Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-11-03 08:23:58

LOGOUT.hu

Modst3R fórumtársunk részletes cikke: [link]
2016 májusában az nVidia bemutatta a(z) GeForce GTX-1080 és GTX-1070-es újgenerációs termékét, ami már a Pascal architektúrára épül. A GP104-es maggal van dolgunk, ami fölfogható a GP102 kistestvérének, erre épül majd a Quadro P5000-es termékük is.
A teljes GP104 2560 CUDA maggal rendelkezik, azonban ennyi csak a GTX-1080-ban aktív, a GTX-1070-nek 1920 aktív egységgel kell gazdálkodnia. A lapka mérete: 314 mm², TSMC gyártja 16nm FF+ -on.
Figyelem! Ezek az órajelek csak a Founder's Edition-re vonatkoznak, ettől a különböző gyártói, ún. custom kártyák eltérnek, a fogyasztás szintén eltérhet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29801) Melorin válasza slloyd (#29796) üzenetére


Melorin
addikt

Ha neked megfelel a 40-45fps akkor szerintem nincs kérdés.
Nekem speciel viszont felfordul a gyomrom és megfájdul a szemem ha huzamos ideig kell ilyen fps értékkel játszanom.
Kb egy évig IGP-re kényszerültem egészen péntekig, szóval tudom, hogy miről beszélek :)
Úgy látszik nagyon egyénfüggő a dolog.

[ Szerkesztve ]

(#29802) Laraxior válasza Televan74 (#29795) üzenetére


Laraxior
titán

Jujj, kistestvére az exemnek :D :C

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#29803) wildpig válasza Melorin (#29801) üzenetére


wildpig
tag

Elég bántó az én szememnek is, főleg ha 60-ról ugrik le 40-re.
De kit érdekelnek a számok, ha valakinek jó. Élvezni kell a játékokat, ezért vannak. Ez nem számháború.

Ne esküdözzél Istenre. Napi kapcsolatban vagyunk, és történetesen Ő mondta hogy kínozzalak meg.

(#29804) Motion_Blur válasza slloyd (#29796) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Hááát... próbálj meg szimulátorozni mondjuk 90 fps alatt.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#29805) Melorin válasza Motion_Blur (#29804) üzenetére


Melorin
addikt

Ezt úgy mondod mintha nem lehetne mondjuk 60-al ... :U

[ Szerkesztve ]

(#29806) lenkei83 válasza Televan74 (#29793) üzenetére


lenkei83
tag

Elviekben (és beszámolók alapján) a Samsungokat jobban lehet húzni, és stabilabbak.

(#29807) wildpig válasza Motion_Blur (#29804) üzenetére


wildpig
tag

??? :F

Ne esküdözzél Istenre. Napi kapcsolatban vagyunk, és történetesen Ő mondta hogy kínozzalak meg.

(#29808) Raymond


Raymond
félisten

Ahogy elnezem az USA raktarkeszleteket es arakat azt hiszem jobb ha most vesz az aki akar kartyat az eljovento 1-2 honapban mert Europaban is hasonlo lesz a helyzet hamarosan:

Kartya nincs raktaron es ami van az meg draga. A 1080Ti se all jobban egybekent: [kép]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#29809) sid.:Rc211v válasza Raymond (#29808) üzenetére


sid.:Rc211v
őstag

ómájgád vannak ám árak :(

<R6 08'> Core™ i5-13600KF / Gainward RTX 4070 Panther / ACER™ PREDATOR XB271HU 165Hz //

(#29810) RazoR válasza sid.:Rc211v (#29809) üzenetére


RazoR
veterán

Vannak itthon is:
1080 Aorus

Asus 1080Ti

:Y :Y :Y

(#29811) Műszakis


Műszakis
tag

Üdv! a 390.65 driverrel van valami tapasztalat?

(#29812) adly77 válasza RazoR (#29810) üzenetére


adly77
tag

MSI gtx 1070 200K??
Pasztmeg....

(#29813) Puma K válasza adly77 (#29812) üzenetére


Puma K
veterán

2017-06-20 : ASUS GTX1070 Dual OC 200.900 Ft

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#29814) L4mie válasza Puma K (#29813) üzenetére


L4mie
veterán

EVGA-tól amúgy lehet rendelni kb 630 euróból itt van a SC 1080-as.
Nem tudom milyen az a kártya.

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#29815) Motion_Blur válasza RazoR (#29810) üzenetére


Motion_Blur
félisten

iPon árak lassan a Merlinhez hasonlítanak már pofátlanság terén :)

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#29816) RazoR válasza Motion_Blur (#29815) üzenetére


RazoR
veterán

Igen, nagyon kezdenek elszállni ők is pedig eddig sem voltak olcsók!

(#29817) Melorin válasza Motion_Blur (#29815) üzenetére


Melorin
addikt

Szerintem meg sehol nem egetrengetően olcsóbbak a VGA-k.

(#29818) Motion_Blur válasza Melorin (#29817) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Sőt ahogy nézem már arukereso-n, eddig mondjuk Strix-et, MSI Gaminget mondjuk forgalmazott 10-15 webshop, most már csak 2-3!!! Ez most azért lehet mert január eleje van, vagy mert alapból hiány cikk lett?

(1080 Ti-ket néztem)

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#29819) Szeszkazán


Szeszkazán
senior tag

Globálisan van drágulás , mindenhol , nincs készlet mert a bányászok....

(#29820) cyberkind válasza Szeszkazán (#29819) üzenetére


cyberkind
félisten

És akkor mi lesz a Volta-nál, ott még a ram hiány is bezavar, nem kell aggódni itt a magas árazás miatt, alig fog idejutni pár kártya az újból.

Paranormal Cocktivity

(#29821) wildpig


wildpig
tag

El vannak kényeztetve a gyártók, mert úgyis megvesszük. Egy világméretü, összehangolt szabotázs kéne, amire kb annyi esély van, mint egy világméretü, összehangolt szabotázsra :))

Ne esküdözzél Istenre. Napi kapcsolatban vagyunk, és történetesen Ő mondta hogy kínozzalak meg.

(#29822) cyberkind válasza wildpig (#29821) üzenetére


cyberkind
félisten

Ha mi játékosok nem vesszük meg az se baj, mert a bányászok többszörösen elviszik a helyünket, addig amíg ez megy teljesen mindegy az egész, remélem az összes Volta kártya hihetetlenül jó lesz bányászni.

Paranormal Cocktivity

(#29823) wildpig válasza cyberkind (#29822) üzenetére


wildpig
tag

Aztán majd lecseng a bányász-láz, és kellenénk nekik újra. Csak a 80 százalékunk konzolon lesz...

Ne esküdözzél Istenre. Napi kapcsolatban vagyunk, és történetesen Ő mondta hogy kínozzalak meg.

(#29824) cyberkind válasza wildpig (#29823) üzenetére


cyberkind
félisten

Az lenne a legjobb, kár, hogy nem lehet a fiókokat átvinni meg visszahozni, én aztán nem hagyok itt több mint 2k játékot. :D

Paranormal Cocktivity

(#29825) Televan74 válasza cyberkind (#29824) üzenetére


Televan74
nagyúr

Én is el játszottam a gondolattal,hogy PS4 Pro, de akkor mi lenne a játékaimmal az accaimon.

EVGA -ról lehet majd rendelni Voltat,csak kérdéses milyen áron.Mert azért mai is követik az árak a trendet ott is.200.000+ felet lehet rendelni GTX1080 -as kártyákat.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#29826) L4mie válasza Televan74 (#29825) üzenetére


L4mie
veterán

630 euró szállítással együtt a SC, pont ma néztem,
mi ez a voltat amit emlegettek?? 20xx es széria lesz?

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#29827) cyberkind válasza L4mie (#29826) üzenetére


cyberkind
félisten

Új széria ami lassan érkezik (csak nem ide :D ). :)

Paranormal Cocktivity

(#29828) SoulReaver válasza Televan74 (#29825) üzenetére


SoulReaver
veterán

Xboxon szebbek a gammák, mint a ps4 pro-n.

(#29829) cyberkind válasza SoulReaver (#29828) üzenetére


cyberkind
félisten

És nincs rá The Last of Us meg a többi, de tudom, hogy csak elenyésző azok száma akiket ezek a jó játékok ösztönöznek konzol vásárlásra és nem fordítva, nekem pont ezért tökmindegy mit tud a One X, tőlem fénnyel is mehetne. :D

Paranormal Cocktivity

(#29830) wildpig válasza Televan74 (#29825) üzenetére


wildpig
tag

Szerintem nem történne tragédia. Tegyük fel, most azt mondod hogy eleged van ebből a mizériából, és veszel egy konzolt. Az eddig megvett PC játékaidat 3-4 év múlva már csak egy kis nosztalgia-gamelésre fogod elővenni úgyis. Addig talán nem romlik el a mostani géped. 3-4 év múlva pedig a mostani árak töredékéért újra építed ugyanezt a gépet, vagy alkatrészt cserélsz, ha megnyekken, és nagyon játszani akarsz a régi játékaiddal. Így nem veszítesz semmit végeredményben.

Ne esküdözzél Istenre. Napi kapcsolatban vagyunk, és történetesen Ő mondta hogy kínozzalak meg.

(#29831) L4mie


L4mie
veterán

ha az ms megoldaná, hogy bill+egérrel lehessen pc-s gameket játszani X-boxon szerintem bedőlne az egész PC piac :) ilyen nem lesz sajnos. De még a bill+egér se lesz x-boxra tudtommal.

[ Szerkesztve ]

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#29832) TTomax válasza L4mie (#29831) üzenetére


TTomax
nagyúr

Decemberben azt mondta ndta az MS,hogy lesz.

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#29833) cyberkind válasza TTomax (#29832) üzenetére


cyberkind
félisten

És ez játékban is lesz, vagy csak azonkívül mindenhova?

Paranormal Cocktivity

(#29834) s.bala31 válasza cyberkind (#29833) üzenetére


s.bala31
őstag

Igen ez lényeges kérdés, nekem úgy rémlik hogy már a régi x360-hoz is lehetett billentyűzetet és egeret csatlakoztatni, csak ugye játékokban nem lehetett használni (javítson ki valaki ha tévedek).

(#29835) Puma K válasza TTomax (#29832) üzenetére


Puma K
veterán

"Teljes egér és billentyűzet támogatást kap az Xbox One

2015-07-23 11:11

Némi adalékként megtudtuk, hogy az egér és billentyűzet támogatását a játékok esetében az adott fejlesztőstúdiónak kell kihasználni, tehát nem muszáj ezzel a lehetőséggel élni. Viszont az univerzális áruházba felkerülő programok eleve PC-re készülnek, vagyis ezeknél a támogatás biztosított lesz. Innen az adott játékot még lehet portolni az Xbox One saját áruházába, hogy a konzol hardveréhez való hozzáférés alacsonyabb szintű legyen, amivel javulhat a felhasználói élmény." - [link]

Ha már itt tartunk vesz a franc Xbox-ot... akkor már inkább PS.
Örök kedvencem az Atari 2600 és később a Sega Master System II volt amiket nyüstöltem... sőt törtem... 2db Atari és 1db Sega kontrollert... szerencsére mindig 2db kontroller volt itthon így ha tört az egyik akkor ki tudtam cserélni míg nem került beszerzésre még egy hogy ismét lehessen akár 2-en is játszani.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#29836) tiv83us válasza Televan74 (#29825) üzenetére


tiv83us
veterán

En pont igy vagyok ezzel, csak forditva. 12 ev Xboxozas utan, most visszavaltok PC-re.
Kb 1000 dollarnyi jatekom van az akkountomhoz csatolva, de szarok ra.
Amit nagyon akarok, majd megveszem akciosan. Pl, Overwatch, Destiny, ME Trilogy, mar mind 10-30 kozott mozognak.
Mar nem birom tovabb a 1080p 30fps-t es a suta kontroller iranyitast... :(

[ Szerkesztve ]

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#29837) Jack@l


Jack@l
veterán

https://www.techpowerup.com/240509/nvidia-pascal-and-amd-vega-graphics-card-prices-sizzle-stateside
USA-ban vannak eldurvult árak...

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#29838) Zsohi válasza Jack@l (#29837) üzenetére


Zsohi
őstag

Ma reggel figyeltem fel ezekre az árakra és amint hazaértem ment fel a netre a videokártyám(1080), alig telt el 1 óra már is találtam vevőt rá. Szóval hálával tartozom a bányászoknak, hogy ismételten haszonnal tudok kiszállni. :))

Korábban az R9 390-nel is sikerült ezt eljátszani, majd miután az árak normalizálódtak, érkezett a jelenlegi GTX 1080 a gépbe. A következő célpont a Volta. :)

https://ca.pcpartpicker.com/user/Zsohi/builds/

(#29839) Usery válasza Raymond (#29808) üzenetére


Usery
tag

Sziasztok! Múlt héten még láttam három helyen Zotac GeForce GTX 1080 8GB GDDR5X AMP Extreme kártyát (arukereso) , meg is rendeltem, de most már nem látok sehol. Árak is emelkednek. R9 390-et vált, ha egyszer megérkezik.

(#29840) salvation


salvation
aktív tag

Nagyon elfogytak a kártyák meg nagyon elszálltak az árak is :Y :B

http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#29841) h1mpi válasza salvation (#29840) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Eladnám én is, de mit érek vele, ha nem lehet venni helyette másikat? :D

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#29842) Bossp


Bossp
addikt

2db msi 1070 Gaming x-ről lenne szó. Vizes blokk lett éve rájuk így mentek jó ideig. Most vissza kerülnek az eredeti hűtők. Gari vesztéssel jár ez?

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#29843) NFree válasza Bossp (#29842) üzenetére


NFree
addikt

Msi-nél elvileg , engedett a vízblokk hallottam ilyet de mivel valószinű oda van a csavarról a gari matrica elképzelhető , hogy nem gariztatják. Gondolom a boltba ahonnan lett véve nem fogják a matrica miatt gariztatni , msi vel meg egyezkedni kell hátha .

[ Szerkesztve ]

vga

(#29844) cyberkind válasza h1mpi (#29841) üzenetére


cyberkind
félisten

Veszel 1050TI-t és meg is van oldva a gond. :P

Paranormal Cocktivity

(#29845) h1mpi válasza cyberkind (#29844) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Az elviszi a WoT-ot? :DDD

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#29846) cyberkind válasza h1mpi (#29845) üzenetére


cyberkind
félisten

Úgy néz ki. :D

Paranormal Cocktivity

(#29847) h1mpi válasza cyberkind (#29846) üzenetére


h1mpi
nagyúr

nincs meg a fix 125 FPS nem kell :DDD

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#29848) SoulReaver válasza h1mpi (#29847) üzenetére


SoulReaver
veterán

El ne add már :D Leg szebb vga!!! XD

(#29849) h1mpi válasza SoulReaver (#29848) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Dehogy adom, amúgy se lenne nagy "biznisz". Kb. 15-20-al kapnék többet érte max, mint amennyiért vettem.
Annyit Nekem nem érne a VGA nélküliség :)) (bár lehet venni még ládákat belőle :P ;] )

[ Szerkesztve ]

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#29850) cyberkind


cyberkind
félisten

A 2560x1080-as felbontás mennyivel eszi jobban a gépet mint a sima FHD?

Paranormal Cocktivity

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.