Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Nintendo Wii U (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#6801) tariattila válasza aya (#6800) üzenetére


tariattila
veterán

:C

látom már játszol is vele... :DDD

(#6802) protko1 válasza Dr.F.E.R.I. (#6779) üzenetére


protko1
csendes tag

Köszi.

Tehát akkor hogy minden eshetőség le legyen fedve: 3-3 Nunchuk & Motionplus, meg esetleg 1 Pro controller?!?

(#6803) Dr.F.E.R.I. válasza protko1 (#6802) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
Topikgazda

Csak ha tényleg szükséged van rá (=sokan partyztok egyszerre rajta), mert ezeknek az összértéke is egy kisebb vagyon. Azt is vedd figyelembe, hogy tölteni is kell majd ezeket. Lehet, kezdésnek elég lenne csak 2 pár wiimote+nunchuk és csak ha tényleg kevésnek bizonyul, akkor nézni melléjük egy harmadikat.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#6804) protko1 válasza Dr.F.E.R.I. (#6803) üzenetére


protko1
csendes tag

https://drive.google.com/file/d/0B9uEbmjfnPQ3MnE3eW1FVXNoRlk/view?usp=sharing
https://drive.google.com/file/d/0B9uEbmjfnPQ3TjV4WThxc2RRVXM/view?usp=sharing

Erre mi az orvosság, ha Nintendo ID-t szeretnek regisztrálni ?

(#6805) ViharVadász válasza protko1 (#6804) üzenetére


ViharVadász
őstag

Ha tudsz, próbálj valamilyen más régiót beállítani, pl.: United Kingdom. Magyar régióba úgy tudom még nem megy.

"Video games are meant to be just one thing: fun. Fun for everyone"

(#6806) protko1 válasza ViharVadász (#6805) üzenetére


protko1
csendes tag

yesyesYO! Thx.
Idöközben megfejtettem :C Ausztriára állítottam

(#6807) protko1


protko1
csendes tag

Következő láma kérdés:
A letöltött játékokkal az konzolon létrehozott összes (NID nélküli) User is tud játszani?
..vagy Nintendo ID-hez kötődnek a játékok?!? !

(#6808) koncsik válasza protko1 (#6807) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Mindenki tud játszani, amíg a letöltő accountja a gépen van.

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#6809) protko1 válasza koncsik (#6808) üzenetére


protko1
csendes tag

:R

(#6810) FuRiONight


FuRiONight
őstag

Hali!

Elöször is Kellemes Ünnepeket Kivánok Mindenkinek!

A kérdésem az volna, hogy a Wii U képes arra, h USB-ről, MKV filmeket nézzek? Esetleg van média szerver támogatás? Ha nem, akkor ez hogyan oldható meg?

Wii üzemmód hogyan müködik pontosan?

Előre is köszönöm!

(#6811) boost válasza FuRiONight (#6810) üzenetére


boost
addikt

Médialejátszásra semmilyen formában nem képes.

Wii mód esetén olyan, mintha Wiiznél komponens kábellel. Lényegébe egy Wii van beleépítve, ugyanaz a menü, felbontás, stb.

[ Szerkesztve ]

(#6812) FuRiONight válasza boost (#6811) üzenetére


FuRiONight
őstag

Nem értem, mind1 konzol képes rá, csak a Wii U nem? Nem szeretnék külön egy set top box-ot venni, streamelést pedig nem értem, hiszen akkor a pc-t rögtön a Tv-re kötöm rá és úgy meg van oldva.

(#6813) ldave válasza FuRiONight (#6812) üzenetére


ldave
félisten

Ez van, semmi ilyen funkciója nincs.

A Slime draws near! Command?

(#6814) aya válasza FuRiONight (#6812) üzenetére


aya
addikt

A wiiu egy konzol, régimodi, és nem csinál semmit csak játékot játszik le. Nem is kellene többet tudnia, a tvm is lejátszik már hddröl filmet, 1000 lehetöség van filmlejátszásra.

悪魔城ドラキュラ , NINJA 外伝 , モンスターハンター Switch pro scorpio mi11i

(#6815) FuRiONight válasza aya (#6814) üzenetére


FuRiONight
őstag

Egy konzollal olcsóbban kijövök, mint egy Tv-vel. Azt hittem ez alapvető dolog már.

(#6816) ldave válasza FuRiONight (#6815) üzenetére


ldave
félisten

Amúgy mkv-t szerintem se a PS4, se az X1 nem játszik le, legfeljebb mp4-t.

A Slime draws near! Command?

(#6817) FuRiONight válasza ldave (#6816) üzenetére


FuRiONight
őstag

Köszi, azért valamit megpróbálok kitalálni ;)

(#6818) oriic válasza ldave (#6816) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

X1 játszik le mkv-t elvileg.

Live-Die-Respawn

(#6819) Dr.F.E.R.I. válasza oriic (#6818) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
Topikgazda

De úgy látom, elég esetlegesen játssza le. Szerintem ezekhez a gerillaformátumokhoz valami külön asztali kütyüt érdemes tartani, de mondjuk a játékkonzolok nem is erre lettek kitalálva.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#6820) oriic válasza Dr.F.E.R.I. (#6819) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Ezért írtam hogy elvileg. :DDD

Live-Die-Respawn

(#6821) aya válasza oriic (#6818) üzenetére


aya
addikt

nekem még mindent lejátszott az x1, bár nem nagyon szeretem ha listázza a box az mkv cuccaimat.
Marad a pc kikötése.

悪魔城ドラキュラ , NINJA 外伝 , モンスターハンター Switch pro scorpio mi11i

(#6822) koncsik


koncsik
MODERÁTOR

Nincs olyan csúcs mediaplayer/htpc sem, ami wii u játékokat le tudna játszani :DDD
Én is nagyon szeretnék egy all-in-one valamit, de eddig nem találtam olyat, ami mindent az (általam) támasztott követelményeknek megfelelően teljesítene... :N
Kedvencem ez ügyben, kissé szilveszteri hangulatban.

[ Szerkesztve ]

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#6823) protko1


protko1
csendes tag

táp nélküli 2,5"-os extern vinyot bírja a WII U ?
nintendo.de -n azt írják csak külső tapos HDD-t ajánlanak hozzá.

vagy helykihasználás szempontjából jobban járok egy 128GB SDXC + USB átalakítóval ?

(#6824) 90Quiet válasza protko1 (#6823) üzenetére


90Quiet
tag

Ez az egész külső adattároló választás dolog annyira nehézkes a Wii U-val, hogy pillanatok alatt arczsibbadást kap az ember ha nincs szórni való pénze és biztosra akar menni a vásárlásával. Nagyon érezni, hogy a konzol tervezésekor huszadrangú volt ez a kérdés, így nincs is rá igazán elegáns "nintendo minőségű" megoldás.
Jelenlegi tudásom szerint minden megoldásnak vannak hátulütői, így ebben a választási kényszerben pont úgy érezhetjük magunkat, mint amikor tavasszal megyünk politikusokat választani. Sok szarból kell a legkevésbé szart...

Nagy HDD saját táppal
Pro: A legüzembiztosabb megoldás (nintendo is ezt ajánlja)
Kontra: Kábeldzsungellel jár; bontja a rendet a TV körül; sok helyet foglal; hangos; ha gyakran hordozod a konzolod máshoz (pl házibulikba) nagyon kényelmetlen.

Hordozható HDD táp nélkül
Pro: Kompakt méret; halk működés
Kontra: Y végű USB kábel elengedhetetlen a megfelelő tápláláshoz; ez egyszerre két USB csatlakozót is lefoglal; egyes játékok közben ha a konzol sokáig nem olvas róla adatot alvó módba teszik magukat ezek a merevlemezek amit a Wii U nem kezel rendesen így lefagyhat a gép

Pendrive-ok és Memóriakártyák
Pro: Szinte semmi helyet sem foglalnak;
Kontra: Kicsi kapacitás; rossz forint/GB arány; mivel nem ismertek a Wii U írási szokásai, így az élettartamuk is kétséges, de gyanús is, mert épp ez okból a nintendo sem ajánlja őket

SDD külső házban
Ez elméletben a táp nélküli hordozható HDDk helyét vehetné át, azok minden hibáját javítva, de sajnos a Wii U oprendszere jelenleg nem küld a működési sebesség karbantartásához TRIM parancsot, így rövid időn belül drasztikusan belassulna ez a tároló. A még magas árukat meg inkább nem is említem.

[ Szerkesztve ]

A lexikális tudás hiánya gondolkodásra sarkall...

(#6825) boost válasza 90Quiet (#6824) üzenetére


boost
addikt

Tehát mit ajánlasz? :D :D :D :D

[ Szerkesztve ]

(#6826) tariattila válasza boost (#6825) üzenetére


tariattila
veterán

természetesen az én 32GB-os SanDisk Cruzer Blade pendrive-omat! :DDD

(#6827) 90Quiet válasza boost (#6825) üzenetére


90Quiet
tag

Úgy háromszor kezdtem neki valami konklúzió írásának az üzenetem után, de mint látható nem lett belőle semmi. :B
Engem szerencsére ez nem idegesít, mert még csak haveromnak van Wii U-ja, de nagyon nem várom azt a napot amikor majd a sajátomnál is eljön a tárhelybővítés szüksége :(

[ Szerkesztve ]

A lexikális tudás hiánya gondolkodásra sarkall...

(#6828) ayo válasza 90Quiet (#6824) üzenetére


ayo
addikt

én beszereltem egy sima 320as notebookvinyót egy gagyi házzal Y kábellel és perfekt. nem gondolkoztam rajta ennyit .)

http://jateknaplo.blog.hu

(#6829) ImpersonatoR

[link]

Ezzel mi lehet a szitu ma láttam egy ilyet 16.700 pénzért Tatán de nem mertem megvenni.
Ez nem y usb kábeles bar ha nem használja akkor itt is bekövetkezhet az hogy leállítja és lefagy gondolom.

Bar lehet egyszerűbb lenne egy usb sdhc átalakítót vennem. Mondjuk a 32 GB os micro sd kártyám a new 3ds XL re tartogatom.

Illetve nekem a NAS ban van WD RED vinyom ami kifelyezetten NAS okba es állandó használatra van.
Soha nem állítja le keveset fogyaszt és halk. Csak ugye ez rendes méretű tehát kell neki külső táp is. :(

Igazából 120 GB boven elég lenne

[ Szerkesztve ]

(#6830) Dr.F.E.R.I. válasza ImpersonatoR (#6829) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
Topikgazda

Szerintem az optimális megoldás egy 64 gigás pendrive. Tízezerből megvan, egyetlen USB-helyet foglal és a kapacitása is elég nagy, ha az AAA játékokat elsősorban dobozosan veszi az ember. Ha menet közben születik normális megoldás a tárolásra, még mindig át lehet róla mozgatni az adatokat egy új tárolóra.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#6831) ImpersonatoR válasza Dr.F.E.R.I. (#6830) üzenetére

Ohh azt hittem 20.000 alatt nincs 64GB os pendrive de most rákerestem és tényleg...
[link]

Igazából "problem solved" mert ez a legmegbízhatóbb :C

Ja meg annyi hogy ha wiiu rol lehúzom a pendrive ot bedugom a gépbe tudok róla biztonsági mentest csinálni vagy valami spéci fájlformátumot használ?

[ Szerkesztve ]

(#6832) Dr.F.E.R.I. válasza ImpersonatoR (#6831) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
Topikgazda

Amennyire tudom, leformázza magának a háttértárat valami spéci formátumra. Konzol híján nem próbáltam még ki, de szerintem a PC-s oprendszerek így direktbe nem ismernék fel.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#6833) ldave válasza Dr.F.E.R.I. (#6832) üzenetére


ldave
félisten

Na ezt most én se tudom így hirtelen. A 3DS-nél miként van ez?

A Slime draws near! Command?

(#6834) ImpersonatoR válasza ldave (#6833) üzenetére

Lehúztam és rádugtam gyors PC -re nem tudta olvasni valóban valami spéci format.

Kép

3DS nel viszont működnie kell mert valaki írta, hogy így cserélt benne sd kártyát nagyobbra adatvesztés nélkül

[ Szerkesztve ]

(#6835) ImpersonatoR válasza ldave (#6833) üzenetére

jaj 2x ment el..

[ Szerkesztve ]

(#6836) Dr.F.E.R.I. válasza ldave (#6833) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
Topikgazda

Az SD kártyák tudomásom szerint FAT fájlrendszerrel dolgoznak, így a különféle kütyük által ráírt adatok is olvashatóak PC-n. A 3DS-ből is elég kivenni és lementeni a gépre.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#6837) koncsik


koncsik
MODERÁTOR

Mivel távol vagyok imádott vijúmtól, kissé elméleti a megjegyzésem, de szerintem több usb sticket is lehet használni és cserélgetni őket, attól függően mivel akarunk játszani. Úgy emlékszem sorszámozza őket. Viszont az alap 32 GB-ból még 11 volt, a mikor bedugtam a 64GB USB 3.0 sticket, azóta csak arra telepít, de még sok hely van rajta.
Gondoltam javaslom a wii WBFS manager kipróbálását, de úgy emlékszem nem ugyanaz a wii u file rendszere, mint a wii-é.
Azt többször írja a nintendo faq, hogy a jövőbeli update-ek valamelyikében megoldják, hogy ne a wii u memoriáján keresztül lehessen csak áthelyezni adatokat, hanem két egyszerre csatlakoztatott külső usb eszközön közvetlenül egymásra.

[ Szerkesztve ]

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#6838) koncsik válasza oriic (#6818) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

A jó öreg wii is, igaz homebrew channel kell hozzá...

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#6839) Dr.F.E.R.I. válasza koncsik (#6837) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
Topikgazda

Az a kérdés, ment-e rá ilyenkor más adatot is? Mert ha a játékmentés/DLC/programfrissítés/jóégtudjamégmi ugyanúgy a pendrive-ra íródik, akkor a csereberélés bekavarhat rendesen.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#6840) koncsik válasza Dr.F.E.R.I. (#6839) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Megkukkantom holnap este...

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#6841) tariattila válasza Dr.F.E.R.I. (#6839) üzenetére


tariattila
veterán

szerintem system update kizárólag a belső memóriába íródik...
így az usb cserebere csak a játékokban kavarhat be

nekem is elég lett volna a 120+GB pendrive...
de rendes minőségben ez már közelíti a 2 terrás külsőtápos normális hdd árát... kisebb meg nem volt olyan amit a ninti is ajánl a support oldalon...
abszolút nincs hangja... csak ajánlani tudom

(#6842) Dr.F.E.R.I. válasza tariattila (#6841) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
Topikgazda

Nem is az OS-frissítésekre gondoltam, az nyilván valamilyen belső tárhelyre megy, hanem az egyes játékokhoz letöltött patchekre. Lehet nem érint minden játékot, de valamilyen frissítést elég sok kapott már, eddigi olvasataim alapján. Szerintem egyébként a 128Gb is már elég sok, ha lemezesen vásárol az ember, félannyival is kihúzhatja (addig is telik az idő és szépen lassan még lejjebb mehetnek az adathordozók árai).

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#6843) protko1 válasza 90Quiet (#6824) üzenetére


protko1
csendes tag

Verbatim Pinstripe Hi-Speed Store 'n' Go 128GB Speicherstick USB 2.0 schwarz
Ez lett a megoldás 44€-ért

Szerintük szeretni fogja:
http://wiiki.wii-homebrew.com/USB-Unterst%C3%BCtzung_der_Wii_U

(#6844) slick-adam válasza protko1 (#6843) üzenetére


slick-adam
aktív tag

majd irsz rola, hogy tenyleg bevalt-e?

parfüm fórum: https://bit.ly/2Pd6VEu

(#6845) tariattila válasza Dr.F.E.R.I. (#6842) üzenetére


tariattila
veterán

a játékok frissítését pedig a játék 'mappájába' rakja... a játékkal és mentésével együtt mozgathatja... :U

(#6846) Dr.F.E.R.I. válasza tariattila (#6845) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
Topikgazda

Akkor ez elméletileg nem nagyon akadálya a csereberének (már ha valaki erre adja a fejét).

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#6847) aya


aya
addikt

Amig a lemezeket nem lehet felmásolna hdd-re sok értelmét nem látom a nagy tárhelynek, egy piszok gyors 32Gb pendriveon gondolkozok, elvileg pont elég helyem van, venni meg mostanában nem fogok semmit, betankoltam ugyebár eshopbol 3 játékot.

悪魔城ドラキュラ , NINJA 外伝 , モンスターハンター Switch pro scorpio mi11i

(#6848) aya


aya
addikt

A wiiu usb 2.0 vagy 3.0? Semmi info nincs róla sehol

悪魔城ドラキュラ , NINJA 外伝 , モンスターハンター Switch pro scorpio mi11i

(#6849) ViharVadász válasza aya (#6848) üzenetére


ViharVadász
őstag

A Wii U 2.0-ás USB-t használ: [link]

"Video games are meant to be just one thing: fun. Fun for everyone"

(#6850) tariattila


tariattila
veterán

aki nem látta 'A Diktátor' című filmet annak ajánlom 11:00-tól :DDD

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Nintendo Wii U (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.