Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Nintendo 3DS és DS topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:56:47

LOGOUT.hu

TILOS A WAREZ, EMLÍTÉS SZINTJÉN IS TILOS BESZÉLGETNI GÉPEK TÖRÉSÉRŐL, KALÓZKÁRTYÁKRÓL, ROM-OK FUTTATÁSÁRÓL, MINDEN EZZEL KAPCSOLATOS TÉMÁRÓL!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12701) Dr.F.E.R.I.


Dr.F.E.R.I.
Topikgazda

Nem a Jézuska hozta, hanem csak most jutottam el odáig, hogy picit foglalkozzak vele. Már egy ideje lesegettem DSi LL-t, mert fehéret szerettem volna, csak XL-ből nincs ez a szín. Eredetileg bontatlant szerettem volna, de aztán úgy voltam vele, rendelek egy használtat játszani, aztán majd valamikor repül a gyűjteménybe egy bontatlan is. Találtam ebay-en egy ígéretesnek tűnő példányt, amit licittel nyertem meg, 9k körül lett a konzol vége, plusz ugyanennyi a szállítás Japánból :-/ Azért licitáltam rá, mert toll, doboz, papírok minden stokiban meg volt hozzá, ergo pedáns tulaja volt. Sok olyan hirdető van, akinek már nincs meg a doboza, töltője stb, na az ilyen trógerektől nem kell venni semmit, mert ezek jellemzően magára a gépre is pont ennyire vigyáznak. Mondanom sem kell, Japánból pár nap alatt ideért, a derék magyar vámosok viszont hetekig ültek rajta.

Amivel szívtam viszont, az az akkumulátor volt. Az eladó is írta hangyafasznyi betűkkel, hogy nem lesz benne, a japán posta lítium-fóbiája miatt. Annyi baj legyen, gondoltam, majd veszek bele. Na ja. Itt a környéken csak a Konzolvilágnál volt egy utolsó darab, amiről kiderült itthon, hogy rossz. Fel volt az akksi púposodva, rá sem tudtam a fedőt csavarni. Futottam pár kört néhány fórumtársnál, mire németből rendeltem egyet. Kicsit macerásan ért ide, de végül is jónak bizonyult. Az a baj, hogy simán töltőről nem indul a gép, muszáj hogy az akksi is benne legyen. Aztán menet közben már ki is lehet szedni, utána már megy csak a töltőről is, de a beindításához akku is kell.

A gép nagyon szép állapotban van, az eladó nem írta, de fóliázva is van. Legalább azt nem kellett még vadásznom rá. A doboz, tartozékok teljesen patent állapotúak, úgyhogy nem is fogok már ebből semmilyen példányt venni, így is szép része lesz a gyűjteménynek. A képe ugyan nekem már túl pixeles, megszoktam a kis N3DS kijelzőit. De játszani DS játékokkal mindenképp praktikusabb, mint 3DS-en. A japán nyelvű menüben megpróbáltam értelemszerűen kikövetkeztetni a pontról-pontra végigmenő kezdeti beállításokat, sok problémát szerencsére nem okozott.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#12702) tacto válasza Dr.F.E.R.I. (#12701) üzenetére


tacto
aktív tag

Klassz! És az is, hogy minden megoldódott.

[ Szerkesztve ]

(#12703) g@bo válasza Dr.F.E.R.I. (#12701) üzenetére


g@bo
nagyúr

retro... :R

én most egy mariokart bundle 2ds t szeretnék beújítani, 27 ropit megér?

(#12704) Dr.F.E.R.I. válasza g@bo (#12703) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
Topikgazda

Ha új, akkor mindenképp. Ebay-en egy tizessel többért futnak a bontatlan darabok.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#12705) aya válasza Dr.F.E.R.I. (#12701) üzenetére


aya
addikt

Az az eladó egy paraszt, nekem psp, ps vita, és két 3ds jött japánból aksival.
Amióta felemelte szemét módon a postát , nem vásárolok tőle.

悪魔城ドラキュラ , NINJA 外伝 , モンスターハンター Switch pro scorpio mi11i

(#12706) ayo válasza aya (#12705) üzenetére


ayo
addikt

haha, most nézem ki az eladó. az nem csak hogy bunkó, ha kérdezel, de évek óta trükközik a licitekkel több fiókkal (shill bidding a helyes kifejezés). Itt egy fiókja most így hirtelen.

Total bids: 2740
Items bid on: 2386
Bid activity (%) with this seller: 99%

Nem kicsit LOL és egyben szomorú, hogy évek óta ezt tolja és az eBay nem csinál vele semmit.

ja és nekem is jött már GBA, DS stb. is Japánból, de hát Yamatoku már csak ilyen.
És ha már trükközés, a kedvencem mikor direkt úgy volt fotózva egy tartó, hogy nem látod, hogy van-e benne valami v csak üres, amikor meg kérdezem tőle, hogy tartalmazza a játék azt is, akkor "azt kapod, amit a képen látsz" copy szöveget írta, csak ugye a plusz tokon nem látsz át, rendes válaszra meg nem volt képes :D

Egyébként jól teszed, vannak jó cuccai, de én is inkább hanyagolom, ha lehet....szerencsére lehet ;)

[ Szerkesztve ]

http://jateknaplo.blog.hu

(#12707) Dr.F.E.R.I. válasza ayo (#12706) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
Topikgazda

Eddig nem volt szerencsém az illetőhöz, viszont mások portékája meg kimondottan (leírtan is) egy fos volt. Ez van, de így utólag nem bántam meg ezt a boltot (kopp-kopp).

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#12708) judzsin


judzsin
tag

Sziasztok!
Az összefoglalók és a fórum többszöri áttanulmányozása után is szeretnék tanácsot kérni.

Nosztalgiafaktor, a béna emulátorok és a Nintendo feeling miatt elkezdeném újra a Zeldákat és a Mariokat, anno Gameboyom és Snes-em volt.

Kinéztem egy DSI Xl-t. Félek tőle, hogy az akkuja gatya lesz, habár már két óra üzemidővel elégedett lennék. Ez nyilván a használatkor derül ki.

Kérdéseim:
1. Ez lesz az én jó kezdő DS-em? Főként ha Zeldázni szeretnék digitálisan. Szomorúan nyugtázom, hogy a Link to the Past csak új rendszeren fut, de üsse kavics ezt az egyet még benyelem. A Links awakening-et azonban mindenképp újrakezdeném.

2. Ha gatya lesz az akksi lehet még kapni, rendelni hozzá külön hókuszpókusz nélkül mondjuk Magyarországon?

3. Hatéves gyereknek is szánnám a konzolt.

Előre is köszönöm.

(#12709) Dr.F.E.R.I. válasza judzsin (#12708) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
Topikgazda

Magyarországon már nem nagyon kapsz akku-t, ebay-ről fogsz tudni rendelni. Zeldát amúgy nem tudsz DSi-re tölteni, csak ami kártyán megjelent rá (phantom hourglass, spirit tracks). A Zelda úgy néz ki, hogy 2DS-en és 3DS-en hét rész érhető el:
- Két darab NES-es rész
- Link's awakening
- Oracle of Ages/Seasons
- A fent már említett két DS rész, ha kártyán játszol

Minden más Zeldával Wii U-n tudsz játszani, illetve a NES-es és a DS részek is megvannak U-ra, csak a három GameBoy cím nincs. A N3DS(XL) annyiban más csak a sima gépektől, hogy azokra letölthető a Link to the Past is.

Szerk.: Kicsit a Virtual Console részre koncentráltam, természetesen játszható 3DS-en a két remake (Ocarina of Time 3D és Majora's Mask 3D), valamint az exkluzív Link between Worlds is, sry

[ Szerkesztve ]

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#12710) judzsin válasza Dr.F.E.R.I. (#12709) üzenetére


judzsin
tag

Köszönöm kimerítő válaszod.
Látod erre kis apróságra nem figyeltem.

Magyarán sima DS-en csak a kártyán kiadott tartalmakat érem el ezért célszerűbb az újabb platform felé mozdulni (N)2ds/3ds.

Itt viszont új dilemmához érkeztem, mert árban 40-50 tájékán vagyok használt/új és a WiiU-k is innen kezdődnek használtan tehát már jóval nagyobb ugrás érhető el az újabb platformmal. Ráadásul nem kell parázni az akkukérdéssel, mert négy ceruzaelem kell bele ha jól emlékszem.
Mondjuk az más kérdés, hogy egy halott platform, bár digitálisan még fejleszthetnek rá.

Még egy kérdés: a Link between worlds elmegy a sima dsi xl-en?

(#12711) Dr.F.E.R.I. válasza judzsin (#12710) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
Topikgazda

A 3DS egy merőben más platform, a régebbi DS gépek nem futtatnak 3DS-re fejlesztett játékokat. Négy ceruza egyébként GameBoy-ba kellett, már ezer éve lítiumos minden. Lényeg hogyha kimondottan Mariózni/Zeldázni akarsz, akkor próbálj meg olcsón szerezni egy 3DS-t és egy Wii U-t. Ezeken minden megjelent Zelda, plusz egy-két kivétellel minden megjelent Mario játék játszható (legális módon).

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#12712) judzsin válasza Dr.F.E.R.I. (#12711) üzenetére


judzsin
tag

Értem.
Köszönöm, mindenképp az újabb felé mozdulok.

(#12713) Adam_Shepard


Adam_Shepard
addikt

ha van valakinek elfekvőben 100 aranytallérja, akkor egy xenoblade 40% kódot tudna nekem küldeni? Nagyon hálás lennék.

Bearer... Seek.. Seek..Lest..

(#12714) Dr.F.E.R.I. válasza Adam_Shepard (#12713) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
Topikgazda

Ez nem így működik sajnos, csak annak jár a kedvezmény, aki beváltja. Lényegében árengedményt kapsz a letöltésből, nem valamiféle letöltőkódot vagy egyebet. Ami összehasonlító videókat láttam egyébként a játékból, én száz százalék hogy Wii U-ra fogom inkább letölteni és azon játszani. Pedig meg van 3DS-re is, dobozosan. Csak sajnos a kis képernyő és főleg a 3DS teljesítménye nem tesznek jót ennek a játéknak. U-ra mindenféle kedvezmény nélkül 17 vagy 18 font, már nem is emlékszem pontosan. De ott minden Wii játék ezen az egységes áron megy.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#12715) Adam_Shepard válasza Dr.F.E.R.I. (#12714) üzenetére


Adam_Shepard
addikt

Szóval, a Wiiun van visszafelé kompatibilitás? Aztán rájöttem, hogy van egy rakat fel nem használt switch kártya goldom. :U

Bearer... Seek.. Seek..Lest..

(#12716) Adam_Shepard válasza Adam_Shepard (#12715) üzenetére


Adam_Shepard
addikt

Aztán rájöttem, hogy 28800 kocka helyet foglal, ami egy majdnem fullos 4gbs kárytán nem igazán fér el.

Bearer... Seek.. Seek..Lest..

(#12717) Dr.F.E.R.I. válasza Adam_Shepard (#12715) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
Topikgazda

A Wii U processzora lényegében lejátssza a Wii játékait is. Még a GameCube játékokat is vinné hardveresen, csak a N azt valamiért nem erőltette.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#12718) szabonorbkk


szabonorbkk
csendes tag

hello! :)
vasarolni szeretmek egy ilyen masinat mire kellene figyelnem? 3ds vagy 3ds xl ajanlott inkabb?

(#12719) Dr.F.E.R.I. válasza szabonorbkk (#12718) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
Topikgazda

Preferencia kérdése a méret, én a kisebbik modellt kedvelem, de a többség az XL-t kedveli. Ha a pénztárcád engedi, a New gépek közül válassz, ne az originál modellek közül.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#12720) planbmokus válasza Dr.F.E.R.I. (#12719) üzenetére


planbmokus
senior tag

+1 New 3DS XL-re!

"Minden állat egyenlő, de egyes állatok egyenlőbbek a többinél." (George Orwell - Állatfarm)

(#12721) ldave válasza szabonorbkk (#12718) üzenetére


ldave
félisten

Vagy ha a 3D nem fontos, akkor a new 2DS is jó lehet, valamivel olcsóbb.

A Slime draws near! Command?

(#12722) tacto válasza szabonorbkk (#12718) üzenetére


tacto
aktív tag

Én is így voltam vele, egy 2ds mellé végül a 2dsXL lett. Könnyebb, újabb, mint a 3dsXL, a 3D-t nem használom, de legalább látom azt is, ami a régi kijelzőméretnél már kompromisszumos volt, illetve nem láttam jól.

[ Szerkesztve ]

(#12723) woros


woros
őstag

Hogy ne merüljön feledésbe. :)

Mario Kart Bajnokság 2018

(#12724) anddrew


anddrew
tag

Sziasztok, ne haragudjatok ha mar volt ilyen kerdes, de tudnatok ajanlani 3ds-re olyan jatekot, amivel akar tobb 100 orat is lehet jatszani anelkul, hogy megunnam? Suliban jatszanek vele. (Animal Crossing kilove :)) )

π

(#12725) Dr.F.E.R.I. válasza anddrew (#12724) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
Topikgazda

Nekem ezek a többszáz órásak: Monster Hunter, Fire Emblem, Etrian Odyssey

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#12726) Dr.F.E.R.I.


Dr.F.E.R.I.
Topikgazda

Ace Attorney játékok tényleg annyira jók, mint amilyeneknek mondják?

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#12727) ldave válasza Dr.F.E.R.I. (#12726) üzenetére


ldave
félisten

Nekem mind kimaradt, de valamelyik rész demóját próbáltam 3DS-en, az tetszett, de mivel nem volt dobozos kiadás, így nem kaptam utána. Azóta meg nem került sorra, hogy megvegyem.

A Slime draws near! Command?

(#12728) Dr.F.E.R.I. válasza ldave (#12727) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
Topikgazda

Legjobban eddig egy ügyvédjelölt kolléga dicsérte itt a fórumon, ami nekem nem annyira pártatlan vélemény :) De lehet nem szórakozok vele és lehúzom ebben a Capcom-akcióban, az én mínusz pontjaimnak már úgyis mindegy

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#12729) ldave válasza Dr.F.E.R.I. (#12728) üzenetére


ldave
félisten

Nekem szinte biztos, hogy a február 16-án érkező Radiant Historia lesz a következő játék, amit 3DS-re veszek, bár még nem láttam itthon előrendelhető állapotban.

A Slime draws near! Command?

(#12730) Dr.F.E.R.I. válasza ldave (#12729) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
Topikgazda

Azt várom én is, de a Strange Journey-t még valamivel annál is jobban. Eddig nagyon jók voltak a felújított Atlus címek.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#12731) alevan válasza ldave (#12729) üzenetére


alevan
őstag

Lesz benne újdonság a DS verzióhoz képest? Vagy csak sima remake?

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#12732) ldave válasza alevan (#12731) üzenetére


ldave
félisten

Lesz benne, ez egy kibővített átírat lesz, ahogy majd a Strange Journey is. Az alap történet nem változik, de bővül pár új fejezettel, a harcrendszerbe is belenyúlnak.

A Slime draws near! Command?

(#12733) PitkyePadvan válasza Dr.F.E.R.I. (#12726) üzenetére


PitkyePadvan
tag

Nagyon jó!
Egy kicsit a Danganronpa-hoz tudnám hasonlítani, azon belül is a "tárgyalásos" részekhez.
Sokszor nagyon vicces, és azért a "feladványok" sem mindig egyszerűek.
Viszont angolul tudni kell hozzá :DD

Van egy nagyon jó gameplay sorozat róla, én emiatt vettem meg ) persze nem néztem végig, csak az első részt.

Üdv: László

(#12735) ldave válasza Dr.F.E.R.I. (#12730) üzenetére


ldave
félisten

Nem nagyon látom egyik hazai boltban sem, szóval szinte biztos, hogy ezt és majd valószínűleg a SJ-t is külföldről kell beszerezni.

A Slime draws near! Command?

(#12736) Dr.F.E.R.I. válasza ldave (#12735) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
Topikgazda

Az Axiom Verge dobozosa ilyen, hogy először csak a kijelölt külföldi webshopokban lehetett látni (oda is adtam le rendelést), de valamivel később már itthon is feltűnt több helyen is a kínálatban. Ezek is tuti jönnek, csak idő kérdése.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#12737) ldave válasza Dr.F.E.R.I. (#12736) üzenetére


ldave
félisten

Meglehet, de én inkább megrendelem majd az Amazon-ról. vagy a kiadótól, bár fogalmam sincs, hogy most épp ki az Atlus EU-s kiadója :)

A Slime draws near! Command?

(#12738) b_alazs


b_alazs
tag

Sziasztok!

Ha valakinek van 3ds/3ds XL/New 3ds XL modellje Miskolc környékén, az ne tartsa magában!
Vevő lennék egy szép állapotú példányra! : )

Privátban jöhet!

Üdv,
Balázs

(#12739) Phobion


Phobion
őstag

sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni a következőhöz: akinek megvan a pokémon Y az tudna abban segíteni, hogy áttradelném a Haunteremet majd vissza?

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

(#12740) Adam_Shepard


Adam_Shepard
addikt

Kb. 15 perce röhögök ezen:

Bearer... Seek.. Seek..Lest..

(#12741) Dr.F.E.R.I. válasza Adam_Shepard (#12740) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
Topikgazda

Ő is mosolyog rajtad

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#12742) Adam_Shepard válasza Dr.F.E.R.I. (#12741) üzenetére


Adam_Shepard
addikt

Szerintem zsenialis! Kar hogy nincs szuksegem egy masikra mert siman vennek egyet.

Bearer... Seek.. Seek..Lest..

(#12743) PitkyePadvan


PitkyePadvan
tag

A Pokemonos játékoknál miért van mindig kétfajta?
Ugyanaz a játék csak más legendás pokemont lehet a végén elkapni, vagy két teljesen más játékról beszélünk?

Üdv: László

(#12744) planbmokus válasza PitkyePadvan (#12743) üzenetére


planbmokus
senior tag

Ugyanaz a világ, de két más, eltérő szemszögből mész neki a történetnek. A legendásokon kívül vannak exkluzív Pokémonok, amiket csak az adott játékban tudsz befogni.

"Minden állat egyenlő, de egyes állatok egyenlőbbek a többinél." (George Orwell - Állatfarm)

(#12745) tacto válasza planbmokus (#12744) üzenetére


tacto
aktív tag

Hasonló az eltérés, mint a Yo-Kai Watch 2 verziók esetében?

(#12746) planbmokus válasza tacto (#12745) üzenetére


planbmokus
senior tag

Pontosan olyan kaliber.

"Minden állat egyenlő, de egyes állatok egyenlőbbek a többinél." (George Orwell - Állatfarm)

(#12747) PitkyePadvan


PitkyePadvan
tag

Szereztem egy Mario Kart 7-et :B , és egy olyan kérdésem lenne hogy meg lehet-e valahogy változtatni a karakterem nevét (és ha igen hogyan) , másodkézből szereztem, és nem igazán találtam ezt a lehetőséget sehol sem :F .

Üdv: László

(#12748) PandaMonium válasza PitkyePadvan (#12747) üzenetére


PandaMonium
őstag

Azt nem tudom, hogy csak a nevet meg lehet-e változtatni, de arra emlékszem, hogy a mentett állást úgy tudod törölni, ha a játék indulásakor nyomvatartod az A+B+X+Y gombokat együtt. Ekkor biztosan tudsz új nevet megadni, de a játékot is elölről kell ugye kezdened... :)

What I cannot create, I do not understand

(#12749) ldave válasza Dr.F.E.R.I. (#12730) üzenetére


ldave
félisten

Friss hír, májusban jön a Shin Megami Tensei: Strange Journey Redux, május 18-án.

A Slime draws near! Command?

(#12750) Dr.F.E.R.I. válasza ldave (#12749) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
Topikgazda

Hamarabb ígérték :-/

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Nintendo 3DS és DS topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.