Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) Avast válasza Noxy (#448) üzenetére


Avast
tag

Azért ne dicsérjük halálra....................... saját tapasztalat hogy közel se olyan hatékony mint ahog el akarjákhitetni...

(#452) Noxy válasza Avast (#451) üzenetére


Noxy
veterán

Figyi Avast!

A nod32 topik nem azért van hogy fikázuk, hanam a progival kapcsolatos prolémákat + oldjuk.
Menjél szépen a topikodba [link] és ott az avast használó barátaidnak nyomhatod a marketing dumádat, és oszthatod az észt, az Avastal kapcsolatban. :o

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#453) Avast válasza Noxy (#452) üzenetére


Avast
tag

Te is marketingolsz.

Mindenkinek be akarjátok beszélni hogy a nod ilyen olyan szuper............... mikor közel se az. úgy gondolom ezt leírhatom a nod topikba.

[Szerkesztve]

(#454) BlacKSouL válasza Avast (#453) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Én csupán 3 azaz három olyan nemzetközi átfogó tesztet láttam és olvastam, ahol is a NOD néhány társával együtt jobban teljesített mint pl az Avast. Én személy szerint nem próbáltam ez utóbbit, de amíg a NOD nem csinál bajt, addig kénytelen vagyok elhinni az eredményeket. Ha nagyon akarod összekaparom és belinkelem neked az ominózus cikkeket, ha több időm lesz.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#455) ISZOLE válasza Avast (#453) üzenetére


ISZOLE
senior tag

Csak egyszer írnál már valami konkrétumot is....

Semmi papagája hogy kalibabráljuk az oszcilloszpókkal!

(#456) Fori23 válasza Avast (#453) üzenetére


Fori23
őstag

Mostanában leteszteltem pár vírusírtót Virtual PC-n /KAV2006, BitDefender, eTrust, AVG, Sophos.Antivirus, VirusBuster Professional, WinSoftware.Security.2006, F-SECURE/, és egyelőre a NOD-nál maradtam, mert a legkevésbé fogja vissza a rendszert.
Megnéztem pár fertőzött fájlt is, és az egyiknél az Avast csúnyán megdőlt, a többi mind felismerte. A NOD-> [link] a KAV valami trójai backdoor-nak, de gondolom ugyanaz. Ettől a kis fiaskótól eltekintve kimondottan jó benyomást tett rám az Avast is.
Azért maradtam a NOD-nál, mert a motorja tényleg a leggyorsabbak egyike, ez az indításnál, és a fájlok megnyitásánál elég szembetűnő. Még a KAV2006 volt ilyen gyors.

"mert ugye ritkán lát az ember egy futó gépben lángoló vinyót"-wnix

(#457) BlacKSouL válasza BlacKSouL (#454) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Na most utánajártam, beregisztráltam, a Virus Bulletin teszteredményei alapján, az Avast eddigi pályafutásai során 17 sikeres, 19 sikertelen 100% védelem tesztet produkált, a NOD 37 sikeres, 3 sikertelent. Elfogadom, részemről el van döntve a dolog. Az Avast védelmében azonban hozzá kell tenni, hogy az utóbbi 8 teszten azaz 2004 november óta sikeres volt, inkább régebben gyengélkedett.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#458) hdf válasza Fori23 (#456) üzenetére


hdf
tag

- Megnéztem pár fertőzött fájlt is - Ezt hogy csináltad? Mindig érdekelt, hogy az általam használt vírusírtó mennyire hatékony, de normális használat során nagyon ritkán találnak valamit. (Persze ez nem baj! :) )
Így csak a tesztekre tudok hagyatkozni, ahol sorban letesztelik a progikat. (pl. VirusBulletin)
Sebességben a NOD nálam is látványosan jobb másoknál.

(#459) Avast válasza hdf (#458) üzenetére


Avast
tag

BlacKSouL én a saját szememnek hiszek nem holmi marketinges teszteknek.............


Nálam nem volt képes ''harcolni'' jó pár trójaival.

(#460) Avast válasza hdf (#458) üzenetére


Avast
tag

Az tény hogy a régi Avast nem a legjobb.............. de már rég nem ott járunk ;)

(#461) BlacKSouL válasza Avast (#459) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Hát akkor rendkívül örülünk, hogy van egy vírusirtód, ami mindennél és mindenki másénál jobb, és köszönjük hogy fölöslegesen nem marketingelted ebben a topikban, aminek Avast a címe.......ja, hogy nem is az? Akkor meg kár volt. Bár amint azt egy kolléga megjegyezte, alátámaszthatnád konkrét nevekkel, hogy mely trójaikon eset hanyatt a NOD. Az mindenesetre a topikhoz való pozitívabb hozzájárulás lenne. Szerintem.
Mind1, én részemről lezártnak tekintem a dolgot.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#462) Fori23 válasza hdf (#458) üzenetére


Fori23
őstag

Nos, egy-két torrent oldalról, ahol vírust kiabáltak /jpeg.exe :DDD stb./ ,azt gyorsan lekaptam, valamint Virtual PC-vel felkerestem pár olyan oldalt, ahova a valós rendszeremmel soha nem mennék. Ott céltalanul leszedtem pár dolgot, trójain kívül más nem is nagyon van. A WinSoftware.Security 2006-on kívül nagyjából mindegyik megállta a helyét /tökéletes, mindent ismerő és kivédő nincs/ , a végén az én szempontjaimnak megfelelően a NOD, meg a Kaspersky2006 maradt. Ezt választottam, csak úgy találomra.

"mert ugye ritkán lát az ember egy futó gépben lángoló vinyót"-wnix

(#463) zsoi


zsoi
senior tag

Nem értem mit problémáztok azon hogy most melyik is a jobb...
Mindenki használjon azt amit akar.
Szvsz a szoftverválasztást MINDIG az dönti el hogy az ember mire-és milyen közegben- akarja használni.
HA komolyabb tűzfal védelem kell (pld. vállalati szinten) akkor a nod nem jön be.
(Fsec.Client Security annál jobban). Szerintem fontosabb a rendszer biztonság mint
a sebesség. -> való igaz hogy servereken nem fsecure fut hanem nod32 + Outpost Prof.
3.0 Tűzfal.

A PC olyan mint a nő: nem lehet kiszámitani hogy reagál 5 perc múlva... :)

(#464) Jarod1


Jarod1
addikt

1 Barátom felesége, azt hitte hogy a Nod32 okozza hogy állandóan új ablakok jönnek elő különböző hülye oldalakra lépésével és Leinstalállta a vírusírtót, utána csodálkozott hogy már a netre sem tudod fellépni...sajnos fogalma sincs biztosnságról...

(#465) Avast válasza zsoi (#463) üzenetére


Avast
tag

Eggyet értek.

Eggyiksem még a nod32 se 100%-os. Tehát mindenki használja azt amibe bízik ;)

(#466) zsoi válasza Avast (#465) üzenetére


zsoi
senior tag

Ja.
Kicsinálnak amikor azt hallom:
''használd ..... terméket'' -mert gyors, mert olcsó, mert más is ezt használja....
(de hogy a központi felügyelete milyen + további moduljai
mit tudnak -vagy nem tudnak- azt már nem vágja az illető)
Jó a nod - de mint írtam sok szempont van párhuzamosan amelyeket
egyaránt mérlegelni kell(ene).

A PC olyan mint a nő: nem lehet kiszámitani hogy reagál 5 perc múlva... :)

(#467) Avast válasza zsoi (#466) üzenetére


Avast
tag

zsoi nekem nem a noddal van bajom félre értés ne essék én se montam hogy rossz.

Nekem az nem teccik ahogy eggyesek bele magyarázzák másokba hogy az mindennél job mert a jól fizetett tesztelők azt mondják...

(#468) zsoi válasza Avast (#467) üzenetére


zsoi
senior tag

Nem értettem félre.
Igazad van.

A PC olyan mint a nő: nem lehet kiszámitani hogy reagál 5 perc múlva... :)

(#469) Avast válasza zsoi (#468) üzenetére


Avast
tag

A sebesség meg nekem nem számít. Védjen meg.

(#470) Lionhe4rt


Lionhe4rt
tag

Hello!

Nekem az lenne a problémám, hogy amikor belépek a windowsba akkor a nod azonbelül az IMON kiírja, hogy trojan downloader típusú vírust észlelt. és az van ott, hogy megszakítás... rámegyek, a megszakításra, de rá 20-30 perccel ismét megjelenik az ablak. és nem tudom hogy mit kell csinálni.

Forza Squadra Azzura

(#471) BlacKSouL válasza Lionhe4rt (#470) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Pontosan nem mondja meg mit talál? Külön kémprogramirtót használsz? Ha esetleg nem, akkor próbáld meg kikapcsolni a rendszervisszaállítást, és úgy próbáld még1szer. Vagy Próbáld ki a 14 napig próbaverziós Spy Sweeper-t : [link] (Start Scan Now-al tudod letölteni) ezt felrakás után frissítsd, majd kikapcsolt rendszervisszaállítással indítsd újra csökkentett módban, futtasd a Sweepert, az elvileg le tudja szedni, ha van más akkor azt is megtalálja, és kiszedi. Aztán még használhatod 14napig. Ha mást eddig nem használtál, akkor utána használhatsz pl. Spybot S+D-t, az ingyenes, de nekem eddig bejött.
Alighanem ez a trojan is is a Zlob lesz, az most divatos :)

[Szerkesztve]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#472) shouryuken


shouryuken
senior tag

Sziasztok!
Van valami ötletetek, hogy ezt hogy szüntessem meg? Törölni ugye nem lehet (csak a tmp file-t, de azt mindig újracsinálja a winlogon.exe, ami meg ugye a windows egyik fájlja, hát akkor most mit csinláljak? :D 3 napja vagdossa az arcomba a nod, kicsit zavaro tud lenni játék/munka közben. (persze van egy opcio, hogy a warning window-ot nem jeleníttetem meg, de van egy érzésem, hogy nem véletlenül jelenik meg :))
Szal hogyan semlegesíthetem? (hijack this, adaware már minden lefutott..)

Threat detected

FILE:
c:\windowns\system32\1024\ld17c4.tmp

THREAT
probably a variant of win32/hoax.renos application

COMMENT:
event occurred on a new file created by the application : \??\C:\windows\system32\winlogon.exe. The file was moved to quarantine. You may close this window.

(#473) Benmartin válasza shouryuken (#472) üzenetére


Benmartin
senior tag

(#474) shouryuken válasza Benmartin (#473) üzenetére


shouryuken
senior tag

Köszi, de ezt már átnéztem :) ez volt az első, de te találtál valami hasznosat? a fizetett hírdetésen és a lehetséges nod updateken kívüL? (persze naprakész a nod, szal felismeri, csak nem csinál semmit ^^) most probalom a spy sweepert.. hátha.

(#475) shouryuken


shouryuken
senior tag

hm.. nyomtam egy spyswepert safe modban, most csendben van a nod.
mindamellett az egyik mukakönyvtáramban találtam egy fél órás ''felnőtt filmet''. azé ez már lál.. remélem vége.

(#476) Lionhe4rt válasza BlacKSouL (#471) üzenetére


Lionhe4rt
tag

Nekem konkrétan ezt irja ki : [link]

De letöltöttem azt a sweeperes cuccost, frissítettem, kikapcsoltam a rendszervisszaállítást utána elindítottam a gépet csökkentett módban. és elindítottam a sweepert.
ezeket találta : [link] és itt mire kell menni? mert nem vágom
ja és ezek után is ugyanazt irta ki az IMON ami az eső linken van :O

és miért kell csökkentett módban használni a sweepert?

[Szerkesztve]

Forza Squadra Azzura

(#477) C.Brigante


C.Brigante
veterán

Sziasztok, valaki legyen olyan kedves írja le nekem, hogy mi lehet ezzel a baj: A winfos bejött, ezzel egyidejüleg ugye a NOD is feláll, na most a NOD nem tünik el, csak olyan 1 perc múlva. Ez alatt semmit nem lehet megnyitni, már körül néztem benne, hogy mi lehetne kikapcsolni, hogy ne csinálja ezt a sokáig ''gondolkodást'' vagy felállást. Előre is köszi!!! :DDD

uɐqoɔsǝʇ ɐ ʇǝʇǝznʎʇuǝllıq ʞǝzsǝʌ ɯǝu ʇǝqqoʇ / 

(#478) BlacKSouL válasza Lionhe4rt (#476) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Szerk: Igazából a végére kiderül, hogy ez már nem is ebbe a topikba tartozna, hanem a Kémprogramok, spyware-be, de mind1.

Tyű.
Na, hátulról kezdem. Azért kell csökkentett módban végezni minden tisztítást, irtást, stb, mert úgy nem töltődnek be azok a szörnyecskék(elvileg) amiket normál módban nem lehet eltávolítani, azt mondja, hogy mivel használatban van, nem törölhető. Leállítani pedig ugyen nem lehet őket. TEhát csökkentett módban el sem indulnak. Másrészt az irtóprogik is könnyedebben tudnak dolgozni, ha az irtáshoz fölösleges programok, szálak, izék..stb nem töltődnek be.

A lényegi dolog: Megpróbáltam összerakni a képek és a leírás alapján a problémád, és a helyzet a következő: Beszedtél egy olyan hijacker vagyis eltérítő kémprogit/trójait, ami egy adott weblapra eltéríti a böngészőt, és bizonyos lapok(kezdőlap, keresőlap, stb) helyett, egy káros lapra irányítja a böngészőt, ahonnan áramolhat be a gépre a szemét, ugye jelen esetben az Internet MONitor jelez, hogy arról az adott helyről(a Fájl-nál látható elérési útról) az a bizonyos Swizzor Downloader trójai akar a gépre kerülni, ami beépülve a rendszerbe szintén mindenféle szemetet akar majd letölteni(azért downloader a neve) a gépre, ami aztán lassan kinyírja a rendszert, vagy téged idegileg. Tehát első dolog kinyírni azt a valamit, ami eltérítette a böngészőt. A baj az, hogy a korábbi Sweeper még nem így működött, azzal még simán lehetett az első 14 nap alatt törölni bármit amit talált, és most meg mintha azt mondaná, hogy érvényes regisztráció, vagyis kifizetett termék nélkül nem tud eltávolítani, csak megtalál. DE mivel gondolom még most van először a gépen a sweeper, próbáld ki, hogy a ''Subscribe later''-re nyomsz, hátha még működik anélkül is, és leszedi. A másik lehetőség, hogy felteszed az Ad-Aware-t: [link] ami viszont ingyenes, frissíted, és jó eséllyel szintén leszedi őket. Ennek ugyan nincs rezidens védelme, de én is fenn tartom a gépen, és kb hetente frissítem, lefuttatom, sose lehet tudni, erőforrást meg csak akkor és addig foglal, ha futtatod.
Aztán, a sweepernek van(legalábbis eddig volt) olyan lehetősége a beállításoknál, hogy a Shield-ekkel le lehetett védeni állandóra a böngésző beállításait, ámde asszem csak az Explorerét. Valamint az eltérítéseket, illetve a böngészőhöz tartozó beállításokat is vissza tudta állítani az alapállapotba. Ha ilyen funkciója még mindig van, akkor miután leszedte a rossz cuccokat, próbáld meg visszaállítani. Vagy ha a Firefoxnak van olyan, hogy szintén visszaállítja saját magának(már nem emlékszem) akkor azt is meg kéne csináélni.
Továbbá saját eddigi tapasztalataim alapján javaslom, hogy a Spybot S+D -t tedd fel, és azzal is védd le(immunizáld) teljes körűen a rendszert, mert az amellett hogy ingyenes, még rezidens is, tehát állandóan véd ha bekapcsolod azt a funkcióját.
A letöltéseket és frissítéseket normál módban is csinálhatod, de ha a NOD bejelez, akkor szakítsd meg a kapcsolatot, vagy rakasd karanténba, mert nehogy betelepüljön jobban. A kereséseket és főleg az irtásokat viszont csökkentett módban csináld.

Hát elsőre röviden :) ennyi. Ha probléma merül fel közben valahol, akkor szólj.

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#479) Lionhe4rt válasza BlacKSouL (#478) üzenetére


Lionhe4rt
tag

na letöltöttem a spybot s&d-t és lefuttattam, és talált egy s mást és kiírtottam őket. ad aware-t is lefuttattam az is talált párat azokat is kiírtottam. a sweepert is lefuttattam az találja meg a whatsfind hijacket de nem tudom kiírtani :(( : [link]

de a sweepernél hiába megyek rá hogy subscribe later akkor sem csinál semmit :(

ja de amiota ezt megcsináltam nem talál más virust csak ez ta hijacket... és a nod sem jelez hibát

[Szerkesztve]

Forza Squadra Azzura

(#480) C.Brigante válasza Lionhe4rt (#479) üzenetére


C.Brigante
veterán

Hali, nekem is válaszolna vki??? :(

uɐqoɔsǝʇ ɐ ʇǝʇǝznʎʇuǝllıq ʞǝzsǝʌ ɯǝu ʇǝqqoʇ / 

(#481) Fori23 válasza C.Brigante (#480) üzenetére


Fori23
őstag

Csak tipp, de a tiednek valószínű nem sok köze van a NOD-hoz.
Start-> Beállítások-> Hálózati kapcsolatok-> Helyi kapcsolat-> tulajdonságok-> TCP/IP protokoll-> tulajdonságok-> IP-cím: 192.168.0.1-> Alhálózati maszk Kattints bele-> OK-> restart

"mert ugye ritkán lát az ember egy futó gépben lángoló vinyót"-wnix

(#482) Fori23 válasza C.Brigante (#480) üzenetére


Fori23
őstag

Így néz ki a dolog: [link]

"mert ugye ritkán lát az ember egy futó gépben lángoló vinyót"-wnix

(#483) BlacKSouL válasza Lionhe4rt (#479) üzenetére


BlacKSouL
addikt

A Sweepernél próbáld meg megkeresni, ha van olyan beállítást, hogy Shield, és ott kell lennie egy böngésző beállításainak, azon belül pedig van egy hely, ahol meg lehet adni neki, hogy miket állítson be kezdőlapnak stb, és ott van olyan hogy Set to default, vagy ilyesmi. Ha ebben a verzióban ez nincs meg, akkor A Spybot is tud ilyet, talán még többet is. Azt meg úgy tudod előcsalni, hogy megnyitod, felül a vízszintes menüsoron állítsd magyarra, aztán ugyanott Mód-> Speciális , majd Eszközök a faszerkezet-menüben, és ott a jobboldalon a nagyablakban kell lennie egy olyannak, hogy Böngésző oldalak, azt pipáld be, és a baloldali fa-menüben kattints rá. Ekkor kiírja, hogy mik vannak beállítva a böngésző alapértelmezettjeinek, vagy ha éppen (mint most is) el van térítve. Ott már asszem értelemszerűen helyre tudod hozni a dolgot.
Kis segítségként, a következő linkek jók,(nekem most ez van beállítva, és nincs gond!) :

Spybot - Search & Destroy browser pages report, 2006.05.08. 14:55:59

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main\Local Page
C:\WINDOWS\system32\blank.htm
HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main\Search Page
http://www.google.net
HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main\Search Bar
http://ie.search.msn.com/{sub_rfc1766}/srchasst/srchasst.htm
HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main\Start Page
http://www.index.hu/
HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\Search\SearchAssistant
http://ie.search.msn.com/{sub_rfc1766}/srchasst/srchasst.htm
HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\Search\CustomizeSearch
http://ie.search.msn.com/{sub_rfc1766}/srchasst/srchcust.htm
HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchUrl\@
http://www.microsoft.com/isapi/redir.dll?prd=ie&ar=iesearch
HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main\Local Page
%SystemRoot%\system32\blank.htm
HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main\Search Page
http://www.microsoft.com/isapi/redir.dll?prd=ie&ar=iesearch
HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main\Start Page
http://www.index.hu
HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main\Default_Page_URL
http://www.microsoft.com/isapi/redir.dll?prd=ie&pver=6&ar=msnhome
HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main\Default_Search_URL
http://www.microsoft.com/isapi/redir.dll?prd=ie&ar=iesearch
HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Internet Explorer\Search\SearchAssistant
http://ie.search.msn.com/{SUB_RFC1766}/srchasst/srchasst.htm
HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Internet Explorer\Search\CustomizeSearch
http://ie.search.msn.com/{SUB_RFC1766}/srchasst/srchcust.htm

tehát ha ezek vannak valamelyiknek, esetleg többnek is beállítva, akkor meghagyhatod, ha valami más, ismeretlen, gyanús, vagy az eltérítésre utaló, akkor azt megváltoztathatod. Nyomj egy vágólapra másolást, majd Jegyzettömbben beillesztést, és hasonlítsd össze a fentiekkel.
Aztán ha kiszedted és már okés, akkor ha még nem tetted volna immunizálj, és kapcsold be a TeaTimert is. Ha! minden jól megy, akkor ezeknek meg kéne oldani a dolgot.
Amit most a sweeper jelez, az már elvileg nem egy gépen lévő tényleges fájl vagy ilyesmi, hanem a registry-ben történt módosítás(ott is van a legutóbi képen a Location-ban, a HKU\...) miattt jelzi ki, hogy el van térítve, és azt a Spybot helyre tudja rakni.
Ha nem müxik, akkor regedit-ben keresd meg a reportomban az adott kulcsokat, és ha nem azok a bejegyzések amik nekem is, akkor kézzel ott változtasd meg őket, vagyis írd át a hozzá tartozó bejegyzéseket a jóra.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#484) BlacKSouL válasza Fori23 (#481) üzenetére


BlacKSouL
addikt

C.Brigante:

Csatlakozom, alighanem azért pont a NOD lassú, mert a hálózati kapcsolat felépülésénél pont ő az aki ellenőrizget és figyel, és a kapcsolat létrejöttének lassúsága miatt az is belassul.
Próbáld ki, hogy letiltod az adott hálózati kapcsolatot, és úgy indítod újra, hogy úgy is sokáig szöszmötöl-e. DE csak akkor, ha utána újra tudod engedélyezni is! :D

[Szerkesztve]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#485) Benmartin válasza Fori23 (#481) üzenetére


Benmartin
senior tag

én így vaktában nem mondtam volna ezt.

(#486) Lionhe4rt válasza BlacKSouL (#483) üzenetére


Lionhe4rt
tag

nekem ezek vannak de én nem találtam köztük semmi furcsát.

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main\Local Page
C:\WINDOWS\system32\blank.htm
HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main\Search Page
http://www.microsoft.com/isapi/redir.dll?prd=ie&ar=iesearch
HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main\Search Bar
http://ie.search.msn.com/{sub_rfc1766}/srchasst/srchasst.htm
HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main\Start Page
http://www.microsoft.com/isapi/redir.dll?prd=ie&pver=6&ar=msnhome
HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\Search\SearchAssistant
http://ie.search.msn.com/{sub_rfc1766}/srchasst/srchasst.htm
HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\Search\CustomizeSearch
http://ie.search.msn.com/{sub_rfc1766}/srchasst/srchcust.htm
HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchUrl\@
http://www.microsoft.com/isapi/redir.dll?prd=ie&ar=iesearch
HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main\Local Page
%SystemRoot%\system32\blank.htm
HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main\Search Page
http://www.microsoft.com/isapi/redir.dll?prd=ie&ar=iesearch
HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main\Start Page
http://www.microsoft.com/isapi/redir.dll?prd={SUB_PRD}&clcid={SUB_CLSID}&pver={SUB_PVER}&ar=home
HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main\Default_Page_URL
http://www.microsoft.com/isapi/redir.dll?prd=ie&pver=6&ar=msnhome
HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main\Default_Search_URL
http://www.microsoft.com/isapi/redir.dll?prd=ie&ar=iesearch
HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Internet Explorer\Search\SearchAssistant
http://ie.search.msn.com/{SUB_RFC1766}/srchasst/srchasst.htm
HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Internet Explorer\Search\CustomizeSearch
http://ie.search.msn.com/{SUB_RFC1766}/srchasst/srchcust.htm

Forza Squadra Azzura

(#487) Fori23 válasza Benmartin (#485) üzenetére


Fori23
őstag

Már megbántam

"mert ugye ritkán lát az ember egy futó gépben lángoló vinyót"-wnix

(#488) BlacKSouL válasza Lionhe4rt (#486) üzenetére


BlacKSouL
addikt

És pontosan mit is térít most el az a bizonyos? Kezdőlapot, üres lapot, ''a lap nem található'' lapot, vagy melyiket? Abból ki tudjuk deríteni melyiket kell átírni, törölni vagy esetleg létrehozni
Egyébként nekem speciel ez az ami nem tetszik, : HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main\Start Page
http://www.microsoft.com/isapi/redir.dll?prd={SUB_PRD}&clcid={SUB_CLSID}&pver={SUB_PVER}&ar=home
próbáld már meg átírni a vezérlőpult->Internetbeállítások-ban a kezdőlapot valami egyszerűre, mint pl az enyém. Mindegy mire, én azért tettem az index.hu-t, mert az elég egyszerű itt a kezelés szempontjából, és megbízható.

[Szerkesztve]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#489) Lionhe4rt válasza BlacKSouL (#488) üzenetére


Lionhe4rt
tag

átírtam. egyébként folyamatosan a www.jamba.hu-ra lépett magától rá az explorer...

Forza Squadra Azzura

(#490) C.Brigante válasza Fori23 (#481) üzenetére


C.Brigante
veterán

Köszi fori a segítséget, megnézem.

uɐqoɔsǝʇ ɐ ʇǝʇǝznʎʇuǝllıq ʞǝzsǝʌ ɯǝu ʇǝqqoʇ / 

(#491) C.Brigante válasza Fori23 (#482) üzenetére


C.Brigante
veterán

Hát pajti ez bejött!!!! :R már el is tünt a a NOD 4 ms után!!!!! Ettől most nem lesz baja a gépnek? mármint nem fog megkergülni ugye? CSak annyi van, hogy automatice kapcsolódik a nethet, de ez nem gáz. még1x thx!!!!

uɐqoɔsǝʇ ɐ ʇǝʇǝznʎʇuǝllıq ʞǝzsǝʌ ɯǝu ʇǝqqoʇ / 

(#492) C.Brigante válasza Fori23 (#482) üzenetére


C.Brigante
veterán

Fori, még annyi kérdésem lenn, hogy azt meg lehet így csinálni, hogy a net ne kapcsoljon automatikusan? Köszi. :))

uɐqoɔsǝʇ ɐ ʇǝʇǝznʎʇuǝllıq ʞǝzsǝʌ ɯǝu ʇǝqqoʇ / 

(#493) Fori23 válasza C.Brigante (#491) üzenetére


Fori23
őstag

Ezt így kell, ha közvetlen kapcsolódsz ADSL-lel /amit elfelejtettem megkérdezni/.
Ilyenkor nem keresgél helyi kapcsolatot feleslegesen.
Az automatikus kapcsolódást ha jól tudom itt állíthatod át: Start-> beállítások-> vezérlőpult-> internetbeállítások-> kapcsolatok fülnél

"mert ugye ritkán lát az ember egy futó gépben lángoló vinyót"-wnix

(#494) BlacKSouL válasza Lionhe4rt (#489) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Hajjaj, már a szótól is kiráz a hideg. Hallottam egy s mást a szolgáltatásaikról :DDD
De azt nem írtad így végülis megoldódott-e a dolog, vagy még mindig vacakol. ( Amúgy az hogy magától lépett oda az exp., azt ugye úgy értetted, hogy nem te állítottad be neki a kezdőlapot, hanem esetleg egyszer mikor arra jártál, automatikusan átírta neked ugye? ) Tehát most már jó, vagy még mindig faragni kell?

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#495) Lionhe4rt válasza BlacKSouL (#494) üzenetére


Lionhe4rt
tag

nem én állítottam be az explorernél a kezdőlapot hanem magától állítódott el.
egyébként a nod már nem vacakol de az a jamba sz*rság még néha bejön de az nem számít :) átírtam a kezdőoldalt is. minden rendben. ezer köszönet :R :DDD

a programokat(sweeper,spybot) azokat fenhagytam. hátha lesz még iylen ''incidens'' :)

[Szerkesztve]

Forza Squadra Azzura

(#496) C.Brigante válasza Fori23 (#493) üzenetére


C.Brigante
veterán

Ok, köszönöm!!!

uɐqoɔsǝʇ ɐ ʇǝʇǝznʎʇuǝllıq ʞǝzsǝʌ ɯǝu ʇǝqqoʇ / 

(#497) BlacKSouL válasza Lionhe4rt (#495) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Akkor örülünk :))

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#498) Tom3ck


Tom3ck
csendes tag

Hi all az lenne a problémám hogy feltelepitettem a nod 32 -őt (többször is volt már nodom) de eddig ilyet még nem csinált. Szóval a frissités eljut a végéig és akor kiirja hogy
'Hiba a lemezre irás közben' és enyi, nem frissít. Ha valakinek volt már ijen problémája akor plz help, ha meg még nem volt akor is plz help ;)


THX

(#499) Korcsii válasza Tom3ck (#498) üzenetére


Korcsii
őstag

érdekes hiba... esetleg nem írásvédett az a mappa vagy file, amibe a frissítést írja?
nah persze: hova rakja a frissításeket (talán: C:\Program Files\Eset\updfiles)

(#500) .:GoliBali:. válasza Tom3ck (#498) üzenetére


.:GoliBali:.
aktív tag

hát lehet hogy írásvédett a mappa, vagy olyan mappába akar dolgozni, amihez nincs jogod, vagy rosz esetben vinyó gond :(

#!/bin/perl -sp0777i<X+d*lMLa^*lN%0]dsXx++lMlN/dsM0<j]dsj $/= unpack( 'H*' , $_ ); $_ = `echo 16dio\U$k"SK$/SM$n\EsN0p[lN*1 lK[d2%Sa2/d0$^Ixp"|dc`;s/\W//g;$_=pack('H*',/((..)*)$/)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.