Puma K
veterán

[link]

:R

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#29610) -FreaK-


-FreaK-
veterán

Sikeresen flasheltem a GLH bios-t a sima Phoenix-re, majd kipróbáltam az OC-t, itt egyelőre elhasalt 2100-on, de a feszt nem állítottam maxra, csak 30-ra Afterburner-ben. Mehet neki nyugodtan a +100mV?

Illetve még azt kérdezném, hogy a memória mennyit bír el +-ban? Mennyiről induljak el?

(#29611) kalozhun100


kalozhun100
őstag

Zotac gtx 1080 amp extremere milyen vizblokkot lehet felszerelni?

Samsung Galaxy S7 Edge

(#29612) TTomax válasza -FreaK- (#29610) üzenetére


TTomax
nagyúr

Mehet neki,hát hütés bírja.

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#29613) RazoR válasza kalozhun100 (#29611) üzenetére


RazoR
veterán

Én csak ezt találtam hozzá.

(#29614) Pro!Petya


Pro!Petya
addikt

Ma frissített a winfos 10 .....
Azóta a GPU Tweak2-nél az asusfanservice.exe -t folyamatosan be akarja zárni!! Reinstall is volt.. de marhára idegesítő , jah és annak ellenére hogy hibaüzenetet dob hogy leállítja a szolgáltatást , ugyanúgy fut tovább. Foltozzák azt a trágya Edge-t mert egy forintot sem ér és közbe elkúrják az eddig flottul működő progikat. :W :W :W

January 3, 2018 — KB4056892 ez lenne az.

[ Szerkesztve ]

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#29615) woros válasza Pro!Petya (#29614) üzenetére


woros
őstag

Ez a meltdown/spectre hibajavításos patch.

(#29616) Milka 78 válasza woros (#29615) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Az a Intel up to 30%-os javítás?

(#29617) woros válasza Milka 78 (#29616) üzenetére


woros
őstag

Igen.

(#29618) TTomax válasza Pro!Petya (#29614) üzenetére


TTomax
nagyúr

Az asus sara inkább ez....nem nagyon szoktak up to date lenni. [link]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#29619) Pro!Petya válasza TTomax (#29618) üzenetére


Pro!Petya
addikt

THX a linket!
Ma jött a win frissítés így még persze nem várnám el hogy insta dobjon az asus egy fixet, de várós azért..
A program továbbra is működik csak Os indítás után vagy 5x be akarja zárni a windows de nem sikerül neki :DDD és csak a hibaüzeneteket dobja. Azokat kinyomva minden a régi ,csak hát na.
Inkább mondanám ezt az Intel sarának mint az asusnak vagy bárki másénak.
Csak decemberben 3 frissítés jött amugy a gputweak-hez. Szerintem nincs probléma az update-el asusnál ezen a szinten

[ Szerkesztve ]

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#29620) tiv83us


tiv83us
veterán

PC vasarlas elott allok.
Probalok donteni, hogy a Dell S2417DG monitoromon (144/165Hz, 1440p) a legujabb jatekokat mennyire vinne tokeletesen ultran a 1070? 4K egyelore nem jonne szoba.
Ami nehezze teszi a dontest, hogy a 1080 itt USA-ban alig dragabb 50 dollarral, mint a 1070, de 50-100 dollar is 50-100 dollar...
TI-re nincs szuksegem.
Milyenek a tapasztalatok, szerintetek erdemesebb 1080-ra beruhazni? Nem szeretnek egy ev mulva ujabb csucskartyat venni, hogy meglegyen a 60-70+ FPS 1440p-n, ezert egyelore inkabb a 1080 fele huzok.
Thx!

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#29621) Puma K válasza tiv83us (#29620) üzenetére


Puma K
veterán

Ha 1440p és 144/165Hz akkor simán GTX 1080.

Viszont játékonként változhat tehát nem minden esetben igaz, de az ultra grafikai beállítás maradjon meg a GTX 1080 Ti-nek és legyen elég high - very high az említett képfrissítés mellett.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#29622) RazoR válasza tiv83us (#29620) üzenetére


RazoR
veterán

Ha ahhoz a frissítéshez (fps-hez) és felbontáshoz keresel kártyát és fullon akarsz játszani akkor 1080Ti! 1070 és 1080 nem lesz elég. Nekem a 60Hz 1440p-hez épphogy elég a 1080.

(#29623) sqpp válasza RazoR (#29622) üzenetére


sqpp
őstag

Ez így van cimbora!

(#29624) tiv83us válasza RazoR (#29622) üzenetére


tiv83us
veterán

:(
Koszi mindenkinek.

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#29625) Bossp


Bossp
addikt

Hali. 2 db bő egy éve renderelt MSI Gaming X mennyire veszélyes élettartamilag? (vízzel voltak végig hűtve)

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#29626) tiv83us


tiv83us
veterán

Ugy dontottem GTX 1080 lesz - 1080 Ti-nak meg mindig brutalis az 1000 dollarhoz kozelito ara, viszont a GTX 1070 alig valamivel kevesebb a 1080-nal.
A kovetkezo kerdesem lenne, hogy a markak kozott mik a hatalmas kulonbsegek?
Most ezt az EVGA-t neztem ki, mert Amazon Prime-mal 90 dolcsival olcsobb es igy $590-ert mar eleg turheto az ara.

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#29627) =HG= válasza tiv83us (#29626) üzenetére


=HG=
addikt

Karácsony előtt én is ezt kérdeztem... A válasz: [link]
A jobb hűtés miatt két tipust ajánlottak itt a tapasztaltabb topiklakók:
Palit vagy Gainward
Én a Palitot vettem, csendes, hűvös kártya...

(#29628) h1mpi válasza =HG= (#29627) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Ezt már javították az eVGA-nál, de az igaz, hogy nem nagyon van az ajánlott vga-k között. Olyan semmilyen.

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#29629) NFree válasza tiv83us (#29626) üzenetére


NFree
addikt

Ha van még rá sok gari és úgy gondolod olcsó akkor meg kell venni , ha elfüstöl kapsz egy újat :R

(#29628) h1mpi
Nem csak azoknál javították amin már az icx es hűtés van ? ezekre meg max thermal padot lehet (lehetett ) rendelni .
Maga a vrm részt nem cserélték asszem ugyan úgy gyenge csak javították a hűtést (ha így van oc-nál előjöhet a vrm túlmelegedés sztem.)
Nekem classi van elvileg ezen , már sokkal erősebb a vrm de fosok ettől is mivel egy barátom hallot(olvasott) olyat , hogy random idle módban elfüstöl .
De ne vegyétek készpénznek amit leírtam . :R

[ Szerkesztve ]

vga

(#29630) =HG= válasza h1mpi (#29628) üzenetére


=HG=
addikt

A javított hűtés az iCX, a linkelt kártya még az ACX-es, bár igaz 3.0-ás, de engem elbizanytalanított...

(#29631) h1mpi válasza =HG= (#29630) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Én sem vennék eVGA-t, pont ezek miatt, ne kelljen már izgulnom, hogy most megfő-e vagy sem. Vannak sokkal jobb már bizonyított márkák, amiket linkeltél meg még egy pár :K

[ Szerkesztve ]

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#29632) tiv83us válasza NFree (#29629) üzenetére


tiv83us
veterán

7 dolcsiert 3 ev garis, 12 dolcsiert 4 :K
A review-ek emlitik Amazonon, hogy volt vele gond a multban, de mar teljesen rendben van.
Atlagban 4.5/5 felett vannak az ertekelesek.
Eredeti arban ugyanannyi, mint az altalatok emlitett ket kari, de mivel Prime accountom van, igy majdnem egy 100-assal olcsobb :)
Meg van par hetem, amig dontok, addig atbujom a topikot, meg kicsit nezek meg YT review/test videokat.

szerk: Kozben talaltam Amazonon egy ASUS karit meg ennel is olcsobban, 570-ert.
ASUS-rol mik a velemenyek? Ez mar jobban hangzik kicsit.

[ Szerkesztve ]

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#29633) Milka 78


Milka 78
nagyúr

Hát srácok ez az 1080 egy nagy csalódás a 980ti-m után.Zéró oc-t tud.A memória 5250-en összefossa magát ,de szerintem a magórajel is megáll 2050-en és az lemegy 2025-re vagy még alá.Játékok alatt kb elcsípte ezt a 1540-es 980ti-m (sajnos az meghalt,mert amúgy nem cseréltem volna le) :U
ahogy jön a next gen a kártya megy tőlem.

[ Szerkesztve ]

(#29634) cyberkind válasza Milka 78 (#29633) üzenetére


cyberkind
félisten

Ez érdekes, nekem eléggé tetszik a 1070(nem elírás :DDD ) egy igencsak jó 980TI után. :D

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#29635) h1mpi válasza cyberkind (#29634) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Igen én se értem, mert a 980TI-nél azért a 1080 jóval erősebb még alapon is. És fogyasztásban meg élettartamban a szénné húzott 980Ti nem túl jó megoldás.

[ Szerkesztve ]

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#29636) Pro!Petya válasza Milka 78 (#29633) üzenetére


Pro!Petya
addikt

Ha 14 napon belül vagy akkor küldd vissza, csere vagy egy másikat kell nézi. Már ha online vetted...

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#29637) NFree válasza Milka 78 (#29633) üzenetére


NFree
addikt

Hát oc ban igen nagy csalódás lehet a 980ti után 1540mhz az kemény enyém stabilan 1520 at tud . nem használtam úgy szerintem 2000mhz környékén a 980ti nem nagyon ér a nyomába a 1080-nak erős kari . én ha lebutitom 1700mhz körülre akkor kapok olyan erdményeket mint a ti vel alapon(1430mhz) asszem habár csak egy fire strike-ot néztem . Ne légy elkeseredve jo ez a 1080 an. :K csak a tied nem nagyon akar menni . de nem sok szaladgál szerintem 2100mhz fölött.

vga

(#29638) Raymond válasza Pro!Petya (#29636) üzenetére


Raymond
félisten

Mi ertelme lenne? Semmi problema nincs a kartyajaval. A 2050Mhz egy teljesen normalis OC, 2100 folott nem sok megy ugy hogy tartani is tudja jatekok alatt. Ehhez szepen 60 fok alatt kene tartani a kartyat, de azokban a regiokban mar kell neki fesz es ezert melegszik is rendesen. Egyebkent meg 2-4% nominalis pluszrol beszelunk ami jatekoknal meg annyi sincs.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#29639) Milka 78


Milka 78
nagyúr

Nem tudom srácok,persze erősebb,de nem egy nagy sztori.A 2036-öt koppra tolt fesszel/tdp-ve tudja tartani.Ha meg csökkentem a feszt akkor a 2025 sincs meg,mert befagy mielőtt leboostolna az adott stabil órajelre.A memóriába meg úgy fest 0 potencia.5200-on megy és ennyi.
Ez nem garanciális probléma.

[ Szerkesztve ]

(#29640) Raymond válasza Milka 78 (#29639) üzenetére


Raymond
félisten

Alulfesszel is probalkozhatsz, lehet tobb ertelme van. Az a helyzet hogy a GPUBoost 3.0 mar eleeg jo, kicsit lehet csak vele jatszani. Peldaul beallithatod magas fesszel mondjuk 2087-re, de a Vrel miatt eleve esel 1-2 lepcsot (2075, 2062) es annyira melegedni fog hogy aztan 56 foknal leesel meg egyet (2050) es 63 foknal megint egyet igy talan lesz belole 2038Mhz. Kozben meg lehet hogy alulfeszelve beallitod 2050-re es ott csak 1-2 lepcsot esel igy jatekok alatt is marad 2038 vagy 2025 sokkal kisabb fogyasztas mellett. A 980Ti-nel ugyis joval gyorsabb (30%+).

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#29641) Pro!Petya válasza Raymond (#29638) üzenetére


Pro!Petya
addikt

Én biztos élnék a lehetőséggel főleg ha nem kerül pénzbe hogy kifogjak egy olyat ami esetleg jobban bírja az oc-t...
Vesziteni nem veszít semmit , legrosszabb esetben is ugyanabban a helyzetben lesz mint most. De ha nem akkor meg ugyanazért a pénzért lesz egy jobb OC*val rendelkező kártyája.

Én azért csak jobban alszom ha tudom hogy a pénzemért nem egy roszabb hanem egy jobb darabot kapok a termékből.... független attól hogy alapon hozza azt amit kell.

Milka 78

Ez nem garanciális jól mondod, de a legszebb hogy indokolnod sem kell miért akarsz cserét vagy másikat kérni,Ha benne vagy a 14 napban.

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#29642) Melorin válasza Pro!Petya (#29641) üzenetére


Melorin
addikt

Nem csak bontatlan terméket vesznek vissza?

Más: elég beteg, hogy 200k alatt már nem is lehet kapni 1080-at reggel óta :O :(

[ Szerkesztve ]

(#29643) Raymond válasza Pro!Petya (#29641) üzenetére


Raymond
félisten

Ennek akkor van "ertelme" (idezojelek, mert mar leirtam milyen Mhz-ekrol van itt szo) ha az idod nem er semmit. Mert ezert kiszerelni, csomagolni, visszakuldeni, mailezgetni/telefonalni, varni, kicsomagolni, beszerelni nem 2 perc.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#29644) Pro!Petya válasza Melorin (#29642) üzenetére


Pro!Petya
addikt

Nem. Egyáltalán nem.
"Pontosan ez az elállási jog lényege, hogy a 14 napos határidő alatt megbizonyosodhassunk arról, hogy a termék alkalmas a rendeltetésszerű használatra és megfelel az egyéni használati céljaink teljesítésére, tehát a csomagolás felbontása és a termék kipróbálása nem vezet az elállási jogunk elvesztéséhez"

Elállási jog

Raymond Cseréltem így pár terméket már és abba a 2-3 napba nem haltam bele igaz én nem dolgozom a géppel + egy másik konfig is van. De nekem igen , Megérte azt az időt. (Nem tudom otthon hogy mennyi a lefolyása ennek de itt németben cirka 2-3 nap odavissza küldéssel , nah jó egyszer volt hogy hétfőn adtam fel és csak péntekre jött meg a cucc...)

[ Szerkesztve ]

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#29645) Stormrider válasza Pro!Petya (#29644) üzenetére


Stormrider
tag

Hali!

Beléptem a klubba egy Gainward 1070 Ti Phoenix "GS" "picurkának" nem mondható gyönyörüséggel! :B
Egy olyan kérdésem lenne,hogy a Micron memoria mizéria melyik bios-tól lett javitva az új kártyákon?

(#29646) Raymond válasza Stormrider (#29645) üzenetére


Raymond
félisten

Tobb mint 1 eves tema (2016 oktober) es heteken belul javitva lett, ha most vetted a kartyat akkor lenyegtelen, foleg egy 1070Ti-t ahol ez nem is volt tema soha.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#29647) Stormrider válasza Raymond (#29646) üzenetére


Stormrider
tag

Köszi.Az én saram mert ennyire nem néztem utána.

(#29648) Milka 78 válasza Raymond (#29640) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Most körbejárogattam a témát és agyonfeszelve a 2025-öt tudja tartani,míg csak a powerlimit kopp és leheletnyi órajel oc-val 2012-őt tartja.Sajnos a 63 fokot pont eléri,ezért dob le.Nem tudom az alulfesz menne e neki,mert ahogy látom marha mód kicentizték a feszeket.Lehet rádobom a 240-es aio-t,csakaz a vicc,hogy míg a 980ti-nél vagy 110 mhz-t jelentett a felhelyezése addig itt szerintem tartani tudná a 2050-et (ezt a karit 50 fok alatt tartaná).
Mondjuk látom ennek a karinak a szépségét,mert out of the box majdnem maxon kapar,a finomhangolás alig hoz valami,full laikusként használhatod,míg a 980ti-t igen csak át lehetett formálni és sokat is hozott,de egy kicsit érteni kellett hozzá.A Vegához meg kb mérnöknek kell lenni.
Inkább a memória ami kicsit csalódás.Úgy 5400-ra számítottam,de most perpill 5275-ön stabilnak mondható (bár még próbálkozok).

propetya85 : Egy olyan céget nem fogok szívatni ilyesmivel aki kb ingyen és bérmentve tesztelgeti az alkatrészeimet,nem tudtam lehetetlent kérni tőlük,mindíg példásan intézték a garis ügyeimet és volt,hogy zsebből penelték az alkatrész,mert olyan sunyi hibája volt amit nem tudtunk bizonyítani (First Computer).Én ettől hálásabb fajta vagyok :N

[ Szerkesztve ]

(#29649) Raymond válasza Milka 78 (#29648) üzenetére


Raymond
félisten

Ott a VRAM-nal valami nincs rendben. Nem lehet hogy a GPU miatt esett ossze es nem a VRAM freki miatt? A TPU ministat alapjan 5500 (1375) volt a legkevesebb naluk: [link]

Alulfesz egyebkent segit, ahogy latod van a chip-nek egy bizonyos hatara ami fole nemigen akar menni, feszben lefele jobb a helyzet. Pl. nalam 950mV-n elmegy 2025/2012 indulassal es a 2000-et tartja is, de hiaba teszem a gyari 1043mV-ra, akkor is csak olyan 2100-ig mehetek el start-nak es az is idovel leesik egesz 2025-re komolyabb terheles alatt. A gyari alap 1987Mhz start-ot elviszi 950mV alatt is es megis 1043 a gyari.

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#29650) L4mie válasza tiv83us (#29632) üzenetére


L4mie
veterán

Nekem az ASUS-al vannak a legjobb tapasztalataim.

Eddig a 3x1080 / Evga hybrid, MSI Gaming+, és ASUS A8G/ és 1x1070 /Palit SuperJets/ közül.
Super hűtés/teljesítmény/fogyasztás arány, aztán lehet, hogy csak egy nagyon szerencsés példányt fogtam ki.

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.