Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4151) Barcelona95 válasza zsoltyyy (#4150) üzenetére


Barcelona95
tag

Lehet egyáltalán kapni pipadohányt?
3 hete voltam Pesten, ott és akkor azt mondták, hogy legálisan sehol sem kapható elvileg, az más kérdés, hogy én vidéken kaptam még dobozos Nakhla-t.

Szeretek élni - és ez sok időt elvesz.

(#4152) zsoltyyy válasza Barcelona95 (#4151) üzenetére


zsoltyyy
senior tag

Ma már én se kaptam sehol....
Még múlthéten lehetett kapni, de az is már a magyar cucc volt.

Lehet, h megérné házilag sima vágott dohányból?
Valakinek valami tapasztalata arról?

(#4153) szuszinho


szuszinho
őstag

Arról tudni valamit, hogy a környező országokban (Szlovákia, Ausztria) lehet-e normális dohányt kapni?

(#4154) xenom0rph válasza szuszinho (#4153) üzenetére


xenom0rph
őstag

Mióta itthon nem lehet kapni, Ausztriában veszem, legutóbb alfakhert hoztam 6€ért az 50 grammosat, szóval egy laza 400 forinttal olcsóbb mint itthon. Egyébiránt a smoshi.de szállít még dohányt ide (annak ellenére hogy nem lenne szabad). Írni kell nekik hogy ajándékként címezzék és gond nélkül átjön a vámon.

halahala

(#4155) szuszinho válasza xenom0rph (#4154) üzenetére


szuszinho
őstag

Vámon? Európán belül? Egy rakat ismerős él kint, valaki mindig jön látogatóba haza...

(#4156) tutuhawer


tutuhawer
őstag

Szevasztok!
Mi a különbség a vízipipa squeeze paszta és az unicream között, hogy ekkora az árkülönbség köztük?
Előre is köszi.

NETERROR_TERROR -- TutuHawer híres jelét mindenhol ismerik, ám neki még nevét leírni is nehezére esik -- Logitech G29, Sony Xperia 1, SONY WH-1000XM4, SONY MHC V81; SONY Dualshock 4; Dualsense

(#4157) voyager4.4 válasza tutuhawer (#4156) üzenetére


voyager4.4
senior tag

Az egyik magas minőségű német termék, a másik alsó-közép kategóriás magyar termék. Ennyi. :DDD

no fate but what we make

(#4158) tutuhawer válasza voyager4.4 (#4157) üzenetére


tutuhawer
őstag

OK, köszönöm

NETERROR_TERROR -- TutuHawer híres jelét mindenhol ismerik, ám neki még nevét leírni is nehezére esik -- Logitech G29, Sony Xperia 1, SONY WH-1000XM4, SONY MHC V81; SONY Dualshock 4; Dualsense

(#4159) merkucyo


merkucyo
aktív tag

Sziasztok!

Ha valaki külföldről tervez dohányt rendelni, esetleg van otthon elfekvőben bontatlan vagy 90%-os doboz és hajlandó lenne kooperáni jelezzem felém Pü-ben. :) (természetesen a piaci ár fölött gondoltam az átvételt és nem zargatnék senkit 50g-al...)

Vágjátok ki az erdő leghatalmasabb fáját ezzel a kis heringgel !!

(#4160) Mika1227


Mika1227
őstag

Dohányboltban vásárolt Peterson Wild Atlantic pipa dohányom tovább adnám, kettő tömés hiányzik belőle, tegnap bontottam nekem nem jön be! A többit pü-ben ha valakit érdekel

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#4161) Corvin0716


Corvin0716
tag

Pipások éltek még? :F Annyira halott minden pipás fórum évek óta, hogy felmerül a gyanú bennem, hogy utolsó képviselője vagyok fajtánknak. :O

(#4162) Latsza válasza Corvin0716 (#4161) üzenetére


Latsza
aktív tag

Helló, én még élek :))

Hol vannak a keményvonalasak, de tényleg?

Hogy témába vágó legyen a hsz, ki füstöl Nakhla citromosat még rajtam kívül mostanság?

(#4163) Corvin0716 válasza Latsza (#4162) üzenetére


Corvin0716
tag

Szerintem az is csoda, ha valaki a témához szól mostanság. :(

De most komolyan, ahogy elnéztem a minap a vízipipás fórumokat, a legutolsó hozzászólások 2-3 éve íródtak, pedig akkoriban is nagy volt már a pangás. Mondjuk személy szerint azt sem szerettem, amikor annak idején hirtelen nagy divat lett vízipipázni, s olyan emberek osztották az észt a témában, akik szerint az öngyulladós szén a király, de talán még az is jobb volt, mint a jelenlegi helyzet. Persze értem én, hogy szinte ellehetetlenítették a pipázást a törvényekkel, de azt nehezen hiszem, hogy egyedül lennék, aki ígyis meg tudja oldani, meg, hogy kizárólag én tartom fenn a vízipipa boltokat.

Néha jó volna tapasztalatot cserélni, de ha pipást akarok látni, akkor lassan csak a tükör maradt. :))

Én régen a Nakhla Mizo citromát szerettem, kellemes citromfű íze volt. A sima Nakhla én nem kedveltem sose a kaparósabb füstje miatt, nameg mert az őszibarackja az egyetlen olyan dohány, amitől valaha rosszul lettem, pedig sok szart próbáltam már, főleg elejében.:D

Engem meg most az foglalkoztatott, hogy a Fantasia Ace of Spades dohányát próbáljam-e inkább ki, vagy a Tanglerst, amit sokan istenítenek, de ugyanakkor sokan írják, hogy az inkább dohányosoknak való, meg a mentával egyébként is vannak fenntartásaim.

(#4164) Barcelona95 válasza Corvin0716 (#4161) üzenetére


Barcelona95
tag

Itt vagyok én is. Kb fél éve beszereztem egy medium phunnelt, razan csövet, meg egy szénmelegítőt is, azóta öröm és bódottá van, meghálálta a KM Halzone. :D
Sajnos még mindig nehezen tudom eltalálni, hogy hogyan tömjem jól a phunnelt, bár mióta átálltam páncélfóliára, azóta a rátett 3 kókusz nehezebben égeti meg a dohányt.
Esetleg valami tanács a phunnel töméshez?

A dohánytémához is hozzászólva, itt az Alföldön közepén a dohányboltok többségében csak Al Fakher van. Nakhla-t már elég régen szívtam, nálam egyébként az alma és a cseresznye/meggy a favorit, egyszer korábban vettem Earl Grey tea-t, de elég hitvány volt, szerencsére pont volt itthon citromos dohány, azzal bekeverve egész kellemes citromos tea ízű lett a füst.

[ Szerkesztve ]

Szeretek élni - és ez sok időt elvesz.

(#4165) Corvin0716 válasza Barcelona95 (#4164) üzenetére


Corvin0716
tag

Azt meg tudod mondani, hogy miért vettél phunnelt? Azért kérdezem, mert az, amit eddig olvastam erről a kerámiáról kb. így folgalható össze: "Könnyű vele elrontani a tömést, de ha már kellően tapasztalt vele az ember, akkor van olyan jó, mint a vortex." Én meg: "Wtf, Miért vegyek akkor phunnelt vortex helyett :F ?"
És ez a kérdés máig megvan bennem, mivel nem volt eddig okom leváltani a vortexet, s így kipróbálni a phunnelt.

[ Szerkesztve ]

(#4166) Barcelona95 válasza Corvin0716 (#4165) üzenetére


Barcelona95
tag

Próbáltam a vortexet is, de nem váltotta be a reményeimet. Nagyon hamar megégett benne a dohány többszöri tömésre is, így inkább a phunnel mellett döntöttem, aminél szintén megvan ez, de sokkal kisebb arányban, 10-ből kétszer kb. Bár amikor a vortexet próbáltam, akkor még nem használtam páncélfóliát, mióta átálltam rá, sokkal kellemesebb az eredmény.

Szeretek élni - és ez sok időt elvesz.

(#4167) Latsza


Latsza
aktív tag

Srácok ti olyan magasságokban űzitek a füstölést, hogy én azt felfogni nem tudom. 2006 óta van vízipipám, de azóta se tudom hogy melyik a phunnel és melyik a vortex kerámia :) én a sima lyuggatott egyiptomi kerámiával élvezem az ízeket, vékony alufóliával, semmi faxni :) Egyedüli extra hogy kaptam valamikor mosható szívócsövet, az egy hasznos alkatrész.

(#4168) Corvin0716 válasza Latsza (#4167) üzenetére


Corvin0716
tag

Nem is kell ezt túlbonyolítani, a lényeg, hogy neked jó legyen. Ettől függtlenül én ajánlom, hogy próbálj ki egy vortex kerámíát. Megéri.

Barcelona95: Persze minden kerámiával meg lehet égetni a dohányt, de személy szerint ilyet én vortexxel még nem tapasztaltam. Igaz, nálam az alapfelállás: egy saját készítésű széntartó konzol rozsdamentes lemezből + 4 réteg alufólia.:D

(#4169) Barcelona95 válasza Corvin0716 (#4168) üzenetére


Barcelona95
tag

A szénkonzol jó ötlet, amikor a vortex-et próbálgattam, akkor meg se fordult a fejemben. :B
Phunnelnél meg azért sem használnám, mert csak egy van, de az túl kicsi lenne rá.

Szeretek élni - és ez sok időt elvesz.

(#4170) Gyick


Gyick
őstag

Üdv!

DXP pipákról tud vki vmit?Ez olyan lehet mint a top mark?[link]

(#4171) sutyesz96


sutyesz96
őstag

Sziasztok!

Látom nem túl aktív a topik, de hátha valaki idetéved. :)

Van egy DUD vízipipám Németországból 1 gyári és egy Bullshit gumi csővel. A gyári DUD Phunnel kerámiát használom, és mivel a szénkonzol nem ment rá, így dupla rétegű alufóliára rakom a 2db coco bricot. Headshot dohányt használok, de valahogy nagyon gyengének hat az íz. Igazából eddig bármit próbáltam a pipában, mindenből csak gyenge ízhatás jött. Mivel lehetne ezt javítani?

No matter what, you keep finding something to fight for.

(#4172) szuszinho


szuszinho
őstag

Sziasztok,

Mennyiért lehet eladni egy Eco 620, nammor cső, hőtartó, vortex kerámia szettet?

(#4173) Phobion


Phobion
őstag

Sziasztok!

Két főre mostanság melyik a legjobb vízipipa márka? Illetve melyik a legjobb verzió: a dohány vagy a kavicsos megoldás?

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

(#4174) sutyesz96 válasza sutyesz96 (#4171) üzenetére


sutyesz96
őstag

Havi egy hsz, nem rossz arány. :DD

(Most rontottam az átlagot :DDD)

No matter what, you keep finding something to fight for.

(#4175) Predog


Predog
újonc

Hali

Valaki tudja mostanság hol van Budapesten normális választékú dohánybolt?
Kissé unom hogy mindig csak egy pár fajta van készleten.

(#4176) TothNandi


TothNandi
csendes tag

Sziasztok!
Szeretnék venni egy Nargilem Eco 620, vagy hasonló minőségű és méretű vizipipát. Itthon csak számomra nem túl szép üveggel találtam, külföldi oldalakon is nagyon ki vannak fogyva. Esetleg valaki tudna egy linket küldeni, ahol lehet kapni Blue Wave/ Black Wave, vagy valami hasonlóan tetszetős kivitelben? Esetleg valami hasonló bevált pipa?
Előre is köszi!

(#4177) Predog válasza TothNandi (#4176) üzenetére


Predog
újonc

Nem hiszem hogy újat fogsz találni. Eléggé kifutott már.
Használtan sem igen látok ilyet.
Viszont ha van lehetőséged akkor javaslom hogy menj el személyesen egy vizipipaboltba. Gyakran vannak mostanság olyan cuccaik amik nincsenek fent webshopban.

(#4178) Latsza


Latsza
aktív tag

Hali all,

A Sultan Center még egy működő bolt? Nemrég mentem arrafelé, még ott volt a kirakatban egy két pipacucc. Dohányt ugye nem árulhatnak, de szenet azt tartanak vajh?

(#4179) Predog válasza Latsza (#4178) üzenetére


Predog
újonc

Nem hallottam róla hogy bezárna. Igen szokott náluk lenni szén dögivel.

(#4180) Orly


Orly
csendes tag

Helló, ha valakit érdekel egy 125gr-os Serbetli menta ízű, írjon. Valahogy megalkuszunk. Tavaly kaptam ősszel ismerősöktől, kértem hogy hozzanak valamilyen ízben, mert kint jártak Törökországban. Sajnos sikerült az egyetlen ízt eltalálniuk, amit nem szeretek. Ajándék volt ezért hálásan megköszöntem... :R :))
Bontatlan csomag.

Hová vezetne ez...

(#4181) Orly


Orly
csendes tag

[ Szerkesztve ]

Hová vezetne ez...

(#4182) Orly


Orly
csendes tag

Hová vezetne ez...

(#4183) Mika1227


Mika1227
őstag

Eladó dohánya esetleg valakinek?

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#4184) iceQ! válasza Mika1227 (#4183) üzenetére


iceQ!
addikt

Én tudok. Orosz, amerikai dohányok, prémium minőség.

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#4185) iceQ!


iceQ!
addikt

Bocsi az új poszt miatt, viszont ilyen Aladin Mosaic Evolution pipát keresek:

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#4186) Mika1227 válasza iceQ! (#4184) üzenetére


Mika1227
őstag

Milyen árak vannak nálad? Csak nem Te vagy Russian Choice?

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#4187) iceQ! válasza Mika1227 (#4186) üzenetére


iceQ!
addikt

Tőle veszem én is :D

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#4188) Mika1227 válasza iceQ! (#4187) üzenetére


Mika1227
őstag

Értem. Most vettem nem rég egy másik debreceni sráctól most elég egy darabig.

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#4189) IntelKiller7


IntelKiller7
veterán

Sziasztok.
Anno 6-8 éve pipáztunk 1 sima alap 40 pár centis TopMark pipával.

Viszont most vennék valami komolyabbat.
Ismerősömnek van 1 Aladin MVP 500-as pipája. Szerintem nagyon jó. De hát tök laikus vagyok. :DDD

Van ennél jobb olcsóbban, vagy ebben az ársávban? Ez a 40 lenne a plafon.

Sok helyen látom az Amy Deluxe pipákat. Vélemény róluk?

[ Szerkesztve ]

Battlefield Hungary FB csoport: https://tinyurl.hu/OrvU/ | XO GT: Alwin4K

(#4190) Mika1227 válasza IntelKiller7 (#4189) üzenetére


Mika1227
őstag

Az Amy Deluxe pipákat nem ismerem szerintem jó az a pipa amit említettél. Én egy ilyen pipát használok és teljesen elégedett vagyok vele. [link]

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#4191) IntelKiller7 válasza Mika1227 (#4190) üzenetére


IntelKiller7
veterán

Hmm. Ez sem rossz. Egyedül szívnám, vagy max barátnőmmel.
Így igazából a 4 cső tök felesleges, viszont, ha azt nézem, hogy csak 10k a különbség, akkor hülyeség lenne nem a nagyobbat venni. Ki tudja mikor jön meg a haverok kedve 1 vp-re. :U

Battlefield Hungary FB csoport: https://tinyurl.hu/OrvU/ | XO GT: Alwin4K

(#4192) tibibi


tibibi
őstag

üdv! egyiptomi vizipipa dohány bontatlan csomagolásban 3 éves most találtam meg a bőröndben :DDD jó lehet még vajon ?

(#4193) Latsza válasza tibibi (#4192) üzenetére


Latsza
aktív tag

Vannak nekem is régi bontott dohányaim, nem füstölök sokat, és sokáig megmaradnak, bár sztem 3 éves kort nem élt meg még egy sem. 1-2 évig elvannak bontva is nálam, de bontatlanul szvsz sokáig bírják. Ez olyan mint a kompót vagy a lekvár :))
Próbálj rá, ha szagra, állagra jó, akkor nagy baj nem lehet..

(#4194) bepken


bepken
veterán

sziasztok!

látom, hogy aktívnak épp nem nagyon nevezhető a topik...de itt is megpróbálom, hátha :D

szóval sok évvel ezelőtt rendszeresen jártunk haverokkal pipázós helyekre, illetve volt is a társaságban egy egyszerűbb pipa, majd aztán egyszer csak leszoktunk róla....aztán pár hónapja úgy alakult, hogy másik társasággal szintén beültünk egy bárba, pipázgattunk és dumáltunk egy jót, így feljöttek a szép emlékek....nyilván....egyből rápörgettem az agyamat, hogy francért ne vennék egyet magamnak/magunknak (csak mert nem volt olcsó tömés na... :D )

napokban elég sok videót megnéztem, próbáltam infókat szerezni - leginkább PODI videóit találtam érdemben hasznosnak - és pár dologban még mindig bizonytalan vagyok...

szóval saját pipám még sosem volt, bár tömni és takarítani is segítettem már régebben + tele a net videókkal, szóval ettől nem félek. azonban első körben egy 47 centis Topmark pipát néztem ki, aminek ugyebár nem rozsdamentes a test része. ez mennyi idő (mennyi használat) után jelenteni igazából problémát? gyakorlatilag, a következő szint, ami rozsdamentes és pénzt is adnék érte, az egy 20as....nem feltétlenül költenék rá egyből ennyi pénzt, pláne, hogy rakás kiegészítőt is venni kell még hozzá.

továbbá milyen phunnel kerámiát tudnátok ajánlani, amivel 2-3 ember el tud lenni pár óráig? értem ez alatt, hogy nem kezd el túlhevülni és égni benne a cucc.

mivel sajnos gáztűzhely nincs, főzőlapot meg nem akarom kockáztatni....így öngyulladó szenet tervezek venni (Three Kings) vagy van esetleg olyan természetes szén, amit könnyebb begyújtani?

köszi előre is :)

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#4195) Predog


Predog
újonc

A többi dologban nem tudok segíteni mert eléggé kiestem a témából, de

Inkább természetes szenet vegyél és egy hozzá egy begyújtót.
https://www.vizipipawebaruhaz.hu/index.php?route=product/list&keyword=sz%C3%A9nizz%C3%ADt%C3%B3&description=1
Annyi hogyha ilyen elektromos rezsót veszel hozzá akkor vegyél hozzá ilyen rácsot a tetejére, hogy a szén ne a fűtőszálon legyen. Én olyat használtam nagyon sokáig és simán bevált.

(#4196) Mika1227 válasza bepken (#4194) üzenetére


Mika1227
őstag

Hali!

Én inkább [link] ezek közül választanék pipát 20 alatt. Kerámiánál meg azt nézd, hogy minél nagyobb űrtartalma legyen, sok dohány férjen bele, 15-20 gramm vagy felette már elég jó! Szénből természetes kókusz szén!

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#4197) bepken


bepken
veterán

köszi a tippeket :)

a kókusz szén amiatt para, mert nincs mivel begyújtani :D még mérlegelem majd, hogy érdemes e külön többezer forintos eszközt vásárolni begyújtáshoz. ha sima gyújtóval be lehetne izzítani, akkor azt mondom okés...azon gondolkodtam még, hogy egy olcsóbb öngyulladóson begyújtani 2-3 normális kókusz szenet? ez így működhet? :D

Mika1227! a kerámiával tényleg nagyon el vagyok veszve....minél többet olvasok, minél több videót nézek róla, annál bizonytalanabb vagyok, mi is jönne be nekem. több ismerősöm szerint nem éri meg a kavicsos szarakodás (én igazából csak magától a dohánytól tartottam picit...mert hát nem cigizek), de igazad adok nekik, miszerint "az legalább tudod, miből készült" és ez a folyamatos újraszmötyizés a kavicsnál nálunk nem nagyon működne szerintem....talán majd idővel kipróbáljuk.

az alap kerámia (az "egyiptomi") úgy értelmezem, teljesen hülyeség, használatatlan....így igazából csak az a kérdés maradt bennem, hogy phunnel vagy vortex legyen? :)
illetve amit írsz 10-20g dohány...az nem sok 2 emberre? csak mert legtöbbször ketten használnánk majd egyszerre. (bár az is lehet, hogy idővel lesz két külön kerámia)

[link] ez a phunnel kerámia pl rohadtul tetszik :)

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#4198) Predog válasza bepken (#4197) üzenetére


Predog
újonc

Sima gyújtó az esélytelen és a kényelmetlenül sokáig tart közötti kategóriában van.
A szúrólángos gyújtóval lehet, de 2-3 szénnel már ez is lehet macerás.
Az önygyulladóson begyújtani a többit még nem próbáltam. Elméleti síkon lehetséges.

Az hogy neked megér-e 6-8 ezer forintot hogy a szén begyújtása könnyű és kényelmes legyen azt döntsd el te.
Ha nem szeretnéd akkor azt tudom javasolni hogy vegyél egy szúrólángos öngyújtót és próbáld ki hogy milyen azzal. Utána még mindig áttérhetsz az elektromosra, ha gondolod.

Kerámiából én csak a phunnelt használtam és azokat tudom is javasolni.

10-20 gramm dohány megfelelő tartomány 2 emberre. én annó egyedül használtam olyan 10-15-öt. A nagy részét amúgy is az dönti el hogy milyen dohányt használsz majd.

(#4199) bepken válasza Predog (#4198) üzenetére


bepken
veterán

nem feltétlenül sajnálom érte a pénzt, csupán első körben azt szeretném látni, hogy mondjuk 1 hónap múlva is érdekel e bennünket a pipázgatás. értem ez alatt, hogy magamban nem feltétlenül használnám túl sokat, tehát kvázi nem csak rajtam múlik a dolog :)

tudsz esetleg konkrét phunnel kerámiát javasolni?

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#4200) Mika1227 válasza bepken (#4197) üzenetére


Mika1227
őstag

Az nagyon jó kerámia! Nekem van ilyen csak fehérbe. Én egyedül használom de szerintem jól megtömve két embernek pont jó lehet.

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.