Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Nintendo Wii U (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#3001) ldave válasza mirci18 (#3000) üzenetére


ldave
félisten

Van egy összehasonlítás az előző genhez képest is:

A Slime draws near! Command?

(#3002) Mister_X válasza ldave (#3001) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Na jó, de ezek generáció végi gépek adatai. Nyílván egy 2013-as PS3 vagy Xbox360 kevesebbet eszik, mint egy 2007-es. Majd kikupálódnak a nextgenek is.

[ Szerkesztve ]

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#3003) slick-adam válasza mirci18 (#3000) üzenetére


slick-adam
aktív tag

nem biztos, hogy erre celoz a grafikon... :U

parfüm fórum: https://bit.ly/2Pd6VEu

(#3004) ldave válasza Mister_X (#3002) üzenetére


ldave
félisten

A prev-gen adatok 2008-ből vannak, ha minden igaz.

A Slime draws near! Command?

(#3005) Mister_X válasza ldave (#3004) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Hah... hahah... ugye csak vicc? Kizárt, hogy egy Falcon lapos Xbox 70W-ot ett volna óránként... Azaz alig többet, mint egy Wii (40W). Hol van méretben és hőtermelésben a két gép egymáshoz képest?

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#3006) slick-adam válasza Mister_X (#3005) üzenetére


slick-adam
aktív tag

nezd csak meg alaposabban a feliratozast! :D

parfüm fórum: https://bit.ly/2Pd6VEu

(#3007) Mister_X válasza slick-adam (#3006) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Dögöljek meg ha tudnám mit kéne néznem.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#3008) slick-adam válasza Mister_X (#3007) üzenetére


slick-adam
aktív tag

"annual energy consumption"

"kWh/y"

:Y

parfüm fórum: https://bit.ly/2Pd6VEu

(#3009) Mister_X válasza slick-adam (#3008) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Lehet hogy hármas voltam fizikából, de még mindig nem jön le mi a lényeg :F Maximum talán azt tudom felírni, hogy a nextgeneket sokkal többet használják ezek szerint.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#3010) slick-adam válasza Mister_X (#3009) üzenetére


slick-adam
aktív tag

angolbol se lehetsz jo...

eves fogyasztasrol van szo. kilovattóra/év. szo sincs 70W-os Xbox-rol.

parfüm fórum: https://bit.ly/2Pd6VEu

(#3011) Mister_X válasza slick-adam (#3010) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Nem angolt tanítottak nekem 12 éven keresztül.

Tehát sokkal többet használják a nextgent. Ennyi.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#3012) PandaMonium válasza Mister_X (#3011) üzenetére


PandaMonium
őstag

Öcsém. Se angol, se fizika, se matek? :DDD
Gondolom gépekre osztott átlag amit ugyan annyi használat mellet mérnek, külön-külön nem sok értelme volna a diagramnak mert nyilván akkor annál lenne a legnagyobb akkor az éves fogyasztás amiből a legtöbb fogy/amit a legtöbbet használnak. :)

What I cannot create, I do not understand

(#3013) mirci18


mirci18
addikt

Most néztem meg az 1989-es Varázsló filmet amiben egy srác volt a főszereplő.
Aki egy Nintendo versenyen vesz részt.

S azon tünődtem hogy a Nintendo miért nem szervez megint ilyen meccseket.
Biztos nagyobb lenne a kereslet a konzolokra ha lennének versenyek.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#3014) ldave válasza mirci18 (#3013) üzenetére


ldave
félisten

E3-on most lesz egy Smash Bros bajnokság, meg szerintem Mario Kart 8 terén is lesznek majd versenyek.

A Slime draws near! Command?

(#3015) Mister_X válasza PandaMonium (#3012) üzenetére


Mister_X
nagyúr

De akkor mégiscsak az jön ki, hogy a nextgen többet fogyaszt, ami nonszensz.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#3016) Dr.F.E.R.I.


Dr.F.E.R.I.
Topikgazda

Utánanéztem én is ennek az energiafogyasztásos történetnek, és mivel elég hasonló adatokat találtam, belinkelem ezt a táblázatot:

A pár soros összefoglaló mindent elmond a lényegről, miszerint az előző generáció újabb típusai sokkal kevesebbet fogyasztanak (szerintem Dave ábráján is ezek vannak), másrészt a Wii/Wii U tényleg nevetségesen keveset fogyaszt, gyakorlatilag töredékét a többi konzolénak. Külön érdekes, hogy a Wii U fogyasztása még a Wii-ét sem éri el. Bármit mondjanak, én nagyon intelligens tervezésnek tartom.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#3017) slick-adam válasza Dr.F.E.R.I. (#3016) üzenetére


slick-adam
aktív tag

foleg, hogy kraftban PS3/360 szinten vagy kicsit azok felett van. 35 watt nevetsegesen fantasztikus ertek.

[ Szerkesztve ]

parfüm fórum: https://bit.ly/2Pd6VEu

(#3018) #20844032 válasza slick-adam (#3017) üzenetére


#20844032
törölt tag

Amíg falimalacról mennek, és nem akkuról, a tökömet sem érdekli mennyit fogyaszt bármelyik is :D

(#3019) ldave válasza Mister_X (#3015) üzenetére


ldave
félisten

Összességében többet fogyaszt: standby állapotban jelentősen megnőtt a fogyasztás, ráadásul média streamingre is többet használják ezeket a gépeket, úgy pedig jóval többet fogyaszt, mind egy direkt arra kitalált hardver (pl Apple TV). Maga a gameing, ha megnézed, csak a harmada, negyede az egy évre eső energia felhasználásnak.

A Slime draws near! Command?

(#3020) #20844032 válasza ldave (#3019) üzenetére


#20844032
törölt tag

>úgy pedig jóval többet fogyaszt, mind egy direkt arra kitalált hardver (pl Apple TV)

A "média" itt nem feltétlenül csak a fogyasztást jelenti, a nextgen már nem csak fogyasztja, szolgáltatja is a médiát. A twitch élő adásainak közel a felét a ps4 és XO userek élő adásai adják, amik sokszor nem is játékok, hanem ilyen random vcastok.

Egyébként meg szerintem rosszul értelmezitek, itt a felhasznált energia időarányos részéről van szó, azaz nem arról, hogy ennyit eszik (Wattban) médiára, hanem az elhasznált éves energia ennyi százaléka média.

[ Szerkesztve ]

(#3021) slick-adam válasza #20844032 (#3018) üzenetére


slick-adam
aktív tag

na jo, de ha mar last gen power, akkor legalabb a fogyasztasa legyen jo. ezt el is ertek, ami dicseretes.:)
a felhuzhatos vekkerem többet fogyaszt vazze...:D

parfüm fórum: https://bit.ly/2Pd6VEu

(#3022) #20844032 válasza slick-adam (#3021) üzenetére


#20844032
törölt tag

Mondom, rossz az értelmezésetek. Itt arról van szó, hogy nyilván a média(fogyasztás/szolgáltatás) lufaszt fogyaszt, viszont jó sokat használhatják erre. Minthogy az is meglepő, hogy a standby az éves energiafogyasztás 30-40%-a, ami kb annyi jelent, hogy az bekapcsolt ideje nagyrészében lufaszt se csinálnak a nextgen gépek. Amit meg tudok érteni :D

(#3023) ldave válasza #20844032 (#3020) üzenetére


ldave
félisten

Ez lemaradt. Itt az egész cikk amúgy.

[ Szerkesztve ]

A Slime draws near! Command?

(#3024) slick-adam válasza #20844032 (#3022) üzenetére


slick-adam
aktív tag

azt a reszt ertem. en csak siman a 35 wattos fogyasztasrol beszeltem, hisz en is annyit mertem jatek közben.:)

parfüm fórum: https://bit.ly/2Pd6VEu

(#3025) #20844032 válasza ldave (#3023) üzenetére


#20844032
törölt tag

Frankó energiamanagement van ezekben :C
Failgen...

(#3026) #20844032 válasza slick-adam (#3024) üzenetére


#20844032
törölt tag

Igen, az vilinger, de sajnos ez oly sokat nem számít. Mármint valóságosan. A hangerőhöz még ha szorosan össze is függnek, nem sok köze van. A WiiU alig fogyaszt, de az állandó lemezpörgettyű miatt hangoos. A ps4 bár nem fogyaszt sokat, az ótvar notebookhűtés miatt szintén hangos, a pécém meg ami sokszorta többet fogyaszt mint ezek együttvéve, gyakorlatilag hangtalan ezek mellett. Cserébe nagyobb is. Jóval. Sokkal :D

[ Szerkesztve ]

(#3027) Mister_X válasza ldave (#3023) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Az Apple TV ceruzaelemmel is működhetne :DDD

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#3028) ldave válasza #20844032 (#3026) üzenetére


ldave
félisten

Mondjuk az igaz, hogy a lemezmeghajtó nagyon hangos a Wii U-ban, nem is értem ezt hogy sikerült ilyenre csinálni. Szerencsére eShop játék esetében legalább nem pörög, akkor szinte nincs is hangja a gépnek.

A Slime draws near! Command?

(#3029) mirci18 válasza ldave (#3014) üzenetére


mirci18
addikt

És erről lessznek majd élő közvetítések?
Mert érdekelne.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#3030) ldave válasza mirci18 (#3029) üzenetére


ldave
félisten

Ezt találtam, ez alapján lesz Twitch stream az eseményről:

"On Tuesday, June 10, Nintendo will welcome 16 previously selected highly skilled Super Smash Bros. players to NOKIA Theatre L.A. LIVE in Los Angeles to celebrate Super Smash Bros. fan culture and find out who will emerge victorious on the big stage. The Super Smash Bros. Invitational will entertain thousands of spectators in person, and will also be live-streamed on both Twitch’s E3 channel and Nintendo’s Twitch channel to let countless others around the world be among the first to see the new game in action"

A Slime draws near! Command?

(#3031) ldave


ldave
félisten

Napi Fun Fact: jelenleg több Wii U játékban van Batman, mint Mario.

Mario
1- New Super Mario Bros. U
2- Scribblenauts Unlimited
3- Mario & Sonic at the Sochi 2014 Winter Olympic Games
4- Super Mario 3D World

Batman
1- Batman: Arkham City - Armored Edition
2- Injustice: Gods Among Us
3- LEGO Batman 2: DC Super Heroes
4- Scribblenauts Unmasked: A DC Comics Adventure
5- Batman: Arkham Origins
6- The LEGO Movie Video Game

A Slime draws near! Command?

(#3032) Alba Game válasza ldave (#3031) üzenetére


Alba Game
tag

Dejó akkor mostmár nekünk. :))

(#3033) ldave válasza Alba Game (#3032) üzenetére


ldave
félisten

Sose volt rossz :) Sőt!

Közben megjött a ZombiU és a Blacklist, jövő héten pedig Kart. Időt hol lehet venni?

A Slime draws near! Command?

(#3034) Mister_X válasza ldave (#3033) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Nálam, olcsón számítom.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#3035) ldave


ldave
félisten

Jappereknél idén augusztus 14-én jön a Hyrule Warriors. Érdekes módon az eShop-ban olcsóbb lesz, mint a dobozos kiadás (1000 yen ~ 2000 Ft), remélem ez egy új trend első jele. Lesz collector's kiadás, benne egy Triforce órával :) A fejlesztést az Omega Force és a Team NINJA közösen végzi, természetesen Aonuma mester szigorú felügyelete mellett. Link mellett lesz még több játszható karakter is, co-op játék is, egy ember TV-n, másik a Gamepad-en.

Természetesen a történet a szokásos, Zelda bajban, Link segít.

A Slime draws near! Command?

(#3036) Mister_X válasza ldave (#3035) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Ugye megy a vita a digitális vs. dobozos tábor között, hogy az előbbi kényelemmel jár, míg az utóbbinál ott van a kezedben a cucc. Én annak örülnék a legjobban, hogyha lenne "át nem ruházható lemezes edition", amihez lenne mellékelve egy kulcs. Lemez berak, kód beír, feltelepít, majd futtatható bármikor lemez nélkül. Így a kényelem is meglenne és ott is marad a polcon a cucc.

De az is jó, hogyha lejjebb megy a digitális cuccok ára. Én is vettem nem egy játékot PS3-ra digitálisan - na nem friss dolgot, mert a magyar PSN arra extrán drága volt.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#3037) ldave


ldave
félisten

Most nézem, hogy Japánban a PS4 is beesett a Wii U eladási szintjére, heti 6-8 ezer darab fogy a gépekből.

A Slime draws near! Command?

(#3038) Mister_X válasza ldave (#3037) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Én azt mondom, hogy nem nagyon érdekük arrafele generációt váltani. Nincs japánspecifikus tartalom (jRPG, eroge, stb.). Majd egy-két év múlva rendesen beindul ott is a szekér a két japán gép terén.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#3039) ldave válasza Mister_X (#3038) üzenetére


ldave
félisten

Azt ugye tudjuk, hogy mennyire szeretnek kiadni játékot olyan gépre, mely alig fogy?

Én úgy látom ezek a számok alapján, hogy Japánban az otthoni konzoloknak jelenleg csökken a szerepe, a piacot teljes egészében a mobiljátékok és a kézi konzolok uralják.

A Slime draws near! Command?

(#3040) Alba Game válasza ldave (#3039) üzenetére


Alba Game
tag

Ez nem újdonság, köbö pár éve már ezt szajkózzák a "hozzáértők". Amúgy furi, mert ott a DS/3Ds, ami szépen terjed, jól fogy. Viszont a VITA meg annyira nem. Szóval akkor tleg a játékfelhozatal szabja meg az eladásokat, mert ahogy kinéz, a VITA -nak is az a legfőbb gondja momentán. Persze megy a sok próbálkozás, a cross-buy / cross-control / cross-save / cross-platform progikkal, a free PS+ cuccok "áradata" meg a PS4 támogatás (game sharing vagy mifene) de ez sem kompenzálja a szűkös játékkínálatot. pedig sztem tökjó gép (eltekintve a fos kamerától meg a saját formátumú memókari baromságtól). de tleg a játékkínálat diktál. A DS / 3Ds -re jön a kilóméternyi game (millió hulladékkal meg EU népnek fogyaszthatatlan dolgokkal) és nincs szükség még csak ezekre a cross-dolgokra sem. pedig az mekkora jóság volna már. A 3Ds - WiiU kóperálás. :C

(#3041) ldave válasza Alba Game (#3040) üzenetére


ldave
félisten

Asszongyák ott a gond, hogy az átlag japán fiatal napközben ugye iskolában van, majd 1-2 óra szabadidő és kezdődik a délutáni program (clubbok, felkészítő iskola, stb.) A felnőttek pedig átlag 1-2 órát utaznak munkába majd haza. Szóval egyszerűen alig vannak otthon, így idejük is alig van otthon játszani és a sok-sok utazás miatt lett ennyire népszerű a mobiljáték.

A Slime draws near! Command?

(#3042) Alba Game válasza ldave (#3041) üzenetére


Alba Game
tag

De ezt a témát nem "tegnapelőtt" kezdték. Nem az elmúlt 2-2,5 évben (mondjuk amióta a VITA van illetve a WiiU / PS4 ott sem megy) utaznak 1-2 órát munkába, stb... érdekes, a Wii meg a PS3 (illetve maga a DS) az utód konzoloknál SOKKAL jobban fogyott, már ha csak az ottani eladásokat nézzük. Szóval nem egyértelműen az életvitel változott. Ezért gondolom, hogy ebbe a szoftverkínálat is beleszól. mármint a VITA részéről. pedig abban van FB meg Skype kliens, GPS, elvileg (kicsit) jobb kamera, bla-bla-bla. Igaz, kevésbé mobil, mint egy 3Ds (bár sztem valamivel csak hordozhatóbb, mint egy 3Ds XL)

(#3043) ldave válasza ldave (#3035) üzenetére


ldave
félisten

A Slime draws near! Command?

(#3044) Mister_X válasza ldave (#3043) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Kell :Y

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#3045) ldave


ldave
félisten

Érdekesség: a Wii U-s U Play szerint már megjelent a Watch Dogs.

A Slime draws near! Command?

(#3046) Mister_X válasza ldave (#3045) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Wii U-n külön U Play van? :F

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#3047) Alba Game válasza Mister_X (#3046) üzenetére


Alba Game
tag

Hááát ... már elég rég óta. :P

(#3048) ldave


ldave
félisten

Tegnap voltunk moziban aztán ha már arra jártam benéztem az MM az Arénában, szinte minden Wii U-s cucc akciós, kiegészítők, játékok. Wind Waker HD pl 8000 Ft és hasonlók. A Gamepad set (védő, törlő, toll) 1500 Ft, töltőállvány 2000 Ft.

A Slime draws near! Command?

(#3049) Alba Game válasza ldave (#3048) üzenetére


Alba Game
tag

Nem rossz! :U

(#3050) ldave


ldave
félisten

Bővül a GBA-s kínálat, hamarosan érkezik a Minish Cap:

Ez talán az egyetlen Zelda, amit eddig semmilyen formában nem próbáltam.

A Slime draws near! Command?

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Nintendo Wii U (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.